ترفندهای ضروری و خاص برای موفقیت بازاریابی B2B در اقتصاد دیجیتال

ترفندهای ضروری و خاص برای موفقیت بازاریابی B2B در اقتصاد دیجیتال
اگر شما مالک یک کسب و کار کوچک یا متوسط بوده و در فضای B2B در حال فعالیت هستید، می دانید که انقلاب دیجیتال تاثیرات متعددی را در زمینه فروش و بازاریابی ایجاد کرده است.
چندین سال پیش، فروش نیازمند تعاملات انسانی بود. اما امروزه افراد تمام خریدهای خود را از طریق اینترنت انجام می دهند.
یک شرکت B2B چگونه می تواند در این عصر ارتباطات دیجیتال به فعالیت خود ادامه دهد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.
 
1. وب سایت: قلمروی دیجیتال شما
بسیاری از کسب و کارها می دانند که به یک وب سایت نیاز دارند، اما از اهمیت آن مطلع نیستند. وب سایت شما به منزله قلمروی دیجیتال شما می باشد که در آن می توانید داستان برند خود را با سایر افراد به اشتراک گذاشته و یا با افراد ارتباط برقرار کنید. اطمینان حاصل کنید که حضور آنلاین شما بسیار چشمگیر بوده و می تواند بر روی تجربه مشتریان تاثیر داشته باشید.
 

2. محتوا: داستان شما چیست؟
 
بسیاری از شرکت ها می توانند اهداف خود را به خوبی توضیح دهند، اما زمانی که قصد دارند از محتوای پویا از جمله وبلاگ ها، ویدئوها و تصاویر اینفوگرافیک استفاده کنند، با مشکل مواجه می شوند. مشتریان واکنش خوبی به اطلاعات مرتبط نشان می دهند. اگر تاکنون دست به کار نشده اید، هم اکنون تعریف داستان خود از طریق فرمت های مختلف را آغاز کنید. هرچه داستان خود را با تناوب بیشتری تعریف کنید، افراد بیشتری از آن مطلع خواهند شد.

 

 
3. اصول جستجو: شرکت های کوچک و متوسط به چه اطلاعاتی در مورد جستجو نیاز دارند
 
پیدا شدن از طریق جستجو و با استفاده از اقداماتی در زمینه بهینه سازی موتور جستجو نیازمند محتوای با کیفیت می باشد. شبکه های اجتماعی برخی اوقات نادیده گرفته می شوند، اما مطالعه ای اخیر نشان می دهد که هشت ویژگی برتر سئو ارتباط مستقیمی با فعالیت اجتماعی دارند. بنابراین، حضور خود در شبکه های اجتماعی را افزایش دهید. اما به خاطر داشته باشید که شما باید به طور مداوم در کانال های شبکه های مجازی حضور داشته باشید، زیرا در غیر این صورت، علاقمندی مشتریان را از دست خواهید داد.
;
4. گوش دادن اجتماعی: آشنایی آنلاین با مخاطبین
استفاده استراتژیک از شبکه های مجازی با گوش دادن به سخنان رقبا و همچنین مخاطبین آغاز می شود، بنابراین شما باید از اخبار اقداماتی که در صنعت رخ می دهند، مطلع باشید. بهترین مکان برای اطلاع از رقبا، مراجعه به وب سایت های آنها می باشد. با دیدگاه های آنها و مشتریان آشنا شده و نقاط ضعف آنها را بشناسید. 
5. شبکه های اجتماعی: ارتباط ایده ها با جهان
به نظر من، هیچ روش بهتری برای انتقال ایده های خود در جهان به جز شبکه های اجتماعی وجود ندارد. با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید حضور شرکت خود در فضای آنلاین را تقویت کنید. یکی از اصلی ترین توصیه ها من تمرکز بر روی محتوای هدفمند و مفید است که افراد به آنها علاقمند هستند.
 

6. شبکه های پولی: قرار دادن محتوا در مکان مناسب
با پرداخت چند دلار در روز می توانید از پلت فرم هایی نظیر AdWords استفاده نمایید و تبلیغات شبکه های اجتماعی را در مکان های مناسب قرار دهید. اگر شما گستره تمرکز خود را بر روی یک کلید واژه خاص تمرکز کنید، تبلیغات آن را به صفحات ارسال نموده و احتمال سرمایه گذاری در این زمینه افزایش می یابد. اگر شما هیچ اطلاعی در مورد جستجوهای مردم نداشته باشید، می توانید از سرویس AdWords platform استفاده کنید.
 
 
پیشنهاد می شود: با تبلیغات کلیکی گوگل، هدیه جویشگر به کاربران طلایی، بیشتر آشنا شوید

7. ارتقای محتوا: افزایش حضور و دسترسی
 
محتواها اغلب نوشته شده، به اشتراک گذاشته و به فراموشی سپرده می شوند. با استفاده از این روند می توانید از اطلاعات منتشر شده پیشین برای گسترش قلمروی محصول خود استفاده کنید. برای مثال، شما می توانید مطلبی را که پیشتر منتشر نموده اید را بسط و گسترش دهید که این امر از طریق موارد زیر ممکن می باشد:
 
ایجاد اسلاید
جمع بندی مقاله در یک فایل ویدئویی و ارسال آن به YouTube
انتشار مجدد مقاله در LinkedIn
ایجاد تصاویری واضح و اینفوگرافیک
گسترش موارد بر روی یک برگه سفید
همسان سازی محتووا با انتشارات صنعتی
 
8. فروش مجازی: انتقال مشتریان از طریق قیف بازاریابی
 
فروش اجتماعی به فروشندگان در زمینه استفاده از شبکه های اجتماعی برای اشتراک محتوای شرکت با مشتریان احتمالی یا کنونی کمک می کند. زمینه ای برای اشتراک اطلاعات باید وجود داشته باشد و سعی کنید تمرکز اصلی شما بر روی آغاز یک مکالمه باشد و صرفا برای فروش تلاش نکنید.

پیشنهاد می شود: آیا با نحوه ایجاد قیف بازاریابی برای افزایش میزان فروش آشنا هستید؟ 
 
9. ایجاد تعهد: پسندید، دنبال کردن و عضویت
 
پیدا شدن شرکت توسط یک فرد آخرین هدف شما نیست. زیرا اگر فرد لحظه ای حضور داشته و سپس محیط را ترک کند، تمام تلاش های شما به هدر رفته اند. با سهولت ارتباط، تعهدی با مشتریان ایجاد کنید.
1. لینک هایی را ایجاد کنید که افراد آنها را مشاهده کرده و آنها را پسندیده و یا با سایرین در اشتراک گذاشته باشند.
2. خبرنامه ای برای وب سایت خود ایجاد کنید.
3. ارائه لینک برای RSS Feed را فراموش نکنید.
برای محتوای غنی از جمله کاغذهای سفید یا کتاب های الکترونیکی، محتوا باید به طور کامل سنجیده شده باند. این موارد به شمار در ارزیابی سرمایه گذاری کمک می کنند.
 
10. تعامل آنلاین، یک مکالمه دو نفره
 
هدف بازاریابی دیجیتال، ایجاد تجربه ای بهتر برای مشتریان، افزایش فروش و همچنین حفظ مشتریان می باشد. هدف اصلی شما ایجاد و تداوم مباحثات برای جذب مشتریان جدید و طولانی مدت است. 
رقابت در اقتصاد دیجیتال بسیار دشوار است، اما در بسیاری از موارد وب همانند یک میدان بازی است. این را به خاطر داشته باشید که بهترین محتوا بیشترین هزینه را به دنبال ندارند، بلکه بهترین ارتباط را با مخاطبین ایجاد می کنند. با تمرکز بر روی اصول پیدا شدن، دیده شده و شنیده شدن، می توانید در اقتصاد دیجیتال به پیروزی رسیده و از رشد و دیده شدن لذت ببرید.
 

1396/11/15
اطلاعات تماس
ناماحسان صدریان
استاناصفهان


محصولات مشابه
 • طراحی و مهندسی فروش و بازاریابی -دیجیتال مارکتینگ-افزایش فروش

  طراحی و مهندسی فروش و بازاریابی -دیجیتال مارکتینگ-افزایش فروش

  ررنامه ریزی بازاریابی و فروش شامل بخش بندی ، هدف گذاری ، جایگاه یابی می باشد که بر اساس ماتریس \r\nهای تدوین استراتژی برگرفته از مدل دیوید صورت می پذیرد.\r\n• برنامه بازاریابی جهت جذب سرمایه (جذب سرمایه از طریق افراد کارآفرین و یا بانکها و مؤسسات مالی اعتباری)\r\n• برنامه بازاریابی جهت دریافت نمایندگی فروش محصولات و خدمات از شرکتهای داخلی و خارجی\r\n• برنامه بازاریابی جهت ارائه برنامه استراتژیک بازاریابی به هیئتمدیره\r\n• برنامه بازاریابی جهت بازنگری طرح کسبوکار تجاری Business Plan\r\n• برنامه بازاریابی جهت استخدام مدیر بازاریابی

  مشاوره البرز
 • مشاوره فروش وبازاریابی

  مشاوره فروش وبازاریابی

  شرکت خَلق فروش حرفه ایی (مسئولیت محدود) با شماره ثبت 559112 با تجربه بیش از 15 سال همکاری با شرکت هایی با شرح فعالیت های متفاوت ، آماده همکاری و ارائه خدمات تخصصی در حوزه بازاریابی و فروش حرفه ایی می باشد . ما در این مجموعه سعی در شناسایی و تشخیص بهترین رفتار جذب بازار و مشتریان در فعالیت شما با استفاده از روشهای علمی و عملی را خواهیم داشت . ما گام های اساسی در این مسیر را تحلیل ، تدوین و کنترل می کنیم . 1) تحلیل شرایط فعلی 2) اجرایی و تدوین برنامه 3) آموزش، اجرا و کنترل اگر به دنبال ” مشاوره رایگان ” بازاریابی برای کمک به رشد مشاغل خود هستید ، ما دوست داریم که بخشی از داستان موفقیت شما باشیم. در روش خَلق فروش حرفه ایی سعی در بکارگیری تمام ابزارهای فروش با تاکید بر برترین روشهای کاربردی در فروش و حذف روش های هزینه زا برای دستیابی به سقف اهداف می باشد . ما در قسمت بازاریابی از یکی از بهترین مدلهای بازاریابی ( ( SOSTAC بهره می بریم . این روش یکی از مدل های ترکیبی می باشد که به عوامل درونی و بیرونی توجه خاصی دارد . هر فرد ، شرکت ویا صنف و صنعتی حق پیشرفت و کسب حداکثری درآمد را دارند و باید پیشرفت را احساس کنند . اگر جزو افرادی هستید که زمان کافی ، دسترسی و یا علاقه ایی برای ملاقات حضوری ندارند و ترجیح می دهند به صورت ” غیر حضوری ” برنامه مشاوره کسب و کار خود را دریافت کنند ، ما آماده ارائه خدمات به شما هستیم .

  بازرگانی تهران
 • کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

  کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

  کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی( 150 تکنیک عملی برای فروش و بازاریابی موفق )" مولف: مجید شهیدی ناشر:انتشارات دانش پژوهان برین قطع:رقعی؛112 صفحه این کتاب به کارآفرینان،فروشندگان،بازاریابان ، ویزیتورها، منشی ها ،مسئولین دفاترمدیر عامل ،پرسنل بخش فروش و بازاریابی توصیه می شود . بخش هایی از کتاب "بازاریاب و فروشنده امروزی باید مطلع،مسلط ،هوشیارو در یک کلام ،حرفه ای باشد تا جایگاه خود را در میان سایر بازاریابان و فروشندگان متمایز نماید و بدین شکل در میدان رقابت باقی بماند.لذا این کتاب بر آن است تا شما را به تکنیک ها و ابزارهایی مسلح نماید تا موفقیت خود را به عنوان یک بازاریاب و فروشنده جشن بگیرید. این کتاب از آن دست کتابهایی است که اگر حرفه بازاریابی را برای آینده شغلی خود در نظر گرفته اید،باید یک نسخه از آن را همواره در کنار دست خود داشته باشید. چیزی شبیه هند بوک برای رشته بازاریابی و فروش حرفه ای. برخی از نکات: • برای هریک از مکالمات تلفنی خود از قبل برنامه ریزی کنید ،ابتدا تمام مکالمه را در ذهنتان تمرین کنید ،مجسم سازید که پیشاپیش در این کار موفق شده اید و حالا می خواهید این موفقیت را تکرار کنید. • در تماس اول با یک منشی از جمله ای امری، مودبانه و سریع استفاده کنید به عنوان مثال ،"آقای جعفری، لطفا" و از به کاربردن عباراتی با بار منفی نظیر "ببخشید مزاحم شدم" یا "خسته نباشید" استفاده نکنید . • چنانچه مشتری با شما تماس گرفت ،پیشنهاد می شود در سومین زنگ، به او پاسخ دهید؛زودتر از آن ، خود را بیش از حد مشتاق نشان داده و دیرتر از آن نوعی بی احترامی تلقی خواهد شد . • اگر لحن صدایتان نامناسب باشد ممکن است پاسخ نامناسبی دریافت کنید. در بیشتر موارد، با به دست آوردن لحن صدای خوش بینانه و مطمئن، می توانید دیگران را در مسیر موافقت با خودتان همراه کنید. • در مذاکرات گشاده رو، مودب، صادق ، منطقی، مسلط ،راز دار، منصف و صبور باشید ،ارتباط چشمی صحیح برقرارکنید و وارد مسائل شخصی و خانوادگی نشوید. • سه‌چهارم تصمیمات مشتریان برای خرید کالا یا خدمت در نقطه خرید شکل می‌‌گیرد. • 98 درصد از فرایند خرید توام با احساس و تنها2 درصد آن با منطق توام است.لذا مشتری باید از شما خوشش بیاید تا خرید کند. • 5 ثانیه اول هر ملاقاتی از 5 دقیقه بعدی اش، مهم تر است.پس تاثیر ملاقات اول را جدی بگیرید . • 55 درصد از یک ارتباط موثر به شکل ظاهری و زبان بدن ،38 درصد به نوع گفتار و استفاده از کلمات و تنها 7 درصد به محتوای کلام بستگی دارد .از این رو به زبان بدن خود و طرف مقابل دقت کنید . • و..." جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 09138049704 و 36270251 (031) تماس حاصل نمایید .

  مشاوره اصفهان
 • مشاور مدیریت ، بازاریابی و برندسازی باشگاه ورزشی

  مشاور مدیریت ، بازاریابی و برندسازی باشگاه ورزشی

  ما به باشگاه های بدن سازی،استخرها،سالن های ورزشی و ایروبیک ومجموعه های ورزشی کمک می کنیم.ضمن جذب مشتریان ثابت و افزایش درآمد به برندی قوی در صنعت ورزشی تبدیل شوند. مسعود نجفی(مشاور بازاریابی وبرندسازی در صنعت ورزش)

  بدن‌سازی تهران