ریشه یابی موفقیت های چشمگیر

ریشه یابی موفقیت های چشمگیر
 همیشه خود را با موفق‌ترین همکاران خود مقایسه کنید
 
بسیاری از کارمندان و مدیران موفق و کارآمد همیشه ترجیح می‌دهند تا خود را با افرادی موفق‌تر از خود مقایسه کنند، نه با کسانی از آنها پایین‌تر و ضعیف‌تر هستند. یکی از اصول خودمدیریتی نیز بر اصل مقایسه مداوم خود با افراد موفق‌تر و کارآمدتر استوار شده است. بنابراین چنانچه در میان اطرافیان خود در محل کار و زندگی‌تان افرادی توانمندتر از خود را می‌بینید، به جای حسادت و کینه‌ورزی به فکر ریشه‌یابی موفقیت‌های چشمگیر آنها باشید.
 
 
 
 
محدودیت‌های خودتان را بشناسید
 
گاهی اوقات هرقدر هم که فعالیت و تلاش می‌کنید درمی‌یابید که پیشرفتی در کارتان وجود ندارد و در حال درجا زدن هستید، در چنین مواردی اگر دیدید که چشم‌انداز مثبتی برای آن پروژه وجود ندارد دیگر جایز نیست که وقت‌تان را بیش از این برای انجام آن کار هدر دهید، بنابراین پیش از آنکه مافوق‌تان این مساله را به شما گوشزد کند خودتان این تصمیم را بگیرید و به سراغ پروژه‌ای دیگر بروید.
 
 
 
هم واقع‌گرا باشید و هم ایده‌آل طلب
 
کسانی در فرآیند خودمدیریتی موفق هستند که به ترکیب متوازنی از واقع‌گرایی و ایده‌آل طلبی در برخورد با مسائل کاری‌شان دست یابند. در این حالت بهتر است که در مورد توانایی‌ها و وظایفی که باید خودتان بر دوش بکشید ایده‌آل طلب و زیاده‌خواه باشید و در مورد دیگران و شرایط محیطی، واقع‌گرا و محتاط چراکه شما فقط اختیار خودتان را دارید اما در مورد سایر عوامل بیرونی با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستید.
 
 
 
 
فرآیند تصمیم‌گیری‌تان را بهبود ببخشید
 
فرآیند تصمیم‌گیری مستحکمی را به‌وجود بیاورید که به شما امکان دهد تا با سرعت و دقت بالایی بهترین تصمیمات کاری را اتخاذ کنید. برای این کار باید بتوانید بدون اینکه کسی چیزی به شما گوشزد کند واقعیت‌ها و شرایط موجود را ببینید و بر اساس آنها تصمیمات لازم را اتخاذ کنید تا در نهایت به بهره‌وری و بازدهی بالاتری در کارتان دست یابید.
 
 
هیچ‌گاه فرآیند تصمیم‌گیری را به تعویق نیندازید
 
گاهی اوقات افراد به خاطر تردیدها و تزلزل در بررسی مسائل در تصمیم گرفتن دچار دوگانگی و تردید می‌شوند و به همین دلیل ترجیح می‌دهند تا فرآیند تصمیم‌گیری را به تعویق بیندازند درحالیکه این کار کاملا اشتباه است و تردید و ناتوانی فرد تصمیم‌گیرنده را در آینده دوچندان می‌کند ضمن اینکه خسارت‌های دیگری را نیز متوجه سازمان خواهد کرد. پس هر زمان که نیاز به اتخاذ تصمیمی داشتید در اولین فرصت و با اطمینان کامل آن را اتخاذ کنید و بدانید که به بعدها موکول کردن آن یک اقدام احساسی و اشتباه خواهد بود.
 
 
 
 
خاطرات و پندارهای منفی گذشته را زیر و رو نکنید
 
خودمدیران کسانی هستند که وقتشان را برای فکر کردن و افسوس خوردن در مورد گذشته، یعنی چیزی که نمی‌توان آن را تغییر داد، هدر نمی‌دهند بلکه عمده توجه خود را به آینده‌ای که قابل ساختن و تغییر دادن است معطوف می‌کنند، بنابراین وقتتان را صرف افسوس خوردن به خاطر گذشته نکنید و آینده‌تان را خودتان مدیریت کنید.

مرجع : متحدپرچ
1396/3/31
اطلاعات تماس
نامرضا تدین
تلفن۲۱-۶×××۳۳۱۲
فاکس۰۲۱-۶۶۷۱۰۴۶۹
همراه۰۹۱۲×××۵۸۲۹
وبسایت
استانتهران
آدرسمیدان حسن آباد - خیابان امام خمینی ره - جنب بیمارستان سینا - کوچه میرزایی - پلاک 49 - شرکت متحدپرچ


محصولات مشابه
  • کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

    کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

    کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی( 150 تکنیک عملی برای فروش و بازاریابی موفق )" مولف: مجید شهیدی ناشر:انتشارات دانش پژوهان برین قطع:رقعی؛112 صفحه این کتاب به کارآفرینان،فروشندگان،بازاریابان ، ویزیتورها، منشی ها ،مسئولین دفاترمدیر عامل ،پرسنل بخش فروش و بازاریابی توصیه می شود . بخش هایی از کتاب "بازاریاب و فروشنده امروزی باید مطلع،مسلط ،هوشیارو در یک کلام ،حرفه ای باشد تا جایگاه خود را در میان سایر بازاریابان و فروشندگان متمایز نماید و بدین شکل در میدان رقابت باقی بماند.لذا این کتاب بر آن است تا شما را به تکنیک ها و ابزارهایی مسلح نماید تا موفقیت خود را به عنوان یک بازاریاب و فروشنده جشن بگیرید. این کتاب از آن دست کتابهایی است که اگر حرفه بازاریابی را برای آینده شغلی خود در نظر گرفته اید،باید یک نسخه از آن را همواره در کنار دست خود داشته باشید. چیزی شبیه هند بوک برای رشته بازاریابی و فروش حرفه ای. برخی از نکات: • برای هریک از مکالمات تلفنی خود از قبل برنامه ریزی کنید ،ابتدا تمام مکالمه را در ذهنتان تمرین کنید ،مجسم سازید که پیشاپیش در این کار موفق شده اید و حالا می خواهید این موفقیت را تکرار کنید. • در تماس اول با یک منشی از جمله ای امری، مودبانه و سریع استفاده کنید به عنوان مثال ،"آقای جعفری، لطفا" و از به کاربردن عباراتی با بار منفی نظیر "ببخشید مزاحم شدم" یا "خسته نباشید" استفاده نکنید . • چنانچه مشتری با شما تماس گرفت ،پیشنهاد می شود در سومین زنگ، به او پاسخ دهید؛زودتر از آن ، خود را بیش از حد مشتاق نشان داده و دیرتر از آن نوعی بی احترامی تلقی خواهد شد . • اگر لحن صدایتان نامناسب باشد ممکن است پاسخ نامناسبی دریافت کنید. در بیشتر موارد، با به دست آوردن لحن صدای خوش بینانه و مطمئن، می توانید دیگران را در مسیر موافقت با خودتان همراه کنید. • در مذاکرات گشاده رو، مودب، صادق ، منطقی، مسلط ،راز دار، منصف و صبور باشید ،ارتباط چشمی صحیح برقرارکنید و وارد مسائل شخصی و خانوادگی نشوید. • سه‌چهارم تصمیمات مشتریان برای خرید کالا یا خدمت در نقطه خرید شکل می‌‌گیرد. • 98 درصد از فرایند خرید توام با احساس و تنها2 درصد آن با منطق توام است.لذا مشتری باید از شما خوشش بیاید تا خرید کند. • 5 ثانیه اول هر ملاقاتی از 5 دقیقه بعدی اش، مهم تر است.پس تاثیر ملاقات اول را جدی بگیرید . • 55 درصد از یک ارتباط موثر به شکل ظاهری و زبان بدن ،38 درصد به نوع گفتار و استفاده از کلمات و تنها 7 درصد به محتوای کلام بستگی دارد .از این رو به زبان بدن خود و طرف مقابل دقت کنید . • و..." جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 09138049704 و 36270251 (031) تماس حاصل نمایید .

    مشاوره اصفهان