4 ضدعفونی کننده ویژه صنایع غذایی و لبنی

 شیر و محصولات لبنی  یکی از حساس ترین مواد غذایی هستند که بسیار سریع و راحت به عوامل میکروبی بیماریزا و بسیار خطرناکی آلوده می شوند. به منظور جلوگیری از چنین خساراتی، راهکارهای بسیار ایمن و کارآمد وجود دارد.
بهترین راه کار برای جلوگیری از آلوده شدن محصولات لبنی و غذایی  پیشگیری است. در حقیقت، ارزانترین و مطمئن ترین راه، استفاده از یک محصول ضدعفونی کننده سطح بالا با عملکردی مطمئن و تایید شده توسط مراجع قانونی جهت  ضد عفونی پیشگیرانه است که انواع باکتری و پاتوژن را از بین ببرد.
هدف از گندزدایی به حداقل رساندن خطر عفونت و فساد محصولات می باشد که بیشتر با استفاده از مواد شیمیایی و از طریق کاهش تعداد میکروبها بویژه میکروبهای بیماری زا در محیط بی جان انجام می شود.


به نقل از خبرگزاری خبر آنلاین 4 نوع از ضدعفونی کننده های صنایع غذایی و لبنی شامل :
۱) ضدعفونی کننده های فنلی
خانواده ضدعفونی‌کننده‌های مبتنی بر فنل‌ها و مشتقات آنها برای صنایع غذایی نامناسب هستند. زیرا بوی پایدار آن‌ها به راحتی توسط غذا گرفته می‌شود و لکه‌های ناخوشایندی ایجاد می کند. یک مثال جالب ایجاد لکه های نامطلوب در سبزیجات کنسرو شده است که در اثر واکنش بین ترکیبات فنلی و کلر مورد استفاده برای شستشو و خنک کردن ایجاد می شود.
۲) کلر و ید
اگرچه کلر بوی مشخصی دارد، اما ماندگار نیست و با کنترل مناسب خطری برای آلودگی در صنایع غذایی ایجاد نمی کند. هیپوکلریت سدیم نسبتا ارزان است و در برابر طیف وسیعی از باکتری ها موثر است. یکی از معایب عملی هیپوکلریت سدیم خطر خوردگی برروی فلزات است.
۳) ترکیبات چهارگانه آمنیوم و آمفولیتیک
این ترکیبات در کترینگ، برای شستن ظروف با دست و برای ضدعفونی تجهیزات بزرگ مانند دستگاه های برش گوشت، میزهای آماده سازی و ... مفید هستند. مشکل آن ها این است که توسط مواد آلی غیر فعال می شوند. این بدان معنی است که قبل از استفاده از ضدعفونی کننده، تجهیزات باید به طور معقولی تمیز شوند. همچنین قدرت ضدعفونی کنندگی خود را سریع از دست می دهند.
۴) پراکسیدها
پراکسید هیدروژن و پراستیک اسید دو ضدعفونی کننده سطح بالا هستند که در صنایع غذایی و لبنی به کار می برده می شوند. پراستیک اسید بوی تحریک کننده ای شبیه سرکه دارد. برای CIP بسیار مناسب است، زیرا کفی ایجاد نمی کند. اسید پراستیک یک ماده بسیار واکنش پذیر است و دارای طیف ضد میکروبی گسترده ای است که شامل اسپورها و ویروس های باکتریایی است. این فعالیت سریع است و در دمای کمتر از محیط هم صورت می پذیرد.

مزایای ضدعفونی کننده های سطح بالا:

در بین ضدعفونی کننده ها پراستیک اسید به علت سطح بالا بودن و فودگرید بودن آن یکی از بهترین و مناسب ترین ضدعفونی کننده برای صنایع است که هم خطر کمتری برای مصرف کننده و صنایع خواهد داشت و هم آسیب کمتری به محیط زیست وارد خواهد کرد.
از جمله مزایای زیاد ضدعفونی کننده های سطح بالا  کاربرد موثر و باکیفیت آن، استفاده آسان و راحت، اثر گذاری سریع و ماندگار، عدم نیاز به آبکشى و پاک کردن محیط بعد از استفاده زیرا این محلول پس از استفاده به آب و اکسیژن تبدیل می شود، و همچنین باعث از بین رفتن رنگ سطوح و یا ایجاد لکه هاى سفید نمى شود.
رعایت بهداشت محیط در این مکان ها یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در سلامت محصول تولیدی نیز خواهد بود و نیز از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

برای مطالعه نسخه کامل این مقاله به خبرگزاری خبرآنلاین مراجعه بفرمایید.
۰۴ دی ۱۴۰۰


محصولات مشابه
 • فروش جوش شیرین

  فروش جوش شیرین

  بازرگانی کیا تجارت مهر: فروش انواع گرید های جوش شیرین به قیمت درب کارخانه *جوش شیرین پارس شیراز *جوش شیرین پترو طرح مشهد *جوش شیرین فجر پارسیان مشهد *جوش شیرین مالان معین مشهد موجود در انبار تهران ، شور آباد ارسال سریع به سراسر ایران دفتر مرکزی: تهران ، شیرازی جنوبی ، برزیل غربی دفتر شیراز: شیراز ، صدرا ، بلوار حافظ ، ساختمان کیا تجارت ، طبقه اول ، پلاک2 اطلاعات تماس: دفتر مرکزی: 02186058172 دفتر فروش شیراز: 07136416327 09129174551 09129174503 وب سایت: https://kiatrade.ir/ اینستاگرام: https://instagram.com/kiatrade.ir فروش جوش شیرین قیمت جوش شیرین خرید جوش شیرین بی کربنات سدیم Sodium bicarbonate جوش شیرین خوراکی جوش شیرین فود گرید جوش شیرین FOOD GRADE جوش شیرین پودری جوش شیرین طیوری جوش شیرین صنعتی جوش شیرین دامی جوش شیرین کریستال جوش شیرین ایرانی جوش شیرین مالان مشهد جوش شیرین معین مشهد جوش شیرین شیراز جوش شیرین مشهد

  مواد شیمیایی تهران
 • فسفریک،اسید تارتاریک,گلوکنات سدیم , استون, اسیدفرمیک،متیلن کلراید،پرکلرو اتیلن,تری کلرو اتیلن,Dop

  فسفریک،اسید تارتاریک,گلوکنات سدیم , استون, اسیدفرمیک،متیلن کلراید،پرکلرو اتیلن,تری کلرو اتیلن,Dop

  فروش اسید فسفریک . فروش اسید فرمیک . فروش سود گرانول عرب و تایوان . فروش روغن کرچک .سولفات مس .واردات سود گرانول .واردات سیتریک .فروش اسید بوریک . فروش سود .فروش سولفات مس .واردات اسید سیتریک .فروش سیتریک.فروش تیو سولفات سدیم .فروش تترا پتاسیم و سدیم پیرو فسفات .فروش گلوکونات سدیم خوراکی و صنعتی .فروش اسید استیک.فروش سود پرک.فروش ادتا 2 و 4 سدیم .فروش تیلوز MH4000 .فروش امونیم بای فلوراید .فروش سولفامیک.صابون مول.کلرید باریم .فروش کربنات باریم . فروش هیدرو سولفیت سدیم.فروش کربنات سدیم سنگین . فروش تیوره . فروش لورامید.متابی سولفیت. فروش نیتریت سدیم.فروش زاج.فروش GMS.فروش TBHQ ,BHT.آب اکسیژنه پاشا.اسید اگزالیک.فروش براکس دکا.بی کربنات سدیم جوش شیرین.آمونیاک پودری.فروش پتاس کره یونید.چین.پتاس فرانسه.فروش کربوکسی متیل سلولزCMC.فروش سیلیکاژل.فروش سی ام سی سانروز.فروش سوربات پتاسیم . فروش بوراکس پنتا.پودر کلر هندی.پروپیونات کلسیم.کربنات کلسیم . زانتان گام فوفنگ .گوارگام هندی عبدالقادر.گزانتانگام فوفنگ.ایزوله سویا فودکم .واندرفول .پرمنگنات پتاسیم.کافئین چین و المانی .کلریدآمونیوم( نشادر ).فروش آمونیاک.فروش سی ام سی خوراکی ثعلب.فروش انیدرید مالئیک.فروش بنزوات سدیم.فروش تری سیترات سدیم.فروش دکستروز مونوهیدرات.فروش دکستروز خشک .فروش مالتو دکسترین.فروش بتاکارتن .فروش پکتین.فروش جوهر لیمو.فروش کلرور کلسیم خوراکی.فروش پودر کاکائو .فروش اسید اسکوربیک ویتامین ث.فروش اسید فولیک.فروش اسید تارتاریک.فروش آلژینات سدیم.فروش پیرو فسفات سدیم.فروش لستین سویا.فروش گلیسیرین .فروش گلسیرین مونو استارات GMS.فروش سیترات سدیم.پیروفسفات.فروش پلی فسفات سدیم.فروش مونوسدیم فسفات خوراکی.فروش وانیل خرسی .فروش سدیم ساخارین.دی استات سدیم .فروش مونو سدیم گلوتومات MSG .فروش اسید لاکتیک .فروش سوربیتول پودری .فروش سوربیتول روکت فرانسه و هند.فروش مونو پروپیلن گلیکول MPG.تیتانیوم دی اکساید.فروش.منو دی گلیسرید.فومر مگله المان.فروشکریمر مگله.فروش روغن نارگیل.کارامل هندی.سوربیتول هندی،ستیل الکل.اسید استاریک. دی اتانول امین.اسید اولئیک.پلی اتیلن.فروش روغن پالم.دی کلسیم فسفات.کربنات کلسیم.وازلین.مالئیک انیدرید.بنزیل الکل.متیلن کلراید.اسید چرب نارگیل.سالیسیلیک... آریا شیمی محمد روحی 021-88552234 021-88552235 021-88552236 09120249575 09120249577

  مواد شیمیایی تهران
 • فروش گوگرد گرانول-کلوخه-بنتونیت صادراتی

  فروش گوگرد گرانول-کلوخه-بنتونیت صادراتی

  این کود گوگرد بنتونیت دار به شکل گرانول می باشد. این کود هم در تامین نیاز گیاه به گوگرد و هم در اصلاح خاک های قلیایی و آهکی نقش دارد و باعث کاهش pHخاک شده و به دنبال آن سبب آزاد شدن عناصر تثبیت شده در خاک می شود و جذب عناصر ماکرو و میکرو توسط ریشه گیاه را بهبود می بخشد. این کود گوگرد بنتونیت دار به شکل گرانول می باشد. گوگرد به میزان زیادی در گیاه به ویژه در برگ ها وجود دارد که جزء تشکیل دهنده پروتئین در گیاه و ماده حیاتی برای تغذیه گیاهان و عنصر اساسی جهت تولید اسیدهای آمینه و سنتز پروتئین می باشد، در تشکیل و رشد سلول ها، افزایش فتوسنتز گیاهان و افزایش رشد و عملکرد در واحد سطح گیاه موثر می باشد. مصرف خاکی گوگرد سبب کاهش pHو اصلاح خاک های شور و قلیایی شده و جذب عناصر غذایی موجود در خاک را افزایش می دهد ود گوگرد بنتونیت دار 40 درصد گرانوله که به جهت سهولت کاربری به صورت گرانوله تهیه شده، یکی از بهترین کودها جهت اصلاح PH خاک است. این کود دارای حداقل 40 درصد گوگرد خالص به همراه بنتونیت و سایر مواد همراه می‌باشد. در گیاهان کمبود گوگرد به صورت زردی در برگ‌های جوان و قسمت‌های انتهایی گیاه ظاهر می‌شود. کمبود گوگرد آثار مهمی در کاهش رشد گیاه دارد. کمبود گوگرد ساقه‌ها را نازک کرده و باعث پیچیدگی برگ‌ها می‌شود. در گیاهان کمبود گوگرد موجب تمجمع ازت غیر پروتئینی شده و مصرف این گیاهان برای حیوانات نشخوار کننده مضر است. همچنین کمبود گوگرد موجب تجمع نیترات در گیاهان شده که برای حیوانات مصرف کننده سمی می‌باشد. گوگرد بعداز ازت، فسفر و پتاس، بعنوان چهارمین عنصر ضروری برای گیاهان محسوب می شود. با این توضیح که نیاز گیاهان به این عنصر حتی بیشتر از فسفر می باشد. گوگرد عمدتا”در تولید اسیدهای آمینه و پروتئین نقش دارد. کمبود آن باعث کاهش عملکرد کمی و کیفی محصول می شود برای خرید گوگرد گرانول -میکرونیزه -بنتونیت -کلوخه پالایشگاهی -معدنی درخواست رسمی بزنید تامین کننده مستقیم هستیم

  مواد شیمیایی تهران
 • لیگنو سولفونات کلسیم

  لیگنو سولفونات کلسیم

  لیگنو سولفونات کلسیم را با برندهای معتبر از جمله بوروگارد آفریقای جنوبی و بوروگارد نروژی به صورت جامبو و کیسه می توانید از شرکت شبانکو تهیه کنید. جهت ارتباط با کارشناسان شبانکو: تلفن:2186053927(98)+ 2188218056(98)+ 2188218279(98)+ تلفن همراه:9120370993(98)+ وب سایت:www.shabanco.com اینستاگرام:shabanco@

  مواد شیمیایی تهران