راهنمای خرید مواد شیمیایی

راهنمای خرید مواد شیمیایی
در این سایت طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی را عرضه می‌کنیم. ما در این مجموعه مواد شیمیایی را با حداقل محدودیت حمل و نقل به متقاضیان می فروشیم. برای تکمیل تجهیزات مورد نیاز در آزمایشگاه‌های شما تمامی مواد شیمیایی را در ارشیو محصولات قرار داده‌ایم. اگر در کار با مواد شیمیایی آزمایشگاهی تازه کار هستید، می‌توانید این راهنمای خرید مواد شیمیایی را مطالعه کنید. مواد شیمیایی در اطراف شما هستند، غذایی که می خورید و لباسی که می‌پوشید. در واقع دنیای اطراف من و شما از طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی تشکیل شده است. همان طور که می‌دانید، واکنش شیمیایی به تغییر در یک ماده شیمیایی اشاره دارد. به طور کلی یک واکنش شیمیایی را می‌توان فرآیندی دانست که طی آن یک یا چند ماده تغییر می‌کنند و یک یا چند ماده مختلف تولید می‌کنند.تغییرات شیمیایی با تغییرات فیزیکی متفاوت است و منجر به تغییر در مواد نمی‌شود. یک نمونه از تغییرات فیزیکی زمانی است که آب یخ می‌زند. اگرچه یخ ممکن است خصوصیات فیزیکی مختلفی داشته باشد، اما هنوز آب است. در این مقاله تمامی نکات مهم و تجهیزات مورد نیاز را بررسی خواهیم کرد. کارهای آزمایشگاهی شیمی خطرات بسیاری را به همراه دارد. با در نظر داشتن اقدامات محتاطانه و آماده سازی فضای کار مناسب، می‌توانید از مواد شیمیایی در شرایطی کاملا ایمن استفاده کنید. ما به تمامی متقاضیان خرید تجهیزات شیمیایی توصیه می‌کنیم هنگام استفاده از مواد شیمیایی از تجهیزات ایمنی مانند عینک، دستکش و پیش بند آزمایشگاه استفاده کنند. 

صنعت شیمی

صنعت شیمی نسبت به هر صنعت دیگری از تنوع بیشتری برخوردار است. با استفاده از ترکیبات اساسی شیمیایی محصولات زیادی را تولید می‌کند که معمولا توسط مصرف کنندگان دیده یا استفاده نمی‌شوند، اما اجزای اساسی هر محصول صنعتی و مصرفی دیگر هستند. بسیاری از محصولات صنایع شیمیایی واسطه هستند. خرید مواد شیمیایی با هدف تولید محصولات صنعتی صورت می‌گیرد.

 
راهنمای خرید انواع مواد شیمیایی

مواد شیمیایی اساسی

مواد شیمیایی اساسی به این چند مورد اساسی تقسیم می‌شوند. این مواد شامل مواد شیمیایی مشتق شده از نفت، معروف به پتروشیمی، پلیمرها و مواد معدنی اساسی هستند. اصطلاح پتروشیمی می‌تواند برای تازه واردان و متقاضیان خرید تجهیزات شیمیایی گمراه کننده باشد. به بیان ساده‌تر این‌ها همان مواد شیمیایی هستند که به طور فزاینده‌ای از منابع دیگری غیر از نفت مانند زغال سنگ و زیست توده استخراج می‌شوند. یک مثال ساده متانول است که معمولا از نفت و گاز طبیعی تولید می‌شود. دیگری اتن است که از نفت و گاز به دست می‌آید. نمونه‌های دیگر در واحدهای موجود در این مقاله شرح داده شده است.
اگر قصد خرید مواد شیمیایی را با مناسب‌ترین قیمت و کیفیت دارید، وارد صفحه انواع مواد شیمیایی جویشگر شوید و با برترین فروشنده‌ها در این زمینه آشنا شوید. در صورت تمایل به تماس می‌توانید وارد صفحه فروشنده شوید. تمامی راه‌های ارتباطی در صفحه مورد نظر درج شده است.
 

هدف از خرید مواد شیمیایی چیست؟

مواد شیمیایی اساسی که به مقدار زیاد تولید می‌شوند، عمدتا در صنایع شیمیایی تولید شده و به صنایع دیگر فروخته می‌شوند. قبل از این‌که به محصولاتی برای مصرف کننده عمومی تبدیل شوند، در طی فرایند یا فرایندهایی دستخوش تغییرات خواهند شد. به عنوان مثال اسید اتانوئیک برای تولید استرها فروخته می‌شود. بیشتر آن‌ها به نوبه خود برای تولید رنگ به مصرف کننده فروخته می‌شوند.
مقادیر زیادی اتن به عنوان گاز به شرکت‌های تولید کننده پلی و سایر پلیمرها فروخته می‌شود. سپس این قطعات قبل از خرید توسط مصرف کننده واقعی، به تولید کنندگان قطعات پلاستیکی فروخته می‌شود. بگذارید مثال دیگری بزنیم. آمونیاک از گاز طبیعی ساخته می‌شود. خرید مواد شیمیایی در این بخش برای تولید اسید نیتریک صورت می‌گیرد. آمونیاک و اسید نیتریک برای تولید کود، نیترات آمونیوم استفاده می‌شود. خود آمونیاک نیز به سیانید هیدروژن تبدیل می‌شود. سیانید هیدروژن در فرآیند ساخت متیلاستفاده می‌شود. متیل پروپنوات یک مونومر اصلی برای تولید انواع پلیمرهای اکریلیک است.
 

خرید مواد شیمیایی پتروشیمی‌ها و پلیمرها

چرخه تولید مواد شیمیایی نفتی که به طور فزاینده‌ای از زغال سنگ و زیست توده به دست می‌آید، شاهد تغییرات زیادی در فن آوری و توسعه سایت‌های تولید بسیار بزرگ در سراسر جهان بوده است. هیدروکربن‌های موجود در نفت خام و گاز که عمدتا آلکان‌هایی با زنجیره مستقیم هستند، ابتدا با استفاده از اختلاف در نقطه جوش از هم جدا می‌شوند. سپس به هیدروکربن هایی تبدیل می‌شوند که برای صنایع شیمیایی مفیدتر هستند.
مانند آلکان‌های زنجیره‌ای یا شاخه ای، آلکن‌ها و هیدروکربن‌های معطر که در صنعت مورد استفاده قرار می-گیرد. این هیدروکربن‌ها به طیف وسیعی از مواد شیمیایی اساسی تبدیل می‌شوند که بلافاصله مفید و قابل استفاده هستند. یعنی چه چیزهایی؟؟ بنزین، اتانول، اتان. این امکان هم وجود دارد که در معرض واکنش‌های بعدی برای تولید یک محصول نهایی مفید استفاده شوند. خرید تجهیزات شیمیایی برای پتروشیمی‌ها در ساخت طیف گسترده‌ای از پلیمرها نقش موثر دارد. 
راهنمای خرید و فروش مواد شیمیایی
 

پلیمرها

کلمه پلیمر تعداد مشخصی از واحدهای مونومر را مشخص می‌کند. وقتی تعداد مونومرها بسیار زیاد باشد، این ترکیب را بعضا پلیمر زیاد یا چند پلیمری می‌نامند. پلیمرها محدود به مونومرهایی با ترکیب شیمیایی یکسان یا وزن و ساختار مولکولی نیستند. برخی از پلیمرهای طبیعی از یک نوع مونومر تشکیل شده‌اند. البته بیشتر پلیمرهای طبیعی و مصنوعی از دو یا چند نوع مختلف از مونومرها تشکیل شده‌اند. این نوع پلیمرها به عنوان کوپلیمر یاد می‌شود. پلیمرهای آلی با تهیه مواد اولیه ساختاری و شرکت در فرایندهای حیاتی، نقش مهمی در حفظ حیات موجودات زنده دارند. به عنوان مثال قسمت‌های جامد همه گیاهان از پلیمرها تشکیل شده است. این‌ها شامل سلولز، لیگنین و رزین‌های مختلف هستند. سلولز یک پلی ساکارید است. پلیمری که از مولکول‌های قند تشکیل شده است. لیگنین از یک شبکه سه بعدی پیچیده از پلیمرها تشکیل شده است. رزین‌های چوبی پلیمرهای یک هیدروکربن ساده ایزوپرن هستند. یکی دیگر از پلیمرهای ایزوپرن آشنا لاستیک است. خرید مواد شیمیایی پلیمری در صنایع و کارخانجات صنعتی مختلف مرسوم است.

اگر یک اتم هیدروژن در اتیلن با یک اتم کلر جایگزین شود، وینیل کلراید تولید می‌شود. این ماده به پلی وینیل کلراید (پی وی سی) پلیمریزه می‌شود. ماده ای بی رنگ، سخت و ترموپلاستیک که می‌تواند به انواع مختلفی از تولیدات صنعتی از جمله کفپوش و الیاف تبدیل شود. وینیل استات که با واکنش اتیلن و اسید استیک تولید می‌شود، در برابر رزین‌های نرم و بی شکل که به عنوان پوشش و چسب استفاده می‌شوند، پلیمری می‌شود. این ماده با وینیل کلرید همبسته می‌شود و خانواده زیادی از مواد ترموپلاستیک را تولید می‌کند. خانواده مهم دیگر از پلیمرهای آلی مصنوعی از تکرارهای خطی گروه اورتان تشکیل شده است. خرید مواد شیمیایی پلی اورتان‌ها با هدف ساخت الیاف الاستومری معروف به اسپندکس و در تولید پایه‌های پوشش و کفی‌های نرم و سفت و سخت صورت می‌گیرد.

دسته مختلفی از پلیمرها در ترکیبات آلی و غیر آلی مخلوط هستند. مهمترین نمایندگان این خانواده پلیمرها سیلیکون‌ها هستند. ستون فقرات آن‌ها متشکل از اتم‌های سیلیسیم و اکسیژن متناوب با گروه‌های آلی متصل به هر یک از اتم‌های سیلیکون است. سیلیکون‌ها با وزن مولکولی کم روغن و گریس هستند. گونه‌های با وزن مولکولی بالاتر، مواد الاستیک متنوعی هستند که در دمای بسیار پایین نرم و لاستیکی باقی می‌مانند. خرید مواد شیمیایی این چنینی در دماهای بالا برای ایجاد شرایط پایدار مناسب است. پلیمرهای حاوی فلوروکربن معروف به فلوروپلیمرها، از پیوندهای کربن و فلورین ساخته شده‌اند. بسیار پایدار هستند و ترکیب را در برابر حلال‌ها مقاوم می‌کنند. ماهیت پیوند کربن و فلوئور بیشتر کیفیت نچسب به فلورپلیمرها می‌بخشد. این مواد به طور گسترده‌ای در تفلون پلی تترافلوئوراتیلن مشهود است.
 

مواد معدنی اساسی

این‌ها مواد شیمیایی نسبتا کم هزینه‌ای هستند که در بخش تولید و کشاورزی استفاده می‌شوند. خرید مواد شیمیایی معدنی اساسی در مقادیر بسیار زیاد صورت می‌گیرد. بعضی از آن‌ها میلیون‌ها تن در سال تولید می‌شوند و متقاضیان خود را دارند. این موارد شامل کلر، هیدروکسید سدیم، اسیدهای سولفوریک و نیتریک و مواد شیمیایی مورد استفاده برای تولید کودها هستند. در سراسر جهان به طور مداوم برای کاهش هزینه‌های این موارد تلاش می‌کنند. در حالی که استانداردهای ایمنی و محیط زیست هم باید هر چه بیشتر رعایت شود.
 

مواد شیمیایی ویژه

این گروه طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی را برای محافظت از محصولات، رنگ‌ها و جوهرها را شامل می‌شود. همچنین شامل مواد شیمیایی است که توسط صنایع متنوعی مانند منسوجات، کاغذ و مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک مثال معمولی و ساده رنگ‌های خانگی هستند که از حلال آلی به آب تبدیل شده است. دیگری خرید تجهیزات شیمیایی ویژه برای تولید جوهر چاپگرهای جوهر افشان است.
 

مواد شیمیایی مصرفی

مواد شیمیایی مصرفی مستقیما به مردم فروخته می‌شود. این مواد شامل شوینده، صابون‌ها و سایر لوازم بهداشتی هستند. جستجو مردم برای مواد شوینده بی‌خطر که قادر به تمیز کردن همه چیز از پوست باشد، روز به روز در حال افزایش است. به موازات تشخیص این نیاز کارهای زیادی در زمینه تولید طیف وسیعی از مواد شیمیایی مصنوعی برای مواد آرایشی، بهداشتی و مواد معطر انجام شده است.
 

جمع بندی

خرید مواد شیمیایی مزایایی را به همراه دارد که جامعه مدرن کاملا به آن وابسته است. همچنین از نظر گسترش تجارت و اشتغال در رفاه اقتصادی و اجتماعی شهروندان نقش حیاتی دارند. تولید جهانی مواد شیمیایی از 1 میلیون تن در سال 1930 به چند صد میلیون تن امروز افزایش یافته است. صنایع شیمیایی مواد اولیه مانند روغن، گاز طبیعی، هوا، آب، فلزات و مواد معدنی را به هزاران محصول مختلف تبدیل می‌کند. برای سفارش مواد شیمیایی مورد نیاز با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا نحوه سفارش و استعلام قیمت را برای شما توضیح دهند.
 
 

1400/4/3
جویشگر


دیگر محصولات


محصولات مشابه
 • فروش کریستال ملامین

  فروش کریستال ملامین

  شرکت تولیدی بازرگانی الساپا فروشنده کریستال ملامین لطفا جهت اطلاع از قیمت و نحوه فروش تماس بگیرید . جهت اطلاع از قیمت و نحوه فروش از طریق شماره های زیر با کارشناسان فروش ما در تماس باشید. ☎️02188062713 داخلی 303 ????شماره همراه : 09120168217 وب سایت : www.elsapaco.com کانال تلگرام: https://telegram.me/elsapachem صفحه اینستاگرام: https://www.instagram.com/elsapa.chem/ فروش پودر ملامین - فروشنده کریستال ملامین - قیمت کریستال ملامین کریستال ملامین، عنوان پودری سفید رنگ و جامد است که مورد استفاده فراوانی در صنایع مختلف دارد. این محصول، نوعی ترکیب آلی به شمار می‌رود که بویی شبیه به آمونیاک از خود، ساطع می‌کند. کریستال ملامین به نام ملامین نیز شناخته می‌شود. از این محصول، به طور معمول در تولید پلاستیک، رنگ، کودهای شیمیایی، تولید پارچه، تولید کلید و پریز، صنایع هواپیمایی، تولید ورقه‌های ام دی اف و روکش، صنایع تزئینی و... استفاده می‌شود.

  مواد شیمیایی تهران
 • صابون چند منظوره

  صابون چند منظوره

  صابون چند منظوره (KHD2) کیمیاسان محصول جدید این گروه تولیدی مواد کمکی نساجی میباشد که به منظور تسهیل کار در فرآیند تکمیل فرموله و تولید شده است. از جمله کاربرد های این صابون میتوان به موارد زیر اشاره کرد: شستشوی اولیه پارچه شستشوی نهایی یا همان صابون ریداکشن شستشو به عنوان لکه بری با افزایش مقدار صابون در مرحله شستشو این محصول توانایی شستشوی اولیه پارچه و لکه بری بالا برای انواع روغن های بافت و شستشوی نهایی یا ریداکشن را دارد بدین صورت که قابلیت بالای حذف رنگهای خام و حل نشده در فرایند رنگرزی را انجام داده و آبرنگ پارچه را بعد از رنگرزی از بین میبرد. این صابون زمینه آسان سازی کار به واسطه استفاده از یک محصول در کل طول پروسه تکمیل پارچه را فراهم کرده و از سردرگمی عوامل اجرایی برای انتخاب ماده در زمان معین جلو گیری میکند.

  مواد شیمیایی البرز
 • دیسپرس کننده آنتی اولیگومردار

  دیسپرس کننده آنتی اولیگومردار

  دیسپرس کننده آنتی اولیگومردار یک راه حل ساده برای برطرف کردن اقتصادی ریشه مشکل پارچه هایی که در رنگرزی در اثر اولیگومر لکه دار می شوند می باشد. این محصول جدید به عنوان یکنواخت کننده، دیسپرس کننده و آنتی اولیگومر در رنگ های دیسپرس، دارای خواصیت ضد اولیگومر بسیار قوی از لکه گذاری رنگ دانه های حل نشده در فرایند رنگرزی جلوگیری کرده و همزمان دستگاه جت را از رنگدانه های چسبیده به دیواره تمیز می گرداند خاصیت یکنواخت کنندگی بسیار بالا جهت حصول رنگ یکنواخت مهمترین خصوصیت این ماده می باشد. ( دیسپرس کننده آنتی اولیگومردار ) یکنواخت کننده، دیسپرس کننده و آنتی اولیگومر بر پایه ترکیبات شیمیایی آلی، معدنی و آزمایشگاهی تولید شده است. به عنوان یکنواخت کننده قوی با خواص دیسپرس کنندگی بالا و آنتی اولیگومری مصرف می‌شود. از خواص این ماده می‌توان به موارد: _ مایع بی رنگ مات _ دارای خاصیت یکنواخت کنندگی و دیسپرس کنندگی فوق العاده برای افزایش جذب رنگ و یکنواختی در رنگرزی از بین برنده کثیفی از روی الیاف و معلق کردن آنها _ سازگار با مواد آنیونیک و نانیونیک _ pH حدود 7 _ مقاوم در برابر اسید و قلیا _ ماده علیرقم شکل ظاهری رقیق بسیار قوی بوده و برای مصرف تا 3 برابر رقیق تر می‌شود _ مناسب برای انواع الیاف در سیستم های مختلف اشاره کرد. یکنواخت کننده، دیسپرس کننده و آنتی اولیگومر – SDU 97 یک راه حل ساده برای جلوگیری از لکه شدن پارچه ها در فرآیند تکمیل می‌باشد. لکه دار شدن و نایکنواختی در رنگ پارچه میتواند در اثر عوامل زیر باشد: اثر اولیگومر نایکنواختی رنگ در اثر دیسپرس نشدن صحیح رنگ لکه های روغنی موجود از مرحله بافت رنگزاهای حل نشده چسبیده به دیواره دستگاه دیگر مزایا: یکنواخت کننده، دیسپرس کننده و آنتی اولیگومر در رنگ های دیسپرس، دارای خواصیت ضد اولیگومر بسیار قوی می‌باشد. از لکه گذاری رنگ دانه های حل نشده در فرآیند رنگرزی جلوگیری میکند. این ماده همزمان بدنه دستگاه جت را از رنگدانه های چسبیده به دیواره تمیز می گرداند. بدین معنی که دارای خاصیت یکنواخت کنندگی و آنتی اولیگومری جهت حصول رنگ یکنواخت می باشد.

  مواد شیمیایی البرز
 • اسید نساجی کیمیاسان

  اسید نساجی کیمیاسان

  اسید نساجی کیمیاسان یک اسید آلی می باشد که جایگذین اسید استیک شده و در صنعت نساجی و تکمیل پارچه های پلی استر بسیار کاربردی و مقرون به صرفه می‌باشد. اسید نساجی کیمیاسان دارای محاسن زیادی از جمله: عدم یخ زدگی در زمستان عدم وجود بوی بد و زننده عدم وجود خطر در برخورد با پوست استفاده راحت کارگران در طول پروسه به دلیل عدم وجود بو و خطرات ( تجربه نشان داده اکثر کارگران در طول پروسه زیر بار استفاده از اسید استیک به دلایل ذکر شده نمیروند و دور از چشم کارفرما این مرحله را در فرآیند خود سرانه حذف می کنند ) به هیچ وجه خورندگی پارچه ندارد سازگار با دستگاه های رنگرزی جذب رنگ بسیار عالی در رنگ های دیسپرس و … برخی از همکاران در رنگرزی راکتیو این اسید را جایگذین اسید استیک برای خنثی سازی حمام اول رنگرزی کرده‌اند که با توجه به حجم بالای استفاده اسید استیک در رنگرزی راکتیو، نسبت به قیمت موجود صرفه اقتصادی قابل ملاحظه ای دارد. توجه داشته باشید که این اسید تشکیل شده از چند نوع اسید آلی و معدنی می باشد که بصورت تضمینی به مشتری تحویل میگردد ((((((( به هیچ وجه رقیق شده اسید خطرناک سولفوریک نمی‌باشد )))))))

  مواد شیمیایی البرز