راهنمای خرید مواد شیمیایی

راهنمای خرید مواد شیمیایی
در این سایت طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی آزمایشگاهی را عرضه می‌کنیم. ما در این مجموعه مواد شیمیایی را با حداقل محدودیت حمل و نقل به متقاضیان می فروشیم. برای تکمیل تجهیزات مورد نیاز در آزمایشگاه‌های شما تمامی مواد شیمیایی را در ارشیو محصولات قرار داده‌ایم. اگر در کار با مواد شیمیایی آزمایشگاهی تازه کار هستید، می‌توانید این راهنمای خرید مواد شیمیایی را مطالعه کنید. مواد شیمیایی در اطراف شما هستند، غذایی که می خورید و لباسی که می‌پوشید. در واقع دنیای اطراف من و شما از طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی تشکیل شده است. همان طور که می‌دانید، واکنش شیمیایی به تغییر در یک ماده شیمیایی اشاره دارد. به طور کلی یک واکنش شیمیایی را می‌توان فرآیندی دانست که طی آن یک یا چند ماده تغییر می‌کنند و یک یا چند ماده مختلف تولید می‌کنند.تغییرات شیمیایی با تغییرات فیزیکی متفاوت است و منجر به تغییر در مواد نمی‌شود. یک نمونه از تغییرات فیزیکی زمانی است که آب یخ می‌زند. اگرچه یخ ممکن است خصوصیات فیزیکی مختلفی داشته باشد، اما هنوز آب است. در این مقاله تمامی نکات مهم و تجهیزات مورد نیاز را بررسی خواهیم کرد. کارهای آزمایشگاهی شیمی خطرات بسیاری را به همراه دارد. با در نظر داشتن اقدامات محتاطانه و آماده سازی فضای کار مناسب، می‌توانید از مواد شیمیایی در شرایطی کاملا ایمن استفاده کنید. ما به تمامی متقاضیان خرید تجهیزات شیمیایی توصیه می‌کنیم هنگام استفاده از مواد شیمیایی از تجهیزات ایمنی مانند عینک، دستکش و پیش بند آزمایشگاه استفاده کنند. 

صنعت شیمی

صنعت شیمی نسبت به هر صنعت دیگری از تنوع بیشتری برخوردار است. با استفاده از ترکیبات اساسی شیمیایی محصولات زیادی را تولید می‌کند که معمولا توسط مصرف کنندگان دیده یا استفاده نمی‌شوند، اما اجزای اساسی هر محصول صنعتی و مصرفی دیگر هستند. بسیاری از محصولات صنایع شیمیایی واسطه هستند. خرید مواد شیمیایی با هدف تولید محصولات صنعتی صورت می‌گیرد.

 
راهنمای خرید انواع مواد شیمیایی

مواد شیمیایی اساسی

مواد شیمیایی اساسی به این چند مورد اساسی تقسیم می‌شوند. این مواد شامل مواد شیمیایی مشتق شده از نفت، معروف به پتروشیمی، پلیمرها و مواد معدنی اساسی هستند. اصطلاح پتروشیمی می‌تواند برای تازه واردان و متقاضیان خرید تجهیزات شیمیایی گمراه کننده باشد. به بیان ساده‌تر این‌ها همان مواد شیمیایی هستند که به طور فزاینده‌ای از منابع دیگری غیر از نفت مانند زغال سنگ و زیست توده استخراج می‌شوند. یک مثال ساده متانول است که معمولا از نفت و گاز طبیعی تولید می‌شود. دیگری اتن است که از نفت و گاز به دست می‌آید. نمونه‌های دیگر در واحدهای موجود در این مقاله شرح داده شده است.
اگر قصد خرید مواد شیمیایی را با مناسب‌ترین قیمت و کیفیت دارید، وارد صفحه انواع مواد شیمیایی جویشگر شوید و با برترین فروشنده‌ها در این زمینه آشنا شوید. در صورت تمایل به تماس می‌توانید وارد صفحه فروشنده شوید. تمامی راه‌های ارتباطی در صفحه مورد نظر درج شده است.
 

هدف از خرید مواد شیمیایی چیست؟

مواد شیمیایی اساسی که به مقدار زیاد تولید می‌شوند، عمدتا در صنایع شیمیایی تولید شده و به صنایع دیگر فروخته می‌شوند. قبل از این‌که به محصولاتی برای مصرف کننده عمومی تبدیل شوند، در طی فرایند یا فرایندهایی دستخوش تغییرات خواهند شد. به عنوان مثال اسید اتانوئیک برای تولید استرها فروخته می‌شود. بیشتر آن‌ها به نوبه خود برای تولید رنگ به مصرف کننده فروخته می‌شوند.
مقادیر زیادی اتن به عنوان گاز به شرکت‌های تولید کننده پلی و سایر پلیمرها فروخته می‌شود. سپس این قطعات قبل از خرید توسط مصرف کننده واقعی، به تولید کنندگان قطعات پلاستیکی فروخته می‌شود. بگذارید مثال دیگری بزنیم. آمونیاک از گاز طبیعی ساخته می‌شود. خرید مواد شیمیایی در این بخش برای تولید اسید نیتریک صورت می‌گیرد. آمونیاک و اسید نیتریک برای تولید کود، نیترات آمونیوم استفاده می‌شود. خود آمونیاک نیز به سیانید هیدروژن تبدیل می‌شود. سیانید هیدروژن در فرآیند ساخت متیلاستفاده می‌شود. متیل پروپنوات یک مونومر اصلی برای تولید انواع پلیمرهای اکریلیک است.
 

خرید مواد شیمیایی پتروشیمی‌ها و پلیمرها

چرخه تولید مواد شیمیایی نفتی که به طور فزاینده‌ای از زغال سنگ و زیست توده به دست می‌آید، شاهد تغییرات زیادی در فن آوری و توسعه سایت‌های تولید بسیار بزرگ در سراسر جهان بوده است. هیدروکربن‌های موجود در نفت خام و گاز که عمدتا آلکان‌هایی با زنجیره مستقیم هستند، ابتدا با استفاده از اختلاف در نقطه جوش از هم جدا می‌شوند. سپس به هیدروکربن هایی تبدیل می‌شوند که برای صنایع شیمیایی مفیدتر هستند.
مانند آلکان‌های زنجیره‌ای یا شاخه ای، آلکن‌ها و هیدروکربن‌های معطر که در صنعت مورد استفاده قرار می-گیرد. این هیدروکربن‌ها به طیف وسیعی از مواد شیمیایی اساسی تبدیل می‌شوند که بلافاصله مفید و قابل استفاده هستند. یعنی چه چیزهایی؟؟ بنزین، اتانول، اتان. این امکان هم وجود دارد که در معرض واکنش‌های بعدی برای تولید یک محصول نهایی مفید استفاده شوند. خرید تجهیزات شیمیایی برای پتروشیمی‌ها در ساخت طیف گسترده‌ای از پلیمرها نقش موثر دارد. 
فروش مواد شیمیایی
 

پلیمرها

کلمه پلیمر تعداد مشخصی از واحدهای مونومر را مشخص می‌کند. وقتی تعداد مونومرها بسیار زیاد باشد، این ترکیب را بعضا پلیمر زیاد یا چند پلیمری می‌نامند. پلیمرها محدود به مونومرهایی با ترکیب شیمیایی یکسان یا وزن و ساختار مولکولی نیستند. برخی از پلیمرهای طبیعی از یک نوع مونومر تشکیل شده‌اند. البته بیشتر پلیمرهای طبیعی و مصنوعی از دو یا چند نوع مختلف از مونومرها تشکیل شده‌اند. این نوع پلیمرها به عنوان کوپلیمر یاد می‌شود. پلیمرهای آلی با تهیه مواد اولیه ساختاری و شرکت در فرایندهای حیاتی، نقش مهمی در حفظ حیات موجودات زنده دارند. به عنوان مثال قسمت‌های جامد همه گیاهان از پلیمرها تشکیل شده است. این‌ها شامل سلولز، لیگنین و رزین‌های مختلف هستند. سلولز یک پلی ساکارید است. پلیمری که از مولکول‌های قند تشکیل شده است. لیگنین از یک شبکه سه بعدی پیچیده از پلیمرها تشکیل شده است. رزین‌های چوبی پلیمرهای یک هیدروکربن ساده ایزوپرن هستند. یکی دیگر از پلیمرهای ایزوپرن آشنا لاستیک است. خرید مواد شیمیایی پلیمری در صنایع و کارخانجات صنعتی مختلف مرسوم است.

اگر یک اتم هیدروژن در اتیلن با یک اتم کلر جایگزین شود، وینیل کلراید تولید می‌شود. این ماده به پلی وینیل کلراید (پی وی سی) پلیمریزه می‌شود. ماده ای بی رنگ، سخت و ترموپلاستیک که می‌تواند به انواع مختلفی از تولیدات صنعتی از جمله کفپوش و الیاف تبدیل شود. وینیل استات که با واکنش اتیلن و اسید استیک تولید می‌شود، در برابر رزین‌های نرم و بی شکل که به عنوان پوشش و چسب استفاده می‌شوند، پلیمری می‌شود. این ماده با وینیل کلرید همبسته می‌شود و خانواده زیادی از مواد ترموپلاستیک را تولید می‌کند. خانواده مهم دیگر از پلیمرهای آلی مصنوعی از تکرارهای خطی گروه اورتان تشکیل شده است. خرید مواد شیمیایی پلی اورتان‌ها با هدف ساخت الیاف الاستومری معروف به اسپندکس و در تولید پایه‌های پوشش و کفی‌های نرم و سفت و سخت صورت می‌گیرد.

دسته مختلفی از پلیمرها در ترکیبات آلی و غیر آلی مخلوط هستند. مهمترین نمایندگان این خانواده پلیمرها سیلیکون‌ها هستند. ستون فقرات آن‌ها متشکل از اتم‌های سیلیسیم و اکسیژن متناوب با گروه‌های آلی متصل به هر یک از اتم‌های سیلیکون است. سیلیکون‌ها با وزن مولکولی کم روغن و گریس هستند. گونه‌های با وزن مولکولی بالاتر، مواد الاستیک متنوعی هستند که در دمای بسیار پایین نرم و لاستیکی باقی می‌مانند. خرید مواد شیمیایی این چنینی در دماهای بالا برای ایجاد شرایط پایدار مناسب است. پلیمرهای حاوی فلوروکربن معروف به فلوروپلیمرها، از پیوندهای کربن و فلورین ساخته شده‌اند. بسیار پایدار هستند و ترکیب را در برابر حلال‌ها مقاوم می‌کنند. ماهیت پیوند کربن و فلوئور بیشتر کیفیت نچسب به فلورپلیمرها می‌بخشد. این مواد به طور گسترده‌ای در تفلون پلی تترافلوئوراتیلن مشهود است.
 

مواد معدنی اساسی

این‌ها مواد شیمیایی نسبتا کم هزینه‌ای هستند که در بخش تولید و کشاورزی استفاده می‌شوند. خرید مواد شیمیایی معدنی اساسی در مقادیر بسیار زیاد صورت می‌گیرد. بعضی از آن‌ها میلیون‌ها تن در سال تولید می‌شوند و متقاضیان خود را دارند. این موارد شامل کلر، هیدروکسید سدیم، اسیدهای سولفوریک و نیتریک و مواد شیمیایی مورد استفاده برای تولید کودها هستند. در سراسر جهان به طور مداوم برای کاهش هزینه‌های این موارد تلاش می‌کنند. در حالی که استانداردهای ایمنی و محیط زیست هم باید هر چه بیشتر رعایت شود.
 

مواد شیمیایی ویژه

این گروه طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی را برای محافظت از محصولات، رنگ‌ها و جوهرها را شامل می‌شود. همچنین شامل مواد شیمیایی است که توسط صنایع متنوعی مانند منسوجات، کاغذ و مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک مثال معمولی و ساده رنگ‌های خانگی هستند که از حلال آلی به آب تبدیل شده است. دیگری خرید تجهیزات شیمیایی ویژه برای تولید جوهر چاپگرهای جوهر افشان است.
 

مواد شیمیایی مصرفی

مواد شیمیایی مصرفی مستقیما به مردم فروخته می‌شود. این مواد شامل شوینده، صابون‌ها و سایر لوازم بهداشتی هستند. جستجو مردم برای مواد شوینده بی‌خطر که قادر به تمیز کردن همه چیز از پوست باشد، روز به روز در حال افزایش است. به موازات تشخیص این نیاز کارهای زیادی در زمینه تولید طیف وسیعی از مواد شیمیایی مصنوعی برای مواد آرایشی، بهداشتی و مواد معطر انجام شده است.
 

جمع بندی

خرید مواد شیمیایی مزایایی را به همراه دارد که جامعه مدرن کاملا به آن وابسته است. همچنین از نظر گسترش تجارت و اشتغال در رفاه اقتصادی و اجتماعی شهروندان نقش حیاتی دارند. تولید جهانی مواد شیمیایی از 1 میلیون تن در سال 1930 به چند صد میلیون تن امروز افزایش یافته است. صنایع شیمیایی مواد اولیه مانند روغن، گاز طبیعی، هوا، آب، فلزات و مواد معدنی را به هزاران محصول مختلف تبدیل می‌کند. برای سفارش مواد شیمیایی مورد نیاز با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا نحوه سفارش و استعلام قیمت را برای شما توضیح دهند.
 
 

1400/4/3
جویشگر


محصولات مشابه
 • فروش استایرن مونومر ایزوبوتانول 2EH

  فروش استایرن مونومر ایزوبوتانول 2EH

  شرکت بازرگانی شیمیایی الساپا ( ELSAPA) فروشنده مونومر استایرن و ایزوبوتانول و دو اتیل هگزانول 2EH بصورت تانکر و بشکه جهت اطلاع از قیمت و نحوه فروش از طریق شماره های زیر با کارشناسان فروش ما در تماس باشید. راههای ارتباط باELSAPA : 09120168217 --- 09125214292 وب سایت : www.elsapaco.com کانال تلگرام: https://telegram.me/elsapachem صفحه اینستاگرام: https://www.instagram.com/elsapa.che فروش استایرن مونومر / حواله استایرن / استایرن پتروشیمی پارس عسلویه / فروش ایزوبوتانول بشکه پلمپ شازند / حواله ایزوبوتانول / ایزوبوتانول بشکه شده فروش دواتیل هگزانول / دو اتیل هگزانول بشکه پلمپ شازند / فروشنده 2EH

  مواد شیمیایی تهران
 • فروش و نصب باسکول کفه ای نیمه سنگین 1 تن الی 10 تن , برای مصارف میادین میوه و تره بار و تولیدی ها

  فروش و نصب باسکول کفه ای نیمه سنگین 1 تن الی 10 تن , برای مصارف میادین میوه و تره بار و تولیدی ها

  باسکول ‌های کفه‌ای با بدنه صد‌ درصد فلزی با رنگ پودری چکشی صنعتی و مقاوم در برابر ضربه- فشار و تابش شدید خورشید تولید شده و در کارخانجات و معادن و صنوف دیگر بکار می رود. این محصول در ظرفیت‌های 500 کیلو و 1- 2- 3 - 5 و 10 تن و با ابعاد 1*1 - 1.5* 1.5 و 2*2 با دقت 50 الی 1000 گرم برای هر نوع سلیقه و انواع مصارف در بازار موجود است. باسکول‌های کفه‌ای - همراه با لودسل‌های دارای استاندارد معتبر جهانی و قیمت‌های بسیار مناسب تولید می گردد. مزایای باسکول‌های کفه‌ای : دارای کفه فلزی کاربری بسیار آسان دارای سازه صنعتی مستحکم بدنه فلزی با رنگ صنعتی مقاوم دارای نمایشگرهای مختلف (مطابق با درخواست مشتری) استفاده از 4 لودسل جهت اندازه گیری بهتر وزن قابلیت قرارگیری , باسکول , به همراه رمپ ورودی و خروجی دارای پیشرفته ترین تجهیزات الکترونیکی در بین , باسکول , های موجود مناسب جهت استفاده در واحدهای تولیدی- عمده فروشی و انبارها- صنایع نساجی- سیم و کابل- کشاورزی- شیمیایی- دارویی- آرایشی و بهداشتی- میادین میوه و تره بار مشخصات فنی , باسکول , های کفه ای: زینه اندازه گیری ابعاد کفه(cm) ظرفیت 200gr 100*100 1Ton 200gr 150*150 1Ton 200gr 150*150 2Ton 500gr 150*150 3Ton 500gr 150*150 5Ton 1 kg 200*200 10Ton کلیه سیستمهای تولیدی دارای گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند. شماره تلفن: 81661076-66611493-021 شماره همراه : 09122020544 ایمیل hashemi.r@hotmail.com آدرس سایت جهت کسب اطلاعات بیشتر : http://truckscale.blogfa.com و http://parstowzin.com

  مواد شیمیایی تهران
 • فروش اتیلن وینیل استات EVA

  فروش اتیلن وینیل استات EVA

  اتیلن-وینیل استات ( Ethylene-vinyl acetate) معرفی محصول: این محصول کوپلیمری متشکل از اتیلن و وینیل استات است که رنگی شفاف دارد ، بی بو است ، در مقابل چربی ها مقاومت خوبی دارد و در دماهای پایین خاصیت انعطاف پذیری خود را حفظ می کند . کوپلیمرها در واقع دارای دو و یا چند مونومر هستند که در فرآیند پلیمریزاسیون شرکت می کنند . نسبت مونومرهای موجود تاثیر مستقیمی بر روی خواص فیزیکی کوپلیمر گذاشته و به تبع آن کاربری های EVA هم در گریدهای مختلف تحت تاثیر قرار می گیرد انواع مختلف این کوپلیمر با توجه به میزان وینیل استات از 2 تا 50 درصد تولید می شوند که هر کدام خواص مربوط به خود را دارند . EVA در مقابل اشعه UV مقاومت خوبی دارد و در عین حال شفافیت خوبی نیز ارائه می دهد. کوپلیمر EVA بوی اسیدی ندارد اما در دمای بالا و حضور برخی مواد مانند خاک رس زیاد باعث می شود که بوی شدید اسید استیک آن به مشام برسد . برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید: 021-88043093- 021-88062713 داخلی 306 و 304 09120470371- 09120168219

  مواد شیمیایی تهران
 • صابون چند منظوره

  صابون چند منظوره

  صابون چند منظوره (KHD2) کیمیاسان محصول جدید این گروه تولیدی مواد کمکی نساجی میباشد که به منظور تسهیل کار در فرآیند تکمیل فرموله و تولید شده است. از جمله کاربرد های این صابون میتوان به موارد زیر اشاره کرد: شستشوی اولیه پارچه شستشوی نهایی یا همان صابون ریداکشن شستشو به عنوان لکه بری با افزایش مقدار صابون در مرحله شستشو این محصول توانایی شستشوی اولیه پارچه و لکه بری بالا برای انواع روغن های بافت و شستشوی نهایی یا ریداکشن را دارد بدین صورت که قابلیت بالای حذف رنگهای خام و حل نشده در فرایند رنگرزی را انجام داده و آبرنگ پارچه را بعد از رنگرزی از بین میبرد. این صابون زمینه آسان سازی کار به واسطه استفاده از یک محصول در کل طول پروسه تکمیل پارچه را فراهم کرده و از سردرگمی عوامل اجرایی برای انتخاب ماده در زمان معین جلو گیری میکند.

  مواد شیمیایی البرز