ضدعفونی کننده ی صنعتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ضدعفونی کننده ی صنعتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ ضدعفونی کردن و گندزدایی دو کلمه مترادف هستند که درمورد اشیا و جامدات بیشتر از کلمه گندزدا و برای انسان و جانداران از کلمه ضدعفونی کننده استفاده می شود. ضدعفونی کننده صنعتی یا گندزدا موادی هستند که بر انواع باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و اسپورها تاثیر می گذارند. این مواد به سه دسته سطح بالا، سطح متوسط و سطح پایین تقسیم می شوند.
 انواع مختلف این سطح از ضدعفونی کننده های صنعتی شامل: هیدروژن پراکساید، پراستیک اسید، گلوترآلدهید، فرمالین و … می باشد. فعالیت اسپورسیدال پراستیک اسید با افزایش دما، افزایش می یابد. این ماده به عنوان رسوبگیر ضعیف و ضدعفونی کننده قوی مورد استفاده قرار می گیرد.
یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر سلامتی انسان ها ضدعفونی بودن و پاکیزه گی محیط زندگی او از هر گونه باکتری و میکروب و ویروس است و به همین دلیل است که روش های ضدعفونی کردن و به ویژه استفاده از مواد شیمیایی موثر در از بین بردن میکروب ها و باکتری ها بسیار مورد توجه بوده است.

طیف کاربرد ضدعفونی کننده های صنعتی :

به نقل از خبرگزاری ایران آنلاین ضدعفونی کننده صنعتی، در بخش های مختلف استفاد می شود. شستشو و ضدعفونی سیستم CIP و COP کارخانه های صنایع غذایی، ضدعفونی فیلترها، ضدعفونی در کشتارگاه ها، ضدعفونی صنایع لبنی، تولید آب معدنی و نوشیدنی، صنایع کمپوت و کنسرو، هتل، رستوران و تانکرهای آب و غیره کاربرد دارد.

ویژگی های یک ضدعفونی کننده صنعتی:

 فعالیت ضد میکروبی ماده ضدعفونی کننده
قابلیت انحلال در حلال ها 
 پایداری از نظر فیزیکی و شیمیایی
 عدم ایجاد مسمومیت
ترکیبات یکنواخت
فعال بودن در دمای معمولی اتاق
 قابلیت نفوذپذیری
آسیب نرساندن به سطوح و لوازم
بدون بو بودن
قدرت پاک کنندگی بالا
 اثر سریع و ماندگارویژگی های مواد ضدعفونی کننده در صنایع مختلف با توجه به میزان آلودگی و مقدار مصرف متفاوت خواهد بود، در هنگام مصرف مواد ضدعفونی بسیاری از عوامل از جمله اثر بخشی آن، غلظت ماده ضدعفونی، زمان تماس، ماندگاری یا پایداری وخیلی از موارد دیگر را باید در نظر گرفت.
اما پیشنهاد می شود که تولیدکنندگان این مواد تا جای ممکن موادی را تولید کنند که به محیط زیست و انسان ها کمترین آسیب را برساند.
جهت مطالعه نسخه کامل این خبر به خبرگزاری ایران آنلاین مراجعه بفرمایید.
 
1400/10/2
اطلاعات تماس
نامآرال شیمی حق پرست
تلفن۰۲۱-۲×××۸۷۸۳, ۰۱۷-۳×××۶۲۹۲callتماس بگیرید
همراه۰۹۱۲×××۷۶۱۷callتماس بگیرید
وبسایت
استانگلستان
آدرسدفتر فروش : تهران، ملاصدرا، شیراز جنوبی، برزیل غربی، پلاک ۱۴۰ طبقه ۴کارخانه:گرگان، کیلومتر سه جاده گرگان-گنبد، پلاک ۱۱۰
تلگرامچت تلگرام
واتساپچت واتساپ
اینستاگراماینستاگرام


دیگر محصولات
 • ضدعفونی کننده میوه و سبزیجات پراکسیدینRTU

  ضدعفونی کننده میوه و سبزیجات پراکسیدینRTU

  وجود میوه و سبزی در رژیم غذایی برای سلامتی مهم است. از طرفی انتقال بیماری از طریق میوه و سبزی بسیار شایع است. بنابراین این محصولات را باید بخوبی ضدعفونی کرد. در این مبحث ضدعفونی کننده ای مناسب است که روی رنگ و طعم میوه و سبزی تاثیر نامطلوب نداشته باشد. بافت آن ها را تغییر ندهد و همچنین باعث کاهش عمر مفید آن ها نشود. محصول جدید آرال شیمی با نام [پراکسیدین-RTU](https://www.aralshimi.com/product/%D8%B6%D8%AF%D8%B9%D9%81%D9%88%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%86-rtu) برای ضدعفونی میوه و سبزی قابل استفاده است. این محصول را می توان در آب شستشو استفاده کرد و نیاز به آبکشی ندارد. این محصول در ظروف 5 کیلوگرمی به بالا تولید می شود و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد. جهت اطلاعات بیشتر به سایت آرال شیمی www.aralshimi.com مراجعه فرمائید.

  مواد غذایی گلستان
 • محلول ضدعفونی کننده دام و طیور آرال بنزال 20%

  محلول ضدعفونی کننده دام و طیور آرال بنزال 20%

  این محلول از طریق تاثیر بر دیواره سلولی بر انواع باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها تاثیر می گذارد. موارد مصرف بنزالکونیوم ۲۰% ، ضدعفونی هچرها در کارخانه های جوجه کشی، ضدعفونی سالن های مرغداری، قفس ها و لوازم مرغداری( آبخوریها، دانخوریها )، ضدعفونی کامیونهای حمل و نقل، حوضچه های ضدعفونی کننده در ورودی مزارع و سالن های مرغداری، ضدعفونی جایگاه نگهداری دامها، زایشگاه و جایگاه گوساله ها، بیمارستانهای دامپزشکی و کشتارگاهها، ضدعفونی حوضچه های ورودی وسایل نقلیه و حوضچه های عبور دام، ضدعفونی کفپوش ها، چکمه ها و… می باشد. ویژگی های ضدعفونی کننده [آرال بنزال](https://www.aralshimi.com/product/aralbenzal): وزن 5 کیلوگرم،10 کیلوگرم، 20کیلوگرم به بالا شکل ظاهری مایع رنگ محصول مایل به زرد حلالیت در آب کاملا قابل انحلال نحوه مصرف طبق دستورالعمل رقیق سازی شود زمان ارسال بعد از دو روز کاری نحوه نگهداری دور از نور مستقیم خورشید، دمای معمولی اتاق اجزاء سازنده آمونیوم چهارتایی، مواد سینرژیسم، آب، پایدارکننده اختصاصی جهت اطلاعات بیشتر به سایت آرال شیمی http://www.aralshimi.com مراجعه فرمائید.

  ماشین سازی گلستان
 • فروش شوینده قلیایی بدون کف

  فروش شوینده قلیایی بدون کف

  به موادی که ذرات کثیفی، آلودگی و چربی را از روی سطوح و تجهیزات پاک می کنند دترجنت، تمیز کننده یا شوینده صنعتی می گویند. مواد شوینده صنعتی ضدعفونی کننده برای آلودگی های عمیق بی نظیر است و فروش [شوینده صنعتی](https://www.aralshimi.com/applications-of-industrial-detergents) برای محیط های حساس کاربرد زیادی دارد. از ماده ضدعفونی کننده هم به صورت دستی و هم به واسطه دستگاه اسکرابر صنعتی قابل استفاده است. از این دست شوینده های صنعتی، می توان به [شوینده های قلیایی بدون کف](https://www.aralshimi.com/product/%D8%B4%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%82%D9%84%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%81-2) آرال شیمی اشاره نمود. کاربرد شوینده های قلیایی در ابتدا در رستوران ها دیده شد. چربی های رسوب شده در وسایل پخت و پز بسیار آزار دهنده بود به طوری که متخصصان شیمی در صدد بودند تا محصولی تهیه کنند تا بتواند این میزان چربی را از بین ببرد. رفته رفته شوینده های قلیایی پا به هتل ها گذاشت و یکی از شوینده های قوی و قابل قبول معرفی شد. در فست فودها و سایر مراکز اغذیه که میزان چربی و دود زیادی دیده می شود استفاده از شوینده قلیایی می تواند اثرگذاری بی نظیری داشته باشد. در تولید این محصولات از فرمولاسیونی استفاده شده است که می تواند اسپورهای باکتری را از بین ببرد و برای رسوبات معدنی می تواند یک انتخاب بی نظیر باشد. توجه به میزان غلظت شوینده های صنعتی و استفاده مقدار مشخص آنها می تواند در کاهش اتلاف ماده شوینده صنعتی و همچنین کاهش هزینه ها تاثیر گذار باشد. موارد کاربرد شوینده قلیایی بدون کف در صنایع مختلف • شسشتوی سیستم های اولترافیلتراسیون (UF)، فیلترهای میکرو ( MF) و نانوفیلترها (NF) • شستشوی سطوح بیرونی دستگاه ها و تجهیزات در صنایع غذایی • برج های خنک کننده یا cooling tower • سیستم های COP صنایع غذایی • کشتارگاه ها و قصابی • دیوارهای کثیف • حذف وکس ها • دیگ بخار • فرآیندهای فلز کاری • پتروشیمی و پالاشگاه • هودها، هواکش ها، گاز و فر • کارخانه های صنایع غذایی و لبنی • از بین برنده رسوبات آلی و معدنی • تمیز کردن کفپوش چرب و روغنی • حذف چربی و دوده از روی سطوح • آلودگی های خشک شده و تجمع یافته • کارخانجات محصولات آرایشی بهداشتی • شست و شو فرهای هوشمند و نیمه هوشمند • کف، دیواره، راهرو ها و سالن های مرغداری و پرورش طیور • کارخانجات، کارگاه صنعتی، تراشکاری، شرکت های آسانسور • حذف پاتوژن و بایوفیلم از جداره ها و دیواره های تجهیزات و سطوح • رستوران ها، هتل ها، کترینگ ها، فست فودها و مکان های عمومی و… • شسشتو و حذف آلودگی از خطوط تولید، دستگاه های پرکن و سیستم های CIP در صنایع غذایی ویژگی های شوینده قلیایی بدون کف: وزن 5 کیلوگرم،10 کیلوگرم، 20کیلوگرم به بالا شکل ظاهری مایع رنگ محصول بی رنگ حلالیت در آب کاملا قابل انحلال نحوه مصرف طبق دستورالعمل رقیق سازی شود زمان ارسال بعد از دو روز کاری نحوه نگهداری دور از نور مستقیم خوردشید دمای معمولی اتاق اجزاء سازنده سدیم هیدروکسید جهت اطلاعات بیشتر به سایت آرال شیمی www.aralshimi.com مراجعه فرمائید.

  صنعتی گلستان
 • فروش ضدعفونی کننده سطوح پراکسیدین-سرفوسیب

  فروش ضدعفونی کننده سطوح پراکسیدین-سرفوسیب

  ضدعفونی کننده پراکسیدین [سرفوسیب](https://www.aralshimi.com/product/%D8%B6%D8%AF%D8%B9%D9%81%D9%88%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D9%81%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%A8) محلولی کنسانتره می باشد و در هنگام استفاده نیازمند رقیق سازی طبق دوزهای مشخص و ثابتی است. این امر باعث شده است که از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه باشد. ضدعفونی کننده پراکسیدین سرفوسیب برپایه پراستیک اسید می باشد، که جزء ضدعفونی کننده های سطح بالا (HI LEVEL) می باشد. این محلول دارای نشان سیب سبز سلامت سازمان غذا و داروی کشور، پروانه بهداشتی ساخت و بهره برداری وزارت بهداشت و درمان و همچنین لایسنس های معتبر بین المللی FDA و EPA می باشد. این محلول برای سطوح استیل، چوبی و گالوانیزه با رعایت دوز مناسب خوردگی ایجاد نمی کند. اکسیدین سرفوسیب به صورت۱%- ۳% – ۵% – ۱۵% و ۲۰% تولید می شود. کاربردهای سرفوسیب: • ضدعفونی سطوح های تولید، کف و دیواره صنایع مختلف • ضدعفونی کانتینرهای ارسال محموله صنایع • ضدعفونی سطوح بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی • ضدعفونی تجهیزات پزشکی • مراکز اداری (بانک ها، آموزش و پروش ها، مراکز خدماتی و غیره) • مراکز عمومی (رستوران ها، آرایشگاه ها، استخرها، سرویس های حمل و نقل عمومی، سرویس های بهداشتی) • هتل ها، رستوران ها و کترینگ [ضدعفونی کردن سطوح](https://www.aralshimi.com/surface-disinfectants) و تجهیزات مکان های شاپ و گردشگری، هتل، رستوران، کافی شاپ ها کترینگ ها • ضدعفونی مخازن ذخیره آب ویژگی های ضدعفونی کننده سرفوسیب : وزن 5 کیلوگرم،10 کیلوگرم، 20کیلوگرم به بالا شکل ظاهری مایع رنگ محصول بدون رنگ، مایل به زرد حلالیت در آب کاملا قابل انحلال نحوه مصرف طبق دستورالعمل رقیق سازی شود زمان ارسال بعد از دو روز کاری نحوه نگهداری در جای خشک، دمای کمتر از ۴۰ درجه سانتیگراد و دور از دسترس کودکان اجزاء سازنده پراکسی استیک اسید- هیدروژن پراکساید- استیک اسید جهت اطلاعات بیشتر به سایت آرال شیمی www.aralshimi.com مراجعه فرمائید.

  دارو و مواد مصرفی گلستان


محصولات مشابه
 • شستشوی مخازن و تانکر های سوخت-تانکر جنت

  شستشوی مخازن و تانکر های سوخت-تانکر جنت

  محصول [تانکرجنت](https://www.aralshimi.com/product/tankergent-tank-cleaner) جهت شستشوی مخازن، سطوح آلوده به روغن های صنعتی، گریس و ترکیبات هیدروکربنی سبک و سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول، یک تمیز کننده قلیایی با پایه آب و مناسب برای مخازن حمل و نگهداری مواد شیمیایی است. تانکرجنت برای [شستشوی انواع مخازن](https://www.aralshimi.com/washing-fuel-tankers-oil-tanks) با جنس استیل، پلاستیک فشرده و فایبرگلاس مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد تانکر جنت: • تانکرجنت برای تمیز کردن مخزن، تمیز کردن محل حمل بار، پاکسازی صنعتی پس از کک زغال سنگ وگریس روغنی مناسب است. دارای قدرت حلالیت استثنایی بر روی مواد روغنی و هیدروکربن است. زیست تخریب پذیر است و خطرات شدید را برای پرسنل در استفاده از مواد به حداقل می رساند. • تانکرجنت یک محصول تمیز کننده قلیایی با پایه آب و مناسب برای مخازن محتوی مواد شیمیایی یا مواد غذایی است. • تانکرجنت مناسب برای انواع مخازن استیل، پلاستیک فشرده و فایبرگلاس • آلودگی شانس کمی در برابر محصول تمیز کننده تانکرجنت دارد. • تانکرجنت یک روش عالی برای از شستشوی مخازن جهت از بین بردن روغن های نفتی، معدنی و چربی های گیاهیست. • استفاده از تانکرجنت روی لاستیک و مهر و موم ایمن است. هیچ رسوب سفیدی در مخزن باقی نمی گذارد و نازل های اسپری را مسدود نمی کند. • تانکرجنت فاقد فسفات است، بنابراین برای محیط زیست ضرر کمتری دارد. • از آنجا که تانکرجنت حاوی ماده ای ضد آهک است، تشکیل آهک کند می شود. مزایای تانکرجنت شستشوی مخازن: • روغن، چربی، کربن، زنگ زدگی، اسکیل و رنگ را از بین می برد. • کنسانتره قلیایی بالا برای طیف وسیعی از فیلم های سطح موثر است. • رسوبات را بلند کرده و آنها را در محلول جلوگیری از آلودگی مجدد پراکنده می کند • فرآیند به محض تمیز شدن مواد پایه متوقف می شود • خطر انحلال یا حفره های فلز پایه را از بین می برد • نرم کننده های آب اضافه شده از بین رفتن قدرت محصولات را تضمین می کنند • موثر حتی در شرایط آب سخت • بدون بخار مضر یا خورنده • بدون نیاز به تجهیزات خاص ویژگی های تانکر جنت: وزن 5 کیلوگرم،10 کیلوگرم، 20کیلوگرم به بالا شکل ظاهری مایع رنگ محصول بی رنگ حلالیت در آب کاملا قابل انحلال نحوه مصرف طبق دستورالعمل رقیق سازی شود زمان ارسال بعد از دو روز کاری نحوه نگهداری در جای خشک، دمای کمتر از ۴۰ درجه سانتیگراد و دور از دسترس کودکان اجزاء سازنده هیدروکسید سدیم، سورفکتانت های آمفوتریک، سورفکتانت های نانیونیک، حلال تخصصی

  نفت گاز پتروشیمی گلستان
 • شرکت تک نام پندار آریا

  شرکت تک نام پندار آریا

  زمینه فعالیت: واردات و توزیع افزودنی های خوراک دام، طیور و آبزیان مدیرعامل: اسفندیار مالی با توجه به اینکه هدف شرکت تک نام پندار آریا، کمک به تهیه غذای سالم برای انشان و در نتیجه، تهیه غذای سالم برای دام، طیور و آبزیان است، محصولاتی که شرکت ارائه می‌نماید نیز در همین راستا هستند. اگر می‌خواهید گله سالم داشته باشید و در نتیجه، خوراک سالم و با کیفیت و با قیمت تمام شده کمتر تولید کنید، پس به شرکت تک نام پندار آریا خوش آمدید. منتظر تماستان هستیم.

  ماشین سازی تهران
 • محلول ضدعفونی کننده دام و طیور آرال گلوتار

  محلول ضدعفونی کننده دام و طیور آرال گلوتار

  [آرال گلوتار](https://www.aralshimi.com/product/aralglotar-disinfectant) به دلیل وجود مواد سینرژیسم، محصول ضدعفونی کننده موثر بر انواع باکتری های گرم مثبت و گرم منفی، قارچ و ویروس ها می باشد.از جمله موارد مصرف این محصول می توان به کارخانه های جوجه کشی و هچرها، قفس ها، کلیه سطوح، لوازم و تجهیزات مرغداری ها( آبخوری ها، دانخوری ها و …)، زایشگاه، آغل گوساله، وسایل نقلیه( کامیون های حمل جوجه یک روزه، دان، دام، کود، مرغ زنده و…)، سردخانه های صنعتی، کشتارگاه های دام و طیور، لباس های کار، چکمه ها، کف پوش ها و… همچنین در حوضچه های ضدعفونی کننده در ورودی فارم ها و سالن های پرورش مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی های ضدعفونی کننده آرال گلوتار: وزن 5 کیلوگرم،10 کیلوگرم، 20کیلوگرم به بالا شکل ظاهری مایع رنگ محصول مایل به زرد حلالیت در آب کاملا قابل انحلال نحوه مصرف طبق دستورالعمل رقیق سازی شود زمان ارسال بعد از دو روز کاری نحوه نگهداری دور از نور مستقیم خورشید، دمای معمولی اتاق اجزاء سازنده گلوتارآلدهید، دی دسیل دی متیل آمونیوم کلراید، مواد سینرژیسم، پایدارکننده، آب دیونایز جهت اطلاعات بیشتر به سایت آرال شیمی http://www.aralshimi.com مراجعه فرمائید.

  دام و طیور گلستان
 • ضدعفونی کننده ویروکیل Virukill

  ضدعفونی کننده ویروکیل Virukill

  ضدعفونی‌کننده سالن‌ها، وسایل، ماشین آلات، شیردوش‌ها، هوا، دیوار و سایر سطوح، که تا کنون مقاومت میکروبی نسبت به آن دیده نشده است. این محصول، هم برای شستشو و هم برای ضدعفونی کردن به کار می‌رود. آنقدر ایمن است که می توانید آن را روی جوجه‌ها اسپری کنید یا تخم‌مرغ‌ها را قبل از ورود به دستگاه جوجه‌کشی، ضدعفونی نمائید. برای ضدعفونی‌کردن هوا، آب آشامیدنی پرندگان، سالن‌ها و حوضچه‌های ورودی، شیردوش‌ها و سایر تجهیزات مرغداری و دامداری نیز استفاده می‌شود. برای آبزیان قابل استفاده نیست.

  دام و طیور تهران