مقالات مرتبط

سیستم صوتی باشگاه ورزشی

سیستم صوتی باشگاه ورزشی با پیشرفت تکنولوژی و  افزایش مکانیزه شدن در قرن بیستم  فواید و مضرات زیادی برای انسان ها در پی داشت. یکی از این عوامل باعث افزایش کم تحرکی در انسان ها است. توصیه پزشکان انجام فعالیت های فیزیکی برای کم تحرکی می باشد. به همین دلیل امروزه ورزش کردن به یکی از نیازهای ضروری تبدیل شده است. باشگاه های ورزشی محیطی مناسب برای ورزش کردن خانم ها و آقایان می باشند. عواملی متعددی مانند فضای محیطی، مربیان مجرب و … در جلب نظر مشتریان برای انتخاب یک باشگاه ورزشی (GYM) موثر است. یکی دیگر از این عوامل، انتظار شنیدن صدای شفاف و با کیفیت از سیستم صوتی باشگاه ورزشی (GYM)است

سیستم صوتی در باشگاه های ورزشی (GYM) تاثیر زیادی در بازدهی ورزشکاران دارد. دلیل این موضوع همگام شدن بدن با موسیقی و القای یک نظم درونی در آن در هنگام ورزش است. نکته دیگر تاثیر فرکانس های بم است؛ انرژی که فرکانس های بم به بدن منتقل می کنند باعث تحریک مغز می­ شوند. در نتیجه ورزشکار احساس شادابی زیادی داشته و بازدهی افزایش می یابد.
در بسیاری از باشگاه های ورزشی (GYM) شاهد کیفیت نامطلوب سیستم صوتی هستیم. بعضا در قسمت هایی از باشگاه  صدایی شنیده نمی شود و در قسمت هایی آنقدر صدا بلند است که موجب ناخوشنودی شنونده می­شود. اما راه حل چیست و چه کارهایی می توان انجام داد؟
برای طراحی سیستم صوتی مناسب در باشگاه های ورزشی باید به نکات زیر توجه کرد:
1- صدای یکنواخت: چیدمان صحیح بلندگو از نکات حائز اهمیت برای دستیابی به صدای یکنواخت سیستم صوتی است. سیستم صوتی باید به گونه ای باشد که صدای مناسب (به اندازه کافی بلند) در تمام باشگاه به صورت یکنواخت شنیده شود.
2- انتخاب اسپیکر(باند): همانگونه که اشاره شد، با توجه به نوع محیط می ­بایست از اسپیکر های متناسب بهره برد. در باشگاه ها سطح صدای فرکانس بم (صدای باس) باید مناسب باشد. برای دستیابی به این موضوع باید از اسپیکرهایی که توانایی تامین سطح را در این ناحیه فرکانسی دارند بهره برد. اگر اسپیکرها توانایی تولید فرکانس های بم قدرتمند را ندارند، استفاده از ساب ووفر برای تامین این صدا ضروری می باشد.
3- زون بندی مناسب: امکان پخش موسیقی های متفاوت در باشگاه هایی که بخش های مختلف دارند اهمیت بسیاری دارد. برای مثال قسمت اسپینینگ (Spinning)، موسیقی متفاوتی باید از قسمت  تی آر ایکس (TRX) داشته باشد. کلاس های اسپینیگ(Spinning)  بصورت گروهی برگزار می گردد و مربی می خواهد فضای کلاس خود را  شخصا کنترل کند یا قسمت اسپا  (SPA)نیازمند موسیقی آرامش بخش و جداگانه از بقیه قسمت باشگاه می باشد.

1397/4/17
اطلاعات تماس
نامبابک محمدی
تلفن۰۲۱-۶×××۴۳۲۸callتماس بگیرید
همراه۰۹۱۲×××۱۳۹۴callتماس بگیرید
وبسایت
استانتهران
آدرستهران ، خیابان جمهوری ، نرسیده به پل حافظ ، خیابان لاله ، بن بست نسرین ، پلاک 8 واحد 3 فــــروش : 1394 689 0912 بـازرگانی : 5630 233 0921 پشتیبانی : 1908 173 0935


محصولات مشابه