آیا با نحوه ایجاد قیف بازاریابی برای افزایش میزان فروش آشنا هستید؟ (قسمت دوم)

آیا با نحوه ایجاد قیف بازاریابی برای افزایش میزان فروش آشنا هستید؟ (قسمت دوم)

ایجاد محتوا برای قیف بازاریابی

اکنون که با نحوه تصمیم گیری افراد در قسمت اول این مقاله آشنا شدید، شما می توانید از دانش فرایند خرید برای ایجاد قیف بازاریابی با ایجاد محتوای بازاریابی مناسب در هر مرحله استفاده کنید. به قالب قیف فروش ارائه شده توسط TechValidate توجه نمایید تا با ساز و کار آن آشنا شوید:

همانگونه که مشاهده می کنید، هر یک از قسمت های رنگی این قیف نشانگر مراحل 2-4 در فرایند خرید می باشند. عریض ترین بخش در قسمت بالای قیف نشانگر "آگاهی" فرد می باشد که در آن مشتریان جستجوی اطلاعات را آغاز می کنند. ردیف دوم مربوط به "ملاحظه" می باشد که نشانگر ارزیابی جایگزین های توضیح داده شده در فرایند خرید فوق است. و در نهایت، ردیف سوم نیز تصمیم می باشد.

مراحل یک و پنج در این مدل در نظر گرفته نشده اند. اگرچه تمام شرکت ها باید طرحی برای خدمات پس از فروش داشته باشند، این موضوع به شما بستگی دارد که آیا ارزش دارد که زمان شرکت خود را برای دستیابی به خریداران در مرحله اول فرایند اختصاص دهید یتا خیر. متقاعد کردن افراد در زمینه داشتن یک مشکل در صورتی که آنها خودشان این مساله را احساس نکرده اند، دشوار می باشد اما اگر شما محصول جدیدی را عرضه می کنید که نیازهایی را برطرف می کند، ممکن است انرژی بیشتری به این موضوع اختصاص دهید.

در هر مرحله از قیف، شما باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

·         در این مرحله، مشتریان چگونه من را پیدا خواهند کرد؟

·         چه اطلاعاتی نیاز دارم تا به آنها کمک کنم از یک مرحله به مرحله ای دیگر منتقل شوند؟

·         چگونه می توانم تشخیص دهم که آنها از یک مرحله به مرحله ای دیگر منتقل شده اند.

تصاویر بالا روشی برای پاسخ به برخی از این سوالات را ارائه می دهد، و شما مشاهده خواهید کرد که با این روش پاسخ دادن تسهیل می شود. به منظور ادامه مثال پیشین، بیایید به بررسی نحوه پاسخگویی نورمن به هر یک از این سوالات بپردازیم تا بتوانیم اساس قیف بازاریابی را ایجاد نماییم:
مرحله اول: تشخیص مشکل یا نیاز

 

از آنجایی که نورمن محصولات نرم افزاری گران قیمتی را می فروشد که نیازهای بسیاری از کسب و کارها را برطرف می سازد، او تصمیم گرفت که جذب و تبدیل مشتریان آسان تر از ایجاد نیاز می باشد. اگر وی یک استارتاپ یا شرکتی با ایده ای جدید بود، وی می توانست زمان و انرژی بیشتری را در این مرحله سرمایه گذاری کند.
مرحله دوم: جستجوی اطلاعات


مشتریان در این مرحله چگونه من را پیدا خواهند کرد؟

با در نظر گرفتن جذابیت وسیع محصولات وی و ماهیت گران قیمت آن، نورمن تصمیم گرفت که استراتژی های زیر بسیار مناسب خواهند بود:

· تبلیغات پولی توسط Google AdWords که منجر به هدایت مشتریان به صفحه اصلی می شود.

· پست های مهمان در وب سایت صنعت که اطلاعات غیرمتعصبانه ای در مورد خرید محصولات ارائه می دهد.

· بهینه سازی وب سایت با استفاده از کلیدواژه هایی که نشانگر جستجوی اطلاعات می باشند تا ترافیک سایت افزایش یابد.

· پست های شبکه اجتماعی که بازدیدکنندگان را در مجموعه ای از مسائل مربوط به صنعت راهنمایی می کنند.

مشتریان در این مرحله به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟

·  محتوایی که تائیدکننده نیازها بوده و باید بررسی شوند (برای مثال، پست های وبلاگ که اطلاعاتی در مورد مشکل و نحوه حل آن ارائه می دهند ـ چرا X یک مشکل است و چه اقدامی باید برای برطرف نمودن آن انجام شود.)

· محتوایی که مشخصات محصول را نشان داده و افراد را وادار می کنند که در ارزیابی های آتی از آن استفاده کنند (برای مثال، پست هایی نظیر "آشنایی با محصول X".)

· محتوایی که شرکت را معرفی نموده و انگیزه افراد برای ورود به مرحله بعدی فرایند خرید را افزایش می دهند (برای مثال، مطالب فیسبوک مبنی بر "پشت صحنه ای از شرکت نورمن".)

چطور می توانم تشخیص دهم که مشتریان وارد مرحله بعد شده اند؟

زمانی که مشتریان وارد مرحله "ارزیابی جایگزین ها" شده اند، نورمن از طریق درخواست نمونه رایگان از این موضوع مطلع خواهد شد که این امر نشان می دهد آنها به محصول علاقمند شده و قصد دارند آن را با سایر محصولات مقایسه کنند.
مرحله سوم: ارزیابی جایگزین ها

مشتریان در این مرحله چگونه من را پیدا خواهند کرد؟

بسیاری از دیدگاه ها بعد از تشخیص شرکت نورمن به عنوان یک جایگزین و تکمیل فرایند جستجوی اطلاعات توضیح داده شده در مرحله 2 وارد این مرحله خواهند شد. با این حال، برخی از مشتریان ممکن است بعد از تکمیل مرحله دو با این برند آشنا شوند.

در نتیجه، نورمن تصمیم دارد Google Alerts را برای نام های رقبای خود راه اندای کند. زمانی که شرکت آنها اقدامی به صورت آنلاین انجام دهد، وی نیز می تواند با دسترسی به ناشران، خود را به صورت آنلاین معرفی نموده، نظراتی ثبت نموده و به سوالات مربوط به رقبای خود پاسخ دهد.

مشتریان در این مرحله به چه نوع اطلاعاتی نیاز دارند؟

·  چه چیزی محصول نورمن را از سایر رقبا متمایز می کند؟ به جای وابستگی به سایت های خارجی، نورمن می تواند مقایسه ای از محصولات خود با سایر محصولات موجود در بازار را در وب سایت خود قرار دهد.

·  آیا خریداران در استفاده از محصول نورمن موفق بوده اند؟ مطالعات موردی موفقیت مشتریان پیشین نیز می توانند در انتقال مشتریان از مرحله ارزیابی به مرحله خرید موثر باشند.

·  چرا باید از نورمن خریداری کنند؟ به منظور پاسخ به این سوال، نورمن باید مقاله ای در مورد یک تحقیق انجام شده در مورد محصول منتشر نموده و خود را به عنوان پرچمدار این صنعت معرفی نماید.

چگونه می توانم تشخیص دهم که مشتریان وارد مرحله بعدی شده اند؟

مشتریانی که به مرحله بعدی وارد می شوند افرادی هستند که خریدی انجام داده اند، بنابراین هر شاخصی که نشان دهد فرایند خرید آغاز شده است، به معنای موفقیت می باشد. با این حال، اگر نورمن از سیستم فروشگاه اینترنتی استفاده می کند، می تواند از آمار و ارقام مربوط به ترک فروشگاه توسط مشتریان را ارزیابی نموده و با دلیل عدم انتقال آنها به مرحله خرید آشنا شده و در نتیجه با یک تماس تلفنی آنها را به خرید محصول ترغیب نماید.


مرحله چهارم: تصمیم خرید

مشتریان در این مرحله چگونه من را پیدا خواهند کرد؟

مشتریان در این مرحله توانسته اند از انتقال از مرحله 1 به 3 شرکت نورمن را پیدا کنند. نورمن در این مرحله اقدامی انجام نمی دهد، زیرا خرید توسط مشتریان بدون انجام تحقیق یا بررسی گزینه های جایگزین بسیار نادر می باشد.

مشتریان در این مرحله به چه نوع اطلاعاتی نیاز دارند؟

از آنجایی که نورمن یک محصول گران قیمت را عرضه می کند، به دو عامل نیاز دارد: کمک به مشتریان در جهت آسایش در فرایند خرید و تسهیل فرایند خرید.

· برای افزایش آسودگی مشتریان، او تصمیم گرفته است که چند مطلب در مورد رویدادهای بعد از خرید در وب سایت خود منشتر نماید تا نگرانی افراد در مورد سرمایه گذاری بر روی محصولات این شرکت را از بین ببرد (برای مثال، "10 روشی که شرکت نورمن خرید نرم افزار را تسهیل می کند").

· به منظور کاهش سردرگمی، او اطلاعاتی را در صفحه خروجی قرار می دهد تا افراد با مراحل خرید آشنا شوند.

چگونه می توانم تشخیص دهم که مشتریان به مرحله بعدی منتقل شده اند؟

زمانی که فروش به پایان رسید، مشتریان وارد مرحله 5 خواهند شد. اگرچه ما به بررسی دقیق آن نخواهیم پرداخت، اما نورمن باید اطلاعاتی که در مورد این مشتریان نیاز است را بررسی نماید، زیرا از آنها در فرایندهای منسجم آتی استفاده خواهد کرد. اگرچه وی نباید نگران پیدا شدن توسط سایر افراد باشد، اما برآورده نمودن نیازهای آنها ضروری می باشد تا آنها بتوانند احساس خوبی نسبت به خرید خود داشته باشند.

بعد از پایان فرایند هم فکری، نورمن فهرستی از محتوای مختلفی را که باید ایجاد نماید، تهیه می کند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

· رونوشت آگهی Google AdWords

· صفحات فرود به همفراه فرم هایی برای مشتریان به منظور درخواست آنلاین نمونه محصول

· پست های مهمان

· صفحات و محتوای وبلاگ برای کلیدواژه های سئو

· پست های وبلاگ: چرا X یک مشکل است و چه اقدامی باید انجام شود؟

· پست وبلاگ: آشنایی با محصول X

· پست وبلاگ: 10 روشی که شرکت نورمن فرایند خرید نرم افزار را تسهیل می کند

· پست های شبکه های اجتماعی: پشت صحنه شرکت نورمن

·  نمودار مقایسه محصول

· مطالعات موردی از طرف مشتریان موفق

·  مقالات

·  محتوای صفحه خروجی

از آنجایی که این محتوا بسیار چشمگیر می باشند، نورمن می تواند آنها را به مرور زمان منتشر نموده و از سایر کارمندان در فرایند ایجاد درخواست کمک نموده و یا برخی از اقدامات را برون سپاری نماید


1396/9/12
اطلاعات تماس
ناماحسان صدریان
استاناصفهان


محصولات مشابه
 • طراحی و مهندسی فروش و بازاریابی -دیجیتال مارکتینگ-افزایش فروش

  طراحی و مهندسی فروش و بازاریابی -دیجیتال مارکتینگ-افزایش فروش

  ررنامه ریزی بازاریابی و فروش شامل بخش بندی ، هدف گذاری ، جایگاه یابی می باشد که بر اساس ماتریس \r\nهای تدوین استراتژی برگرفته از مدل دیوید صورت می پذیرد.\r\n• برنامه بازاریابی جهت جذب سرمایه (جذب سرمایه از طریق افراد کارآفرین و یا بانکها و مؤسسات مالی اعتباری)\r\n• برنامه بازاریابی جهت دریافت نمایندگی فروش محصولات و خدمات از شرکتهای داخلی و خارجی\r\n• برنامه بازاریابی جهت ارائه برنامه استراتژیک بازاریابی به هیئتمدیره\r\n• برنامه بازاریابی جهت بازنگری طرح کسبوکار تجاری Business Plan\r\n• برنامه بازاریابی جهت استخدام مدیر بازاریابی

  مشاوره البرز
 • مشاوره فروش وبازاریابی

  مشاوره فروش وبازاریابی

  شرکت خَلق فروش حرفه ایی (مسئولیت محدود) با شماره ثبت 559112 با تجربه بیش از 15 سال همکاری با شرکت هایی با شرح فعالیت های متفاوت ، آماده همکاری و ارائه خدمات تخصصی در حوزه بازاریابی و فروش حرفه ایی می باشد . ما در این مجموعه سعی در شناسایی و تشخیص بهترین رفتار جذب بازار و مشتریان در فعالیت شما با استفاده از روشهای علمی و عملی را خواهیم داشت . ما گام های اساسی در این مسیر را تحلیل ، تدوین و کنترل می کنیم . 1) تحلیل شرایط فعلی 2) اجرایی و تدوین برنامه 3) آموزش، اجرا و کنترل اگر به دنبال ” مشاوره رایگان ” بازاریابی برای کمک به رشد مشاغل خود هستید ، ما دوست داریم که بخشی از داستان موفقیت شما باشیم. در روش خَلق فروش حرفه ایی سعی در بکارگیری تمام ابزارهای فروش با تاکید بر برترین روشهای کاربردی در فروش و حذف روش های هزینه زا برای دستیابی به سقف اهداف می باشد . ما در قسمت بازاریابی از یکی از بهترین مدلهای بازاریابی ( ( SOSTAC بهره می بریم . این روش یکی از مدل های ترکیبی می باشد که به عوامل درونی و بیرونی توجه خاصی دارد . هر فرد ، شرکت ویا صنف و صنعتی حق پیشرفت و کسب حداکثری درآمد را دارند و باید پیشرفت را احساس کنند . اگر جزو افرادی هستید که زمان کافی ، دسترسی و یا علاقه ایی برای ملاقات حضوری ندارند و ترجیح می دهند به صورت ” غیر حضوری ” برنامه مشاوره کسب و کار خود را دریافت کنند ، ما آماده ارائه خدمات به شما هستیم .

  بازرگانی تهران
 • کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

  کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

  کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی( 150 تکنیک عملی برای فروش و بازاریابی موفق )" مولف: مجید شهیدی ناشر:انتشارات دانش پژوهان برین قطع:رقعی؛112 صفحه این کتاب به کارآفرینان،فروشندگان،بازاریابان ، ویزیتورها، منشی ها ،مسئولین دفاترمدیر عامل ،پرسنل بخش فروش و بازاریابی توصیه می شود . بخش هایی از کتاب "بازاریاب و فروشنده امروزی باید مطلع،مسلط ،هوشیارو در یک کلام ،حرفه ای باشد تا جایگاه خود را در میان سایر بازاریابان و فروشندگان متمایز نماید و بدین شکل در میدان رقابت باقی بماند.لذا این کتاب بر آن است تا شما را به تکنیک ها و ابزارهایی مسلح نماید تا موفقیت خود را به عنوان یک بازاریاب و فروشنده جشن بگیرید. این کتاب از آن دست کتابهایی است که اگر حرفه بازاریابی را برای آینده شغلی خود در نظر گرفته اید،باید یک نسخه از آن را همواره در کنار دست خود داشته باشید. چیزی شبیه هند بوک برای رشته بازاریابی و فروش حرفه ای. برخی از نکات: • برای هریک از مکالمات تلفنی خود از قبل برنامه ریزی کنید ،ابتدا تمام مکالمه را در ذهنتان تمرین کنید ،مجسم سازید که پیشاپیش در این کار موفق شده اید و حالا می خواهید این موفقیت را تکرار کنید. • در تماس اول با یک منشی از جمله ای امری، مودبانه و سریع استفاده کنید به عنوان مثال ،"آقای جعفری، لطفا" و از به کاربردن عباراتی با بار منفی نظیر "ببخشید مزاحم شدم" یا "خسته نباشید" استفاده نکنید . • چنانچه مشتری با شما تماس گرفت ،پیشنهاد می شود در سومین زنگ، به او پاسخ دهید؛زودتر از آن ، خود را بیش از حد مشتاق نشان داده و دیرتر از آن نوعی بی احترامی تلقی خواهد شد . • اگر لحن صدایتان نامناسب باشد ممکن است پاسخ نامناسبی دریافت کنید. در بیشتر موارد، با به دست آوردن لحن صدای خوش بینانه و مطمئن، می توانید دیگران را در مسیر موافقت با خودتان همراه کنید. • در مذاکرات گشاده رو، مودب، صادق ، منطقی، مسلط ،راز دار، منصف و صبور باشید ،ارتباط چشمی صحیح برقرارکنید و وارد مسائل شخصی و خانوادگی نشوید. • سه‌چهارم تصمیمات مشتریان برای خرید کالا یا خدمت در نقطه خرید شکل می‌‌گیرد. • 98 درصد از فرایند خرید توام با احساس و تنها2 درصد آن با منطق توام است.لذا مشتری باید از شما خوشش بیاید تا خرید کند. • 5 ثانیه اول هر ملاقاتی از 5 دقیقه بعدی اش، مهم تر است.پس تاثیر ملاقات اول را جدی بگیرید . • 55 درصد از یک ارتباط موثر به شکل ظاهری و زبان بدن ،38 درصد به نوع گفتار و استفاده از کلمات و تنها 7 درصد به محتوای کلام بستگی دارد .از این رو به زبان بدن خود و طرف مقابل دقت کنید . • و..." جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 09138049704 و 36270251 (031) تماس حاصل نمایید .

  مشاوره اصفهان
 • مشاور مدیریت ، بازاریابی و برندسازی باشگاه ورزشی

  مشاور مدیریت ، بازاریابی و برندسازی باشگاه ورزشی

  ما به باشگاه های بدن سازی،استخرها،سالن های ورزشی و ایروبیک ومجموعه های ورزشی کمک می کنیم.ضمن جذب مشتریان ثابت و افزایش درآمد به برندی قوی در صنعت ورزشی تبدیل شوند. مسعود نجفی(مشاور بازاریابی وبرندسازی در صنعت ورزش)

  بدن‌سازی تهران