حروف برجسته وکیوم و انواع قالب های آن

حروف برجسته وکیوم و انواع قالب های آن برای شروع یک کسب و کار جدید لازم است همواره از طریق تبلیغات نوع کسب و کار و برند خود را به معرض نمایش بگذاریم تا دیده شده و مشتریان بیشتری به سمت خود بکشانیم . صاحبین مشاغل چه خرد و چه کلان همه نیاز به استفاده از روش های تبلیغاتی دارند تا بتوانند در میان ازدیاد رقبا مطرح شوند یکی از این روش های تبلغاتی تابلوسازی است که تقریبا می توان چنین بیان نمود که این روش مورد استفاده همه اصناف قرار گرفته و می شود . تابلوسازی نوعی از تبلیغات است که هم ماندگاری بالایی دارد و هم نیاز مبرم هر کسب و کاری است . امروزه تابلوسازی به شیوه های متعددی صورت می پذیرد که انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی بستگی به محیط ، بودجه و سلیقه سفارش دهنده دارد . یکی از این تابلوهای تبلیغاتی که می توانید به عنوان تابلو مغازه و یا تابلو فروشگاهی نصب کنید تابلو وکیوم می باشد که می خواهیم در مورد آن به گفتگو بپردازیم .
تابلو وکیوم چیست ؟
 تابلو وکیوم یکی از تابلو های تبلیغاتی است که بر اساس حروف برجسته طراحی و پیاده سازی می شود ، این تابلو زیبایی جالب توجهی دارد و همچون تابلو چلنیوم بسیار پرکاربرد بوده و مورد سفارش اصناف قرار می گیرد .
حروف برجسته سه بعدی وکیوم توسط خلاء تشکیل شده در ترموفرمینگ و ورق پلاستیکی با دمای تشکیل دهنده گرم شده و بر روی ورق پلکسی کشیده می شود و سپس به صورت خلاء در قالب جای می گیرد . عمق ایجاد شده در حروف برجسته وکیوم توسط خلاء تامین می گردد . برای شکل پذیری حروف وکیوم پرسی یک چوب از فوم ساختاری یا قالب ریخته گری و یا ماشین آلومینیومی بهره می برند که امکان ایجاد هر شکلی را فراهم می نماید . ساده ترین و پرکاربردترین گرمانرم پلاستیکی که مورد استفاده است پلی استایرن می باشد . شکل دهی حروف برجسته توسط خلاء در صنف تابلوسازی کاربردهای متعددی دارد اما هنگام ایجاد خلاء در ترفورمینگ ممکن است مشکلاتی بروز نماید اولین مشکلی که گاهی تولیدکنندگان با آن مواجه می شوند این است که مقداری رطوبت توسط پلاستیک جذب می شود و سبب ایجاد حباب هایی در لایه های داخلی حروف می گردد این امر می تواند زیبایی کار را زیر سوال ببرد البته می توان با خشکاندن پلاستیک توسط حرارت بالا مشکل حباب های ایجاد شده را برطرف نمود و دومین مشکل مطرح شده این است زمانی که یک قالب بیش از حد بزرگ باشد و یا بخشی از آن بسیار نزدیک باشد پس از اعمال حرارت ممکن است شکل پذیری حروف برجسته به گونه ای شود که به قالب بچسبند برای رفع این مشکل هم می توان از یک زاویه پیشین سه درجه یا بیشتر استفاده نمود و آن را در قالب برطرف کرد

برجستگی تابلو وکیوم :
برای برجسته نمودن حروف برجسته وکیوم ابتدا توسط خلاء و حرارت حروف 2 تا 3 سانتی متر برجسته می شود .
لبه کاری حروف برجسته وکیوم :
پس از آماده سازی قالب حروف برجسته وکیوم توسط دستگاه مخصوص دور حروف را با استفاده از متریالهایی نظیر چلنیوم ، پلکسی و یا استیل رینگی لبه کاری می نمایند که حروف برجسته وکیوم استیل رینگی به دلیل شابلون زنی و شکیل بودن زیبایی خارق العاده ای برای تابلوی تبلیغاتی شما به ارمغان می آورد
قیمت تابلو وکیوم :
قیمت تابلو وکیوم به دلیل استفاده از دستگاه های مخصوص حرارت دهی خلاء بالاتر از تابلو حروف برجسته به روش های دیگر است اما به نسبت قیمت تابلو چلنیوم مرقوم به صرفه می باشد .
تابلو استیل وکیوم نیز یکی از زیباترین تابلوهای تبلیغاتی است که لایه رویی آن از جنس وکیوم می باشد و لبه های حروف با استفاده از دستگاه خلاء حرارت داده و به شکل دلخواه پرس می شود و به دلیل  زیبایی و براقیت استیل بسیار زیبا و مرقرم به صرفه است
قالب سازی حروف برجسته وکیوم چگونه است ؟
متدهای مختلفی برای قالب گیری حروف برجسته وکیوم فراهم می باشد که توسط خلاء ایجاد می شوند . یک روش نوین که مورد استفاده است می گوید برای شکل دادن به هر آیتم کوچک تا می توانید آن را بچرخانید سپس خلاء را برای یک الگوی جدید و ایجاد یک فرم انعطاف پذیر آماده کنید . مهمترین ویژگی که استفاده از خلاء دارد هماهنگ سازی قطعات جداگانه است .
انواع قالب هایی که می توانیم مورد استفاده قرار دهیم عبارتند از :
قالب آلومینیومی حروف وکیوم :
در این روش قالب های آلومینیومی در ریخته گری ریخته می شوند این قالب ها حاوی خطوطی هستند که می توانند دمای عبوری را کنترل نمایند تا گرمای ایجاد شده برای فرم دهی پلاستیک را تنظیم نموده و سرعت تولید را به طرز چشمگیری افزایش دهند . از قالب های آلومینیومی در برنامه های کاربردی که توسط فشار تشکیل شده اند نیز بهره می برند اما از قالب آلومینیومی ماشینی برای قطعات کم عمق استفاده می کنند .
قالب های کامپوزیتی حروف وکیوم :
این قالب ها نسبت به قالب های آلومینیومی ارزان تر می باشند ، ساختار قالبهای کامپوزیتی به گونه ای است که این قالب ها از رزین پرشده ساخته می شوند که در ابتدا به صورت مایع هستند اما به مرور زمان سخت تر می شوند و با توجه به نوع کاربردی که  دارند می توانند سبب تولید حروف برجسته وکیوم با کیفیت بالا شوند .
تابلو وکیوم سه بعدی :
دادن بعد به حروف سبب جلوه بیشتر حروف می شود و زیبایی حروف را بالا می برد و آن را با دیگر حروف برجسته متمایز می نماید ، علاوه بر آن حروف برجسته وکیوم قابل تلفیق با سایر حروف همچون استیل نیز می باشد و قیمت تابلو وکیوم نسبت به قیمت تابلو چلنیوم کمتر می باشد .
نحوه ساخت حروف برجسته سه بعدی وکیوم :
در ابتدای کار حروف با استفاده از نرم افزارها طراحی می شود و سپس حروف در داخل یک قالب چوبی قرار گرفته و دستگاه ترموفرمینگ پلکسی روی قالب کشیده می شود و با گرمایی که ایجاد می کند پلکسی به فرم قالب در آمده و سپس توسط سی ان سی بریده می شود و روی دستگاه وکیوم قرار می گیرد ، حال در این مرحله قالب چوبی در داخل دستگاه حرارتی صنعتی قرار می گیرد و توسط خلاء بر روی ورقهای پلکسی به صورت یک تکه پرس می شود ، حال که حروف بر روی پلکسی پرس شد برجسته و سه بعدی می شود و در این مرحله از کار حروف بر روی میز مخصوص برش قرار گرفته و از هم جداسازی شده و طبق نیاز و سلیقه مشتری برای رنگ کاری آماده می گردد .
حروف برجسته وکیوم از چند بخش تشکیل شده است ؟
1) سطح رویه : این سطح همان بخشی است که به طور مستقیم با دید بصری بیننده در ارتباط است و بر اساس محیط و زاویه دید تابلو سنجیده و با استفاده از ورق های پلکسی گلاس یا پلاستیک ساخته می شود .
2) لبه های حروف : برای ساخت لبه ها می توان از انواع گوناگون متریال ها همچون استیل ، فلز ، چلنیوم و پلاستیک بهره برد .
3) زیرساخت : سطح زیرین حروف برجسته سه بعدی وکیوم می تواند با استفاده از ورق های pvc اجرا شود .
مزایای تابلو وکیوم :
یکی از مزایایی که تابلو وکیوم را از سایر تابلوهای حروف برجسته متمایز می سازد عمق بیشتر و سه بعدی بودن حروف می باشد
فراهم بودن زاویه دید از همه جهات
برای ساخت حروف برجسته وکیوم می توان از طرح های کرو و نیم دایره ای استفاده نمود و جلوه تابلو را را زیباتر ساخت
تابلو برجسته وکیوم این خاصیت را دارد که بتواند حروفی با فرم ها و حجم های خاص تولید نماید که با دیگر روش ها امکان پذیر نیست
سبکی ، انعطاف پذیری ، دوام و عمر بالای حروف برجسته
دارای سطوح مقعر و محدب دو بعدی و سه بعدی
ضد آب و مقاوم در برابر شرایط جوی و آب و هوایی
دارای نورپردازی با جلوه های ویژه
معایب :
قالبسازی پلاستیکی حروف برجسته وکیوم نیاز به دستگاه های مخصوص و تجهیزات ویژه ای دارد تا بتواند به صورت یک تکه با پرس های حرارتی و تحت خلاء صورت پذیرد.
گاهی بزرگی قالب ها سبب چسبندگی حروف می شود
گاهی به دلیل حرارت دهی نامناسب و نفوذ رطوبت ذرات در دیواره های داخلی حروف تشکیل می شود .

منبع : گروه تولیدی ایمن نورتاب
1398/2/16
saftysign
اطلاعات تماس
ناممحمد صالحی
تلفن۰۲۱-۴×××۰۹۵۳callتماس بگیرید
وبسایت
استانتهران
آدرستهران


محصولات مشابه
 • تابلوساز چلنیوم چنلیوم حروف برجسته کامپوزیت

  تابلوساز چلنیوم چنلیوم حروف برجسته کامپوزیت

  تابلوساز چلنیوم چنلیوم حروف برجسته کامپوزیت کانون آگهی و تبلیغاتی اندیشه آفتاب گروه تبلیغاتی اندیشه آفتاب سازنده انواع تابلوهای تبلیغاتی در طول 15 سال متوالی در زمینه ساخت انواع تابلوهای چلنیوم،حروف برجسته چلنیوم، تابلو نئون پلاستیک، تابلو چلنیوم، تابلو کامپوزیت، نمای کاپوزیت، تابلو بنری، تعویض روکش، نئون، نئون پلاستیک، تابلو اعلانات، حروف برنجی، حروف برجسته، حروف برجسته پلاستیکی، تابلو دیجیتالی، تابلو LED، تابلو پلکسی، حروف پلکسی، فلکسی، تابلو فلکسی فیس فعالیت می نماید. مجهزترین کارخانه تابلوسازی همراه با ماشین آلات و لوازم نصب حرفه ای وتجهیزات ایمنی کامل _________________________ جهت مشاهده نمونه کارها به وبسایت اندیشه آقتاب مراجعه نمایید. www.andisheaftab.com " تابلوسازی اندیشه آفتاب " دفتر: 22854605 آدرس : تهران ، پاسداران ، نگارستان چهارم ، پ28 ، طبقه سوم ، واحد 9 کارخانه : 9-56743998 آدرس : تهران ، جاده ساوه ، نصیرآباد ، جاده قرمز ، کوچه پنجم ، پ6 مدیریت : 09125212371 سفارشات تلفنی : 09123857588 سفارشات تلگرام : 09192962879 _________________________ وبسایت : www.andisheaftab.com کانال تلگرام : www.telegram.me/andisheaftab اینستاگرام : www.instagram.com/andisheaftab -حروف چلنیوم-حروف چلنیوم چیست-ساخت حروف چلنیوم-حروف برجسته چلنیوم-قیمت حروف چلنیوم-دستگاه ساخت حروف چلنیوم-آموزش ساخت حروف چلنیوم-روش ساخت حروف چلنیوم-تابلو حروف چلنیوم-دستگاه حروف چلنیوم-ساخت حروف چلنیوم همکاری-ساخت حروف چلنیوم با دستگاه-قیمت دستگاه ساخت حروف چلنیوم-فیلم آموزش ساخت حروف چلنیوم-آموزش ساخت حروف برجسته چلنیوم-مراحل ساخت حروف چلنیوم-آموزش حروف برجسته چلنیوم-قیمت حروف برجسته چلنیوم-ساخت حروف برجسته چلنیوم-تابلو حروف برجسته چلنیوم-فیلم ساخت حروف برجسته چلنیوم-قیمت دستگاه حروف ساز چلنیوم-فروش دستگاه ساخت حروف چلنیوم-آموزش ساخت تابلوی چلنیوم حروف برجسته-طریقه ساخت حروف چلنیوم-نحوه ساخت حروف چلنیوم-دستگاه حروف ساز چلنیوم-فروش دستگاه حروف سازی چلنیوم-فروش دستگاه حروف چلنیوم

  موسسه‌های تبلیغاتی تهران
 • ساخت تابلو تبلیغاتی برای شرکت ها تابلو کامپوزیت تابلو چلنیوم

  ساخت تابلو تبلیغاتی برای شرکت ها تابلو کامپوزیت تابلو چلنیوم

  ساخت تابلو تبلیغاتی برای شرکت ها تابلو کامپوزیت تابلو چلنیوم در صورت تمایل جهت بازدید و مشاوره رایگان اجرای تابلوهای تبلیغاتی با ما تماس بگیرید. کیفیت نحوه عملکرد ما را از کارفرمایان پیشین بخواهید. تلفن: 02122854605 بیگدلی، تابلو سازی اندیشه آفتاب لطفاً از وبسایت ما دیدن فرمایید : www.andisheaftab.com تلاش چندین ساله گروه تبلیغاتی اندیشه آفتاب با ذوق و سیقله طراحان و مهارت و خلاقیت متخصصین حروف ساز و توانایی به کارگیری دستگاه های مدرن و پیچیده و استفاده از اخرین ابزارهای موجود در دنیای تولید و ساخت حروف برجسته در کارخانه تابلوسازی اندیشه آفتاب باعث گردید که محصولاتی تولید و به منصه ظهور برسند که تا قبل از آن نمونه ای از این محصولات در کشورمان تولید نشده بود. خدمات و فعالیت های تابلوسازی اندیشه افتاب: تابلو چلنیوم کامپوزیت سردر مغازه ,تابلو چلنیوم فروشگاه ,تابلو کامپوزیت شرکت, تابلو تبلیغاتی کامپوزیت ,تابلو تبلیغاتی چلنیوم, تابلو سردر فروشگاه,ساخت تابلوتبلیغاتی, ساخت تابلو , ساخت تابلو مغازه, تابلو سردر, سازنده تابلو تبلیغاتی, طراحی و ساخت تابلو تبلیغاتی وبسایت : www.andisheaftab.com کانال تلگرام : www.telegram.me/andisheaftab اینستاگرام : www.instagram.com/andisheaftab " تابلوسازی اندیشه آفتاب " دفتر: 22854605 آدرس : تهران ، پاسداران ، نگارستان چهارم ، پ28 ، طبقه سوم ، واحد 9 کارخانه : 9-56743998 آدرس : تهران ، جاده ساوه ، نصیرآباد ، جاده قرمز ، کوچه پنجم ، پ6 مدیریت : 09125212371 سفارشات تلفنی : 09123857588 سفارشات تلگرام : 09192962879 تابلوسازی اندیشه آفتاب , تابلو ساز , تابلوساز , تابلوساز چلنیوم , تابلوساز کامپوزیت , تابلوساز ارزان همکاری ,تابلو چلنیوم کامپوزیت سردر مغازه, تابلو چلنیوم فروشگاه, تابلو کامپوزیت شرکت, تابلو تبلیغاتی کامپوزیت , تابلو تبلیغاتی چلنیوم, تابلو سردر فروشگاه, ساخت تابلو تبلیغاتی, ساخت تابلو , ساخت تابلو مغازه, تابلو سردر, سازنده تابلو تبلیغاتی, طراحی و ساخت تابلو تبلیغاتی ,تابلوسازی اندیشه آفتاب , تابلو ساز , تابلوساز , تابلوساز چلنیوم , تابلوساز کامپوزیت , تابلوساز ارزان همکاری ,تابلو چلنیوم کامپوزیت سردر مغازه, تابلو چلنیوم فروشگاه, تابلو کامپوزیت شرکت,حروف پلاستیک ،ساخت حروف پلاستیک ،حروف برجسته ،ساخت حروف برجسته ،تابلو تبلیغاتی ،حروف برجسته نئون پلاستیک ،حروف برجسته پلاستیک ،تابلو چنلیوم ،تولید تابلو تبلیغاتی

  موسسه‌های تبلیغاتی تهران
 • ساخت حروف استیل تابلو استیل به قیمت همکاری

  ساخت حروف استیل تابلو استیل به قیمت همکاری

  ساخت حروف استیل تابلو استیل به قیمت همکاری در صورت تمایل جهت سفارش ساخت حروف استیل به قیمت همکاری با ما تماس بگیرید. کیفیت نحوه عملکرد ما را از کارفرمایان پیشین بخواهید. تلفن: 02122854605 بیگدلی، تابلو سازی اندیشه آفتاب موبایل: 09125212371 - 09123857588 لطفاً از وبسایت ما دیدن فرمایید : www.andisheaftab.com با نهایی شدن ساخت انواع حروف برجسته و نمایش انواع آن در نمایشگاه بین المللی تهران که از اقبال چشمگیر همکاران و مشتریان از سراسر کشور مواجه شد ،اندیشه آفتاب را در زمینه همکاری با سایر مراکز ساخت حروف برجسته مصمم تر نموده است لذا این مرکز از همکاری با سایر تابلوسازان کشور استقبال نموده و اماده ساخت حروف وارسال ان به کلیه نقاط کشور می باشد. وبسایت : www.andisheaftab.com کانال تلگرام : www.telegram.me/andisheaftab اینستاگرام : www.instagram.com/andisheaftab " تابلوسازی اندیشه آفتاب " دفتر: 22854605 آدرس : تهران ، پاسداران ، نگارستان چهارم ، پ28 ، طبقه سوم ، واحد 9 کارخانه : 9-56743998 آدرس : تهران ، جاده ساوه ، نصیرآباد ، جاده قرمز ، کوچه پنجم ، پ6 مدیریت : 09125212371 سفارشات تلفنی : 09123857588 سفارشات تلگرام : 09192962879 حروف برجسته استیل,حروف برجسته استیل قیمت,ساخت حروف برجسته استیل,تابلو حروف برجسته استیل,آموزش حروف برجسته استیل,آموزش ساخت حروف برجسته استیل,تابلو حروف استیل برجسته قیمت,حروف استیل,تابلوسازان تبلیغاتی,تابلوسازان تبلیغاتی اصفهان,تابلوسازی تبلیغاتی,آموزش تابلوسازی تبلیغاتی ,تابلو ساز تبلیغاتی,تابلو سازی تبلیغاتی,شرکت تابلو سازی تبلیغاتی,تابلو سازی تبلیغات,آموزش تابلو سازی تبلیغاتی ,حروف برجسته استیل,حروف برجسته استیل قیمت,ساخت حروف برجسته استیل ,حروف استیل ,ساخت حروف استیل ,تابلو استیل ,قیمت تابلو استیل ,تابلوسازی حروف برجسته ,حروف برجسته استیل , حروف استیل ,حروف استیل طلایی ,حروف برجسته استیل ,تابلو استیل ,ساخت تابلو steel ,حروف برجسته استیل.

  صنعتی تهران