چگونه با رئیس جدید خود ارتباط برقرار کنم؟!

فرقی نمی‌کند که چند سال است در حال کار کردن هستید؛ همیشه آغاز یک شغل جدید برای شما ایجاد پریشانی می‌کند. در این مقاله درباره‌ی نحوه‌ی ارتباط با رئیس جدید و سوالاتی که باید از وی پرسیده شود، نکاتی مطرح خواهد شد.

نگرانی در قرار گرفتن در یک شغل جدید، ناشی از ابهام افراد نسبت به وضعیت جدیدی است که در آن قرار گرفته‌اند. موارد زیادی است که نمی‌دانیم و این ما را مضطرب می‌کند. یکی از نکات مهم برای هر فرد، انطباق‌پذیری با رئیس جدید است. احتمال دارد، شما تا قبل از این، با رئیسی کنجکاو، پر جنب و جوش و اهل اعطای اختیار ارتباط داشته‌اید. بنابر این تلاش نموده‌اید عادات و رفتار خود را با او تنظیم نمایید. ناگهان با رئیسی آرام، مقرراتی، علاقه‌مند به کنترل بالا مواجه می‌شوید. شما باید بتوانید ضمن حفظ ویژگی‌های شخصیتی خود، عادات و رفتار خود را با رئیس جدید تطبیق دهید. اگر چه هیچ قاعده‌ی مشخصی برای تطبیق‌‌پذیری شما با رئیس جدید در این شرایط وجود ندارد. اما شما می‌توانید با تکیه بر مهارت‌های ارتباطی خود و پرسش‌هایی، مسیر را برای خود هموار نمائید.

در هر سازمانی، دو نوع ارتباط رسمی و غیر رسمی وجود دارد. ارتباطات رسمی از طریق بررسی چارت سازمانی به خوبی قابل درک هستند. اما شاید ارتباطات غیر رسمی در پیشبرد امور در یک تیم بسیار موثر باشند. دوستی و صمیمیت بین دو یا چند نفر خاص از اعضای سازمان، تبعیت فرد یا گروهی از افراد از فرد یا گروهی از افراد دیگر به دلیل کاریزمایی که فرد یا گروه تبعیت شونده دارند؛ تجربیات مثبت و منفی که ممکن است افراد سازمان در گذشته از یکدیگر داشته‌اند؛ هر نوع رابطه‌ی خویشاوندی شکل گرفته و یا در حال شکل‌گیری بین اعضای سازمان و اطلاعاتی از این دست به شما در شناسایی روابط غیر رسمی سازمان یاری می‌دهد. بنابر این شما می‌توانید در این باره از رئیس خود، پرسش نمائید.

اما بدیهی است که رئیس شما نیز علاقه‌مند است به نوعی هر نوع ارتباط شما را کنترل نماید. شما باید درباره‌ی نحوه‌ی ارتباط مطلوب با اعضای تیم از رئیس خود جویا شوید. افرادی که رئیس شما مایل است با آن‌ها ارتباط داشته باشید را بشناسید. سطح ارتباطی که رئیس شما تعیین می‌کند را حفظ نمایید و از مرز آن گذر نکنید. ابزار ارتباطی مورد نظر مدیر شما نیز مهم هستند. هم‌چنین انعطاف‌پذیری شما در برقراری این ارتباطات به ویژه با خود او، نیز نکته‌ای حایز اهمیت است.

گرفتن بازخورد در مورد عملکرد شما موضوع مهمی است. شما با گرفتن بازخورد از رئیس خود می‌توانید عملکرد خود را بهبود بخشید. بنابر این درباره‌ی روش بازخورد از نتایج فعالیت‌های خود با مدیر خود صحبت کنید و پس از توافق روی روش و دوره‌ی اخذ بازخورد، به صورت منظم و به صورت پیگیرانه درباره‌ی مشکلات، پیشرفت‌ها و نظر و ارزیابی عملکرد خود با مدیرتان صحبت کنید. در ضمن، ارائه‌ی گزارش فعالیت‌های روزانه و حتی ساعتی نیز می‌تواند به جلب اعتماد مافوق شما کمک نماید.

انعطاف‌پذیری در انجام وظایف، جز نقات قوت شما خواهد بود. اما این انعطاف‌پذیری به معنای نشناختن حیطه‌ی انتظارات و وظایف مورد انتظار مدیر نمی‌باشد. به صورت مستمر درباره‌ی انتظارات، اولویت‌ها و وظایف مورد انتظار وی پرسش نمایید و سعی کنید آن‌چه انجام می‌دهید با آن انتظارات به صورت صریح و شفاف تطبیق داشته باشد.

رئیس خود را در موقعیت فرضی خود با پرسش این سوال که” اگر به جای من بودید، چه می‌کردید؟!”، قرار دهید. پاسخ این سوال ممکن است خیلی منطقی و منطبق بر واقعیت نباشد. اما شما می‌توانید نوع نگاه مدیر خود را درک کنید.

در هر شغلی که قرار می‌گیرید، ثبات کافی نیست. شما باید همواره در حال ارتقا مهارت‌ها و توسعه‌ی خود باشید. از مدیر خود درباره‌ی روش‌های توسعه‌ی فردی و معیارهای ارتقای شغلی پرسش نمایید. سعی کنید این موارد برای شما واضح و شفاف شوند. سپس در راستای کسب شایستگی‌های لازم برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری کنید. اهداف خود را به صورت شفاف با مدیر خود مطرح کنید و از وی برای دستیابی به آن‌ها کمک بخواهید.

“چه چیزی را من بهتر می‌توانم انجام دهم؟!” سوالی هوشمندانه برای شناسایی نقاط ضعف عملکردی خود است. برای حل نقاط ضعف، راه حل بیابید و با اجرای راه حل مناسب نظر مدیر خود را جلب نمایید.

در نهایت باید به این نکته توجه داشته باشید که برقراری ارتباط مثبت با رئیس خود، کاری بسیار پیچیده نخواهد بود. رئیس شما با هدفی استخدام شما را انجام داده است. پس اگر بتوانید انتظارات وی را محقق نمایید، وی از استخدام شما خشنود خواهد بود و روابطی مناسب با شما برقرار خواهد نمود. بنابر این شما می‌توانید با محیط کاری خود، تطبیق یابید.


۰۶ دی ۱۴۰۰


دیگر محصولات


محصولات مشابه
 • خدمات سیاهکاری بلک اکساید زاج کاری فولاد های ساختمانی و آلیاژی

  خدمات سیاهکاری بلک اکساید زاج کاری فولاد های ساختمانی و آلیاژی

  خدمات سیاهکاری خدمات بلک اکساید خدمات زاج کاری سیاه کاری یا بلک اکساید روشی شیمیایی برای پوشش دادن قطعات فولادی و آهنی می باشد که مزایایی چون مقاومت به خوردگی مقاومت به خط و خش مقاومت در برابر حرارت مقاومت در برابر پوسته شدن ایجاد می کند از دیگر مزایای بلک اکساید هزینه اقتصادی آن نسبت به دیگر پوشش ها با این مزایا می باشد دیگر خدمات ما در این مرکز عبارت اند از : خدمات آبکاری گالوانیزه با کروماته زرد و آبی خدمات الکترولس نیکل ENP خدمات الکتروپولیش استنلس خدمات پسیویت استنلس استیل خدمات آبکاری طلا خدمات آبکاری نقره خدمات آبکاری قلع خدمات آبکاری مس خدمات آبکاری نیکل خدمات آبکاری کروم خدمات پولیش شیمیایی آلومینیوم خدمات پولیش مکانیکی به روش وایبریشن با دستگاه اوتک آلمانی

  صنعتی تهران
 • آنودایزینگ سخت و رنگی آلومینیوم

  آنودایزینگ سخت و رنگی آلومینیوم

  خدمات آنودایز سخت آلومینیوم آندایزینگ رنگی قطعات تزئینی آندایز نرمال بصورت مات و براق هارد آنودایز 2024 آنودایزینگ سخت مشکی و نقره ای آنودایز تیتانیم

  صنعتی تهران
 • نمک جاده. نمک برف روبی. نمک ضد یخ. نمک جاده ای

  نمک جاده. نمک برف روبی. نمک ضد یخ. نمک جاده ای

  الماس نمک پورافکاری فروش انواع نمک مخصوص جاده انواع نمک با دانه بندی های مختلف مخصوص برف روبی، یخ زدگی جاده ها و نمک ضد یخ با حمل به تمام نقاط بی واسطه ما رقابت میکنیم تا شما برنده باشید اماده عقد قرار داد با اداره راه و شهر سازی، شهرداری ها و... از سایت ما دیدن فرمایید www.almasnamak.com فروش عمده نمک صنعتی فروش عمده نمک تصفیه فروش عمده نمک تصفیه شده فروش عمده نمک ید دار فروش عمده نمک بدون ید فروش عمده نمک خانواده فروش عمده نمک نانوایی فروشنده نمک گرمسار فروشنده نمک در گرمسار فروشنده نمک محدوده گرمسار فروشنده نمک محدوده سمنان فروشنده نمک در سمنان فروشنده نمک بلوری به صورت عمده فروش نمک صادراتی به صورت عمده فروش نمک گرانول به صورت عمده فروش نمک گرانول حفاری عمده فروش نمک طعام به صورت عمده فروش نمک ضد یخ با بهترین قیمت عمده فروش نمک ضد یخ بتن ارزان گرمسار فروش نمک حفاری گرمسار عمده قیمت به روز شده انواع نمک  قیمت به روز شده انواع سنگ نمک خرید عمده نمک با بهترین کیفیت بزرگترین کارخانه نمک گرمسار بزرگترین کارخانه نمک در گرمسار بزرگترین کارخانه نمک محدوده گرمسار نمایندگی نمک دریا در گرمسار نمایندگی نمک شکری گرمسار عمده فروشی نمک صدفی عمده فروشی نمک شیلاتی عمده فروشی نمک زبر اعلا عمده فروشی نمک 120 و نمک 130 عمده فروشی نمک میکس با کیفیت عمده فروشی نمک 110 عمده فروشی نمک اردی با کیفیت عمده فروشی نمک دباغی عمده فروشی نمک نساجی مرغوب عمده فروشی نمک مقوا با کیفیت عمده فروشی نمک کنجد ارزان عمده فروشی نمک جاده با دوام بهترین اتحادیه نمک گرمسار بهترین معدن نمک گرمسار بهترین کارخانه نمک در گرمسار عمده فروشی نمک شیلاتی گرانول عمده فروشی نمک دانه بندی عمده فروشی نمک آشپزخانه اعلا عمده فروشی نمک تبلور مجدد پخش عمده نمک بهداشتی با کیفیت پخش عمده سنگ نمک طبی پخش عمده نمک طبی اعلا پخش عمده نمک دامی و گاوداری پخش عمده نمک سفید مرغوب معدن نمک گرمسار سمنان قیمت نمک گرمسار سمنان خرید عمده ارزانترین نمک بلغوره خرید عمده ارزانترین نمک بسته بندی خرید عمده نمک ابزیان و ماهی اتاق نمک گرمسار سمنان آجر نمک گرمسار سمنان بورس نمک گند زدایی بورس نمک خرد شده صادرارت نمک خالص عمده صادرات خالص ترین نمک عمده صاادرات نمک مرغوب ورامین صادرات سنگ نمک تصفیه آب صادرات عمده نمک مجسمه فروش و عرضه نمک استاندارد گرمسار فروش و عرضه نمک صنعتی ارزان فروش و عرضه نمک خوراکی اعلا نمک صدفی نمک شکری نمک شیلاتی نمک نانوایی نمک ماهی نمک شیلات نمک گرمسار خرید نمک سمنان خرید نمک گرمسار فروش نمک گرمسار خرید سنگ نمک فروش سنگ نمک خرید نمک شکری فروش نمک شکری نمک پورافکاری الماس نمک پورافکاری نمک سمنان نمک پودری نمک صدفی 120 نمک صدفی 130 نمک با خلوص بالا نمک شکری ریز نمک شکری درشت سنگ نمک دامی سنگ نمک قرمز سنگ نمک ابی سنگ نمک نارنجی خرید سنگ نمک خالص نمک صادراتی صادرات نمک مواد معدنی ژیپس اهک هیدراته

  صنعتی تهران
 • خدمات هارد آنادایزینگ آلومینیوم

  خدمات هارد آنادایزینگ آلومینیوم

  اصطلاح “هارد آنادایزینگ” فرآیندی است برای تولید پوشش آندی برای کاربردهای مهندسی. ویژگی اصلی آنها مقاومت در برابر سایش یا سختی بالا و ضخامت زیاد است. انواع پوشش های آندی و خواص آنها در استاندارد MIL-A-8625F ارائه شده است. در این استاندارد که کلیه مراکز خدمات آنودایزینگ در سراسر دنیا آن را یک مرجع معتبر در نظر می گیرند، پوشش های آندی سخت بر روی آلیاژهای آلومینیوم به عنوان پوشش نوع III طبقه بندی می شوند. دامنه ضخامت مجاز بین 12.7 تا 114 میکرومتر است در حالی که مقدار معمول آن 50 میکرومتر است. اهداف و خدمات شرکت مهندسی سطح آلودایز نیز بر اساس استاندارهای جهانی می باشد. با این حال ، باید توجه داشت که ضخامت بیشتر لزوماً به معنی سختی بیشتر نیست. به هر حال، ضخامت پوشش آندی در نتیجه معامله بین میزان رشد آن ، تحت نظارت قانون فارادی و میزان انحلال آن است. سختی این پوشش ها اولا به چگالی جریان اعمال شده بستگی دارد ، دوما به ترکیب شیمیایی و دمای الکترولیت بستگی دارد. بنابراین، افزایش ضخامت پوشش با استفاده از محلولهایی که سرعت انحلال Al2O3 کم است، یعنی در دماهای پایین (زیر 5 درجه سانتیگراد) و چگالی جریان زیاد (حدود 2-3 دسی متر مربع) به بهترین وجه حاصل می شود . چگالی جریان اعمال شده در فرآیند آنودایزینگ سخت چندین برابر بیشتر از فرآیند آنودایزینگ نرمال است. آنودایزینگ سخت معمولا بصورت کنترل جریان انجام می شود تا کنترل ولتاژ، زیرا هنگام تولید پوشش آنودیکی با ضخامت زیاد، ولتاژ، بسته به ترکیب شیمیایی آلیاژ ، الکترولیت و درجه حرارت آن، از مقدار اولیه حدود 20 ولت به بیش از 100 ولت افزایش می یابد. امروزه کاربردهای آلومینیوم آنودایز سخت در حال رشد است. بسته به خصوصیات پوشش مورد نظر ، آنها در زمینه های مختلف اعمال می شوند. از آنجا که در برابر فرسایش ، ضربه ، سایش و خراش مقاوم هستند ، محصولاتی مانند بدنه سوپاپ ها ، تاج های پیستون ، پمپ ها و پروانه ها ، ریل های راهنما ، سیلندرهای پنوماتیک ، یاتاقان های کم بار ، ریل ها، ظروف آشپزخانه، صنایع نساجی، خودرو سازی و … ساخته شده از آلیاژهای آلومینیوم سخت آنودایز می شوند. کلیه خدمات هاردآنادایز در مجموعه آلودایز متکی بر تکنولوژی روز دنیا و با دقت و وسواس بسیار بالا صورت میگیرد. مفتخریم که امکان خدمات دهی به تولیدکننده های محترم را با کیفیت بالا و با قیمت رقابتی را داشته باشیم. علیرضا کیوان پور – محقق و موسس مجموعه پوشش دهی سطح آلودایز

  صنعتی تهران