چگونه با رئیس جدید خود ارتباط برقرار کنم؟!

چگونه با رئیس جدید خود ارتباط برقرار کنم؟!

فرقی نمی‌کند که چند سال است در حال کار کردن هستید؛ همیشه آغاز یک شغل جدید برای شما ایجاد پریشانی می‌کند. در این مقاله درباره‌ی نحوه‌ی ارتباط با رئیس جدید و سوالاتی که باید از وی پرسیده شود، نکاتی مطرح خواهد شد.

نگرانی در قرار گرفتن در یک شغل جدید، ناشی از ابهام افراد نسبت به وضعیت جدیدی است که در آن قرار گرفته‌اند. موارد زیادی است که نمی‌دانیم و این ما را مضطرب می‌کند. یکی از نکات مهم برای هر فرد، انطباق‌پذیری با رئیس جدید است. احتمال دارد، شما تا قبل از این، با رئیسی کنجکاو، پر جنب و جوش و اهل اعطای اختیار ارتباط داشته‌اید. بنابر این تلاش نموده‌اید عادات و رفتار خود را با او تنظیم نمایید. ناگهان با رئیسی آرام، مقرراتی، علاقه‌مند به کنترل بالا مواجه می‌شوید. شما باید بتوانید ضمن حفظ ویژگی‌های شخصیتی خود، عادات و رفتار خود را با رئیس جدید تطبیق دهید. اگر چه هیچ قاعده‌ی مشخصی برای تطبیق‌‌پذیری شما با رئیس جدید در این شرایط وجود ندارد. اما شما می‌توانید با تکیه بر مهارت‌های ارتباطی خود و پرسش‌هایی، مسیر را برای خود هموار نمائید.

در هر سازمانی، دو نوع ارتباط رسمی و غیر رسمی وجود دارد. ارتباطات رسمی از طریق بررسی چارت سازمانی به خوبی قابل درک هستند. اما شاید ارتباطات غیر رسمی در پیشبرد امور در یک تیم بسیار موثر باشند. دوستی و صمیمیت بین دو یا چند نفر خاص از اعضای سازمان، تبعیت فرد یا گروهی از افراد از فرد یا گروهی از افراد دیگر به دلیل کاریزمایی که فرد یا گروه تبعیت شونده دارند؛ تجربیات مثبت و منفی که ممکن است افراد سازمان در گذشته از یکدیگر داشته‌اند؛ هر نوع رابطه‌ی خویشاوندی شکل گرفته و یا در حال شکل‌گیری بین اعضای سازمان و اطلاعاتی از این دست به شما در شناسایی روابط غیر رسمی سازمان یاری می‌دهد. بنابر این شما می‌توانید در این باره از رئیس خود، پرسش نمائید.

اما بدیهی است که رئیس شما نیز علاقه‌مند است به نوعی هر نوع ارتباط شما را کنترل نماید. شما باید درباره‌ی نحوه‌ی ارتباط مطلوب با اعضای تیم از رئیس خود جویا شوید. افرادی که رئیس شما مایل است با آن‌ها ارتباط داشته باشید را بشناسید. سطح ارتباطی که رئیس شما تعیین می‌کند را حفظ نمایید و از مرز آن گذر نکنید. ابزار ارتباطی مورد نظر مدیر شما نیز مهم هستند. هم‌چنین انعطاف‌پذیری شما در برقراری این ارتباطات به ویژه با خود او، نیز نکته‌ای حایز اهمیت است.

گرفتن بازخورد در مورد عملکرد شما موضوع مهمی است. شما با گرفتن بازخورد از رئیس خود می‌توانید عملکرد خود را بهبود بخشید. بنابر این درباره‌ی روش بازخورد از نتایج فعالیت‌های خود با مدیر خود صحبت کنید و پس از توافق روی روش و دوره‌ی اخذ بازخورد، به صورت منظم و به صورت پیگیرانه درباره‌ی مشکلات، پیشرفت‌ها و نظر و ارزیابی عملکرد خود با مدیرتان صحبت کنید. در ضمن، ارائه‌ی گزارش فعالیت‌های روزانه و حتی ساعتی نیز می‌تواند به جلب اعتماد مافوق شما کمک نماید.

انعطاف‌پذیری در انجام وظایف، جز نقات قوت شما خواهد بود. اما این انعطاف‌پذیری به معنای نشناختن حیطه‌ی انتظارات و وظایف مورد انتظار مدیر نمی‌باشد. به صورت مستمر درباره‌ی انتظارات، اولویت‌ها و وظایف مورد انتظار وی پرسش نمایید و سعی کنید آن‌چه انجام می‌دهید با آن انتظارات به صورت صریح و شفاف تطبیق داشته باشد.

رئیس خود را در موقعیت فرضی خود با پرسش این سوال که” اگر به جای من بودید، چه می‌کردید؟!”، قرار دهید. پاسخ این سوال ممکن است خیلی منطقی و منطبق بر واقعیت نباشد. اما شما می‌توانید نوع نگاه مدیر خود را درک کنید.

در هر شغلی که قرار می‌گیرید، ثبات کافی نیست. شما باید همواره در حال ارتقا مهارت‌ها و توسعه‌ی خود باشید. از مدیر خود درباره‌ی روش‌های توسعه‌ی فردی و معیارهای ارتقای شغلی پرسش نمایید. سعی کنید این موارد برای شما واضح و شفاف شوند. سپس در راستای کسب شایستگی‌های لازم برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری کنید. اهداف خود را به صورت شفاف با مدیر خود مطرح کنید و از وی برای دستیابی به آن‌ها کمک بخواهید.

“چه چیزی را من بهتر می‌توانم انجام دهم؟!” سوالی هوشمندانه برای شناسایی نقاط ضعف عملکردی خود است. برای حل نقاط ضعف، راه حل بیابید و با اجرای راه حل مناسب نظر مدیر خود را جلب نمایید.

در نهایت باید به این نکته توجه داشته باشید که برقراری ارتباط مثبت با رئیس خود، کاری بسیار پیچیده نخواهد بود. رئیس شما با هدفی استخدام شما را انجام داده است. پس اگر بتوانید انتظارات وی را محقق نمایید، وی از استخدام شما خشنود خواهد بود و روابطی مناسب با شما برقرار خواهد نمود. بنابر این شما می‌توانید با محیط کاری خود، تطبیق یابید.


1400/10/6
اطلاعات تماس
ناممحمد عبائی شوشتری
تلفن۰۳۱-۳×××۲۸۱۹callتماس بگیرید
همراه۰۹۱۳×××۴۴۲۳callتماس بگیرید
وبسایت
استاناصفهان
آدرسدانشگاه صنعتی اصفهان، جهاد دانشگاهی و اصفهان، ارگ جهان نما، واحد 227
واتساپچت واتساپ
اینستاگراماینستاگرام


دیگر محصولات
 • خدمات مشاوره راه اندازی و تهیه طرح کسب و کار

  خدمات مشاوره راه اندازی و تهیه طرح کسب و کار

  خدمات راه اندازی کسب و کار مانند تهیه طرح کسب و کار(Business Plan)، بوم مدل کسب و کار(Business Model Canvas)، طرح توجیهی(Feasibility Study) جهت اخذ مجوز، راه اندازی واحد های صنعتی، اخذ وام و ... ارائه می‌شود.

  صنعتی اصفهان
 • برگزاری کلاس تربیت برنامه ریزی

  در این کلاس، شما با مفاهیم برنامه‌ریزی تولید، فروش، خرید، erp و هوش تجاری مورد نیاز برای آن آشنا می‌شوید و به راحتی می‌توانید در مصاحبه شغلی کارشناس برنامه ریزی تولید قبول شده و به کار مشغول شوید. در این دوره با مفاهیمی مانند برنامه ریزی تولید، فروش، خرید و انبار به صورت عملی آشنا می‌شوید. این دوره در 40 ساعت برگزار می شود

  آموزش اصفهان
 • برگزاری کلاس حسابداری ویژه بازار کار

  در این دوره که در 25 جلسه‌ی دو ساعته برگزار می شود کلیه‌ی مفاهیمی که برای ورود به بازار کار نیاز هست را شما فراخواهید گرفت. برخی از سرفصل های دوره شامل موارد زیر است:اصول و مبانی حسابداری، حسابداری حقوق و دستمزد، حسابداری مالیات بر ارزش افزوده، اظهارنامه مالیاتی، تحریر دفاتر رسمی، کار با نرم افزار حسابداری، جعبه ابزار یک حسابدار

  آموزش اصفهان
 • برگزاری کلاس مدیریت فرآیندهای کسب و کار

  در این دوره با مفاهیم مدیریت فرآیندهای کسب و کار آشنا می‌شوید و به راحتی می‌تواند از طریق شناسایی، پیاده‌سازی و بهبود فرآیندهای کسب و کار، شغل و سودآوری خود را توسعه دهید

  آموزش اصفهان


محصولات مشابه
 • ریبون مشکی پرینتر فارگو HDP5000

  ریبون مشکی پرینتر فارگو HDP5000

  ریبون مشکی فارگو 5000 با قابلیت چاپ 3000 کارت لب به لب مشکی این ریبون بصورت غیرمستقیم چاپ زده و از لحاظ کیفیت و ماندگاری بسیار بالا بوده. ریبون مشکی فارگو جهت استفاده در کارتهای هوشمند مناسب بوده و هیچ لک و حاشیه ای در چاپ باقی نمی ماند

  پرینتر و اسکنر تهران
 • مشاوره،طرح،نظارت اجرا، راه اندازی،رفع مشکلات واحدهای شیمیایی

  مشاوره،طرح،نظارت اجرا، راه اندازی،رفع مشکلات واحدهای شیمیایی

   دارای بیش از 25 سال تجربه در مونتاژ- نصب – راه اندازی مقدماتی – راه اندازی نهایی واحدهای اسیدی- (اسید نیتریک –اسید سولفوریک – اسید فسفریک – کودهای شیمیایی و نمکهای اسیدی  و...) دارای تجربه در مشاوره ؛طرح ؛ نظارت؛ اجرا و راه اندازی پلانتهای شیمیایی  دارای تجربه در ارائه ایده های نو و رفع مشکلات کارخانه های شیمیایی   تهیه طرح توجیهی پلنتها ی مختلف شیمیایی و محصولات مختلف  تهیه طرح و اجرای رفع آلایندگیهای صنایع مختلف  آشنا به ایمنی کارخانه های شیمیایی آشنا به استانداردهای مختلف آشنا یی  و شناخت تجهیزات مختلف کارخانه های پتروشیمی وشیمیایی ارائه طرحهای شیمیایی زود بازده و با سود دهی بالا telgram t.me/farayandvajegan instagram farayandvajekar

  خدمات مشاوره مهندسی اصفهان
 • پوشش های پلی یورتان Polyurethane coating

  پوشش های پلی یورتان Polyurethane coating

  پوشش های پلی یورتان Polyurethane coating تولید و اجرا توسط شرکت TIP TOP آلمان شرکت کران وزین صنعت تحت لیسانس شرکت Rema TIP TOP آلمان در دپارتمان پوشش و کنترل خوردگی (coating and corrosion protection) مفتخر به ارائه خدمات به مشتریان می باشد. شرکت Rema TIP TOP دارای: 80 سال حضور فعال در سراسر جهان برای ارائه کیفیتی برتر و خدماتی پیشرفته بالاترین کیفیت جهانی در زمینه پوشش های سطح و کنترل خوردگی 200 شعبه و نمایندگی در سراسر 5 قاره شرکت Rema TIP TOP با توجه به انتظارات مشتریان و شرایط محیطی خاص صنایع مختلف، گریدهای مختلفی از پلی یورتان با نام تجاری Coropur coating تولید و اجرا نموده است. پلی یورتان پلیمری با خواص ویژه می باشد که ساختار آن بر پایه واکنش پلیمریزاسیون مرحله ای بین دو منومر ، یکی با حداقل دو گروه عاملی ایزوسیاناتی و منومر دیگر نیز با حداقل دو گروه عاملی الکلی می باشد. ویژگی پوشش های پلی یورتان: مقاوم در برابر آب دارای مقاومت جوی خوب کاربرد بعنوان پوشش میانی، پوشش رویه و درزگیر مناسب برای سطوح بتونی و فولادی مناسب برای سیستم های آب و فاضلاب کاربرد در پل ها، دکل ها، مخازن، سد ها و کانال ها و.... خدمات شرکت Rema TIP TOP تولید و اجرای پوشش های مختلف با خواص فیزیکی و شیمیایی عالی ،منطبق با کاربردهای صنعتی مخصوص بر پایه رزین های مختلف مانند پلی یورتان، اپوکسی، وینیل استر، پلی یوریا و... پوشش های تقویت شده با تکنولوژی فایبر گلاس (FRP Technology) و سیلیکا و .. تأمین و اجرای سندبلاست رنگ آمیزی صنعتی بر پایه Polyurea, Polyurethane, epoxy coating مهندسی تأمین تجهیزات Equipment Engineering آدرس دفتر تهران: خیابان آفریقا – تابان غربی ساختمان اداری تابان پلاک ۱۴، طبقه دوم، واحد ۲۵ تلفن : ۶۶۴۰ ۸۸۷۹ - ۰۲۱ فاکس : ۹۳۷۴ ۸۸۲۰ - ۰۲۱ مدیریت فروش: آقای علیرضا برنا ایمیل:daftariali@gmail.com وب سایت: www.keranwazin.com اپوکسی، پلی یوریا، پلی یورتان، رابرلاینینگ epoxy, polyurea, polyuretan, Rubber lining -

  متفرقه تهران
 • دولومیت کلسینه اصفهان

  دولومیت کلسینه اصفهان

  تولیدی دولومیت کلسینه درجه 1 با بهترین قیمت و بدون واسطه با ما همراه شوید

  استخراج اصفهان