هر روز، بیاموز!

هر روز، بیاموز! در دنیای ناهموار کسب و کار که افراد نقش خود را به مرور بیش از پیش تغییر می‌دهند. هر روز نیاز به توسعه‌ی فردی در جهتی جدید است. توانایی یادگیری، تغییر مسیر یادگیری و بازآموزی برای موفقیت بلند مدت بسیار اهمیت دارد. در این مقاله به این موضوع پرداخته شده است.

فرض کنید به تازگی مراحل استخدام را طی نموده‌اید و در شغل جدیدی پذیرفته شده‌اید. اکنون روبروی کارفرما و یا مدیر منابع انسانی نشسته‌اید و در حال مذاکره برای تنظیم بندهای قرارداد خود هستید. حقوق، شرایط کاری، پاداش، ساعات کاری از جمله مواردی است که با شما در موردشان بحث و مذاکره می‌شود. یکی دیگر از این موارد، تعیین تاریخ شروع به کار است. مانند هر مذاکره‌ی دیگری، شما باید در این مورد، هم بدانید چه هدفی دارید و هم‌چنین برای به دست آوردن چیزهایی بیش‌تر، چه چیزی را باید از دست بدهید. این از اصول مذاکره است.

    دو حالت وجود دارد. یا شما تا قبل از به دست آوردن این شغل، بی‌کار بوده‌اید. شاید در این حالت به دلیل عدم حس امنیت و احساس اضطراب، علاقه‌مند به آغاز کار در اولین تاریخ ممکن باشید. در این حالت توصیه می شود، اولین تاریخی که توسط کارفرما پیشنهاد می شود، مورد توافق قرار گیرد. اما در حالت دیگر، شما در هنگامی شغل جدیدی به دست می آورید که در شغل دیگری مشغول به کار هستید. ممکن است شما به دنبال ارتقاء بوده باشید. یا موقعیتی مناسب به صورت اتفاقی به شما پیشنهاد شده باشد. در این حالت امکان شروع به کار در هر تاریخی ممکن نیست. شما نیازمند یک وقفه زمانی برای آغاز به همکاری هستید. تعیین میزان این وقفه زمانی به عوامل زیادی وابسته است.

     یکی از این عوامل نیازمندی‌های کسب و کار جدید است.ممکن است کارفرمای جدید شما با تنگنای زمانی شدیدی مواجه باشد. یا این که شما را برای اتمام پروژه‌ای خاص و یا دست‌یابی به اهدافی مشخص در یک دوره‌ی زمانی خاص استخدام کرده باشد. در چنین شرایطی، وظایف متعددی منتظر شما است، که باید هر چه سریع‌تر آن‌ها را به اتمام برسانید. اما از طرفی هم شما نیازمند دست‌یابی به انرژی لازم برای آغاز آن‌ها از طریق استراحت هستید. بر اساس نظر مشاوران، زمان بهینه برای آغاز به کار، حدود دو هفته بعد از عقد قرارداد است.

     موضوع دیگری که باید در نظر داشته باشید، اتمام و تحویل فعالیت‌های قبلی در محل کار فعلی شما است. شما کارهای ناتمام زیادی دارید که باید به فردی که جانشین شما است، آموزش دهید. باید پرونده‌های ناتمام و ناقص را مستندسازی کنید، تا فرد جدید بتواند کار را ادامه دهد. با مطرح کردن شرایط برای کارفرمای جدید خود می توانید بین دو هفته تا یک ماه زمان برای اتمام فعالیت‌های قبلی، درخواست نمایید. هم‌چنین اگر بتوانید حدود دو هفته هم به عنوان زمان استراحت بین دو شغل در نظر بگیرید، می توانید از فرسودگی شغلی بیش از حد، جلوگیری نمایید.

    شرایط مالی و قوانین مرتبط با مزایای دریافتی در تغییر شغل، در تعیین تاریخ آغاز به همکاری تاثیر دارد. ممکن است علاقه مند باشید تا آخر ماه در شغل قبلی بمانید تا حقوق و بیمه خود را کامل دریافت کنید. هم چنین ممکن است آخر سال باشد یا موعد پرداخت پاداشی خاص و شما برای دریافت عیدی و پاداش علاقه مند باشید تا آن تاریخ در محل کار فعلی خود بمانید. در چنین شرایطی می‌توانید باز‌ ای بر حسب هفته برای آغاز به کار خود تعیین نمایید و از ذکر تاریخ دقیق اجتناب نمایید؛ تا ضمن رعایت بازه ی تاریخی مناسب، محدودیت‌های ذکر شده را پوشش دهید.

  نیازمندی‌های شخصی در تعیین تاریخ آغاز به همکاری تاثیر دارند. ممکن است بخواهید فعالیتی شخصی که ناتمام مانده است را به پایان برسانید. یک عمل جراحی به تعویق افتاده دارید. می خواهید استراحت کنید‌. قصد مسافرت دارید. قصد ملاقات خانواده خود در شهر یا کشوری دیگر را دارید. زمان بین تغییر شغل، زمان مناسبی برای رسیدگی به این نیازمندی‌ها است که باعث فراغ خاطر بیش‌تری در شغل جدید می‌شود. بنابراین در تعیین تاریخ مورد نظر، زمان مناسبی برای رسیدگی به این امور، در نظر بگیرید.

     به هر حال اگر به دلیلی تاریخ شروع همکاری خود را با تاخیر تعیین می‌کنید، دقت کنید که زمان استراحت یا مسافرت بین دو شغل بسیار مهم است. به توصیه‌ی مشاوران زمان مناسب برای این کار حدود هشت روز است.

حتی با در نظر گرفتن این تاخیرات در تاریخ آغاز همکاری،  هنوز شما نیاز به زمان دارید تا آماده انجام فعالیت های شغل جدید شوید. شما به محض حضور در محل کار، قادر به ارایه‌ی خدمات نیستید. نیاز دارید با ذی نفعان مختلف و مرتبط شغل خود آشنا شوید. با مدیران و کارکنان تیم خود مصاحبه داشته باشید. اسناد و گزارشاتی را مرور نمایید. دوره آموزشی یا کتابی مرتبط را بررسی نمایید. اغلب به یک ماه زمان برای این امور نیاز دارید.بنابراین سعی کنید علاوه بر تعیین تاریخ آغاز همکاری، درباره‌ی فعالیت‌های این چنینی پس از آغاز کار با کارفرما ی خود به توافق برسید. در چنین حالتی انتظارات بی دلیل حذف خواهد شد و شما می توانید با آرامش شغل جدید را با کیفیت آغاز نمایید. می توانید برای جلب رضایت کارفرمای خود، پیشنهاد کارآموزی و یا کار آزمایشی در این دوره را ارایه دهید.


1400/10/6
اطلاعات تماس
ناممحمد عبائی شوشتری
تلفن۰۳۱-۳×××۲۸۱۹callتماس بگیرید
همراه۰۹۱۳×××۴۴۲۳callتماس بگیرید
وبسایت
استاناصفهان
آدرسدانشگاه صنعتی اصفهان، جهاد دانشگاهی و اصفهان، ارگ جهان نما، واحد 227
واتساپچت واتساپ
اینستاگراماینستاگرام


دیگر محصولات
 • خدمات مشاوره راه اندازی و تهیه طرح کسب و کار

  خدمات مشاوره راه اندازی و تهیه طرح کسب و کار

  خدمات راه اندازی کسب و کار مانند تهیه طرح کسب و کار(Business Plan)، بوم مدل کسب و کار(Business Model Canvas)، طرح توجیهی(Feasibility Study) جهت اخذ مجوز، راه اندازی واحد های صنعتی، اخذ وام و ... ارائه می‌شود.

  صنعتی اصفهان
 • برگزاری کلاس تربیت برنامه ریزی

  در این کلاس، شما با مفاهیم برنامه‌ریزی تولید، فروش، خرید، erp و هوش تجاری مورد نیاز برای آن آشنا می‌شوید و به راحتی می‌توانید در مصاحبه شغلی کارشناس برنامه ریزی تولید قبول شده و به کار مشغول شوید. در این دوره با مفاهیمی مانند برنامه ریزی تولید، فروش، خرید و انبار به صورت عملی آشنا می‌شوید. این دوره در 40 ساعت برگزار می شود

  آموزش اصفهان
 • برگزاری کلاس حسابداری ویژه بازار کار

  در این دوره که در 25 جلسه‌ی دو ساعته برگزار می شود کلیه‌ی مفاهیمی که برای ورود به بازار کار نیاز هست را شما فراخواهید گرفت. برخی از سرفصل های دوره شامل موارد زیر است:اصول و مبانی حسابداری، حسابداری حقوق و دستمزد، حسابداری مالیات بر ارزش افزوده، اظهارنامه مالیاتی، تحریر دفاتر رسمی، کار با نرم افزار حسابداری، جعبه ابزار یک حسابدار

  آموزش اصفهان
 • برگزاری کلاس مدیریت فرآیندهای کسب و کار

  در این دوره با مفاهیم مدیریت فرآیندهای کسب و کار آشنا می‌شوید و به راحتی می‌تواند از طریق شناسایی، پیاده‌سازی و بهبود فرآیندهای کسب و کار، شغل و سودآوری خود را توسعه دهید

  آموزش اصفهان


محصولات مشابه
 • ریبون مشکی پرینتر فارگو HDP5000

  ریبون مشکی پرینتر فارگو HDP5000

  ریبون مشکی فارگو 5000 با قابلیت چاپ 3000 کارت لب به لب مشکی این ریبون بصورت غیرمستقیم چاپ زده و از لحاظ کیفیت و ماندگاری بسیار بالا بوده. ریبون مشکی فارگو جهت استفاده در کارتهای هوشمند مناسب بوده و هیچ لک و حاشیه ای در چاپ باقی نمی ماند

  پرینتر و اسکنر تهران
 • مشاوره،طرح،نظارت اجرا، راه اندازی،رفع مشکلات واحدهای شیمیایی

  مشاوره،طرح،نظارت اجرا، راه اندازی،رفع مشکلات واحدهای شیمیایی

   دارای بیش از 25 سال تجربه در مونتاژ- نصب – راه اندازی مقدماتی – راه اندازی نهایی واحدهای اسیدی- (اسید نیتریک –اسید سولفوریک – اسید فسفریک – کودهای شیمیایی و نمکهای اسیدی  و...) دارای تجربه در مشاوره ؛طرح ؛ نظارت؛ اجرا و راه اندازی پلانتهای شیمیایی  دارای تجربه در ارائه ایده های نو و رفع مشکلات کارخانه های شیمیایی   تهیه طرح توجیهی پلنتها ی مختلف شیمیایی و محصولات مختلف  تهیه طرح و اجرای رفع آلایندگیهای صنایع مختلف  آشنا به ایمنی کارخانه های شیمیایی آشنا به استانداردهای مختلف آشنا یی  و شناخت تجهیزات مختلف کارخانه های پتروشیمی وشیمیایی ارائه طرحهای شیمیایی زود بازده و با سود دهی بالا telgram t.me/farayandvajegan instagram farayandvajekar

  خدمات مشاوره مهندسی اصفهان
 • پوشش های پلی یورتان Polyurethane coating

  پوشش های پلی یورتان Polyurethane coating

  پوشش های پلی یورتان Polyurethane coating تولید و اجرا توسط شرکت TIP TOP آلمان شرکت کران وزین صنعت تحت لیسانس شرکت Rema TIP TOP آلمان در دپارتمان پوشش و کنترل خوردگی (coating and corrosion protection) مفتخر به ارائه خدمات به مشتریان می باشد. شرکت Rema TIP TOP دارای: 80 سال حضور فعال در سراسر جهان برای ارائه کیفیتی برتر و خدماتی پیشرفته بالاترین کیفیت جهانی در زمینه پوشش های سطح و کنترل خوردگی 200 شعبه و نمایندگی در سراسر 5 قاره شرکت Rema TIP TOP با توجه به انتظارات مشتریان و شرایط محیطی خاص صنایع مختلف، گریدهای مختلفی از پلی یورتان با نام تجاری Coropur coating تولید و اجرا نموده است. پلی یورتان پلیمری با خواص ویژه می باشد که ساختار آن بر پایه واکنش پلیمریزاسیون مرحله ای بین دو منومر ، یکی با حداقل دو گروه عاملی ایزوسیاناتی و منومر دیگر نیز با حداقل دو گروه عاملی الکلی می باشد. ویژگی پوشش های پلی یورتان: مقاوم در برابر آب دارای مقاومت جوی خوب کاربرد بعنوان پوشش میانی، پوشش رویه و درزگیر مناسب برای سطوح بتونی و فولادی مناسب برای سیستم های آب و فاضلاب کاربرد در پل ها، دکل ها، مخازن، سد ها و کانال ها و.... خدمات شرکت Rema TIP TOP تولید و اجرای پوشش های مختلف با خواص فیزیکی و شیمیایی عالی ،منطبق با کاربردهای صنعتی مخصوص بر پایه رزین های مختلف مانند پلی یورتان، اپوکسی، وینیل استر، پلی یوریا و... پوشش های تقویت شده با تکنولوژی فایبر گلاس (FRP Technology) و سیلیکا و .. تأمین و اجرای سندبلاست رنگ آمیزی صنعتی بر پایه Polyurea, Polyurethane, epoxy coating مهندسی تأمین تجهیزات Equipment Engineering آدرس دفتر تهران: خیابان آفریقا – تابان غربی ساختمان اداری تابان پلاک ۱۴، طبقه دوم، واحد ۲۵ تلفن : ۶۶۴۰ ۸۸۷۹ - ۰۲۱ فاکس : ۹۳۷۴ ۸۸۲۰ - ۰۲۱ مدیریت فروش: آقای علیرضا برنا ایمیل:daftariali@gmail.com وب سایت: www.keranwazin.com اپوکسی، پلی یوریا، پلی یورتان، رابرلاینینگ epoxy, polyurea, polyuretan, Rubber lining -

  متفرقه تهران
 • دولومیت کلسینه اصفهان

  دولومیت کلسینه اصفهان

  تولیدی دولومیت کلسینه درجه 1 با بهترین قیمت و بدون واسطه با ما همراه شوید

  استخراج اصفهان