هر روز، بیاموز!

هر روز، بیاموز! در دنیای ناهموار کسب و کار که افراد نقش خود را به مرور بیش از پیش تغییر می‌دهند. هر روز نیاز به توسعه‌ی فردی در جهتی جدید است. توانایی یادگیری، تغییر مسیر یادگیری و بازآموزی برای موفقیت بلند مدت بسیار اهمیت دارد. در این مقاله به این موضوع پرداخته شده است.

فرض کنید به تازگی مراحل استخدام را طی نموده‌اید و در شغل جدیدی پذیرفته شده‌اید. اکنون روبروی کارفرما و یا مدیر منابع انسانی نشسته‌اید و در حال مذاکره برای تنظیم بندهای قرارداد خود هستید. حقوق، شرایط کاری، پاداش، ساعات کاری از جمله مواردی است که با شما در موردشان بحث و مذاکره می‌شود. یکی دیگر از این موارد، تعیین تاریخ شروع به کار است. مانند هر مذاکره‌ی دیگری، شما باید در این مورد، هم بدانید چه هدفی دارید و هم‌چنین برای به دست آوردن چیزهایی بیش‌تر، چه چیزی را باید از دست بدهید. این از اصول مذاکره است.

    دو حالت وجود دارد. یا شما تا قبل از به دست آوردن این شغل، بی‌کار بوده‌اید. شاید در این حالت به دلیل عدم حس امنیت و احساس اضطراب، علاقه‌مند به آغاز کار در اولین تاریخ ممکن باشید. در این حالت توصیه می شود، اولین تاریخی که توسط کارفرما پیشنهاد می شود، مورد توافق قرار گیرد. اما در حالت دیگر، شما در هنگامی شغل جدیدی به دست می آورید که در شغل دیگری مشغول به کار هستید. ممکن است شما به دنبال ارتقاء بوده باشید. یا موقعیتی مناسب به صورت اتفاقی به شما پیشنهاد شده باشد. در این حالت امکان شروع به کار در هر تاریخی ممکن نیست. شما نیازمند یک وقفه زمانی برای آغاز به همکاری هستید. تعیین میزان این وقفه زمانی به عوامل زیادی وابسته است.

     یکی از این عوامل نیازمندی‌های کسب و کار جدید است.ممکن است کارفرمای جدید شما با تنگنای زمانی شدیدی مواجه باشد. یا این که شما را برای اتمام پروژه‌ای خاص و یا دست‌یابی به اهدافی مشخص در یک دوره‌ی زمانی خاص استخدام کرده باشد. در چنین شرایطی، وظایف متعددی منتظر شما است، که باید هر چه سریع‌تر آن‌ها را به اتمام برسانید. اما از طرفی هم شما نیازمند دست‌یابی به انرژی لازم برای آغاز آن‌ها از طریق استراحت هستید. بر اساس نظر مشاوران، زمان بهینه برای آغاز به کار، حدود دو هفته بعد از عقد قرارداد است.

     موضوع دیگری که باید در نظر داشته باشید، اتمام و تحویل فعالیت‌های قبلی در محل کار فعلی شما است. شما کارهای ناتمام زیادی دارید که باید به فردی که جانشین شما است، آموزش دهید. باید پرونده‌های ناتمام و ناقص را مستندسازی کنید، تا فرد جدید بتواند کار را ادامه دهد. با مطرح کردن شرایط برای کارفرمای جدید خود می توانید بین دو هفته تا یک ماه زمان برای اتمام فعالیت‌های قبلی، درخواست نمایید. هم‌چنین اگر بتوانید حدود دو هفته هم به عنوان زمان استراحت بین دو شغل در نظر بگیرید، می توانید از فرسودگی شغلی بیش از حد، جلوگیری نمایید.

    شرایط مالی و قوانین مرتبط با مزایای دریافتی در تغییر شغل، در تعیین تاریخ آغاز به همکاری تاثیر دارد. ممکن است علاقه مند باشید تا آخر ماه در شغل قبلی بمانید تا حقوق و بیمه خود را کامل دریافت کنید. هم چنین ممکن است آخر سال باشد یا موعد پرداخت پاداشی خاص و شما برای دریافت عیدی و پاداش علاقه مند باشید تا آن تاریخ در محل کار فعلی خود بمانید. در چنین شرایطی می‌توانید باز‌ ای بر حسب هفته برای آغاز به کار خود تعیین نمایید و از ذکر تاریخ دقیق اجتناب نمایید؛ تا ضمن رعایت بازه ی تاریخی مناسب، محدودیت‌های ذکر شده را پوشش دهید.

  نیازمندی‌های شخصی در تعیین تاریخ آغاز به همکاری تاثیر دارند. ممکن است بخواهید فعالیتی شخصی که ناتمام مانده است را به پایان برسانید. یک عمل جراحی به تعویق افتاده دارید. می خواهید استراحت کنید‌. قصد مسافرت دارید. قصد ملاقات خانواده خود در شهر یا کشوری دیگر را دارید. زمان بین تغییر شغل، زمان مناسبی برای رسیدگی به این نیازمندی‌ها است که باعث فراغ خاطر بیش‌تری در شغل جدید می‌شود. بنابراین در تعیین تاریخ مورد نظر، زمان مناسبی برای رسیدگی به این امور، در نظر بگیرید.

     به هر حال اگر به دلیلی تاریخ شروع همکاری خود را با تاخیر تعیین می‌کنید، دقت کنید که زمان استراحت یا مسافرت بین دو شغل بسیار مهم است. به توصیه‌ی مشاوران زمان مناسب برای این کار حدود هشت روز است.

حتی با در نظر گرفتن این تاخیرات در تاریخ آغاز همکاری،  هنوز شما نیاز به زمان دارید تا آماده انجام فعالیت های شغل جدید شوید. شما به محض حضور در محل کار، قادر به ارایه‌ی خدمات نیستید. نیاز دارید با ذی نفعان مختلف و مرتبط شغل خود آشنا شوید. با مدیران و کارکنان تیم خود مصاحبه داشته باشید. اسناد و گزارشاتی را مرور نمایید. دوره آموزشی یا کتابی مرتبط را بررسی نمایید. اغلب به یک ماه زمان برای این امور نیاز دارید.بنابراین سعی کنید علاوه بر تعیین تاریخ آغاز همکاری، درباره‌ی فعالیت‌های این چنینی پس از آغاز کار با کارفرما ی خود به توافق برسید. در چنین حالتی انتظارات بی دلیل حذف خواهد شد و شما می توانید با آرامش شغل جدید را با کیفیت آغاز نمایید. می توانید برای جلب رضایت کارفرمای خود، پیشنهاد کارآموزی و یا کار آزمایشی در این دوره را ارایه دهید.


1400/10/6
اطلاعات تماس
ناممحمد عبائی شوشتری
تلفن۰۳۱-۳×××۲۸۱۹callتماس بگیرید
همراه۰۹۱۳×××۴۴۲۳callتماس بگیرید
وبسایت
استاناصفهان
آدرسدانشگاه صنعتی اصفهان، جهاد دانشگاهی و اصفهان، ارگ جهان نما، واحد 227
واتساپچت واتساپ
اینستاگراماینستاگرام


دیگر محصولات
 • خدمات مشاوره راه اندازی و تهیه طرح کسب و کار

  خدمات مشاوره راه اندازی و تهیه طرح کسب و کار

  خدمات راه اندازی کسب و کار مانند تهیه طرح کسب و کار(Business Plan)، بوم مدل کسب و کار(Business Model Canvas)، طرح توجیهی(Feasibility Study) جهت اخذ مجوز، راه اندازی واحد های صنعتی، اخذ وام و ... ارائه می‌شود.

  صنعتی اصفهان
 • نرم افزار مدیریت فرآیندها ، تیم‌ها، پروژه ها

  نرم افزار مدیریت فرآیندها ، تیم‌ها، پروژه ها

  نرم افزار مدیریت تیم‌ها، فرآیندها، پروژه‌ها و وظایف سازمانی با نام تجاری "تسکتو" "بهره‌وری" یکی از مهم‌ترین مسائل دنیای مدیریت است که همه‌ی دانشمندان این علم، تلاش نموده‌اند با تقسیم امور به بخش‌های خرد، نسبت به مطالعه‌ی بهره‌وری و ارائه‌ی راهکار جهت توسعه‌ی آن بپردازند. "توسعه‌ی بهره‌وری" از طریق مهندسی نحوه‌ی انجام امور به روش شناسایی ضایعات و حذف آن‌ها امکان پذیر است. امروزه روش‌های مدیریتی ژاپنی مانند "کانبان"، به دلیلی سادگی در استفاده، اثربخش بالا، بهره‌گیری از تکنیک‌های "ناب" و "چابک" بسیار رواج یافته‌اند. مرکز خدمات تخصصی "مهندسی توسعه‌ی بهره‌وری و سیستم‌های جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان" از طریق بهینه کاوی شرکت‌های مطرح دنیا در زمینه‌ی توسعه‌ی بهره‌وری مانند "تویوتا" و هم‌چنین پایش شرایط شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی، موفق شده است با استفاده از یک نرم‌افزار متن‌باز، نرم‌افزار "تسکتو" را توسعه و ارائه نماید. این نرم‌افزار، قابلیت سفارشی‌سازی و بومی‌سازی بسیار بالایی مطابق با شرایط تخصصی هر سازمان دارد و ضمن پشتیبانی از زبان‌های مختلف شامل "فارسی" با تمرکز بر بهبود و توسعه‌ی بهره‌وری، می‌تواند جایگزینی انعطاف‌پذیر و کم هزینه برای نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری و صنعتی باشد. این نرم‌افزار از طریق هوشمندسازی، نسبت به نرم‌افزارهای مرسوم و سنتی اتوماسیون فرآیندها، پروژه‌ها و مدیریت تیم‌ها و وظایف مزیت رقابتی ویژه‌ای دارد. کاربردها: مدیریت فرآیندها، مدیریت پروژه‌ها، اتوماسیون و هوشمندسازی سازمان‌ها و شرکت‌ها، تقسیم وظایف موثر سازمانی، برنامه‌ریزی استراتژیک و عملیاتی، مدیریت پروژه‌ها، مدیریت تیم‌ها و افراد. این نرم افزار جایگزین مناسبی برای نرم افزارهای اتوماسیون اداری و صنعتی است. از مزایای رقابتی این نرم افزار پشتیبانی قوی، ارزان بودن و قابلیت سفارشی سازی است.

  متفرقه اصفهان
 • برگزاری کلاس مدیریت استراتژیک

  در یک دوره 25 جلسه‌ای 50 ساعته، همه چیز را کاربردی در حوزه مدیریت استراتژیک یاد بگیرید و تبدیل به یک کارشناس حرفه ای مدیریت استراتژیک در بازار کار شوید. در این دوره یاد می‌گیرید چگونه محیط داخلی و خارجی سازمان یا کسب و کار خود را پایش کنید. چگونه مشکلات و مسائل اصلی کسب و کار خود را شناسایی کند. چگونه تصمیمات چابک استراتژیک بگیرید، چگونه تصمیمات را اجرا کنید و از اجرای آن‌ها بازخورد بگیرید. در نهایت چگونه به صورت مستمر آن‌ها را به روز رسانی کنید

  آموزش اصفهان
 • برگزاری کلاس حسابداری ویژه بازار کار

  در این دوره که در 25 جلسه‌ی دو ساعته برگزار می شود کلیه‌ی مفاهیمی که برای ورود به بازار کار نیاز هست را شما فراخواهید گرفت. برخی از سرفصل های دوره شامل موارد زیر است:اصول و مبانی حسابداری، حسابداری حقوق و دستمزد، حسابداری مالیات بر ارزش افزوده، اظهارنامه مالیاتی، تحریر دفاتر رسمی، کار با نرم افزار حسابداری، جعبه ابزار یک حسابدار

  آموزش اصفهان


محصولات مشابه