شناخت منابع مستعمل حاوی فلزات گرانبها

شناخت منابع مستعمل حاوی فلزات گرانبها

منابع مستعمل یکی از پرعیار ترین منابع برای استحصال فلزات گرانبهامی باشد به طوری که میزان برخی فلزات ارزشمند در آن ها دها برابر نمونه های معدنی آن میباشد از طرفی تهیه و استخراج آن هزینه کمتری نسبت به منابع معدنی دارد به طور کلی این منابع را میتوان به ۴دسته اصلی تقسیم بندی کرد.

 1. ضایعات الکترونیکی و الکتریکی
 2. کاتالیست های خودرو
 3. کاتالیست های پتروشیمی
 4. فیلم رادیولوژی/پسابها         

ضایعات الکترونیکی

ضایعات الکترونیکی به تجهیزات مصرف شده که به پایان عمر مفید خود نزدیک میشوند شامل:رایانه ها ,تلویزیون ها و به طور کل صوت و تصویر و ….. گفته میشود بسیاری از این محصولات را می توان دوباره استفاده کرد و یا بازسازی و در آخر بازیافت کرد.

به طور کلی پسماند های الکترونیکی حاوی مقادیر زیادی طلا نقره ,پالادیوم و پلاتین میباشد از آنجا که طلا یک رسانای جریان الکتریکی قوی میباشد و ماندگاری بالایی در مقابل پوسیدگی و خراب شدن دارد میزان آن در پسماند های الکترونیکی متفاومت میباشد به طور کلی میتوان به ۷۰ تا ۱۰۰۰گرم طلا و ۵۰۰ تا ۲۰۰۰گرم نقره مثال زد.

بازیافت این پسماند دارای پیچیده گی خاصی میباشد به طوری که فرآیند باید به صورت اصولی انجام شود و با حفظ اصول محیط زیست چرا که در غیر این صورت اثرات زیانباری برای کاربرو محیط زیست خواهد داشت.

حجم فلزات گرانبها نسبت به فلزات پایه(مس,آلومینیوم,آهن و استیل,نیکل و…) به قدری پایین است که نمیتوان با یک روش و به صورت انتخابی به فلزات گرانبها دست پیدا کرد. در استحصال فلزات گرانبها از این منبع با ارزش میتوان از ترکیبی از روش های پیرومتالورژی(ذوب) هیدرومتالورژی(شیمیایی) مکانیکی/فیزیکی استفاده کرد.

کاتالیست های مستعمل خودرو-کاتالیست های پتروشیمی

عناصر گروه پلاتین(PGMs) شامل پلاتین,پالادیوم,رودیوم,روتنیوم,ایریدیوم,اسمیوم میباشد

این عناصر نسبت به سایر عناصر بسیار فعال تر و گزینش پذیر تر عمل میکنند و حضور این عناصر  شرایط انجام واکنشها را آسانتر میکند این عناصر به طور گسترده ای در صنایع شیمیایی/صنعت پتروشیمی و صنایع الکترونیکی و… استفاده میشود.

کاتالیست های حاوی فلزات PGMs برای سنتز های شیمیایی حیاتی هستند وحوزه اصلی مصرف کاتالیست ها صنعت پتروشیمی میباشد علاوه برآن مبدل های کاتالیستی خودرو هم میباشد.

کاتالیست خودرو میتواند تا ۹۰درصد گازهای سمی را بی اثر کند به گونه ای که هیدروکربن های نسوخته که از موتور خاریج میشود را به آب و دی اکسید کربن تبدیل میکند

فلزات PGMs در کاتالیست ها بر روی پایه های از جنس مواد سرامیکی معدنی قرار میگیرند

این مواد پایه شامل اکسید آلومینا-سیلیکون اکسید-منیزیم اکسید-کلسیم اکسید-زیرکونیم و… میباشد.

عمر مفید کاتالیست های خودرو بین ۱۰۰۰۰تا ۶۰۰۰۰ کیلومتر است و پس از آان به علت کک گرفتگی و یا مسمومیت های فلزی غیر فعال گشته و با کاتالیست تازه جایگزین میشود که خود باعث حجم بالای این پسماند ارزشمند را نشان میدهد که یکی از بهترین منابع جهت استخراج فلزات گروه پلاتین است.

پروسه استحصال این فلزات در حجم های صنعتی دارای محدودیت های میباشد و واحد های که قصد کار بر روی آن را دارند باید از ظرفیت تولید بالا برخودار باشند و سرمایه درگردش متناسب داشته باشند چرا که فروش برخی از فلزات مانند رودیوم در اعداد کم سخت خواهد بود.

عکس های رادیولوژی 

پرتو شناسی یا رادیو لوژی نام یکی از رشته های تخصصی پزشکی است که از پرتو ایکس و دیگر اقسام امواج و پرتو ها برای تشخیص و درمان بیماری و حالات غیر طبیعی کمک میگیرد.

در عکس های رادیولوژی به دلیل حساسیت نقره به پرتو ها از میزان زیادی نقره استفاده میشود و تمامی عکس ها حاوی مقادیری نقره هستند.


1400/9/28
اطلاعات تماس
ناممهدی جواهریان
همراه۰۹۰۱×××۵۵۴۳
وبسایت
استانتهران
تلگرامچت تلگرام
واتساپچت واتساپ
اینستاگراماینستاگرام


دیگر محصولات
 • آموزش بازیافت طلاAu،نقرهAg،پالادیومPd

  آموزش بازیافت طلاAu،نقرهAg،پالادیومPd

  آموزش بازیافت فلزات گرانبها طلا،نقره،پالادیوم،پلاتین،رودیوم و فلزات پایه مس،قلع و... تاسیس و تجهیز کارگاه و کارخانه نصب و راه اندازی کوره ثابت و گردان ،سیستم های غبار گیر و زباله سوز،دستگاه قلع گیرو.. بازیابی فلزات گرانبها از منابع مستعمل الکترونیکی،کاتالیست ها،کانی،کنسانتره و... آموزش تخصصی در محل شما از زباله تا شمش فلزات با قراداد کتبی در سراسر ایران،عراق و افغانستان تامین مواد و مصالح مصرفی کارگاه و کارخانه بازیافت فلزات گرانبها برای بازدید تجهیزات و مشاوره تماس بگیرید

  استخراج تهران


محصولات مشابه
 • گیلسونایت کلوخه (Gilsonite lump) با درصد خاکستر صفر تا 25 درصد.

  گیلسونایت کلوخه (Gilsonite lump) با درصد خاکستر صفر تا 25 درصد.

  شرکت معدنی و بازرگانی قیر غرب نیکان، یکی از عمده ترین صادرکنندگان و تولیدکنندگان مطرح گیلسونایت در استان کرمانشاه، شهرستان گیلان غرب می باشد. این شرکت با مالکیت معدن و کارخانه ی مرتبط به وسعت 12000 متر مربع و جایگاه های وسیع دپو آماده ی پاسخگویی به نیازهای مشتریان محترم می باشد. در حال حاضر این شرکت با توجه به درخواست مشتری توانایی تولید سه نوع محصول گیلسونایت در اندازه های مختلف را دارا می باشد: 1. گیلسونایت کلوخه با درصد خاکستر صفر تا 25 درصد. 2. گیلسونایت گرانوله (دانه بندی شده) با قطر 30 تا 40 مش و خاکستر بین 0 تا 25 درصد. 3. پودر میکرونیزه گیلسونایت با قطر 80 تا 400 مش و خاکستر بین 0 تا 25 درصد. بنا به درخواست مشتریان انواع بسته بندی با مشخصات زیر قابل ارائه می باشند: 1. کیسه های لمینیت چند لایه 25 کیلو ± 5% 2. کیسه های کاغذی(کرفت) چند لایه 25 کیلو ± 5% 3. گونی های چندلایه 25 کیلو ± 5% 4. جامبوبگ 1 تنی کلیه محصولات فوق با توجه به درخواست مشتری قابل ارائه در بسته بندی های شرینگ شده، تسمه کشی شده، و پالت شده می باشند. کیفیت عالی و مکانیزم های قیمت رقابتی، ما را به شرکتی قابل اعتماد در سطح بین المللی مبدل کرده اند. محصولات ما تقریباً به کلیه کشورهای جهان به ویژه کشورهای منطقه خاورمیانه صادر می شوند. نه تنها قیمت های رقابتی ما را به یکی از تأمین کنندگان برتر شرکت های صادرکننده تبدیل کرده، بلکه تحویل سازماندهی شده، سریع و ایمن محصولات موجب افزایش کیفیت خدمات مشتری، و به طبع آن افزایش رضایتمندی مشتریان ما شده است. بدینوسیله از شما دعوت می گردد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت نیکان غرب و اطلاعات فنی محصولات از سایت ما دیدن فرمایید. www.nikanwestgilsonite.com بی صبرانه منتظر دیدار شما و آغاز همکاری با توجه به نیازها و ملزومات شما بزرگان هستیم.

  استخراج تهران
 • فروش گیلسونایت و قیرطبیعی

  فروش گیلسونایت و قیرطبیعی

  در حال حاضر شرکت قیر غرب نیکان بنا به درخواست مشتری توانایی تولید سه نوع محصول گیلسونایت در اندازه های مختلف را دارا می باشد: 1. پودر میکرونیزه گیلسونایت با قطر 80 تا 400 مش و خاکستر بین 0 تا 25 درصد. 2. گیلسونایت کلوخه با درصد خاکستر صفر تا 25 درصد. 3. گیلسونایت گرانوله با قطر 30 تا 40 مش. با توجه به درخواست مشتریان انواع بسته بندی گیلسونایت (قیرمعدنی) با مشخصات زیر قابل ارائه می باشند: 1. کیسه های لمینیت چند لایه 25 کیلو ± 5% 2. کیسه های کاغذی(کرفت) چند لایه 25 کیلو ± 5% 3. گونی های چندلایه 25 کیلو ± 5% 4. جامبوبگ 1 تنی کلیه محصولات فوق بسته به درخواست مشتری قابل ارائه در بسته بندی های شرینگ شده، تسمه کشی شده، و پالت شده می باشند.

  استخراج تهران
 • سنگ نمک نارنجی. سنگ نمک صورتی

  سنگ نمک نارنجی. سنگ نمک صورتی

  تولید انواع نمک های رنگی به صورت سنگ و دانه بندی قرمز و نارنجی واردات نمک نارنجی مستقیم از پاکستان با حمل به تمام نقاط بی واسطه زمینی و دریایی مارقابت میکنیم تا شما برنده باشید برای دیدن سایر محصولات از سایت ما دیدن فرمایید www.almasnamak.com همراه:1 09123321808 همراه:2 09192766166 دفتر:02334523199 فروش عمده نمک صنعتی فروش عمده نمک تصفیه فروش عمده نمک تصفیه شده فروش عمده نمک ید دار فروش عمده نمک بدون ید فروش عمده نمک خانواده فروش عمده نمک نانوایی فروشنده نمک گرمسار فروشنده نمک در گرمسار فروشنده نمک محدوده گرمسار فروشنده نمک محدوده سمنان فروشنده نمک در سمنان فروشنده نمک بلوری به صورت عمده فروش نمک صادراتی به صورت عمده فروش نمک گرانول به صورت عمده فروش نمک گرانول حفاری عمده فروش نمک طعام به صورت عمده فروش نمک ضد یخ با بهترین قیمت عمده فروش نمک ضد یخ بتن ارزان گرمسار فروش نمک حفاری گرمسار عمده قیمت به روز شده انواع نمک  قیمت به روز شده انواع سنگ نمک خرید عمده نمک با بهترین کیفیت بزرگترین کارخانه نمک گرمسار بزرگترین کارخانه نمک در گرمسار بزرگترین کارخانه نمک محدوده گرمسار نمایندگی نمک دریا در گرمسار نمایندگی نمک شکری گرمسار عمده فروشی نمک صدفی عمده فروشی نمک شیلاتی عمده فروشی نمک زبر اعلا عمده فروشی نمک 120 و نمک 130 عمده فروشی نمک میکس با کیفیت عمده فروشی نمک 110 عمده فروشی نمک اردی با کیفیت عمده فروشی نمک دباغی عمده فروشی نمک نساجی مرغوب عمده فروشی نمک مقوا با کیفیت عمده فروشی نمک کنجد ارزان عمده فروشی نمک جاده با دوام بهترین اتحادیه نمک گرمسار بهترین معدن نمک گرمسار بهترین کارخانه نمک در گرمسار عمده فروشی نمک شیلاتی گرانول عمده فروشی نمک دانه بندی عمده فروشی نمک آشپزخانه اعلا عمده فروشی نمک تبلور مجدد پخش عمده نمک بهداشتی با کیفیت پخش عمده سنگ نمک طبی پخش عمده نمک طبی اعلا پخش عمده نمک دامی و گاوداری پخش عمده نمک سفید مرغوب معدن نمک گرمسار سمنان قیمت نمک گرمسار سمنان خرید عمده ارزانترین نمک بلغوره خرید عمده ارزانترین نمک بسته بندی خرید عمده نمک ابزیان و ماهی اتاق نمک گرمسار سمنان آجر نمک گرمسار سمنان بورس نمک گند زدایی بورس نمک خرد شده صادرارت نمک خالص عمده صادرات خالص ترین نمک عمده صاادرات نمک مرغوب ورامین صادرات سنگ نمک تصفیه آب صادرات عمده نمک مجسمه فروش و عرضه نمک استاندارد گرمسار فروش و عرضه نمک صنعتی ارزان فروش و عرضه نمک خوراکی اعلا

  استخراج تهران
 • هیدروسیکلون فلزی و تمام پلی یورتان

  هیدروسیکلون فلزی و تمام پلی یورتان

  تأمین کننده انواع دستگاه های هیدروسیکلون جهت دانه بندی، بازیافت و آبگیری در معادن و کارخانجات فرآوری مواد معدنی هیدروسیکلون تمام پلی یورتان (سیکلون)، طراحی و ساخت مجموعه کامل کلاستر و خوشه هیدروسیکلون، سایکلون، هیدروسیکلون، سیکلون فلزی، سیکلون با لاینر پلی یورتان، ماسه بادی گیر، شن گیر، هیدروسیکلون 2 اینچ، هیدروسیکلون 6 اینچ، هیدروسیکلون 10 اینچ کاربرد ها: • دانه بندی و طبقه بندی در مسیر خردایش (5 تا 250 میکرون) • آبگیری و تغلیظ • نرمه گیری و شستشو • جداسازی ذرات جامد از جریان آب برگشتی کارخانه ها • فرآوری ذغال سنگ های ریز • فرآوری ریزدانه های سنگ آهن و سنگ معدنی کرومیت • افزایش درصد بار ورودی به سیستم فیلتراسیون • دانه بندی سیلیس • بازیافت • جداسازی ذرات ریزدانه ی ماسه از بار ورودی ماسه شور ها شاخص ترین ویژگی ها: جنس لاینر ها پلی یورتان و لاستیک، اپکس پلی یورتانی، کاملا ضد سایش، طول عمر بالا، تعویض بسیار راحت قطعات، عملکرد با راندمان بیش از 90% و ... قابل استفاده در کلیه معادن و کارخانجات فرآوری مواد معدنی از جمله سیلیس، سرب و روی، زغال سنگ، آهن، شن و ماسه و .... تلفن تماس: فرزین صدوق 09123838727

  استخراج تهران