همه چیز در مورد شمش مس

همه چیز در مورد شمش مس
عنصر مس با عدد اتمی 29 در یازدهمین گروه جدول تناوبی جای گرفته و یکی از پرکاربرد ترین فلزات در صنعت است. با اینکه مس به همراه نقره وطلا در این گروه از جول تناوبی جای گرفته‌اند و حتی هدایت الکتریکی نقره از مس بیشتر است ولی به دلیل قیمت مقرون به صرفه‌ی مس، این فلز مصارف صنعتی بسیار بیشتری دارد. مس شکل پذیری و رسانایی گرمایی بالایی نیز دارد. باید درنظر داشت مس به همان اندازه‌ی مفید بودن می‌تواند اثرات منفی وحتی سمی داشته باشد به طوری که پیشنهاد می‌شود با تمامی ترکیب‌هایی که مس در آن وجود دارد، طبق پروتکل‌های مواد سمی برخورد شود تا خطرات احتمالی به صفر برسند.
 
از ترکیب مس با سایر فلزات آلیاژهای متفاوتی به وجود می‌آید که احتمالا شناخته شده‌ترین آن‌ها برنز بوده که آلیاژی ار جنس مس و قلع است. این آلیاژ به شکل شمش مس وقلع برای مصارف صنعتی وارد بازار می‌شود. از دیگر آلیاژهای مس می‌توان به ترکیب مس با آلومینیوم، سلیسیم، بریلیوم و نیکل اشاره کرد. بورس لندن از قدیمی‌ترین بورس‌های فلزات از جمله مس بوده و کشور چین یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده‌ها و همچنین بزرگ‌ترین مصرف کننده‌های مس است. فلز مس به شکل شمش به دست فعالان صنعت‌های نیازمند به مس می‌رسد که در ادامه قصد آشنایی بیشتر با این فلز را داریم.
 
آشنایی با شمش مس
 

شمش مس چیست؟

شمش مس قطعات با اندازه‌ی استاندارد از فلز مس هستند که با روش ریخته گری تولید می‌شوند. شمش‌ها با توجه به ابعاد متفاوتشان دارای وزن‌های مختلفی نیز هستند. برای مثال ابعاد هر شمش مس از سایز 20 در3 شروع می‌شود و بزرگ ترین سایز نیز 50 در 5 است. هم چنین وزن هر شمش مس از 540 گرم شروع شده و به 2250 گرم نیز می‌رسد.
اگر قصد خرید شمس مس از معتبرترین فروشگاه‌ها را دارید، کلیک کنید و با انواع فروشنده‌های مطمئن در این زمینه آشنا شوید. در این صفحه لیستی از برترین فروشگاه‌ها ارائه شده است.
 

انواع شمش مس 

شمش‌های مس با توجه به عیارشان دسته‌بندی می‌شوند که بدین ترتیب انواع شمش مس به شرح زیر است:
 
شمش مس 99/99 درصد
شمش مس 98/99 درصد
شمش مس 97/99 درصد
شمش مس 96/99 درصد
شمش مس 95/99 درصد
شمش مس با خلوص 99/99  در بالاترین سطح مرغوبیت قرار دارد و بیشتر تقاضای بازار برای خرید این نوع شمش مس است.
 

شمش مس داخلی 

کشور ایران از نظر معادن مس در وضعیت خوبی بوده و دارای معادن و اندوخته‌های مس قابل توجهی است. مس خاتون آباد، مس میدوک، دنیای مس، مس سرچشمه، ، مس سونگون، کارخانه جات تولید شمش مس ایرانی هستند.
 

ویژگی های شمش مس مرغوب

مرغوب‌ترین شمش مس نوعی از آن است که بالاترین درجه ی خلوص را داشته باشد که طبق توضیحات گذشته این درجه‌ی خلوص متعلق به شمش مس 99/99 است که تمام ویژگی‌های مورد انتظار از فلز مس ازجمله قدرت چکش خواری و هدایت الکتریکی بالا در آن وجود دارد.
 

تولیدکنندگان شمش مس در ایران

مس خاتون آباد
مس میدوک
دنیای مس
مس سرچشمه 
مس سونگون
 صنایع مس شهید باهنر
 صنایع مس ایران
خرید شمش مس از فروشنده های معتبر

شمش مس از کجا بخرم؟

خرید شمش مس مانند خرید بسیاری از کالاها از طریق آگهی‌های فضای مجازی بسیار رواج یافته و با یک جست و جوی ساده تعداد زیادی آگهی به چشم خواهد خورد که خریداران و فروشندگان مس منتشر کرده‌اند. کافی است معتبرترین آن‌ها را پیدا کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به خرید این نوع شمش کنید. فقط قبل از خرید حتما از اعتبار فروشنده آگاهی پیدا کنید تا کالایی مرغوب و باکیفیت در اختیار شما قرار گیرد. 
 

ساخت شمش مس

مس به دو روش هیدرومتالوژی و پیرومتالوژی استخراج می‌شود. درصورت وجود ترکیبات سولفیدی روش‌‎های پیرومتالوژی و در صورت وجود ترکیبات اکسیدی روش‌های هیدرومتالوژی کاربرد دارند.
مراحل هرکدام از این روش ها به شرح زیر است:
 
پیرومتالوژی

به غلظت رساندن مس  Beneficiation
استخراج با روش پیرو متالوژی  Pyro-metallurgical extraction
تصفیه مجدد یا پالایش مس  refining
 
هیدرومتالوژی

مرحله‌ی لیچینگ
مرحله‌ی خالص سازی
مرحله‌ی الکترو وینینگ
 
و پس از عبور از این مراحل با استفاده از روش ریخته گری، شمش‌های مس ساخته می‌شوند. همچنین نوع دیگر ساخت شمش‌های مس، ساخت آن‌ها از ضایعات مسی است که آن هم به دو روش زیر صورت می‌گیرد:

روش بازیافت مستقیم
در این روش ضایعات دارای درصد خلوص مطلوب بوده و می‌تواند آن‌ها را بدون نیاز به عملیات دیگری به کوره‌های ذوب برد. 

روش ذوب و تصفیه
این روش در مواردی که ضایعات دارای ناخالصی هستند، استفاده می‌شود. ضایعاتی که دارای کاتدها یا آندهای معیوب است، برای ریخته گری آند. به کوره های آندی فرستاده می‌شوند که پس از خالص سازی به شمش‌های مسی تبدیل می‌شوند.
 

شاخص شمش مس

فلز مس بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان مبادله می‌شود. بنابراین عواملی که بر اقتصاد جهانی موثرند، بر بازار و قیمت مس نیز اثر گذار خواهند بود. از شهریور ماه سال 99 نیز فلز مس در بازار بورس کالای ایران عرضه شد. عوامل موثر برشاخص مس را در ادامه خواهیم دید:
 
میزان استخراج فلزمس
 توانایی فعالان حوزه‌ی استخراج و حمل ونقل این فلز نقش اساسی این فاکتور را بازی می‌کنند.
 
افزایش تقاضای بازارهای جهانی
اگر آمار ساخت و ساز در کشورهای پیشرفته مانند چین و آمریکا افزاش یابد، باید منتظر افزایش قیمت مس نیز باشیم چرا که در این کشورها مس کاربرد ویژه‌ای در صنعت ساختمان‌سازی دارد.
 
فعالیت‌های اقتصادی در سراسر جهان
به عنوان مثال تغییرات نرخ بهره در بانک‌های اروپا تاثیر خود بر قیمت مس را خواهد داشت.
 
نوسانات نرخ ارز
نرخ دلار و یورو بر قیمت فلزات اثر گذار هستند و قیمت نرخ دلار و فلزات در جهت عکس یکدیگر عمل می‌کنند. با افزایش قیمت دلار، نرخ فلزات کاهشی شده و با کاهش قیمت دلار نرخ فلرات صعودی خواهد شد.
 
قیمت نفت
قیمت مس و نفت در سال‌های اخیر رابطه‌ی مستقیمی با یکدیگر پیدا کرده‌اند و با کاهش یا افزایش قیمت هر کدام، دیگری نیز روند نزولی یا صعودی در پیش خواهد گرفت.
 
رتبه مالی چین و نرخ تورم آن
همانطور که پیش‌تر گفته شد، چین تولید و مصرف کننده‌ی بزرگ مس است و اثر گذاری این کشور در حوزه ی نرخ این فلز به قدری بالا است که قیمت آن در سراسر جهان را تعیین می کند.
کاربردهای شمش مس

کاربرد شمش مس

1. زیر ساخت‌های حمل و نقل
2. سیم‌ها و لوله‌های مسی 
3. ساخت زیورآلات مسی
4. دستگیره‌های درب و وسایل منزل 
5. قلم زنی
6. مجسمه‌سازی 
7. ساخت آهنرباهای الکتریکی
8. موتورهای الکترومغناطیسی 
9. لامپ‌های خلاء و لامپ‌های پرتوی کاتدی 
10. وسایل آشپز 
11. وسایل موسیقی به خصوص سازهای بادی
12. مصارف پزشکی 
13. پوشاندن بدنه ی  کشتی برای حفاظت در برابر بارناکل‌ها(کشتی چسب ها) و ماسل‌ها
14. افزایش استحکام طلا
15. ساخت آفت کش‌های مورد استفاده در کشاورزی
16. ساخت هدایت کننده‌های امواج مایکروویو
17. رنگ آمیزی شیشه‌ها
18. استفاده در آزمایشگاه‌های شیمی
 
لارم به ذکر است که بیشترین کاربرد مس در صنعت برق است که در حدود پنجاه درصد آن را شامل می شود.
 

قیمت شمش مس ایران

قیمت مس با توجه به اشکال مختلفی که تولید می‌شود که کابل، ورق، شمش و کاتد هستند، متفاوت خواهد بود. شمش مس تولید شده در ایران علاوه بر مصرف داخلی به دیگر کشورهای جهان نیز صادر می‌شود.
قیمت شمش هم در بازارهای جهانی و هم در بازارهای ایران با توجه به خلوص شمش تولیدی، میزان تقاضا برای شمش تولیدی دربازار، میزان استخراج از معادن و نوسانات بازار ارز تعیین می‌شود. معمولا هر روز صبح قیمت شمش مس در بورس تهران اعلام شده و به تمامی بازارهای کشور ابلاغ می‌شود.
 

خرید شمش مس ایران

بهترین زمان خرید شمش مس زمانی است که شاخص جهانی مس و قیمت مس داخلی رو به کاهش هستند و برای خرید مس می‌توان به بازارهای حضوری در همه‌ی شهرهای کشور یا آگهی‌های بی شمار منتشر شده در جراید و فضای مجازی مراجعه کرد.
همچنین گاهی میان شاخص جهانی مس و قیمت داخلی این فلز تفاوتی وجود دارد که در اصطلاح به آن گپ می گویند. گاهی این گپ نشان دهنده‌ی این است که قیمت به زودی تغییر خواهد کرد، بنابراین وابسته به قیمت مورد انتظار که ممکن است کاهشی یا افرایشی باشد، برای خرید اقدام کرد تا شرایط مطلوب دست نگه داشت.
 

بررسی فلز مس در سال2021

بر اساس پیش بینی متخصصین این حوزه قیمت مس در سال جاری میلادی افزایشی خواهد داشت. آن‌ها حتی به تازگی میزان افزایش مورد انتظار قیمت مس را افزایش دادند و از حدود 7500 دلار به 9500 دلار رساندند. از مهم‌ترین دلایل پژوهشگران برای این پیش بینی افزایشی همه پرسی قانون اساسی کشور شیلی است که اولین تولید کننده‌ی این کامودیتی در جهان است. با توجه به همه پرسی مورد انتظار در این کشور، ممکن است عرضه‌ی مس محدودتر شود. چرا که معدن کارانی که در حال حاضر مشغول به فعالیت در معدن‌های کشور شیلی هستند، احتمالا موظف به پرداخت مالیات‌های بیشتر خواهند شد. همچنین به نظر می‌رسد در خصوص حق آب نیز با محدودیت‌های بیشتری رو به رو شوند که این مسائل حداقل به صورت مقطعی استخراج مس وتولید مس با خلوص بالا را دچار مشکلاتی خواهد کرد. هرچند که با احتمالات مطرح شده توسط پژوهشگران، این افزایش قیمت ممکن است مدت بیشتری نیز به طول بیانجامد و حتی در نیمه‌ی اول سال2022 رکورد قیمتی فلز مس که مربوط به سال 2017 است شکسته شده و نرخ آن حتی به 10170 دلار برسد.
در این مقاله سعی شد به صورت جامع در مورد شمش مس و خرید آن توضیح داده شود. در واقع همه آنچه که باید در مورد این شمش می‌دانستید را ما به شما گفتیم. یکی از خدمات جویشگر وصل کردن شما به فروشندگان معتبر بدون هیچ واسطه‌ای است. اگر به دنبال خرید شمش مس و یا آگاهی از قیمت آن هستید، می‌‎توانید با فروشندگان معتبری که در وبسایت ما وجود دارند، ارتباط داشته باشید. همچنین می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
 

1400/3/18
جویشگر


دیگر محصولات


محصولات مشابه
 • فروش وقیمت پروفیل آلومینومی صنعتی

  فروش وقیمت پروفیل آلومینومی صنعتی

  ♦استحکام در برابر فشار بالا ♦سیقلی بودن سطح مقطع پروفیل ♦سهولت در ساخت میز ها صنعتی ♦شیاردار بودن سطح مقطع پروفیل پروفیل های صنعتی که جنس آنها از آلمینیوم می باشد در صنایع صنعتی و ساختمانی کاربرد دارد که این پروفیل ها به صورت تولید داخل و یا وارداتی می باشد و از نظر کیفیت پروفیل ها آنالیز شده است. پروفیل شیاردار صنعتی دارای طراحی های ویژه سطح مقطع در سایز های مختلف می باشند که با استفاده از یراق آلات اتصال تنها با برش پروفیل ها طبق سفارش مشتریان امکان ساخت هرگونه فریم را دارا هستند. ساخت فریم و پایه های مختلف با این پروفیل ها بسیار آسان بوده و نیاز به تخصص خاص و یا ابزار پیچیده برای سر هم بندی ندارند . بنابراین می توان به هر طرحی به آسانی جامه عمل پوشاند. این پروفیل های مهندسی دارای سایز های مختلف سطح مقطع از سایز های پایین مانند سایز۲۰ *۲۰میلیمتر ، برای فریم های کوچک و یا شاسی های کم استحکام،‌ تا سایز های بزرگ ۴۵*۱۸۰ و ۹۰*۱۳۵میلیمتر با استحکام و تحمل وزن بسیار بالا صورت می گیرد. فروش پروفیل آلومینومی , قیمت پروفیل آلومینومی , پرفیل آلومینیوم صنعتی , استراچر آلومینومی CNC

  آهن آلات و صنایع فلزی تهران
 • خدمات خم و پانچ cnc کلیه لوله های فولادی  -استیل-الومینیوم و مسی

  خدمات خم و پانچ cnc کلیه لوله های فولادی -استیل-الومینیوم و مسی

  خدمات خم و پانچ cnc کلیه لوله های فولادی -استیل-الومینیوم و مسی با قطرها و ضخامت های مختلف و زاویه خم تا 180 درجه .موارد مصرف در صنایع . خودروسازان. موتورسیکلت سازان مبلمان اداری و شهری . دستگاهای بدن سازی. تبلیغات شهری. سازه های فضایی. ساختمانی وکلیه صنایع وسازندگان. و کلیه مقاطع پروفیل .نبشی تسمه. جهت سازه های مورد نظر . اشکال منحنی ودایره ودیگر اشکال دلخواه در انواع قطر و زوایای مورد نظر. درضمن اماده مشاوره در کلیه زمینه های خم انواع لوله و پروفیل و قالبهای مربوطه هستیم

  آهن آلات و صنایع فلزی البرز
 • کمد بایگانی ریلی شرکت کارنو

  کمد بایگانی ریلی شرکت کارنو

  شرکت کارنو تواید کننده انواع سیستم بایگانی ریلی، کمد ریلی، قفسه ریلی، کمد بایگانی ریلی مکانیکی، قفسه بایگانی ریلی مکانیکی، کمد دوار، کمد فلزی، قفسه کتابخانه ای، کمد ثابت، قفسه دوار، قفسه ثابت، سیستم بایگانی ریلی اتوماتیک، کمد بایگانی ریلی، قفسه بایگانی ریلی الکترونیک، کمد کتابخانه ای، قفسه فروشگاهی، قفسه هایپرمارکتی، قفسه بندی انبار، قفسه فلزی قفسه بایگانی شرکت کارنو توسط جمعی از جوانان نخبه و تحصیلکرده در زمینه طراحی و تولید کمد بایگانی ریلی و قفسه ثابت تاسیس و مشغول به فعالیت در زمینه فروش قفسه بایگانی ریلی می باشد از آنجا که کمد بایگانی ریلی و ثابت تنوع بالایی داشته شرکت کارنو همواره کوشیده است در این زمینه طیف گسترده ای از محصولات نظیر قفسه بایگانی ریلی که امروزه یکی از پر تقاضاترین محصولات در زمینه کمد های بایگانی می باشد را تولید و عرضه نماید از دیگر محصولات می توان به قفسه ریلی ترکیبی کشویی اشاره نمود یا قفسه ریلی کتابخانه که امروزه با توجه به فضای حاکم بر کتابخانه ها شکل اداری به خود گرفته است همچنین در بخش تولید قفسه ثابت و کمد ثابت شرکت کارنو طیف گسترده ای از قفسه ثابت شامل قفسه دوار که حول محور عمودی گردش دارد یا قفسه نقشه که جهت نگهداری نقشه به صورت قفسه نقشه ایستاده به کار می رود را در دستور کار تولید قرار دهد در زمینه سیستم های قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک نیز کارنو تولید سیستم بایگانی ریلی اتوماتیک را با قابلیت های ویژه و انحصاری تولید نموده است همانند نسل قبلی قفسه ریلی اتوماتیک که در واقع قفسه بایگانی ریلی الکترونیکی - برقی نام داشت در خصوص ملزومات اداری قفسه ریلی نیز انواع زونکن معمولی جهت نگهداری اسناد و یا زونکن آویز جهت نگهداری عمودی اسناد و همچنین فایل باکس فلزی جهت نگهداری اسناد به صورت طولی و پوشه در دو نوع پوشه معمولی و پوشه آویز و وسایل نگهداری اسناد به نام غش گیر (دیوایدر) را عرضه داشته ایم امید است با یاری کاربران و متقاضیان گرامی گامی بلند در صنعت تولید سیستم های بایگانی برداشته و رضایت خاطر شما گرامیان را کسب نماییم. تیم کارنو در همین راستا در زمینه فروش کمد بایگانی ریلی و برای جلب رضایت کاربران محترم خدمات بسیاری را در قالب سرویس های رایگان به خریداران گرامی ارائه می دارد جهت اطلاع از سرویس های رایگان کارنو در زمینه قفسه بایگانی ریلی می توانید با ارسال ایمیل لیست آیتم های مورد اشاره را دریافت کنید کلیه محصولات این مجموعه مانند کمد بایگانی ریلی که برای نگهداری اسناد و کالا کاربرد دارد و قفسه بایگانی ریلی همگی شامل خدمات رایگان این مجموعه هستند همچنین برای تهیه سیستم بایگانی ریلی یا صرفا به جهت مشاوره در خصوص قفسه بایگانی ریلی می توانید با برقراری تماس از مشاوره کارشناسان در زمینه کمد بایگانی ریلی، نوع نگهداری اسناد، ظرفیت اسناد و حجم مورد استفاده و.. در خصوص سیستم بایگانی ریلی استفاده کنید. مجموعه کارنو به عنوان تولید کننده سیستم بایگانی ریلی همواره تلاش خود را به کار گرفته تا با ارایه بالاترین کیفیت ممکن رضایتمندی کاربران در زمینه کمد بایگانی ریلی و همینطور قفسه بایگانی ریلی و دیگر محصولات نظیر قفسه کتابخانه ای ریلی و قفسه کتابخانه ای ثابت، کمد دوار یا در بخش نگهداری نقشه کمد بایگانی نقشه و نگهداری نقشه ایستاده و آویز همچنین تولید انواع قفسه فروشگاهی و قفسه هایپرمارکتی و طراحی قفسه بندی انبار را جلب نماید خواهشمندیم در این مسیر نظرات و ملاحضات خود را از طریق تیم پشتیبانی و خدمات کارنو به اطلاع ما برسانید تا در زمینه تولید انواع قفسه بایگانی ریلی در خدمت شما بزرگواران باشیم.

  آهن آلات و صنایع فلزی تهران
 • فولادck45 - ورقck45 - تسمهck45 - لولهck45 - میلگردck45

  فولادck45 - ورقck45 - تسمهck45 - لولهck45 - میلگردck45

  ورقck45 - میلگردck45 - تسمهck45 - لولهck45 - فولادck45 فروشگاه فولاد رسول دلاکان*** با ربع قرن تجربه در زمینه عرضه انواع ورق آلیاژی – انواع ورق آلیاژی با استانداردهای روز دنیا و با کیفیک و قیمت مناست در سراسر ایران در خدمت صنعتگران عزیز کشور فعالیت می نماید. تخصص و مشاوره صحیح در هنگام خرید محصولات فروشگاه فولاد رسول دلاکان توانسته است سالها رضایت مشتریانمان در صنعت کشور عزیزمان ایران را به ارمغان آورد. از اینکه ما را برای خرید انتخاب می نمایید سپاسگزاریم. ارتباط با ما: 09122136675- 02128423820 ایمیل: Info@fooladrasuldalakan.ir fooladrasuldalakan@gmail.com فولاد Ck45 از دسته فولاد های آلیاژی عملیات حرارتی شونده می باشد که در استاندارد DIN آلمان با نام 1/1191 و در استاندارد SAE(انجمن مهندسان خودرو) با نام 1045 شناخته میشود. این فولاد از دسته فولاد های کم کربن است. فولاد 1.1191 یکی از پرکاربرد ترینها در صنعت امروز می باشد که در بازار ایران به وفور یافت میشود. فولاد 1.1191 در آب و روغن خنک می شود و به علت کمبود کروم در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم نیست. این فولاد را می توان به عنوان یکی از معمول ترین و در دسترس ترین فولاد های موجود در بازار نام برد. فولاد 1.1191 با توجه به داشتن خواص مکانیکی مناسب و همچنین مقرون به صرفه بودن آن، مطالعات و آزمایش هایی روی آن انجام شد که فولاد آلیاژی Ck45 را برای مصارف کشاورزی نیز کاربردی کرد. طی این پژوهش این فولاد مقاومت به ضربه و سایش بهتری را ثبت کرد. فولاد CK45، فولادی با کربن متوسط است و جزو فولادهای مهندسی برای ساخت انواع قطعات و سازه ها است. از ویژگی های اصلی این فولاد می توان به قابلیت ماشین کاری و مقاومت کششی بالا اشاره کرد. جوش کاری این فولاد به دلیل داشتن کربن بین 0.4 تا 0.5 درصد، تا حدی دشوار است و باید به دست یک جوش کار حرفه ای انجام شود. این فولاد را می توان در محیط هایی مانند روغن و هوا کوئنچ کرد. دمای فول آستنیته شدن آن بین 820 تا 855 درجه سانتیگراد است و دمای تمپر آن بین 550 تا 660 درجه سانتیگراد است. از این فولاد می توان در کارهایی مانند ساخت انواع محورها، غلتک های فورج، یاتاقان، چرخ دنده و ... استفاده کرد. برخی محصولات : ck45 – ck60 – st52 – SAAB- -st37 AHSS– x52 – DILIDUR- GLA – MO40 – Hardox – steel – ALFORM - - AISIسوپر آلیاژ – دورستات – دیلیدور – مونل – نیکل – اینکونل – هسته لوی – هارداکس – هاردوکس – ورق استحکام بالا – گرید500 – گرید 450 – رائکس – فستالپین – فستالپینه – آلفرم – استنلس استیل – مانیسمان – ضد سایش – ضد اسید – فولاد آلیاژی – ورق آلیاژی – میلگرد – میل کروم – درز دار – بدون درز – ورق ضخیم – تسمه فولاد فنر – نبشی – ناودانی – قوطی – پروفیل –هاردکروم – میلگرد ساده – ورق روسی – ورق چینی – ورق اکراینی – ورق مبارکه – ورق دریایی – ورق مخازن بخار – ورق آجدار – ورق سیاه – گرید 400 – گرید420 – گرید600- ورق گالوانیزه - ورق آلمینیوم – تیتانیوم – سرد کار – گرم کار – فولاد ضد زنگ – فولاد زنگ نزن spk - spknl - spkr - cmsk - آموتیت – خرید – فروش – عمده فروشی

  آهن آلات و صنایع فلزی تهران