شمش مس چیست

شمش مس چیست
شمش مس قطعات با اندازه‌ی استاندارد از فلز مس هستند که با روش ریخته گری تولید می‌شوند. شمش‌ها با توجه به ابعاد متفاوتشان دارای وزن‌های مختلفی نیز هستند. برای مثال ابعاد هر شمش مس از سایز 20 در3 شروع می‌شود و بزرگ ترین سایز نیز 50 در 5 است. هم چنین وزن هر شمش مس از 540 گرم شروع شده و به 2250 گرم نیز می‌رسد. قبل از آنکه به بررسی مفصل در رابطه با این شمش بپردازیم، کمی با عنصر مس اشنا شویم. عنصر مس با عدد اتمی 29 در یازدهمین گروه جدول تناوبی جای گرفته و یکی از پرکاربرد ترین فلزات در صنعت است. با اینکه مس به همراه نقره وطلا در این گروه از جول تناوبی جای گرفته‌اند و حتی هدایت الکتریکی نقره از مس بیشتر است ولی به دلیل قیمت مقرون به صرفه‌ی مس، این فلز مصارف صنعتی بسیار بیشتری دارد. مس شکل پذیری و رسانایی گرمایی بالایی نیز دارد. باید درنظر داشت مس به همان اندازه‌ی مفید بودن می‌تواند اثرات منفی وحتی سمی داشته باشد به طوری که پیشنهاد می‌شود با تمامی ترکیب‌هایی که مس در آن وجود دارد، طبق پروتکل‌های مواد سمی برخورد شود تا خطرات احتمالی به صفر برسند.
 
از ترکیب مس با سایر فلزات آلیاژهای متفاوتی به وجود می‌آید که احتمالا شناخته شده‌ترین آن‌ها برنز بوده که آلیاژی ار جنس مس و قلع است. این آلیاژ به شکل شمش مس وقلع برای مصارف صنعتی وارد بازار می‌شود. از دیگر آلیاژهای مس می‌توان به ترکیب مس با آلومینیوم، سلیسیم، بریلیوم و نیکل اشاره کرد. بورس لندن از قدیمی‌ترین بورس‌های فلزات از جمله مس بوده و کشور چین یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده‌ها و همچنین بزرگ‌ترین مصرف کننده‌های مس است. فلز مس به شکل شمش به دست فعالان صنعت‌های نیازمند به مس می‌رسد که در ادامه قصد آشنایی بیشتر با این فلز را داریم.
شمش مس چیست؟
 

شمش مس چیست؟

شمش مس از پرکاربرد‌ترین مواد فلزی مصرفی در صنایع غیر آهنی است که از گذشته تا به امروز در صنایع گوناگونی استفاده می‌شود. این فلز دارای تغییرات آلوتروپیک در دمای 1083 درجه سلسیوس است. مس به دلیل خواص ناشی از آرایش مخصوص الکترون‌هایش، به عنوان حلال‌ترین فلزات شناخته می‌شود. به طور کلی اغلب فلزات به غیر از سرب، تاحدودی قابلیت انحلال در شمش مس دارند. شمش مس خالص از خاصیت چکش خواری و شکل پذیری بالایی برخوردار است که همین ویژگی سبب کاربرد‌های گسترده‌ی این ماده در ساخت ظروف مسی و زیور آلات شده است.
 
اگر قصد خرید شمس مس از معتبرترین فروشگاه‌ها را دارید، کلیک کنید و با انواع فروشنده‌های مطمئن در این زمینه آشنا شوید. در این صفحه لیستی از برترین فروشگاه‌ها ارائه شده است.
 

مس چیست؟

مس عنصر 29‌ام جدول تناسبی است که به شکل Cu  در جدول نمایش داده می‌شود. این عنصر در دسته‌ی عناصر فلزی قرار دارد و نام لاتین آن copper  است. این عصر با توجه به آرایش الکترونی ای که دارد از ویژگی‌های خوبی نظیر شکل پذیری، رسانایی گرمایی و الکتریکی بالا برخوردار است. مس در حالت عادی به رنگ قرمز مایل به نارنجی است. مس در طبیعت به سه صورت یافت می‌شود که عبارتند از:
سنگ‌های اکسیده
سنگ‌های سولفوره
مس طبیعی
 
سنگ‌های اکسیده اغلب در پوسته‌ی زمین یافت می‌شوند. همچنین تغییرات جوی و فعل و انفعالات طبیعی، سبب تبدیل سنگ‌های سولفوره به سنگ‌های اکسیده می‌شود. این سنگ‌های اکسیده بیشتر از کربنات‌ها و سولفات‌ها تشکیل شده اند.
در کشور عزیزمان ایران، چهار معدن بزرگ و شناخته شده در سطح جهانی وجود دارد که بیشترین میزان استخراج سنگ مس در کشور متعلق به این معادن است. نام این معادن عبارتند از:
 
معدن مس سونگون
معدن مس سرچشمه
معدن مس میدوک
معدن مس قلعه زری
از بین این چهار معدن، معدن مس سرچشمه بزرگ‌ترین معدن در ایران و خاورمیانه است که تاکنون بیشترین میزان سنگ مس از آن استخراج شده است. با توجه به فراوانی معادن مس در ایران، تولید شمش مس دشواری زیادی ندارد و کارخانه‌های کوچک و بزرگی نظیرکارخانه‌ی مس سرچشمه در این زمینه مشغول فعالیت هستند که شمش‌های مس با خلوص بالا به عنوان ماده ذوب اولیه تولید می‌کنند. البته بیشتر شمش مس تولید شده در داخل کشور به کشور‌های مختلفی مانند روسیه، ترکیه و چین صادرات می‌شود.
شمش مس و کاربردهای آن

هدف تولید شمش مس 

در طول تاریخ ارزش گذاری و قیمت گذاری برای هر چیزی دارای معضلاتی بوده است. این معضلات بیشتر در رابطه با معیار‌های اندازه گیری برای قیمت دهی و راحتی استفاده بوده است. به عنوان مثال اتم ذره‌ای بسیار کوچک است که برای سادگی محاسبات و کار با اتم‌ها به جای آنکه تک به تک بررسی شود، به صورت مول بررسی می‌شود که هر یک مول از تعداد خیلی زیادی اتم تشکیل شده است. در مورد مس نیز این قاعده برقرار است به این صورت که برای سادگی در قیمت دهی و حتی معاملات آسان‌تر، شمش مس تولید و در بازار عرضه شد. با این کار وزن و عیار مس تعیین شد و خرید و فروش آن بسیار ساده شد. 

روش تولید مس

مس از سنگ معدن مس به دو روش زیر استخراج می‌شود:
 
• احیای مس در دمای بالا
 
این روش در سه مرحله‌ی تغلیظ، استخراج پیرومتالوژی و پالایش صورت می‌گیرد و در مواردی استفاده می‌شود که ترکیبات سولفیدی در مس استخراج شده، وجود دارد.
 
• واکنش‌های شیمیایی
 
این روش که به هیدرومتالوژی معروف است، در مواردی استفاده می‌شود  که مس استخراج شده دارای ترکیبات اکسیدی است.

مس فلزی گران بها است و در صنعت علاوه بر روش‌های ذکر شده در بالا، شمش مس از ضایعات نیز تولید می‌شود اما بیشتر شمش‌های مس از پودر مس استخراجی تولید می‌شود.
 

تولید شمش مس به روش بازیافتی 

برای تولید شمش مس بازیافتی نیاز به تجهیزات زیر است:
 
آسیاب چکشی
دستگاه جدا‌کننده
دستگاه پرس
کوره القایی
قالب شمش
 
مس مورد نیاز این فرایند از طریق مس‌های قراضه یا قطعات حاوی مس بازیافت می‌شود که کیفیت کاربردی خود را از دست داده است. مراحل این کار شامل جمع آوری، جدا سازی، قطعه قطعه کردن و فرستادن به کوره است. در کوره با رساندن دمای مجموعه به دمای ذوب مس، این فلز را از سایر فلزات و ترکیبات جدا می‌کنند. شمش مس در دو شکل استوانه‌ای و آجری با وزن و درصد خلوص مشخص تولید می‌شود. این درصد خلوص به عنوان عیار مس شناخته می‌شود و از آن برای بیان کیفیت بندی شمش مس استفاده می‌شود. به طور معمول در بازار شمش‌های مس‌ با وزن 40 تا 60 کیلوگرم به فرم استوانه‌ای و شمش‌های مس با وزن 15 تا 25 کیلوگرم به فرم آجری موجود است.

کاربرد شمش مس

مس به دلیل خواصی نظیر قابلیت انحلال، رسانایی خوب گرما و الکتریسیته در صنایع غیر آهنی بسیار پر کاربرد است و شمش مس به عنوان ماده‌ی اولیه‌ برای ساخت تمامی وسایل و تجهیزات مسی استفاده می‌شود. استفاده از مس را می‌توان به دو دسته‌ی صنعتی و غیر صنعتی تقسیم کرد. در صنعت از مس در تهیه‌ی سیم و کابل و لامپ در الکترونیک، دستگیره‌های درب منازل و سایر لوازم مصرفی، تولید قطعات مورد استفاده در ساز‌های موسیقی و بسیاری دیگر از موارد استفاده می‌شود. در مثالی دیگر می‌توان به استفاده از پودر مس در تولید مواد روان کننده که بسیار متداول است، اشاره کرد. برای درک بهتر استفاده از مس در مقیاس صنعتی می‌توان به دسته بندی زیر اشاره کرد:
 
1. مس کاتدیک
 
این مس پس از تصفیه‌ی الکتریکی تولید شده و دارای هدایت الکتریکی مناسب است. این نوع از مس فقط به صورت ورق‌های کاتدی به فروش می‌رسد.
 
2. مس حاوی اکسیژن
 
کالا‌های مسی حاوی اکسیژن به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که شامل مس‌های تصفیه شده الکتریکی و مس‌های تصفیه شده‌ی حرارتی است. هر دو دسته‌ی معرفی شده به دلیل داشتن اکسیژن برای استفاده در لحیم کاری و جوشکاری مناسب نیست. از این رو مس‌های عاری از اکسیژن معرفی می‌شود که شامل دو دسته است:
 
3. مس عاری از اکسیژن
 
این نوع مس به دلیل خواصی که دارد برای لحیم کاری و جوشکاری مناسب است.
 
4. مس اکسیژن زدایی شده توسط فسفر
 
وجود فسفر در مس به میزان کم سبب کاهش هدایت الکتریکی مس می‌شود از این رو در صنایع الکترونیکی از این نوع به طور محدود استفاده می‌شود. این نوع مس به دلیل نداشتن اکسیژن زیاد برای جوشکاری و لحیم کاری بسیار مناسب است.
در مصارف غیر صنعتی می‌توان به ساخت ظروف مسی برای پخت و پز اشاره کرد چرا که مس از فوایدی برخوردار است که تضمین کننده‌ی سلامتی انسان است.
انواع شمش مس
انواع شمش مس 
با توجه به مطالبی که قبلا گفته شد، شمش‌های مس بر اساس درصد خلوص یا عیار دسته بندی می‌شود. انواع شمش‌های مس بر اساس عیار عبارتند از:
 
شمش مس 99.99 درصد
شمش مس 99.98 درصد
شمش مس 99.97 درصد
شمش مس 99.96 درصد
شمش مس 99.95 درصد

شمش مس داخلی 

کشور ایران از نظر معادن مس در وضعیت خوبی بوده و دارای معادن و اندوخته‌های مس قابل توجهی است. مس خاتون آباد، مس میدوک، دنیای مس، مس سرچشمه، ، مس سونگون، کارخانه جات تولید شمش مس ایرانی هستند.

ویژگی های شمش مس مرغوب

مرغوب‌ترین شمش مس نوعی از آن است که بالاترین درجه ی خلوص را داشته باشد که طبق توضیحات گذشته این درجه‌ی خلوص متعلق به شمش مس 99/99 است که تمام ویژگی‌های مورد انتظار از فلز مس ازجمله قدرت چکش خواری و هدایت الکتریکی بالا در آن وجود دارد.

عیوب احتمالی شمش مس

در شمش‌های مس که به روش پر شدن از سمت بالا ایجاد می‌شوند، هنگامی که مذاب درون قالب سرد می‌شود، تغییر حجم در بالای مذاب سبب ایجاد فرو رفتگی در سطح رویه‌ی آن می‌شود که با ماشین کاری سطح شمش، این عیب قابل بر طرف شدن است.

تولیدکنندگان شمش مس در ایران

مس خاتون آباد
مس میدوک
دنیای مس
مس سرچشمه 
مس سونگون
 صنایع مس شهید باهنر
 صنایع مس ایران
خرید شمش مس
 

شمش مس از کجا بخرم؟

خرید شمش مس مانند خرید بسیاری از کالاها از طریق آگهی‌های فضای مجازی بسیار رواج یافته و با یک جست و جوی ساده تعداد زیادی آگهی به چشم خواهد خورد که خریداران و فروشندگان مس منتشر کرده‌اند. کافی است معتبرترین آن‌ها را پیدا کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به خرید این نوع شمش کنید. فقط قبل از خرید حتما از اعتبار فروشنده آگاهی پیدا کنید تا کالایی مرغوب و باکیفیت در اختیار شما قرار گیرد.

ساخت شمش مس

مس به دو روش هیدرومتالوژی و پیرومتالوژی استخراج می‌شود. درصورت وجود ترکیبات سولفیدی روش‌‎های پیرومتالوژی و در صورت وجود ترکیبات اکسیدی روش‌های هیدرومتالوژی کاربرد دارند.
مراحل هرکدام از این روش ها به شرح زیر است:
 
پیرومتالوژی

• به غلظت رساندن مس  Beneficiation
• استخراج با روش پیرو متالوژی  Pyro-metallurgical extraction
• تصفیه مجدد یا پالایش مس  refining
 
هیدرومتالوژی

• مرحله‌ی لیچینگ
• مرحله‌ی خالص سازی
• مرحله‌ی الکترو وینینگ
 
و پس از عبور از این مراحل با استفاده از روش ریخته گری، شمش‌های مس ساخته می‌شوند. همچنین نوع دیگر ساخت شمش‌های مس، ساخت آن‌ها از ضایعات مسی است که آن هم به دو روش زیر صورت می‌گیرد:

روش بازیافت مستقیم

در این روش ضایعات دارای درصد خلوص مطلوب بوده و می‌تواند آن‌ها را بدون نیاز به عملیات دیگری به کوره‌های ذوب برد. 

روش ذوب و تصفیه

این روش در مواردی که ضایعات دارای ناخالصی هستند، استفاده می‌شود. ضایعاتی که دارای کاتدها یا آندهای معیوب است، برای ریخته گری آند. به کوره های آندی فرستاده می‌شوند که پس از خالص سازی به شمش‌های مسی تبدیل می‌شوند.
 

شاخص شمش مس

فلز مس بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان مبادله می‌شود. بنابراین عواملی که بر اقتصاد جهانی موثرند، بر بازار و قیمت مس نیز اثر گذار خواهند بود. از شهریور ماه سال 99 نیز فلز مس در بازار بورس کالای ایران عرضه شد. عوامل موثر برشاخص مس را در ادامه خواهیم دید:
 
میزان استخراج فلزمس

 توانایی فعالان حوزه‌ی استخراج و حمل ونقل این فلز نقش اساسی این فاکتور را بازی می‌کنند.
 
افزایش تقاضای بازارهای جهانی

اگر آمار ساخت و ساز در کشورهای پیشرفته مانند چین و آمریکا افزاش یابد، باید منتظر افزایش قیمت مس نیز باشیم چرا که در این کشورها مس کاربرد ویژه‌ای در صنعت ساختمان‌سازی دارد.
 
فعالیت‌های اقتصادی در سراسر جهان

به عنوان مثال تغییرات نرخ بهره در بانک‌های اروپا تاثیر خود بر قیمت مس را خواهد داشت.
 
نوسانات نرخ ارز

نرخ دلار و یورو بر قیمت فلزات اثر گذار هستند و قیمت نرخ دلار و فلزات در جهت عکس یکدیگر عمل می‌کنند. با افزایش قیمت دلار، نرخ فلزات کاهشی شده و با کاهش قیمت دلار نرخ فلرات صعودی خواهد شد.
 
قیمت نفت

قیمت مس و نفت در سال‌های اخیر رابطه‌ی مستقیمی با یکدیگر پیدا کرده‌اند و با کاهش یا افزایش قیمت هر کدام، دیگری نیز روند نزولی یا صعودی در پیش خواهد گرفت.
 
رتبه مالی چین و نرخ تورم آن

همانطور که پیش‌تر گفته شد، چین تولید و مصرف کننده‌ی بزرگ مس است و اثر گذاری این کشور در حوزه ی نرخ این فلز به قدری بالا است که قیمت آن در سراسر جهان را تعیین می کند. 

قیمت شمش مس ایران

در حالت کلی قیمت مس با توجه به نوع کاربری آن نظیر شمش، بیلت، ورق یا کابل متفاوت است. اما قیمت شمش مس وابستگی زیادی به قیمت و نواسانات ارز دارد. قیمت شمش مس در ایران به عواملی نظیر نوسانات قیمت ارز، میزان استخراج از معادن، میزان تقاضا برای شمش مس در بازار‌های جهانی و همچنین عیار آن بستگی دارد. به طور معمول روزانه قیمت شمش مس از طریق بورس تهران اعلام و به تمامی بازار‌ها در شهر‌های مختلف جهت انجام معاملات ابلاغ می‌شود. نکته‌ای که در رابطه خرید شمش مس می‌توان به آن اشاره کرد، خرید شمش مس بر اساس کیفیت یا عیار مورد نیاز است.

خرید شمش مس ایران

بهترین زمان خرید شمش مس زمانی است که شاخص جهانی مس و قیمت مس داخلی رو به کاهش هستند و برای خرید مس می‌توان به بازارهای حضوری در همه‌ی شهرهای کشور یا آگهی‌های بی شمار منتشر شده در جراید و فضای مجازی مراجعه کرد.
همچنین گاهی میان شاخص جهانی مس و قیمت داخلی این فلز تفاوتی وجود دارد که در اصطلاح به آن گپ می گویند. گاهی این گپ نشان دهنده‌ی این است که قیمت به زودی تغییر خواهد کرد، بنابراین وابسته به قیمت مورد انتظار که ممکن است کاهشی یا افرایشی باشد، برای خرید اقدام کرد تا شرایط مطلوب دست نگه داشت.

بررسی فلز مس در سال2021

بر اساس پیش بینی متخصصین این حوزه قیمت مس در سال جاری میلادی افزایشی خواهد داشت. آن‌ها حتی به تازگی میزان افزایش مورد انتظار قیمت مس را افزایش دادند و از حدود 7500 دلار به 9500 دلار رساندند. از مهم‌ترین دلایل پژوهشگران برای این پیش بینی افزایشی همه پرسی قانون اساسی کشور شیلی است که اولین تولید کننده‌ی این کامودیتی در جهان است. با توجه به همه پرسی مورد انتظار در این کشور، ممکن است عرضه‌ی مس محدودتر شود. چرا که معدن کارانی که در حال حاضر مشغول به فعالیت در معدن‌های کشور شیلی هستند، احتمالا موظف به پرداخت مالیات‌های بیشتر خواهند شد. همچنین به نظر می‌رسد در خصوص حق آب نیز با محدودیت‌های بیشتری رو به رو شوند که این مسائل حداقل به صورت مقطعی استخراج مس وتولید مس با خلوص بالا را دچار مشکلاتی خواهد کرد. هرچند که با احتمالات مطرح شده توسط پژوهشگران، این افزایش قیمت ممکن است مدت بیشتری نیز به طول بیانجامد و حتی در نیمه‌ی اول سال2022 رکورد قیمتی فلز مس که مربوط به سال 2017 است شکسته شده و نرخ آن حتی به 10170 دلار برسد.
در این مقاله سعی شد به صورت جامع در مورد شمش مس و خرید آن توضیح داده شود. در واقع همه آنچه که باید در مورد این شمش می‌دانستید را ما به شما گفتیم. یکی از خدمات جویشگر وصل کردن شما به فروشندگان معتبر بدون هیچ واسطه‌ای است. اگر به دنبال خرید شمش مس و یا آگاهی از قیمت آن هستید، می‌‎توانید با فروشندگان معتبری که در وبسایت ما وجود دارند، ارتباط داشته باشید. همچنین می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
 

1400/3/18
جویشگر


محصولات مشابه
 • سنگ نمک ویژه ازمعادن نمک پاینده

  سنگ نمک ویژه ازمعادن نمک پاینده

  سنگ نمک یا همان کلوخه نمک ماده اولیه تولید نمک در کارخانجات نمک خوراکی .کارخانه نمک صنعتی میباشد سنگ نمک در گروه مرکزی تولید کنند گان نمک پاینده از معادن نمک منطقه استان سمنان شهرستان گرمسار و از 3 معدن نمک بزرگ منطقه به روش استخراج تونلی اطاق پایه استخراج میشود در تمام معادن نمک منطقه و ازجمله نمک پاینده سنگ نمک را به وسیله انفجار تولید میکنند معمولا سنگ نمک در بیش از 80درصد سفید رنگ میباشد البته لازم به توضیح است که سفید بودن بیش از حد نمک به دلیل و یا دلیلی برای بهتر بودن سنگ نمک یا خلوصیت بالای سنگ نمک نیست زیرا اگر سنگ نمک از حد نرمال بیشتر سفید باشد یا سفیدی خارج از عرف داشته باشد در اکثر موارد نشاینه گچ بالای نمک خواهد بود سنگ نمک میتواند از خلوصیت 84% nacl باشد تا 99.4% که البته در صنعت خوراکی یا حتی صنعت کارخانجات نمک کوبی صنعتی جهت مصارف صنعتی معمولا سنگ نمک و محصولات نمک حتی در گرید صنعتی نیز نباید کمتر از 97% باشد و در بیش از 97% تولیدات سنگ نمک از مناطق مختلف کشور حداکثز خلوصیت بین 97% تا 98.5 % هستند در گروه نمک پاینده .واحد معادن نمک پاینده نیز اکثر تولیدات سنگ نمک یعنی همان نمک استخراج شده بین 97.8تا 92.7 بوده که سنگ نمک بالای 99.2% خلوصیت را میتوان سنگ نمک خوراکی نامید لازم به توضیح میباشد که سنگ نمک در معادن و در طبیعت در اکثر موارد به رنگ های سنگ نمک سفید سنگ نمک صورتی سنگ نمگ نارنجی سنگ نمک کرم سنگ نمک جیگری یا قرمز سنگ نمک سیمانی سنگ نمک آبی رنگ سنگ نمک شیشه یا نمک کیریستال یافت میشود که اکثرا نمک های قرمز یا جیگری و نمک سیمانی و نمک کرم جزء رگه های نمکی باطله شمرده شده است که براساس قانون وزارت معادن این نوع نمک ها را که باطله مینامیم پس از استخراج چون باطله نامیده شده اند و لذا معادن بابت استخراج آن حقوق دولتی پرداخت نمیکنند لذا این نمک ها در دپو متعلق به سازمان صنایع و معادن شده و اجازه استفاده از آنها نمیباشد ولیکن اکثرا درمعادن این نوع نمک ها را برای برف روبی در جاده ها پس از آسیاب استفاده میکنند این درحالی است که متاسفانه بدلایل متعدد اولا قیمت سنگ نمک در مقایسه باتورم سالهای اخیر و همچنین قیمت جهانی آن بسیار پگائین بوده تاحدی که گاها مجوجبات خسارت و زیان برای معادن نمک بهمراه داشته است شما خواننده محترم و خریدار محصولات نمک در صورتی که علاقه مند به اخذ اطلاعات بیشتر مانند علت رنگی بودن بعضی از سنگ های نمک یا موارد استفاده از آنها و همچنین خاصیت و کاربرد سنگ نمک در هر رنگ و ... هستید میتوانید بصورت کاملا رایگان با کارشناسان نمک پاینده تماس گرفته و اطلاعات بیشتری را اخذ نماید http://payandehsalt.com/ ***************************************************************************************** شرکت نمک پاینده بادراختیارداشتن تولیدات 4کارخانه نمک کوبی و 2معدن نمک درمنطقه بزرگترین هولدینگ مرکزی نمک میباشد در نمک پاینده تنوع محصولات نمک از نظر دانه بندی نمک و آنالیز نمک و بسته بندی نمک به بیش از 78 نوع نمک میرسد نمک های معدنی که از معدن نمک کوهی استخراج میشود از سنگ نمک درجه یک نمک سفید با خلوصیت نمک بالا و نمک ویژه . نمک چکشی مخصوص نمک جاده و نمک برف روبی نمک های دانه بندی که در کارخانه نمک تولید شده است از نمک درشت و نمک چکشی و نمک شیلاتی نمک سرسرندی نمک شکری نمک زبر نمک صدفی نمک 110 نمک نرم و نمک پودری درانواع بسته بندی جهت صنایع در خصوص انواع صنایع نمک صنایع غذائی نمک خوراکی نمک دباغی نمک اسیدسازی نمک حفاری نمک دام وطیور نمک ابزیان نمک کارخانجات صنعتی نمک سختیگیرآب نمک ضدیخ نمک های تبلورمجدد نمک خوراکی نمک یدار و نمک مخصوص صنایع غذائی نمک آشپزخانه نمک نانوائی نمک استاندارد و نمک های بسته بندی 200گرمی تا نمک 400گرمی ونمک 800 گرمی و ... نمک دریاچه نمک آجر نمک جهت تزئینات نمک و اطاق نمک WWW.payandehsalt.com 02334243715 02334243716 02334234719 02334233077 02334233088 02334223099 09124312773 09109022773 09109312773 09109332773 09125321778 09121311261 گروه مرکزی کارخانجات نمک پاینده به جهت بالابردن سطح کیفی و تخصصی خود و تجمیع خدمات فروش خود باتجمیع 4 کارخانه نمک کوبی و 2معدن نمک بزرگ درمنطقه بزرگترین و تنها واحد تامین کننده اوناع محصولات نمک های خوراکی نمک صنعتی نمک دانه بندی نمک زبر نمک ... میباشد که بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی درصنعت نمک کار میکند نمک پاینده یعنی اولین مجموعه نمک با خدمات پس ازفروش محصولات نمک نمک پاینده یعنی اولین مجموعه فروش نمک با گارانتی وضمانت نامه محصولات و تضمین عودت محصولات نمک نمک پاینده یعنی اولین مجموعه نمک کشور که دارای بزرگترین آزمایشگاه محصولات تخصصی نمک بوده نمک پاینده یعنی فروش و ارسال محصولات نمک با شناسنامه و گواهی کیفی محصولات شما نمک پاینده یعنی اولین مجموعه نمک کشور که ابتدا مشاوره و راهنمائی داده سپس خریدرابرعهده مشتری خواهد گذاشت ------------------------------------------------------------------ ، نمک صنعتی، نمک خوراکی، سنگ نمک، دستگاه بسته بندی نمک ، نمک دریا، نمک صنعتی ،کارخانه تولید نمک صنعتی،نمک شیلاتی،نمک یددار،نمک نخودی ،نمک ظرفشوئی،نمک زبر،نمک درشت،نمک گونی ،نمک دباغی،نمک نرم ،نمک آسیابی،نمک بسته بندی،نمک نمونه ،اتحادیه مرکزی نمک،بنگاه نمک ،نمک مرکزی،قیمت نمک ،نمک شکری ،نمک ریز،نمکم پودر،نمک110 ،نمک صدف،نمک صدفی،نمک 120،نمک گرانول ،نمک کیریستال،نمک سفید،نمک رنگی،نمک هیمالیا ،نمک درمانی ،نمک طبی ،نمک برش خورده،آجرنمک،نمک خیس،نمک خشک،شکایت نمک،نمک غذائی ،نمک شولاتی نمک کراشری،نمک میکس ،نمک مخلوط ،نمک نفت،نمک 1تنی،نمک خوب،نمک استاندارد،نمک سالم،نمک تقلبی،نمک سیاه ،نمک رنگی،نمکدان ،نمک طعام ،نمک مش ،خواص نمک،ترکیبات نمک ،تولیدنمک ،روش تولید نمک ،نمک کارتن،نمک گونی ،نمک کهن،نمک قدیمی،قصه نمک ،قیمت نمک ،انوع نمک،نمک جاده ،استعمال نمک،فوایدنمک ،شهرنمک ،غارنمک ،غارنمکی ،استخرنمک ،نمک درمانی،اطاق نمک نمک#نمک صنعتی#نمک خوراکی# سنگ نمک#معدن نمک#معدن سنگ نمک#معادن نمک#نمک طبیعی#سنگ نمک طبیعی#نمک دریاچه#نمک دریا#نمک صنعتی#کارخانه تولید نمک صنعتی#نمک شیلاتی#نمک نوخودی#نمک نخودی#نمک ظرفشوئی#نمک زبر#نمک درشت#نمک گونی#نمک دباغی#نمک نرم#نمک آسیابی#نمک بسته بندی#نمک نمونه#اتحادیه نمک#قیمت نمک#

  استخراج سمنان
 • مشارکت در معدن سیلیس خراسان

  مشارکت در معدن سیلیس خراسان

  واحد تحقیقات و توسعه #مهراد_صنعت_سیناد با در دست داشتن معدن سیلیس بسیار ارزشمند در استان خراسان با شرایط عالی دارای ذخیره قطعی 2 میلیون تن بالای 97 درصد خلوص و 2 میلیون تن 97 تا 87 درصد و 1 میلیون تن زیر 85 درصد خلوص میباشد. تمامی مدارک لازم برای انجام شروع عملیات باربرداری، استخراج و سرمایه گذاری اولیه دریافت شده است. 6 گمانه و ترانشه در محل معدن با گزارش کامل موجود است نمونه ها نیز در هنگام اکتشاف نگهداری شده است. سرمایه اولیه برای برداشت محصول جهت تامین ماشین الات و تجهیز اولیه حداقل 10میلیارد تومان تخمین زده شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید با تشکر از تیم جویشگر.

  استخراج آذربایجان غربی
 • فروش کلوخه سیلیس با خلوص +99

  فروش کلوخه سیلیس با خلوص +99

  با سلام و عرض ادب به همراهان عزیز مهراد صنعت سیناد واحد بازرگانی این مجموعه در نظر دارد به مقدار 5 هزار تن از محصول سیلیس خود را به قیمت بسیار مناسب 30درصد زیر قیمت بازار برای توازن محصولات درخواستی ارائه نماید این محصول به صورت کلوخه بارگیری می‌شود و از سایز 0 تا 200نیز موجود است کاربرد فراوان سیلیس در صنعت باعث تقاضای دائمی این محصول گردیده است. خلوص محصول بالای 99 است و دارای آنالیز میباشد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

  استخراج آذربایجان غربی
 • فروش کائولن بی واسطه از معدن

  فروش کائولن بی واسطه از معدن

  گروه مهندسی و مشاوره مهراد صنعت سیناد با معادن تحت اختیار خود محصول کائولن به صورت کلوخه مخلوط و پودر میکرونیزه با مش 300 ارائه می‌نماید، این محصول یکی از محصولات حوزه رفرکتوری و نسوز کاری میباشد و مصارف بالای آن در صنعت باعث افزایش تقاضا گردیده است این محصول با کیفیت مجموعه مهراد صنعت سیناد دارای خلوص و عیار 70 درصد میباشد که پاسخگوی نیاز حوزه نسوز کاری را تامین می‌کند، این محصول برای صادرات هیچگونه مانعی نداشته و بهترین بازار صادرات در ترکیه روسیه و کشورهای حوزه خلیج فارس را داراست دپوی این محصول در معدن به مقدار 10 هزار تن آماده بارگیری می باشد. برای دریافت مشخصات، آنالیز محصول و قیمت استتنایی آن با ما در ارتباط باشید.

  استخراج آذربایجان غربی