نقش فیزیوتراپی در درمان دیابت

نقش فیزیوتراپی در درمان دیابت
در این مقاله قصد داریم در رابطه با نقش فیزیوتراپی در درمان دیابت بحث کنیم و اطلاعات مفیدی به شما عزیزان ارائه دهیم. اگر شما هم مانند بسیاری از افراد از بیماری دیابت رنج می‌برید، حتماً تا به انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همان‌طور که می‌دانیم، دیابت به معنی افزایش قند خون است. زمانی که مصرف قند و شیرینی در زندگی افراد بیشتر از حد عادی باشد، به بیماری دیابت دچار خواهند شد. قبل از بیان هر نکته برای تمامی بیماران دیابتی عزیز آرزوی سلامتی می‌کنیم.

دیابت چیست؟

در ابتدا باید بدانیم که دیابت به بیماری خاصی می‌گویند که در آن انسولین خون کاهش پیدا کرده و فرد دچار مشکل شده است. به همین دلیل همان‌طور که می‌دانیم بیماران دیابتی باید روزانه انسولین تزریق کنند تا بتوانند روند عادی در زندگی داشته باشند. لازم به ذکر است که دیابت دارای سه نوع متفاوت بوده و هر یک از آن‌ها به شکلی خاصی کمبود انسولین دارند. به هر حال باید بدانیم که دیابت چه علائمی دارد. به‌طور مثال می‌توان به خستگی، تکرر ادرار، عفونت‌های همیشگی، دید تار، احساس تشنگی شدید و ... اشاره کرد. اگر شما هم به هر دلیلی دارای یک تا چند مورد از این علائم هستید، حتماً برای درمان آن اقدام کرده و با راه‌کارهای درمان آشنا شوید. به‌طور مثال یکی از راه‌های درمان بیماری دیابت استفاده از فیزیوتراپی است که در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری در این رابطه به شما ارائه خواهیم داد. امروزه خرید تجهیزات فیزیوتراپی بیش از پیش برای بیماران دیابتی اهمیت پیدا کرده است و علت آن تاثیر شگفت انگیز فیزیوتراپی در درمان دیابت است.
درمان دیابت با فیزیوتراپی

 

راه‌کارهای درمان دیابت

همان‌طور که می‌دانید، می‌توانیم به کمک ورزش و تغذیه مناسب سلامتی خود را حفظ کنیم. به عبارتی دیگر زمانی که هنوز هیچ بیماری خاصی نداریم، بایستی ورزش مداوم و تغذیه مناسب داشته باشیم تا بتوانیم سلامتی خود را حفظ کرده و دچار مشکلات خاصی نشویم. اکنون سؤالی که پیش می‌آید این است که در صورت بروز مشکل و بیماری مانند دیابت باید چه اقدامی انجام دهیم؟ قطعاً یکی از راه‌کارهای درمانی برای درمان بیماری دیابت نوع یک استفاده از انسولین است؛ اما سؤالی که پیش می‌آید این است که برای درمان بیماری دیابت نوع دوم یا سوم چه اقدامی انجام دهیم؟ در این صورت پیشنهاد تمامی پزشکان متخصص این است که از فیزیوتراپی استفاده کنید تا بتوانید بر علائم دیابت غلبه کرده و سلامتی خود را به دست آورید.

فیزیوتراپی و دیابت

همان‌طور که در سطرهای بالاتر با ما همراه بودید، درمان دیابت با فیزیوتراپی انجام شده و یکی از بهترین روش‌های به دست آوردن سلامتی خواهد بود. به همین دلیل لازم است در رابطه با فیزیوتراپی هم صحبت کنیم. قطعاً می‌دانیم که فیزیوتراپی به معنی انجام حرکات مفیدی است که خاصیت درمانی دارند. به عبارتی دیگر شما حرکات ساده را انجام می‌دهید که برای تمامی مریضی‌ها مفید خواهد بود. فیزیوتراپی برای درمان دیابت به این شکل است که روزانه حرکات ثابتی که پزشک به شما گفته است را انجام داده و به‌مرور زمان سلامتی خود را به دست می‌آورید. در این بخش از مقاله لازم است، بگوییم که حرکات ارائه شده در فیزیوتراپی برگرفته از ورزش یوگا بوده و خاصیت درمانی بسیار مفیدی دارد. ورزش یوگا به‌عنوان یکی از بهترین ورزش‌های دنیا است که برای درمان هر نوع بیماری می‌توان از آن استفاده کرد. به همین دلیل در فیزیوتراپی هم حرکاتی به شما عزیزان پیشنهاد می‌شود که با انجام آن‌ها قطعاً به بیماری خود غلبه کرده و سلامتی شما بر می‌گردد. علاوه بر این لازم است، بگوییم که در کنار حرکات فیزیوتراپی می‌توانید از ورزش‌های سبکی مانند پیاده روی هم کمک گرفته و سلامت خود را زودتر به دست بیاورید. اگر به بیماری دیابت دچار هستید و برای درمان آن نیاز به خرید تجهیزات فیزیوتراپی دارید، اما قیمت‌های بالایی دارند، می‌توانید تجهیزات فیزیوتراپی دست دوم و کارکرده تهیه کنید.
 اهمیت فیزیوتراپی در دیابت

چرا فیزیوتراپی برای دیابت بهترین گزینه درمانی خواهد بود؟

شاید برای شما سؤال شده باشد که چرا در این مقاله بر انجام حرکات فیزیوتراپی برای درمان دیابت اصرار می‌کنیم. دلیل تأکید بر انجام فیزیوتراپی برای درمان دیابت این است که هزینه خاصی نداشته و می‌توانید به‌راحتی در منزل هم برای انجام آن اقدام کنید. به‌طور مثال شما چند جلسه اول فیزیوتراپی را به کمک پزشک خود انجام داده و بعد از صلاح‌دید پزشک می‌توانید، مابقی جلسات را در منزل انجام دهید. علاوه بر این یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل تأکید بر انجام فیزیوتراپی این است که هیچ محدودیت خاصی نداشته و هر کسی با هر شرایطی می‌تواند برای انجام آن اقدام کند. به عبارتی دیگر ورزش‌هایی مانند دوچرخه‌سواری هم برای درمان دیابت مفید است اما باید الزاماً دوچرخه داشته و این امر را بلد باشید. علاوه بر این نمی‌توان در هر فضایی برای دوچرخه‌سواری اقدام کرد. در حالت کلی ورزش‌های دیگر محدودیت‌های خاصی داشته و همچنین دارای هزینه‌های بی‌شماری هم هستند. این در حالی است که انجام فیزیوتراپی دیابت هزینه خاصی نداشته و به‌راحتی قابل انجام خواهد بود. ممکن است شما به دلایل خاصی مانند اضافه وزن، تغذیه نامناسب، علاقه بیش‌ازحد به شیرینی و ... دچار دیابت شده باشید اما با انجام حرکات ورزشی می‌توانید به‌راحتی با این مشکل مقابله کرده و سلامتی خود را به دست آورید.
 
کلام پایانی 

همان‌طور که در سطرهای بالاتر با ما همراه بودید، فیزیوتراپی دیابت یکی از روش‌های درمانی برای این بیماری بوده و به بهترین شکل ممکن جواب می‌دهد. اگر شما هم مانند بسیاری از افراد به بیماری افزایش قند خون یا دیابت مبتلا هستید، قطعاً برای درمان آن به کمک فیزیوتراپی اقدام کرده و سلامتی خود را به دست آورید. درمان دیابت با فیزیوتراپی یکی از بهترین روش‌ها برای درمان این بیماری است که می‌توانید از آن استفاده کنید.
 

1400/9/28
جویشگر


محصولات مشابه
 • خریدوفروش انواع مانیتورینگ علائم حیاتی

  خریدوفروش انواع مانیتورینگ علائم حیاتی

  فروش انواع مانیتورهای : • صاایران مدل LX110 • دیتا اسکوپ آمریکا مدل پاسپورت • گلد وی کره جنوبی • سعادت مدل *** S 1600*** S740*** S1800 • و انواع مدل های دیگر • اکسسوری اطفال و بزرگسال ( پروب پالس مانیتور و کاف NIBP) • انواع مانیتورهای نو و کارکرده شما را خریداریم • تعمیرات پذیرفته می شود .

  پزشکی تهران
 • دستگاه آی پی ال ایلایت Elight SHR , IPL+RF

  دستگاه آی پی ال ایلایت Elight SHR , IPL+RF

  دستگاه آی پی ال ایلایت Elight SHR , IPL+RF جهت حذف موهای زاید و جوانسازی می باشد، درمان با ایلایت Elight یک روش موثر و غیر تهاجمی برای حذف یا کاهش دائمی موهای ناخواسته و بهبود بسیاری از شرایط پوستی است. دستگاه Elight ایلایت ترکیب دستگاه IPL و دستگاه RF آر اف یا رادیو فرکانسی است. با اضافه شدن رادیو فرکانسی RF به IPL می‌توانیم به صورت موثر موهای خاکستری، نازک، روشن و کرکی را نیز درمان کنیم . آراف RFجذب ملانین نمی‌شود ( نه پوست و نه مو )، بلکه به عنوان هادی برای نور IPL عمل می‌کند، بنابراین می‌توان توان را پایین‌تر آورده و در عین حال انرژی بیشتری توسط مو جذب شود . همزمانی کار با RF می‌تواند بعضی از عوارض و اثرات جانبی را کاهش دهد . به این معنی که می‌توان پوست های تیره ‌تر را با عوارض کمتر ( نظیر سوختگی و یا هایپر پیگمانتاسیون ) تحت درمان قرار داد . موارد کاربرد دستگاه ایلایت : Elight درمان موهای زائد صورت و بدن جوان سازی پوست درمان لک های پوستی و ضایعات پیگمانته درمان ضایعات عروقی و تلانژکتازی درمان آکنه های فعال خرید و فروش انواع لیزر پوست و مو و زیبایی و لاغری و جراحی و تجهیز کلینیک و مرکز لیزر پوست و مو با قیمت مناسب و بصورت نقد و اقساط شامل انواع دستگاه و تجهیزات پزشکی و زیبایی ، تجهیز کلیه کلینیک لیزر و مرکز لیزر و مطب پزشک های متخصص پوست و مو ، تجهیز کلیه مراکز درمانی و بیمارستان ها ، تجهیز کلیه مطب های پزشک های عمومی و جراح عمومی و متخصص زنان و پزشک های تغذیه ، تجهیز کلیه سالن های زیبایی پوست و مو و لیزر همراه با تجهیزات زیبایی استاندارد روز دنیا شامل انواع : دستگاه حذف موهای زائد آی پی ال IPL SMQ SHR – دستگاه لیزر موهای زاید ایلایت IPL RF ELIGHT SMQ – دستگاه لیزر مو اس اچ آر SHR IPL – دستگاه لیزر فراکشنال FRACTIONAL CO2 CICU – دستگاه لیزر فراکشنال FRAXIS DOU – دستگاه جوانسازی و لیفت آراف سوزنی فرکشنال SECRET RF FRACTIONAL– دستگاه اندرمولوژی لاغری و کاهش سایز ال پی جی LPG KUMA SHAPE – دستگاه لیزر موهای زائد و حذف موهای زاید – دستگاه لاغری و جوانسازی RF SECRET – دستگاه لیزر مو و درمان عروق و واریس ND YAG AILEEN LASER – دستگاه لیزر دایود DIODE LASER DEPILIGHT – دستگاه لیزر دایود رفع موهای زاید DIODE LASER EPILIA RF – دستگاه فتوتراپی خانگی و بیمارستانیDERMALIGHT UV – دستگاه دایود لیزر حذف موهای زاید صورت و بدن DIODE LASER VIKINI – دستگاه لیزر جوانسازی مخصوص زنان و بانوان FRAXIS – دستگاه لیزر الکساندرایت ALEXANDRITE LASER NOBLEX – دستگاه آکوستیک تراپی لاغری و کاهش سایز بدن ، کلیه تجهیزات شرکت تجهیزات پزشکی پیشرو طب پرشیا با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان ایران با قابلیت استعلام و آموزش رایگان و گارانتی معتبر میباشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تجهیزات پزشکی 86028409 تماس حاصل فرمایید .

  پزشکی تهران
 • صفر تا صد تجهیزات پزشکی نو و کارکرده

  خرید و فروش انواع تجهیزات پزشکی : – الکتروشوک های بای فازیک و مونوفازیک – الکتروکوترهای مونوپلار و بای پلار – الکتروکاردیوگراف ( نوارقلب )تک کاناله تا ۱۲ کاناله – پالس اکسی متر رومیزی و انگشتی – سونوکیدهای ایرانی و خارجی – اکسیژن ساز – کپنوگراف – پمپ سرنگ – پمپ سرم – مانیتور علائم حیاتی – فتال مانیتورینگ همراه با اکسسوری و خدمات پس از فروش و تعمیر و تامین قطعات

  پزشکی تهران
 • سیستم هشدار دمای یخچال

  سیستم هشدار دمای یخچال

  در زمانهایی که قطع برق و یا سوختن کمپرسور یخچال سبب افزایش دمای یخچال و فریزر میشود لزوم داشتن یک سیستم محافظت کننده از محتویات یخچال در چنین حوادثی بسیار ضروری و الزامی ایفای نقش مینماید چه بسا اگر محتویات غذایی و گوشتی و یا فراورده های گوشتی در این فریزرهای جای خود را به مواد غدایی و یا واکسنهای پزشکی و یا دامپزشکی بدهند اهمیت موضوع بسیار افزایش خواهد یافت پیشران صنعت ویرا با سابقه بالای 10 سال در ارایه سیستم های کنترل و مانیتورینگ صنعتی در این شرایط ارایه کننده دستگاهی است که میتواند در وضعیت فوق با اعلام هشدار بموقع در محل و روی موبایل جلوی خسارات مالی و همچنین فساد داروها و واکسنها را گرفته و از یک رخداد شدید زیانبار جلوگیری نماید این سیستم میتواند دارای آژیر محلی بوده که در شرایط بروز هشدار در محل اعلان خطر نماید همچنین مکانیزم هشدار روی موبایل آن سبب میشود کارفرما از کیلومترها دورتر متوجه حادثه رخداده شده و بتواند جلوی آن را بگیرد برای اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک زیر سر بزنید http://pishrans.com/refrigrator-temp-control

  پزشکی تهران