بهترین داروی بواسیر و پماد برای هموروئید

اکثر بیماران مبتلا به بواسیر به دلیل شکایت از درد شدید، سوزش، خارش و خونریزی به ما مراجعه می کنند. مسلماً سریع ترین راه کنترل علائم بیماری مصرف قرص، دارو و یا پماد است. به طور مثال مصرف قرص مسکن می تواند برای چند ساعت درد را تسکین دهد، اما تاثیری در درمان هموروئید ندارد.

بواسیر چیست؟

بواسیر

بیماری بواسیرکه از آن با نام علمی هموروئید (hemorrhoid) یاد می‌شود، یکی از شایع ترین بیماری های نشیمنگاهی است که حداقل نیمی از افراد در طول حیات خود به آن دچار می‌شوند.

این بیماری در اثر گشاد شدن یا تورم دیواره سیاهرگ های مقعدی برای فرد اتفاق می‌افتد و به صورت توده هایی در قسمتی از مقعد نمایان می‌شود. 

این بیماری به دو نوع بواسیر خارجی و داخلی تقسیم بندی می‌شود.

 • بواسیر داخلی، به ایجاد بواسیر داخل کانال مقعد گفته میشود. این بیماری با درد، سوزش و خارش همراه است و گاهی اوقات، حرکت روده ممکن است یک بواسیر داخلی را تحریک کرده و باعث خونریزی شود.

هموروئید خارجی، به ایجاد بواسیر زیر پوست اطراف مقعد گفته می‌شود. ممکن است در این حالت بیمار علائم شدیدتری مثل خارش مقعد، سوزش، درد و ناراحتی و توده متورم را تجربه کند و به همین دلیل این عارضه نیاز به درمان سریع تر دارد.

داروی بواسیر (هموروئید) چیست؟

داروها و پمادهایی که برای درمان بواسیر تجویز می شوند، حاوی موادی است که با دارا بودن خاصیت قابض سعی در کوچک تر کردن توده هموروئید دارند. اما در حال حاضر امکان از بین بردن کامل این توده با مصرف دارو وجود ندارد! با این حال در برخی موارد پزشکان مصرف این دست از داروها را تجویز می کنند، زیرا این پماد بواسیر نه تنها علائم بیماری را کنترل میکند، بلکه از پیشرفت بیشتر بیماری جلوگیری و بعد از جراحی نیز می توانند به تسریع روند درمان کمک کنند.

جهت انتخاب مناسب ترین داروی بواسیر ادامه را مطالعه کنید:

پماد آنتی هموروئید بهترین دارو

پماد آنتی هموروئید

پماد آنتی هموروئید به اشکال دارویی ژل  یا شیاف نیز در دسترس است. این دارو دارای خواص ضد درد و قابض است و میتواند به کنترل علائم بیماری مانند گشاد شدن رگ ، درد، سوزش، خارش و خونریزی مقعدی کمک ویژه ای نماید. مهم ترین مورد مصرف این دارو، درمان بواسیر یا هموروئید است.

 از این دارو میتوان برای درمان انواع هموروئید استفاده نمود. از این دارو می توان طی هفت روز و در بازه زمانی ۲ بار در روز استفاده نمود. زیاده روی در مصرف میتواند این دارو می تواند عوارض دیگری را در پی داشته باشد.

داروی هیدروکورتیزون

از داروی هیدروکورتیزون برای درمان بیماری‌هایی مانند آرتروز یا ورم مفاصل، اختلالات سیستم ایمنی بدن، خون و هورمون‌ها، بیماری‌های پوستی و چشمی، درمان بواسیر، مشکلات تنفسی، سرطان و آلرژی شدید استفاده می‌شود.

استفاده این دارو باعث کاهش سیستم پاسخ و دفاعی بدن می‌شود. به طوری که استفاده آن به مرور زمان عواملی مانند تورم، درد و حساسیت را کاهش می‌دهد.

می توانید از داروی هیدروکورتیزون (Hydrocortisone) به عنوان یک داروی بواسیر و طبق دستورالعمل دکتر، استفاده کنید.

*از این دارو بدون مشورت با پزشک استفاده نکرده و مصرف آن را نیز قطع نکنید*

داروی بواسیر یا هموروئید نمیتواند راهی برای درمان این بیماری باشد و فقط علائم را موقتا تسکین میدهد. جراحی و لیزر بواسیر تنها روش های درمان قطعی این عارضه هستند.

پماد زینک اکساید

پماد زینک اکساید نوعی داروی ضد التهاب است که میتواند به کاهش خارش و سوزش مقعد ناشی از هموروئید کمک کند. این پماد با ایجاد لایه ای محافظ روی کانال مقعد از تماس مدفوع یا مقعد جلوگیری کرده و این میتواند به کاهش خارش و سوزش کمک نماید. بهتر است برای هموروئید داخلی ، داخل کانال مقعد از شیاف زینک اکساید استفاده کنید.

در صورتی که پس از مصرف دچار خارش و یا خونریزی هموروئید شدید مصرف دارو را قطع و با پزشک در این مورد مشورت نمایید.

روهمورین

روهمورین تنها داروی خوراکی یا قرص بواسیر است که می تواند در کوچک کردن توده هموروئید و رگ متورم شده، موثر باشد. این دارو با قطع گردش خون در عروق آسیب دیده به از بین رفتن آن کمک میکند. این دارو برای درمان هموروئید داخلی درجه یک و دو کاربرد دارد. 

قرص روهمورین را باید دو مرتبه در روز و با شکم خالی مصرف نمود. مصرف این دارو برای درمان بواسیر در بارداری و شیردهی فقط با تایید پزشک باشد.

پماد نیتروگلیسیرین

نیتروگلیسیرین یا گلیسیرین تری نیترات یکی از داروی های بواسیر است. این دارو موجب ترشح NO  شده و در نتیجه ی آن عروق خونی گشاد تر شده و عضلات نیز شل میشوند. این کار موجب افزایش گردش خون شده و می تواند در کاهش درد، سوزش و خارش موثر باشد. این دارو را می توانید هر ۸ تا ۱۲ ساعت یکبار مصرف نمایید. این دارو ممکن است باعث سرگیجه و سردرد شود.

دارو ها و پماد ها درمان قطعی این بیماری نیستند! برای درمان قطعی باید بواسیر توسط روشهای جراحی برداشته شود. برای اطلاعات بیشتر صفحه جراحی هموروئید را مطالعه کنید.

پماد ام جی

یکی از روش‌های درمان هموروئید استفاده از پماد ام جی است که باعث رفع علائم ناشی از بواسیر می‌شود. پماد مقعدی ام جی دارای فواید ضد باکتری، ضد قارچ و ضد التهاب است.

همچنین رفع علائم ناشی از بواسیر داخلی و خارجی (مانند خونریزی، درد، خارش، سوزش و سنگینی مقعد) از دیگر فواید این پماد است. این محصول حاوی اپلیکاتور مقعدی نیز می‌باشد که استفاده از آن را راحت می‌کند.

لوسیون پراموکسین – کالامین

در روش درمان بواسیر با پماد پراموکسین پزشک بر اساس میزان خارش و درد (۳ الی ۵ بار در روز) این دارو را برایتان تجویز می‌کند.

قبل از استفاده از این دارو در محل مورد نظر، حتما آن را بر روی پوست داخلی دستتان تست کنید که به آن حساسیت نداشته باشید.

در صورت مشاهده قرمزی، تورم یا سوزش سریعا آن را با آب بشویید.

استفاده از هر یک از داروهای ذکر شده بالا برای درمان بواسیر بستگی به نوع علائم و حالت فرد دارد. با مراجعه به یک پزشک معالج می‌توانید از بهترین داروی هموروئید جهت استفاده مطلع شوید. البته تجربه، مهارت و دانش فردی یک پزشک در انتخاب موثرترین دارو تاثیر به سزایی در روند بهبودی شما دارد.

استفاده از محصولاتی که حاوی استروئیدها هستند را محدود کنید. زیرا استفاده طولانی مدت ممکن است باعث نازک شدن پوست اطراف مقعد شود. اگر داروهای OTC (داروهای موضعی بدون نسخه) کمکی نمی‌کنند، با پزشک خود صحبت کنید تا متوجه شوید که آیا نیاز به درمان اضافی دارید یا خیر.

در ارتباط با نحوه درمان با داروی بواسیر یا هموروئید باید عارض شویم که هیچ نوع دارو تضمینی برای درمان بواسیر در حال حاضر وجود ندارد، ولی داروهایی هستند که مانع پیشرفت بیماری می‌شوند و روند بهبودی را سریع تر می‌کنند.

اگر دچار بیماری بواسیر هستید ، انجام تغییراتی در شیوه زندگی از جمله داشتن ساعات خواب مشخص، خوراک مناسب و نوشیدن آب کافی می تواند به عنوان یک داروی بواسیر کارآمد عمل کند! علاوه بر نکات درمانی توسط داروی هموروئید، در متن بالا نکات دیگری وجود دارند که می‌توانند به روند درمان بواسیر کمک کند:

 •  زمان نشستن روی توالت (فرنگی و ایرانی) را به حداقل برسانید.
 •  هنگام احساس تخلیه مثانه و مدفوع به سرعت به دستشویی بروید.
 •  برای رفع یبوست و کاهش فشار هنگام حرکات روده باید آب زیادی بنوشید. حداقل ۸ لیوان آب در طول روز بنوشید.
 • اگر باردار هستید، به پهلو بخوابید. این حالت به رفع برخی از فشارهای اطراف مقعد کمک می کند.
 • از پزشک خود در مورد مصرف نرم کننده مدفوع یا مکمل فیبر مانند (psyllium Metamucil) یا methylcellulose Citrucel) سوال کنید.
 • یک قاشق غذاخوری روغن طبیعی مانند روغن زیتون، می تواند به نرم شدن مدفوع کمک کند.
 • ناحیه مقعد و اطراف آن را تمیز نگه دارید.
 •  دستمال مرطوب یا دستمال توالت نرم برای تمیز کردن مقعد استفاده کنید.
 • افزودن غذاهای پر فیبر به رژیم غذایی ، از جمله سبزیجات ، میوه ها و غلات سبوس دار ، می تواند به نرم شدن مدفوع شما کمک کرده و عبور آن را آسان تر کند.
 • حمام سیتز: نشستن روزانه در آب گرم به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه در روز. می‌تواند به کاهش درد این بیماری کمک کند. این کار را ۲-۳ مرتبه انجام دهید.

منبع : داروی بواسیر - درمان کلینیک


۲۹ خرداد ۱۴۰۲


محصولات مشابه
 • کورد نور سرد (کابل فیبر نوری پزشکی)

  کورد نور سرد (کابل فیبر نوری پزشکی)

  یکی از محصولات بسیار پرکاربرد شرکت دانش بنیان مبین صنعت توحید کورد نور سرد است که در جراحی لاپاروسکوپی و نیز به عنوان کابل فیبر نوری هدلایت استفاده می شود این محصول ساخت ایران است و با ضمانت و تضمین کیفیت به مشتریان عرضه می شود.لازم به ذکر است این شرکت در زمینه های دیگری همچون تعمیر کوردهای نور سرد، منبع نور سرد LED ، کابل فیبر نوری پالس اکسیمتر MRI و نیز اکارتورهای فایبر اپتیک نیز فعالیت دارد که مشتریان گرامی می توانند اطلاعات جامعتر را از سایت این شرکت (mstohid.ir) دریافت نمایند.

  پزشکی اصفهان
 • خرید و فروش انواع تجهیزات پزشکی نو و کارکرده

  خرید و فروش انواع تجهیزات پزشکی نو و کارکرده

  خرید و فروش انواع تجهیزات پزشکی : – الکتروشوک های بای فازیک و مونوفازیک به همراه اکسسوری کامل و اعطای گواهی کالیبراسیون – انواع الکتروکوترهای ایرانی و خارجی - دارای سیستم مونوپلار و بای پلار - مناسب مطب و اتاق عمل به قیمت نمایندگی از 70 وات تا 400 وات – الکتروکاردیوگراف ( نوارقلب )تک کاناله تا ۱۲ کاناله به همراه گواهی کالیبراسیون – پالس اکسی متر رومیزی و انگشتی – سونوکیدهای ایرانی و خارجی دارای ضمانت و گارانتی معتبر از کارخانه سازنده – اکسیژن ساز ایرانی و خارجی – کپنوگراف – پمپ سرنگ – پمپ سرم – مانیتور علائم حیاتی – فتال مانیتورینگ آکبند و کارکرده -- الکتروساکشن در مدل ها و برندهای مختلف ( تک باتل و دوباتل ) کلیه دستگاهها به همراه خدمات پس از فروش و پشتیبانی و تعمیر و تامین قطعات ارائه می گردد . -- انواع دستگاههای پزشکی نو و کارکرده شما را به بالاترین قیمت خریداریم -- دارای 30 سال سابقه کار در تهیه و تولید و تامین دستگاه های پزشکی درمانگاهها و بیمارستان ها و مطب ها

  پزشکی تهران
 • الکتروکوتر نو و کارکرده

  انواع الکتروکوترهای نو و کارکرده شما را خریداریم خرید و فروش انواع الکتروکوترهای : • الکتروکوترهای 60 وات – 70 وات – 80 وات ایرانی – مونوپلار – بای پلار - به قیمت کارخانه – سه سال گارانتی و خدمات پس از فروش - به همراه لوازم جانبی ( قلم – سرقلم – پدال – پلیت و ... ) • 50 وات LED ایتالیا – درحد نو – مونوپلار • الکتروکوتر متین – 400 وات – مونوپلار و بای پلار – کارکرده • الکتروکوتر مارتین آلمان 400 وات – مونوپلار و بای پلار – کارکرده • الکتروکوتر ولیلب آمریکا – 400 وات – مونوپلار – بای پلار • و انواع الکتروکوترهای دیجیتال و RF در برندها و مدل های مختلف • • تعمیرات پذیرفته می شود . الکتروکوتر فروش الکتروکوتر خریدالکتروکوتر تعمیرالکتروکوتر خدمات الکتروکوتر آشنایی با دستگاه الکتروکوتر الکتروکوتر چیست؟ الکتروسرجری چیست ؟ الکتروکوتر آر اف الکتروکوتر RF قیمت الکتروکوتر الکتروکوتر چشمی عکس الکتروکوتر

  پزشکی تهران
 • فروش ویژه آنژیوکت صورتی، آنژیوکت آبی، هندی

  فروش ویژه آنژیوکت صورتی، آنژیوکت آبی، هندی

  سهند تجهیز نوین واردات، پخش کلیه لوازم یکبار مصرف پزشکی و بیمارستانی و اتاق عمل. ( قابل توجه بیمارستانها و مراکز بهداشتی و درمانی ) فروش آنژیوکت صورتی، هندی، چینی، آلمانی. فروش آنژیوکت آبی، هندی، چینی، آلمانی. فروش آنژیوکت سبز، هندی، چینی، آلمانی. فروش آنژیوکت زرد، هندی، چینی، آلمانی. فروش آنژیوکت طوسی، هندی، چینی، آلمانی. فروش آنژیوکت بنفش، هندی، چینی، آلمانی. فروش آنژیوکت نارنجی، هندی، چینی، آلمانی. فروش سه راهی آنژیوکت ابی و قرمز هندی، چینی، آلمانی. فروش صفربند آنژیوکت آبی و قرمز هندی، چینی، آلمانی. *آنژیوکت چیست؟ آنژیوکت‌ (با نام انگلیسی Peripheral venous catheter یا intravenous catheter یا intravenous Cannula)، محصولی چند منظوره‌ است که مصارف مختلفی در دنیای پزشکی دارد. آنژیوکت با نام‌های برانول یا کاتتر وریدی هم شناخته می‌شود. این وسیله با خاصیت قرارگیری داخل عروق محیطی بیمار، به‌منظور تزریق‌های مکرر یا طولانی‌مدت سیاهرگی (تزریق وریدی) انواع مایعات اعم از دارو و خون و یا خون‌گیری مورد استفاده قرار می‌گیرد، محصولی که احتمالا در بیمارستان‌ها یا درمانگاه‌ها برای دریافت سرم یا داروی بی‌هوشی با آن مواجه شده‌اید. * کاربرد و موارد استفاده آنژیوکت: یکی از دلایل استفاده از آنژیوکت، عدم سوراخ کردن پوست بیمار به دفعات است. در مراکز پزشکی می‌توانند با یک بار وارد کردن آنژیوکت به رگ بیمار، بارها تزریق را از طریق آن انجام دهند و برای هربار تزریق نیاز به سوراخ کردن رگ و پوست بیمار نداشته باشند. تزریق سرم‌های غذایی یا دارویی به بیمارانی که امکان بلع دارو یا غذا را ندارند. انتقال دارو به رگ برای تاثیر سریع‌تر دارو بر بدن بیمار. استفاده جهت انتقال خون. استفاده جهت تزریق داروهای بیهوشی در عمل‌های جراحی. استفاده جهت تزریق مکرر دارو به بیمار بدون سوزن زدن‌های چندباره. کم کردن اثر روانی و دردهای مربوط به تزریق‌های مکرر به بدن بیمار. انواع آنژیوکت آنژیوکت ها در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر رنگ از ویژگی‌های مشخصی برخوردار است و این ویژگی‌ها آن را برای کاربرد مشخصی مناسب می‌کند. کلاهک رنگی آنژیوکت‌ها مشخص‌کننده سایز سوزن محصول است. هرچه عدد سایز آنژیوکت کمتر باشد، در واقع قطر آن بیشتر است. در صورت درخواست و استعلام قیمت آنژیوکت با ما تماس بگیرید.

  پزشکی تهران