مضرات دستگاه میوه خشک کن

مضرات دستگاه میوه خشک کن
 آیا با مضرات دستگاه میوه خشک کن آشنایی دارید؟ میوه‌های خشک از جمله خوراکی‌هایی به شمار می‌روند که در حال حاضر محبوبیت بسیار بالایی داشته و توسط افراد مختلفی مصرف می‌شوند. خوشمزگی بیش از حد این خوراکی‌ها موجب شده است تا اغلب افراد میوه‌های تابستانی را به شیوه‌های مختلفی خشک نموده در فصول دیگر مورداستفاده قرار دهند. امروزه برای خشک‌کردن میوه‌ها راهکارهای مختلفی از جمله روش‌های سنتی، استفاده از دستگاه‌های مایکروفر و خرید دستگاه میوه خشک کن وجود دارند که هر کدام بسته به شرایط خاصی میوه‌ها را خشک می‌کنند. این دستگاه‌ها را می‌توانید از مراکز فروش دستگاه میوه خشک کن تهیه کنید و میوه‌ها را خشک کنید.

اگر با روش سنتی خشک‌کردن میوه آشنایی داشته باشید می‌دانید که فرآیند آن طولانی بوده و برای انجام این امر نیز باید فضای مناسبی را در اختیار داشته باشید. دستگاه‌های مایکروفر نیز چندان مورد استقبال خانم‌های خانه‌دار نیستند و این به دلیل محدودیت در فضای آن‌ها است بنابراین نمی‌توان این گزینه را نیز چندان رضایت‌بخش دانست. گزینه سوم یعنی استفاده از دستگاه‌های میوه خشک کن، به شما این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی حجم بالایی از میوه‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن خشک نمایید. تا به اینجا این دستگاه‌ها بسیار مطلوب به نظر می‌رسند اما می‌دانید عوارض دستگاه میوه خشک کن نیز به چه صورت است؟ در ادامه به این پرسش، پاسخ خواهیم داد و از شما می‌خواهیم تا انتها ما را مهمان نگاه‌های زیبای خود کنید.
مضرات دستگاه میوه خشک کن

دستگاه میوه خشک کن چیست؟

پاسخ به این پرسش می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد تا با آگاهی بالاتری ادامه مطالب را مطالعه کنید. ما در مقاله آشنایی با دستگاه میوه خشک کن قبلا به صورت مفصل در رابطه با این دستگاه صحبت کردیم که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید این نوشته ما هم بخوانید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در راستای سهولت در انجام برخی فرآیندها دستگاه‌های مختلفی روی کار آمده‌اند که دستگاه میوه خشک کن نیز یکی از آن‌ها است. این دستگاه‌ها از جمله دستگاه‌های خانگی به شمار می‌روند که با بهره‌گیری از نیروی برق و تولید حرارت میوه‌ها را خشک می‌کنند. در حال حاضر می‌توان نمونه‌های مختلفی از این دستگاه‌ها از خانگی تا صنعتی در بازار مشاهده نمود که هر کدام مقدار توان و ویژگی‌های متفاوتی دارند. در راستای خرید این دستگاه‌ها باید نکات مهمی را رعایت نمود تا در انتها بتوان صاحب محصولی کاملاً کاربردی شده و از خرید خود نهایت لذت را برد.

مهم‌ترین مضرات دستگاه میوه خشک کن

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی مضرات دستگاه میوه خشک کن پرداخته و اطلاعات مفیدی را نیز در این راستا به شما انتقال دهیم. از مهم‌ترین مضرات این دستگاه‌ها می‌توان موارد زیرا را نام برد که اهمیت بسیار بالایی داشته و نباید به‌سادگی از کنار آن‌ها عبور نمود.
 
• مدت زمان خشک نمودن میوه‌ها
در بخش‌های قبل بیان نمودیم که دستگاه میوه خشک کن قادر است تا در سریع‌ترین زمان ممکن میوه‌ها را خشک کن اما باز هم برای خشک شدن آن‌ها به زمانی حدود 8 تا 12 ساعت نیاز است و طی این مدت باید میوه‌ها درون دستگاه قرار داشته باشند. البته این امر برای دستگاه‌هایی که توان بالایی دارند صدق می‌کند زیرا در برخی دستگاه‌های با توان پایین این فرآیند نیاز به حداقل 48 ساعت زمان دارد تا به‌راحتی بتوان میوه‌ها را خشک کرد. این مدت زمان ممکن است موجب بروز مضرات در میوه‌ها شود به همین دلیل که می‌گوییم دستگاه‌های میوه خشک کن عوارض خاص خود را به همراه دارند.
 
• خشک نشدن آب‌های میان بافتی میوه‌ها
از دیگر مضرات دستگاه میوه خشک کن می‌توان به عدم خشک شدن آب بافت‌های میانی اشاره نمود زیرا درون این دستگاه‌ها تکه‌های میوه به‌طور یکسانی قرار نمی‌گیرند و همین امر ممکن است موجب کامل خش نشدن میوه‌ها گردد. جالب است بدانید پس از پایان فرآیند خشک نمودن میوه‌ها حین جمع‌آوری ممکن است متوجه وجود آب در میان تکه‌های میوه‌ها شوید و این موضوع نیز تنها به دلیل جریان عمودی هوا در داخل دستگاه‌های میوه خشک کن است که باید آن را موردتوجه قرار داد. خشک نشدن کامل میوه‌ها ممکن است در ادامه موجب کپک زدن و خرابی آن‌ها شود؛ زیرا وجود یک دانه میوه کپک زده برای خراب شدن بقیه میوه‌ها کافی بوده و نباید این موضوع را نادیده گرفت.
معایب دستگاه میوه خشک کن
• صدای آزاردهنده دستگاه‌های میوه خشک کن
از دیگر مضرات دستگاه میوه خشک کن باید به صدای آن اشاره نمود زیرا این دستگاه‌ها حین استفاده صدایی همچون صدای فن را تولید می‌کنند و همین امر ممکن است موجب آزار برخی افراد شود. توصیه داریم افرادی که نسبت به این صدا حساسیت بالایی دارند از آن استفاده ننموده و روش‌های دیگری را جایگزین این شیوه از خشک‌کردن میوه‌ها کنند.
 
• تغییر رنگ دادن میوه‌ها
بله درست متوجه شدید میوه‌هایی که با استفاده از این دستگاه‌ها خشک می‌شوند به دلیل حرارت بالا به‌مرور زمان تیره شده و رنگ خود را از دست می‌دهند. این مورد نیز یکی دیگر از عوارض دستگاه میوه خشک کن است که طراوت و شادابی اولیه میوه‌ها را می‌گیرد. برخی افراد ممکن است حین خشک نمودن میوه‌ها برای جلوگیری از بروز چنین شرایطی ترکیبات گوگردی مورداستفاده قرار دهند اما توجه داشته باشید این ترکیبات ممکن است حساسیت زا بوده و برای عده‌ای خطرناک باشد.
 
• مصرف برق بالا
دستگاه‌های میوه خشک کن برای ادامه فعالیت‌های خود نیاز به نیروی برق دارند و باید این نیروی الکتریکی آن‌ها تأمین گردد. زمانی که دستگاه میوه خشک برای خشک‌کردن میوه‌ها نیاز دارد طولانی بوده و طبیعی است اگر در این مدت نیروی برق بسیار بالایی نیز مصرف گردد. این گزینه نیز به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مضرات دستگاه میوه خشک کن محسوب می‌گردد زیرا اثرات مستقیمی بر روی هزینه‌های برق شما دارد و باید قبل از خرید حتماً این مورد را نیز موردبررسی قرار دهید.

کلام پایانی 

دستگاه میوه خشک کن با تمام مزایایی که دارد که از جمله‌ی آن کسب درآمد بالا است، مضراتی نیز همانند دیگر دستگاه‌ها دارد که ما لازم دانستیم در کنار تمامی اطلاعاتی که در رابطه با این دستگاه در اختیار شما قرار می‌دهیم، در مورد ضررهایی هم که دارد، صحبت کنیم تا اگر شما قصد تهیه و خرید میوه خشک کن را دارید، با اطلاعات کافی خریداری کنید.

1400/9/24
جویشگر


محصولات مشابه
 • تست دیگ بخار و مخازن تحت فشار

  تست دیگ بخار و مخازن تحت فشار

  – بررسی شرایط ساخت بویلر بر اساس استاندارد ISIRI4231 و داشتن پلاک استاندارد – انجام ازمون هیدروستاتیک در فشار ۱/۵ برابر فشار مصرفی دستگاه – ضخامت سنجی از سطوح ممکن و مقایسه نتایج با معیارهای طراحی و دسترسی به اطلاعات فنی و طراحی دیگ و براورد نتایج – آزمون تجهیزات جانبی علی الخصوص تست شیر اطمینان با توجه به اهمیت آن در استاندارد – بازدید از تجهیزاتی همچون لول کنترلها – بررسی وضعیت رسوب ، خوردگی و دوده زایی بویلر – صدور دفترچه بازرسی بویلر با گزارش کامل روند بازرسی – صدور گواهینامه و پلاک یک ساله پس از تایید ایمنی علاوه بر تست دیگ بخار، از دیگر فعالیت های این شرکت، بازرسی دوره ای مخازن تحت فشار می باشد. فرایند بازرسی دوره ای مخازن تحت فشار – بازرسی و تست های انواع مخازن هوای فشرده و دیگر مخازن تحت فشارطبق لیست زیر – بازرسی ظاهری و تست visual جوشها و در صورت نیاز تست های NDT – ضخامت سنجی از سطوح پوسته و عدسی و مقایسه آن با شرایط طراحی با توجه به فشار بهره برداری – تست هیدروستاتیک در ۱/۵ برابر فشار کاری و یا تست پنوماتیک در ۱/۱ برابر فشار کار ـــ‌ تست تجهیزات ایمنی موجود مخزن از جمله شیر اطمینان برای کسب اطلاعات بیشتر، ارتباط با ما و ثبت سفارشات خود،میتوانید به وبسایت ما به آدرس http://kankashsanat.com مراجعه فرمایید و یا با شماره های مندرج در بخش اطلاعات تماس حاصل فرمایید

  ماشین‌آلات تهران
 • لیفتراک ۲.۵ تن برند کوماتسو مدل2014

  لیفتراک ۲.۵ تن برند کوماتسو مدل2014

  لیفتراک ۲.۵ تن برند کوماتسو خط ۱۷ مدل ۲۰۱۴ سوخت: دوگانه سوز( گاز-بنزین) گیربکس اتوماتیک ارتفاع بالابری ۴.۵ متر دکل سه مرحله ای سه جک کانتینررو مجهز به سایدشیفت تمامی قطعات فابریک،رنگ فابریک سفارشی، موتور و گیربکس فابریک پلمپ آچار نخورده در حد صفر .همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش و تضمین قطعات شرکت صنعت لیفتراک ایرانیان عاملیت فروش و خدمات پس از فروش انواع لیفتراک های دیزلی, گاز سوز (LPG-CNG), دوگانه سوز (گازی بنزینی) و برقی در تناژ 1 الی 40 تن در برندهای تویوتا و کوماتسو. این شرکت آمادگی عقد قرارداد جهت سرویس، نگهداری، نوسازی و تامین قطعات انواع ماشین آلات سبک و سنگین راهسازی و ساختمانی از قبیل لیفتراک، لودر، بولدوزر و جرثقیل در سایت مشتری و یا تعمیرگاه مرکزی لیفتراک ایرانیان به همراه گارانتی می باشد.

  ماشین‌آلات تهران
 • اعلام نرخ جدید خرید برق از نیروگاههای مقیاس کوچک chp

  اعلام نرخ جدید خرید برق از نیروگاههای مقیاس کوچک chp

  وزیر نیرو جناب اقای اردکانیان در نامه ای به توانیر نرخ جدید برق نیروگاههای مقیاس کوچک گازی در سال 98 را اعلام کرد. طبق این نامه در خرداد سال 98 قیمت خرید برق از نیروگاههای مقیاس کوچک برابر 259 تومان میباشد. https://www.instagram.com/solardg_iranian/ dgsolar.ir

  ماشین‌آلات تهران
 • کاسه نمد پمپ وکیوم

  کاسه نمد پمپ وکیوم

  تامین انواع کاسه نمد پمپ های وکیوم

  ماشین‌آلات تهران