مضرات دستگاه میوه خشک کن

مضرات دستگاه میوه خشک کن
 آیا با مضرات دستگاه میوه خشک کن آشنایی دارید؟ میوه‌های خشک از جمله خوراکی‌هایی به شمار می‌روند که در حال حاضر محبوبیت بسیار بالایی داشته و توسط افراد مختلفی مصرف می‌شوند. خوشمزگی بیش از حد این خوراکی‌ها موجب شده است تا اغلب افراد میوه‌های تابستانی را به شیوه‌های مختلفی خشک نموده در فصول دیگر مورداستفاده قرار دهند. امروزه برای خشک‌کردن میوه‌ها راهکارهای مختلفی از جمله روش‌های سنتی، استفاده از دستگاه‌های مایکروفر و خرید دستگاه میوه خشک کن وجود دارند که هر کدام بسته به شرایط خاصی میوه‌ها را خشک می‌کنند. این دستگاه‌ها را می‌توانید از مراکز فروش دستگاه میوه خشک کن تهیه کنید و میوه‌ها را خشک کنید.

اگر با روش سنتی خشک‌کردن میوه آشنایی داشته باشید می‌دانید که فرآیند آن طولانی بوده و برای انجام این امر نیز باید فضای مناسبی را در اختیار داشته باشید. دستگاه‌های مایکروفر نیز چندان مورد استقبال خانم‌های خانه‌دار نیستند و این به دلیل محدودیت در فضای آن‌ها است بنابراین نمی‌توان این گزینه را نیز چندان رضایت‌بخش دانست. گزینه سوم یعنی استفاده از دستگاه‌های میوه خشک کن، به شما این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی حجم بالایی از میوه‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن خشک نمایید. تا به اینجا این دستگاه‌ها بسیار مطلوب به نظر می‌رسند اما می‌دانید عوارض دستگاه میوه خشک کن نیز به چه صورت است؟ در ادامه به این پرسش، پاسخ خواهیم داد و از شما می‌خواهیم تا انتها ما را مهمان نگاه‌های زیبای خود کنید.
مضرات دستگاه میوه خشک کن

دستگاه میوه خشک کن چیست؟

پاسخ به این پرسش می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد تا با آگاهی بالاتری ادامه مطالب را مطالعه کنید. ما در مقاله آشنایی با دستگاه میوه خشک کن قبلا به صورت مفصل در رابطه با این دستگاه صحبت کردیم که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید این نوشته ما هم بخوانید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در راستای سهولت در انجام برخی فرآیندها دستگاه‌های مختلفی روی کار آمده‌اند که دستگاه میوه خشک کن نیز یکی از آن‌ها است. این دستگاه‌ها از جمله دستگاه‌های خانگی به شمار می‌روند که با بهره‌گیری از نیروی برق و تولید حرارت میوه‌ها را خشک می‌کنند. در حال حاضر می‌توان نمونه‌های مختلفی از این دستگاه‌ها از خانگی تا صنعتی در بازار مشاهده نمود که هر کدام مقدار توان و ویژگی‌های متفاوتی دارند. در راستای خرید این دستگاه‌ها باید نکات مهمی را رعایت نمود تا در انتها بتوان صاحب محصولی کاملاً کاربردی شده و از خرید خود نهایت لذت را برد.

مهم‌ترین مضرات دستگاه میوه خشک کن

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی مضرات دستگاه میوه خشک کن پرداخته و اطلاعات مفیدی را نیز در این راستا به شما انتقال دهیم. از مهم‌ترین مضرات این دستگاه‌ها می‌توان موارد زیرا را نام برد که اهمیت بسیار بالایی داشته و نباید به‌سادگی از کنار آن‌ها عبور نمود.
 
• مدت زمان خشک نمودن میوه‌ها
در بخش‌های قبل بیان نمودیم که دستگاه میوه خشک کن قادر است تا در سریع‌ترین زمان ممکن میوه‌ها را خشک کن اما باز هم برای خشک شدن آن‌ها به زمانی حدود 8 تا 12 ساعت نیاز است و طی این مدت باید میوه‌ها درون دستگاه قرار داشته باشند. البته این امر برای دستگاه‌هایی که توان بالایی دارند صدق می‌کند زیرا در برخی دستگاه‌های با توان پایین این فرآیند نیاز به حداقل 48 ساعت زمان دارد تا به‌راحتی بتوان میوه‌ها را خشک کرد. این مدت زمان ممکن است موجب بروز مضرات در میوه‌ها شود به همین دلیل که می‌گوییم دستگاه‌های میوه خشک کن عوارض خاص خود را به همراه دارند.
 
• خشک نشدن آب‌های میان بافتی میوه‌ها
از دیگر مضرات دستگاه میوه خشک کن می‌توان به عدم خشک شدن آب بافت‌های میانی اشاره نمود زیرا درون این دستگاه‌ها تکه‌های میوه به‌طور یکسانی قرار نمی‌گیرند و همین امر ممکن است موجب کامل خش نشدن میوه‌ها گردد. جالب است بدانید پس از پایان فرآیند خشک نمودن میوه‌ها حین جمع‌آوری ممکن است متوجه وجود آب در میان تکه‌های میوه‌ها شوید و این موضوع نیز تنها به دلیل جریان عمودی هوا در داخل دستگاه‌های میوه خشک کن است که باید آن را موردتوجه قرار داد. خشک نشدن کامل میوه‌ها ممکن است در ادامه موجب کپک زدن و خرابی آن‌ها شود؛ زیرا وجود یک دانه میوه کپک زده برای خراب شدن بقیه میوه‌ها کافی بوده و نباید این موضوع را نادیده گرفت.
معایب دستگاه میوه خشک کن
• صدای آزاردهنده دستگاه‌های میوه خشک کن
از دیگر مضرات دستگاه میوه خشک کن باید به صدای آن اشاره نمود زیرا این دستگاه‌ها حین استفاده صدایی همچون صدای فن را تولید می‌کنند و همین امر ممکن است موجب آزار برخی افراد شود. توصیه داریم افرادی که نسبت به این صدا حساسیت بالایی دارند از آن استفاده ننموده و روش‌های دیگری را جایگزین این شیوه از خشک‌کردن میوه‌ها کنند.
 
• تغییر رنگ دادن میوه‌ها
بله درست متوجه شدید میوه‌هایی که با استفاده از این دستگاه‌ها خشک می‌شوند به دلیل حرارت بالا به‌مرور زمان تیره شده و رنگ خود را از دست می‌دهند. این مورد نیز یکی دیگر از عوارض دستگاه میوه خشک کن است که طراوت و شادابی اولیه میوه‌ها را می‌گیرد. برخی افراد ممکن است حین خشک نمودن میوه‌ها برای جلوگیری از بروز چنین شرایطی ترکیبات گوگردی مورداستفاده قرار دهند اما توجه داشته باشید این ترکیبات ممکن است حساسیت زا بوده و برای عده‌ای خطرناک باشد.
 
• مصرف برق بالا
دستگاه‌های میوه خشک کن برای ادامه فعالیت‌های خود نیاز به نیروی برق دارند و باید این نیروی الکتریکی آن‌ها تأمین گردد. زمانی که دستگاه میوه خشک برای خشک‌کردن میوه‌ها نیاز دارد طولانی بوده و طبیعی است اگر در این مدت نیروی برق بسیار بالایی نیز مصرف گردد. این گزینه نیز به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مضرات دستگاه میوه خشک کن محسوب می‌گردد زیرا اثرات مستقیمی بر روی هزینه‌های برق شما دارد و باید قبل از خرید حتماً این مورد را نیز موردبررسی قرار دهید.

کلام پایانی 

دستگاه میوه خشک کن با تمام مزایایی که دارد که از جمله‌ی آن کسب درآمد بالا است، مضراتی نیز همانند دیگر دستگاه‌ها دارد که ما لازم دانستیم در کنار تمامی اطلاعاتی که در رابطه با این دستگاه در اختیار شما قرار می‌دهیم، در مورد ضررهایی هم که دارد، صحبت کنیم تا اگر شما قصد تهیه و خرید میوه خشک کن را دارید، با اطلاعات کافی خریداری کنید.

1400/9/24
جویشگر


محصولات مشابه
 • صفحه مگنت ، صفحه مغناطیسی، پلیت مگنت

  صفحه مگنت ، صفحه مغناطیسی، پلیت مگنت

  صفحه مغناطیسی برای کاربرد در شوت ها طراحی شده است. صفحه های مغناطیسی در ضلع پایینی شوت نصب می گردند و از طریق یک میدان مغناطیسی در هنگام عبور فرآورده ها ، بیشترین محافظت را از ذرات آهنی زائد فراهم می کنند. صفحه های مغناطیسی را می توان به صورت معلق از بالای نوارهای نقاله و فیدرهای ویبره های و … به منظور جداسازی ذرات زائد نیز به کار برد. خطوط میدان مغناطیسی از سطح صفحه مغناطیسی به سمت بیرون آمده و به جریان عبوری فرآورده ها نفوذ می کنند و ذرات فرومغناطیس را به خود جذب می کنند. میدان مغناطیسی بر روی سطح دو پل صفحه مغناطیسی قوی ترین مقدار را دارد و با بیشتر شدن فاصله از پل ها، شدت میدان مغناطیسی نیز کاهش می یابد. کاربرد: جداسازی ذرات و قطعات آهنی از مواد خشک , حفاظت تجهیزاتی نظیر ( آسیاب , والس , پرس و ... ) , افزایش کیفیت و خلوص سازی مواد , مناسب کارخانجات مواد غذایی ( آرد , روغن کشی , خوراک دام و طیور , قند و شکر , چای , غلات و ...) شیشه و سیلیس , پتروشیمی و پلاستیک , پودر های معدنی , نساجی : الیاف مزایا: قدرت جذب بسیار بالا , بدون برق و باتری و صرفه جویی در مصرف انرژی , عمر دائم و ثابت بودن شدت میدان مغناطیسی , 5 سال گارانتی قدرت مغناطیسی , نصب و راه اندازی بسیار آسان , مطابق با گرید غذایی و دارویی بسته به سفارش و نیاز مشتریان می توان صفحات مغناطیسی را در سایزهای متفاوت نیز تولید نمود. شماره تماس:02122683528- 09192139205

  ماشین‌آلات تهران
 • فروش سیلندر و ماردون 92 کونیکال

  فروش سیلندر و ماردون 92 کونیکال

  فروش سیلندر و ماردون 92/188 کونیکال تولید انواع ورق pvc و چوب پلاست و محصولات upvc چینی بای متال با سختی بالا و ضد سایش گزینه مناسب با طول عمر بالا میباشد. سیلندر و مارپیچ 92 دومارپیچ اکسترودر کونیکال پی وی سی سیلندر و مارپیچ اکسترودر ۹۲ pvc تولید چوب پلاست سیلندر و ماردون دوماردون pvc سلیز ۹۲/188 میلیمتر، سیلندر و ماردون 92 کونیکال برای پی وی سی نرم یا SPVC و پی وی سی سخت یا UPVC جهت تولید ورق پی وی سی و فیلم پی وی سی مناسب می باشد. مجموعه اکسترودرپلاس واردات تخصصی سیلندر مارپیچ های سایز بزرگ را از معتبرترین شرکتهای تامین کننده چینی انجام میدهد.

  ماشین‌آلات البرز
 • دستگاه سیل کن دستی ظروف پلاستیکی

  دستگاه سیل کن دستی ظروف پلاستیکی

  دستگاه سیل کن دستی ظروف پلاستیک با استفاده از فیلم هایی از جنس pp,pe,pvc و غیره بصورت رومیزی ودستی مورد استفاده قرار می گیرد. تاریخزن از نوع حرارتی بر روی این دستگاه قابل نصب می باشد. سیستم دستگاه از نوع حرارتی و مکانیکی می باشد. قابل استفاده در فروشگاه هاو کارگاههای مواد غذایی جهت بسته بندی خیارشور،ترشی، آلوچه و ......

  ماشین‌آلات اصفهان
 • تولید و فروش کمپرسور اسکرو با قیمت رقابتی-کمپرسورسازان

  تولید و فروش کمپرسور اسکرو با قیمت رقابتی-کمپرسورسازان

  09127161850 کمپرسورسازان تولید کننده کمپرسور باد اسکرو در ظرفیت های مختلف می باشد. این اطمینان را به شما می دهیم با یک بار خرید از کمپرسورسازان ، مشتری دائم شوید. خبر خوب اینکه : شما در وب سایت کمپرسورسازان compressorsazan.com اولین مرجع تخصصی کمپرسور اسکرو در ایران ، کلی اطلاعات خوب بدست بیارید تا مثل یک کارشناس حرفه ای بتوانید بهترین انتخاب را در زمان خرید داشته باشید. کمپرسور اسکرو با ایرند ( واحد هواساز ) ایتالیایی و آلمانی Rotorcomp کم صدا و بادوام قابلیت کارکرد 24 ساعته دارای گارانتی و خدمات پس از فروش خرید حضوری و اینترنتی ارسال سریع به تمام نقاط کشور جهت مشاوره رایگان و خرید : 02146849629 - 09127161850

  ماشین‌آلات تهران