یونیت هیتر چیست؟ انواع و قیمت یونیت هیتر

راهنمای کامل خرید یونیت هیتر موارد استفاده، انواع و روش‌های نصب

در حوزه گرمایش تجاری و صنعتی، انواع یونیت هیتر دیواری  وسقفی راه حلی برای دستیابی به آسایش بهینه و دمای مناسب در داخل ساختمان هستند. یونیت هیتر ها که برای تامین گرمایش کارآمد و مقرون به صرفه طراحی شده اند، انواع مختلفی دارند و مزایای متعددی را ارائه می دهند، اما همانند هر دستگاه گرمایشی دیگر مجموعه ای از محدودیت های خاص خود را نیز دارند. در این مقاله ، ما به توضیح یونیت هیترهای صنعتی آب گرم و بخار می‌پردازیم تا از چیستی، انواع، مزایا و معایب آنها و نحوه استفاده و نصب آن‌ها مطلع شویم. همچنین برای کسب اطلاعات جامع و آگاهی از قیمت یونیت هیتر و نحوه خرید می توانید به وب سایت آذین تهویه مراجعه نموده و ضمن مشاوره رایگان از قیمت روز انواع یونیت هیتر بخار و آب گرم در ظرفیت های مختلف به سرعت مطلع شوید.

یونیت هیتر صنعتی چیست؟

بخاری واحد صنعتی یا هیتر دیواری یک دستگاه گرمایش مستقل است که برای گرمایش فضا در محیط های تجاری و صنعتی استفاده می شود. این بخاری‌ها معمولاً در بالای سر در ارتفاع 3 متری نصب می‌شوند و به گونه‌ای طراحی می‌شوند که توزیع یکنواخت گرما را به منطقه مورد نظر ارائه دهند. خروجی هوا بوسیله دمپرهای اتومات و دستی مسیر خروج هوای گرم را به خوبی مشخص می کند.
یونیت هیتر که با برق، گاز طبیعی یا سایر منابع سوخت تغذیه می شوند، به دلیل توانایی خود در افزایش سریع دمای فضاهای بزرگ مشهور هستند و آنها را در انبارها، کارگاه ها، گاراژها و سایر محیط های داخلی گسترده ضروری می کند. البته قسمت فن هوادهی بصورت برقی می باشد و دو نوع یونیت هیتر آب گرم و یونیت هیتر بخار داغ از موارد پر کاربرد در ایران هستند.

انواع سیستم های گرمایشی

یونیت هیتر های فن‌آوری
بخاری‌های واحد فن‌آوری دارای یک فن هستند که هوای گرم شده را در فضای تعیین‌شده پخش می‌کند و توزیع سریع و یکنواخت گرما را تضمین می‌کند. این واحدها به دلیل توانایی آنها در گرم کردن سریع مناطق بزرگ ارزشمند هستند و معمولاً در فضاهای باز با سقف های بلند مانند تاسیسات تولیدی و انبارها مورد استفاده قرار می گیرند.
بخاری های واحد تابشی
بخاری های واحد تابشی گرمای مادون قرمز را منتشر می کنند که مستقیماً اجسام و افراد در محدوده آنها را گرم می کند. ایده آل برای گرمایش نقطه ای، بخاری های واحد تابشی در مکان هایی که گرمای موضعی مورد نیاز است، مانند بارگیری، مناطق کار در فضای باز، و خطوط مونتاژ، محبوب هستند.
بخاری های واحد همرفت
بخاری های واحد همرفت با گردش هوا از طریق همرفت طبیعی کار می کنند و از این اصل استفاده می کنند که هوای گرم بالا می رود و هوای خنک فرو می رود. این واحدها در گرمایش فضاهایی با حداقل گردش هوا مانند زیرزمین ها، گاراژها و کارگاه ها بیشترین تاثیر را دارند.
بخاری های واحد گازسوز
بخاری های واحد گازسوز برای استفاده از گاز طبیعی یا پروپان به عنوان سوخت طراحی شده اند و یک راه حل گرمایشی مقرون به صرفه و کم مصرف برای فضاهای صنعتی ارائه می دهند. آنها در مناطقی که گرمایش الکتریکی ممکن است مناسب یا مقرون به صرفه نباشد ترجیح داده می شوند.

مزایا و معایب یونیت هیترها

مزایا یونیت هیتر
پراکندگی سریع گرما: یونیت هیتر در افزایش سریع دمای مناطق بزرگ عالی هستند و در صورت نیاز گرمای فوری را فراهم می کنند.
عملکرد مقرون به صرفه: با مدل های کم مصرف و گزینه های سوخت متنوع، یونیت هیتر راه حل های اقتصادی برای گرم کردن فضاهای صنعتی بزرگ ارائه می دهند.
انعطاف پذیری: انواع مختلف یونیت هیتر انعطاف پذیری را در تامین نیازهای گرمایشی مختلف، چه برای پوشش گسترده یا گرمای هدفمند، ارائه می دهند.
معایب یونیت هیتر
گردش هوا: در حالی که گرم کننده های واحد فن دار موثر هستند، ممکن است منجر به توزیع نابرابر هوای گرم و خنک شود که منجر به مشکلات احتمالی آسایش می شود. صدای یونیت هیتر های فن دار بزرگ نیز گاهی مشکل ساز می شود.
الزامات تهویه: یونیت هیتر های گازسوز به تهویه مناسب برای اطمینان از احتراق ایمن سوخت نیاز دارند که نیاز به نصب و نگهداری دقیق دارد. اگر محیط بسته باشد و منبع گرمایش شعله مستقیم باشد باید تهویه مناسب برای خروج دی اکسید کربن در نظر گرفت.
موارد استفاده و روش‌های نصب یونیت هیتر
انبارها و مراکز توزیع
امکانات تولید
گاراژ و کارگاه
فضاهای خرده فروشی
آشیانه هواپیما
روش های نصب
استخر
اندازه مناسب: تعیین اندازه مناسب یونیت هیتر بر اساس ابعاد و نیازهای گرمایشی فضا برای عملکرد بهینه بسیار مهم است.
نصب: نصب یونیت هیتر در ارتفاع و مکان مناسب برای اطمینان از توزیع کارآمد گرما.
تهویه: اطمینان از تهویه و فضاهای خالی کافی برای جلوگیری از تجمع محصولات جانبی احتراق و حفظ کیفیت هوای داخل ساختمان.
اتصالات برق/گاز: ایمن کردن اتصالات الکتریکی یا گازی ایمن و سازگار برای یونیت هیتر الزامی است.

قیمت خرید یونیت هیتر :

در زمان خرید دستگاه گرمایشی باید به ظرفیت و مشخصات فنی دقت داشت. قیمت یونیت هیتر یکی از مواردی است که در زمان خرید مد نظر قرار میگیرد. قیمت یونیت هیتر بخار و آب گرم با توجه به ظرفیت و متریال مورد استفاده در ساخت متغییر است و رنج قیمت انواع یونیت هیتر آذین تهویه از 7.500.000 تومان تا 35.000.000 تومان می باشد.
خلاصه مطلب یونیت هیتر :
خرید این دستگا برای گرمایش و سرمایه‌گذاری در یونیت هیتر می‌تواند به میزان قابل توجهی بر راحتی و بهره‌وری فضاهای تجاری و صنعتی تأثیر بگذارد. با درک انواع، مزایا، معایب، کاربردها و روش‌های نصب یونیت هیتر، کسب‌وکارها می‌توانند تصمیمات آگاهانه‌ای برای رفع نیازهای گرمایشی خود اتخاذ کنند. با کارایی، تطبیق پذیری و صرفه جویی در هزینه های بالقوه، بخاری های واحد به عنوان یک راه حل گرمایشی قابل اعتماد در عرصه راحتی صنعتی هستند.
اطلاعات بیشتر ئر وب سایت مرجع : https://www.azintahvie.com/
۱۹ آذر ۱۴۰۲


محصولات مشابه
 • کارواش هوشمند-مخترعان تبریز

  کارواش هوشمند-مخترعان تبریز

  کارواش _ دستگاه کارواش هوشمند - خودرو - ماشین شوی - مخترعان تبریز - مخترع جوان - شستشوی خودرو ایده از شما طراحی و ساخت از ما به سبک اختراع شرکت مخترعان تبریز نگین سهند (شماره ثبت27313 ) طراحی و ساخت انواع دستگاه های صنعتی و نیمه صنعتی ، ماشین الات سبک و سنگین اعم از: دستگاه شانه تخم مرغ زن اتوماتیک، دستگاه آجر سفال زن اتوماتیک، کارواش هوشمند، دستگاه خشک کن طبقاتی و دستگاه سردکن طبقاتی، دستگاه خرد کن صنعتی، آهن، پلاستیک به سبک اختراع با بیش از 10سال سابقه علمی، تحقیقاتی و فناوری در زمینه اختراعات، ساخت نمونه و راه اندازی خط تولید. کارواش هوشمند دروازه ای تونلی با قابلیت شستشو و خشک کن بصورت هوشمند دستگاه کارواش روز دنیا راسفارش دهید: مشخصات فنی کارواش 1- شستشوی خودرو با سیستم هوشمند 2- شستشوی خودرو در5 دقیقه بدون صدا 3- با کمترین مصرف انرژی 4- بدون نیاز به اپراتور 5- شستشوی خودرو با 60 لیتر آب 6- برق تک فاز حداکثر 30 آمپر 7- سیستم تصفیه آب 8- دارای سیستم خشک کن 9- قابلیت زیر شویی 10- بدون آسیب رساندن به رنگ خودرو 11- حداکثر فضای مورد نیاز 30مترمربع 12- قابلیت شستشوی سواری، ون و اتوبوس قیمت: 450 میلیون تومان کارشناس طراح: علیزاد فرد آدرس شرکت: تبریز - خیابان منجم، سه راه ناصر، روبه روی پوشاک جلیل، ساختمان روشن، طبقه اول آدرس کارخانه: جاده تبریز - آذرشهر بعد ازحوله هنر نرسیده به پلیس راه بر جاده شرکت مخترعان تبریز تلفن های تماس شرکت : 32829830-041 /32829832-041 / 09338141364 / 09146304609 برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده فیلم و عکس محصولات به پیج اینستاگرام مجموعه مخترعان تبریز به آیدی زیر mokhtarean-tabriz@مراجعه فرمایید.

  ماشین‌آلات آذربایجان شرقی
 • خط تولید دیوار پوش پی وی سی

  خط تولید دیوار پوش پی وی سی

  خط تولید دیوار پوش پی وی سی 20 سانتی و خط تولید دیوارپوش 25 سانتی و خط تولید دیوارپوش پی وی سی 30 سانتیمتر صادراتی با دستگاه لمینیت آنلاین قیمت اکسترودر کونیکال 65 پی وی سی (اکسترودر دوماردون pvc) - جلو خطی پی وی سی با عرض موثر 30 سانتیمتر، کشنده و اره دیوارپوش pvc - دستگاه لمینت آنلاین و دستگاه هات استمپ آنلاین وخارج خط - میکسر سرد و گرم PVC در اندازه های 300/600 و 500/1000 - تامین و فروش انواع اکسترودرهای کونیکال نو و دست دوم چینی واردات قالب دیوارپوش و پنل پی وی سی دیوار پوش و تایل سقفی میکسر سرد و گرم چینی پی وی سی 300/600، 500/1000 برای اطلاعات بیشتر با قسمت فروش تماس حاصل فرمائید تلفن: 02122194521 09383720098 یعقوبی

  ماشین‌آلات البرز
 • پولی مگنت، پولی مغناطیسی

  پولی مگنت، پولی مغناطیسی

  جداکننده مغناطیسی دائم پولی مگنت شرکت کانی مغناطیس: افزایش کیفیت محصول (بهبود خلوص سازی) / حفاظت تجهیزات خردایش و پرس با جلوگیری از ورود قطعات آهنی / بازیابی کانیهای با ارزش نظیر مگنتیت و هماتیت. نحوه عملکرد جداکننده مغناطیسی دائم پولی مگنت : این دستگاه شامل یک غلطک با 360 درجه مگنت می باشد که به جای غلطک محرک نوار نقاله مورد استفاده قرار می گیرد ، بدین صورت که مواد با کمترین فاصله از روی آن عبور می کنند و همانطور که در شکل 1 می بینید قطعات و ذرات آهنی جذب شده به قسمت زیرین پولی مغناطیسی منتقل شده و در فاصله ای که بین پولی و نوار نقاله ایجاد می شود قطعات آهنی به صورت اتوماتیک جدا شده و از خط تولید خارج می گردد . شایان ذکر است جهت جداسازی قطعات آهنی در محل ریزش مواد نیز می توان از پولی های مغناطیسی استفاده نمود . مزایا جداکننده مغناطیسی دائم پولی مگنت: پوسته و متعلقات Stainless Steel / میدان مغناطیسی یکنواخت و بسیار قوی / ساختار مستحکم/ قابل طراحی جهت انواع تسمه نقاله ها / نصب بسیار آسان / عمر طولانی شماره تماس:02122683528-09192139205

  ماشین‌آلات تهران
 • دستگاه پرکن جامبوبگ اتوماتیک

  دستگاه پرکن جامبوبگ اتوماتیک

  سرعت کیسه گیری : 20 کیسه در ساعت . ظرفیت کیسه گیری 1 الی 5/2 تن . دقت توزین 2± کیلوگرم در هر تن. دارای گیره نگهدارنده و رها کننده اتوماتیک تسمه بعد از پرشدن کیسه با عملکرد پنوماتیکی. دارای لیفت اتوماتیک کیسه با عملکرد هیدرولیک. دارای شمارنده تعدادکیسه ها ی پر شده وهمچنین قابلیت تنظیم وزن دلخواه برای پرکردن کیسه ها . قابلیت تنظیم تعدادکیسه های موردنظر روی دستگاه که بعد از رسیدن به آن تعداد ، کیسه گیری متوقف میشود . مجهز به سیستم کنترل پرکنی دردو سرعت متفاوت در هر سیکل ، (سریع وآهسته ) جهت حصول سرعت بالا ودقیق ترین وزن ممکن. دارای سیستم توزین دیجیتال شامل 4 عددسنسورتوزین ( لودسل ریویرRevere هلند ) . دارای کیسه گیر اتوماتیک با عملکرد پنوماتیکی با طراحی کاملاً ایمن جهت جلوگیری از آسیب دیدن دست اپراتور. تجهیزات پنوماتیک شامل شیرهای کنترل و جک های برند (فستو Festo) مجهز به سیستم PLCو نمایشگر تمام لمسی صنعتی ، با منوی فارسی (جهت سهولت کارکرد با دستگاه) به همراه کالیبراسیون نرم افزاری. دارای 14 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش .

  ماشین‌آلات تهران