تجهیزات فیزیوتراپی در منزل

تجهیزات فیزیوتراپی در منزل یکی از پرکاربردترین وسایل در زندگی افراد امروزی است که از ضرورت بسیاری مخصوصا برای افرادی که دچار آسیب‌هایی در اندام حرکتی شده‌اند، برخوردار است. نام فیزیوتراپی نامی آشنا است که حتما آن را بارها شنیده‌اید. این نوع درمان که که برای توان بخشی به افراد استفاده می‌شود، کاربردهای بسیاری دارد. البته در گذشته معمولا استفاده از فیزیوتراپی در بیمارستان‌ها انجام می‌پذیرفت. نکته‌ای که سبب می‌شد تا افرادی که توانایی مناسبی برای جابه‌جایی ندارند و نیاز به کمک دارند، برای مراجعه به فیزیوتراپی با مشکلاتی روبه‌رو باشند. از همین رو این روزها امکان فیزیوتراپی در منزل نیز فراهم شده است. در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به این موضوع بپردازیم و درباره تجهیزات فیزیوتراپی خانگی نکاتی را بیان کنیم. نکاتی که سبب شوند تا فیزیوتراپی در منزل را بهتر و بیشتر بشناسیم و با شناخت تجهیزات لازم آن، بتوانیم شرایط بهتری را برای فیزیوتراپی در منزل فراهم سازیم و در خرید تجهیزات فیزیوتراپی نهایت دقت را کنیم. در صورتی که به دنبال آشنا شدن با فیزیوتراپی در منزل و وسایل فیزیوتراپی خانگی هستید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید. به این ترتیب امید است بتوانید از این مقاله بهره ممکن را ببرید و استفاده خوبی را داشته باشید.
تجهیزات فیزیوتراپی در منزل
 

فیزیوتراپی خانگی، چرا و چگونه؟

پیش از آن که به دنبال استفاده از تجهیزات فیزیوتراپی خانگی باشیم، لازم است تا درباره فیزیوتراپی خانگی اطلاعاتی را به دست آوریم. این روزها به دلیل شرایط کرونا، فیزیوتراپی خانگی از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. افراد به دلیل امکان شیوع بیماری ترجیح می‌دهند در منزل بمانند و فیزیوتراپ به منزل آن‌ها بیاید. ضمن اینکه افراد بسیاری هستند که به دلیل شرایط جسمانی و کهولت سن، بیرون رفتن از منزل در شرایط غیر از کرونا نیز برایشان سخت و مشکل است. از همین رو فیزیوتراپ‌ها این روزها تجهیزات خاصی برای فیزیوتراپی خانگی را دارند تا با استفاده از آن، این مشکلات را برطرف نمایند. در صورتی که به دنبال آشنایی با تجهیزات فیزیوتراپی خانگی هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.
بیشتر بدانید: اگر به دنبال آشنایی بیشتر با تجهیزات فیزیوتراپی هستید، پیشنهاد می‌کنم مقاله تجهیزات فیزیوتراپی و کاربردهای آن را حتما بخوانید.

انواع دستگاه فیزیوتراپی

دستگاه‌های فیزیوتراپی با توجه به نیاز بیمار انواع و اقسام مختلفی دارند. علاوه بر این روزبه‌روز با رشد هرچه بیشتر علم و پیشرفت صنعت دستگاه‌های پزشکی، شرایط بهتری فراهم می‌آید و دستگاه‌های بهتری راهی و روانه بازار می‌شوند. از همین رو به روز بودن اطلاعات سبب می‌شود تا شرایط بهتری را برای درمان متناسب افراد پیدا کنیم و بتوانیم انتخاب بهتری را برای روش درمانی داشته باشیم.
به صورت کلی دستگاه‌های فیزیوتراپی می‌توانند از مادون قرمز، مافوق صوت یا فرکانس، اشعه لیزر و تنس(TENS) بهره بگیرند. از همین رو تفاوت‌هایی بین این دستگاه‌ها برقرار است. البته تفاوت‌ این دستگاه‌ها تنها در این موارد نیست. دستگاه‌های فیزیوتراپی در قدرت و توان خود، عمر باتری، تعداد برنامه‌های موجود، وضعیت پد الکتریکی و دیگر مواردی تفاوت دارند که سبب می‌شود تا گزینه‌های بیشتری با توجه به شرایط پیش روی افراد باشند و انتخاب بهتری صورت گیرد.
 بیشتر بدانید: اگر قصد خرید تجهیزات فیزیوتراپی را دارید، قبل از آن پیشنهاد می‌کنم مقاله راهنمای خرید تجهیزات فیزیوتراپی ما را بخوانید تا با اطمینان بیشتری اقدام به خرید این وسایل از فروشندگانی معتبر کنید.
 

ویژگی‌های تجهیزات فیزیوتراپی خانگی

همان‌طور که گفتیم، دستگاه‌های فیزیوتراپی از انواع بسیاری برخوردار هستند که هریک ویژگی‌هایی دارند. برای استفاده از تجهیزات و لوازم فیزیوتراپی خانگی نیز این ویژگی‌ها برقرار است. البته در این شرایط با توجه به نیاز به حمل و نقل دستگاه به منزل بیمار، لازم است نکات دیگری نیز مورد توجه قرار گیرد. برای مثال یکی از مهم‌ترین موارد، باتری دستگاه است. تجهیزات فیزیوتراپی خانگی لازم است تا از باتری خوبی برخوردار باشند تا بتوانند در شرایط خارج از مطب پزشک نیز کاربرد خود را داشته باشند. همچنین لازم است تا دستگاه مورد نظر با توجه به نیاز مخاطب انتخاب شود و برنامه‌های موجود در آن در نظر گرفته شود. ضمن اینکه دستگاه باید امکان جابه‌جایی و حمل و نقل را داشته باشد تا بتوان آن را به راحتی و بدون دردسر به منزل بیمار برد. از همین رو در ادامه برخی از این تجهیزات فیزیوتراپی خانگی را معرفی خواهیم کرد.
انواع تجهیزات فیزیوتراپی خانگی

سه نوع تجهیزات فیزیوتراپی خانگی

1. دستگاه فیزیوتراپی رک مدل 2 کاناله
اگر به دنبال استفاده از دستگاهی خانگی برای فیزیوتراپی هستید که به سادگی کار کند و کارآمد باشد، این دستگاه انتخاب خوب و مناسبی است. این دستگاه به دلیل داشتن 61 برنامه درمانی مختلف، کاربردهای بسیاری دارد. در واقع از این دستگاه و برنامه‌های درمانی آن برای مشکلات ساده‌ای چون گرفتگی عضلات و ماساژ می‌توان استفاده کرد. هرچند کاربردهای بزرگ‌تر و بیشتری نیز دارد. رفع آرتروز، دردهای سر و گردن، خشکی مفاصل، گرفتگی عضلات، بهبود التهاب تاندون و بسیاری از این موارد کاربردهای بیشتر و بزرگ‌تری برای استفاده از این دستگاه هستند. این دستگاه دارای امواج قوی و استاندارد است و برای افراد چاق و سنگین‌ وزن مناسب است. 
 
2. دستگاه فیزیوتراپی برجیس مدل اس ال 400 نیو
دیگر دستگاه فیزیوتراپی خانگی که کاربرد خوب و مناسبی را برای درمان‌های فیزیوتراپی دارد، دستگاه مورد نظر است. این دستگاه با داشتن 13 برنامه متعدد، برای بیماری‌های عصبی و ناتوانی‌های ناشی از سکته مغزی استفاده می‌شود. شکستگی‌ها و صدمات حاصل از ورزش نیز از دیگر موارد کاربرد این دستگاه است. این دستگاه به دلیل داشتن قابلیت تولید سه نوع فرکانس FES، TENS و FARADIC از موارد مناسبی برای کاربرد در منزل است.
 
3. دستگاه فیزیوتراپی مدی مکس مدل دو کاناله 400 هرتز
دیگر دستگاه فیزیوتراپی که در این مجال به آن خواهیم پرداخت، محصولی از برند مدی مکس است. این محصول با داشتن امکان تولید فرکانس‌های TENS و FARADIC شرایط را برای استفاده خانگی فراهم می‌آورد. با استفاده از این دستگاه می‌توان التهاب، اسپاسم، گرفتگی عضلات، درد بعد از عمل جراحی و دردهای مزمن دیگر را کاهش داد. با اتصال الکترودها به بدن این دستگاه شروع به کار می‌کند و می‌تواند کارایی خود را به خوبی نشان دهد. 
 
خلاصه نکات پایانی
همان‌طور که در این مقاله مشاهده کردید، تجهیزات فیزیوتراپی خانگی این روزها با انواع و اقسام بسیاری روبه‌رو است. انواع و اقسام بسیاری که هریک با داشتن ویژگی‌های مشخصی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله پس از معرفی و شناخت فیزیوتراپی و دستگاه‌های آن، لازم دیدیم تا به نیازها لازم برای تجهیزات فیزیوتراپی خانگی بپردازیم. ویژگی‌هایی که یک دستگاه فیزیوتراپی لازم دارد تا به عنوان تجهیزات خانگی آن شناخته شود.
پس از شناخت تمامی این موارد، چند نوع از دستگاه‌ها و تجهیزات فیزیوتراپی خانگی را که اکنون جز موارد پراستفاده محسوب می‌شوند به اشتراک گذاشتیم و درباره آن‌ها توضیحاتی را دادیم. امید است این مقاله را تا به اینجا همراهی کرده باشید و توانسته باشید اطلاعات لازم و جامعی را کسب کنید. اطلاعاتی که برای شما سودمند و مفید واقع شود.
 

۱۶ آبان ۱۴۰۰
جویشگر


محصولات مشابه
 • خریدار زالوی طبی عمده با قیمت مناسب در ایران

  خریدار زالوی طبی عمده با قیمت مناسب در ایران

  قابل توجه تولید کنندگان تکثیر و پرورش دهندگان خرد زالوی طبی بهداشتی در مشاغل خانگی نگران فروش زالوهای طبی تولیدی خود نباشید ، زالو مارکت همه تولیدات شما را به شرط سالم بودن و قرنطینه شده یکجا خریدار است خرید و فروش انواع زالوی طبی پرورشی بهداشتی ارایشی از لارو گرفته تا زالوی مولد ، کبریتی و سوزنی شما را در تیراژ بالا بصورت عمده و نقدا خریداریم مهم نیست چه تعداد و چند قطعه زالوی طبی و بهداشتی دارید ما زالوهای سالم و قرنطینه شما را در هر تعدادی که تولید کرده اید بصورت نقد و با قیمت گذاری مناسب و عادلانه خریداریم مرکز خرید و فروش زالوی طبی بهداشتی در کرج زالوهای تولیدی شما را از استان البرز ، استان تهران و استان قزوین و استان قم ، استان گیلان و استان مازندران و استان گلستان در هر تیراژی با قیمت گذاری منصفانه خریداریم زالو مارکت در خدمت تولید کنندگان زالوی طبی ، بهداشتی و آرایشی استان قزوین _ قزوین استان البرز _ کرج استان تهران _ تهران استان مرکزی _ اراک استان همدان _ همدان استان زنجان _ زنجان استان آذربایجان شرقی _ تبریز استان آذربایجان غربی _ اورمیه استان کردستان _ سنندج استان کرمانشاه _ سنندج استان ایلام _ ایلام استان خوزستان _ اهواز استان بوشهر _ بوشهر استان هرمزگان _ بندرعباس استان سیستان و بلوچستان _ زاهدان استان خراسان جنوبی _ بیرجند استان خراسان رضوی _ مشهد استان خراسان شمالی _ بجنورد استان کرمان _ کرمان استان فارس _ شیراز استان یزد _ یزد استان اصفهان _ اصفهان استان لرستان _ خرم آباد استان گلستان_ گرگان استان مازندران _ ساری استان گیلان _ رشت استان اردبیل _ اردبیل

  پزشکی البرز
 • الکتروکوتر نو و کارکرده

  الکتروکوتر نو و کارکرده

  خرید و فروش انواع الکتروکوترهای : • الکتروکوترهای 60 وات – 70 وات – 80 وات ایرانی – مونوپلار – بای پلار - به قیمت کارخانه – سه سال گارانتی و خدمات پس از فروش - به همراه لوازم جانبی ( قلم – سرقلم – پدال – پلیت و ... ) • 50 وات LED ایتالیا – درحد نو – مونوپلار • الکتروکوتر متین – 400 وات – مونوپلار و بای پلار – کارکرده • الکتروکوتر مارتین آلمان 400 وات – مونوپلار و بای پلار – کارکرده • الکتروکوتر ولیلب آمریکا – 400 وات – مونوپلار – بای پلار • و انواع الکتروکوترهای دیجیتال و RF در برندها و مدل های مختلف • انواع الکتروکوترهای نو و کارکرده شما را خریداریم • تعمیرات پذیرفته می شود . الکتروکوتر فروش الکتروکوتر خریدالکتروکوتر تعمیرالکتروکوتر خدمات الکتروکوتر آشنایی با دستگاه الکتروکوتر الکتروکوتر چیست؟ الکتروسرجری چیست ؟ الکتروکوتر آر اف الکتروکوتر RF قیمت الکتروکوتر الکتروکوتر چشمی عکس الکتروکوتر الکتروکوتر دندانپزشکی الکتروکوترزیبایی الکتروکوتر متین دست دوم الکتروکوتر جراحی الکتروکوتر مطبی الکتروکوتر بیمارستانی

  پزشکی تهران
 • خدمات تعمیرات کورد نور سرد (کابل فیبر نوری پزشکی)

  خدمات تعمیرات کورد نور سرد (کابل فیبر نوری پزشکی)

  شرکت دانش بنیان مبین صنعت توحید آمادگی دارد انواع کابل های فیبر نوری پزشکی آسیب دیده را با کیفیت تضمینی تعمیر و بازسازی نماید. از جمله این موارد کورد نور سرد جراحی لاپاروسکوپی، کورد نوری میکروسکوپ، کابل فیبر نوری پالس اکسیمتر MRI، فیبر لیزر پزشکی، میله ی فایبر اپتیک اِکارتورها و رترکتورهای فیبر نوری و ... می باشد. هزینه ی تعمیرات نیز به نوع و میزان خرابی بستگی دارد م و قیمت اعلام شده متوسط هزینه هاست

  پزشکی اصفهان
 • دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite Noblex

  دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite Noblex

  دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite Noblexیکی از پیشرفته ترین دستگاهای لیزر دنیا برای از بین بردن موهای زائد می باشد . یکی از خصوصیات منحصر بفرد این دستگاه قابل تنظیم بودن طول موج Pulse Duration و میزان انرژی برای از بین بردن هر نوع مو و پوست می باشد . لیزرهای الکساندریت با طول موج ۷۵۵ نانومتر می باشند . مزایای دستگاه لیزر الکساندریت Alexandrite : دارای هندپیس ارگونومیک و سبک . سیستم خنک کننده محافظ دستگاه . مدهای عملکرد متعدد . سرعت بسیار بالای عملکرد . قابلیت استفاده در پوستهای روشن و تیره . موثر در از بین بردن کلیه موهای زائد صرف نظر از اینکه نازک و یا ضخیم باشند . کاربری بسیار آسان با توجه به کاهش درد در بیمار با استفاده از تکنیک خنک سازی پوست . خرید و فروش انواع لیزر پوست و مو و زیبایی و لاغری و جراحی و تجهیز کلینیک و مرکز لیزر پوست و مو با قیمت مناسب و بصورت نقد و اقساط شامل انواع دستگاه و تجهیزات پزشکی و زیبایی ، تجهیز کلیه کلینیک لیزر و مرکز لیزر و مطب پزشک های متخصص پوست و مو ، تجهیز کلیه مراکز درمانی و بیمارستان ها ، تجهیز کلیه مطب های پزشک های عمومی و جراح عمومی و متخصص زنان و پزشک های تغذیه ، تجهیز کلیه سالن های زیبایی پوست و مو و لیزر همراه با تجهیزات زیبایی استاندارد روز دنیا شامل انواع : دستگاه حذف موهای زائد آی پی ال IPL SMQ SHR – دستگاه لیزر موهای زاید ایلایت IPL RF ELIGHT SMQ – دستگاه لیزر مو اس اچ آر SHR IPL – دستگاه لیزر فراکشنال FRACTIONAL CO2 CICU – دستگاه لیزر فراکشنال FRAXIS DOU – دستگاه جوانسازی و لیفت آراف سوزنی فرکشنال SECRET RF FRACTIONAL– دستگاه اندرمولوژی لاغری و کاهش سایز ال پی جی LPG KUMA SHAPE – دستگاه لیزر موهای زائد و حذف موهای زاید – دستگاه لاغری و جوانسازی RF SECRET – دستگاه لیزر مو و درمان عروق و واریس ND YAG AILEEN LASER – دستگاه لیزر دایود DIODE LASER DEPILIGHT – دستگاه لیزر دایود رفع موهای زاید DIODE LASER EPILIA RF – دستگاه فتوتراپی خانگی و بیمارستانیDERMALIGHT UV – دستگاه دایود لیزر حذف موهای زاید صورت و بدن DIODE LASER VIKINI – دستگاه لیزر جوانسازی مخصوص زنان و بانوان FRAXIS – دستگاه لیزر الکساندرایت ALEXANDRITE LASER NOBLEX – دستگاه آکوستیک تراپی لاغری و کاهش سایز بدن ، کلیه تجهیزات شرکت تجهیزات پزشکی پیشرو طب پرشیا با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان ایران با قابلیت استعلام و آموزش رایگان و گارانتی معتبر میباشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تجهیزات پزشکی 86028409 تماس حاصل فرمایید .

  پزشکی تهران