تجهیزات فیزیوتراپی در منزل

تجهیزات فیزیوتراپی در منزل
تجهیزات فیزیوتراپی در منزل یکی از پرکاربردترین وسایل در زندگی افراد امروزی است که از ضرورت بسیاری مخصوصا برای افرادی که دچار آسیب‌هایی در اندام حرکتی شده‌اند، برخوردار است. نام فیزیوتراپی نامی آشنا است که حتما آن را بارها شنیده‌اید. این نوع درمان که که برای توان بخشی به افراد استفاده می‌شود، کاربردهای بسیاری دارد. البته در گذشته معمولا استفاده از فیزیوتراپی در بیمارستان‌ها انجام می‌پذیرفت. نکته‌ای که سبب می‌شد تا افرادی که توانایی مناسبی برای جابه‌جایی ندارند و نیاز به کمک دارند، برای مراجعه به فیزیوتراپی با مشکلاتی روبه‌رو باشند. از همین رو این روزها امکان فیزیوتراپی در منزل نیز فراهم شده است. در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به این موضوع بپردازیم و درباره تجهیزات فیزیوتراپی خانگی نکاتی را بیان کنیم. نکاتی که سبب شوند تا فیزیوتراپی در منزل را بهتر و بیشتر بشناسیم و با شناخت تجهیزات لازم آن، بتوانیم شرایط بهتری را برای فیزیوتراپی در منزل فراهم سازیم و در خرید تجهیزات فیزیوتراپی نهایت دقت را کنیم. در صورتی که به دنبال آشنا شدن با فیزیوتراپی در منزل و وسایل فیزیوتراپی خانگی هستید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید. به این ترتیب امید است بتوانید از این مقاله بهره ممکن را ببرید و استفاده خوبی را داشته باشید.
تجهیزات فیزیوتراپی در منزل
 

فیزیوتراپی خانگی، چرا و چگونه؟

پیش از آن که به دنبال استفاده از تجهیزات فیزیوتراپی خانگی باشیم، لازم است تا درباره فیزیوتراپی خانگی اطلاعاتی را به دست آوریم. این روزها به دلیل شرایط کرونا، فیزیوتراپی خانگی از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. افراد به دلیل امکان شیوع بیماری ترجیح می‌دهند در منزل بمانند و فیزیوتراپ به منزل آن‌ها بیاید. ضمن اینکه افراد بسیاری هستند که به دلیل شرایط جسمانی و کهولت سن، بیرون رفتن از منزل در شرایط غیر از کرونا نیز برایشان سخت و مشکل است. از همین رو فیزیوتراپ‌ها این روزها تجهیزات خاصی برای فیزیوتراپی خانگی را دارند تا با استفاده از آن، این مشکلات را برطرف نمایند. در صورتی که به دنبال آشنایی با تجهیزات فیزیوتراپی خانگی هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.
بیشتر بدانید: اگر به دنبال آشنایی بیشتر با تجهیزات فیزیوتراپی هستید، پیشنهاد می‌کنم مقاله تجهیزات فیزیوتراپی و کاربردهای آن را حتما بخوانید.

انواع دستگاه فیزیوتراپی

دستگاه‌های فیزیوتراپی با توجه به نیاز بیمار انواع و اقسام مختلفی دارند. علاوه بر این روزبه‌روز با رشد هرچه بیشتر علم و پیشرفت صنعت دستگاه‌های پزشکی، شرایط بهتری فراهم می‌آید و دستگاه‌های بهتری راهی و روانه بازار می‌شوند. از همین رو به روز بودن اطلاعات سبب می‌شود تا شرایط بهتری را برای درمان متناسب افراد پیدا کنیم و بتوانیم انتخاب بهتری را برای روش درمانی داشته باشیم.
به صورت کلی دستگاه‌های فیزیوتراپی می‌توانند از مادون قرمز، مافوق صوت یا فرکانس، اشعه لیزر و تنس(TENS) بهره بگیرند. از همین رو تفاوت‌هایی بین این دستگاه‌ها برقرار است. البته تفاوت‌ این دستگاه‌ها تنها در این موارد نیست. دستگاه‌های فیزیوتراپی در قدرت و توان خود، عمر باتری، تعداد برنامه‌های موجود، وضعیت پد الکتریکی و دیگر مواردی تفاوت دارند که سبب می‌شود تا گزینه‌های بیشتری با توجه به شرایط پیش روی افراد باشند و انتخاب بهتری صورت گیرد.
 بیشتر بدانید: اگر قصد خرید تجهیزات فیزیوتراپی را دارید، قبل از آن پیشنهاد می‌کنم مقاله راهنمای خرید تجهیزات فیزیوتراپی ما را بخوانید تا با اطمینان بیشتری اقدام به خرید این وسایل از فروشندگانی معتبر کنید.
 

ویژگی‌های تجهیزات فیزیوتراپی خانگی

همان‌طور که گفتیم، دستگاه‌های فیزیوتراپی از انواع بسیاری برخوردار هستند که هریک ویژگی‌هایی دارند. برای استفاده از تجهیزات و لوازم فیزیوتراپی خانگی نیز این ویژگی‌ها برقرار است. البته در این شرایط با توجه به نیاز به حمل و نقل دستگاه به منزل بیمار، لازم است نکات دیگری نیز مورد توجه قرار گیرد. برای مثال یکی از مهم‌ترین موارد، باتری دستگاه است. تجهیزات فیزیوتراپی خانگی لازم است تا از باتری خوبی برخوردار باشند تا بتوانند در شرایط خارج از مطب پزشک نیز کاربرد خود را داشته باشند. همچنین لازم است تا دستگاه مورد نظر با توجه به نیاز مخاطب انتخاب شود و برنامه‌های موجود در آن در نظر گرفته شود. ضمن اینکه دستگاه باید امکان جابه‌جایی و حمل و نقل را داشته باشد تا بتوان آن را به راحتی و بدون دردسر به منزل بیمار برد. از همین رو در ادامه برخی از این تجهیزات فیزیوتراپی خانگی را معرفی خواهیم کرد.
انواع تجهیزات فیزیوتراپی خانگی

سه نوع تجهیزات فیزیوتراپی خانگی

1. دستگاه فیزیوتراپی رک مدل 2 کاناله
اگر به دنبال استفاده از دستگاهی خانگی برای فیزیوتراپی هستید که به سادگی کار کند و کارآمد باشد، این دستگاه انتخاب خوب و مناسبی است. این دستگاه به دلیل داشتن 61 برنامه درمانی مختلف، کاربردهای بسیاری دارد. در واقع از این دستگاه و برنامه‌های درمانی آن برای مشکلات ساده‌ای چون گرفتگی عضلات و ماساژ می‌توان استفاده کرد. هرچند کاربردهای بزرگ‌تر و بیشتری نیز دارد. رفع آرتروز، دردهای سر و گردن، خشکی مفاصل، گرفتگی عضلات، بهبود التهاب تاندون و بسیاری از این موارد کاربردهای بیشتر و بزرگ‌تری برای استفاده از این دستگاه هستند. این دستگاه دارای امواج قوی و استاندارد است و برای افراد چاق و سنگین‌ وزن مناسب است. 
 
2. دستگاه فیزیوتراپی برجیس مدل اس ال 400 نیو
دیگر دستگاه فیزیوتراپی خانگی که کاربرد خوب و مناسبی را برای درمان‌های فیزیوتراپی دارد، دستگاه مورد نظر است. این دستگاه با داشتن 13 برنامه متعدد، برای بیماری‌های عصبی و ناتوانی‌های ناشی از سکته مغزی استفاده می‌شود. شکستگی‌ها و صدمات حاصل از ورزش نیز از دیگر موارد کاربرد این دستگاه است. این دستگاه به دلیل داشتن قابلیت تولید سه نوع فرکانس FES، TENS و FARADIC از موارد مناسبی برای کاربرد در منزل است.
 
3. دستگاه فیزیوتراپی مدی مکس مدل دو کاناله 400 هرتز
دیگر دستگاه فیزیوتراپی که در این مجال به آن خواهیم پرداخت، محصولی از برند مدی مکس است. این محصول با داشتن امکان تولید فرکانس‌های TENS و FARADIC شرایط را برای استفاده خانگی فراهم می‌آورد. با استفاده از این دستگاه می‌توان التهاب، اسپاسم، گرفتگی عضلات، درد بعد از عمل جراحی و دردهای مزمن دیگر را کاهش داد. با اتصال الکترودها به بدن این دستگاه شروع به کار می‌کند و می‌تواند کارایی خود را به خوبی نشان دهد. 
 
خلاصه نکات پایانی
همان‌طور که در این مقاله مشاهده کردید، تجهیزات فیزیوتراپی خانگی این روزها با انواع و اقسام بسیاری روبه‌رو است. انواع و اقسام بسیاری که هریک با داشتن ویژگی‌های مشخصی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله پس از معرفی و شناخت فیزیوتراپی و دستگاه‌های آن، لازم دیدیم تا به نیازها لازم برای تجهیزات فیزیوتراپی خانگی بپردازیم. ویژگی‌هایی که یک دستگاه فیزیوتراپی لازم دارد تا به عنوان تجهیزات خانگی آن شناخته شود.
پس از شناخت تمامی این موارد، چند نوع از دستگاه‌ها و تجهیزات فیزیوتراپی خانگی را که اکنون جز موارد پراستفاده محسوب می‌شوند به اشتراک گذاشتیم و درباره آن‌ها توضیحاتی را دادیم. امید است این مقاله را تا به اینجا همراهی کرده باشید و توانسته باشید اطلاعات لازم و جامعی را کسب کنید. اطلاعاتی که برای شما سودمند و مفید واقع شود.
 

1400/8/16
جویشگر


محصولات مشابه
 • اسپری کرایو تراپی (درمان خال و زگیل تناسلی در منزل )

  اسپری کرایو تراپی (درمان خال و زگیل تناسلی در منزل )

  نابودی زگیل تناسلی نیتروکسی پن تکنولژی اسپری کردن نیتروژن مایع بر روی خال یا زگیل تناسلی _____________________ کاربرد ؛ از بین بردن زگیل تناسلی و خال برای جلوگیری از پخش شدن ویروس در ناحیه های دیگر پوست بهترین راه استفاده از اسپری نیتروکسی میباشد . ۱_اطراف ناحیه با ژل انتی فریز پوشانده میشود که از اسیب احتمالی پوست در نواحی دیگر جلو گیری شود. ۲_روی زگیل گاز نیتروژن مایع را اسپری مینمایید . __________________ با اسپری نیتروکسی زگیل در چند ثانیه منجمد میشود . بسته شامل : ۱.۱عدد کپسول ۲۰۰ml ۲.۲ عدد ژل انتی فریز ۳.پراپ برای متمرکز کردن اسپری تاریخ انقضا(۲۰۲۴) قیمت ۱/۵۵۰/۰۰۰

  پزشکی تهران
 • دستگاه لیزر مو Aileen NDYAG Laser

  دستگاه لیزر مو Aileen NDYAG Laser

  دستگاه لیزر موهای زاید ان دی یاگ Aileen NDYAG Laser با بهره گیری از سورس NDYAG با طول موج 1064 و با بهره گیری از بروزترین تکنولوزی های صنعت پزشکی جهت رفع موهای زائد ، جوانسازی و Resurfacing و درمان ضایعات عروقی کاربرد وسیعی دارد. بیشترین مورد استفاده از این لیزر در صنعت تجهیزات پزشکی،طول موج 1064nm میباشد که در جراحی ها (لیپولیز) ،دندانپزشکی،جوانسازی،رفع موهای زائد و از بین بردن ضایعات عروقی استفاده میشود. کاربرد های دیگر این لیزر در صنایع ذوب فلزات،صنایع نظامی (تخمین مسافت) و سیستم های جرقه زنی اتومبیل ها میباشد. کاربردها: درمان قطعی موهای زائد دارای هندپیس فرکشنال برای جوانسازی از بین بردن ضایعات عروقی و همانژیوم سیستم خنک کنندگی قوی با بکارگیری گاز نیتروژن بیم اشعه یکنواخت با ماگزیمم انرژی خرید و فروش انواع لیزر پوست و مو و زیبایی و لاغری و جراحی و تجهیز کلینیک و مرکز لیزر پوست و مو با قیمت مناسب و بصورت نقد و اقساط شامل انواع دستگاه و تجهیزات پزشکی و زیبایی ، تجهیز کلیه کلینیک لیزر و مرکز لیزر و مطب پزشک های متخصص پوست و مو ، تجهیز کلیه مراکز درمانی و بیمارستان ها ، تجهیز کلیه مطب های پزشک های عمومی و جراح عمومی و متخصص زنان و پزشک های تغذیه ، تجهیز کلیه سالن های زیبایی پوست و مو و لیزر همراه با تجهیزات زیبایی استاندارد روز دنیا شامل انواع : دستگاه حذف موهای زائد آی پی ال IPL SMQ SHR – دستگاه لیزر موهای زاید ایلایت IPL RF ELIGHT SMQ – دستگاه لیزر مو اس اچ آر SHR IPL – دستگاه لیزر فراکشنال FRACTIONAL CO2 CICU – دستگاه لیزر فراکشنال FRAXIS DOU – دستگاه جوانسازی و لیفت آراف سوزنی فرکشنال SECRET RF FRACTIONAL– دستگاه اندرمولوژی لاغری و کاهش سایز ال پی جی LPG KUMA SHAPE – دستگاه لیزر موهای زائد و حذف موهای زاید – دستگاه لاغری و جوانسازی RF SECRET – دستگاه لیزر مو و درمان عروق و واریس ND YAG AILEEN LASER – دستگاه لیزر دایود DIODE LASER DEPILIGHT – دستگاه لیزر دایود رفع موهای زاید DIODE LASER EPILIA RF – دستگاه فتوتراپی خانگی و بیمارستانیDERMALIGHT UV – دستگاه دایود لیزر حذف موهای زاید صورت و بدن DIODE LASER VIKINI – دستگاه لیزر جوانسازی مخصوص زنان و بانوان FRAXIS – دستگاه لیزر الکساندرایت ALEXANDRITE LASER NOBLEX – دستگاه آکوستیک تراپی لاغری و کاهش سایز بدن ، کلیه تجهیزات شرکت تجهیزات پزشکی پیشرو طب پرشیا با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان ایران با قابلیت استعلام و آموزش رایگان و گارانتی معتبر میباشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تجهیزات پزشکی 86028409 تماس حاصل فرمایید .

  پزشکی تهران
 • فتال مانیتورینگ (NST )

  فتال مانیتورینگ (NST )

  -- فروش فتال مانیتورینگ ( NST ) بیستوس کره مدل BT-350 --دارای LCD رنگی 7 اینچ -- قابلیت ذخیره اطلاعات بیماران تا 150 دیتا -- چرخش 360درجه مانیتور جهت سهولت در کار -- دارای پروپ دوقلو -- پروپ های ضدآب -- قیمت استثنایی ( زیر قیمت نمایندگی ) ** و انواع دیگر فتال مانیتور در برندها و مدل های مختلف ** ** فتال مانیتور آکبند و نو ** ** انواع فتال مانیتورهای نو و کارکرده شما را خریداریم ** ** تعمیرات پذیرفته می شود ** جهت اطلاع از انواع برندها و مدل ها و قیمت دستگاهها تماس حاصل فرمایید .

  پزشکی تهران
 • خرید و فروش انواع تجهیزات پزشکی نو و کارکرده

  خرید و فروش انواع تجهیزات پزشکی نو و کارکرده

  خرید و فروش انواع تجهیزات پزشکی : – الکتروشوک های بای فازیک و مونوفازیک – الکتروکوترهای مونوپلار و بای پلار – الکتروکاردیوگراف ( نوارقلب )تک کاناله تا ۱۲ کاناله – پالس اکسی متر رومیزی و انگشتی – سونوکیدهای ایرانی و خارجی – اکسیژن ساز – کپنوگراف – پمپ سرنگ – پمپ سرم – مانیتور علائم حیاتی – فتال مانیتورینگ همراه با اکسسوری و خدمات پس از فروش و تعمیر و تامین قطعات

  پزشکی تهران