راهنمای خرید تجهیزات فیزیوتراپی

 برای این که بتوانید پروسه درمان را در خانه سپری کنید و به کلینیک‌های توانبخشی مراجعه نکنید، احتیاج به خرید تجهیزات فیزیوتراپی خواهید داشت. متخصصان در رابطه با انتخاب صحیح این تجهیزات دچار مشکل نخواهند شد، اما کسانی که اطلاعات کافی ندارند باید آگاهانه اقدام کنند. در این مقاله برای انجام یک خرید آگاهانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

نکات مهمی که باید قبل از خرید تجهیزات فیزیوتراپی بدانید

قدرت دستگاه
تضمین عمر مفید باتر
امکان تنظیم پالس‌های الکترونیکی و یا کنترل انواع حالت‌ها
 
فیزیوتراپی می‌تواند یک تجربه مثبت باشد و افراد در هر سنی می‌توانند از آن استفاده کنند. فیزیوتراپیست‌ها برای کمک به بیماران در دستیابی به نتایج مطلوب از ترکیبی از تکنیک‌های دستی و حرکات مبتنی بر ورزش استفاده می‌کنند. از افزایش دامنه حرکت و انعطاف پذیری بدن، نتایج درمانی مطلوبی حاصل خواهد شد. پیش از این که برای خرید تجهیزات فیزیوتراپی اقدام کنید، بهتر است با انواع تجهیزات آن آشنا شوید.
 
اگر قصد خرید تجهیزات فیزیوتراپی را دارید اما نمی‌دانید از چه فروشگاهی بخرید که معتبر باشد، جویشگر در سایت خود لیستی از فروشندگان معتبر در این زمینه را معرفی کرده است. می‌توانید به صفحه مربوطه بروید و ضمن آشنایی با فروشندگان مورد اعتماد با آن‌ها نیز تماس بگیرید و به راحتی از شرایط خرید آن‌ها اطلاع پیدا کنید.

 

راهنمای خرید تجهیزات فیزیوتراپی

چه کسانی نیاز به خرید تجهیزات فیزیوتراپی دارند؟

دردهای مفصلی در افراد مسن، افرادی با اختلال هورمونی یا آسیب‌های ورزشی می‌توانند آزار دهنده باشند. روش‌های مختلفی برای مقابله با درد وجود دارد. یکی از آن‌ها فیزیوتراپی است. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به چند تجهیزات کاربردی فیزیوتراپی در منزل که می‌توانند در مدیریت درد در خانه کمک کننده باشند. به غیر از الکتروتراپی بسیاری از تکنیک‌های دیگر مانند تحریک مفصل، حرکت شناسی، تجویز ورزش و غیره برای کاهش درد در بدن موثر است. این روش‌ها چند مورد از قدیمی ترین اشکال درمانی است. حتی وقتی هیچ دارویی وجود نداشته باشد، موثر خواهند بود.
البته اکنون همه چیز تغییر کرده است و می‌توانید وسایل الکترونیکی را خریداری کنید. خرید تجهیزات فیزیوتراپی به شما این امکان را می‌دهند تمامی فعالیت‌های لازم را در خانه انجام دهید. محصولات زیادی برای خرید و استفاده در منزل وجود دارد. ما برخی از دستگاه‌های فیزیوتراپی را که به شما در کنترل درد کمک می‌کنند، معرفی خواهیم کرد.
در برخی از ابزارها از الکتروتراپی استفاده می‌کنند. بعضی از آن‌ها از برق درمانی استفاده می‌کنند و برخی از آن‌ها فقط از طریق حرکت مناسب خون و مایعات سعی در بهبود مکانیسم دفاعی بدن دارند. تمرینات یا روال‌های اختصاصی بسیاری وجود دارد که فرد باید برای نقاط درد خاص آن‌ها را دنبال کند. برای همه این محصولات کتابچه‌های راهنما جهت استفاده درست و مناسب وجود دارد.

دستگاه TENS چیست؟

تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست یا تحریک عصبی عضلانی الکتریکی Transcutaenous مخفف کلمه TENS است. جهت خرید تجهیزات فیزیوتراپی می‌توانید دستگاه فیزیوتراپی TENS را انتخاب کنید. این دستگاه بیشتر به دلیل کنترل درد یا تسکین مزمن مورد استفاده قرار گرفته شده است.
استفاده از آن درد را از بین نمی‌برد و التیام نمی‌بخشد. استفاده عمده آن برای دردهای مزمن توصیه می‌شود. افرادی که از چنین دردهایی رنج می‌برند برای مدت طولانی مسکن‌ها را استفاده کرده‌اند و از این رو از عوارض جانبی آن رنج می‌برند. استفاده از TENS هیچ عارضه جانبی ندارد. اگرچه مانند هر وسیله پزشکی دیگری هنگام استفاده از آن باید اقدامات احتیاطی خاصی انجام شود.
دستگاه TENS با جریان بسیار ضعیفی کار می‌کند. هرچند بازهم توصیه شده است در ابتدا استفاده درمان را با مقدار جریان کمتری شروع کنید و به تدریج آن را افزایش دهید. اگر به فکر خرید تجهیزات فیزیوتراپی هستید، می‌توانید نمونه‌های تولید شده این دستگاه را بررسی کنید.

دستگاه TENSچگونه کار می‌کند؟

به غیر از یک واحد ماشین فیزیوتراپی پایه TENS که می‌تواند توسط برق یا باتری کار کند، چندین کانال بر اساس تعداد کانال‌ها و الکترودها وجود دارد. دستگاه فیزیوتراپی TENS روی نظریه دروازه درد کار می‌کند که اساسا بدان معنی است که دستگاه TENS پیام درد را از محل درد به مغز سیاه می‌کند. در واقع عصب را تحریک می‌کند که جریان این پیام درد را به نخاع یا مغز قطع کند.
چندین روش برای کار با ماشین TENS وجود دارد. اولین مورد TENS معمولی یا با فرکانس بالا است. خرید تجهیزات فیزیوتراپی از این نوع سریعترین روش تسکین درد است. این دستگاه معمولا با فرکانس> 10 هرتز استفاده می‌شود. شبیه سازی‌های دستگاه TENS با فرکانس بالا، الیاف Aβ را دفع می‌کند. با این حال تسکین درد کوتاه مدت است.
در مقابل فرکانس پایین <10 هرتز TENS تحریکات ماشینی باعث قطبی شدن الیاف Aδ و الیاف C می‌شوند که از طریق مدولاسیون درد نزولی از ساقه مغز تسکین درد را ایجاد می‌کند. این روش احتمالا تسکین درد بیشتری را به همراه دارد. البته لازم است فرکانس را مرحله به مرحله افزایش دهید. هر دو روش با آزاد سازی مواد مخدر درون زا که سیگنال‌های درد را مسدود می‌کنند و اثر ضد درد ضد هیپو ایجاد می‌کند.
خرید بهترین تجهیزات فیزیوتراپی
 

خرید بهترین مارک دستگاه فیزیزتراپی

دستگاه TENS قابل حملی که دارای 4 الکترود و یک بطری ژل باشد، گزینه مناسبی برای خرید تجهیزات فیزیوتراپی است. این دستگاه استقامت عضله را بهبود می‌بخشد، زیرا تحریک عصبی برای رشد بدن مفید است و تأثیری ماندگاری بر روی سیستم عصبی فرد تحت درمان دارد. عملکرد این دستگاه باعث افزایش سنتز پروتئین در بدن می‌شود و باعث تسریع در ترمیم بافت‌ها خواهد شد. همچنین جریان خون را در عضلات دردناک یا آسیب دیده افزایش می‌دهد. علاوه بر این باعث بهبود گردش خون می‌شود. علی رغم تأثیر بسیار عمیق بر بسیاری از عملکردهای بدن، استفاده از این دستگاه یک راه حل کاملا غیرتهاجمی و کم خطر برای کنترل درد است.
شایان به ذکر است که خرید تجهیزات فیزیوتراپی و استفاده از آن باعث افزایش گردش خون و مواد مغذی در کنار تراکم عضلات خواهد شد. این دستگاه می‌تواند برای تمرینات قدرتی، بدن سازی و بهبود تحرک عصبی نیز مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه درد را تسکین می‌دهد و یک اثر مثبت ماندگار بر عملکردهای بدن فرد ایجاد می‌کند. اگر دردی دارید که مربوط به پیری و مشکلاتی مانند آرتروز است، باید برخی از موارد دیگر را به شما معرفی کنیم.
 

دستگاه فیزیوتراپی ماساژوردار

در انواع مختلف این دستگاه‌ها پنج حالت ماساژ مختلف وجود دارد. شانه، کمر، بازو، پا و ساق ماساژ داده خواهد شد. خرید تجهیزات فیزیوتراپی نیاز شما به دارو و مسکن را برطرف می‌کند. با این حال قبل از استفاده از دستگاه باید با پزشک یا فیزیوتراپیست مشورت کنید. زیرا ترکیب اشتباه گزینه‌های درمانی می‌تواند منجر به ناراحتی بیشتر بافت آسیب دیده بدن شود. توصیه می-شود که در ابتدا با قدرت کمتری شروع کنید و سپس به آرامی به سمت درجات بالاتر بروید. خرید این دستگاه یک گزینه بسیار ارزان قیمت است. شما می‌توانید برای مقابله با بسیاری از مشکلات از این تجهیزات استفاده کنید. آن هم بدون نیاز به مراجعه به کلینک‌های فیزیوتراپی!

دستگاه فیزیوتراپی TENS 2 کانال Medansh 

این دستگاه همزمان از TENS و تحریک الکترونیکی عضله (EMS) استفاده می‌کند. خرید تجهیزات فیزیوتراپی این چنینی برای تحریک عضله همراه با مدیریت درد استفاده می‌شود. از TEN برای جلوگیری از درد با تحریک ریشه‌های عصبی استفاده می‌شود. شاید تا به حال در مورد تحریک الکترونیکی عضله یا همان EMS نشنیده باشید و یا اطلاعات کافی در رابطه با آن نداشته باشید. در ادامه با این نوع روش فیزیوتراپی بیشتر آشنا می‌شوید. ببینیم این نوع تحریک الکترونیکی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

تحریک الکترونیکی عضله (EMS) چیست؟

تحریک الکتریکی عضله (EMS) به عنوان تحریک الکتریکی عصبی عضلانی (NMES) یا تحریک الکترومیوست نامیده می‌شود. با این روش انقباض عضله صورت می‌گیرد و در نتیجه با استفاده از تکانه‌های الکتریکی تحریک ماهیچه حاصل می‌شود. این دستگاه برای تقویت قدرت عضلات برای ورزشکاران یا علاقه مندان به تناسب اندام ابزاری بسیار مهم و کارآمد است. با خرید تجهیزات فیزیوتراپی برای انجام فیزیوتراپی در خانه توان بخشی بیماران به بهترین شکل ممکن صورت می‌گیرد. همچینی می‌توان به عنوان ابزار تشخیصی برای ارزیابی عملکرد عضلانی و بهبودی بیمار بعد از ورزش درمانی استفاده کرد. تکانه‌ها توسط دستگاه الکتریکی تولید می‌شوند و از طریق الکترودها به سطح پوست نزدیک به بخش آسیب دیده منتقل می‌شوند. تکانه‌های الکتریکی نقش پتانسیل عملی را دارند که از سیستم عصبی مرکزی ناشی می‌شود و باعث انقباض عضله خواهد شد.

دستگاه فیزیوتراپی TENS 2 چگونه کار می‌کند؟

محرک عضله می‌تواند به گردش خون و جلوگیری از لخته شدن خون در خود رگ‌ها کمک کند. همچنین مناطق آسیب دیده را آزاد و محدودیت‌های حرکتی را کاهش می‌دهد. حتی می‌تواند به زنان مبتلا به درد زایمان نیز کمک کند. خرید تجهیزات فیزیوتراپی با فرکانس 2-250 هرتز می‌تواند اقدامی هوشمندانه باشد. به طور معمول این دستگاه برای یک پروسه درمان استفاده می‌شود. عملکرد دوگانه TENS و EMS برای افرادی که باید درد زیادی را متحمل شوند و در عین حال تمرینات را انجام دهند، یک مزیت بزرگ است. استفاده از این دستگاه برای افراد مسن یا کم تحمل در زمان بروز درد بسیار مفید است. این دستگاه بسیار کم حجم و سبک است و به راحتی در خانه قابل تنظیم است. با پیروی از دستورات یک فیزیوتراپیست آموزش دیده، این می‌توانید یک راه حل بسیار مفید برای مقابله با درد پیدا کنید.

خرید ارزان تجهیزات فیزیوتراپی

برای خرید نمونه‌های ارزان قیمت، می‌توانید از انواع مندرج در سایت دیدن کنید. قیمت‌ها کاملا متعارف و مقرون به صرفه است. تمامی محصولات توسط تولید کننده ضمانت شده است. راهکار دومی که می‌توانیم برای صرفه جویی در هزینه‌ها به شما پیشنهاد کنیم، خرید اینترنتی تجهیزات فیزیوتراپی دست دوم است. شما می‌توانید با کمی تحقیق و صرف وقت خرید تجهیزات فیزیوتراپی را با قیمت باورنکردنی انجام دهید. لازم است از سالم بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید. بهتر است پس از تست، دستگاه معامله را قطعی کنید. اگر هنوز فکر می‌کنید در رابطه با این موضوع نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در اسرع وقت تماس بگیرید.
در این نوشته سعی کردیم راهنمای جامعی از خرید تجهیزات فیزیزوتراپی را در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم تا به اینجا برایتان مفید بوده باشد. اگر در این زمینه تجربه و اطلاعاتی دارید، خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید که هم ما و هم کاربران از آن استفاده کنند. شما چه نکات دیگری را قبل از خرید این تجهیزات پیشنهاد می‌دهید؟
 
 
 

 

۲۹ خرداد ۱۴۰۰
جویشگر


محصولات مشابه
 • خریدار زالوی طبی عمده با قیمت مناسب در ایران

  خریدار زالوی طبی عمده با قیمت مناسب در ایران

  قابل توجه تولید کنندگان تکثیر و پرورش دهندگان خرد زالوی طبی بهداشتی در مشاغل خانگی نگران فروش زالوهای طبی تولیدی خود نباشید ، زالو مارکت همه تولیدات شما را به شرط سالم بودن و قرنطینه شده یکجا خریدار است خرید و فروش انواع زالوی طبی پرورشی بهداشتی ارایشی از لارو گرفته تا زالوی مولد ، کبریتی و سوزنی شما را در تیراژ بالا بصورت عمده و نقدا خریداریم مهم نیست چه تعداد و چند قطعه زالوی طبی و بهداشتی دارید ما زالوهای سالم و قرنطینه شما را در هر تعدادی که تولید کرده اید بصورت نقد و با قیمت گذاری مناسب و عادلانه خریداریم مرکز خرید و فروش زالوی طبی بهداشتی در کرج زالوهای تولیدی شما را از استان البرز ، استان تهران و استان قزوین و استان قم ، استان گیلان و استان مازندران و استان گلستان در هر تیراژی با قیمت گذاری منصفانه خریداریم زالو مارکت در خدمت تولید کنندگان زالوی طبی ، بهداشتی و آرایشی استان قزوین _ قزوین استان البرز _ کرج استان تهران _ تهران استان مرکزی _ اراک استان همدان _ همدان استان زنجان _ زنجان استان آذربایجان شرقی _ تبریز استان آذربایجان غربی _ اورمیه استان کردستان _ سنندج استان کرمانشاه _ سنندج استان ایلام _ ایلام استان خوزستان _ اهواز استان بوشهر _ بوشهر استان هرمزگان _ بندرعباس استان سیستان و بلوچستان _ زاهدان استان خراسان جنوبی _ بیرجند استان خراسان رضوی _ مشهد استان خراسان شمالی _ بجنورد استان کرمان _ کرمان استان فارس _ شیراز استان یزد _ یزد استان اصفهان _ اصفهان استان لرستان _ خرم آباد استان گلستان_ گرگان استان مازندران _ ساری استان گیلان _ رشت استان اردبیل _ اردبیل

  پزشکی البرز
 • الکتروکوتر نو و کارکرده

  الکتروکوتر نو و کارکرده

  خرید و فروش انواع الکتروکوترهای : • الکتروکوترهای 60 وات – 70 وات – 80 وات ایرانی – مونوپلار – بای پلار - به قیمت کارخانه – سه سال گارانتی و خدمات پس از فروش - به همراه لوازم جانبی ( قلم – سرقلم – پدال – پلیت و ... ) • 50 وات LED ایتالیا – درحد نو – مونوپلار • الکتروکوتر متین – 400 وات – مونوپلار و بای پلار – کارکرده • الکتروکوتر مارتین آلمان 400 وات – مونوپلار و بای پلار – کارکرده • الکتروکوتر ولیلب آمریکا – 400 وات – مونوپلار – بای پلار • و انواع الکتروکوترهای دیجیتال و RF در برندها و مدل های مختلف • انواع الکتروکوترهای نو و کارکرده شما را خریداریم • تعمیرات پذیرفته می شود . الکتروکوتر فروش الکتروکوتر خریدالکتروکوتر تعمیرالکتروکوتر خدمات الکتروکوتر آشنایی با دستگاه الکتروکوتر الکتروکوتر چیست؟ الکتروسرجری چیست ؟ الکتروکوتر آر اف الکتروکوتر RF قیمت الکتروکوتر الکتروکوتر چشمی عکس الکتروکوتر الکتروکوتر دندانپزشکی الکتروکوترزیبایی الکتروکوتر متین دست دوم الکتروکوتر جراحی الکتروکوتر مطبی الکتروکوتر بیمارستانی

  پزشکی تهران
 • خدمات تعمیرات کورد نور سرد (کابل فیبر نوری پزشکی)

  خدمات تعمیرات کورد نور سرد (کابل فیبر نوری پزشکی)

  شرکت دانش بنیان مبین صنعت توحید آمادگی دارد انواع کابل های فیبر نوری پزشکی آسیب دیده را با کیفیت تضمینی تعمیر و بازسازی نماید. از جمله این موارد کورد نور سرد جراحی لاپاروسکوپی، کورد نوری میکروسکوپ، کابل فیبر نوری پالس اکسیمتر MRI، فیبر لیزر پزشکی، میله ی فایبر اپتیک اِکارتورها و رترکتورهای فیبر نوری و ... می باشد. هزینه ی تعمیرات نیز به نوع و میزان خرابی بستگی دارد م و قیمت اعلام شده متوسط هزینه هاست

  پزشکی اصفهان
 • دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite Noblex

  دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite Noblex

  دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite Noblexیکی از پیشرفته ترین دستگاهای لیزر دنیا برای از بین بردن موهای زائد می باشد . یکی از خصوصیات منحصر بفرد این دستگاه قابل تنظیم بودن طول موج Pulse Duration و میزان انرژی برای از بین بردن هر نوع مو و پوست می باشد . لیزرهای الکساندریت با طول موج ۷۵۵ نانومتر می باشند . مزایای دستگاه لیزر الکساندریت Alexandrite : دارای هندپیس ارگونومیک و سبک . سیستم خنک کننده محافظ دستگاه . مدهای عملکرد متعدد . سرعت بسیار بالای عملکرد . قابلیت استفاده در پوستهای روشن و تیره . موثر در از بین بردن کلیه موهای زائد صرف نظر از اینکه نازک و یا ضخیم باشند . کاربری بسیار آسان با توجه به کاهش درد در بیمار با استفاده از تکنیک خنک سازی پوست . خرید و فروش انواع لیزر پوست و مو و زیبایی و لاغری و جراحی و تجهیز کلینیک و مرکز لیزر پوست و مو با قیمت مناسب و بصورت نقد و اقساط شامل انواع دستگاه و تجهیزات پزشکی و زیبایی ، تجهیز کلیه کلینیک لیزر و مرکز لیزر و مطب پزشک های متخصص پوست و مو ، تجهیز کلیه مراکز درمانی و بیمارستان ها ، تجهیز کلیه مطب های پزشک های عمومی و جراح عمومی و متخصص زنان و پزشک های تغذیه ، تجهیز کلیه سالن های زیبایی پوست و مو و لیزر همراه با تجهیزات زیبایی استاندارد روز دنیا شامل انواع : دستگاه حذف موهای زائد آی پی ال IPL SMQ SHR – دستگاه لیزر موهای زاید ایلایت IPL RF ELIGHT SMQ – دستگاه لیزر مو اس اچ آر SHR IPL – دستگاه لیزر فراکشنال FRACTIONAL CO2 CICU – دستگاه لیزر فراکشنال FRAXIS DOU – دستگاه جوانسازی و لیفت آراف سوزنی فرکشنال SECRET RF FRACTIONAL– دستگاه اندرمولوژی لاغری و کاهش سایز ال پی جی LPG KUMA SHAPE – دستگاه لیزر موهای زائد و حذف موهای زاید – دستگاه لاغری و جوانسازی RF SECRET – دستگاه لیزر مو و درمان عروق و واریس ND YAG AILEEN LASER – دستگاه لیزر دایود DIODE LASER DEPILIGHT – دستگاه لیزر دایود رفع موهای زاید DIODE LASER EPILIA RF – دستگاه فتوتراپی خانگی و بیمارستانیDERMALIGHT UV – دستگاه دایود لیزر حذف موهای زاید صورت و بدن DIODE LASER VIKINI – دستگاه لیزر جوانسازی مخصوص زنان و بانوان FRAXIS – دستگاه لیزر الکساندرایت ALEXANDRITE LASER NOBLEX – دستگاه آکوستیک تراپی لاغری و کاهش سایز بدن ، کلیه تجهیزات شرکت تجهیزات پزشکی پیشرو طب پرشیا با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان ایران با قابلیت استعلام و آموزش رایگان و گارانتی معتبر میباشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تجهیزات پزشکی 86028409 تماس حاصل فرمایید .

  پزشکی تهران