آشنایی با کیت اندوتوکسین

آشنایی با کیت اندوتوکسین
 در این مقاله در مورد کیت اندوتوکسین صحبت خواهیم کرد و اطلاعات کامل و دقیقی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. در صنعت داروسازی و تمامی شاخه‌های مرتبط به تولید داروها باید دقت بسیار زیادی به خرج داده شود تا هیچ گونه اشتباهی در روند و فرآیند تولید دارو اتفاق نیافتد. بدین منظور از ابزارهای بسیاری زیادی استفاده می‌شود، تا بتوان به وسیله آن‌ها کیفیت دارو‎‌ها را بررسی کرد. این کار کمک می‌کند مطلع شویم داروهای تولید شده در چه سطحی از کیفیت قرار دارند و تولیدات دارویی را درجه بندی کنیم. اگر در مورد کیت سنجش اندوتوکسین کنجکاو هستید، می‌توانید با ما همراه شوید و اطلاعات جامع و مفیدی را مطالعه کنید.

اندوتوکسین چیست؟ 

همان طور که ملاحظه می‌کنید، در کنار نام این ابزار از عنوان سنجش یاد شده است. می‌توان حدس زد که این وسیله مربوط به پروسه انجام آزمایشات دارویی است. در ادامه قصد داریم تا به صورت تخصصی این نکته را مورد بررسی قرار دهیم. به طور کلی پس از انجام پروسه ساخت و تهیه داروها، استفاده از این کیت در انجام مجموعه‌ای از آزمایشات تخصصی لازم و حیاتی است.
کوچک‌ترین خطای شیمیایی می‌تواند آثار مخرب و جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. در نتیجه باید آزمایشات متعددی بر روی آن‌ها صورت بگیرد تا از سلامت و صحت کامل آن اطمینان حاصل کنیم. یکی از این فیلترهای آزمایشگاهی، به واسطه کیت اندوتوکسین تعریف شده است.
در اصل یکی از آزمایشاتی که پس از ساخت و تهیه انواع دارو‌ها انجام می‌شود، آزمایش اندوتوکسین است. این آزمایش باید با کیت اندوتوکسین انجام شود. این فرایند زیر نظرFDA  آمریکا تعریف شده و کاملا مورد تائید جوامع پزشکی است. در واقع این ابزار کاملا تست شده و کاربرد موثری دارد.
این آزمایش در مرحله آخر پروسه داروسازی قرار دارد و با هدف کنترل کیفیت صورت می‌گیرد. این تست ویژگی‌های بسیاری دارد و باید بدانید که اندوتوکسیون به صورت هماهنگ با هر باکتری گرم منفی همراه است. معمولا اندوتوکسیون‌ها را با اگزوتوکسین‌ها مقایسه می‌کنند و در یک خانواده قرار می‌دهند. البته باید گفت که میزان سمی بودن اندوتوکسیون‌ها نسبت به اگزوتوکسین ها کمتر است.
اگر بخواهیم به صورت بیولوژیکی و فیزیکی توضیح بدهیم که اندوتوکسیون‌ها در کدام نقطه بدن وجود دارند، باید گفت که در واقع جز ساختار دیوارهای سلولی هستند و معمولا جنس آن‌ها از LPS یا همان لیپوپلی ساکارید است.

کیت اندوتوکسین

کیت اندوتوکسین چیست؟

اندوتوکسین‌ها قادر به کنترل و حفظ مقدار کمی از سم‌ها هستند. معمولا از کیت اندوتوکسین در تست داروهای انسانی، حیوانی، پزشکی و تزریقاتی استفاده می‌شود و کاربردهای فراوان هم دارد. LPSها را به عنوان اندوتوکسین‌ها می‌شناسند و بر این موضوع باور دارند که این لیپوپلی ساکارید هم نوعی اندوتوکسین است. در واقع همان ساختار را دارد و جز دیواره سلولی محسوب می‌شود. بهتر است که در مورد LPS یا همان لیپوپلی ساکارید نیز اطلاعات محدود اما مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. باید گفت که لیپوپلی ساکاریدها یک سیستم ایمنی بسیار قوی و عملکرد ذاتی هستند که می‌توانند منجر به شوک، تب و حتی مرگ شوند. به همین دلیل است که وجود لیپوپلی ساکارید را در معرف‌های بیولوژیکی به طور گسترده‌ای مورد بررسی قرار می‌دهند.
اگر قصد خرید کیت سنجش اندوتوکسین را دارید و نمی‌دانید از کجا بخرید، جویشگر معتبرترین فروشندگان و تامین‌کنندگان را به شما معرفی می‌کند. کافیست به صفحه مربوطه بروید و با این فروشندگان آشنا شوید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی‌های لازم با کارشناسان ما تماس بگیرید.

روش‌های آزمایش اندوتوکسین باکتریایی

می‌توان برای استفاده از اندوتوکسیون از روش‌های بسیار زیادی استفاده کرد تا به عبارتی مرحله کنترل کیفیت را به خوبی به انجام رساند. در ادامه قصد داریم تا در مورد روش‌های آزمایش اندوتوکسین باکتریایی صحبت کنیم. آزمایش اندوتوکسین های باکتریایی را به عنوان BET)) هم می-شناسند.
 BET در واقع برای آن دسته از دستگاه‌های پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با سیستم قلبی عروقی، لنفاوی و مایع مغزی نخاع در ارتباط هستند. آزمایش دیگری به عنوان Limulus Amebocyte Lysate (LAL) وجود دارد که در پستانداران و مخصوصا انسان-ها علائم تب را به وجود می‌آورد. دقت داشته باشید که آزمایشBET  را با آزمایشLAL  یعنی همان آزمایش پیروژن اشتباه نگیرید.
 
آزمایش اندوتوکسین باکتریایی را می‌توان با روش‌های زیر هم به سرانجام رساند:
آزمایش تورمی سنجی
کروموژنیک جنبشی

نحوه ی آزمایش اندوتوکسین

برای بسیاری از افراد سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توان آزمایش اندوتوکسیون را انجام داد و به عبارتی نحوه آزمایش به چه صورت است؟ در ادامه نحوه آزمایش کیت سنجش اندوتوکسین را مورد بررسی قرار خواهیم داد. همان‌طور که در قسمت‌های قبلی ذکر شد، می‌توان از روش‌های بسیاری برای استفاده از کیت اندوتوکسین پیروری کرد.
در این قسمت قصد داریم تا نحوه آزمایش‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. برای انجام آزمون اندوتوکسین از سلول‌های خونی یا همان آمبوسیت خرچنگ نعل اسبی استفاده می‌شود. به طوری که اندوتوکسین فاکتوری را در این سلول‌ها فعال کرده و باعث فرآیند انعقادی می‌گردد. فراموش نکنید که این سلول‌ها تمایل بسیار زیادی به مقادیر کمی اندوتوکسین ازخود نشان می‌دهند. به همین است که گزینه مناسبی جهت تشخیص این سم در مایعات است.

کاربرد کیت اندوتوکسین

کاربرد کیت اندوتوکسین

همان‌طور که در قسمت‌های فوق به این موضوع اشاره شد، از کیت سنجش اندوتوکسیون در کنترل کیفی دارو‌های انسانی و حیوانی استفاده می‌شود اما کاربرد این کیت تنها به این قسمت ختم نمی‌شود.  سلامت آب آشامیدنی بسیار حائز اهمیت است و با بررسی‌ها و آزمایشات بسیار دقیق، میزان اندوتوکسین داخل آب را هم مورد بررسی و آزمایش قرار می‌دهند. این کار توسط HDK  کیت امکان پذیر است.

نحوه نگهداری

کیت را می‌توان در دمای متوسط اتاق تا یک ماه خشک و سلامت نگه داشت. برای استفاده طولانی مدت، کیت را در دمای 2-8 درجه سانتیگراد به بالا نگه دارید. به این روش 24 ماه ماندگاری خواهد داشت. کیت یا هر یک از اجزای آن را هرگز فریز نکنید.

مرحله اول تهیه نمونه و پروتکل شناسایی Endotoxin

تمام مواد یا رقیق کننده‌هایی که برای جمع آوری نمونه‌ها و آماده سازی معرف در پروسه آزمایش استفاده می‌شوند، باید فاقد اندوتوکسین باشند. حتما برای انجام ای مرحله از اسپتیک استفاده کنید. نمونه‌هایی که باید آزمایش شوند باید به گونه ای ذخیره شوند که تمام فعالیت‌های باکتری شناسی انجام دهند و سپس متوقف شوند. ممکن است سطح اندوتوکسین با گذشت زمان افزایش یابد.
می‌توان نمونه‌ها را در 24 الی 2 ساعت قبل از استفاده ذخیره کرد اما اگر ظرف 24 ساعت استفاده نشود، باید به صورت منجمد نگهداری شود. از آن‌جا که واکنش LAL-endotoxin به pH وابسته است، ممکن است لازم باشد که pH نمونه را در محدوده‌ای مشخص تنظیم کنید.
با استفاده از هیدروکسید سدیم یا اسید کلریدریک فاقد اندوتوکسین ای کار امکان پذیر خواهد بود. همیشه PH یک مقدار بزرگ را اندازه بگیرید. با استفاده از آب معرف LAL نمونه آزمایش را حل کرده یا رقیق کنید. نمونه باید فاقد آلاینده Beta Glucans باشد. ممکن است این آلاینده از مخمر و سلولزی حاصل شود.

مرحله دوم آماده سازی معرف

با افزودن 2 میلی لیتر آب معرف LAL به ویال، لیزات لیوفیلیزه شده را برای بار دوم تشکیل دهید. حداقل به مدت 30 ثانیه به آرامی تکانش دهید تا ماده شیمیایی بازسازی شده واکنش نشان دهد. این فرایند را می‌توان در دمای -20 درجه سانتیگراد انجام داد. 

استاندارد E. coli اندوتوکسین

استاندارد اندوتوکسین لیوفیلیزه شده را با افزودن 1 میلی لیتر آب معرف LAL حل کنید. اجازه دهید حداقل به مدت 15 دقیقه کاملا مخلوط شود. تشکیل یک گرداب برای به دست آوردن محلول موجود در اندوتوکسین لازم است. محلول اندوتوکسین 0/5 EU / ml را به عنوان کنترل مثبت آماده کنید. نمونه بازسازی شده استاندارد اندوتوکسین تا 15 روز در دمای -20 درجه سانتیگراد یا کمتر قابل نگهداری خواهد بود.

قیمت خرید کیت سنجش اندوتوکسین

قیمت کیت سنجش اندوتوکسین

قیمت این کیت در حال حاضر بین 90.000 الی 170.000 دلار است. شما می‌توانید در صورت نیاز و اطلاع از قیمت‌های جدید، با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.همچنین برای خرید کیت اندوتوکسین از مشاوران ما کمک بگیرید و اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.
 
چگونه اندوتوکسین را محاسبه می‌کنند؟ این گونه درباره‌اش فکر کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.
اگر دوز 1 میلی گرم در کیلوگرم در ساعت باشد:
حد اندوتوکسین (5 EU / کیلوگرم در ساعت) ÷ (1 میلی گرم در کیلوگرم در ساعت) = 5 EU / میلی گرم است.
اگر دوز 10 میلی گرم در کیلوگرم در ساعت باشد:
حد اندوتوکسین (5 EU / کیلوگرم در ساعت) ÷ (10 میلی گرم در کیلوگرم در ساعت) = 5/0 EU / میلی گرم است. 
اگر دوز 100 میلی گرم در کیلوگرم در ساعت باشد:
حد اندوتوکسین (5 EU / کیلوگرم در ساعت) ÷ (100 میلی گرم در کیلوگرم در ساعت) = 0.05 EU / میلی گرم است.
 

جمع بندی

آزمایش اندوتوکسین باکتریایی یک آزمایش مهم است که در شرایط آزمایشگاهی با کیت سنجش اندوتوکسین قابل انجام خواهد بود. از کیت مخصوص برای تشخیص اندوتوکسین‌های باکتریایی استفاده می‌شود. برای آزمایش اندوتوکسین باکتریایی از لیزات سلول‌های خونی خرچنگ نعل اسبی استفاده شده است. از این مواد برای تشخیص اندوتوکسین‌های باکتریایی استفاده می‌کنند.
LPS یک محرک قوی در سیستم ایمنی ذاتی مهره داران است و می‌تواند باعث تب، شوک سپتیک و در نهایت مرگ شود. همچنین این ماده به عنوان نشانگر زیستی برای تشخیص تهاجم پاتوژن باکتریایی شناخته شده و مسئول ایجاد پاسخ التهابی و شوک درون سمی در موارد شدید است. تشخیص LPS در مواد بیولوژیکی مانند پروتئین، پپتید یا نمونه آنتی بادی، یک وظیفه اساسی برای تولید زیستی و فرآوری بیولوژیکی است. برای خرید کیت‌های سنجش اندوتوکسین با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین خوشحال می‌شویم اگر نظری در رابطه با این کیت و محتوای مقاله دارید
 

1400/3/12
جویشگر


دیگر محصولات


محصولات مشابه
 • مواد شیمیایی آزمایشگاهی محیط کشت

  با سلام تجهیزات آزمایشگاهی آپادانا. . . . . قابل توجه دانشگاه‌ها و کلیه آزمایشگاه‌های مراکز تهیه و توزیع و واردات انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی و محیط کشت با مارکهای زیر. . مرک-زیگما-فولکا-بیومارک-کی و لب-دیفکو-لب ام. . و غیره www. apadanalab. com

  آزمایشگاهی اصفهان
 • ارائه انواع ساشه رطوبت گیر(سیلیکاژل) مخصوص بسته بندی لوازم و تجهیزات

  شرکت شیمیائی پارسیان ارائه کننده انواع رطوبت گیر (سیلیکاژل) و مینراژل(رطوبت گیر معدنی) جهت استفاده در صنایه شیمیائی،صنایع بسته بندی، صنایع داروئی،ساخت شیشه دوجداره،صنایع تولید کیف و کفش،ساخت گل خشک و... این ترکیبات بصورت فله از یک کیلوگرم به بالا و بصورت ساشه (بسته بندی پارچه ای استاندارد) ارائه میگردد. ساشه سیلیکاژل در اندازه های 1گرمی،3گرمی،5گرمی،10 گرمی،20 گرمی،50گرمی، 100 گرمی و 250 گرمی ارائه میگردد. این ترکیبات یکبار مصرف نبوده و با احیاء به وسیله حرارت دهی تا چندین بار قابل استفاده هستند ارائه انواع بنتونیت،کربنات کلسیم،زئولیت،سودا لایم و مولکولارسیو ساخت انواع رطوبت گیر به سفارش مشتری. 09195054577-09121220085-88804845-88924588-9

  آزمایشگاهی تهران
 • فروش محلول ضدعفونی کننده الکلی

  فروش محلول ضدعفونی کننده الکلی

  بدیهی است که کارایی ضدعفونی کننده های الکلی به میزان غلظت الکل موجود در آن بستگی دارد. به‌توصیه محققان و متخصصان این عرصه، درصد خلوص الکل یک [ضدعفونی کننده الکلی] (https://www.aralshimi.com/product/%d9%85%d8%ad%d9%84%d9%88%d9%84-%d8%b6%d8%af%d8%b9%d9%81%d9%88%d9%86%db%8c-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%a7%d9%84%da%a9%d9%84%db%8c/) مناسب باید در بازه ی ۶۰ درصد الی ۹۵ درصد باشد. در این صورت می توان گفت آن محلول ضدعفونی کننده، مناسب و ایده آل برای تمیزکردن دست‌ها است. همچنین، در ترکیب محصولات ضدعفونی کننده الکلی، غالباً جهت جلوگیری از خشکی پوست از روان کننده هایی از قبیل گلیسیرین و لوسیون های نرم کننده ای مانند آلوئه ورا استفاده می شود. تجربه ی استفاده از [محلول های ضدعفونی کننده] (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B6%D8%AF%D8%B9%D9%81%D9%88%D9%86%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87) الکلی در این ایام شیوع کرونا، نشان داده است که برخی از افراد بدلیل استفاده زیاد از محلول های ضدعفونی کننده، دچار خشکی پوست یا حساسیت های پوستی شده اند. به همین خاطر توصیه می شود حمتاً از ضدعفونی کننده های دست استاندارد و با خلوص مورد نیاز استفاده شود. ترکیبات نرم کننده و روان کننده باعث آبرسانی به پوست شده و از دستان شما در مقابل ویروس کرونا و همچنین خشکی پوست محافظت می کند. آرال شیمی، محلول ضدعفونی دست الکلی با خلوص ۷۰% را توزیع می کند. مواد تشکیل دهنده این محلول اتانول، ایزوپروپانول، گلیسیرین و آب دیونیزه است. محلول های الکلی آرال شیمی در ظروف۷۰ سی سی، ۵۰۰ سی سی، ۴لیتری، ۱۰ لیتری و بالاتر به فروش می رسند. جهت سهولت در استفاده از محلول های ضدعفونی دست الکلی، این محلول بصورت اسپری ۱۰۰ سی سی و ژل ۷۰ سی سی نیز عرضه می شود. جهت اطلاعات بیشتر به سایت آرال شیمی www.aralshimi.com مراجعه فرمائید.

  آزمایشگاهی گلستان
 • فروش ژل ضدعفونی کننده الکلی دست

  فروش ژل ضدعفونی کننده الکلی دست

  ژل پایه [ژل های ضدعفونی کننده الکلی] (https://www.aralshimi.com/product/%da%98%d9%84-%d8%b6%d8%af%d8%b9%d9%81%d9%88%d9%86%db%8c-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%a7%d9%84%da%a9%d9%84%db%8c/) اتانول و ایزوپروپانول است. میزان الکل موجود در ژل ضدعفونی کننده دست ۷۰% می باشد. همزمان با شیوع ویروس کرونا استفاده از ژل های ضدعفونی کننده نیز افزایش یافته است. ژل ضدعفونی کننده الکلی در کنار ژل های ضدعفونی کننده، در راستای محافظت از قشر آسیب پذیر کودکان و دانش آموزان، پکیج هایی نیز برای مدارس طراحی شده که شامل موارد زیر می باشد: محلول ۷۰ سی سی با درب فلیپ تاپ و ژل ضدعفونی کننده الکلی دست ۷۰ سی سی اسپری الکلی ۱۰۰ سی سی و ژل ضدعفونی کننده الکلی دست ۷۰ سی سی ضدعفونی کننده الکلی دست از جمله محصولات الکلی هستند که مورد تایید سازمان های مذکور می باشند. ژل های الکلی نیز مانند محلول ضدعفونی کننده الکلی در فروشگاه ها و داروخانه های مختلف عرضه می شود. جهت اطلاعات بیشتر به سایت آرال شیمی www.aralshimi.com مراجعه فرمائید.

  آزمایشگاهی گلستان