آشنایی با کیت اندوتوکسین

آشنایی با کیت اندوتوکسین
 در این مقاله در مورد کیت اندوتوکسین صحبت خواهیم کرد و اطلاعات کامل و دقیقی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. در صنعت داروسازی و تمامی شاخه‌های مرتبط به تولید داروها باید دقت بسیار زیادی به خرج داده شود تا هیچ گونه اشتباهی در روند و فرآیند تولید دارو اتفاق نیافتد. بدین منظور از ابزارهای بسیاری زیادی استفاده می‌شود، تا بتوان به وسیله آن‌ها کیفیت دارو‎‌ها را بررسی کرد. این کار کمک می‌کند مطلع شویم داروهای تولید شده در چه سطحی از کیفیت قرار دارند و تولیدات دارویی را درجه بندی کنیم. اگر در مورد کیت سنجش اندوتوکسین کنجکاو هستید، می‌توانید با ما همراه شوید و اطلاعات جامع و مفیدی را مطالعه کنید.

اندوتوکسین چیست؟ 

همان طور که ملاحظه می‌کنید، در کنار نام این ابزار از عنوان سنجش یاد شده است. می‌توان حدس زد که این وسیله مربوط به پروسه انجام آزمایشات دارویی است. در ادامه قصد داریم تا به صورت تخصصی این نکته را مورد بررسی قرار دهیم. به طور کلی پس از انجام پروسه ساخت و تهیه داروها، استفاده از این کیت در انجام مجموعه‌ای از آزمایشات تخصصی لازم و حیاتی است.
کوچک‌ترین خطای شیمیایی می‌تواند آثار مخرب و جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. در نتیجه باید آزمایشات متعددی بر روی آن‌ها صورت بگیرد تا از سلامت و صحت کامل آن اطمینان حاصل کنیم. یکی از این فیلترهای آزمایشگاهی، به واسطه کیت اندوتوکسین تعریف شده است.
در اصل یکی از آزمایشاتی که پس از ساخت و تهیه انواع دارو‌ها انجام می‌شود، آزمایش اندوتوکسین است. این آزمایش باید با کیت اندوتوکسین انجام شود. این فرایند زیر نظرFDA  آمریکا تعریف شده و کاملا مورد تائید جوامع پزشکی است. در واقع این ابزار کاملا تست شده و کاربرد موثری دارد.
این آزمایش در مرحله آخر پروسه داروسازی قرار دارد و با هدف کنترل کیفیت صورت می‌گیرد. این تست ویژگی‌های بسیاری دارد و باید بدانید که اندوتوکسیون به صورت هماهنگ با هر باکتری گرم منفی همراه است. معمولا اندوتوکسیون‌ها را با اگزوتوکسین‌ها مقایسه می‌کنند و در یک خانواده قرار می‌دهند. البته باید گفت که میزان سمی بودن اندوتوکسیون‌ها نسبت به اگزوتوکسین ها کمتر است.
اگر بخواهیم به صورت بیولوژیکی و فیزیکی توضیح بدهیم که اندوتوکسیون‌ها در کدام نقطه بدن وجود دارند، باید گفت که در واقع جز ساختار دیوارهای سلولی هستند و معمولا جنس آن‌ها از LPS یا همان لیپوپلی ساکارید است.

کیت اندوتوکسین

کیت اندوتوکسین چیست؟

اندوتوکسین‌ها قادر به کنترل و حفظ مقدار کمی از سم‌ها هستند. معمولا از کیت اندوتوکسین در تست داروهای انسانی، حیوانی، پزشکی و تزریقاتی استفاده می‌شود و کاربردهای فراوان هم دارد. LPSها را به عنوان اندوتوکسین‌ها می‌شناسند و بر این موضوع باور دارند که این لیپوپلی ساکارید هم نوعی اندوتوکسین است. در واقع همان ساختار را دارد و جز دیواره سلولی محسوب می‌شود. بهتر است که در مورد LPS یا همان لیپوپلی ساکارید نیز اطلاعات محدود اما مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. باید گفت که لیپوپلی ساکاریدها یک سیستم ایمنی بسیار قوی و عملکرد ذاتی هستند که می‌توانند منجر به شوک، تب و حتی مرگ شوند. به همین دلیل است که وجود لیپوپلی ساکارید را در معرف‌های بیولوژیکی به طور گسترده‌ای مورد بررسی قرار می‌دهند.
اگر قصد خرید کیت سنجش اندوتوکسین را دارید و نمی‌دانید از کجا بخرید، جویشگر معتبرترین فروشندگان و تامین‌کنندگان را به شما معرفی می‌کند. کافیست به صفحه مربوطه بروید و با این فروشندگان آشنا شوید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی‌های لازم با کارشناسان ما تماس بگیرید.

روش‌های آزمایش اندوتوکسین باکتریایی

می‌توان برای استفاده از اندوتوکسیون از روش‌های بسیار زیادی استفاده کرد تا به عبارتی مرحله کنترل کیفیت را به خوبی به انجام رساند. در ادامه قصد داریم تا در مورد روش‌های آزمایش اندوتوکسین باکتریایی صحبت کنیم. آزمایش اندوتوکسین های باکتریایی را به عنوان BET)) هم می-شناسند.
 BET در واقع برای آن دسته از دستگاه‌های پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با سیستم قلبی عروقی، لنفاوی و مایع مغزی نخاع در ارتباط هستند. آزمایش دیگری به عنوان Limulus Amebocyte Lysate (LAL) وجود دارد که در پستانداران و مخصوصا انسان-ها علائم تب را به وجود می‌آورد. دقت داشته باشید که آزمایشBET  را با آزمایشLAL  یعنی همان آزمایش پیروژن اشتباه نگیرید.
 
آزمایش اندوتوکسین باکتریایی را می‌توان با روش‌های زیر هم به سرانجام رساند:
آزمایش تورمی سنجی
کروموژنیک جنبشی

نحوه ی آزمایش اندوتوکسین

برای بسیاری از افراد سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توان آزمایش اندوتوکسیون را انجام داد و به عبارتی نحوه آزمایش به چه صورت است؟ در ادامه نحوه آزمایش کیت سنجش اندوتوکسین را مورد بررسی قرار خواهیم داد. همان‌طور که در قسمت‌های قبلی ذکر شد، می‌توان از روش‌های بسیاری برای استفاده از کیت اندوتوکسین پیروری کرد.
در این قسمت قصد داریم تا نحوه آزمایش‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. برای انجام آزمون اندوتوکسین از سلول‌های خونی یا همان آمبوسیت خرچنگ نعل اسبی استفاده می‌شود. به طوری که اندوتوکسین فاکتوری را در این سلول‌ها فعال کرده و باعث فرآیند انعقادی می‌گردد. فراموش نکنید که این سلول‌ها تمایل بسیار زیادی به مقادیر کمی اندوتوکسین ازخود نشان می‌دهند. به همین است که گزینه مناسبی جهت تشخیص این سم در مایعات است.

کاربرد کیت اندوتوکسین

کاربرد کیت اندوتوکسین

همان‌طور که در قسمت‌های فوق به این موضوع اشاره شد، از کیت سنجش اندوتوکسیون در کنترل کیفی دارو‌های انسانی و حیوانی استفاده می‌شود اما کاربرد این کیت تنها به این قسمت ختم نمی‌شود.  سلامت آب آشامیدنی بسیار حائز اهمیت است و با بررسی‌ها و آزمایشات بسیار دقیق، میزان اندوتوکسین داخل آب را هم مورد بررسی و آزمایش قرار می‌دهند. این کار توسط HDK  کیت امکان پذیر است.

نحوه نگهداری

کیت را می‌توان در دمای متوسط اتاق تا یک ماه خشک و سلامت نگه داشت. برای استفاده طولانی مدت، کیت را در دمای 2-8 درجه سانتیگراد به بالا نگه دارید. به این روش 24 ماه ماندگاری خواهد داشت. کیت یا هر یک از اجزای آن را هرگز فریز نکنید.

مرحله اول تهیه نمونه و پروتکل شناسایی Endotoxin

تمام مواد یا رقیق کننده‌هایی که برای جمع آوری نمونه‌ها و آماده سازی معرف در پروسه آزمایش استفاده می‌شوند، باید فاقد اندوتوکسین باشند. حتما برای انجام ای مرحله از اسپتیک استفاده کنید. نمونه‌هایی که باید آزمایش شوند باید به گونه ای ذخیره شوند که تمام فعالیت‌های باکتری شناسی انجام دهند و سپس متوقف شوند. ممکن است سطح اندوتوکسین با گذشت زمان افزایش یابد.
می‌توان نمونه‌ها را در 24 الی 2 ساعت قبل از استفاده ذخیره کرد اما اگر ظرف 24 ساعت استفاده نشود، باید به صورت منجمد نگهداری شود. از آن‌جا که واکنش LAL-endotoxin به pH وابسته است، ممکن است لازم باشد که pH نمونه را در محدوده‌ای مشخص تنظیم کنید.
با استفاده از هیدروکسید سدیم یا اسید کلریدریک فاقد اندوتوکسین ای کار امکان پذیر خواهد بود. همیشه PH یک مقدار بزرگ را اندازه بگیرید. با استفاده از آب معرف LAL نمونه آزمایش را حل کرده یا رقیق کنید. نمونه باید فاقد آلاینده Beta Glucans باشد. ممکن است این آلاینده از مخمر و سلولزی حاصل شود.

مرحله دوم آماده سازی معرف

با افزودن 2 میلی لیتر آب معرف LAL به ویال، لیزات لیوفیلیزه شده را برای بار دوم تشکیل دهید. حداقل به مدت 30 ثانیه به آرامی تکانش دهید تا ماده شیمیایی بازسازی شده واکنش نشان دهد. این فرایند را می‌توان در دمای -20 درجه سانتیگراد انجام داد. 

استاندارد E. coli اندوتوکسین

استاندارد اندوتوکسین لیوفیلیزه شده را با افزودن 1 میلی لیتر آب معرف LAL حل کنید. اجازه دهید حداقل به مدت 15 دقیقه کاملا مخلوط شود. تشکیل یک گرداب برای به دست آوردن محلول موجود در اندوتوکسین لازم است. محلول اندوتوکسین 0/5 EU / ml را به عنوان کنترل مثبت آماده کنید. نمونه بازسازی شده استاندارد اندوتوکسین تا 15 روز در دمای -20 درجه سانتیگراد یا کمتر قابل نگهداری خواهد بود.

قیمت خرید کیت سنجش اندوتوکسین

قیمت کیت سنجش اندوتوکسین

قیمت این کیت در حال حاضر بین 90.000 الی 170.000 دلار است. شما می‌توانید در صورت نیاز و اطلاع از قیمت‌های جدید، با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.همچنین برای خرید کیت اندوتوکسین از مشاوران ما کمک بگیرید و اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.
 
چگونه اندوتوکسین را محاسبه می‌کنند؟ این گونه درباره‌اش فکر کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.
اگر دوز 1 میلی گرم در کیلوگرم در ساعت باشد:
حد اندوتوکسین (5 EU / کیلوگرم در ساعت) ÷ (1 میلی گرم در کیلوگرم در ساعت) = 5 EU / میلی گرم است.
اگر دوز 10 میلی گرم در کیلوگرم در ساعت باشد:
حد اندوتوکسین (5 EU / کیلوگرم در ساعت) ÷ (10 میلی گرم در کیلوگرم در ساعت) = 5/0 EU / میلی گرم است. 
اگر دوز 100 میلی گرم در کیلوگرم در ساعت باشد:
حد اندوتوکسین (5 EU / کیلوگرم در ساعت) ÷ (100 میلی گرم در کیلوگرم در ساعت) = 0.05 EU / میلی گرم است.
 

جمع بندی

آزمایش اندوتوکسین باکتریایی یک آزمایش مهم است که در شرایط آزمایشگاهی با کیت سنجش اندوتوکسین قابل انجام خواهد بود. از کیت مخصوص برای تشخیص اندوتوکسین‌های باکتریایی استفاده می‌شود. برای آزمایش اندوتوکسین باکتریایی از لیزات سلول‌های خونی خرچنگ نعل اسبی استفاده شده است. از این مواد برای تشخیص اندوتوکسین‌های باکتریایی استفاده می‌کنند.
LPS یک محرک قوی در سیستم ایمنی ذاتی مهره داران است و می‌تواند باعث تب، شوک سپتیک و در نهایت مرگ شود. همچنین این ماده به عنوان نشانگر زیستی برای تشخیص تهاجم پاتوژن باکتریایی شناخته شده و مسئول ایجاد پاسخ التهابی و شوک درون سمی در موارد شدید است. تشخیص LPS در مواد بیولوژیکی مانند پروتئین، پپتید یا نمونه آنتی بادی، یک وظیفه اساسی برای تولید زیستی و فرآوری بیولوژیکی است. برای خرید کیت‌های سنجش اندوتوکسین با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین خوشحال می‌شویم اگر نظری در رابطه با این کیت و محتوای مقاله دارید
 

1400/3/12
جویشگر


محصولات مشابه
 • اتانول مطلق ۹۹% مرک کد 100983

  اتانول مطلق ۹۹% مرک کد 100983

  Absolute Ethanol با فرمول شیمیایی C₂H₅OH با نامهای مختلفی شناخته میشود.ن قطه جوش این ماده شیمیایی ۷۸ درجه سانتیگراد و نقطه انجماد آن بسیار پایین می باشد. این ترکیب یک مایع شفاف و زلال و بی رنگ میباشد که فوق العاده جاذب رطوبت است. اتانول مطلق هم قابل اشتعال و هم فرار است و بوی مشخصی دارد، وقتی سوزانده میشود یک شعله آبی تولید میکند.این ماده هنگامی که در هوا پخش شود می تواند پراکسیدهای انفجاری تولید کند. فروش اتانول مطلق فقط در حجم های شرکت سازنده (مرک آلمان) امکان پذیر است. درجه خلوص اتانول مطلق آزمایشگاهی می بایست معمولاً بیشتر از ۹۹.۷% باشد. اتانول بدون آب دارای بالاترین سطح خلوص می باشد.این ماده همچنین قابل حل در آب و کلروفرم و اتر میباشد. در صنعت پزشکی به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی بسیار بالایی که دارد میتواند بکار گرفته شود. و کاربردهای بسیاری در آزمایشگاهها، محصولات آرایشی، بهداشتی و دارویی دارد و یا بعنوان ماده افزودنی به بنزین اتومبیل مورد استفاده قرار میگیرد.

  آزمایشگاهی تهران
 • کلرید مس دو آبه مرک کد 102733

  کلرید مس دو آبه مرک کد 102733

  مس (II) کلرید دو آبه با فرمول شیمیایی CuCl۲ یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۲۴۰۱۴ است که جرم مولی آن 170.48 g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، توده یا پودری به رنگ قهوه ای متمایل به زرد، گردی نم پذیر و محلول در آب، الکل و آمونیوم کلرید می باشد. این ماده به آرامی جذب رطوبت کرده وقتی هیدراته میگردد، به ماده ای آبی-سبز رنگ تبدیل میشود. این نمک به عنوان شناخته شده ترین نمک مس در واکنش های شیمیایی به کار برده می شود. به دلیل داشتن خاصیت پارا مغناطیس در اندازه گیری های رزونانس الکترونی استفاده می شود. این ماده کاتالیزور چندین واکنش سنتزی مواد آلی، از جمله تولید مونومر وینیل کلرید است. این ماده برای تزریق، یک محلول استریل و غیرپیروژنیک است که برای استفاده به عنوان افزودنی در محلولهای تغذیه کامل پارانترال (TPN) استفاده می شود. مس(II) کلرید در صنایع رنگرزی، آتش نشانی، صنایع نساجی و پالایش طلا و نقره کاربرد دارد. کلرید مس دی هیدرات در صنایع داروسازی و تحقیقاتی استفاده بسیاری دارد.این نمک به صورت تجاری از واکنش فلز مس و گاز کلر در محلول آبی تولید می شود.

  آزمایشگاهی تهران
 • پی اچ متر پرتابل مدل 913 کمپانی متروم سوییس

  پی اچ متر پرتابل مدل 913 کمپانی متروم سوییس

  PH متر مدل 913 کمپانی متروم سوییس وسیله ایست علمی که برای اندازه گیری فعالیت یون هیدروژنی در محلول های پایه آب و به عبارتی دیگر میزان اسیدی یا بازی بودن مواد به کار می رود. این وسیله ی الکترونیکی از دو الکترود مخصوص تشکیل شده است که وقتی درون مایع قرار می گیرند میزان PH مایع را نشان می دهند. درجه PH از صفر تا چهارده متغیر است و عدد هفت که وسط آن است نشان می دهد که مایع خاصیت خنثی دارد. هرچه عدد به صفر نزدیک تر باشد مایع خاصیت اسیدی و هرچه به چهارده نزدیک تر باشد خاصیت قلیایی دارد. اسید سنج ها انواع مختلفی دارند، از این انواع می توان به PH متر قلمی اشاره کرد که همانند خودکار بوده و بسیار کوچک و سبک و همچنین ارزانقیمت است و استفاده از آن برای تمامی انواع مایعات امکانپذیر است. البته باید توجه داشت که دقت اندازه گیری این نوع اسید سنج ها از انواع دیگر کمتر است. نوع دیگر PH سنج پرتابل است که قابل حمل اما از مدل های قلمی بزرگتر و گرانتر هستند. دقت اندازه گیری این مدل ها قابل اطمینان تر از مدل های قلمی است. یک مدل دیگر PH متر رومیزی است که از دو مدل قبلی کامل تر است و می تواند رنج وسیع تری را اندازه گیری کند و برای سنجش PH فوق اسیدها به کار می رود. پی اچ متر 913متروم سوییس علاوه بر PH قابلیت اندازه گیری mV و Temp را که از معیار هاب مهم در سنجش کیفیت محلول ها هستند نیز دارد که سبب سهولت در فرآیند کیفیت سنجی می شود. شرکت کیان پرتو تجهیز بیش از یک دهه سابقه آمادگی خود را جهت ارائه دستگاه های pH متر رومیزی مدل 913 کمپانی Metrohm سوئیس اعلام میدارد. همچنین پشتیبانی از محصول فوق برعهده شرکت کیان پرتو تجهیز می باشد. پی اچ متر دستگاهی است که برای اندازه گیری میزان اسیدی یا قلیایی بودن یک محلول استفاده می شود. به این خاصیت اسیدی یا قلیایی بودن، PH محلول نیز گفته می شود. در نتیجه، PH واحدی است که میزان اسیدی یا قلیایی بودن یک محلول را با آن معرفی می کنند. میزان پی اچ در یک بازه 0 تا 14 نشان داده می شود. اطلاعات عددی که توسط این دستگاه نمایش داده می شود نشان دهنده میزان فعالیت اسید یا باز بر مبنای میزان فعالیت یون هیدروژن است. میزان پی اچ یک ماده مستقیما با نسبت یون هیدروژن و یون هیدروکسیل آن ماده ارتباط دارد. اگر میزان یون هیدروژن از یون هیدروکسیل بیشتر باشد، ماده اسیدی بوده و میزان پی اچ کمتر از 7 خواهد بود. اگر میزان یون هیدروکسیل از یون هیدروژن بیشتر باشد، ماده بازی بوده و میزان ph آن از عدد 7 بیشتر خواهد بود. اگر میزان یون هیدروژن و یون هیدروکسیل موجود در یک ماده یکسان باشد، ماده خنثی و ph آن 7 خواهد بود. ماده های اسیدی دارای یون های هیدروژن آزاد و ماده های بازی دارای یون های هیدروکسیل آزاد هستند. درصد این یون ها در یک محلول و در شرایط خاص همیشه ثابت است. دستگاه ph متر دستگاهی هست که می توان با استفاده از آن خواص اسیدی یا بازی یک ماده را سنجید. همچنین پشتیبانی و تعمیرات و کالیبراسیون محصول فوق برعهده شرکت کیان پرتو تجهیز بوده و این شرکت آمادگی خود را جهت انجام هرگونه تعمیرات و کالیبراسیون دستگاه های آزمایشگاهی اعلام می دارد. همچنین تمامی محصولات شرکت کیان پرتو تجهیز دارای 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

  آزمایشگاهی تهران
 • متیلن بلو مرک کد 115943

  متیلن بلو مرک کد 115943

  متیل تیونینیوم کلرید یا متیلن بلو یک ترکیب شیمیایی آروماتیک هتروسیکلیک با فرمول شیمیایی C16H18N3SCl با شکل ظاهری پودری است. البته نوع مایع این محصول نیز موجود میباشد. این ماده اغلب در زمان تخم گذاری ماهی ها جهت جلوگیری از آسیب رساندن آلودگی باکتری ها به تخم ها به آب افزوده می شود. Methylene blue در پزشکی برای درمان عفونت های تبخال، سنگ کلیه ، و آلزایمر و موارد دیگر کاربرد دارد. این ترکیب شیمیایی پرکاربرد در حوزه‌های مختلف نقش‌آفرینی می‌کند که از مهمترین آنها می‌توان دارو برای درمان برخی بیماری‌های انسانی و حوزه حیوانات بویژه آکواریوم اشاره کرد. همچنین نباید فراموش کنیم که در صنایع کاغذسازی و نساجی نیز بعنوان نوعی از رنگ کاربرد زیادی پیدا کرده است. در زیست شناسی متیلن آبی به عنوان رنگی برای تعدادی از روش های متفاوت رنگ آمیزی نظیر رنگ رایت و رنگ جنر استفاده می شود . همچنین به عنوان یک عامل رنگ و یا رنگ آمیزی را به مایعات خاص بدن و بافت ها در حین عمل جراحی و یا بر روی اشعه ایکس یا سایر آزمون های تشخیصی برای مشاهده آسان تر استفاده می شود.

  آزمایشگاهی تهران