تفکر استراتژیک

تفکر استراتژیک  تفکر استراتژیک به تحلیل فرصت ها و مشکلات از نگاهی جامع می پردازد و پیامدهای احتمالی کارهای شما را بر دیگران مدنظر قرار می ‏دهد. متفکران استراتژیست تصویر آینده را ترسیم می کنند و رویکردی عملگرا به چالش ها و مسایل روزمره دارند. آنان این کار را طی فرایندی مستمر انجام می دهند و آن را یک اقدام نمی دانند.
برخی از مزایای تفکر استراتژیک 
تفکر استراتژیک مزایای شخصی و حرفه‌ای ارزشمندی دارد. مثلا اعتماد و همکاری همکاران با هم، مدیران و افراد تحت سرپرستی. یا موارد دیگری مثل هماهنگی. هارمونی برای انسان لذت‌بخش است و هماهنگی نیز از جنس هارمونی است. هماهنگی لذت‌بخش است. هم‌سویی و آینده‌نگری. هیچ کس از ساز مخالف خوشش نمی‌آید. تعهد. بهبود عملکرد. و مهم‌تر از همه این که در اثر تفکر استراتژیک فرهنگی متولد می‌شود که در آن تفکر ناب ارزش پیدا می‌کند. ذهن ما پر است از تاریخ تفکر و خالی از خود تفکر. حالا وقت بالا زدن آستین‌هاست.
ویژگی های تفکر استراتژیک
لیدکا برا ی تفکر استراتژیک پنج ویژگی قائل است :
 • نگرش سیستماتیک
 • تمرکز بر هدف
 • فرصت جویی هوشمندانه
 • تفکر در زمان
 • فرضیه سازی
رابطه بین برنامه ریزی استراتژیک و تفکر استراتژیک
فکر و برنامه ریزی استراتژیک می توانند در کنار هم نقش مکمل داشته باشند.در این رویکرد، تفکر استراتژیک چشم انداز می آفریند و برای تبیین و پیاده سازی آن از ابزار برنامه ریزی استراتژیک استفاده می شود.در تفکر استراتژیک تصویر بزرگ و یکپارچه و در عین حال کلی و فاقد دقت از محیط کسب و کار شکل می گیرد. این شیوه نگرش لازمه کشف قواعد اثربخش و به کار گیری آن ها در راستای پاسخ به مشتری است. در حالی که برنامه ریزی استراتژیک با تمرکز بر روی چشم انداز و جزئیات استراتژی خلق شده، داده های دقیق برای پیاده سازی استراتژی را فراهم می سازد. تفکر استراتژیک جهت گیری مناسب سازمان را مشخص می سازد و برنامه ریزی استراتژیک سازمان را در جهت مشخص شده به پیش می برد. تفکر استراتژیک با سنتز عوامل مؤثر محیطی و درونی تصویر یکپارچه ای از فضای کسب و کار را در ذهن ایجاد کرده و زمینه را برای خلق پاسخ های خلاقانه و بدیع به نیازهای بازار فراهم می سازد و برنامه ریزی استراتژیک با با روش های تحلیلی، اهداف استراتژیک را به برنامه ها و اهداف سالیانه و کوتاه مدت تبدیل کرده و گام های لازم برای پیاده سازی استراتژی خلق را فرموله می کند.
 
1397/4/11
اطلاعات تماس
ناممجتبی گرامی زاده
همراه۰۹۱۳×××۲۴۰۰callتماس بگیرید
وبسایت
استاناصفهان
آدرساصفهان ، خیابان مشتاق اول ،خیابان ابوالحسن،نبش کوچه ی 26،ساختمان فولادی ، طبقه چهار، واحد 1


محصولات مشابه
 • کتاب «خورشید تفکر در آسمان زندگی»

  کتاب «خورشید تفکر در آسمان زندگی»

  «خورشید تفکر در آسمان زندگی» مبتنی بر یکی از دغدغه‌های ذهنی دیرینۀ پروفسور حمیدرضا یوسفی شکل گرفته است. پروفسور یوسفی که استاد روانشناسی دانشگاه پوتسدام آلمان است باور دارد «امتناع تفکر و عدم اندیشه‌ورزی صحیح» ریشۀ بسیاری از مسائل کشور به ویژه مشکلات فرهنگی و اجتماعی است. طبق تحقیقات او، امتناع تفکر، اجاره‌نشینی فکری را به دنبال خود داشته و کلیت جامعه را با شکاف و چالش‌های آسیب‌زا روبرو کرده است. کتاب «خورشید تفکر در آسمان زندگی» با بیانی ساده به این مسألۀ بسیار کلیدی و مهم می‌پردازد. خرید مستقیم از انتشارات الهدی، با ارسال رایگان و دریافت کد تخفیف 50 درصدی روی تمام محصولات الهدی در فراکتاب. بدین منظور به @alhodapublication دایرکت بدهید.

  فرهنگی تهران