پندهایی مفید برای رهایی از مرگ زودرس

پندهایی مفید برای رهایی از مرگ زودرس پندهایی مفید برای رهایی از مرگ زودرس

هر کس این مقاله علمی را بخواند و همواره به آن عمل کند، خود را از مرگ زودرس نجات داده است.
 
اگر در جایی کار می کنید یا زندگی می کنید که موجب افزایش مستمر سطح استرس شما می شود، بدانید که بیماری های فعلی شما با عامل استرس مرتبط هستند. عامل استرس همان عامل اصلی بیماری زا است که در هزاره سوم شناخته شده است و هر درمانی حول کاهش استرس موثر است. کل روش های طبیعت درمانی که ما در مقالات علمی کلینیک سلامت خانواده به شما ارائه می دهیم ، حول کاهش استرس است.
 
همانطوریکه قبل از وقوع زلزله، رفتار های حیوانات بطور ناگهانی تغییر می کند، انسان ها نیز قبل از ابتلا به بیمارها و مرگ، دچار استرس ممتد می شوند. پس هر زمان نشانه های افزایش هورمون استرس را در بدن خود مشاهده کردید بدانید که به زودی به یک سری بیماری ها دچار می شوید که تداوم این بیماری ها به مرگ زودرس می انجامد.
 
اما نشانه های افزایش هورمون استرس در بدن چیستند؟
 
کورتیزول توسط غده آدرنال یا فوق کلیه ترشح می ‌شود. ترشح کورتیزول در جریان واکنش بدن به استرس، در سطح بالایی صورت می‌ گیرد.
 
هورمون کورتیزول در تنظیم فشار خون، سوخت و ساز مناسب قند خون، آزادسازی هورمون انسولین برای حفظ سطح مناسب قند خون، سیستم دفاعی بدن، واکنش تحریکی و التهابی نقش دارد.
 
کورتیزول به طور طبیعی صبح‌ ها در بالاترین سطح و شب ‌ها در پایین ترین سطح وجود دارد. کمی افزایش کورتیزول در بدن، تاثیرات مثبتی به دنبال دارد از جمله:
 
- افزایش سریع انرژی به منظور مقابله بدن
 
- افزایش فعالیت‌ های حافظه
 
- بالا رفتن ناگهانی توان دفاعی بدن
 
- حس کمتر نسبت به درد
 
- کمک به حفظ تعادل حیاتی در بدن
 
برای نگهداری کورتیزول در سطحی مناسب و تحت کنترل، باید واکنش‌ های آرامش بدن پس از هر واکنش به استرس، فعال گردد.
 
نشان داده شده است که وجود سطح بالا و طولانی مدت کورتیزول در جریان خون (آنچنان که در استرس مزمن پیش می ‌آید) دارای اثرات منفی زیر است:
 
کاهش کیفیت خواب: همانطور که گفته شد، سطح کورتیزول هنگام خواب کم می شود اما اگر سطح کورتیزول بالا باشد، فرد دچار کاهش کیفیت خواب خواهد شد و لذت خواب عمیق از او سلب خواهد شد.
 
احساس خستگی بعد از خواب عمیق: گاهی اوقات کورتیزول بالا منجر به بروز خستگی مزمن می شود به طوری که حتی بعد از استراحت کامل، فرد دوباره احساس خستگی می کند.
 
کمردرد و سردرد: سطح کورتیزول بالا منجر به افزایش حساسیت بدن و مغز به درد می شود. بنابراین شما ممکن است احساس کمردرد، سردرد و دردهای عضلانی کنید.
 
تاثیر اضطراب و استرس شدید بر بینایی: اضطراب و استرس بیمار گونه باعث بروز علائم غیر عادی و بیماری هایی می شود که گویی غیر مرتبط با اضطراب هستند. برخی از این نشانه های بیماری، چشم را تحت تاثیر خود قرار می دهد و زمانی ک چنین شرایطی بوجود می آید زندگی فرد غیر قابل تحمل و عذاب آور می شود. دو بینی چشم یکی از مشکلات شایع ناشی از فشارهای روحی و روانی و اضطراب است و در واقع یک مشکل تا حدودی بسیار پیچیده است. همه افراد مبتلا به بیماری اضطراب و استرس بیمارگونه دچار دوبینی چشم نمی شوند، بلکه برخی از انواع مشکلات دید را تجربه می کنند و متاسفانه، تاز مانی که فرد در جهت کاهش تنش های عصبی و اضطراب خود اقدامی صورت ندهد؛ این مشکلات و بیماری ها از او جدا نخواهند شد.
 
قطعا دوبینی چشم تنها علامت بیماری اضطراب و استرس بیمارگونه نخواهد بود، و البته علت کافی برای تشخیص بیماری اختلال اضطراب نیست. در وهله اول به پزشک مراجعه کنید و نسبت به شدت اضطراب و بیماری خود آگاهی پیدا کنید.
 
علل بروز دوبینی چشم ناشی از اضطراب و استرس
 
بسیاری از مشکلات بینایی ناشی از فعال شدن سیستم مقابله یا گریز از اضطراب است که در انواع بیماری های اختلال اضطراب یافت می شود. زمانی که شما تحت فشارهای روحی و روانی شدید قرار می گیرید، بدن شما از ماده آدرنالین اشباع می شود. در واقع، این حالت همانند واکنشی است که بدن در یک موقعیت خطرناک از خود نشان می دهد. در این موقعیت، مردمک چشم به طور ناگهانی و غیر ارادی بسیار گشاد می شود و نور بیشتری به چشم می خورد و دفعات پلک زدن نیز بیشتر میشود. البته این حالت لزوما موجب دوبینی چشم نمی شود، اما می تواند موجب بروز مشکلات بینای در فرد شود که دو بینی چشم یکی از آنهاست. با این وجود باید توجه داشت که صرفا استرس و تنش های عصبی موجب بروز دوبینی چشم نمی شود، بلکه عوارض جانبی مختلف دیگری دارد که بدانها اشاره خواهیم کرد. برای مثال: میگرن و ژرف دمی.
 
میگرن: از شایع ترین اثرات استرس بر بدن می توان به بروز سردردهای مزمن اشاره کرد. به طور کلی، اضطراب و استرس بیمارگونه به طور مستقیم موجب بروز میگرن نمی شود، بلکه آن را تحریک می کند. افرادی که پیوسته دچار اضطراب و استرس می شوند، از سردردهای شدید رنج می برند و گاهی اوقات هم دچار دوبینی چشم می شوند. بنابراین یکی از علائم اولیه میگرن می تواند بروز مشکل بینایی و یا دوبینی چشم باشد.
 
ژرف دمی ( دمزنی تند و ژرف که میتواند موجب سرگیجه بشود): یکی دیگر از عوارض استرس و اضطراب، ژرف تنددمی نیز هست که می تواند موجب دوبینی چشم شود. ژرف تنددمی زمانی اتفاق می افتد که فرد به تندی نفس می کشد و همزمان ضربان قلب نیز بالا می رود. همین عامل سبب می شود که خون به درستی به مغز نرسد، در نتیجه، عروق خونی منقبش می شود و می تواند منجر به مشکل بینایی یا به عبارتی دو بینی چشم شود.
 
افزایش وزن غیر قابل توضیح: تحقیقات نشان می دهد که کورتیزول باعث افزایش چربی در بدن بخصوص در ناحیه شکم خواهد شد. تغذیه سالم و ورزش در این میان به تنظیم سطح کورتیزول کمک می کند.
 
ابتلا به عفونت: کورتیزول بیش از حد منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن و ابتلای سریع به سرماخوردگی و آنفلوآنزا خواهد شد. مقالات علمی کلینیک سلامت خانواده در خصوص سرماخوردگی و آنفلوآنزا را حتما مطالعه کنید. ضمنا بانوانی که بطور مکرر دچار عفونت ادرار یا عفونت های زنانه می شوند بدانند که نه تنها استرس را باید کاهش دهند بلکه همیشه باید از ابزار دفع ادرار سرپایی فِم-پی استفاده کنند.
 
WWW.FEMPEE.LOXTARIN.COM
 
افزایش هوس مواد غذایی نامناسب: مطالعات مختلف ارتباط بین سطح کورتیزول بالا و افزایش میل به غذاهای نامناسب را در مردان و زنان نشان داده است.
 
احساس اضطراب همیشگی: سطح اضطراب و البته بدگمانی هنگام افزایش میزان کورتیزول بیشتر است.
 
ناراحتی های مکرر معده: روده ها به استرس مزمن بسیار حساس هستند و سطح کورتیزول بالا می تواند منجر به یبوست، سوزش معده و گرفتگی عضلات گوارشی شود.
 
مشکلات قلبی: تحقیق محققان هلندی بیانگر آن است که میزان بالای کورتیزول با مرگ در اثر بروز عوارض قلبی ارتباط تنگاتنگی دارد. در تحقیقی که به مدت شش سال روی 860 نفر از افراد بالای 65 سال که دارای بالاترین میزان کورتیزول در خون‌ شان بودند، انجام گرفت، مشخص شد که این افراد در معرض فزاینده خطر مرگ در اثر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی قرار دارند.
 
ناتوانی های جنسی در مردان و زنان: به عنوان مثال، یکی از ناتوانی های جنسی در مردان به نام انزال زودرس را شرح می دهیم. انزال زودرس در میان مردم معمولا به انزال سریع و یا تخلیه کنترل نشده یا تخلیه غیر قابل کنترل یاد می‌شود، این مشکل به خصوص در سن 40 سالگی در مردان بسیار شایع است. اغلب اطلاعات کافی برای میزان آن وجود ندارد و یک مفهوم نسبی (بر اساس تجربه بالینی ما، در کشور ما تقریبا از هر دو مرد یک مرد این مشکل را دارد) دارد. در واقع هر انسانی در یک بخشی از زندگی خود با آن مواجه می‌شود. انزال زودرس معمولا در اولین تجربه جنسی رخ می‌دهد البته می‌توان با آموزش، طبیعت درمانی و ابزارهای کمک جنسی موثر و مطمئن (نظیر ایکس-تایت تراپی)، زمان انزال را کنترل کرد. ناتوانی جنسی به مشکلات نعوظ در مردان ، مشکلات انزال زودرس و مشکلات میل جنسی در مردان گفته می شود. مردان باید بدانند که این مشکلات با روش های فوق قابل درمان هستند.
 
تعریف انزال زودرس؛
تعریف انزال زودرس (Premature Ejaculation) در مردان هنوز مورد بحث است اما معمولا در رفرنسهای مختلف به اشکال زیر تعریف میگردد:
 
– انزال با حداقل تحریک و بلافاصله قبل یا اندکی پس از دخول و قبل از ان که خود فرد تمایل داشته باشد.
– ناتوانی در به تاخیر انداختن انزال قبل از نردیکی یا حین 15 ثانیه پس از تماس
– رخ دادن انزال قبل از ایجاد نعوظ کافی برای نزدیکی
– ناتوانی در به تاخیر انداختن انزال تا یک دقیقه
– ناتوانی در به تاخیر انداختن انزال تا دو دقیقه (تعریف پذیرفته شده تر)
 
موارد استثنا: انزال زودرس ناشی از مصرف الکل, مواد یا داروها, یا قرار گرفتن در موقعیت با تحریک زیاد (مانند شریک جنسی جدید) یا تعداد کم دفعات فعالیت جنسی از این تعاریف استثنا می گردند.
 
در برخی شرایط انزال زودرس در موقعیت خاص یا با یک شریک جنسی خاص رخ میدهد. گاهی این مشکل با اختلالات نعوظ نیز همراه می باشد بنا براین در شرح حال بیمار این نکات باید مورد توجه قرار گیرد.
 
علل شایع
 
1) علل روحی روانی: اضطراب, اولین تجارب جنسی, تعداد کم دفعات فعالیت جنسی, تکنیک های ضعیف کنترل انزال و …
 
2) علل جسمی: حساسیت زیاد الت, تحریک پذیری بالای رفلکس عصبی انزال, اختلالات غدد درون ریز, زمینه و استعداد ژنتیکی و …
 
انزال زودرس می تواند باعث ایجاد استرس یا تعارض بین زن و مرد گردد و بنا براین از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری از اختلافات میان همسران ریشه در مسائل جنسی مانند انزال زودرس دارند و این نشان دهنده نیاز به مراجعه زود هنگام جهت درمان و پیشگیری از ایجاد عواقب ان دارد.
 
روش های طبیعت درمانی توصیه شده توسط کلینیک سلامت خانواده برای جلوگیری از زودانزالی آقایان:
 
* کاندوم طبی ایکس-تایت
 
اکنون قصد داریم شما را با یک وسیله پزشکی نوین به نام کاندوم طبی ایکس-تایت آشنا کنیم که دارای دو ویژگی منحصر بفرد در ساختار و عملکرد می باشد. متاسفانه اکثر زوجین اطلاعات کافی در رابطه با انواع کاندوم ندارند و مراجعات بیماران به مطب ها برای درمان ناتوانی جنسی کم است. معمولا عطاری ها و فروشگاه های اینترنتی در خصوص درمان ناتوانی زوجین نسخه صادر می کنند. به هر حال، در حوزه سلامت، کاندوم ها به دو دسته { کاندوم های معمولی (کاندوم های تجاری) و کاندوم های طبی } تقسیم می شوند.
 
الف: کاندوم های معمولی (کاندوم های تجاری): کاندوم های تجاری همان کاندوم هایی هستند که با بسته بندی های شیک به شکل ها، رنگ ها و اسانس های گوناگون در ویترین فروشگاه ها و داروخانه ها می بینید و گاها در لوبریکنت آنها مواد شیمیایی مضر (نظیر لیدوکائین یا بنزوکائین) برای بی حسی آلت مردانه نیز یافت می شود.
 
ب: کاندوم های طبی: در هزاره سوم با بهرمندی از فناوری برتر یا تکنولوژی پیشرفته ( High-Tech )، نسل جدیدی از وسایل پزشکی با ساختار و عملکردی بی نظیر ساخته شده اند. گروه پخش جهانی دو کبوتر طلایی که تامین کننده وسایل پزشکی نوین در سراسر دنیا است، عرضه کننده کاندوم های طبی ایکس-تایت برای جلوگیری از زودانزالی آقایان است.
 
بررسی کاندوم طبی از نظر ساختار: کاندوم طبی ایکس-تایت ( X-tight Condom ) دارای بافتی نازک (کامپوزیت نانو گرافن و لاتکس طبیعی اصلاح شده) اما یکپارچه مقاوم و غیر قابل نفوذ می باشد تا احتمال بارداری یا انتقال بیماری های مقاربتی به صفر برسد. مسلما این ویژگی منحصر بفرد را در ساختار کاندوم های معمولی (کاندوم های تجاری) رنگارنگ موجود در بازار نمی یابید. اگرچه قیمت کاندوم طبی ایکس-تایت بیشتر از قیمت کاندوم های معمولی است ولی زمانیکه کاندوم طبی ایکس-تایت را بر روی آلت مردانه نصب می کنید، با اطمینان خاطر فعالیت جنسی لذت بخشی را تجربه می کنید.
 
تفاوت کاندوم معمولی (کاندوم تجاری) با کاندوم طبی را با یک مثال ساده شرح می دهیم. پالتو بارانی شما از الیاف معمولی ساخته شده است و ممکن است آب و سرما نیز به درون آن نفوذ کند و قیمت آن حدود 50 الی 150 دلار است. اما لباس اسکی اورجینال سوئیسی که یک لباس اسپرت و حرفه ای است از نانو الیاف (تحت تکتولوژی نانو) ساخته می شود و غیر قابل نفوذ در برابر برف، آب و سرماست. قیمت یک دست لباس اسکی بین 300 الی 1000 دلار است.
 
اکثر زوج هایی که از کاندوم های معمولی (کاندوم تجاری) استفاده کرده اند، دچار آلرژی (نوعی حساسیت پوست به لاتکس طبیعی اصلاح نشده، لاتکس سنتزی و لاتکس مصنوعی) شده اند و وجود کاندوم بر آلت خود را حین مقاربت آزار دهنده می دانند. لذا از پوشیدن کاندوم حین مقاربت بیزار هستند. علت این است که در صنعت پزشکی هر چه مواد خالص تر و مرغوبتری برای ساخت محصولات بکار رود، ایمنی (دقت)، کارایی و قیمت آن محصول نیز افزایش می یابد. کاندوم طبی ایکس-تایت یک محصول بی نظیر است که فرآوری لاتکس طبیعی آن در کشور آلمان توسط یک فناوری پیشرفته (لاتکس اصلاح شده طبیعی که نسل جدیدی از لاتکس برای ساخت ابزار های پزشکی می باشد) انجام می شود تا در نهایت ترکیبی از نانو گرافن و لاتکس طبیعی اصلاح شده به دست آید که آلرژی پوست انسان به این کامپوزیت بسیار کمتر از لاتکس کاندوم های معمولی موجود در بازار شود.
 
بررسی کاندوم طبی از نظر عملکرد: لوبریکنت کاندوم طبی ایکس-تایت که از ترکیب عصاره های طبیعی آلمانی ساخته شده است دارای خواص آرامش بخشی است. لذا این ویژگی منحصر بفرد لوبریکنت کاندوم طبی ایکس-تایت این امکان را فراهم می آورد که استرس بافت آلت مردانه کاهش یافته (بدون بی حسی موضعی) تا آقایان بتوانند در فعالیت های جنسی کنترل بیشتری بر روی عملکرد آلت خود داشته باشند. به این ترتیب این محصول سودمند می تواند بطور طبیعی موجب جلوگیری از انزال زودرس (زود انزالی) آقایان شود. این ویژگی منحصر بفرد فقط در کاندوم طبی ایکس-تایت وجود دارد.
 
در سایر کاندوم های موجود در بازار (کاندوم های تجاری)، از مواد شیمیایی بیحس کننده (نظیر لیدوکائین یا بنزوکائین) استفاده شده است که در بلند مدت این مواد شیمیایی دارای عوارض جانبی نظیر تخریب رشته های عصبی اندام جنسی زوجین و تضعیف عملکرد آلت مردانه (نعوظ ناقص) می باشند.
 
توضیحات بیشتر در خصوص کاندوم طبی ایکس-تایت را در لینک زیر مشاهده فرمایید.
 
 www.xtight.loxtarin.com/post/3
 
اطلاع از لیست داروخانه ها و مراکز مجاز فروش کاندوم طبی ایکس-تایت: 00982188317156
 
* بابونه
 
اگر دچار دلشوره و اضطراب هستید، دمنوش بابونه می تواند باعث آرام شدن شما بشود. برخی از مواد تشکیل دهنده بابونه دقیقا همان کاری را با مغز می کنند که داروهای آرام بخش همچون والیوم انجام می دهند. تحقیقات نشان داده است، افراد مضطربی که 8 هفته پشت سر هم چای بانونه مصرف می کردند، بسیار بیشتر از بیمارانی که دارو می خوردند، اضطرابشان کاهش پیدا کرده است.
 
* چای سبز (اِل- تیانین)
 
گفته می شود راهب های بودایی ژاپنی می توانند برای ساعت ها بسیار ریلکس و آرام مراقبه کنند. یکی از دلایل آرامش آنها اسیدآمینه موجود در چای سبز آنها به نام اِل- تیانین است. محققان ثابت کرده اند اِل- تیانین موجب کنترل تپش قلب و فشار خون و در نتیجه کاهش اضطراب می شود.
 
بیشترین میزان اِل- تیانین را می توانید در چای سبز پیدا کنید –البته برای تاثیر این ماده باید فنجان های زیادی چای سبز بنوشید.
 
* سنبل الطیب
 
برخی از گیاه های دارویی باعث آرامش بدون خواب آلودگی می شوند (همچون اِل- تیانین) و برخی دیگر خاصیت آرام بخش و مسکن دارند. سنبل الطیب (والرین) در دسته دوم جای می گیرد. این گیاه باعث خواب راحت به خصوص برای آن دسته از افرادی می شود که دچار کم خوابی و بی خوابی هستند. این گیاه خواب آور حاوی مواد آرامش بخش است و دولت آلمان آن را به عنوان دارویی برای بی خوابی تایید کرده است.
 
سنبل الطیب بوی بدی دارد و بیشتر مردم کپسول یا قرص آن را به چای آن ترجیح می دهند. ترجیحا این گیاه را بعدازظهر مصرف کنید. سنبل الطیب را اصولا همراه با دیگر گیاهان آرام بخش همچون رازک، بابونه و بادرنجبویه دم می کنند.
 
* بادرنجبویه
 
این گیاه دارویی نیز در کاهش استرس و داشتن خواب راحت موثر است. افرادی که حدود 600 میلی گرم از این گیاه را روزانه مصرف می کنند، آرام تر از افرادی هستند که قرص های آرام بخش مصرف می کنند. با اینکه این گیاه خاصیت آرامش بخش دارد اما تحقیقاتی نشان داده است مصرف بیش از حد آن باعث افزیش اضطراب می شود. بنابراین، بر اساس دستور مصرف آن را به میزان کم مصرف کنید. این گیاه را می توانید از عطاری ها به صورت دم نوش، کپسول یا قرص تهیه کنید. این دارو نیز با دیگر گیاهان آرام بخش همچون رازک، بابونه و سنبل الطیب ترکیب می شود.
 
* ورزش
 
ورزش برای ذهن و جسم بسیار مفید است. با انجام تمرینات ورزشی می توانید اضطراب خود را در لحظه از بین ببرید. اگر بر اساس یک برنامه مشخص و منظم ورزش کنید، اعتماد به نفستان افزایش می یابد و احساس سلامت بیشتری می کنید. از جمله دلایل اضطراب، بیماری و چاقی است که در اثر ورزش کردن هر دو آنها از بین می روند.
 
* درمان 21 دقیقه ای
 
21 دقیقه: این زمان نشان می دهد چقدر ورزش کمک می کند تا اضطراب خود را کاهش دهید. هنگامی که واقعا مضطرب هستید روی تردمیل بدوید تا پس از ورزش آرامش خود را به دست بیاورید. بهتر است روزانه 20 تا 30 دقیقه ورزش هایی انجام دهید که تپش قلب شما را افزایش می دهند – همچون تردمیل، دویدن، بالا رفتن از پله ها یا ... . اگر اهل ورزش نیستید حداقل روزانه مسافتی را با سرعت بالا پیاده روی کنید.
 
* تمرین تنفس و سوال پرسیدن
 
برای هوشیاری کامل هنگام تنفس، از خود سوال های ساده ای بپرسید. در یک جای آرام بنشینید، چشمان خود را ببندید و به نحوه تنفس خود و دم و بازدم هایتان توجه کنید. همزمان از خود سوال های ساده ای بپرسید و روی تنفس خود تمرکز کنید. مثلا، دمای هوایی که وارد بینی شما می شوند چند است؟ وقتی نفستان خارج می شود چه تغییری در بدن شما ایجاد می کند؟ وقتی هوا وارد ریه های شما می شود چه حسی دارد؟
 
تمرین تنفس و سوال پرسیدن برای هوشیاری کامل هنگام تنفس، از خود سوال های ساده ای بپرسید. در یک جای آرام بنشینید، چشمان خود را ببندید و به نحوه تنفس خود و دم و بازدم هایتان توجه کنید. همزمان از خود سوال های ساده ای بپرسید و روی تنفس خود تمرکز کنید. مثلا، دمای هوایی که وارد بینی شما می شوند چند است؟ وقتی نفستان خارج می شود چه تغییری در بدن شما ایجاد می کند؟ وقتی هوا وارد ریه های شما می شود چه حسی دارد؟
 
* اسطوقدوس
 
ویژگی مست کننده (نه همچون مشروبات الکلی) اسطوقدوس از نظر روانی باعث آرامش می شود. یک تحقیق یونانی ثابت کرده است بیمارانی که در مطب در انتظار نوبت خود هستند با استشمام رایحه اسطوقدوس راحت تر این زمان را تحمل می کنند. برخی از دانشجویان نیز اعلام کرده اند این رایحه در طول امتحان به آنها آرامش می دهد.
 
در یک تحقق آلمانی، قرص های اسطوقدوس (شاید در ایران نباشد) باعث کاهش نشانه های اضطراب می شود و بسیار موثرتر از لورازپام و دیگر والیوم ها است.
 
* حبس نفس
 
نفس خود را بگیرید و رها کنید. البته لازم نیست این کار را تا حدی که کبود شوید ادامه دهید. فقط کافیست همچون تمرینات یوگا با تنفس های عمیق روح خود را آرام کنید. یکی از بهترین تنفس های عمیق روش 4-7-8یوگا است. برای این منظور به طور کامل از طریق دهان هوا را بیرون بدهید، سپس از طریق بینی هوا را به داخل بکشید و تا 4 بشمارید. نفس خود را تا 7 بشمارید و نگه دارید و سپس اجازه دهید از دهان شما با شمارش تا عدد 8 خارج شود. این کار را دست کم دوبار در روز انجام دهید.
 
* سریعا غذا بخورید
 
برخی از مواقع مردم در نتیجه گرسنگی مضطرب و عصبی می شوند. بنابراین، هنگامی که دچار اضطراب شدید یعنی قند خون شما کاهش پیدا کرده است و بهترین کار خوردن یک میان وعده سبک همچون گردو یا یک تکه شکلات تلخ به همراه یک لیون آب یا چای گرم است.
 
رژیم غذایی مناسب در طولانی مدت موجب کاهش استرس می شود. سعی کنید از گیاهان همچون کلم، غذاهای دریایی و گوشت در وعده های غذایی خود استفاده کنید. این نوع مواد اسید فولیک و فیتونوترین دارند که به کاهش اضطراب کمک شایانی می کنند.
 
* صرف صبحانه
 
از اینکه به خودتان گرسنگی بدهید دست بردارید. بیشتر افرادی که دچار تشویش و استرس فراوان هستند، صبحانه نمی خورند. توصیه ما این است که حتما چیزی همچون تخم مرغ که سرشار از پروتئین و کولین است، میل کنند. کمبود کولین باعث افزایش اضطراب بیهوده در انسان می شود.
 
* مصرف امگا سه
 
شما می دانید که روغن ماهی برای قلب مفید است و از افسردگی نیز جلوگیری می کند. امگا 3 موجب کاهش اضطراب نیز می شود. در تحقیقاتی ثابت شده است، دانش آموزانی که 2.5 میلی گرم در روز از ترکیب اسیدهای چرب امگا سه به مدت 12 هفته استفاده می کنند اضطراب کمتری از دانش آموزانی دارند که قرص آرام بخش می خورند. کارشناسان توصیه می کنند تا حد امکان در وعده های غذایی خود از امگا سه استفاده کنید. ماهی های چربِ آب های سرد همچون سالمون منبع غنی اسیدهای چرب هستند.
 
* دست برداشتن از تفکرات منفی
 
وقتی دچار اضطراب هستید، بسیار آسان است که همیشه افکار منفی داشته باشید و به دنبال انتهای بد یا فاجعه باشید. ذهن شما درگیر مسایل غیر قابل تحمل می شود و همیشه هراس این را دارد اگر این اتفاق ها واقعا رخ دهند چه می شود؟ این مساله واقعا زندگی انسان را خراب می کنند و روح را از بین می برند.
 
به جای این افکار بیهوده، نفس عمیق بکشید، پیاده روی کنید و روی مسایل واقعی تمرکز کنید.
 
* حمام آب گرم
 
هرچقدر هم احساس اضطراب داشته باشید، پس از استراحت در سونای خشک یا بخار، احساس آرامش خواهید داشت. با گرم کردن بدن خود، گرفتگی عضلات و استرس خود را کاهش می دهید. احساس گرما به عصب ها دستور کنترل حالت می دهد که روی سروتونین فرارسان های عصبی تاثیر می گذارد. گرم کردن بدن را می توان نوعی ورزش نیز دانست.
 
تمرین تنفس و سوال پرسیدن برای هوشیاری کامل هنگام تنفس، از خود سوال های ساده ای بپرسید. در یک جای آرام بنشینید، چشمان خود را ببندید و به نحوه تنفس خود و دم و بازدم هایتان توجه کنید. همزمان از خود سوال های ساده ای بپرسید و روی تنفس خود تمرکز کنید. مثلا، دمای هوایی که وارد بینی شما می شوند چند است؟ وقتی نفستان خارج می شود چه تغییری در بدن شما ایجاد می کند؟ وقتی هوا وارد ریه های شما می شود چه حسی دارد؟
 
* حمام جنگل
 
ژاپنی ها به حمام جنگل، «شیرین-یوکو» می گویند. حمام جنگل در واقع راه رفتن در میان درختان است. محققان ژاپنی واکنش های بدن افرادی که به مدت 20 دقیقه در میان جنگل و بوی خوب چوب و چمن و صدای جریان آب، پیاده روی کرده بودند را مورد بررسی قرار دادند. مشخص شد این افراد استرس کمتری دارند و آرام تر هستند.
 
* مراقبه ذهنی
 
مراقبه ذهنی در اصل برای بودایی ها است اما در عصر حاضر از آن به عنوان درمانی برای تشویش و اضطراب نیز استفاده می کنند. تمرینات ذهنی برای آگاهی بیشتر به افراد کمک می کند تا واقعیت جاری را به جای ترس و واهمه های خود از آینده ببینند. برای این منظور می توانید ابتدا از تمرکز روی زمان حال با هشیاری کامل و بدون هیچ قضاوتی آغاز کنید.
 
تمرین تنفس و سوال پرسیدن برای هوشیاری کامل هنگام تنفس، از خود سوال های ساده ای بپرسید. در یک جای آرام بنشینید، چشمان خود را ببندید و به نحوه تنفس خود و دم و بازدم هایتان توجه کنید. همزمان از خود سوال های ساده ای بپرسید و روی تنفس خود تمرکز کنید. مثلا، دمای هوایی که وارد بینی شما می شوند چند است؟ وقتی نفستان خارج می شود چه تغییری در بدن شما ایجاد می کند؟ وقتی هوا وارد ریه های شما می شود چه حسی دارد؟
 
* گل ساعتی
 
گل ساعتی نوعی مسکن به شمار می رود و دولت آلمان آن را به عنوان درمانی برای بی خوابی های عصبی تایید کرده است. یافته های علمی ثابت کرده اند این گیاه نشانه های اضطراب را کاهش می دهد و خاصیتی همچون داروهای آرامش بخش دارد. این گیاه را بیشتر برای درمان بی خوابی تجویز می کنند.
 
همچون دیگر مسکن ها، این گیاه نیز باعث خواب آلودگی و گیجی می شود بنابراین آن را فقط هنگام خواب مصرف کنید. مراقب باشید مصرف بیش از یک نوع گیاه دارویی در زمان واحد خطرناک است و هرگز گل ساعتی را بیشتر از یک بار در ماه مصرف نکنید.
 
* به خود اعتماد داشته باشید
 
آیا افکار مشوش و نگران کنده در سر دارید؟ تبریک می گوییم. شما کاملا به حالت های روحی خود آگاه هستید و این نوع آگاهی در واقع نخستین قدم برای کاهش اضطراب است.
 
همیشه به این دلیل که اضطراب های خود را می شناسید و از تغییرات بدن خود آگاه هستید، به خود اعتماد به نفس بدهید. این مساله وافعا برای برطرف کردن اضطراب الزامی است. قدم بعدی داشتن مکالمه مثبت با خود، تغییر درک و فهم یا استفاده از روش های آرامش بخش است.
 
* نوآوری ها و دانستنی ها فقط در کانال گروه توسعه سبک زندگی سبز (کلینیک سلامت خانواده و گروه پخش جهانی دو کبوتر طلایی)
 
Telegram: WWW.T.ME/GOLDENDOUBLEDOVE
 
Join Our Telegram Channel: @GOLDENDOUBLEDOVE
 
Facebook: WWW.FB.COM/GOLDENDOUBLEDOVE
 
Instagram: WWW.INSTAGRAM.COM/DRFORCOUPLES
 
LinkedIn: WWW.LINKEDIN.COM/IN/GOLDENDOUBLEDOVE
1396/11/14
گروه پخش جهانی دو کبوتر طلایی
اطلاعات تماس
نامگروه پخش جهانی دو کبوتر طلایی
تلفن۲۱-۸×××۷۱۵۶callتماس بگیرید
همراه۰۹۳۹×××۵۹۸۲callتماس بگیرید
وبسایت
استانتهران
آدرسP.O. Box: 141551119, Valiasr SQ. Post Office, Tehran, Iran; WWW.FEMPEE.LOXTARIN.COM
تلگرامچت تلگرام


محصولات مشابه
  • گروه کارخانجات تهران

    گروه کارخانجات تهران

    #با سلام و احترام معرفی گروه ها؛ ???? گروه کارخانجات تهران ???? ✔مرکز اطلاع رسانی خدمات و محصولات شما به مدیران عامل کارخانجات استان تهران (۲۶ شهرک صنعتی- ۶۵۰۰ هزار واحد تولیدی) ✅اهداف گروه ها؛ ۱- معرفی محصول و خدمات ۲- خرید/فروش دستگاه آلات/سوله ۳- درج اعلام نیازهای مجموعه ۴- درج آگهی های استخدام ????عضویت در گروه ها؛ ✅اپلیکیشن نسخه اندروید؛ https://s1.uupload.ir/files/karkahnehjat/app(3).apk ✅اپلیکیشن نسخه وب اپ آیفون؛ https://karkhanehjat.stvco.ir ✅ وب سایت تخصصی گروه؛ www.karkhanehjat1.ir ✅ تلگرام گروه اصلی و استخدام؛ telegram.me/karkhanehjat telegram.me/karkhanehjat1 ✅ اینستاگرام پیج اختصاصی؛ http://www.instagram.com/karkhanehjat ✅ واتساپ ۱۳ گروه فعال مدیران لینک گروه ثبت نام اولیه https://chat.whatsapp.com/FqDfz5SFt05I1KkHI6X4D6 ????حضور حضرت عالی در یکی از گروه های کارخانجات تهران باعث افتخار و رونق کسب و کارها میباشد... ????با تشکر- مهدی آرمیده- مدیر گروه ها 09195594112 09358413470

    متفرقه تهران