درباره‌ی موفقیت با 5C در کسب و کارهای کوچک چه می دانید؟! (قسمت دوم)

درباره‌ی موفقیت با 5C در کسب و کارهای کوچک چه می دانید؟! (قسمت دوم) در قسمت اول موفقیت با 5C در کسب و کارهای کوچک در مورد روش 5C خواندیم ودانستیم که 5 جنبه موفقیت در کسب و کارهای کوچک شامل موارد زیر می باشد:
مشتریان
جریان نقدی
اعتبار مالی
اعتبار شرکت
سرمایه
که این موارد در زبان انگلیسی با حرف C شروع می شوند، بنابراین به صورت 5C بیان می شوند.
در قسمت قبل مشتریان را با هم بررسی کردیم . جذب و نگهداری مشتریان از جمله اصلی ترین نگرانی های تمام مالکین کسب و کارهای کوچک می باشند، زیرا آنها از جمله اصول کسب و کار بوده و منجر به درآمد کسب و کار می گردد. حال در خصوص 4 مورد باقی مانده بررس دقیق تری انجام خواهیم داد:

 جریان نقدی
برای کسب و کارهای کوچک، جریان نقدی می تواند در کوتاه مدت بسیار مهم تر از سودآوری باشد. مالک یک کسب و کار کوچک باید از درآمد و جریان نقدی محافظت نموده و اقدامات لازم را به منظور اطمینان از جریان نقدی انجام دهد که این اقدامات به شرح زیر می باشند:
تنظیم هزینه ها
تسریع جمع آوری های قابل دریافت
گسترش برنامه قابل پرداخت
تنظیم دارایی ها
دریافت وام برای برطرف نمودن خلاهای مالی کوتاه مدت
جایگاه نقدی مدیریت نشده می تواند منجر به اقدامات غیرمنتظره ای از جمله تاخیر در پرداخت و مشکلات مالیاتی گردد. هر یک از این اتفاقات غیرمنتظره می توانند به سرعت کسب و کار را با مشکل مواجه کنند.
کسب و کارهای کوچک، جریان نقدی
ایده خوبی است که برنامه جریان نقدی خود را هر شش الی هشت هفته مورد بررسی قرار دهید تا از جریان نقدی مناسب اطمینان حاصل نمایید. بررسی جریان نقدی به معنای بررسی زمان و میزان درآمد کسب شده و مقایسه آن با موعد موردنظر و ایجاد تعادل می باشد.

اعتبار مالی
وجود اعتبار و مدیریت آن بخش مهمی از کسب و کارها می باشد و ضرورت این امر ناشی از چند دلیل می باشد:
1.به دست آوردن شرایط پرداخت:
 با استفاده از اعتبار خوب، کسب و کار می تواند شرایط پرداخت مطلوبی فراهم آورده و از پول آن برای مدت طولانی تری استفاده نماید.
2.بهره مندی از تخفیف:
 بهره مندی از تخفیف کسب و کار دارای اعتبار و جریان مالی مناسب را قادر می سازد تا هزینه کمتری به ازای محصولات خریداری شده از فروشنده پرداخت کند. برای مثال، مهلت پرداخت ممکن است 30 روز باشد، اما اگر مبلغ در مدت 10 روز پرداخت شود، هزینه با 2% تخفیف دریافت خواهد شد.
3.مدیریت جریان نقدی: داشتن اعتبار خوب منجر به دسترسی به اعتبار موجود در کوتاه مدت می گردد.
4.پرهیز از مشکلات پرداخت در هنگام تحویل: بدون اعتبار مالی مناسب، عرضه کننده های جدید صرفا در سفارشات اولیه هزینه را در هنگام تحویل دریافت می کنند. این امر منجر به کاهش اقدامات مربوط به هزینه ها و پرداخت ها می گردد.
5.دریافت خریدار و عرضه کننده جدید: بدون اعتبار مناسب، فروشندگان جدید تمایلی برای خرید محصولات و عرضه آنها به بازار نخواهند داشت.
6.ارائه پرداخت: همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، داشتن جریان نقدی منجر می شود که کسب و کار در شرایط نوسان نیز پول کافی در اختیار داشته و از طریق آن سودآوری داشته باشد.

اعتبارشرکت
یکی از بزرگترین معایبی که کسب و کارهای کوچک باید در حین گسترش محدوده جغرافیایی خود با آن کنار بیایند، نبود اعتبار است. از آنجایی که شرکت یک کسب و کار کوچک است، برند و شهرت خوبی در مقایسه با رقبای خود ندارد مشتریان احتمالی کسب و کارهای کوچک ممکن است تردیدی در مورد اندازه و صلاحیت نیروها و تداوم کسب  و کار و یا عدم محبوبیت برند داشته باشند. ارائه ای حرفه ای، شواهد، گواهی ها، ارجاعات و توصیه های شفاهی منجر به بهبود شرایط می گردند. چشم انداز مدیریتی و دریافت خدمات فردی نیز می توانند منجر به افزایش اعتبار کسب و کار گردند.
 معایب کسب و کارهای کوچک
 سرمایه
دسترسی به سرمایه نیز برای کسب و کارهای کوچک زمانی که قصد دارند ساختمانی را خریداری کرده و یا ابزارها یا خودروهای جدیدی خریداری کنند، ضروری می باشد. ایجاد روابط بانکی و اعتماد بانکی نیز منجر به سهولت دریافت وام در شرایط اقتصادی نامطلوب می گردد.
 
 سرمایه نیز برای کسب و کارهای کوچک
نتیجه گیری
کسب و کارهای کوچک بخش مهمی از اقتصاد ایالات متحده را شکل می دهند و بیش از نیمی از نیروی کار در کسب و کارهای کوچک مشغول به فعالیت هستند. این شرکت ها فرصت های چشمگیری را برای افراد به ارمغان می آورند. اما صرفا بدین دلیل که کسب و کارهای کوچک توسط اقتصاد مورد ارزش قرار می گیرند، بدین معنا نیست که می توانند به موفقیت دست یابند. 
“با استفاده از 5C در کسب و کار، شما می توانید چارچوبی را نه تنها برای موفقیت، بلکه برای پیشرفت در اختیار داشته باشید.”
 

1396/9/1
جویشگر پردیس ارم
اطلاعات تماس
نامشادی مقدسی
تلفن۰۳۱-۳۶۵۰۸۱۰۰
استانآذربایجان شرقی


محصولات مشابه
  • کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

    کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

    کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی( 150 تکنیک عملی برای فروش و بازاریابی موفق )" مولف: مجید شهیدی ناشر:انتشارات دانش پژوهان برین قطع:رقعی؛112 صفحه این کتاب به کارآفرینان،فروشندگان،بازاریابان ، ویزیتورها، منشی ها ،مسئولین دفاترمدیر عامل ،پرسنل بخش فروش و بازاریابی توصیه می شود . بخش هایی از کتاب "بازاریاب و فروشنده امروزی باید مطلع،مسلط ،هوشیارو در یک کلام ،حرفه ای باشد تا جایگاه خود را در میان سایر بازاریابان و فروشندگان متمایز نماید و بدین شکل در میدان رقابت باقی بماند.لذا این کتاب بر آن است تا شما را به تکنیک ها و ابزارهایی مسلح نماید تا موفقیت خود را به عنوان یک بازاریاب و فروشنده جشن بگیرید. این کتاب از آن دست کتابهایی است که اگر حرفه بازاریابی را برای آینده شغلی خود در نظر گرفته اید،باید یک نسخه از آن را همواره در کنار دست خود داشته باشید. چیزی شبیه هند بوک برای رشته بازاریابی و فروش حرفه ای. برخی از نکات: • برای هریک از مکالمات تلفنی خود از قبل برنامه ریزی کنید ،ابتدا تمام مکالمه را در ذهنتان تمرین کنید ،مجسم سازید که پیشاپیش در این کار موفق شده اید و حالا می خواهید این موفقیت را تکرار کنید. • در تماس اول با یک منشی از جمله ای امری، مودبانه و سریع استفاده کنید به عنوان مثال ،"آقای جعفری، لطفا" و از به کاربردن عباراتی با بار منفی نظیر "ببخشید مزاحم شدم" یا "خسته نباشید" استفاده نکنید . • چنانچه مشتری با شما تماس گرفت ،پیشنهاد می شود در سومین زنگ، به او پاسخ دهید؛زودتر از آن ، خود را بیش از حد مشتاق نشان داده و دیرتر از آن نوعی بی احترامی تلقی خواهد شد . • اگر لحن صدایتان نامناسب باشد ممکن است پاسخ نامناسبی دریافت کنید. در بیشتر موارد، با به دست آوردن لحن صدای خوش بینانه و مطمئن، می توانید دیگران را در مسیر موافقت با خودتان همراه کنید. • در مذاکرات گشاده رو، مودب، صادق ، منطقی، مسلط ،راز دار، منصف و صبور باشید ،ارتباط چشمی صحیح برقرارکنید و وارد مسائل شخصی و خانوادگی نشوید. • سه‌چهارم تصمیمات مشتریان برای خرید کالا یا خدمت در نقطه خرید شکل می‌‌گیرد. • 98 درصد از فرایند خرید توام با احساس و تنها2 درصد آن با منطق توام است.لذا مشتری باید از شما خوشش بیاید تا خرید کند. • 5 ثانیه اول هر ملاقاتی از 5 دقیقه بعدی اش، مهم تر است.پس تاثیر ملاقات اول را جدی بگیرید . • 55 درصد از یک ارتباط موثر به شکل ظاهری و زبان بدن ،38 درصد به نوع گفتار و استفاده از کلمات و تنها 7 درصد به محتوای کلام بستگی دارد .از این رو به زبان بدن خود و طرف مقابل دقت کنید . • و..." جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 09138049704 و 36270251 (031) تماس حاصل نمایید .

    مشاوره اصفهان