مقالات مرتبط

از سرمایه‌گذارها، چگونه جواب مثبت بگیریم؟

از سرمایه‌گذارها، چگونه جواب مثبت بگیریم؟  
رعایت یک سری نکات هنگام مذاکره با افراد سرمایه‌گذار می‌تواند اعتماد آن‌ها را جلب کند و همکاری بلندمدتی بین شما و آن فرد برقرار کند.
 جذب سرمایه‌گذار یکی از سخت‌ترین مراحل کارآفرینی است. سرمایه‌گذاران زیادی وجود دارند که به دنبال سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های موفق هستند. شما در مذاکرات باید مبلغ دقیق مورد نیاز خود را ذکر کنید و به فرد سرمایه‌گذار بگویید که انجام این کار در آینده چه سودی برای او به همراه خواهد داشت. نکاتی که در ادامه‌ی این مقاله‌ آورده شده‌اند، به شما کمک می‌کنند تا بتوانید از سرمایه‌گذارها جواب مثبت بگیرید.
۱- انعطاف‌پذیر باشید
اگر شما به‌عنوان یک کارآفرین به حرف های طرف مقابل خود گوش ندهید، نمی‌توانید مذاکره‌ی خوبی با او داشته باشید. معمولا افرادی که قصد سرمایه‌گذاری دارند، در مذاکرات خود به دنبال نقاط ضعف طرف مقابل می‌گردند. آن‌ها گاهی اوقات در مکالمات خود از اطلاعات مفیدی استفاده می‌کنند و اگرا با دقت به حرف‌های آن‌ها گوش ندهید، درواقع نصیحت‌های یک آدم متخصص را از دست داده‌اید. شما همچنین باید با دید بازتری به پیشنهادات آن‌ها نگاه کنید و با اشتیاق فراوان به پیشنهادات آن‌ها گوش دهید. معمولا مخترعینی که چیزی اختراع می‌کنند یا کسب‌و‌کاری را آغاز می‌کنند، نسبت به دستاورد خود خیلی حساس هستند. البته حق دارند که این‌طور باشند؛ زیرا زحمت زیادی برای به ثمر رسیدن آن کشیده‌اند. اما از آنجایی که سرمایه‌گذارها نیز برای به دست آوردن پول خود زحمت فراوانی کشیده‌اند، بنابراین هر دو طرف باید برای آغاز این همکاری اشتیاق داشته  و نسبت به پیشنهادات طرف مقابل انعطاف‌پذیری نشان دهند.
 
۲- صادق باشید
هرچقدر در مکالمات خود صداقت بیشتری داشته باشید بهتر می‌توانید اعتماد طرف مقابل را به خودتان جلب کنید و درنتیجه به موفقیت برسید. زمانی که صحبت از سرمایه‌ی یک شخص و محقق شدن رؤیاهای یک فرد دیگر به میان می‌آید، هیچ‌یک از دو طرف دوست ندارند که احساس کنند سرشان کلاه رفته است. صحبت‌های شما در این مدل از مذاکرات باید همراه با شور و اشتیاق و مهم‌تر از همه اینکه صادقانه باشند تا بتوانند تأثیر خوبی بر طرف مقابل بگذارند.

۳- اعداد را سرهم‌بندی نکنید
شاید فکر کنید این نکته هم مانند نکته‌ی قبل است و حرف جدیدی برای گفتن ندارد. اما زمانی که صحبت از اعداد و ارقام به میان می‌آید، اغلب ما تمایل داریم آن‌ها را به سمت بالا رند کنیم. اما به خاطر داشته باشید که حقیقت همیشه خودش را نمایان می کند و جابه‌جا کردن ارقام تأثیر خوبی بر طرف مقابل نخواهد گذاشت. ما گاهی اوقات به دلیل ندانستن مقدار دقیق اعداد آن‌ها رند می‌کنیم که این موضوع هم برای دیگران خوشایند نخواهد بود. شما باید در مکالمات خود از مقدار دقیق هزینه‌ها و سود احتمالی صحبت کنید. اگر نتوانید این کار را انجام دهید، به‌عنوان یک فرد کارآفرین و شخصی که روی آن سرمایه‌گذاری انجام شود دیده نخواهید شد. نیازی نیست از اعداد و ارقام آماری بسیار دقیق استفاده کنید، درواقع شما باید با بیان ارقام راحت باشید. به یاد داشته باشید که هر رقم دارای ارزش است و باید متناسب با ارزش خودش بیان شود.
 
۴- آماده‌ی انجام کار باشید
 افراد بسیار کمی وجود دارند که بدانند چه مهارت‌هایی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین مورد نیاز است و اینکه چقدر باید برای رسیدن به آن تلاش کنند. کارآفرینی بسیار سخت است. اغلب این افراد شب‌های زیادی برای انجام دادن کارهایشان بیدار مانده‌اند و از طرف افراد زیادی نه شنیده‌اند تا اینکه توانسته‌اند درنهایت رضایت یک نفر را برای سرمایه‌گذاری جلب کنند. طی کردن این مسیر به‌قدری دشوار است که هر شخصی از عهده‌ی انجام آن برنمی‌آید. بنابراین اگر می‌خواهید به موفقیت برسید، باید خود را برای انجام کارهای سخت آماده کنید و روحیه‌ی جنگجو بودن را در خودتان پرورش دهید.
۵- نیازهای بازار را بشناسید
مطابق بودن با نیازهای بازار معمولا همان چیزی است که بین یک کارآفرین و سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد. پاسخ مثبتی که شما از طرف سرمایه‌گذارها دنبال آن هستید به این بستگی دارد که محصول یا خدمتی که می‌خواهید عرضه نمایید، چقدر مورد استقبال قرار می‌گیرد. درواقع سرمایه‌گذارها دوست دارند ببینند که شما چقدر برای محبوبیت محصول خودتان تلاش کرده‌اید. شما باید نمونه‌های اولیه تولید کنید و واکنش بازار را نسبت به محصول خودتان ببینید. همه‌ی این موارد به شما کمک می‌کنند که بتوانید فرد مناسبی برای سرمایه‌گذاری روی کسب‌و‌کار خود پیدا کنید. 
 
منبع : Zoomit.ir
 
 
1396/4/20
جویشگر پردیس ارم
اطلاعات تماس
نامشادی مقدسی
تلفن۰۳۱-۳۶۵۰۸۱۰۰callتماس بگیرید
استانآذربایجان شرقی


محصولات مشابه
 • فروش 120 متر آپارتمان در منطقه آزاد ارس

  فروش 120 متر آپارتمان در منطقه آزاد ارس

  120 متر طبقه دوم در ساختمان دو طبقه با کلیه امکانات گرمایش پکیج و سرمایش چیلر و پارکینگ و انباری و کف پارکت و کاغذ دیواری و سقف کاذب و نور مخفی و کابینت قیمت 1.8 میلیارد تومان موارد دیگر : مشاوره سرمایه گذاری خرید و فروش املاک مسکونی تجاری انبار های کالا جهت واردات و صادرات سوله های آماده تولیدی با امکانات برق و گاز و ساختمان اداری باغهای میوه های صادراتی گلخانه های با محصولات صادراتی در حال کار رمین های پرورش ماهی با کلیه امکانات زمین های سند دار با مجوز جهت ساخت ویلا و آپارتمان و پروژه های مسکونی تجاری گردشگری مشاور تخصصی سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس - جلفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی بازدید و خرید تماس حاصل فرمایید

  خرید و فروش آذربایجان شرقی
 • سرمایه گذاری در *** منطقه آزاد ارس - جلفا ***

  سرمایه گذاری در *** منطقه آزاد ارس - جلفا ***

  سرمایه گذاری در*** منطقه آزاد ارس - جلفا *** معرفی انواع سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس در زمینه های *** ساخت یا خرید پروژه های مسکونی و تجاری *** *** ساخت یا خرید انواع سوله های تجاری و تولیدی و انبارداری *** *** گلخانه های آماده با محصولات صادراتی *** *** زمین و باغهای آماده بهره برداری با محصولات متنوع با امکانات سکونتی *** *** زمین با متراژهای مختلف جهت ساخت ویلا و مراکز تجاری مسکونی *** با استفاده از امکانات ویژه منطقه آزاد ارس ( ثبت شرکت داخلی و خارجی - پروانه کسب - سند - وام - مشارکت - واردات و صادرات ) جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان و هماهنگی بازدید و خرید تماس حاصل فرمایید

  خرید و فروش آذربایجان شرقی
 • تامین مالی و سرمایه گذاری

  فرصتی مناسب برای تولید کنندگان تامین مالی و سرمایه گذاری میلیاردی برای کارخانه های تولیدی با کمترین سود بر روی محصول تولیدی کارخانه بر روی اسناد ملکی پایانکار دار جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  مالی، حسابداری و حقوقی آذربایجان شرقی
 • بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان

  بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان

  بیمه های عمر و سرمایه گذاری ، بازنشستگی ، سرمایه گذاری کودکان و نوجوانان ، بی ، بیمه تحصیلات و ازدواج و ... بیمه هایی هستند که جهت تامین آتیه خود و فرزندان و رفع نگرانی های آینده مورد استفاده قرار می گیرند و زندگی خوب و توام با رفاه را برای ما و فرزندانمان فراهم می آورند. لذا جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر یا دریافت بیمه نامه با شماره های66089540و 09109755405تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس خیابان آزادی، بعد از استاد معین، ساختمان شماره 472، واحد 4 شرقی مراجعه نمایید. اعزام مشاور و کارشناس به صورت رایگان بوده و در تمام سال های قرارداد پشتیبانی تمام وقت صورت می گیرد. هم چنین صدور در همان روز بوده و ارسال بیمه نامه به صورت رایگان می باشد.

  بیمه تهران