مقالات مرتبط

از سرمایه‌گذارها، چگونه جواب مثبت بگیریم؟

از سرمایه‌گذارها، چگونه جواب مثبت بگیریم؟  
رعایت یک سری نکات هنگام مذاکره با افراد سرمایه‌گذار می‌تواند اعتماد آن‌ها را جلب کند و همکاری بلندمدتی بین شما و آن فرد برقرار کند.
 جذب سرمایه‌گذار یکی از سخت‌ترین مراحل کارآفرینی است. سرمایه‌گذاران زیادی وجود دارند که به دنبال سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های موفق هستند. شما در مذاکرات باید مبلغ دقیق مورد نیاز خود را ذکر کنید و به فرد سرمایه‌گذار بگویید که انجام این کار در آینده چه سودی برای او به همراه خواهد داشت. نکاتی که در ادامه‌ی این مقاله‌ آورده شده‌اند، به شما کمک می‌کنند تا بتوانید از سرمایه‌گذارها جواب مثبت بگیرید.
 
۱- انعطاف‌پذیر باشید
اگر شما به‌عنوان یک کارآفرین به حرف های طرف مقابل خود گوش ندهید، نمی‌توانید مذاکره‌ی خوبی با او داشته باشید. معمولا افرادی که قصد سرمایه‌گذاری دارند، در مذاکرات خود به دنبال نقاط ضعف طرف مقابل می‌گردند. آن‌ها گاهی اوقات در مکالمات خود از اطلاعات مفیدی استفاده می‌کنند و اگرا با دقت به حرف‌های آن‌ها گوش ندهید، درواقع نصیحت‌های یک آدم متخصص را از دست داده‌اید. شما همچنین باید با دید بازتری به پیشنهادات آن‌ها نگاه کنید و با اشتیاق فراوان به پیشنهادات آن‌ها گوش دهید. معمولا مخترعینی که چیزی اختراع می‌کنند یا کسب‌و‌کاری را آغاز می‌کنند، نسبت به دستاورد خود خیلی حساس هستند. البته حق دارند که این‌طور باشند؛ زیرا زحمت زیادی برای به ثمر رسیدن آن کشیده‌اند. اما از آنجایی که سرمایه‌گذارها نیز برای به دست آوردن پول خود زحمت فراوانی کشیده‌اند، بنابراین هر دو طرف باید برای آغاز این همکاری اشتیاق داشته  و نسبت به پیشنهادات طرف مقابل انعطاف‌پذیری نشان دهند.
 
۲- صادق باشید
هرچقدر در مکالمات خود صداقت بیشتری داشته باشید بهتر می‌توانید اعتماد طرف مقابل را به خودتان جلب کنید و درنتیجه به موفقیت برسید. زمانی که صحبت از سرمایه‌ی یک شخص و محقق شدن رؤیاهای یک فرد دیگر به میان می‌آید، هیچ‌یک از دو طرف دوست ندارند که احساس کنند سرشان کلاه رفته است. صحبت‌های شما در این مدل از مذاکرات باید همراه با شور و اشتیاق و مهم‌تر از همه اینکه صادقانه باشند تا بتوانند تأثیر خوبی بر طرف مقابل بگذارند.
۳- اعداد را سرهم‌بندی نکنید
شاید فکر کنید این نکته هم مانند نکته‌ی قبل است و حرف جدیدی برای گفتن ندارد. اما زمانی که صحبت از اعداد و ارقام به میان می‌آید، اغلب ما تمایل داریم آن‌ها را به سمت بالا رند کنیم. اما به خاطر داشته باشید که حقیقت همیشه خودش را نمایان می کند و جابه‌جا کردن ارقام تأثیر خوبی بر طرف مقابل نخواهد گذاشت. ما گاهی اوقات به دلیل ندانستن مقدار دقیق اعداد آن‌ها رند می‌کنیم که این موضوع هم برای دیگران خوشایند نخواهد بود. شما باید در مکالمات خود از مقدار دقیق هزینه‌ها و سود احتمالی صحبت کنید. اگر نتوانید این کار را انجام دهید، به‌عنوان یک فرد کارآفرین و شخصی که روی آن سرمایه‌گذاری انجام شود دیده نخواهید شد. نیازی نیست از اعداد و ارقام آماری بسیار دقیق استفاده کنید، درواقع شما باید با بیان ارقام راحت باشید. به یاد داشته باشید که هر رقم دارای ارزش است و باید متناسب با ارزش خودش بیان شود.
  
۴- آماده‌ی انجام کار باشید
 افراد بسیار کمی وجود دارند که بدانند چه مهارت‌هایی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین مورد نیاز است و اینکه چقدر باید برای رسیدن به آن تلاش کنند. کارآفرینی بسیار سخت است. اغلب این افراد شب‌های زیادی برای انجام دادن کارهایشان بیدار مانده‌اند و از طرف افراد زیادی نه شنیده‌اند تا اینکه توانسته‌اند درنهایت رضایت یک نفر را برای سرمایه‌گذاری جلب کنند. طی کردن این مسیر به‌قدری دشوار است که هر شخصی از عهده‌ی انجام آن برنمی‌آید. بنابراین اگر می‌خواهید به موفقیت برسید، باید خود را برای انجام کارهای سخت آماده کنید و روحیه‌ی جنگجو بودن را در خودتان پرورش دهید.
۵- نیازهای بازار را بشناسید
مطابق بودن با نیازهای بازار معمولا همان چیزی است که بین یک کارآفرین و سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد. پاسخ مثبتی که شما از طرف سرمایه‌گذارها دنبال آن هستید به این بستگی دارد که محصول یا خدمتی که می‌خواهید عرضه نمایید، چقدر مورد استقبال قرار می‌گیرد. درواقع سرمایه‌گذارها دوست دارند ببینند که شما چقدر برای محبوبیت محصول خودتان تلاش کرده‌اید. شما باید نمونه‌های اولیه تولید کنید و واکنش بازار را نسبت به محصول خودتان ببینید. همه‌ی این موارد به شما کمک می‌کنند که بتوانید فرد مناسبی برای سرمایه‌گذاری روی کسب‌و‌کار خود پیدا کنید. 
  فنون مذاکره
منبع : Zoomit.ir
 
 
1396/4/20
جویشگر پردیس ارم
اطلاعات تماس
نامشادی مقدسی
تلفن۰۳۱-۳۶۵۰۸۱۰۰
استانآذربایجان شرقی


محصولات مشابه
  • کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

    کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

    کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی( 150 تکنیک عملی برای فروش و بازاریابی موفق )" مولف: مجید شهیدی ناشر:انتشارات دانش پژوهان برین قطع:رقعی؛112 صفحه این کتاب به کارآفرینان،فروشندگان،بازاریابان ، ویزیتورها، منشی ها ،مسئولین دفاترمدیر عامل ،پرسنل بخش فروش و بازاریابی توصیه می شود . بخش هایی از کتاب "بازاریاب و فروشنده امروزی باید مطلع،مسلط ،هوشیارو در یک کلام ،حرفه ای باشد تا جایگاه خود را در میان سایر بازاریابان و فروشندگان متمایز نماید و بدین شکل در میدان رقابت باقی بماند.لذا این کتاب بر آن است تا شما را به تکنیک ها و ابزارهایی مسلح نماید تا موفقیت خود را به عنوان یک بازاریاب و فروشنده جشن بگیرید. این کتاب از آن دست کتابهایی است که اگر حرفه بازاریابی را برای آینده شغلی خود در نظر گرفته اید،باید یک نسخه از آن را همواره در کنار دست خود داشته باشید. چیزی شبیه هند بوک برای رشته بازاریابی و فروش حرفه ای. برخی از نکات: • برای هریک از مکالمات تلفنی خود از قبل برنامه ریزی کنید ،ابتدا تمام مکالمه را در ذهنتان تمرین کنید ،مجسم سازید که پیشاپیش در این کار موفق شده اید و حالا می خواهید این موفقیت را تکرار کنید. • در تماس اول با یک منشی از جمله ای امری، مودبانه و سریع استفاده کنید به عنوان مثال ،"آقای جعفری، لطفا" و از به کاربردن عباراتی با بار منفی نظیر "ببخشید مزاحم شدم" یا "خسته نباشید" استفاده نکنید . • چنانچه مشتری با شما تماس گرفت ،پیشنهاد می شود در سومین زنگ، به او پاسخ دهید؛زودتر از آن ، خود را بیش از حد مشتاق نشان داده و دیرتر از آن نوعی بی احترامی تلقی خواهد شد . • اگر لحن صدایتان نامناسب باشد ممکن است پاسخ نامناسبی دریافت کنید. در بیشتر موارد، با به دست آوردن لحن صدای خوش بینانه و مطمئن، می توانید دیگران را در مسیر موافقت با خودتان همراه کنید. • در مذاکرات گشاده رو، مودب، صادق ، منطقی، مسلط ،راز دار، منصف و صبور باشید ،ارتباط چشمی صحیح برقرارکنید و وارد مسائل شخصی و خانوادگی نشوید. • سه‌چهارم تصمیمات مشتریان برای خرید کالا یا خدمت در نقطه خرید شکل می‌‌گیرد. • 98 درصد از فرایند خرید توام با احساس و تنها2 درصد آن با منطق توام است.لذا مشتری باید از شما خوشش بیاید تا خرید کند. • 5 ثانیه اول هر ملاقاتی از 5 دقیقه بعدی اش، مهم تر است.پس تاثیر ملاقات اول را جدی بگیرید . • 55 درصد از یک ارتباط موثر به شکل ظاهری و زبان بدن ،38 درصد به نوع گفتار و استفاده از کلمات و تنها 7 درصد به محتوای کلام بستگی دارد .از این رو به زبان بدن خود و طرف مقابل دقت کنید . • و..." جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 09138049704 و 36270251 (031) تماس حاصل نمایید .

    مشاوره اصفهان