ده درس اصلی مدیریت

ده درس اصلی مدیریت 10 اصلی که در ادامه میخوانیم چکیده ای از تمام همایش ها و کلاس هایی است که تام هاپکینز مجری برگزاری آن بوده است:
   
 
1.حرص زمان را بخوریم
 
زمان بها ندارد، تنها 86400 ثانیه برای یک روز. مردمان متوسط اغلب ثانیه های خود را به روشهای غیربهره‌ور و ناموثر به بطالت میگذرانند. مردمان موفق، زمان خود را به شکلی موثر مدیریت میکنند. آنها آگاهانه از زمانشان استفاده میکنند و توازن را بین کار و زندگی عادی رعایت میکنند.
 
2.یک بیانیه ماموریت شخصی داشته باشیم
 
بیانیه مأموریت بیانیه مأموریت بیانیه ای در مورد هدف و علت وجودی سازمان، شرکت و شخص می‌باشد. این بیانیه میبایست راهنمایی برای فعالیت های سازمان، بیان اهداف کلی آن، ارائه راه و راهنمایی برای تصمیم گیری باشد. هاپکینز مثل خیلی از انسانهای موفق دیگر بیانیه ماموریت خود را روی میزش دارد: «من باید بهره ورترین کارها را در اسرع وقت انجام دهم». شما هم باید ماموریتی برای خود داشته باشید، چه چیزی از خودتان میخواهید؟ چه چیزی برای شما ارزش است؟ آن را با خط درشت بنویسید و بر روی میز کارتان بچسبانید تا به تابلویی در ذهنتان تبدیل شود.
 
3.دور و برتان را با افراد شبیه به خودتان پر کنید
 
ثروت، جایگاه و موفقیت پاداش کسانی است که جویای آن باشد؛ اما هرچقدر شما موفقیت بیشتری بدست آورید، تنها تر خواهید شد، زیرا دیگران نمیتوانند احساس آسایش کنند و گام به گام شما حرکت کرده و خود را با سبک زندگیتان مرتبط سازند. مردمان موفق درخصوص کسانی که زمانشان را با آنها میگذرانند هوشیار هستند. آنها به دنبال کسانی هستند که به ایشان در رشد عاطفی و روحی کمک کنند.
 
4. دقیقه در روز را صرف اولویت‌بندی کنید
 
بدون اولویت بندی نمیتوان کارآمد و موثر عمل کرد. هاپکینز پیشنهاد میکند که 5 دقیقه در پایان روز را بنشینیم و 5 یا 6 اولویت فردای خود را مشخص کنیم. مردمان موفق وقت و انرژی خود را صرف امور غیرمهم نمیکنند.
 
5.حرفه‌ای پیگیری کنید
 
بسیاری از مردم خوب حرف می‌زنند، اما خروجی خاصی ندارند و وقت عمل که میشود بازنده‌اند. اما مردمان موفق آنچه میگویند انجام میدهیم، انجام میدهند حتی اگر ایده نبوغ‌آمیزی نداشته باشند. آنها به خود ایمان دارند و عدم موفقیتشان به معنای شکستشان نیست.
 
6.از خوبیهای گذشته برای خلق آینده استفاده کنید
 
دنیا پر از تکنولوژیهای پرزرق و برقی است که میتوانند براحتی آدمی را در خود غرق کنند.اما انسانهای موفق از ابزارهای مدرن برای تعمیق ارتباطات خود بهره می‌برند و همزمان از بهترین های قدیم را نیز با خود حفظ میکنند اما موفقیت‌شان را صرف خاطراتشان نمیکنند.
 
7.دنباله‌رو نباشید
 
دست‌رنج دیگران نمیتواند مایه مباهات ما شود. هرچند استیو جابز مرحوم یکبار در مصاحبه ای که سال 1996 با PBS انجام داد گفت که «ما از سرقت ایده های بزرگ باکی نداریم»، اما مقصود او تقلید و کپی برداری کورکورانه نیست. دنباله‌روی کورکورانه   هرچند ممکن است ما را به جلو پیش ببرد اما به طور حتم کنترل سرنوشت از دستمانمان خارج خواهد شد. 
 
8.در مقابل ناملایمات و پاسخ‌های منفی پوست کلفت باشید
 
جیمز راین‌هارت کارآفرین موفقی است که ۲۷ بار از سوی سرمایه‌گذاران پاسخ منفی شنیده است و بطور حتم کسان زیادی را در اطراف خود میشناسید که بیش از اینها دست رد به سینه آنها خورده است. پس پوست کلفت باشید و سرسخت، و همیشه به خودتان ایمان داشته‌باشید. اما افراد موفق هر چه بیشتر خطر رد شدن را به جان می خرند و امکان موفقیتشان هم به همین واسطه بیشتر می شود. ترس از «نه شنیدن» بیش از خود رد شدن خواسته هایمان، ما را عقب نگه می دارد. آغوش خود را باز کنید و از این که چیزی بخواهید، نترسید. زندگی یعنی چند آری درخشان و تقابل و تعامل مثبت با بی‌شمار پاسخ منفی.
 
9.کاری کنید دیگران احساس اهمیت کنند
 
به دیگران اعتبار بدهید؛ شخصیتشان را ارج بنهید و کاری کنید که احساس اهمیت و شخصیت کنند. به رسمیت شناخته شدن یکی از نیازهای بشر است. اما بیشتر ما روی خواسته های شخصی و مسائل خودمان متمرکزیم و از نیاز دیگران غافلیم. افراد موفق دیگران را به رسمیت میشناسند، به آنها ارج مینهند و در مسیر موفقیت مشوق آنها هستند که نتیجه آن هم‌افزایی و خشنودی دوجانبه است.
 
10.برای عالی بودن تلاش کنید
 
فلسفه کلی هاپکینز و رویکرد او به موفقیت را میتوان در قالب کلمات زیر خلاصه کرد:
 
متعهد میشوم بیشتر بیاموزم
 
تا اینگونه بتوانم بیشتر خدمت کنم
 
تا بتوانم بیشتر بسازم
 
تا بتوانم بیشتر کسب کنم
 
تا بتوانم بیشتر حفظ کنم
 
تا بتوانم بیشتر شکر گزار باشم و بیشتر به دیگران ببخشم.

مرجع : متحدپرچ
1396/3/31
اطلاعات تماس
نامرضا تدین
تلفن۲۱-۶×××۳۳۱۲callتماس بگیرید
همراه۰۹۱۲×××۵۸۲۹callتماس بگیرید
وبسایت
استانتهران
آدرسمیدان حسن آباد - خیابان امام خمینی ره - جنب بیمارستان سینا - کوچه میرزایی - پلاک 49 - شرکت متحدپرچ


محصولات مشابه
  • مشاوره مدیریت رهبری کسب و کار و نیروی انسانی

    مشاوره مدیریت رهبری کسب و کار و نیروی انسانی تشخیص و حل مسائل کسب و کار حل مسائل مدیریتی ناشی از زیرساختهای فردی حل مسائل مدیریتی ناشی از زیرساختهای فردی ارائه مسیر سرمایه گذاری با توجه به پتانسیلهای مالی تلفن همراه :09127337686 تلفن ثابت : 02126768616 نام واحد تجاری موسسه نواندیشان ثروت آفرین پیشگام استان تهران شهر تهران آدرس سایت: https://iservat.ir/ اینستاگرام: https://www.instagram.com/behrouzriahi/ آدرس : تهران خیابان شریعتی رو به روی مترو صدر کوچه اخوان پلاک 10 طبقه 3 ارتباط با سرمایه گذاران خارجی اسامی شرکت های مشاوره مدیریت انجمن مشاوران مدیریت ایران انواع دانش انواع سرمایه گذاری خارجی در ایران انواع مدیریت دانش اهداف مدیریت دانش اهمیت رهبری اهمیت رهبری در کسب و کار اهمیت مدیریت و رهبری اهمیت نیروی انسانی کارآمد اولین عنصر کلیدی حوزه مدیریت منابع انسانی اولین مرحله از مراحل مدیریت دانش اولین مرحله حل مسئله چیست آمار سرمایه گذاری خارجی در ایران آموزش مدیریت کسب و کارهای کوچک بهترین مدیران منابع انسانی پیشبرد اهداف یعنی چه تاسیس شرکت مشاوره مدیریت تحقیق در مورد مدیریت منابع انسانی تعریف سرمایه گذاری خارجی جزوه مدیریت دانش چگونه منابع انسانی را مدیریت کنیم حل مسئله چیست حمایت از سرمایه گذاران داخلی خصوصیات نیروی انسانی کارامد خصوصیات یک نیروی انسانی کارآمد دانش سازمانی چیست دانلود کتاب مدیریت منابع انسانی الکترونیک در سرمایه گذاری اولیه برای هر یک از کارها چه منابع مالی مورد نیاز است دوره رهبری دوره مشاوره مدیریت رزومه شرکت مشاوره مدیریت رهبران موفق کسب و کار رهبری در کسب و کار روشهای حل مسئله و تصمیم گیری سازمان سرمایه گذاری خارجی سیستم مدیریت دانش چیست شرح وظایف مشاور منابع انسانی شرکت خدمات منابع انسانی شرکت مشاوره مدیریت شرکت مشاوره منابع انسانی آتیه روشن شرکت های hr شرکت های برتر مشاوره مدیریت در ایران فراگرد مدیریت قیمت مشاوره منابع انسانی کتاب مدیریت منابع انسانی رشته مدیریت دولتی کتاب مدیریت منابع انسانی گری مثال برای روش حل مسئله مثال مدیریت دانش مدیریت دانش pdf مدیریت دانش سازمانی pdf مدیریت دانش و کارکردهای آن در سازمانها مدیریت کسب وکار مدیریت منابع انسانی در ایران مراحل حل مسئله مراحل حل مسئله در خانواده مراحل حل مسئله در روانشناسی مراحل حل مسئله را به ترتیب نام ببرید مراحل مدیریت دانش مزایای سرمایه گذاری خارجی در ایران مشاور بازاریابی کسب و کار مشاور منابع انسانی استخدام مشاوره بازاریابی چیست مشاوره مدیریت مشاوره مدیریت چیست مشاوره مدیریت در ایران مشاوره مدیریت نواندیشان نحوه استقرار مدیریت دانش در سازمان نحوه مدیریت کسب و کارهای کوچک نقش مدیریت منابع انسانی نیروی انسانی کارآمد نیروی انسانی هزینه بر نیروی کارامد هزینه مشاوره مدیریت ویژگی های مدیریت دانش

    مشاوره تهران