مدل شایستگی لن کاستر

مدل شایستگی لن کاستر  لن کاستر معتقد است شایستگی ها در سطوح سازمانی در 5 سطح مطرح می باشد .به عبارت دیگر شایستگی‌های محوری در هر سطح از سازمان با توجه به ابعاد و حیطه‌های کنترل، به شایستگی‌های کلیدی مرتبط با آن حوزه سازمان تقسیم می‌شود. این سطوح به طور خلاصه به شرح زیر می‌باشد:
1-سطح پایه:
   در این سطح دانش اولیه از طریق آموزش کسب می‌شود و همراه با تجارب محدودمی باشد و نیاز به راهنمائی سرپرست و یا مدیر وجود دارد.
2-سطح متوسط:
   در این سطح آموزش و نحوه اجرای آن گسترده‌تر شده و تجارب بیشتری کسب می شود ولی برای انجام کارهای سخت و دشوار نیاز به راهنمائی و نظارت مافوق وجود دارد.
3-سطح کارشناسی:
   در سطح کارشناسی هم آموزش‌ها گسترده می‌شود و هم تجارب متنوع‌تری کسب می‌گردد. نظارت و راهنمائی مدیران و سرپرستان کمتر شده و در مواقع خاص نیاز به مشورت دارند. این افراد می‌توانند کارکنان زیردست را راهنمائی و هدایت کنند.
4-  سطح تخصصی:
   در این سطح همچنان آموزش‌ها تخصصی شده و به دلیل تجارب موفقیت آمیز، امکان تصمیم گیری و انجام فعالیت‌های دشوار میسر می‌شود و هر فعالیتی بدون مساعدت دیگران امکان پذیر می‌شود وضمنا به عنوان متخصص و یا مرجع در سازمان می‌تواند به سایرین کمک و مشورت دهد.
5-سطح استادی:
   در این سطح به طور مرتب تجارب موفقیت آمیز و پیچیده حاصل می‌شود. در مواقع بروز مسأله و یا مشکلات خاص در داخل و خارج سازمان به خوبی از عهده حل مسائل و ارائه راه حل‌های خلاق و اجرای آن برمی آید و توانائی رهبری و هدایت در سطح کلان را نیز دارد.

مرجع : متحدپرچ
1396/3/31
اطلاعات تماس
نامرضا تدین
تلفن۲۱-۶×××۳۳۱۲
فاکس۰۲۱-۶۶۷۱۰۴۶۹
همراه۰۹۱۲×××۵۸۲۹
وبسایت
استانتهران
آدرسمیدان حسن آباد - خیابان امام خمینی ره - جنب بیمارستان سینا - کوچه میرزایی - پلاک 49 - شرکت متحدپرچ


محصولات مشابه
  • کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

    کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

    کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی( 150 تکنیک عملی برای فروش و بازاریابی موفق )" مولف: مجید شهیدی ناشر:انتشارات دانش پژوهان برین قطع:رقعی؛112 صفحه این کتاب به کارآفرینان،فروشندگان،بازاریابان ، ویزیتورها، منشی ها ،مسئولین دفاترمدیر عامل ،پرسنل بخش فروش و بازاریابی توصیه می شود . بخش هایی از کتاب "بازاریاب و فروشنده امروزی باید مطلع،مسلط ،هوشیارو در یک کلام ،حرفه ای باشد تا جایگاه خود را در میان سایر بازاریابان و فروشندگان متمایز نماید و بدین شکل در میدان رقابت باقی بماند.لذا این کتاب بر آن است تا شما را به تکنیک ها و ابزارهایی مسلح نماید تا موفقیت خود را به عنوان یک بازاریاب و فروشنده جشن بگیرید. این کتاب از آن دست کتابهایی است که اگر حرفه بازاریابی را برای آینده شغلی خود در نظر گرفته اید،باید یک نسخه از آن را همواره در کنار دست خود داشته باشید. چیزی شبیه هند بوک برای رشته بازاریابی و فروش حرفه ای. برخی از نکات: • برای هریک از مکالمات تلفنی خود از قبل برنامه ریزی کنید ،ابتدا تمام مکالمه را در ذهنتان تمرین کنید ،مجسم سازید که پیشاپیش در این کار موفق شده اید و حالا می خواهید این موفقیت را تکرار کنید. • در تماس اول با یک منشی از جمله ای امری، مودبانه و سریع استفاده کنید به عنوان مثال ،"آقای جعفری، لطفا" و از به کاربردن عباراتی با بار منفی نظیر "ببخشید مزاحم شدم" یا "خسته نباشید" استفاده نکنید . • چنانچه مشتری با شما تماس گرفت ،پیشنهاد می شود در سومین زنگ، به او پاسخ دهید؛زودتر از آن ، خود را بیش از حد مشتاق نشان داده و دیرتر از آن نوعی بی احترامی تلقی خواهد شد . • اگر لحن صدایتان نامناسب باشد ممکن است پاسخ نامناسبی دریافت کنید. در بیشتر موارد، با به دست آوردن لحن صدای خوش بینانه و مطمئن، می توانید دیگران را در مسیر موافقت با خودتان همراه کنید. • در مذاکرات گشاده رو، مودب، صادق ، منطقی، مسلط ،راز دار، منصف و صبور باشید ،ارتباط چشمی صحیح برقرارکنید و وارد مسائل شخصی و خانوادگی نشوید. • سه‌چهارم تصمیمات مشتریان برای خرید کالا یا خدمت در نقطه خرید شکل می‌‌گیرد. • 98 درصد از فرایند خرید توام با احساس و تنها2 درصد آن با منطق توام است.لذا مشتری باید از شما خوشش بیاید تا خرید کند. • 5 ثانیه اول هر ملاقاتی از 5 دقیقه بعدی اش، مهم تر است.پس تاثیر ملاقات اول را جدی بگیرید . • 55 درصد از یک ارتباط موثر به شکل ظاهری و زبان بدن ،38 درصد به نوع گفتار و استفاده از کلمات و تنها 7 درصد به محتوای کلام بستگی دارد .از این رو به زبان بدن خود و طرف مقابل دقت کنید . • و..." جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 09138049704 و 36270251 (031) تماس حاصل نمایید .

    مشاوره اصفهان