مزایای استفاده از مطالعه طرح توجیهی

مزایای استفاده از مطالعه طرح توجیهی یک طرح توجیهی (‌امکان سنجی) مطالعه ای است که در آن به بسیاری از سوالات کارآفرینان جواب داده می‌شود. ممکن است منابعی که برای پروژه مصرف می شود، نهایتا منجر به شکست کسب و کار شود. در این صورت طرح توجیهی (Feasibility Study) نشان می دهد که پروژه در یک زمان خاص سود مورد انتظار را به دنبال دارد یا خیر. احتمال موفقیت و اینکه پروژه در چه زمانی و چگونه موفق می شود، یکی دیگر از مزایای استفاده از طرح توجیهی می باشد.
برآورد سودآوری پروژه در طرح توجیهی
در یک طرح توجیهی چگونگی شروع و اجرای پروژه مشخص می شود. به همین دلیل کارآفرین برای انجام دادن پروژه خود، گزینه انتخاب یا رد دارد. او زمانی می تواند برای انجام پروژه اقدام کند که سودآور باشد و میزان هزینه و منابع در دسترس نیز متناسب با توانایی او باشد. طرح توجیهی اطلاعاتی را در اختیار مدیران قرار می دهد که شامل سود، زیان، هزینه های فرصت و حتی خطرات احتمالی پروژه های کسب و کار آگاه می کند.
 
شناسایی زمان بندی مطلوب پروژه در طرح توجیهی
زمانی که پروژه ای در دست کار قرار می گیرد، استرس و فشار زیادی قبل از اجرای آن ذهن مدیران را به خود مشغول می کند. در این صورت باید اجرای پروژه با زمان بندی مطلوب صورت بگیرد. برای مثال قرار است در بهار سال آینده یک پروژه اجرا شود، در زمستان استرس و فشارکاری بر روی مدیران یک امر طبیعی است و به عواملی از قبیل ظرفیت تولید، زنجیره تامین مالی، وجوه نقد، منابع مالی و ... بستگی دارد. در یک طرح توجیهی باید مدت زمانی که پروژه اجرا می‌شود، مورد بررسی قرار گیرد. همچنین با این کار ارزیابی دقیقی از بازه زمانی پروژه بدست می آید.
پیش بینی جریان نقدی در طرح توجیهی
یکی از فاکتورهای مهم برای اجرا کردن تمامی کسب و کارها و پروژه های تولیدی یا خدماتی، داشتن وجوه نقد است. ممکن است در طرح توجیهی مشخص شود که پروژه در ماه فروردین فروش خوبی دارد، اما در سه ماه بعد میزان فروش کاهش می یابد. در این صورت مدیران و کارآفرینان باید بتوانند هزینه ها و مخارج خود را مطابق با زمانی که پروژه هیچگونه سودی ندارد، هماهنگ کنند.
مکان یابی پروژه
در طرح توجیهی مشخص می شود که یک پروژه در یک منطقه با سود بالایی همراه است. اما اگر همین پروژه در منطقه دیگری اجرا شود، ممکن است سود کافی را به دنبال نداشته باشد. همچنین بازاریابی یک محصول جدید که تا به حال در بازار عرضه نشده، با مشکل بیشتری مواجه است. انجام مطالعات بازار قبل از انجام پروژه نقش مهمی در بدست گرفتن بازار دارد. بنابراین میزان ظرفیت تولید در طرح توجیهی در نظر گرفته می شود. از سوی دیگر کارآفرین نباید زمان خود را صرف پروژه هایی با سودآوری کم کند. بلکه بهتر است در راه اندازی یک کسب و کار پرسود تلاش شود. تولید و فروش محصولات و خدمات تابعی از پارامترهایی همچون انبارداری، حمل و نقل، بازاریابی، مواد اولیه و ... می باشد.

طرح توجیهی, پیش نیاز دریافت وام بانکی
امروزه همه بانک‌های داخلی و خارجی برای مشارکت در پروژه‌ها و دادن وام به کارآفرینان پیش نیاز همراه داشتن طرح توجیهی را قرار داده اند. بنابراین کلیه کارآفرینان و صاحبان صنایعی که نیازمند وام بانکی هستند، ملزم به فراهم کردن طرح توجیهی پروژه می باشند. بانک‌ها برای مشارکت به توجیه‌پذیر بودن یک پروژه توجه می‌کنند.

منبع: www.sepinud.com
1395/7/13
اطلاعات تماس
نام موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق
تلفن۰-۲×××۴۹۰۱callتماس بگیرید
همراه۰۹۲۱×××۶۹۰۶callتماس بگیرید
وبسایت
استانتهران
آدرسپاسداران- بوستان سوم- پلاک 3- واحد 5


محصولات مشابه
 • طرح توجیهی + نرم افزار کامفر (‏Comfar III‏)‏

  طرح توجیهی + نرم افزار کامفر (‏Comfar III‏)‏

  طرح توجیهی + نرم افزار کامفر (Comfar III) قابل توجه صنعتگران و سرمایه گذاران محترم؛ تهیه و تدوین طرح های توجیه اقتصادی و فنی برای اخذ وام و یا راه اندازی کسب و کار جدید مورد نیاز بانک ها و موسسات مالی و اعتباری با استفاده از نرم افزار کامفر (Comfar III). هر طرح توجیهی شامل برآورد هزینه های ثابت سرمایه گذاری، طرح توجیهی شامل برآورد میزان سرمایه در گردش، طرح توجیهی شامل برآورد تعداد نیروی انسانی، طرح توجیهی شامل تعیین میزان تسهیلات درخواستی، طرح توجیهی شامل محاسبه قیمت تمام شده محصولات، طرح توجیهی شامل محاسبه سود سالیانه، طرح توجیهی شامل برآورد دوره بازگشت سرمایه، طرح توجیهی شامل محاسبه نقطه سر به سر، طرح توجیهی شامل تعیین میزان آورده شرکا، طرح توجیهی شامل محاسبه نرخ بازده داخلی سرمایه گذاری، طرح توجیهی شامل پیش بینی عرضه و تقاضای بازار، طرح توجیهی شامل بررسی تکنولوژی های تولید، طرح توجیهی شامل بررسی چرخه عمر تکنولوژی و طرح توجیهی شامل محاسبه سایر نسبت های مالی و اقتصادی بر اساس استانداردهای بانک می باشد. شما می توانید برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در حوزه تدوین طرح توجیهی خود با نرم افزار کامفر (Comfar III) از طریق تماس تلفنی، تلگرام ، واتس آپ با شماره همراه تماس 09120514338_03132232591حاصل نمایید و یا اطلاعات خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایید. bp،comfar@gmail،com آدرس ایمیل:

  مالی، حسابداری و حقوقی اصفهان
 • انجام طرح های توجیهی بانکی و مجوز

  انجام طرح های توجیهی بانکی و مجوز

  طرح توجیهی ، مطالعات امکان سنجی ( مطالعات بازار ، فنی ، مالی و اقتصادی تهیه و تدوین طرح های توجیهی اقتصادی و فنی جهت دریافت تسهیلات بانکی با استفاده از نرم افزار تخصصی کامفار comfar iii انجام مطالعات امکانسنجی و ارزیابی اقتصادی پروژه های سرمایه گذاری ملی و منطقه ای و بین المللی دارای مجوز کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی دارای مجوز مرکز خدمات کارآفرینی و توسعه کسب و کار از وزارت کار دارای پروانه بهره برداری دفتر فنی و مهندسی از سازمان صنعت معدن و تجارت انجام بیش از 500 پروژه و طرح در زمینه های صنعتی، معدنی ، خدماتی ، گردشگری و... زمینه های تهیه طرح : • طرح توجیهی تولیدی • طرح توجیهی کشاورزی و صنایع تبدیلی • طرح توجیهی دامپروری و گلخانه • طرح توجیهی صنعتی و خدماتی • طرح توجیهی معدنی و فرآوری محصولات معدنی • طرح توجیهی گردشگری و هتل سازی • طرح توجیهی تولیدی • طرح توجیهی نفت و گاز و پتروشیمی برای سفارش طرح توجیهی با ما تماس گرفته تا سفارش شما را در اسرع وقت انجام دهیم کلیه طرح های توجیهی پس از تدوین و تحویل به مشتری به مدت یکسال اصلاح داشته و در صورت نیاز این تغییرات رایگان خواهد بود. گواهینامه های حسن انجام کار ما در سایت شرکت ارائه شده است. سایت ما مهندسین مشاور باتاب فیدار ماهان 09361506674 www.bfma.ir مژده : بنا بر اصل اعتماد اول بخشی از فایل طرح از طریق تلگرام یا واتس اپ یا ایمیل برایتان ارسال و سپس شما هزینه توافقی را پرداخت نمایید.

  مالی، حسابداری و حقوقی تهران