menu دسته بندی مقالات

پشم شیشه

پشم شیشه  

پشم شیشه و کاربرد آن در عایق بندی ساختمان

پشم شیشه
ویژگی های فرآیند، نکات فنی و شرایط عملیاتی:
برای تولید الیاف شیشه از روش های Tel و superTel استفاده می شود البته روش های دیگر تولید نیز وجود دارد مانند owens.

تشریح فرآیند به شرح زیر می باشد:
۱- سیلوی مواد اولیه: در این قمست مواد اولیه شیشه وزن شده و مخلوط می شود این مواد شامل سیلیس، سودا، کربنات باریم، دولومیت، سولفات سدیم، سنگ آهک و … می باشد.
۲- کوره این مواد اولیه پس از مخلوط شدن ذوب شده به صورت شیشه مذاب در می آید.
۳- ماشین الیاف سازی: در این قسمت یک Spinner پلاتینی وجود دارد که با سرعت بسیا زیاد در حال چرخش است و مذاب شیشه را به الیاف شیشه با گذر مذاب از سوراخ های بسیار ریز تبدیل می کند.

۴- پوشش رزین: در صورت نیاز به وسیله پیستوله های رزین الیاف پاشیده می شود که درصد رزین با توجه به کاربرد مصرف الیاف متفاوت می باشد. رزین به عنوان چسب عمل می کند.
۵- تونل حرارتی و پخت: الیاف شیشه در تونل حرارتی فشرده می شود و حرارت می بیند حرارت تا ۳۵۰ درجه سانتی گراد بدین ترتیب آب و سیلون خشک می شود.
۶- برش و بسته بندی: به وسیله دستگاه گیوتین بر حسب دلخواه پشم شیشه را برش داده و بسته بندی می کنند.

 

انواع پشم شیشه:
۱- پشم شیشه پتوئی یا رولی با روکش کاغذ کرافت- فویل آلومینیوم ( ساده یا مسطح) و یا بدون روکش که با وزن مخصوص ۱۲ تا ۲۴ کیلوگرم و صفحات متفاوت قابل تولید می باشد.
۲- پشم شیشه قطعه ای به صورت روکش دار و یا بدون روکش، با وزن مخصوص ۳۶ تا ۱۱۵ کیلوگرم در ضخامت های گوناگون و ابعاد سفارشی تولید می گردد.

۳- عایق های پیش ساخته لوله دارای یک شکاف طولی سرتاسری برای قرار گرفتن در دور لوله، با وزن مخصوص ۶۵ تا ۷۰ کیلوگرم، به صورت روکش دار و یا بدون روکش در اندازه های ۲/۱ الی ۲۴ اینچ عرضه می گردد.
۴- پشم شیشه فله و یا با تور سیمی، به صورت خام (بدون رزین) با تحمل دهانه های بالا که مخصوص کوره ها، دیگهای بخار می باشد.

از آخرین دستاوردهای پشم شیشه تولید پانل های ایزواکوستیک با خصوصیات زیر است:
۱- خواص جذبی صوتی بسیار بالا و کاهش صداهای ناخواسته (نونه)
۲- تفاوت بالا نسبت به رطوبت (تا ۹۵% رطوبت نسبی)
۳- عکس العمل مناسب در برابر آتش
۴- تنوع در رنگ آمیزی

پانل های ایزوآلوستیک:
مشخصات ساختاری محصول:
این محصول در قطعات فشرده و با ضخامتهای ۱۵-۲۰-۵۰ میلیمتر تولید می شود و برای پوشش فضاهای داخلی اعم از سقف و دیوارها به کار می رود.
سطح قابل رؤیت این قطعات از نوعی بافت الیافی خاص (Tissue) ساخته شده که فوق العاده جاذب صوت بوده که به صورت تک رنگ یا ترکیبی از رنگها قابل تولید می باشد.

خواص جذب صوت:
موارد مصرف:
۱- دفاتر، سالنهای سخنرانی و ساختمانهای تجاری
۲- کریدورها و سرسرای هتلها
۳- بیمارستانها، مدارس و آزمایشگاه های خاص
۴- رستورانها

۵- سالنها و پایانه ها و فرودگاه ها
۶- سالن اجتماعات مساجد


1395/5/11


دیگر محصولات
 • تهیه و توزیع انواع پشم شیشه ،پشم سنگ وتوری مرغی

  تهیه و توزیع انواع پشم شیشه ،پشم سنگ وتوری مرغی

  02166142334 02166142335 02166142336 02166328641 تهیه و توزیع انواع پشم شیشه 2 اینچ و 1 اینچ جهت شیروانی و عایق کاری ساختمان به قیمت کارخانه تهیه و توزیع انواع پشم سنگ به صورت رول و پنل دانسیته 40 الی 100 به قیمت کارخانه اصفهان تهیه و توزیع انواع توری مرغی ایرانی در وزن های مختلف و دلخواه تهیه و توزیع انواع سیم مفتول 1.5 و 2.5 سیاه و گالوانیزه

  آهن آلات و صنایع فلزی تهران
 • بورس پوشش نما شیروانی و ملزومات مورد نیاز سقف شیبدار سوله

  بورس پوشش نما شیروانی و ملزومات مورد نیاز سقف شیبدار سوله

  02166142334 02166142335 02166142336 02166328641 بورس پوشش سقف سوله وشیروانی با مصالح نوین و عایق بندی الی از بهترین مواد و ساخت شیروانی سر درب نما ابرو با تجربه تیم ماهر نصب با سابقه در تمام نقاط ایران پوششکار و نصاب سوله را از ما بخواهید /طراحی،مشاوره،تولیدواجرای انواع سقف های شیروانی /خدمات برش،خمکاری وفرمینگ انواع ورق فلزی /تهیه وتوزیع انواع ورقهای سیاه،روغنی،آجدار /تهیه و توزیع انواع ورقهای استیل،آلومینیم وآلیاژی /بورس ورق پانچ با چشمه مختلف و ضخامت های دلخواه /فروش ورقهای روغنی،گالوانیزه،رنگی،سیاه وطرح سفال در فرمینگ های دامپا، سینوسی،شادولاین و ذوزنقه ای طرح سفال پرچین بصورت رول و ورق شده برای شیروانی و پوشش سوله /تولید کننده انواع عایق پشم شیشه،پشم سنگ، توری مرغی ، پیچ سر مته ای و ملزومات شیروانی /انواع فلاشینگ نمای هلال داخل و آیینه ای سه پله /بورس نبشی و پروفیل و قوطی و سپری /عرشه فولادی در ابعاد و اندازه های وختلف

  مشاوره و طراحی تهران
 • بورس ورق گالوانیزه،روغنی،سیاه،رنگی،طرح سفال،آجدار

  بورس ورق گالوانیزه،روغنی،سیاه،رنگی،طرح سفال،آجدار

  02166142334 02166142335 02166142336 02166328641 ورق فلزی چیست؟ ورق یک کالای فلزی از گروه آهن آلات ساختمانی و صنعتی می باشد که می توان گفت پرکاربرد ترین نوع اقلام فلزی است. تقریبا می توان گفت با ورق فلزی همه چیز می توان ساخت. ورق فلزی را می توان در یک دسته بندی به گروه های زیر تقسیم نمود : 1-ورق گالوانیزه 2- ورق گالوانیزه رنگی 3-ورق روغنی 4- ورق سیاه 5- ورق اجدار 6-ورق پانچ(مشبک ) 7- ورق اسید شوئی 8- ورق آلیاژِی 9- ورق آلمینیومی 10- ورق استیل 11- ورق آلومینیومی رنگی 12- ورق کامپوزیت ورق ها چه ضخامتی دارند؟ ضخامت ورق های فلزی از 0/18 (هیجده صدم میلیمتر ) شروع شده و تا 1000 میلیمتر (هزار) میلیمتر نیز می رسد. البته این نکته لازم به ذکر به نظر می رسد که در مورد ورق های مختلف این اعداد بسته به نیاز ها و کاربرد های متفاوت می باشند ، برای مثال ضخامت ورق های گالوانیزه بین 0/18 میلی متر تا 6 میلیمتر تولید می شود .این در حالی است که ورق های سیاه (نوردگرم)در رنج ضخامتی 1/5 میلیمتر تا 100 میلیمترتولید می شوند . ورق ها چه ابعادی دارند؟ ابتدا این توضیح را لازم می دانم که در یک دسته بندی کلی ورق ها به دو صورت تولید می شوند : 1- رول فرم 2- برش خورده گروه اول نیز خود به 3 زیر مجموعه تقسیم می شود : 1- رول فرم به عرض 100 سانتی متر 2- رول فرم به عرض 125 سانتی متر 3- رول فرم به عرض 200 سانتی متر ورق فابریک گالوانیزه : گروه دوم نیز به دو گروه تقسیم می شود : 1- برشی فابریک برشی فابریک 200 سانتی متر در 100 سانتی متر برشی فابریک 250سانتی متر در 125 سانتی متر برشی فابریک 6000 سانتی متر در 100 سانتی متر برشی فابریک 6000 سانتی متر در 125 سانتی متر برشی فابریک 6000 سانتی متر در 200 سانتی متر برشی فابریک 12000 سانتی متر در 100 سانتی متر برشی فابریک 12000 سانتی متر در 125 سانتی متر برشی فابریک 12000 سانتی متر در 200 سانتی متر 2- برش سفارشی در این برش که به صورت دلخواه وطبق سفارش مشتری انجام می پذیرد ابعاد لازم با فرمینگ انتخابی از رول صورت می پذیرد . وزن ورق های چگونه محاسبه می شود؟ محاسبه وزن یک قطعه ورق با فرمول ریاضی آن برطبق چگالی آهن طبق فرمول زیر محاسبه می شود: وزن یک قطعه ورق= طول ورق *عرض ورق *چگالی آهن مثال: 16=1*2*1 این وزن یک ورق یک میل می باشد که بایستی حدودا وزنش 16 کیلوگرم باشد .

  آهن آلات و صنایع فلزی تهران
 • بورس ورق پانچ با چشمه مختلف و ضخامت های دلخواه

  بورس ورق پانچ با چشمه مختلف و ضخامت های دلخواه

  02166142334 02166142335 02166142336 02166328641 گروه آهن پارس تولید وتوزیع کننده ورق پانچ که پایه این نوع کالا همان ورق عمومی است .( که ابعاد طولی و عرضی متفاوت؛ و ضخامت های مختلف دارد.) که پانچ (سوراخ) شده و یا به صورت شبکه شبکه (مشبک) دیده می شود. عموما ورق پانچ (مشبک) در انواع زیر موجود است : ورق پانچ (مشبک) گالوانیزه (سفید)) => ضخامت بین ۰/۲۲ میلیمتر تا ۸ میلیمتر) ورق پانچ (مشبک) نورد سرد (روغنی)=>( ضخامت بین ۰/۵۰ میلی متر تا ۱/۵ میلیمتر) ورق پانچ (مشبک) نورد گرم (سیاه)=>( ضخامت بین ۲ میلیمتر تا ۲۰۰ میلیمتر (و حتی بالاتر ! ( نکته مهم در مورد ورق های پانچ (مشبک) بعد از ضخامت و طول و عرض ورق چشمه ورق پانچ (مشبک) یا همان اندازه سوراخ هاست؛ چشمه ورق پانچ غالباً با واحد میلی متر بیان می شود و به مضرب قطر دایره سوراخ اطلاق می گردد. برای مثال اگر شما به یک ورق گالوانیزه ۲متر در یک متر سوراخ سوراخ شده با قطر هر سوراخ ۸ میلی متر نیاز داشته باشید باید از فروشنده کالای زیر را درخواست کنید : پانچ سفید کوتاه چشمه۸ به همین سادگی ! ابعاد فیزیکی ورق پانچ ورق های پانچ به صورت کلی در سایز 1*2 متر تولید می شوند ولی با بررسی درخواست مشتری می توان آن ها را در سایر ابعاد نیز تولید و عرضه کرد. ضخامت ورق های پانچ بین نیم میلی متر تا 8 میلی متر می باشد. که برای سایز های بالاتر نیز ندرتا قابل انجام می باشد. جنس ورق پانچ / جنس ورق مشبک ورق های پانچ یا مشبک را می توان از ورق های روغنی ، ورق گالوانیزه ،ورق آلومینیوم ،ورق سیاه ،ورق استیل، ورق رنگی ورق مسی ، ورق کامپوزیت و .... تولید کر د

  آهن آلات و صنایع فلزی تهران


محصولات مشابه
 • پشم شیشه( اصفهان)

  پشم شیشه( اصفهان)

  نمایندگی فروش انواع پشم شیشه در دانسته های مختلف پشم شیشه نوعی عایق حرارتی و صوتی می باشد. پشم شیشه با جذب انرژی صوتی باعث بهبود روند عملکرد صوتی دیوار ها,کف سقف و انتقال هر گونه الودگی صوتی می شود. پشم شیشه با ایجاد تعادل گرمایش و سرمایش مور نیاز محیط باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می شود.

  خرید و فروش اصفهان
 • فروش لوازم شیروانی

  فروش لوازم شیروانی

  انواع ورق گالوانیزه،ساندویچ پانل،پشم شیشه،دکرا،شینگل پلی یوپان،پلی کربنات،آندولین، نماولمبه پروفیل،نبشی،توری،کارتن پلاست paydarpooshesh.ir نوبخت:09301959596ــــــــــ02155314332

  خرید و فروش تهران
حامیان جویشگر
 • Karapost - کاراپست
 • nozhan - نوژان
 • Elearnever - آکادمی مجازی ایرانیان
 • خانه هنر رزین
 • شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان