تفاوت پروفیل استیل ۳۰۴ و۲۰۱

تفاوت استیل ۳۰۴ و استیل ۲۰۱؛ بررسی ویژگی‌های مهم

تفاوت پروفیل استیل ۳۰۴ و۲۰۱ ؛ پروفیل‌های استیلی به دلیل خواص فوق‌العاده‌ی آن‌ها، از جمله مقاومت در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی، مقاومت در برابر حرارت، قابلیت شکل‌پذیری و سرعت اجرای بالا، محبوبیت بسیاری برای استفاده در صنایع مختلف دارند. در این مقاله، ما به بررسی تفاوت‌های پروفیل‌های استیل ۳۰۴ و ۲۰۱ می‌پردازیم.

1.تفاوت پروفیل استیل ۳۰۴ و استیل ۲۰۱ از نظر ترکیبات شیمیایی

تفاوت اصلی بین پروفیل استیل ۳۰۴ و ۲۰۱ در ترکیب شیمیایی آن‌ها است. پروفیل استیل ۳۰۴ دارای حداقل ۱۸ درصد کربن، ۸ درصد نیکل و ۰.۰۸ درصد منگنز است. در حالی که پروفیل استیل ۲۰۱ دارای حداقل ۱۶ درصد کربن، ۴ درصد نیکل و ۰.۰۸ درصد منگنز است. این تفاوت در ترکیب شیمیایی باعث می‌شود که پروفیل استیل ۳۰۴ دارای مقاومت بهتری در برابر خوردگی و زنگ زدگی باشد. در حالی که پروفیل استیل ۲۰۱ به دلیل کربن بیشتر، در برابر حرارت بهتر عمل می‌کند.

2.تفاوت پروفیل استیل ۳۰۴ و استیل ۲۰۱ در خواص مکانیکی

کربن بالاتر در استیل ۲۰۱ باعث می‌شود که این نوع استیل سخت‌تر و شکننده‌تر از استیل ۳۰۴ باشد؛ در مقابل، استیل ۳۰۴ چقرمگی بهتری دارد. البته شایان ذکر است که جوشکاری استیل ۲۰۱ به دلیل محتوای کربن بالاتر، سخت‌تر خواهد بود.

3.تفاوت استیل ۳۰۴ و استیل ۲۰۱ از نظر مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی

پروفیل استیل ۳۰۴ دارای مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی در برابر مواد شیمیایی نظیر اسیدها و آلکالی‌هامی‌باشد. در حالی که پروفیل استیل ۲۰۱ در مقایسه با ۳۰۴، در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارای مقاومت کمتری است. این تفاوت ترکیب شیمیایی و مقاومت در برابر خوردگی، برای پروفیل استیل ۳۰۴، آن را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای استفاده در صنایع غذایی، شیمیایی و پزشکی تبدیل کرده است.

4.تفاوت استیل ۳۰۴ و استیل ۲۰۱ از نظر مقاومت در برابر حرارت

پروفیل استیل ۲۰۱ به دلیل ترکیب شیمیایی کربن بیشتر، در برابر حرارت بهتر عمل می‌کند و می‌تواند در دماهای بالاتری به کار رود. در حالی که پروفیل استیل ۳۰۴در برابر دماهای بالا، مانند دمای نزدیک به ۸۰۰ درجه سانتیگراد، مقاومت بیشتری دارد. و از این جهت برای صنایعی که با دماهای بالا سروکار دارند، مثل صنایع فولاد و آلومینیوم، مناسب است.

5.تفاوت استیل ۳۰۴ و استیل ۲۰۱ از نظر قیمت

پروفیل استیل ۲۰۱ در مقایسه با ۳۰۴، هزینه کمتری دارد. و از این جهت برای پروژه‌هایی که هزینه به عنوتن موضوع مهمی در آن‌ها مد نظر است، انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد. همچنین، پروفیل استیل ۲۰۱ به دلیل کربن بیشتر، قابلیت پذیرش رنگ در برابر نور خورشید و حرارت بیشتری دارد. و ترجیحاً برای استفاده در محیط‌های با ترافیک بالا، مانند نمای ساختمان‌ها، پنل‌های داخلی، درب‌ها و پنجره‌ها مناسب است.

6.تفاوت استیل ۳۰۴ و استیل ۲۰۱ از نظر رنگ

 استیل ۲۰۱ بخاطر درصد منگنز بیشتری که در ترکیب خود دارد، سطح و رنگش از استیل ۳۰۴ کمی تیره‌تر است. توجه داشته باشید که تفاوت رنگ این دو استیل به قدری کم است که افراد عادی متوجه آن نمی‌شوند.

 

مطلب کامل تر را در تفاوت استیل ۳۰۴ و استیل ۲۰۱؛ بررسی ویژگی‌های مهم


۱۳ مهر ۱۴۰۲


محصولات مشابه
 • فن فشار قوی ، فن دمنده فشار بالا

  فن فشار قوی ، فن دمنده فشار بالا

  فن های دمنده برای کار بردهای مختلفی استفاده می شوند که در بعضی از کاربردهای صنعتی نیاز به ایجاد فشار بالای می باشد.در این موارد از اگزوز فن های فشار قوی با دور بالا استفاده میشود. معمولا از اگزاست فن های فشار قوی در صنایع مختلف برای انتقال ذرات درشت و پودرها استفاده میشود. آذین تهویه تولید کننده انواع فن های دمنده و مکنده فشار قوی https://www.azintahvie.com/ (PH-HIGH PRESSURE BLOWERS) فن سانتریفیوژ دمنده فشار بالا جهت تامین هوای پر فشار (فشار کمتر از کمپرسور ولی با حجم بالا و بصورت مداوم) مورد نیاز کارخانجات از قبیل کارخانه سیمان، کارخانه پخت آسفالت، تأمین هوای نازل مشعل کارخانه های کوره ذوب فلزات و شیشه گری و … مورد استفاده قرار می گیرند. فن دمنده فشار قوی با اسامی فن دمنده فشار مثبت و فن دمنده فشار بالا نیز در بازار نامیده می شود. نحوه ساخت فن های آذین تهویه و انتقال نیرو در این تجهیزات : این نوع فن سانتریفیوژ با توجه به شرایط کاری و درخواست مصرف کننده از متریال های فولاد ضد سایش Ck 45 استیل ۳۱۰ مقاوم در برابر حرارت های بالا St37 و St 52 ، با انتقال نیرو بصورت کوپل مستقیم ، تسمه پولی و یا نهایتاً کوپلینگ به همراه یاتاقان های خاص (یاتاقان های روغنی استوانه ای مدل پی دی ان PDN و بلبرینگ های متناسب، یاتاقان های صنعتی گریس خور سخت کار مدل SN امکان پذیر می باشد. برای سفارش خرید می توانید از طریق شماره واتساب اقدام به ارسال درخواست نمایید 09194201355 یا با ما در تماس باشید 09194201355 اطلاعات بیشتر در سایت مرجع به آدرس https://www.azintahvie.com/

  متفرقه تهران
 • آنودایزینگ رنگی مات و براق آلومینیوم آریا

  آنودایزینگ رنگی مات و براق آلومینیوم آریا

  آندایزینگ آلومینیوم آریا ارائه دهنده خدمات آبکاری آلومینیوم به روش هارد آنودایزینگ خدمات ما : آنودایز آلومینیوم آندایز تیتانیوم آنادایز سخت آنودایز کرومیک آندایز سفید آنادایز رنگی آنادایز معمولی آنودایز مات آنودایز براق سختی تا 700 ویکرز ضخامت تا 100 میکرون کروماته زرد کروماته سبز کروماته هفت رنگ آلوداین خدمات پولیش شیمیایی قطعات آلومینیومی تلفن : 66153055 66153057 66153058 66153038فکس 1145 802 0912 مهدی محمدی کارشناس مکانیک هواپیما WWW.ANODIZINGARIA.COM INFO@ANODIZINGARIA.COM

  متفرقه تهران
 • فروش بالابرنده ی عدد اکتان(اکتان بوستر)

  فروش بالابرنده ی عدد اکتان(اکتان بوستر)

  یکی از انواع افزودنی‌های سوخت، بالابرنده عدد اکتان می‌باشد: مزایا با افزایش ضریب تراکم موتور باعث کاهش ضربه، فشارو استارت راحت و آسان می شود. باعث کاهش دود، انتشار آلودگی، مواد مضر و رسوبات موتور می گردد. الگوهای پاشش سوخت را بهینه کرده و سرعت و احتراق سوخت آن را تسریع و بهبود می بخشد. باعث کاهش 15 درصدی CO و 10 درصد NOX- در گازهای خروجی می گردد. مزایا انژکتور، شیرها و اتصالات را تمیز کرده و باعث جلوگیری از کارکرد نامطلوب موتور می گردد. با فعال نمودن کربن ها، باعث تمیز کردن محفظه احتراق و مجازی خروج دود می گردد. چون رطوبت موجود در سوخت را به صورت خیلی ریز و معلق در می آورد، باعث عدم آسیب رطوبت به سیستم سوخت رسانی و خشک شدن آنها در حالت خاموش بودن موتور می گردد.

  متفرقه تهران
 • لوله مقوایی(بسته بندی دراژه شکلاتی--اسمارتیز)

  لوله مقوایی(بسته بندی دراژه شکلاتی--اسمارتیز)

  شرکت پارس دلتا پاک تولید کننده لوله های مقوایی بهداشتی برای بسته بندی انواع دراژه شکلاتی وکاکائویی(اسمارتیز) لوله های مقوایی با استفاده از بهترین مقوایی وارداتی با لایه داخل پلی اتیلن تولید میشود ودارای پروانه بهداشتی ساخت از وزارت بهداشت است. سایر تولیدات شرکت پارس دلتاپاک را میتوانید در سایت شرکت مشاهده فرمایید.انواع قوطی مقوایی در ابعاد و مدلهای مختلف برای بسته بندی خشکبار.میوه خشک.پسته.شکلات.چای.پودر قهوه.دمنوش و... قوطیهای مقوایی علاوه بر استحکام و زیبایی بدلیل قابل بازیافت بودن بعنوان ظروف دوست دار محیط زیست شناخته شده ودر اکثر نقاط جهان برای بسته بندی موادغذایی پوشاک لوازم آرایشی وبهداشتی و.. مورد استفاده قرار میگیرد.

  متفرقه تهران