انواع روکش چوب کدامند | آشنایی با محل استفاده از انواع چوب

انواع روکش چوب کدامند | آشنایی با محل استفاده از انواع چوب

 با انواع روکش چوبی آشنا شوید

اگر کمی با چوب‌ها آشنایی داشته باشید، می‌دانید که انواع روکش چوب با یکدیگر متفاوت هستند و در اکثر مواقع این تفاوت‌ها در رنگ، کاربرد و مقاومت آن‌ها می‌باشد. به طور مثال برخی از چوب‌ها را می‌توان صاف کرد و بر روی آن‌ها نقوش متفاوتی را طراحی کرد. در ادامه این مطلب اطلاعات بیشتری درباره انواع روکش چوبی در اختیارتان قرار می‌دهیم.
 

روکش چوب راش

روکش چوب راش یکی از محبوب‌ترین چوب‌های موجود در بازار است که رنگ آن صورتی مایل به قهوه‌ای می‌باشد. در این چوب معمولا رگه‌های قهوه‌ای دیده می‌شود که بسیار براق هستند. این چوب معمولا برای ساخت انواع کابینت چوبی، درب چوبی، انواع کمد، انواع میز و مبلمان چوبی و تخت خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد و به چوب با کیفیت مشهور است.
 

روکش گردو

روکش گردو از رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای تشکیل شده است که دارای رگه‌های ریزی با قهوه‌ای سوخته می‌باشد. بر روی این چوب می‌توان طراحی‌های مختلفی را پیاده سازی کرد. از چوب گردو معمولا برای ساخت کابینت‌های چوبی، درب‌های چوبی، و انواع مبلمان استفاده می‌شود.
 

روکش ماهاگونی یا ماهگونی

رنگ روکش ماهاگونی یا ماهگونی شباهت زیادی به رنگ‌های زرد تا قهوه‌ای مایل به قرمز دارد. از این چوب معمولا در طراحی نماهای داخلی و ساخت کابینت‌های مختلف استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای این چوب می‌توان به ساخت سطوح میزهای اداری و غذاخوری در سازمان‌ها و رستوران‌ها اشاره کرد.
 

روکش ملچ

رنگ روکش‌های ملچ معمولا قهوه‌ای مایل به قرمز است و در برخی مواقع در آن رگه‌هایی از رنگ سبز نیز دیده می‌شود. از روکش ملچ معمولا در ساخت کابینت‌های چوبی، درب چوبی، انواع کمد، انواع مبلمان و تخت خواب بهره گرفته می‌شود.
 

روکش زیتون

روکش زیتون هم یکی از انواع روکش چوب است که به رنگ‌های خاکستری تا زرد وجود دارد و رگه‌های قهوه‌ای تیره و زیتونی در آن دیده می‌شود. از این نوع روکش‌ها معمولا در ساخت جعبه‌های چوبی تزئینی، انواع درب چوبی و مبلمان چوبی استفاده می‌شود.
 

روکش جناغی End Match

روکش جناغی موسوم به اند مچ دارای دو ورق می‌باشد که انتهای آن‌ها با یکدیگر متقارن است. آن‌ها با تکنیک کتابی در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. زمانی که آن‌ها در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، به شکل 4 ورق متقارن دیده می‌شوند که بسیار جالب است. روکش اند مچ یکی از پرطرفدارترین و زیباترین نوع روکش چوب است که بسیار لوکس بوده و برای مبلمان و کابینت‌های کلاسیک مناسب است.

روکش جناغی Slip Match

روکش جناقی اسلیپ مچ و اند مچ در اکثر مواقع در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند و نقوش بسیار زیبایی را تولید می‌کنند. آن‌ها اختلافات جزئی در رنگ‌ها دارند که در کنار یکدیگر به این صورت مشاهده می‌شوند که در حال تکرار هستند. 

روکش‌های چوب مصنوعی

انواع روکش چوب همیشه با چوب‌های طبیعی ساخته نمی‌شوند و روکش‌های مصنوعی نیز در آن‌ها نقش دارند. به طور کلی روکش‌های چوب در نوع دو ساخت و توزیع می‌شوند که یکی از آن‌ها روکش‌های ملامینه هستند و معمولا در صفحات چوبی مانند MDF و HDFها مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ دیگر نوع چوب مصنوعی روکش‌های وینیلی بوده که برای صفحات PVC مورد استفاده قرار می‌گیرند. پی وی سی‌ها اغلب برای لبه‌چسبانی کاربرد دارند.

 
این دو روکش دارای خصوصیات فیزیکی یکسانی هستند و که شباهت آن‌ها در رنگ، اندازه و نقش می‌باشد. اما خصوصیات مکانیکی آن‌ها با یکدیگر فرق می‌کند که می‌توان به مقاومت در برابر ضربه و خراشیدگی آن‌ها اشاره کرد. به طور کلی روکش‌های ملامینه دارای مقاومت بیشتر از روکش‌های وینیلی هستند، زیرا روکش‌های وینیلی باید انعطاف بیشتری داشته باشند. در مقابل در موضوع مقاومت در برای رطوبت وینیلی بهتر است.

سخن پایانی

در این مطلب انواع روکش چوب را به شما معرفی کردیم. علاوه بر مطالعه این مطلب، اگر قصد خرید روکش چوب را دارید، حتما پیش از خرید با یک متخصص مشورت کنید تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. به عنوان نکته پایانی بهتر است بدانید معمولا روکش‌هایی که برای زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، از ظرافت بیشتری برخوردار هستند و روکش‌هایی که برای برای قرنیزها و یا دیوار استفاده می‌شود، دارای مقاومت بیشتر و ظرافت کمتری هستند.

1399/11/25
جویشگر


دیگر محصولات


محصولات مشابه
 • مینرال نما و نمای گرانولیتی ، گرانیتی رنگ بافت دار

  مینرال نما و نمای گرانولیتی ، گرانیتی رنگ بافت دار

  شرکت شیمیایی و رنگ سازی صبا تولید و اجرا و فروش اجرای و اجرا و فروش : رنگ نمای دانه دار ؛ بافت دار ؛ مینرال ؛ گرانولیتی ؛ گرانیتی ؛ مینرل نما ؛ پوشش سنگی نما ؛ کنیتکس اکریلیک ؛ ورق طلا ؛ رنگهای ترمو چوب ؛ رزینهای اب بندی ؛ و غیره میباشد . در تهران ؛ تبریز ؛ زنجان ؛ قزوین ؛ هشتگرد ؛ کرج ؛ محمد شهر ؛ قم ؛ کاشان ؛ یزد ؛ خمین ؛ بندر عباس ؛ کیش ؛ قشم ؛ قشم ؛ دزفول ؛ اهواز ؛ عسلویه ؛ بندر امام ؛هرمزگان ؛ چابهار ؛ گناوه ؛ بهبهان ؛ زاهدان ؛ زابل ؛ کرمان ؛ رفسنجان ؛ اصفهان ؛ شیراز ؛ استارا ؛ رشت ؛ چالوس ؛ گیلان ؛ مازندران ؛ اراک ؛ مرکزی ؛ لرستان ؛ کردستان ؛ سنندج ؛ ایلام ؛ مهاباد ؛ کرمانشاه : اجرا فروش تولید مینرال نما کنیتکس رنگ مخصوص نما رنگ نمای نانو نمای گرانیتی تهران تبریز رشت مازندران کنیتکس رولکس قیمت تهران کنیتکس قیمت صهبا کنیتکس قیمت مهتاب کنیتکس قیمت سولماز کنیتکس قیمت ارام کنیتکس قیمت جهان کنیتکس قیمت و اجرا کاپارول قیمت جوتن جوتن قیمت تهران تبریز کیش رنگ نما قیمت رنگ نما فروش رنگ نما فروش و اجرا رنگ نمای دانه دار مقاوم اجرای رنگهای اکریلیک نانو ابگریز نما ضدلک و عایق در تهران مازندران اجرای کنیتکس نانو کنتکس ارزان اجرای نمای مینرال نما اجرای نماهای تخصصی نمای ساختمان رنگ مخصوص نماهای مرتفع اجرای رنگ ضخیم و ارتجاعی مخصوص نماهای ایراد دار که باعث رفع موج نما میشود اجرای پوشش گرانیتی سنگی پاششی نمای ساختمان برند استاری استون صبا اجرای نمای ترموود نمای سمنت برد اجرای رنگ مخصوص بتن ساب بتن و بتونه کاری بتن با هزینه ای نصف سنگ کاری و سرامیک کاری اجرای کناف کاری و درز گیری کناف و رنگ کاری ساختمان نقاشی ساختمان رنگ کاری ساختمان بصورت حرفه ای با دستگاه ارلس نقاشی ساختمان بصورت حرفه ای با دستگاه بدون خط قلم و رگه غلطک اجرای رنگ نما با دستگاه ارلس سیمانکاری نمای ساختمان اجرای نما رومی اجرای سیمان شسته اجرای نماهای شیشه ای پاششی اولین و تنها اجرا کننده نما شیشه ای پاشش نمای ساختمان اجرای جدیدترین متریالهای نمای ساختمان بازسازی و تعمیرات ساختمان طراحی نمای ساختمان اجرای رنگ اپوکسی اجرای رنگ فلاشینگ نما با رنگهای پلی اورتان ضد خورندگی و نفوذ رطوبت اجرای نماهای تخصصی اولین طراح نما در تهران با بیش از 50 ملییون متر مربع اجراهای مفید و رضایت بخش در تهران میباشد اجرای رنگ مخصوص نما نانو و نمای مینرال و اجرای نمای گرانولیتی سنگدانه ای پاششی استاری استون صبا اجرای نماهای پوششی رنگی شیشه ای نما در تهران تبریز کیش قشم گیلان مازندران کرمان گرگان قم زاهدان زابل بهبهان عسلویه خوزستان لرستان کردستان سلیمانیه اربیل عراق قزاقستان ارمنستان ازربایجان باکو گرجستان ازبکستان تاجیکستان و تمام کشورهای همسایه و تمام نقاط ایران اماده همکاری میباشد . لطفا جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید . قلی پور

  دکوراسیون و نما تهران
 • دکوراسیون

  دکوراسیون

  تولید انواع فلاور باکس های لوکس داخلی و بیرونی دارای زهکش مخفی بدون نیاز به زیرگلدانی و دکوراسیون لوکس سالن های لوکس و هتل و مراکز تجاری اداری

  دکوراسیون و نما تهران
 • فلاور باکس

  فلاور باکس

  ساخت انواع فلاور باکس با متریال های مختلف در هر مدل ، اندازه ، تعداد و رنگ برند " مارون" مارون بزرگترین تولید کننده محصولات دکوراتیو فضای سبز 22461855 22462003 نمونه کارها در کانال تلگرام : http://t.me/goldangolpakhsh واتساپ: 09191373473 اینستاگرام : https://www.instagram.com/golpakhsh_sobhemrooz/ فیس بوک : https://www.facebook.com/sobhemrooz.org

  دکوراسیون و نما تهران
 • طراحی کابینت مدرن+ نقشه اجرایی رایگان

  طراحی دکوراسیون داخلی شامل : طراحی و اجرای کابینت ، پذیرایی و نشیمن ، اتاق خواب/ طراحی نما و محوطه تیم معماران کارینا بانیروهای مجرب و خلاق طراحی این امکان رو به شما میدهد که بتوانید تمام ایده های خود را به تصویر بکشیدهمچنین با تیمی تخصصی بروزترین وزیباترین طرح هارا برای شما طراحی میکند معماران کارینا با پشتیبانی دقیقی به شما این اطمینان را میدهد که تمامی طرح ها کاملا قابلیت اجرایی دارند چرا شرکت معماران کارینا : -طراحی با نرم افزار تری دی مکس و ویری -خلاقیت در طراحی ، ایجاد فضایی کاربردی حتی با متراژ کم -طراحی طبق اصول معماری و رنگ شناسی -طراحی دکوراسیون از هر نقطه دنیا -طراحی لاکچری با به روزترین متریال -طراحی کاملا حرفه ای و مطابق با سلیقه کارفرما -تضمین اجرایی بودن کامل کار -ارائه طرح و نقشه اجرایی بصورت رایگان -طراحی بی واسطه و زیرنظر تیم طراح و مهندس معمار -بازدید ، اندازه گیری و اجرا در تهران و کرج -تحویل به موقع کار در تایم مشخص شده +++با مشاوره ی رایگان++++ 02634241780 09107241420 http://www.memarankarina.com/

  دکوراسیون و نما البرز