انواع آلاچیق

انواع آلاچیق
کلاه فرنگی یا به عبارت دیگر آلاچیق، سازه‌های چوبی یا فلزی هستند که اغلب در باغ‌ها، پارک‌ها، بوستان‌ها و یا باغچه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع آلاچیق‌ها معمولا به عنوان یک سرپناه در نظر گرفته می‌شوند که سقف آن‌ها شبیه به یک شیروانی و یا گنبد است. در فصول سرد که بارش باران و برف بیشتر می‌شود، آلاچیق می‌تواند سرپناهی برای شما باشد که در داخل آن بارش باران را نیز تماشا کنید. در ادامه این مطلب اطلاعات بیشتری درباره انواع آلاچیق ارائه خواهد شد.
 

انواع آلاچیق

آلاچیق‌ها انواع متفاوتی دارند که آلاچیق سنتی، آلاچیق مدرن، آلاچیق پرگولا، آلاچیق زندگی و آلاچیق قابل حمل هستند. در این بخش از مطلب به طور دقیق انواع آلاچیق را معرفی می‌کنیم.

آلاچیق سنتی

این نوع از آلاچیق‌ها از چوب‌های متفاوتی ساخته می‌شوند و دارای شکل‌های هندسی زیبا و منظمی هستند. برای ساخت این آلاچیق‌ها معمولا از سقف‌های شیروانی استفاده می‌شود، اما به طور دلخواه می‌توان از سقف‌های  چوبی، انواع سقف سفالی، سقف‌هایی از جنس نی و الیاف طبیعی و یا سازه‌های معماری مانند گنبد‌های بتنی یا آجری نیز استفاده کرد.
 
 الاچیق چوبی کنار دریا

آلاچیق مدرن

آلاچیق‌های مدرن، اغلب دارای ساختاری مکعبی شکل هستند و یا منحنی‌هایی در بیرون خود دارند. این آلاچیق‌ها معمولا با فلز ساخته شده و از تزئینات مینیمال بهره می‌برند. برای زیبایی بیشتر سقف آن‌ها به صورت صاف یا مسطح ساخته می‌شود و با توجه به سلیقه خودتان می‌توانید تغییرات لازم را اعمال کنید.

آلاچیق پرگولا

در انواع آلاچیق ها، آلاچیق پرگولا پرطرفدارترین نوع آن‌ها هستند که سقف آن‌ها کاملا پوشیده نیست و نقش یک سایه بان و یا شیدر را دارند. این نوع آلاچیق‌ها معمولا با ترکیب گیاه‌های بالا رونده ساخته می‌شوند و آلاچیق‌های بسیار زیبا و رویایی را می‌سازند. در ستون‌های آلاچیق‌های پرگولا نیز از گیاه‌های بالا رونده استفاده می‌شود تا بعد از مدتی به سقف رسید و آن را بپوشاند. معمولا از یاس رونده و درختان انگور برای ساخت انواع آلاچیق پرگولا استفاده می‌شود.
 

آلاچیق زندگی

آلاچیق زندگی شباهت زیادی به آلاچیق‌های آماده دارند. به طور مثال می‌توان آن‌ها را خانه‌ای در بیرون تشبیه کرد، زیرا اکثر وسایل داخل خانه درون آن‌ها قرار می‌گیرد. انواع آلاچیق‌های زندگی دارای امکاناتی مانند مبلمان راحتی و فضای نشینمن هستند که آشپزخانه محدود و یک رختکن کوچک را نیز دارا می‌باشند. این آلاچیق‌های معمولا در کنار استخر، جکوزی و آبنماها مورد استفاده قرار می‌گیرند و فضایی بسیار جذاب و مدرن را به شما ارائه می‌دهند. بهترین زمان برای استفاده از این آلاچیق‌ها در فصول گرم است و برای استفاده از فصول سرد نیز می‌توان کارهایی برای گرما انجام داد.
 

آلاچیق‌های قابل حمل

آلاچیق قابل حمل جزو انواع آلاچیق پرتابل است و سازه‌ای جمع شونده دارد که بسیار انعطاف‌پذیر و سبک می‌باشد. این آلاچیق‌های معمولا برای مسافرت‌های کوتاه و یا کمپ‌های تابستانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در مقابل بارش برف و یا باران نیز مقاوم است. قیمت این آلاچیق‌ها از دیگر انواع آلاچیق ها بسیار کمتر است.

انواع سقف آلاچیق

همانطور که می‌دانید آلاچیق‌های دارای سقف‌های متفاوتی هستند که هر کدام برای یک آب و هوا و شرایط زندگی مناسب است. قیمت سقف انواع آلاچیق نیز با توجه به زیبایی و کاربردشان متفاوت است و بهتر است که در انتخاب خود دقت زیادی داشته باشید. یکی از سقف‌هایی که قیمت مناسبی دارد و معمولا در مناطق بارانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، آلاچیق‌های سقف پوشالی است. دیگر نوع سقف که در مکان‌های گرم و خشک استفاده می‌شود و گیاه‌های زیادی در آن وجود دارد، آلاچیق‌های سقف گیاهی هستند. همچنین آلاچیق سقف مشبک و سقف حصیری نیز بسیار پر کاربرد می‌باشند.
 
 
سخن پایانی
آلاچیق‌ها با توجه به نوعشان در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و شما نیز با توجه به نیازتان می‌توانید هر کدام از آن‌ها را خریداری کنید. اگر درباره آلاچیق‌ها اطلاعات کافی ندارید، بهتر است آلاچیق را از یک مرکز معتبر و با مشاوره یک متخصص حرفه‌ای خریداری کنید. به طور کلی وجود یک آلاچیق در هر باغ و باغچه‌ای مطلوب است و می‌تواند محلی برای آرامش افراد باشد.

1399/11/23
جویشگر


دیگر محصولات


محصولات مشابه
 • مینرال نما و نمای گرانولیتی ، گرانیتی رنگ بافت دار

  مینرال نما و نمای گرانولیتی ، گرانیتی رنگ بافت دار

  شرکت شیمیایی و رنگ سازی صبا تولید و اجرا و فروش اجرای و اجرا و فروش : رنگ نمای دانه دار ؛ بافت دار ؛ مینرال ؛ گرانولیتی ؛ گرانیتی ؛ مینرل نما ؛ پوشش سنگی نما ؛ کنیتکس اکریلیک ؛ ورق طلا ؛ رنگهای ترمو چوب ؛ رزینهای اب بندی ؛ و غیره میباشد . در تهران ؛ تبریز ؛ زنجان ؛ قزوین ؛ هشتگرد ؛ کرج ؛ محمد شهر ؛ قم ؛ کاشان ؛ یزد ؛ خمین ؛ بندر عباس ؛ کیش ؛ قشم ؛ قشم ؛ دزفول ؛ اهواز ؛ عسلویه ؛ بندر امام ؛هرمزگان ؛ چابهار ؛ گناوه ؛ بهبهان ؛ زاهدان ؛ زابل ؛ کرمان ؛ رفسنجان ؛ اصفهان ؛ شیراز ؛ استارا ؛ رشت ؛ چالوس ؛ گیلان ؛ مازندران ؛ اراک ؛ مرکزی ؛ لرستان ؛ کردستان ؛ سنندج ؛ ایلام ؛ مهاباد ؛ کرمانشاه : اجرا فروش تولید مینرال نما کنیتکس رنگ مخصوص نما رنگ نمای نانو نمای گرانیتی تهران تبریز رشت مازندران کنیتکس رولکس قیمت تهران کنیتکس قیمت صهبا کنیتکس قیمت مهتاب کنیتکس قیمت سولماز کنیتکس قیمت ارام کنیتکس قیمت جهان کنیتکس قیمت و اجرا کاپارول قیمت جوتن جوتن قیمت تهران تبریز کیش رنگ نما قیمت رنگ نما فروش رنگ نما فروش و اجرا رنگ نمای دانه دار مقاوم اجرای رنگهای اکریلیک نانو ابگریز نما ضدلک و عایق در تهران مازندران اجرای کنیتکس نانو کنتکس ارزان اجرای نمای مینرال نما اجرای نماهای تخصصی نمای ساختمان رنگ مخصوص نماهای مرتفع اجرای رنگ ضخیم و ارتجاعی مخصوص نماهای ایراد دار که باعث رفع موج نما میشود اجرای پوشش گرانیتی سنگی پاششی نمای ساختمان برند استاری استون صبا اجرای نمای ترموود نمای سمنت برد اجرای رنگ مخصوص بتن ساب بتن و بتونه کاری بتن با هزینه ای نصف سنگ کاری و سرامیک کاری اجرای کناف کاری و درز گیری کناف و رنگ کاری ساختمان نقاشی ساختمان رنگ کاری ساختمان بصورت حرفه ای با دستگاه ارلس نقاشی ساختمان بصورت حرفه ای با دستگاه بدون خط قلم و رگه غلطک اجرای رنگ نما با دستگاه ارلس سیمانکاری نمای ساختمان اجرای نما رومی اجرای سیمان شسته اجرای نماهای شیشه ای پاششی اولین و تنها اجرا کننده نما شیشه ای پاشش نمای ساختمان اجرای جدیدترین متریالهای نمای ساختمان بازسازی و تعمیرات ساختمان طراحی نمای ساختمان اجرای رنگ اپوکسی اجرای رنگ فلاشینگ نما با رنگهای پلی اورتان ضد خورندگی و نفوذ رطوبت اجرای نماهای تخصصی اولین طراح نما در تهران با بیش از 50 ملییون متر مربع اجراهای مفید و رضایت بخش در تهران میباشد اجرای رنگ مخصوص نما نانو و نمای مینرال و اجرای نمای گرانولیتی سنگدانه ای پاششی استاری استون صبا اجرای نماهای پوششی رنگی شیشه ای نما در تهران تبریز کیش قشم گیلان مازندران کرمان گرگان قم زاهدان زابل بهبهان عسلویه خوزستان لرستان کردستان سلیمانیه اربیل عراق قزاقستان ارمنستان ازربایجان باکو گرجستان ازبکستان تاجیکستان و تمام کشورهای همسایه و تمام نقاط ایران اماده همکاری میباشد . لطفا جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید . قلی پور

  دکوراسیون و نما تهران
 • دکوراسیون

  دکوراسیون

  تولید انواع فلاور باکس های لوکس داخلی و بیرونی دارای زهکش مخفی بدون نیاز به زیرگلدانی و دکوراسیون لوکس سالن های لوکس و هتل و مراکز تجاری اداری

  دکوراسیون و نما تهران
 • فلاور باکس

  فلاور باکس

  ساخت انواع فلاور باکس با متریال های مختلف در هر مدل ، اندازه ، تعداد و رنگ برند " مارون" مارون بزرگترین تولید کننده محصولات دکوراتیو فضای سبز 22461855 22462003 نمونه کارها در کانال تلگرام : http://t.me/goldangolpakhsh واتساپ: 09191373473 اینستاگرام : https://www.instagram.com/golpakhsh_sobhemrooz/ فیس بوک : https://www.facebook.com/sobhemrooz.org

  دکوراسیون و نما تهران
 • طراحی کابینت مدرن+ نقشه اجرایی رایگان

  طراحی دکوراسیون داخلی شامل : طراحی و اجرای کابینت ، پذیرایی و نشیمن ، اتاق خواب/ طراحی نما و محوطه تیم معماران کارینا بانیروهای مجرب و خلاق طراحی این امکان رو به شما میدهد که بتوانید تمام ایده های خود را به تصویر بکشیدهمچنین با تیمی تخصصی بروزترین وزیباترین طرح هارا برای شما طراحی میکند معماران کارینا با پشتیبانی دقیقی به شما این اطمینان را میدهد که تمامی طرح ها کاملا قابلیت اجرایی دارند چرا شرکت معماران کارینا : -طراحی با نرم افزار تری دی مکس و ویری -خلاقیت در طراحی ، ایجاد فضایی کاربردی حتی با متراژ کم -طراحی طبق اصول معماری و رنگ شناسی -طراحی دکوراسیون از هر نقطه دنیا -طراحی لاکچری با به روزترین متریال -طراحی کاملا حرفه ای و مطابق با سلیقه کارفرما -تضمین اجرایی بودن کامل کار -ارائه طرح و نقشه اجرایی بصورت رایگان -طراحی بی واسطه و زیرنظر تیم طراح و مهندس معمار -بازدید ، اندازه گیری و اجرا در تهران و کرج -تحویل به موقع کار در تایم مشخص شده +++با مشاوره ی رایگان++++ 02634241780 09107241420 http://www.memarankarina.com/

  دکوراسیون و نما البرز