درب آکاردئونی چیست؟

درب آکاردئونی چیست؟

درب آکاردئونی

درب آکاردئونی به نوعی حفاظ گفته می شود که اغلب جهت حفاظت از درب ورودی واحدهای آپارتمان مورد استفاده قرار می گیرد و در مواردی همچون مغازها و انباری ها و مکان های دیگر نیز بکار گرفته می شود. شاکله اصلی درب آکاردئونی تسمه های فلزی بوده که توسط پیم های فلزی به همدیگر وصل شده و در قابی فلزی قرار می گیرد که بصورت ریلی در محور عرض درب حرکت می کند از این رو کمترین فضا را در راه پله ها اشغال کرده و مزاحمتی ایجاد نمی کند. درب آکاردئونی های مختلفی در بازار عرضه گردیده است که نامهای مختلفی نیز به خود اختصاص داده اند اما متداولترین مدل از آنها موسوم به مدل سه گل یا سه لوزی میباشد که 90 درصد امنیت مورد نظر را برقرار مینماید لذا جهت افزایش امنیت میتوان از قفل های مخفی که در بدنه درب طراحی می گردد و همینطور تعداد حلقه های قفل بیشتر استفاده نمود.
درب آکاردئونی همان طور که از اسمش پیدا است برگرفته از ساز آکاردئون می باشد و طراحی و ساخت آن الهام گرفته از این ساز می باشد. البته نام های دیگری چون درب کشوئی، درب کره کره ای و... نیز به این نوع از درب به شکل عامیانه گفته می شود. هدف اصلی از ساخت و طراحی درب های آکاردئونی استفاده نمودن بهینه از فضا، حفظ امنیت می باشد. درب های آکاردئونی با توجه به این که تاشو می باشند پس از جمع شدن جای کمی را گرفته و به این ترتیب فضای بسیار کمی را اشغال می نمایند که سبب بهینه سازی فضای خواهد شد.
درب های آکاردئونی به راحتی با دست جابجا شده و علت آن نیز شبکه ای بودن آن است. این اجناس در ابعاد برابر با درب فلزی وزن کمتری را دارا هستند و می توان آن ها را جایگزین درب های ریموت دار پارکینگ کرد که علاوه بر وزن زیاد و سنگینی فضای زیادی را اشغال می کند حتی می توان ریموت را روی این درب ها متصل نمود و مسئله باز و بسته شدن دستی را بدین طریق از بین برد.
نام گذاری این حفاظ به دلیل شکل ظاهری و نحوه باز و بسته شدن آن صورت گرفته است. تا شدن این حفاظ شباهت زیادی به جمع شدن ساز آکاردئون دارد. چنانچه این درب ها را از نزدیک دیده باشید متوجه تفاوت درب آکاردئونی با حفاظ های لولایی خواهید شد. در واقع حفاظ آکاردئونی نوعی درب ضد سرقت و تاشو است که در بین عموم به درب آکاردئونی شهرت پیدا کرده است. درب آکاردئونی به سادگی و بدون نیاز به ریموت کنترل بر روی ریل حرکت می کند. وزن سبک و روان بودن ریل بر روی عملکرد حرکتی درب تاثیر گذار است. البته نوع ریموت دار این درب هم قابل اجراست که اغلب برای درب پارکینگ انجام می شود. حفاظ آکاردئونی پارکینگی فضای کمی را اشغال کرده و مناسب پارکینگ های شخصی و عمومی است.

حفاظ آکاردئونی

حفاظ آکاردئونی امروزه با توجه به آمار بالای سرقت در منازل مسکونی، وجود حفاظ درب یکی از بهترین گزینه های پیش روی هر صاحب خانه ای است.تا به این منظور با خرید یک درب آکاردئون بتواند سلامت و امنیت جانی و مالی خود و خانواده خود را از شر هر گونه مزاحم حفظ نماید.معمولا در ساختمان های چندین طبقه مورد استفاده واقع می شودکه واحدهای ساختمانی بسیار زیادی در این ساختمان ها زندگی می کنند.از آنجایی که ورود هر فرد غریبه و ناآشنا به درون ساختمان ها به راحتی صورت می پذیردو هر فردی می تواند با استفاده از روش های مختلف به راحتی به درون ساختمان ها وارد شود،در صورتی که تنها یک درب چوبی ساده مانع وی به حضور در هر واحد مسکونی باشد می تواند به راحتی این مانع را با ترفندهای گوناگون از بین بردارد.
به همین علت امروزه وجود درب آکاردئونی در تمامی ساختمان ها الزام آور می باشدو ضرورت آن برای بالا بردن سطح امنیت ساختمان ها به خوبی حس می گردد.هر چند که باید اذعان داشت که حفاظ آکاردونی تنها برای محافظت از درب واحدهای ساختمان ها نیست و در موارد دیگری نیز مورد کاربست واقع می گردد.ولی در عین حال بیشترین کاربرد این نوع از درب ها در واحدهای ساختمان های چند طبقه است.

کاربرد درب آکاردئونی

انواع درب های آکاردئونی کاربرد گسترده ای دارند و به منظور حفظ امنیت ساختمان نصب می شوند. جنبه حفاظتی- امنیتی درب آکاردئونی مهم ترین ویژگی کاربردی ان است. به این ترتیب همه ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری می توانند از حفاظ درب آپارتمان آکاردئونی برای امنیت بیشتر استفاده کنند. کاربرد درب آکاردئونی تنها مختص درب های ورودی داخل ساختمان نیست. انواع حفاظ آکاردئونی پارکینگی برای فضای خارج از ساختمان و محوطه پارکینگ و حیاط نیز قابلیت نصب را دارند.

درب آکاردئونی پنجره

حفاظ آکاردئونی پنجره در برخی از پنجره های ساختمان ها و منازل مسکونی به کار گرفته می شود که عرض آن ها وسیع است و به سادگی می توان به درون آن نفوذ کرد.بنابراین گارد درب نه تنها در درب منازل و ساختمان های مختلف بکار گرفته می شود؛ بلکه برای حفاظ برخی از پنجره ها نیز از آن مورد استفاده واقع می شود.

حفاظ آکاردئون پارکینگ

پارکینگ ها در داخل منازل مسکونی یا ساختمان های اداری و … نیز نیاز به محافظت دارند.
بنابراین می توان از در آکاردئونی پارکنیگ نیز برای ارتقاء سطح امنیتی استفاده نمود.
عموما در آکاردئونی پارکینگ ها به این ترتیب می باشند.
که دو درب مجزا ساخته و در محل مورد نظر نصب می شوند.
هر چند که درب یک لنگه نیز وجود دارد. اما اصولا دو درب آکاردئونی در پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.
که این دو درب به هنگام بسته شدن توسط قفل های ایمن به یکدیگر متصل می شوند.
و به هنگام باز شدن نیز درب پارکینگ از قسمت میانی جمع می گردد و بر روی قاب عمودی در طرفین قرار می گیرد.
بنابراین از حفاظ آکاردئون می توان برای محافظت از پارکینگ ها نیز بیشترین بهره وری و کاربرد را برای ماشین های خود و سایر ساکنین ساختمان به ارمغان برد.

اجزای درب های آکاردئونی

درب های آکاردئونی از یک چهارچوب از جنس آهن به شکل پروفیل تشکیل یافته اند که درون آن پروفیل های عمودی، افقی و مورب پر شده است. یک ریل فلزی در بالای درب نصب گردیده است و  بخش چرخ دار که وزن درب را تحمل می نماید در آن قرار گرفته است. در بخش پایینی در نیز ریلی به عنوان بخش راهنمای حرکت در نصب می گردد که میله راهنمای متصل به در در داخل آن قرار گرفته است.
بر روی درهای آکاردئونی می توان قفل های توکار و روکار را دارند که بدین طریق مقدار زیادی امنیت دستگاه به بالا خواهد رفت. در مجموع درهای آکاردئونی میتوان یک محافظ خوب برای بخش های ورودی نامید که دارای زیبایی و کارآمدی بالایی بوده و فضای بسیار کمی را اشغال می کند.

1398/11/29
جویشگر


محصولات مشابه
 • نرده استیل و نرده آهنی و هند ریل دیوارک شاددل

  نرده استیل و نرده آهنی و هند ریل دیوارک شاددل

  تولید نرده استیل سفارشی و نرده آهنی و نردهدفرفوژه و نرده چوبی و نرده دکوری و حفاظ و نرده حفاظ و حفاظ استیل و درب آکاردئون ودرب حفاظ اکاردئون اهنی و پارتیشن آکاردئونی و نرده شاخ گوزنی و حفاظ شاخ گوزنی و درب آهنی و انواع گل نرده حفاظ و گل ترده درب اهنی و درب آهنی باغ و درب آهنی ویلا و تاب و سرسره ویلا و تاب صبحانه خوری اهنی و درب کرکره ای پارتیشنی و درب آهنی اتومات و تعمیرات دربدآهنی و درب چوبی و درب ضد سرقت فولادی و قفل درب ضدسرقت و درب تاشو ضد آب و درب آکاردئون تاشو ریلی و نرده جلوی پله و نرده شیشه ای و نرده تمام شیشه سکوریت روی تراس و نرده حفاظدارشیشه ای و انواع مصندعاتدچوبی و نرده چوبی و راه پله چوبی و راه پلی گرد چوبی و راه پله آهنی گرد و نرده لولهداستیل طرحدار و نرده استیلرخش دار و نرده استیل طلایی و نرده استیل ابکاری کروم و نرده کله شیر چوبی و خراطی نرده چوبی و نصاب کرکره حفاظ ونصاب نرده چوبی درتهران وشهرستان و روف گاردندچوبی و آلاچیق چوبی ترموود و نردخه چوبی وفلاورباکس چوبی و فلاورباکس اهنی و فلاور باکس سنگی و دیوارسبز و دیوار سبز مصنوعی و دیوارسبز طبیعی و پارتیشن سبز آپارتمانی و محوطه سازی با باغبانی و کاشت درختچه تزئینی ک گلدان سنگی ک مجسمه چوبی و مجسمه پلاستیکی و مجسمه اسب و مجسمه شیر و مجسمه گچی و مجمسه آهنی دکوری و پارتیشن اکوستیک و پارتیشن استدیو ضبط موسیقی همه با دیوارک پارتیشن ساز محمد شاددل

  کابینت و دکوراسیون داخلی تهران
 • درب تاشو ، درب آکاردئونی چوبی ، درب آکاردئونی pvc

  درب تاشو ، درب آکاردئونی چوبی ، درب آکاردئونی pvc

  درب آکاردئونی چیست؟ درب‌های آکاردئونی که با نام درب‌های کشویی نیز شناخته می‌شود، جز یکی از پرفروش‌ترین انواع درب‌های موجود در بازار شناخته می‌شود. این درب‌ها به دلیل ایجاد امنیتی فوق العاده به خصوص در آپارتمان‌ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در واقع شما با خرید این نوع درب ها و نصب آن چه بر روی درب‌های فلزی، ساده یا ضد سرقت امنیت ساختمان خود را تا حد زیادی تضمین می‌کنید. ساخت این درب‌ها بسته به نوع برند و کمپانی تولیدی متفاوت است که در رنگ‌ها و اندازه‌های متفاوتی عرضه می‌شود. شرکت کیمیا درب فعال در زمینه خرید و فروش انواع درب و حفاظ‌های آکاردئونی آماده ارائه خدمت به همه مشتریان است. هنگام خرید این نوع حفاظ حتما به کیفیت و ضمانت در خرید آن توجه کنید. ویژگی های درب آکاردئونی حفاظ‌های آکاردئونی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که بد نیست در مورد آن‌ها کمی بیشتر بدانید. از جمله ویژگی‌هایی که معمولا برای این نوع درب بیان می‌کنند، عبارت است از: 1. معمولا به صورت تاشو و یا ریلی طراحی می‌شود. به همین دلیل فضای چندانی اشغال نمی‌کند. 2. بدون هیچ نگرانی و به راحتی می‌توانید این درب را با هر نوع ماده شوینده‌ای بشویید. 3. جنس درب‌های آکاردئونی معمولا از ام دی اف، چرم و یا pvc روکش چوبی است. 4. تنوع در رنگ بندی دارد و به صورت هم یک طرفه و هم دو طرفه قابل نصب است. 5. از دیگر ویژگی‌‌های مهم حفاظ‌های اکاردئونی قابلیت نصب آن حتی در دکوراسیون‌های داخلی است که اگر از متریال مناسبی هم در ساخت آن استفاده شده باشد، زیبایی خاصی به محیط پیرامون خود می‌دهد. کلام پایانی همان‌طور که تا به اینجا گفتیم درب‌های آکاردئونی نوعی حفاظ است که جهت حفظ امنیت ساختمان‌ها در جلوی درب آپارتمان، منازل مسکونی، کلینیک‌های پزشکی و پاساژها در ابعاد مختلف نصب می‌شود. طراحی و ساخت این درب‌ها در دو نوع سنتی و کلاسیک است که به دلیل فشردگی و قابلیت تا شدنی که دارد نسبت به درب‌ها معمولی فضای کمی را اشغال می‌کنند. هر چقدر متریال استفاده شده در این درب‌ها از کیفیت خوبی برخوردار باشد، درب‌های محکمتری طراحی و ساخته می‌شود و علاوه بر افزایش امنیت در زیبایی آن هم موثر است. برای خریدی باکیفیت کافی است فروشندگان معتبر در این زمینه را پیدا کنید. کیمیا درب با تجربه چندین ساله و همکاری با کمپانی‌های بزرگ متریال مناسبی را در ساخت درب‌های آکاردئونی خود به کار برده است. حتی امکان سفارش آن را در تمامی نقاط کشور با هزینه باربری رایگان امکان‌پذیر کرده است.

  کابینت و دکوراسیون داخلی قم
 • درب آکاردئونی پی وی سی و درب آکاردئونی چوبی شرکت کیمیادرب

  درب آکاردئونی پی وی سی و درب آکاردئونی چوبی شرکت کیمیادرب

  ارائه دهنده : شرکت کیمیادرب تولید کننده درب های اکاردئونی چوبی و پی وی سی و چرمی برای اطلاع از قیمت لطفا تماس بگیرید  درب آکاردئونی , درب آکاردئونی قابل شستشو , قیمت درب آکاردئونی قابل شستشو , فروش درب آکاردئونی قابل شستشو , خرید درب آکاردئونی قابل شستشو , تولید درب آکاردئونی قابل شستشو , درب قابل شستشو , قیمت درب قابل شستشو, فروش درب قابل شستشو , خرید درب قابل شستشو , تولید درب قابل شستشو , پارتیشن , قیمت پارتیشن , فروش پارتیشن , خرید پارتیشن, تولید پارتیشن, پارتیشن متحرک , پارتیشن ثابت, پرده کرکره چوبی , فروش درب آکاردئونی چوبی , تولید درب آکاردئونی چوبی , فروشنده درب آکاردئونی چوبی , عامل فروش درب آکاردئونی چوبی , نماینده فروش درب آکاردئونی چوبی , قیمت درب آکاردئونی چوبی , تامین کننده درب آکاردئونی چوبی , عرضه کننده درب کشوئی چوبی , تهیه کننده درب تاشو چوبی , ارائه درب پلیسه ای چوبی , توزیع پرده کرکره چوبی , پخش درب اکاردئونی چرمی , انواع درب آکاردئونی پی وی سی , درب آکاردئونی چوبی , درب آکاردئونی پی وی سی , درب آکاردئونی PVC, درب تاشو چوبی , درب تاشو پی وی سی , درب تاشو چرمی , درب تاشو PVC, درب آکاردئونی چرمی , درب آکاردئونی پنجره دار , دیوار و دربهای جمع شونده آکاردئونی , درب پلیسه ای , درب اتوبوسی , دیوار متحرک , پرده کرکره , پرده کرکره چوبی , در آکاردئونی , تولید کننده درب آکاردئونی چوبی , تولید کننده درب آکاردئونی پی وی سی , تولید کننده درب آکاردئونی pvc , تولید کننده درب آکاردئونی چرمی , درکشویی چوبی , درب کشوئی چوبی , درب کشوئی پی وی سی , درب کشوئیpvc , درب کرکره ای چرمی, درب کرکره ای پی وی سی , درب کرکره ای pvc , درب چوبی کرکره ای , درب آکاردئونی اصفهان , درب کشوئی مشهد , درب آکاردئونی چوبی تبریز , دیوار جمع شونده اهواز , درب اکاردیونی کرکره ای , درب اکاردیونی تاشو, درب تاشو اکاردئونی طرح چوب, درب اکاردئونی کیمیادرب , درب اکاردئونی چوبی کیمیادرب , درب اکاردئونی پی وی سی کیمیادرب , درب آکاردئونی پنجره دار کیمیادرب , پاراوان ماموت, پاراوان اکاردیونی کیمیادرب , پارتیشن ماموت, پارتیشن تاشو کیمیادرب , درب و دیوار متحرک ماموت, دراکاردونی کیمیادرب , درب تاشو حصیری در تهران,

  کابینت و دکوراسیون داخلی قم
 • درب آکاردئونی pvc

  درب آکاردئونی pvc

  یکی از سبک ترین، زیباترین و کم هزینه ترین روش های جدا کردن دو بخش در داخل یک سالن استفاده از درب کشوئی چوبی یا حصیری است. این مدل درب کشوئی طرفداران زیادی دارد، به این علت که وزن کمی داشته و با سرعت بالایی نصب و اجرا می شود، بدون اینکه نیاز به تخریب باشد.از دیگر مزیت های این گونه جداکننده ها سهولت در تعیین جهت و نیز جمع شو و بازشو بودن درب می باشد. مشتری نیز می تواند والان و طرح آن را انتخاب نماید. درب های کشوئی انواع متنوعی دارند که می توان به درب کشوئی چرمی اشاره کرد. تمام خصوصیات ذکرشده در بالا در این نوع درب نیز قابل اجراست. درب کشوئی با طرح،رنگ یا لگوی دلخواه شما به صورت چاپی از انواع دیگر درب های کشوئی هست. در منازل، ادارات، مساجد، بیمارستان ها و سایر مکان های عمومی و خصوصی این گونه درب ها امکان اجرا دارند http://irpartition.com/product-category/%d8%af%d8%b1%d8%a8-%d8%a2%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a6%d9%88%d9%86%db%8c/pvc-%d9%be%db%8c-%d9%88%db%8c-%d8%b3%db%8c/ 0912-3124396 88673861

  مبلمان خانگی تهران