موتور دیزل

موتور دیزل
موتور دیزل
موتور  دیزل گونه‌ای موتور درون‌سوز است که در آن از چرخه دیزل برای ایجاد حرکت استفاده می‌شود. فرق اصلی آن با دیگر موتورها استفاده از احتراق در اثر تراکم است. در این گونه پیشرانه‌ها عمل انفجار صورت نمی‌گیرد، بلکه مخلوط سوخت و هوا در اثر تراکم بسیار بالا بدون جرقه زدن متراکم می‌شوند و دور اصلی این پیشرانه‌ها بر خلاف موتورهای بنزین سوز ۱۰۰ دور/دقیقه محسوب می‌گردند.
موتور دیزل چگونه کار میکند؟
موتورهای دیزل، به انواع گسترده‌ای از موتورها گفته می‌شود که بدون نیاز به یک جرقه الکتریکی می‌توانند ماده سوختنی را شعله‌ور سازند. در این موتورها برای شعله‌ور ساختن سوخت از حرارت‌های بالا استفاده می‌شود. به این شکل که ابتدا دمای اتاقک احتراق را بسیار بالا می‌برند و پس از اینکه دما به اندازه کافی بالا رفت ماده سوختنی را با هوا مخلوط می‌کنند. برای سوزاندن یک ماده سوختی به دو عامل حرارت و اکسیژن نیاز است. اکسیژن از طریق مجاری ورودی موتور وارد محفظه سیلندر می‌شود و سپس بوسیله پیستون فشرده می‌گردد. این فشردگی آنچنان زیاد است که باعث ایجاد حرارت بسیار بالا می‌گردد. سپس عامل سوم یعنی ماده سوختنی به گرما و اکسیژن افزوده می‌شود که در نتیجه آن سوخت شعله‌ور می‌شود.
ساختمان دیزل ها:
موتورهای دیزل نیز مانند سایر موتورهای احتراق داخلی بر مبناهای مختلفی قابل طبقه‌بندی هستند. مثلاً می‌توان موتورهای دیزل را بر حسب مقدار دفعات احتراق در هر دور گردش میل لنگ به موتورهای دیزل دوزمانه و یا موتورهای دیزل چهارزمانه تقسیم‌بندی نموده و یا بر حسب قدرت تولیدی که به شکل اسب بخار بیان می‌گردد. یا بر حسب تعداد سیلندر و یا شکل قرارگیری سیلندرها که بر این اساس به دو نوع موتورهای خطی و موتورهای VV یا خورجینی تقسیم‌بندی می‌کردند و ... ساختمان ساختار موتورهای دیزل تنها در سیستم تغذیه و تنظیم سوخت با موتورهای اشتعال جرقه‌ای تفاوت می‌کند؛ بنابراین ساختارهای بسیار مشابهی میان این موتورها وجود دارد و تنها تفاوت ساختمانی آنها قطعات زیر است که در موتورهای دیزل وجود دارد و در سایر موتورهای احتراق داخلی وجود ندارد.
1. پمپ انژکتور: وظیفه تنظیم میزان سوخت و تأمین فشار لازم جهت پاشش سوخت را به عهده دارد.
2. انژکتورها: باعث پودر شدن سوخت و گازبندی اتاقک احتراق می‌شوند.
3. فیلترهای سوخت: باعث جداسازی مواد اضافی و خارجی از سوخت می‌شوند.
4. لوله‌های انتقال سوخت: می‌بایست غیرقابل اشباع بوده و در برابر فشار پایداری نمایند.
5. توربوشارژر:باعث افزایش هوای ورودی به سیلندر می‌شوند.
انواع دیزل های آذر موتور
 • دیزل ولوو پنتا
 • دیزل پرکینز انگلستان
 • دیزل دوتیس چین
 • دیزل TELEQ چین 
 • دیزل موتور سازان ایران

734
85kw
f4l912
 
1396/2/30
اطلاعات تماس
ناممحمدرضا ابوالحسن زاده
تلفن۰۲۱-۳×××۲۵۷۵callتماس بگیرید
وبسایت
استانتهران
آدرسسعدی جنوبی- جنب بانک کارافرین پلاک 327 فروشگاه اذر موتور


محصولات مشابه
 • تعمیرات تخصصی پمپ سوزن انژکتور دیزل کاماریل

  تعمیرات تخصصی پمپ سوزن انژکتور دیزل کاماریل

  تعمیرات تخصصی پمپ وسوزن انژکتور کاماریل دنسو دلفی بوش ماشین آلات راهسازی و معدنی ژنراتور و کلیه موتورهای دیزل بیل مکانیکی لودر و بلدوزر موتورهای دریایی ماشین آلات راهسازی و کشاورزی کامیون و کامیونت ایسوزو فوتون کامینز کوماتسو ولوو هیوندا کاترپیلار هیتاچی بنز ده تن آکسور آتکو FH فروش کلیه قطعات یونیت کامل پمپ انژکتور سوزن سیستم های کاماریل دنسو بوش زکسل تعمیر وتنظیم پمپ و انژکتور، ماشین آلات دیزلی، راهسازی، کشاورزی، دریایی و صنعتی را عرضه می نماید. علاوه بر این خدمات، لوازم پمپ انژکتور و خودروهای سنگین دیزلی اعم از(بنز 10 تن قدیم و جدید، مایلر، ولووN10 و N12 کوماتسو470 ، W120 ، W120 ،PC400 ، D155 ، ZL50 ، ZL40 ،QSK ، QSm، کمنز های روغیM11 قدیم و جدید، انواع مدل های خاور و ایسوزو 5 تن و 6 تن را دارا است). همچنین خدمات فنی همانند: پمپ های آسیایی، ردیفی، کامان ریل و ..... را برخوردار می باشد. برای این که یک خودرو بتواند حرکت کند، نیاز دارد تا سوخت و انرژی مورد احتیاج آن تامین گردد. تامین نمودن انرژی مورد نیاز برای روشن شدن موتور و در آخر حرکت خودرو به وسیله ی اجزایی همانند: انژکتور، سیلندر و ... کاربرد دارد. کاربرد اشتباه و خرابی هر یک از این اجزا می تواند در روند روشن شدن و حرکت درست و بدون مشکل خودرو نقش داشته باشند.

  ماشین‌آلات تهران