قالب بتن و انواع ان

مجتبی, [16.11.23 10:45]درمورد قالب بتن بیشتر بدانید!

به مجموع اجزای فلزی که قالب ثابتی را برای بتن زیری فراهم می کنند قالب فلزی بتن می گویند. یکی از محصولات گروه تولیدی قالب بنیامین، قالب بتن می باشد که در این زمینه موفق به کسب رضایت مشتریان خود، از لحاظ مقرون به صرفه بودن هزینه و همچنین برخورداری از کیفیت بالا شده است. در کل، قالب بتن از سازه های موقت محسوب می گردد که دارای جنس چوبی، فلزی، آجری و غیره است. استفاده از قالب بتن در صنعت ساختمان سازی، جهت حفظ بتن تا زمان رسیدن به مقاومت کافی و سخت شدن آن صورت می گیرد. گروه تولیدی قالب بنیامین با افتخار ارزانترین و کمترین قیمت قالب فلزی بتن را ارائه می دهد.

برای آشنایی بیشتر با وزن قالب بتن و اطلاع از نحوه قیمت گذاری قالب بتن، مقاله قیمت هر کیلو قالب فلزی بتن را مطالعه نمایید.


 

قالب بتن شامل اجزایی از قبیل پشت بند، حائل، بدنه و غیره می باشد. بر اساس مطالب ذکر شده، قالب بتن در انواع و جنس های مختلفی در دسترس بوده که نوع قالب، در اجرا و همچنین برآورد میزان هزینه پایانی پروژه از موارد مهم و مؤثر به شمار می آید. بهتر است جهت قالب بندی فونداسیون به استفاده از قالب فلزی بتن پرداخته شود، چرا که دارای سطح شاقولی و استحکام بهتری می باشد. علاوه بر آن، امکان به کار بردن این نوع قالب ها در پروژه های با سطح قالب بندی فونداسیون کم و عمق پی زیاد وجود دارد.

بایستی به بررسی دقیق قالب بتن پس از استقرار آن در مکان مورد نظر، از لحاظ وجود درزهایی که سبب بیرون ریختن بتن می گردد، پرداخت و اقدام به پر کردن آن نمود.

از دیگر مواردی که باید بررسی شود، تراز بتن ریزی است، چرا که خالی ماندن یک بخش و پر شدن بخش دیگر در صورت عدم بکارگیری دقت در این زمینه رخ خواهد داد. نیروی حرفه ای و مجرب بایستی عملیات قالب بندی را انجام دهند. دقت بالا در نصب قطعات قالب باید مد نظر قرار گیرد. از دیگر نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد، مسئله کافی بودن مهاربندی پایه های اطمینان و همچنین قرارگیری تکیه گاه مناسب، زیر پایه های اطمینان می باشد.

گروه تولیدی قالب بنیامین دارای سابقه ای درخشان در این حوزه می باشد و قادر به پاسخگویی به تمام نیازهای شما مشتریان عزیز خواهد بود.

منظور از قالب بتن چیست؟
قالب بتن از جمله مواردی است که اکثر افرادی که قصد آشنایی با سازه های قالب بندی و بتنی را دارند، با آن روبرو می شوند. اما منظور از قالب فلزی چیست؟ امروزه با توجه به مزیت های فراوان سازه های بتنی شاهد گسترش بیش از پیش آنها هستیم. از مزایای این سازه می توان به مقاومت و استحکام بالای آنها اشاره نمود که توسط خیلی از متخصصان این حوزه مورد استفاده قرار می گیرد. به قالب های مختلفی جهت ساخت این سازه های بتنی نیاز است که امکان دسترسی به آنها در بازار وجود دارد و یکی از انواع متداول، مقاوم و با دوام آن قالب بتن می باشد.

بایستی اقدام به ریختن بتن تازه در قالب بتن فلزی یا سایر قالب ها، به منظور تولید یک سازه بتن مسلح نمود. تا بتن به شکل مورد نظر، پس از پر کردن کل حجم قالب در آید. با توجه به اینکه عملیات قالب بندی، از اصلی ترین مراحل جهت احداث سازه های بتنی به شمار می رود، از این رو، باید کلیه امور و فعالیت های قالب بندی و روش های اجرایی آن، تحت نظارت پیمانکار یا مجری سازه های بتنی صورت گیرد. علاوه بر آن، بایستی بازدید از این مراحل، بعد از اجرای قالب بتن در مکان مورد نظر به عمل آید و اقدام به شناسایی و ترمیم درزهای احتمالی که بیرون ریختن شیره بتن را در پی دارند، گردد.


بتن را می توان از جمله متریال مصنوعی بسیار پرکاربرد در احداث بناها و ساختمانها دانست. از سال ها قبل، استفاده از این ماده در اتصالات بناها و امور ساختمانی صورت می گرفت و هم اکنون نیز به جهت برخورداری از مقاومت بالا از کاربردی ترین و متداول ترین متریال ها به شمار می آید.

کاربرد بتن در عملیات ساختمانی می باشد و حاوی موادی همچون سیمان و آهک است. استحکام بتن را می توان از مهمترین خصوصیت آن به شمار آورد. بتن از استحکام و مقاومت بالایی در مقابل فشار برخوردار بوده که همین امر آن را تبدیل به مهمترین جزء در احداث ساختمان ها نموده است.

جهت انجام فرایند بتن ریزی، بایستی آرماتورگذاری و قالب بندی صورت گیرد. نخست جهت ساخت یک سازه بتن آرمه، باید اقدام به ریختن بتن خمیری در قالب ها نمود و پس از پر شدن حجم قالب ها به صورت کامل، منتظر ماند تا بتن به حداکثر درجه سختی و استحکام برسد و سپس قالب ها را از آن جدا کرد. لازم به ذکر است که قالب گذاری را می توان عظیم ترین بخش ساخت و ساز یک سازه محسوب نمود، از این رو، هزینه های بتن ریزی، بخش عمده ای از هزینه های ساخت اسکلت های بتنی را تشکیل می دهند.


به طور معمول، فاکتورهایی همچون نوع مصالح مورد نیاز، شکل قالب و راحتی یا دشوار بودن ساخت آن، در میزان هزینه مصالح و تولید قالب های فلزی بتنی دخیل هستند. در واقع، امکان صرف شدن چیزی حدود 30 تا 70 درصد از مخارج احداث بنا، در این بخش از امور ساختمانی وجود دارد.

با توجه به اهمیت فرایند قالب بندی در ساخت و ساز ساختمان، پیمانکار یا مجری بایستی از تمام مراحل کار آگاه باشد و بر آن نظارت داشته باشد. علاوه بر آن، باید اقدام به بازدید از آنها بعد از استقرار قالب بتن در مکان مورد نظر نماید و به شناسایی و ترمیم درزهای احتمالی ایجاد شده که بیرون ریختن شیره بتن را سبب می شوند، بپردازد. قالب های بتنی از انواع مختلفی همچون، قالب آجری، قالب چوبی و قالب فلزی تشکیل شده اند.


 

فرق میان قالب های فلزی بتن با قالب های بتنی دیگر چیست؟
زمان مورد نیاز، نوع پروژه و هزینه های برآورد شده را می توان از موارد مؤثر در انتخاب نوع سازه های بتنی دانست. به عبارت دیگر، بایستی قالب متناسب با نوع پروژه، از مقاومت لازم در مقابل فشار ناشی از ریختن بتن و بد شکل نشدن برخوردار باشد. قالب بتن در مقایسه با قالب چوبی و سایر قالب ها دارای مقاومت و استحکام زیادی می باشد. در واقع می توان گفت، قالب فلزی بتن، ظرفی با فرم و شکل خاص است که از آن جهت ریختن بتن خمیری و خشک شدن و شکل دهی آن استفاده می گردد.

استفاده از قالب بتن فلزی، در اصل جهت قالب بندی دیوارها، پروژه هایی با عمق پی زیاد، اتوبان سازی و غیره صورت می گیرد. چرا که مقرون به صرفه بودن را نیز در کنار ویژگی هایی همچون مقاومت و استحکام بالا داراست. محاسبه قیمت بتن فلزی بر مبنای کیلوگرم انجام می شود، به این معنا که بایستی محاسبه کل وزن قالب صورت گیرد. لازم به ذکر است که قیمت قالب فلزی در مقایسه با قالب چوبی بیشتر بوده و از وزن بیشتری نیز برخوردار است. هر چند قالب های چوبی دارای وزن کمی می باشند اما امکان استفاده از آنها در چندین بار وجود ندارد و استحکام پایین تری داشته و از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه نیستند. علاوه بر آن بایستی قیمت روزانه هر کیلو قالب فلزی، توسط کارشناسان گروه تولیدی قالب بنیامین مورد بررسی قرار گیرد.


به طور معمول، کارگاه های بزرگ بتنی به استفاده از قالب های مشابه برای چندین بار می پردازند، از این رو، قالب های چوبی به این علت که از استحکام و مقاومت کمی برخوردارند، از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نبوده و از این رو، استفاده از قالب فلزی توصیه می شود.

بنابراین می توان گفت، هر چند قالب بتن فلزی دارای وزن بیشتر و قیمت بالاتری است،  اما بهترین گزینه جهت استفاده در ساختمان سازی محسوب می گردد و امکان استفاده از آن به دفعات بیشتری وجود دارد. از دیگر فاکتورهایی که سبب سوق دادن فعالان این حوزه به سمت قالب بتن فلزی می گردد، این است که اجرای سازه ها با سرعت بیشتری قابل انجام بوده و چسبندگی بتن به سطح قالب صورت نمی گیرد.

در صورتی که سوالی در رابطه با قالب بتن داشتید میتوانید از ما بپرسید.

برای ثبت سفارش تماس بگیرید    09018869308
 


۲۸ آبان ۱۴۰۲
فرداد صنعت


محصولات مشابه
 • شرکت باهوران عرضه کننده انواع اتصالات هبلکس

  شرکت باهوران عرضه کننده انواع اتصالات هبلکس

  شرکت باهوران باچندین سال تجربه وسابقه درحوزه هبلکس واتصالات آن این افتخار رادارد تا اتصالات هبلکس را بابهترین کیفیت وقیمتی عالی به شما عزیزان تقدیم کند. جهت خرید ومشاوره رایگان باکارشناسان ما تماس حاصل نمائید.

  مصالح ساختمانی تهران
 • بلوک سیمانی سنگین ته پر

  بلوک سیمانی سنگین ته پر

  بلوک سیمانی ته بسته معمولا بجهت دیوار چینی و یا استفاده آن در دیوار چینی در پارگینک و استخر استفاده میشود. از جمله کاربردهای مهم در بلوک های سیمانی سنگین می توان به استفاده آن در چاه اشاره کرد، این نوع از بلوک های سیمانی به دلیل مقاومت بسیار بالای خود و همچنین مقاوم بودن آن در برابر ریزش چاه معمولاً به جهت مقاوم سازی چاه فاضلاب استفاده دارد. همچنین از این نوع بلوک های سیمانی سنگین در زیر کول سیمانی به جهت بالا آوردن آن و عدم چسبیدن کول های سیمانی به سطح زمین استفاده می‌شود. همچنین از دیگر کاربردهای این نوع از بلوک سیمانی می‌توان به استفاده و دیوارچینی آن در داخل چاه در دو طرف آن اشاره نمود. بدین صورت که برای کول گذاری داخل چاه از بلوک سیمانی سنگین 20*20*40 استفاده می شود. بلوک های تولیدی شرکت ورتان از بهترین مصالح تهیه و تولید میشود که شامل ماسه تولیدی معادن شهریار بدونه هیچ گونه ناخالصی و سیمان تیپ 2 شرکت سیمان ساوه میباشد , ابعاد محصول به طول 40 ارتفاع 20 وعرض 20 سانتی میباشد، ضخامت جداره 25 می باشد .شرکت خود را موظف به بهترین سرویس دهی طبق هماهنگی اعلام میدارد .ارمان ما ساختن ورتان است.

  مصالح ساختمانی تهران
 • ایزولاسیون فونداسیون با استفاده از ورق های پلیمری

  ایزولاسیون فونداسیون با استفاده از ورق های پلیمری

  ایزولاسیون فونداسیون با استفاده از ورق های پلیمری ژئوممبران HDPE- PVC زئوتکستایل وژئودرین دیمپل شیت با سابقه اجرایی ده ها پروژه در تهران و سایر شهرستان ها برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید. ( ایزولاسیون فونداسیون با استفاده از ورق های پلیمری ) تلفن همراه: 09120204952 واتس‌آپ: 09120204952 تلفن محل کار: 02188009861-02188009862 وب سایت: https://ariankhak.com/ https://geokhanjani.com/

  مصالح ساختمانی تهران
 • فروش سنگ ورقه ای مالون کوهی مرادی

  فروش سنگ ورقه ای مالون کوهی مرادی

  پیمانکاری و اجرای سنگ لاشه مرادی با چندین سال سابقه کار مفید در زمینه نصب و اجرا و فروش سنگ های لاشه و سنگ مالون و سنگ قلوه ای و سنگ کوهی در خدمت مشتریان عزیز می باشد. طراحی و اجرا و نصب شومینه و سنگ فرش و رمپ و نمای ساختمان و دیوار و پله و خیلی از موارد دیگر در تخصص ما می باشد که با سنگ های لاشه و سنگ کوهی و سنگ مالون و دیگر سنگ های مورد استفاده برای مشتریان عزیز بکار گرفته می شود. می توانید به بخش نمونه کارهای ما مراجعه کنید و نمونه کار ما را ببیند.

  مصالح ساختمانی تهران