رازهای پشت صحنه صنعت کاغذسازی

رازهای پشت صحنه صنعت کاغذسازی

کم کم داریم به فصل پاییز و شروع مدارس نزدیک میشیم. شور و شوق بچه ها برای شروع مدرسه، همیشه بخاطر خرید دفتر و کتاب ه. آیا تابحال با خود فکر کردید که این دفنر و کتاب دوست داشتنی چجوری تولید میشه؟؟

بریم یک نگاه کوتاهی داشته باشیم به صنعت کاغذسازی و مراحل ساخت کاغذ و مقوا:

 1. فرآیند تولید معمولا با برداشت درختان یا سایر گیاهان غنی از فیبر آغاز می شود. مواد خام برای جداسازی الیاف از ناخالصی‌هایی مانند پوست و لیگنین، تحت تراشه، خمیر و غربال‌گری قرار می‌گیرند.

 2. خمیر کاغذ می تواند از طریق فرآیندهای مکانیکی، شیمیایی یا نیمه شیمیایی رخ دهد که هر یک بر کیفیت و ویژگی های کاغذ نهایی تأثیر می گذارد.

 3. خمیرسازی شیمیایی شامل پختن تراشه های چوب در مواد شیمیایی مانند هیدروکسید سدیم و سولفید سدیم برای تجزیه لیگنین و تولید الیاف قوی مناسب برای محصولاتی مانند کاغذ چاپ است. از طرف دیگر خمیرسازی مکانیکی برای جداسازی الیاف به فرآیندهای فیزیکی متکی است و اغلب برای محصولاتی مانند کاغذ روزنامه استفاده می شود. خمیرسازی نیمه شیمیایی عناصر هر دو روش را ترکیب می کند.

 4. سپس الیاف استخراج شده تمیز، سفید شده و با آب ترکیب می شوند تا مخلوطی از خمیر کاغذ ایجاد شود. این مخلوط بیشتر برای تنظیم خواصی مانند طول فیبر، قوام و زهکشی پردازش می شود.

 5. سپس خمیر به ماشین‌های کاغذسازی وارد می‌شود، جایی که به شکل ورق‌هایی در می‌آیند، خشک می‌شوند و اغلب برای برآوردن نیازهای خاص پوشش داده می‌شوند یا پردازش می‌شوند.

                                                           
   

                                         خب! حالا که مراحل تولید کاغذو گفتیم، اما درمورد راز ها هنوز حرفی نزدیم.

اولین راز ناگفته، درباره اهمیت ضدعفونی کاغذ موقع ایجاد بار سنگین میکروبی و آلودگی در طی فرآینده تولیده. که یک بخشش برمیگرده به آلودگی ناشی از صمغ و چسبندگی اون، یک بخشیش هم بخاطر تخم حشرات در بافت چوبه. همه ی این آلودگی ها به ضدعفونی نیاز داره.

دومین راز ناگفته، درباره اهمیت سفید کردن کاغذ یا بلیچینگ خمیر کاغذه که یک کاغذ سفید و باکیفیت بهمون بده.

                     بریم ببینیم شرکت آرال شیمی در این باره چه نقشی داره؟؟؟

دیدیم که یکی از مهم ترین مراحل تولید کاغذ، سفیدسازی یا بلیچینگ کاغذه. محصول سرفوسیب آرال شیمی نه تنها این فرآیند سفیدکنندگی رو به نحو عالی انجام میده بلکه بخاطر مواد تشکیل دهنده ش که شامل پراستیک اسید و پراکسید هیدروژنه، میتونه ضدعفونی خمیر و کاغذ رو به بهترین شکل انجام بده.

حالا که با ناگفته ها آشنا شدید، میتونید اطلاعات تکمیلی را از این مقاله دریافت کنید.


 


۳۱ مرداد ۱۴۰۲


محصولات مشابه
 • دستمال اقتصادی 10 عددی کژین

  دستمال اقتصادی 10 عددی کژین

  دستمال کاغذی کژین تهیه شده از تیشو سفید وارداتی کاملاً سفید -بدون پرز و بدون بو دارای نشان استاندارد سازمان استاندارد ایران و گواهی ایزو جهانی و سازمان غذا و دارو برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده ی تمامی محصولات و همچنین ثبت سفارشات خود میتوانید به وبسایت ما به آدرس http://www.avisaplast.ir مراجعه فرمایید و یا با شماره های مندرج دربخش اطلاعات تماس حاصل فرمایید تولیدکننده تمامی محصولات سلولزی /تولید انواع دستمال های کاغذی و انواع محصولات پلیمری و ظرفهای یکبار مصرف از جمله انواع ظروف کاغذی ، سفره های یکبار مصرف ، کیسه های زباله و و فریزر با بالاترین کیفیت و قیمت معقول

  صنایع سلولزی تهران
 • کیسه زباله 1000 گرمی آویس سبز

  کیسه زباله 1000 گرمی آویس سبز

  زباله های 1000گرمی آویس سبز تولید شده از بهترین مواد و در رنگ بندی های زیبا و به صرفه جهت استفاده در میهمانیها و مراسمات مختلف در کارتن 20 عددی در سایزهای 9070 -----8055-----7050----1201(در پایین آگهی)80----12080 دارای نشان استاندارد سازمان استاندارد ایران و گواهی ایزو جهانی برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده ی تمامی محصولات و همچنین ثبت سفارشات خود میتوانید به وبسایت ما به آدرس http://https://www.avisaplast.ir مراجعه فرمایید و یا با شماره های مندرج دربخش اطلاعات تماس حاصل فرمایید تولیدکننده تمامی محصولات سلولزی /تولید انواع دستمال های کاغذی و انواع محصولات پلیمری و ظرفهای یکبار مصرف از جمله انواع ظروف کاغذی ، سفره های یکبار مصرف ، کیسه های زباله و و فریزر با بالاترین کیفیت و قیمت معقول به اعتقاد ما خونه با ید همیشه سبز باشه.

  صنایع سلولزی تهران
 • کیسه های فریزر آویس

  کیسه های فریزر آویس

  کیسه های فریزر آویس تولید شده از مواد کاملا نو و بهداشتی ضخیم و کاملا شفاف کیسه های فریزر آویس در بسته بندی های 300 گرمی 500 گرمی و 1000 گرمی رولی کیسه های فریزر آویس در بسته بندی های جعبه ای 200 برگ 400 برگ و 500 برگ شرکت آویسا پلاست سبز یکتا تولید کننده محصولات سلولزی با برند کژین و محصولات پلیمری با برند آویس برای اطلاع از قیمتها و سایر محصولات شرکت آویسا پلاست سبز یکتا به سایت این شرکت با نشانی www.avisaplast.ir مراجعه نمایید همچنین امکان خرید انلاین نیز در سایت شرکت مهیا گردیده است

  صنایع سلولزی تهران
 • دستمال کاغذی اشپزخانه کژین

  دستمال کاغذی اشپزخانه کژین

  دستمالهای کاغذی کژین تهیه شده از تیشو 100 درصد طبیعی و وارداتی و بدون پرز و بو دارای نشان استاندارد سازمان استاندارد ایران و گواهی ایزو جهانی برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده ی تمامی محصولات و همچنین ثبت سفارشات خود میتوانید به وبسایت ما به آدرس http://www.avisaplast.ir مراجعه فرمایید و یا با شماره های مندرج دربخش اطلاعات تماس حاصل فرمایید تولیدکننده تمامی محصولات سلولزی /تولید انواع دستمال های کاغذی و انواع محصولات پلیمری و ظرفهای یکبار مصرف از جمله انواع ظروف کاغذی ، سفره های یکبار مصرف ، کیسه های زباله و و فریزر با بالاترین کیفیت و قیمت معقول

  صنایع سلولزی تهران