رازهای پشت صحنه صنعت کاغذسازی

رازهای پشت صحنه صنعت کاغذسازی

کم کم داریم به فصل پاییز و شروع مدارس نزدیک میشیم. شور و شوق بچه ها برای شروع مدرسه، همیشه بخاطر خرید دفتر و کتاب ه. آیا تابحال با خود فکر کردید که این دفنر و کتاب دوست داشتنی چجوری تولید میشه؟؟

بریم یک نگاه کوتاهی داشته باشیم به صنعت کاغذسازی و مراحل ساخت کاغذ و مقوا:

 1. فرآیند تولید معمولا با برداشت درختان یا سایر گیاهان غنی از فیبر آغاز می شود. مواد خام برای جداسازی الیاف از ناخالصی‌هایی مانند پوست و لیگنین، تحت تراشه، خمیر و غربال‌گری قرار می‌گیرند.

 2. خمیر کاغذ می تواند از طریق فرآیندهای مکانیکی، شیمیایی یا نیمه شیمیایی رخ دهد که هر یک بر کیفیت و ویژگی های کاغذ نهایی تأثیر می گذارد.

 3. خمیرسازی شیمیایی شامل پختن تراشه های چوب در مواد شیمیایی مانند هیدروکسید سدیم و سولفید سدیم برای تجزیه لیگنین و تولید الیاف قوی مناسب برای محصولاتی مانند کاغذ چاپ است. از طرف دیگر خمیرسازی مکانیکی برای جداسازی الیاف به فرآیندهای فیزیکی متکی است و اغلب برای محصولاتی مانند کاغذ روزنامه استفاده می شود. خمیرسازی نیمه شیمیایی عناصر هر دو روش را ترکیب می کند.

 4. سپس الیاف استخراج شده تمیز، سفید شده و با آب ترکیب می شوند تا مخلوطی از خمیر کاغذ ایجاد شود. این مخلوط بیشتر برای تنظیم خواصی مانند طول فیبر، قوام و زهکشی پردازش می شود.

 5. سپس خمیر به ماشین‌های کاغذسازی وارد می‌شود، جایی که به شکل ورق‌هایی در می‌آیند، خشک می‌شوند و اغلب برای برآوردن نیازهای خاص پوشش داده می‌شوند یا پردازش می‌شوند.

                                                           
   

                                         خب! حالا که مراحل تولید کاغذو گفتیم، اما درمورد راز ها هنوز حرفی نزدیم.

اولین راز ناگفته، درباره اهمیت ضدعفونی کاغذ موقع ایجاد بار سنگین میکروبی و آلودگی در طی فرآینده تولیده. که یک بخشش برمیگرده به آلودگی ناشی از صمغ و چسبندگی اون، یک بخشیش هم بخاطر تخم حشرات در بافت چوبه. همه ی این آلودگی ها به ضدعفونی نیاز داره.

دومین راز ناگفته، درباره اهمیت سفید کردن کاغذ یا بلیچینگ خمیر کاغذه که یک کاغذ سفید و باکیفیت بهمون بده.

                     بریم ببینیم شرکت آرال شیمی در این باره چه نقشی داره؟؟؟

دیدیم که یکی از مهم ترین مراحل تولید کاغذ، سفیدسازی یا بلیچینگ کاغذه. محصول سرفوسیب آرال شیمی نه تنها این فرآیند سفیدکنندگی رو به نحو عالی انجام میده بلکه بخاطر مواد تشکیل دهنده ش که شامل پراستیک اسید و پراکسید هیدروژنه، میتونه ضدعفونی خمیر و کاغذ رو به بهترین شکل انجام بده.

حالا که با ناگفته ها آشنا شدید، میتونید اطلاعات تکمیلی را از این مقاله دریافت کنید.


 


۳۱ مرداد ۱۴۰۲


محصولات مشابه
 • دستمال کاغذی ۲۰۰ برگ دولایه

  دستمال کاغذی ۲۰۰ برگ دولایه

  باسلام اعطای نمایندگی فرش دستمال کاغذی به سراسر کشوربه مدت یک سال با شرایط ویژه و بسیار عالی . شرکت در قبال اعطای نمایندگی مبلغ ۸۰ میلیون تومان از شما دریافت میکند و این نمایندگی را با بستن قرداد زیر نظر وکیل پایه یک کاملا قانونی به شما اعطا میکند و بعداز مدت یکسال که قرداد شما تمام میشود شرکت مبلغ ۸۰ میلیون تومان را کامل به شما تقدیم میکند بدون یک ریال کم و کسر. شرکت در طی یکسال قرداد با نمایندگان محترم ماهانه به ازای هر ۵هزار عدد خرید دستمال کاغذی مبلغ ۸ میلیون تومان به شما هدیه رایگان میدهد که در سال میشود ۹۶میلیون تومان .حالا به ازاری ۱۰ هزار عدد خرید ماهانه به شما ۱۶ میلیون تومان هدیه رایگان پرداخت میکند که درسال میشود ۱۹۲ میلیون تومان و به ازاری مثلا خرید ۲۰ هزار عدد درماه حدود۳۲ میلیون تومان ماهی رایگان بهتون هدیه میدهد که در سال میشود۳۸۸ میلیون تومان و به ازاری خرید ۴۰ هزار عدد درماه حدود ۶۲ میلیون تومان رایگان بهتون هدیه میکند که در سال میشود حدود ۷۴۴ میلیون تومان و به ازای خرید ۶۰ هزار عدد در ماه ۹۶ میلیون تومان ماهانه به شما هدیه رایگان تقدیم میکند که در سال میشود حدود یک میلیارد و صدو پنجاه میلیون تومان . درضمن این طرح محدود هست و فقط به ۵ نفر بیشتر اعطا نمیشود .عزیزانی که مایل به همکاری با ما هستن و قصد دریافت نمایندگی را دارن نام و نام خانوادگی خود را برای ما پیامک کنند و بفرمایند که از کدوم استان هستن تا نامشان را برای اعطای نمایندگی ثبت کنیم و با انها تماس بگیریم برای عقد قرداد .

  صنایع سلولزی گیلان
 • کارتن پستی سایز 3

  کارتن پستی سایز 3

  کارتن پستی سایز 3 سه لایه چاپ دار و بدون چاپ طرح چاپ: عمومی پست ایران و یا خام بدون چاپ ابعاد: ارتفاع 15 در 20*20 طول و عرض مدل کارتن: چهار درب یا آمریکایی برای مشاهده قیمت و خرید آنلاین میتوانید به لایک [کارتن پستی سایز 3](https://shop.avinpack.com/product/post-box-size-3/) مراجعه نمایید. [کارتن پستی سفارشی چیست؟ و چه مزایایی دارد؟](https://avinpack.com/customized-postage-cartons/) را مطالعه کنید زیرا میتواند در برند سازی کسب و کارتان بسیار مفید باشد.

  صنایع سلولزی تهران
 • اعطای نمایندگی فروش دستمال کاغذی

  اعطای نمایندگی فروش دستمال کاغذی

  باسلام اعطای نمایندگی فرش دستمال کاغذی به سراسر کشوربه مدت یک سال با شرایط ویژه و بسیار عالی . شرکت در قبال اعطای نمایندگی مبلغ 80 میلیون تومان از شما دریافت میکند و این نمایندگی را با بستن قرداد زیر نظر وکیل پایه یک کاملا قانونی به شما اعطا میکند و بعداز مدت یکسال که قرداد شما تمام میشود شرکت مبلغ 80 میلیون تومان را کامل به شما تقدیم میکند بدون یک ریال کم و کسر. شرکت در طی یکسال قرداد با نمایندگان محترم ماهانه به ازای هر 5هزار عدد خرید دستمال کاغذی مبلغ 96میلیون تومان درسال رایگان به شما هدیه میکند .حالا به ازاری 10 هزار عدد خرید ماهانه به شما سالی 192 میلیون تومان رایگان هدیه میکند و به ازاری مثلا خرید 20 هزار عدد درماه سالی مبلغ388 میلیون تومان و به شما رایگان هدیه میکند و به ازاری خرید 40 هزار عدد درماه نبلغ 744 میلیون تومان سالانه رایگان به شما هدیه میکند و به ازای خرید 60 هزار عدد درماه شرکت مبلغ یک میلیارد و صدو پنجاه میلیون تومان درسال رایگان به شما هدیه میکند . درضمن این طرح محدود هست و فقط به 5 نفر بیشتر اعطا نمیشود .عزیزانی که مایل به همکاری با ما هستن و قصد دریافت نمایندگی را دارن نام و نام خانوادگی خود را برای ما پیامک کنند و بفرمایند که از کدوم استان هستن تا نامشان را برای اعطای نمایندگی ثبت کنیم و با انها تماس بگیریم برای عقد قرداد

  صنایع سلولزی گیلان
 • کیسه های فریزر آویس

  کیسه های فریزر آویس

  کیسه های فریزر آویس تولید شده از مواد کاملا نو و بهداشتی ضخیم و کاملا شفاف کیسه های فریزر آویس در بسته بندی های 300 گرمی 500 گرمی و 1000 گرمی رولی کیسه های فریزر آویس در بسته بندی های جعبه ای 200 برگ 400 برگ و 500 برگ شرکت آویسا پلاست سبز یکتا تولید کننده محصولات سلولزی با برند کژین و محصولات پلیمری با برند آویس برای اطلاع از قیمتها و سایر محصولات شرکت آویسا پلاست سبز یکتا به سایت این شرکت با نشانی www.avisaplast.ir مراجعه نمایید همچنین امکان خرید انلاین نیز در سایت شرکت مهیا گردیده است

  صنایع سلولزی تهران