عرضه کننده مصالح بام سبز

5 مصالح بام سبز که برای طراحی به آن نیاز دارید

در حال حاضر بیشتر مردم می‌دانند که برای طراحی یک بام سبز با کارایی بالا، به مواد بام سبز بیشتری نسبت به چمن ساده نیاز دارید . اما با توجه به افزایش پروژه های بام سبز، دانستن اینکه از کجا شروع کنید دشوار است.

 

با توجه به صنعت رو به رشد، تولیدکنندگان بیشتری وارد بازی با مواد بام سبز می شوند که از سینی های گیاهی گرفته تا سیستم های عایق رطوبتی را شامل می شود. بنابراین برای طراحی یک بام سبز عالی به چه چیزی نیاز دارید؟ ما لیستی از مصالح بام سبز را برای شما جمع آوری کرده ایم تا قبل از پروژه بعدی خود در نظر بگیرید.

1. گیاهان

Architek بام سبز ناراماتا
عرضه کننده مصالح بام سبز

البته لیست مصالح بام سبز با گیاهان شروع می شود. مطمئن شوید که انتخاب گیاه شما برای مکان شما مناسب است. به گفته کارشناسان، قبل از انتخاب باید موقعیت مکانی خود را بر روی نقشه منطقه سختی منطقه جست و جو کنید .

اکثر مناطق در دنیا به مناطق مقاوم باغبانی منحصر به فرد تقسیم می شوند. این نقشه ها مناطق را از 1 تا 7 رتبه بندی می کنند، 1 سخت ترین شرایط رشد، 7 ملایم ترین شرایط رشد است.

 

استفاده از گونه های گیاهی که بومی منطقه هستند، بهترین میزان موفقیت را به بام سبز به شما می دهد. به طور کلی، محبوب ترین گونه گیاهی برای بام های سبز، ساکولنت سدوم است که برای سیستم های سقف کم عمق مناسب است. Sedum همچنین در برابر شرایط سخت مانند خشکسالی مقاوم است.

گیاهان معمولی که در بام سبز رشد می کنند ترکیبی از ساکولنت ها و بوته ها و درختان کم رشد هستند.

2. سینی های گیاهی

سینی های گیاهی-archatrak-gbd-magazine-gbdpro-02 عرضه کننده مصالح بام سبز سینی های کاشت

اگر سیستم سینی گیاهان مدولار را به عنوان مصالح بام سبز در نظر می گیرید، نیاز به مواد دیگری مانند ظرف های زهکشی، ظرف های نگهدارنده آب، موانع ریشه وغشای فیلتر نداریم – همه اجزای لازم برای رشد گیاهان به طور مستقیم روی پشت بام را از بین می برید.

با یک سیستم سینی، گزینه “پیش رشد” را دارید، که در آن سینی‌ها از قبل با محیط رشد پر شده و با گونه‌هایی مانند سموم کاشته می‌شوند. و ، یا «در محل کاشته شده»، جایی که سینی‌های خالی روی پشت بام گذاشته می‌شوند و سپس با محیط رشد و گیاهان پر می‌شوند .

 

سیستم‌های سینی از قبل رشد کرده معمولاً نیاز به طراحی بام سبز دارند که از قبل برنامه‌ریزی شود و باید بلافاصله پس از ورود در محل نصب شود. با سیستم‌های سینی کاشته شده در محل می‌توانید سقف سبز را به صورت مرحله‌ای نصب کنید، زیرا سینی‌های خالی گیاه و کیسه‌های محیط رشد به محل ارسال می‌شوند و رول‌های کاشت سدوم به طور جداگانه ارسال می‌شوند که انعطاف‌پذیری طراحی بیشتری را ارائه می‌دهد.

3. غشاهای ضد آب

تالار شهر شیکاگو سیکا سرنافیل

مصالح بام سبز

اگر نشتی داشته باشد نمی توانید یک بام سبز موثر و خوب داشته باشید.

در واقع “غشاء عایق رطوبتی اولیه برای سقف است . ” هنگام استفاده از غشای تک لایه ترموپلاستیک، درزها را می توان با هوای گرم جوش داد و یک ورق یکپارچه ضد آب ایجاد کرد. و درزها بر خلاف سیستم های دیگر که از چسب برای چسباندن درزهای خود استفاده می کنند برای عمر سیستم مفید هستند. این ورق همچنین به عنوان یک مانع طبیعی ریشه عمل می کند و نیاز به افزودن یک لایه محافظ دیگر را از بین می برد.

داشتن غشای ضد آب مناسب نیز باید به طول عمر بیشتر بام سبز منجر شود. مصالح بام سبز به محصولاتی مانند غشای ضد آب G476 سیکا به عنوان راه حل اشاره می کند. 

همچنین گزینه هایی را برای غشاهای ضد آب ارائه می دهد که عملکرد ثابت شده سیستم های ضد آب آرین خاک ایرانیان را با فناوری و طراحی مدرن بام سبز ترکیب می کند. آرین خاک ایرانیان با تیم های پروژه همکاری می کند تا راه حل های سفارشی بام سبز را که مخصوص نیازهای پروژه است، توسعه دهد.

4. بسترهای مناسب

بام سبز Architek Van Dusen

بستر های مناسب عرضه کننده مصالح بام سبز

بسترهای مناسب و/یا محیط های رشد مهندسی شده نیز تفاوت زیادی در بام های سبز ایجاد می کند.مهمترین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که «استفاده از خاک سطحی کم عیار و زیرلایه نامناسب عامل اصلی خرابی بام سبز و متعاقب آن آسیب پوشش ساختمان است.

 

اگر با یک محیط خشک و محصور در خشکی سر و کار دارید،باید محیط کشت مناسب برای حفظ آب را مخلوط کنید. از سوی دیگر، بام‌های سبز در محیط‌های ساحلی و بارانی باید دارای محیط‌های رشدی باشند که جذب کمتری داشته باشند و امکان تخلیه موثر آب را فراهم کنند.

5. سیستم زهکشی

سینی های گیاهی-archatrak-gbd-magazine-gbdpro-02

عرضه کننده مصالح بام سبز

طبق گفته مؤسسه ملی علوم ساختمان، لایه‌های زهکشی برای سقف‌های رویشی گسترده ممکن است از ورق‌های پلاستیکی، حصیرهای پارچه‌ای یا مصنوعی یا لایه‌های معدنی دانه‌ای تشکیل شده باشد.

فراتر از خاک و کاشت، بام های سبز مدرن را می توان با استفاده از انواع یا ترکیبی از صفحات و حصیرهای زهکشی طراحی کرد. طبق گفته انجمن تجاری اقدام اقلیمی ، از طریق این لایه‌ها است که نمایه خاک تقلید می‌شود، بنابراین یک فرآیند زهکشی ایجاد می‌شود که اجازه می‌دهد مایع به طور ایمن فیلتر شود و در عین حال گیاهان را نیز تغذیه می‌کند.

همچنین تاکید می کند که زهکشی می تواند از مواد دانه ای درشت یا یک لایه مصنوعی استفاده کند. به گفته کارشناسان آنها، زهکشی دانه ای می تواند سنگدانه های سبکی مانند سنگ گدازه، یا رس منبسط شده، تخته سنگ یا شیل باشد.

تقریباً برای هر مصالح بام سبز، می توانید مواد بازیافتی را نیز در نظر بگیرید. 

بسیاری از مواد مورد استفاده در ساخت بام سبز از مصالح ساختمانی بازیافتی، پلاستیک و لاستیک تولید می‌شوند و در نتیجه دفع زباله‌ها را کاهش می‌دهند.
برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
02188009861
02188009862
09120204952


۰۳ دی ۱۴۰۱


محصولات مشابه
 • کالرپروف (رنگ آمیزی سطوح مرطوب)

  کالرپروف (رنگ آمیزی سطوح مرطوب)

  کالر پروف یک عایق دوجزئی پلیمری بی‌رنگ با قابلیت مهار آب فشارمنفی و مثبت است. کالر پروف در لایه بسیار نازک چند صد میکرونی روی سطح اجرا می‌شود. کالر پروف یک عایق تلفیقی نفوذگر و پوشش‌دهنده است. یکی از کاربردهای مهم کالر پروف، پوشش دهی سطوح فلزی و محافظت از آنها در مقابل خوردگی است. اجرای کالر پروف بسیار راحت و زمان خشک شدن آن کوتاه است. این عایق حتی قابلیت اجرا روی سطوح مرطوب را نیز دارد و نیاز به خشک کردن کامل سطح پیش از اعمال آن نیست. *موارد کاربرد: - آب بندی سطوح مرطوب که امکان خشک کردن آنها وجود ندارد. - محافظت سطوح فلزی در مقابل خوردگی و زنگ زدگی *مزایا: - قابلیت استفاده روی سطوح مرطوب - اجرای سریع و آسان - کنترل هم زمان آب فشار مثبت و منفی - چسبندگی بسیار بالا به انواع مصالح ساختمانی *روش مصرف: - سطح را کاملا از آلودگی پاک نمایید. سافت پروف و هاردنر آن را به نسبت سه به یک مخلوط کرده و ترکیب حاصله را با استفاده از غلتک یا قلمو روی سطح اعمال کنید. پس از خشک شدن این عمل را یکبار دیگر تکرار فرمایید. *میزان مصرف: - میزان مصرف بستگی به سطح و ضخامت لایه مد نظر دارد.( به صورت تقریبی حدود دویست گرم به ازا هر مترمربع) *مشخصات فیزیکی وشیمیایی: - حالت فیزیکی: مایع - رنگ: سفید - دسته آب‌بند: پوششی، پایه حلال

  مصالح ساختمانی تهران
 • ترمیم سقف شیروانی سالن های سوله کارگاه و کارخانه

  ترمیم سقف شیروانی سالن های سوله کارگاه و کارخانه

  برای ترمیم خرابی موضعی سقف شیروانی فلزی یا ساندویج پانل فلزی پوسیده سالن کارخانه(بدون تخریب کلی) با صرف کمترین هزینه و زمان و حصول بهترین کیفیت طبق مراحل زیر اقدام نمایید: 1) قسمتی از سقف که دچار پوسیدگی شده بریده و از سقف خارج نمایید سپس آن محل با اجرای کیلیربند بر روی مش تعبیه شده در محل خرابی بازسازی می شود. در مرحله بعد لایه پرایمر با توجه به شرایط سقف انتخاب و اجرا می شود و روی تمام سقف را با یک لایه عایق رطوبتی استاپ لیک (بصورت یک سفره گسترده در تمام سطح سقف) پوشش می دهیم. تمام، کار عایقکاری بنحو احسن انجام شده است و سقف سالن شما 5 تا 10 سال بخوبی برای شما کار می کند. 2) در مرحله بعد پیشنهاد می شود با اجرای عایق رنگ حرارتی کول پینت که قادر است تا 84% از انرژی حرارتی خورشی را بازتاب دهد و مانع از انتقال و جذب انرژی حرارتی به سقف شود و بدین صورت تحت تاثیر تابش اشعه خورشید سقف خنک می ماند ، بطوریکه اختلاف دمای هوای بیرون و داخل سالن حداقل به 20 درجه سانتیگراد میرسد. در تصاویر ارائه شده مراحل اجرایی ترمیم سقف شیروانی و محصولات مناسب بریا عایقبندی رطوبتی و حرارتی ارائه شده است.

  مصالح ساختمانی تهران
 • قرنیزهای سرامیکی ارزان

  قرنیزهای سرامیکی ارزان

  پخش باقرزاده فروش ویژه قرنیز نوع برش کالیبره ابعاد کلی 60*15 مقاوم در برابر ضربه مقاوم در برابر رطوبت و نم وزن مناسب و حمل آسان نصب و اجرای راحت تنوع در طرح، رنگ و مدل * ارسال به سراسر کشور * ارسال به موقع * قیمت توافقی برای متراژهای بالا قرنیز جزئی مهم و کوچک در ساختمان است. قرنیز به بخش پایینی دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان ها گفته می شود که وظیفه ی آن حفاظت از دیوار است. قرنیزها در انواع مختلف سنگی، سرامیکی، چوبی، پلاستیکی و غیره وجود دارند که ما در این نوشته به قرنیز سرامیکی می پردازیم. در گذشته کف خانه ها معمولا از جنس موادی مانند چوب یا سنگ بود، اما امروزه هم این مواد قیمت بالایی دارند و هم موادی ارزان تر وجود دارند که تقریبا همان کیفیت را ارائه می دهند. یکی از این مواد سرامیک است. قرنیزهای سرامیکی بسیار پر طرفدار هستند، چرا که علاوه بر قیمت مناسب تر نسبت به سنگ و چوب، با همان طرح های سنگی و چوبی و در رنگ های متنوع در بازار موجودند. اگر کفپوش منزل شما از سرامیک است. می‌توانید از این نوع قرنیز با طرح سنگ یا چوب به رنگ سرامیک کف یا حتی تیره‌تر استفاده کنید. همچنین اگر کفپوش موزاییک دارید، قرنیز از مدل‌های طرح سنگ و چوب می‌توانید نصب کنید. برای دریافت کد تخفیف عدد 1 را به شماره 09309135303 ارسال کنید .

  مصالح ساختمانی البرز
 • فروش ویژه سرامیک های اسلب

  فروش ویژه سرامیک های اسلب

  پخش باقرزاده فروش کاشی و سرامیک اسلب 240 * 120 بهترین قیمت سرامیک را از مجموعه ما دریافت نمایید. عرضه و پخش کاشی و سرامیک بصورت کلی و جزئی با قیمت مناسب پخش باقرزاده در زمینه فروش کاشی و سرامیک در طرح های متنوع سرامیک اسلب فعالیت دارد و در این راستا شما می توانید بهترین کیفیت و قیمت سرامیک را از ما بخواهید. پخش کاشی و سرامیک با قیمت عالی بدون واسطه در طرح های درجه یک فروش بصورت آنلاین و حضوری آماده همکاری با پیمانکاران و انبوه سازان محترم مشاورین ما می توانند شما را به بهترین نحو ممکن برای انجام خریدی با کیفیت و ارزان راهنمایی کنند. *** تیم طراحی و اجرا - مشارکت در ساخت - تهاتر برای دریافت کد تخفیف عدد 1 را به شماره 09309135303 ارسال کنید.

  مصالح ساختمانی البرز