ژئوسل در کنترل سیلاب

کاربرد ژئوسل در کنترل سیلاب

ژئوسل ها به منظور کاهش سیلاب و یا کنترل سیلاب ها با ایجاد سد و به صورت ساختارهای سلولی ژئوسل طراحی شده و در محل مورد نظر در برابر شدت جریان آب قرار می گیرند. ژئوسنتتیک ها نسبت به روش های سنتی ساخت و ساز که در صنعت آب و در زهکشی ، مدیریت سیلاب ، کنترل فرسایش و تقویت خاک استفاده می شوند، مفید تر و کاربردی تر هستند.

 

ژئوسل ساختارهای سلولی سه بعدی است که به صورت یک سیستم دور خاک را احاطه می کند. این سیستم با ایجاد ساختار سه بعدی با محافظت از خاک از فرسایش آن نیز جلوگیری می کند. ذرات خاک مستعد جدا شدن و انتقال با جریان آب هستند. دیواره های سلولی جریان های رواناب مرتبط با بارندگی را کنترل می کند و کل سیستم را در برابر جریان های شدید سیلابی محافظت می کند.

 

ژئوسل ها به صورت استقرار دیوار در برابر جریان های سیلابی نیز کاربرد دارد. این سیستم در مقایسه با روش هایی مانند استفاده از کیسه های ماسه ای سریعتر، و نیاز به نیروی کار کمتر می باشد و به تازگی استفاده از آن به  خصوص در مناطق حفاظت شده در حال افزایش است. حفاظتی که از طریق ایجاد ژئوسل ها در این مناطق ایجاد می شود منجر به کاهش قابل توجهی از هزینه های بازیابی پس از سیل می شود.

 

کاربرد گسترده ژئوسل در کنترل سیلاب ها

 

در این روش از ساختارهای سبک ژئوسل و همچنین ماسه های محلی استفاده می شود. سلول ها در محل قرار می گیرد و به همراه ماسه ها فشرده سازی انجام می شود. این ساختار در برابر نیروی آب مقاوم است و شدت جریان آب را محدود می کند. این روش حداقل 9 برابر بیشتر از روش های محافظت از سیل فعلی قوی تر است.

در این روش با قرار گرفتن شبکه ها همراه با شن و ماسه، جریان آب در مقایسه با کیسه های شن و ماسه سنتی و روش های جایگزین تا 7 برابر کاهش می یابد. در مواردی نیز این سلول ها مجددا قابل استفاده هستند و در این حال می توان هزینه ها را کاهش داد. حتی در شرایطی این سیستم قابل بازیافت نیز است.

 

سرعت نصب بالا، استحکام، میزان نشت کم و استفاده مجدد از این سیستم برتری این روش را در مقایسه با روشهای سنتی نشان می دهد. ژئوسل ساختاری چند وجهی دارد و به گونه ای طراحی شده است که در برابر انواع سیل قابل استفاده است. با این روش راندمان اقدامات حفاظتی در مواقع اضطراری بالا رفته و از هزینه های مالی و یا جانی کم می کند، همچنین هزینه های بازیافت پس از سیل نیز کاهش می باید.

 

استفاده از ژئوسل یکی از کاربردی ترین و ارزان ترین روش های کنترل سیلاب ها است.
استفاده از ژئوسل یکی از کاربردی ترین و ارزان ترین روش های کنترل سیلاب ها است.

 

بیش از 100 سال است که سیلاب ها با 2 نیروی اصلی، نیروی انسانی و کیسه های شن مبارزه می کند. نیروی انسانی گران و محدود است و کیسه های شن و ماسه هم ناکارآمد هستند. آنچه مورد نیاز است استفاده از فناوری های جدید و پیشرفته و جایگزین آن با روش های قدیمی است. استفاده از کیسه های شنی ممکن است ارزان تر به نظر برسد اما در واقع گران تر هستند.

 

دیواره های ماسه ای دارای سطح مقطع ذوزنقه ای و یا مثلثی ناکارآمد هستند و برای پر کردن دیوارهای مربعی به تعداد زیادی از آن ها نیاز است. هزینه های جابجایی و انتقال این کیسه ها به مکان مورد نظر و یا در مواردی انبار کردن آنها پرهزینه است. با این حال جدا از هزینه های مورد نظر این دیوارهای ماسه ای از استحکام کافی برخوردار نیستند و هزینه خسارت سیل سالانه به میلیاردها دلار می رسد.

 

این سیستم یک شبکه پلاستیکی مدولار و قابل جمع شدن است که به عنوان جایگزینی مناسب برای دیوارهای کیسه ای استفاده می شود. در این روش به کمک چند نفر (نیروی انسانی محدود) سیستم ژئوسل در مکان مورد نظر مستقر می شود و از قسمت بالا توسط لودر یا بیل مکانیکی با مواد پر می شود. به راحتی قابل نقل و انتقال و نصب آن ساده و آسان است.


۰۲ دی ۱۴۰۱


محصولات مشابه
 • صندلی دانش آموزی ودانشجویی ،نیمکت

  صندلی دانش آموزی ودانشجویی ،نیمکت

  شرکت صنعت آذربایجان(صنایع فلزی مالکی)تولیدکننده انبوه مصنوعات فلزی شامل انواع صندلی دانش آموزی و دانشجویی، نیمکت ، صندلی آزمایشگاهی(تابوره) وچهارپایه ،میزنقشه کشی ،میزکامپیوترفایبرگلاس وسایرمصنوعات فلزی کلیه محصولات خودرا بابهترین کیفیت ونازلترین قیمت به فروش می رسان.

  لوازم مصرفی آذربایجان شرقی
 • فروش قرص DPD NO.1رپید - قرص کلرسنجی-دی پی دی کلر

  فروش قرص DPD NO.1رپید - قرص کلرسنجی-دی پی دی کلر

  قرص سنجش کلر ,قرص DPD , قرص دی پی دی چیست ؟ قرص اندازه گیری کلر یا DPD (دی پی دی ) برای اندازه گیری میزان کلر باقیمانده در آبهایی که در آنها کلر زنی انجام میگیرد مانند آب آشامیدنی یا استخرها استفاده میگردد . معمولا قرص DPD ( دی پی دی ) به دو صورت رپید یا ساده مورد استفاده قرار میگیرد , مدل دی پی دی رپید در کیتهای چشمی و مدل دی پی دی ساده در دستگاهها استفاده میگردد . قرص DPD دارای فرمول شیمیایی C10H16N2 میباشد . چرا از قرص دی پی دی (DPD ) استفاده میشود (کاربردهای قرص DPD چیست ) ؟ هنگامی که فرآیند کلر زنی انجام میشود , غلظتی از کلر اضافه شده با میکروارگانیسمها و آلاینده ها واکنش داده و مابقی کلر بصورت مازاد در آب باقی میماند , مقدار این کلر باقیمانده بسیار مهم بوده و در میزان سلامت آب تاثیر دارد . برای اندازه گیری میزان کلر باقیمانده از قرص DPD (دی پی دی ) استفاده میشود . قرص DPD1 , قرص سنجش کلر ایرانی , خرید قرص دی پی دی ایرانی , قرص اندازه گیری کلر آزاد و ترکیبی ایرانی و آلمانی , قرص دی پی دی ایرانی , قیمت کیت کلرسنج , فروش قرص DPD ایرانی , تجهیزات سنجش آب آشامیدنی , تجهیزات سنجش آب استخر , قرص DPD (دی پی دی وان ) , قرص DPD آکوالیتیک , قرص DPD لاویباند , تست DPD , قرص تست کلر , کیت کلر و پی اچ , قرص فنل رد , قرص pH ایرانی , قرص فنل رد ایرانی , فروش قرص dpd ایرانی , فروش قرص فنل رد ایرانی , قرص دی پی دی لاویباند , قرص سنجش کلر , قرص کیمیا سنجش, قرص کلر سنج کیمیا تست , قرص dpd آکواتد , قرص کلر AQUATAD , کیت کلر سنج , انواع قرص DPD , خرید قرص دی پی دی ایرانی , قرص DPD ایرانی را از کجا بخریم , مشخصات و قیمت خرید قرص کلر DPD (دی پی دی ) ایرانی

  لوازم مصرفی تهران
 • فروش انواع بالن نمونه گیری گاز و تدلاربگ SKC , D&N

  فروش انواع بالن نمونه گیری گاز و تدلاربگ SKC , D&N

  کیسه ی نمونه گیری هوا (بالن نمونه گیری گاز) با شیر خروجی ساخت کمپانی SKC امریکا مناسب جهت نمونه گیری اکثر گازهای طبیعی مرکب ,کربن مونوکسید ,کربن دی اکسید و متان و هگزافلوئورید سولفور ، دارای شیر تخیله از جنس پروپیلن با خروجی جانبی هوا و در حجمهای 1 و 3 و 5 و 10 لیتری در بسته بندی 10 تایی میباشد. بالن نمونه گیری هوا درر کلیه صنایع منجمله صنایع پتروشیمی ، گاز ، نفت ، پالایشگاه و دانشگاه ها و سازمان های انرژی اتمی و صنایع فولاد و مس و ... کاربرد فراوان دارد . بالن نمونه گیری گاز آلمانی شبیه به بادکنک یا توپی میباشد که خروجی آن از جنس خود بالن میباشد . بالن نمونه گیری گاز D&N در دو سایز 5 و 8 با ظرفیت های 1.5-2 لیتر و 3.5-4 لیتر آماده فروش میباشد . انواع بالن های نمونه برداری گاز در تجهیز کاران احجام موجود میباشد . کاربرد کیسه نمونه گیری هوا یا تدلار بگ : برای جمع آوری نمونه گازیا حلالهای متداول و یا حلالهای کلری شده , هیدروکربنها , گازهای بیوژنیک در دفن زباله ، گاز خاک آلودگی هوا استفاده میشوند . کیسه هواها برای اندازه گیری نمونه گاز در حد بخش در میلیون (PPM) استفاده میشوند .برای ترکیبات گوگردی باید از کیسه هوا از جنس پلی پروپلین ، تفلون یا نایلونی استفاده میشود . تدلار بگ یا کیسه نمونه گیری گاز یا هواچگونه عمل میکند ؟ دارای یک شیر پلی پروپیلن میباشند که بوسیله آن هوا در آنها پر میشدود .معمولا از یک پمپ برای پر کردن کیسه ها استفاده میشود . شیرها به گونه ای تعبیه شده اند که پس از پر شدن آنها شیر بسته شده و کیسه پر شده را به آزمایشگاه منتقل میکنند . کیسه های نمونه گیری گاز SKC جهت ورود انواع گازها میباشد. این کیسه ها دارای یک عدد شیر خروجی است که برای وارد و یا خارج کردن گاز بهمراه سرنگ و یا پمپ مکش میباشد. بالن نمونه گیری هوا - بالن نمونه گیری - بالن نمونه گیری گاز - بالن نمونه گیری 5 لیتری - بالن نمونه گیری 10 لیتری بالن نمونه گیری ساخت آمریکا - بالن نمونه گیری SKC - بالن هوا - بالن گاز - کیسه نمونه گیری - کیسه نمونه گیری هوا - کیسه هوا - بالن نمونه گیری 10 عددی - قیمت بالن نمونه گیری - قیمت کیسه نمون گیری هوا - بالن نمونه گیری گاز - بالن گازی - بالن نمونه برداری گاز - بالن هوا - کیسه هوا - کیسه گازی - بالن D&N - کیسه نمونه برداری گاز - کیسه گازی - کیسه نمونه گیری هوا 0- بالن هوا - قیمت بالن گازی - قیمت بالن D&N - بالن گازی چیست ؟ - بالن نمونه برداری گاز کدام است -- بالن های D&N - فروش انواع بالن نمونه گیری گاز - فروش انواع تدلار بگ - بالن گازی آلمانی - بالن 2 لیتری گاز - بالن 1 لیتری گاز - بالن 5 لیتری گاز - بالن 10 لیتری گاز - بالن 3 لیتری گاز - بالن نمونه گیری چیست ؟ - بالن گازی کدام است - قیمت بالن نمونه گیری گاز - ظرفیت بالن گازی - ظرفیت بالن گازی کدام است - بالن دی اند ان - فروش تدلار بگ SKC - فروش انواع تدلار بگ 1 لیتری - تدلار بگ چیست - TEDLARBAG کدام است - تدلار بگ SKC

  لوازم مصرفی تهران
 • صندلی دسته تاشو امتحانی پلاستیکی

  صندلی دسته تاشو امتحانی پلاستیکی

  مشخصات صندلی دسته تاشو امتحانی پلاستیکی دارای لوله پروفیل با ضخامت یک میلی متر دارای کفی و پشتی پلاستیکی از جنس فایبل گلاس دارای دسته تاشو از جنس ام دی اف میلی متر کاملا استاندارد و متناسب با دوره های تحصیلی در زیر صندلی سبدی جهت نگهداری کیف و وسایل دیگر در نظر گرفته شده است رنگ صندلی از نوع پودری الکترو استاتیک چرمی می باشد پایه ها دارای پلاستیک ضربه گیر جهت جلوگیری از سر و صدا می باشد مواردی سفارشی صندلی دسته تاشو امتحانی پلاستیکی استفاده از دسته تاشوی پلاستیکی از جنس فایبل گلاس به جای ام دی اف استفاده از رنگهای متنوع پودری استفاده از ام دی اف رنگی تولید به روش آبکاری شده به جای رنگ دارای یک سال گارانتی و دو سال خدمات پس از فروش برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

  لوازم مصرفی تهران