ژئوسل در کنترل سیلاب

کاربرد ژئوسل در کنترل سیلاب

ژئوسل ها به منظور کاهش سیلاب و یا کنترل سیلاب ها با ایجاد سد و به صورت ساختارهای سلولی ژئوسل طراحی شده و در محل مورد نظر در برابر شدت جریان آب قرار می گیرند. ژئوسنتتیک ها نسبت به روش های سنتی ساخت و ساز که در صنعت آب و در زهکشی ، مدیریت سیلاب ، کنترل فرسایش و تقویت خاک استفاده می شوند، مفید تر و کاربردی تر هستند.

 

ژئوسل ساختارهای سلولی سه بعدی است که به صورت یک سیستم دور خاک را احاطه می کند. این سیستم با ایجاد ساختار سه بعدی با محافظت از خاک از فرسایش آن نیز جلوگیری می کند. ذرات خاک مستعد جدا شدن و انتقال با جریان آب هستند. دیواره های سلولی جریان های رواناب مرتبط با بارندگی را کنترل می کند و کل سیستم را در برابر جریان های شدید سیلابی محافظت می کند.

 

ژئوسل ها به صورت استقرار دیوار در برابر جریان های سیلابی نیز کاربرد دارد. این سیستم در مقایسه با روش هایی مانند استفاده از کیسه های ماسه ای سریعتر، و نیاز به نیروی کار کمتر می باشد و به تازگی استفاده از آن به  خصوص در مناطق حفاظت شده در حال افزایش است. حفاظتی که از طریق ایجاد ژئوسل ها در این مناطق ایجاد می شود منجر به کاهش قابل توجهی از هزینه های بازیابی پس از سیل می شود.

 

کاربرد گسترده ژئوسل در کنترل سیلاب ها

 

در این روش از ساختارهای سبک ژئوسل و همچنین ماسه های محلی استفاده می شود. سلول ها در محل قرار می گیرد و به همراه ماسه ها فشرده سازی انجام می شود. این ساختار در برابر نیروی آب مقاوم است و شدت جریان آب را محدود می کند. این روش حداقل 9 برابر بیشتر از روش های محافظت از سیل فعلی قوی تر است.

در این روش با قرار گرفتن شبکه ها همراه با شن و ماسه، جریان آب در مقایسه با کیسه های شن و ماسه سنتی و روش های جایگزین تا 7 برابر کاهش می یابد. در مواردی نیز این سلول ها مجددا قابل استفاده هستند و در این حال می توان هزینه ها را کاهش داد. حتی در شرایطی این سیستم قابل بازیافت نیز است.

 

سرعت نصب بالا، استحکام، میزان نشت کم و استفاده مجدد از این سیستم برتری این روش را در مقایسه با روشهای سنتی نشان می دهد. ژئوسل ساختاری چند وجهی دارد و به گونه ای طراحی شده است که در برابر انواع سیل قابل استفاده است. با این روش راندمان اقدامات حفاظتی در مواقع اضطراری بالا رفته و از هزینه های مالی و یا جانی کم می کند، همچنین هزینه های بازیافت پس از سیل نیز کاهش می باید.

 

استفاده از ژئوسل یکی از کاربردی ترین و ارزان ترین روش های کنترل سیلاب ها است.
استفاده از ژئوسل یکی از کاربردی ترین و ارزان ترین روش های کنترل سیلاب ها است.

 

بیش از 100 سال است که سیلاب ها با 2 نیروی اصلی، نیروی انسانی و کیسه های شن مبارزه می کند. نیروی انسانی گران و محدود است و کیسه های شن و ماسه هم ناکارآمد هستند. آنچه مورد نیاز است استفاده از فناوری های جدید و پیشرفته و جایگزین آن با روش های قدیمی است. استفاده از کیسه های شنی ممکن است ارزان تر به نظر برسد اما در واقع گران تر هستند.

 

دیواره های ماسه ای دارای سطح مقطع ذوزنقه ای و یا مثلثی ناکارآمد هستند و برای پر کردن دیوارهای مربعی به تعداد زیادی از آن ها نیاز است. هزینه های جابجایی و انتقال این کیسه ها به مکان مورد نظر و یا در مواردی انبار کردن آنها پرهزینه است. با این حال جدا از هزینه های مورد نظر این دیوارهای ماسه ای از استحکام کافی برخوردار نیستند و هزینه خسارت سیل سالانه به میلیاردها دلار می رسد.

 

این سیستم یک شبکه پلاستیکی مدولار و قابل جمع شدن است که به عنوان جایگزینی مناسب برای دیوارهای کیسه ای استفاده می شود. در این روش به کمک چند نفر (نیروی انسانی محدود) سیستم ژئوسل در مکان مورد نظر مستقر می شود و از قسمت بالا توسط لودر یا بیل مکانیکی با مواد پر می شود. به راحتی قابل نقل و انتقال و نصب آن ساده و آسان است.


۰۲ دی ۱۴۰۱


محصولات مشابه
 • صندلی دانش آموزی ودانشجویی ،نیمکت

  صندلی دانش آموزی ودانشجویی ،نیمکت

  شرکت صنعت آذربایجان(صنایع فلزی مالکی)تولیدکننده انبوه مصنوعات فلزی شامل انواع صندلی دانش آموزی و دانشجویی، نیمکت ، صندلی آزمایشگاهی(تابوره) وچهارپایه ،میزنقشه کشی ،میزکامپیوترفایبرگلاس وسایرمصنوعات فلزی کلیه محصولات خودرا بابهترین کیفیت ونازلترین قیمت به فروش می رسان.

  لوازم مصرفی آذربایجان شرقی
 • ریبون چاپگر هایتی -مواد مصرفی پرینتر hiti

  ریبون چاپگر هایتی -مواد مصرفی پرینتر hiti

  قیمت ریبون چاپگر هایتی -مواد مصرفی پرینتر hiti . ریبون کارت پرینتر Hiti YMCKo دارای یک پنل رنگ مشکی رزین دار و پوشش پنل روشن (clear overlay) می باشد . ریبون مشکی هایتی CS200 چاپ کارت با ریبون چاپگر هایتی مواد مصرفی پرینتر hiti کارت ی وی سی ریبون مشکی هایتی ریبون مشکی پرینتر چاپ کارت پی وی سی Hiti http://cardco.ir/product/%D8%B1%DB%8C%D8%A8%D9%88%D9%86-%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C%D8%AA%DB%8C/ ریبون هایتی مدل CS200 تعداد 400 پرینت مواد مصرفی پرینتر hiti مناسب برای چاپ تک رنگ کارت که شامل : پرینت شماره سریال ، نام و نام خانوادگی ، شماره عضویت ، لوگو بصورت تک رنگ مشکی بر روی کارت های پی وی سی می باشد . http://coico.ir/product-category/ribbon/ribbon-printer-hiti/ چاپ با کیفیت و با ماندگاری بالا ریبون چاپگر هایتی روی کارت های PVC تولید شده است . این ریبون ۵ پنل است و قابلیت استفاده برای چاپ های دو رو و تکرو را دارد . قابلیت ریبون چاپگر هایتی -مواد مصرفی پرینتر hiti ۲۰۰ و ۴۰۰ روی کارت را دارد . http://cardco.ir/

  لوازم مصرفی تهران
 • کمد رختکن دو درب روی هم فلزی

  کمد رختکن دو درب روی هم فلزی

  از کمد رختکن دو درب روی هم فلزی برای نگهداری لباس در کارخانه ها ، ادارات دولتی و بیمارستانها استفاده می شود . مشخصه کمد رختکن دو درب روی هم فلزی استفاده از ورق روغنی با ورق 5 دهم ، 7 دهم و نه دهم استفاده از لولای نواری برای اتصال درب به بدنه کمد دستگیره پلاستیکی توکار قفل سوئیچی جهت قفل کردن کمد رنگ پودری الکترو استاتیک چرمی ( رنگ اصلی رنگ بژ ) دارای لوله آویز برای قرار دادن لباس دارای حفره هایی جهت تهویه هوا دارای دو عدد جاکفشی موارد سفارشی کمد رختکن تولید با ورق روغنی با ضخامت یک میلی متر به بالا تولید با ورق گالوانیزه استفاده از رنگ های استاتیک به غیر از رنگ بژ به صورت تک رنگ و دو رنگ استفاده از رنگ مایع کوره ای ایجاد پایه تنظیم جهت شستشو زیر کمد رختکن استفاده از قفل گلنگدنی به جای قفل سوئیچی ، همچنین به جای قفل سوئیچی ساده از قفل سوئیچی کامپیوتر ی می توان استفاده نمود دارای یک سال گارانتی و دو سال خدمات پس از فروش دارای بسته بندی با روکش سلفون و مقوا و کاملا تسمه کشی شده جهت ارسال به تما م نقاط کشور جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

  لوازم مصرفی تهران
 • میز معلم روژان تک کشو

  میز معلم روژان تک کشو

  محصولی از شرکت تندیس میز معلم روژان تک کشو قابل استفاده برای مراکز آموزشی و …. مشخصات میز معلم روژان تک کشو پایه ها از جنس پروفیل با ضخامت یک میلی متر می باشد استفاده از ام دی اف 16 میلی متر کناره ام دی اف دارای نوار پی وی سی بوده رنگ پودری الکترو استاتیک چرمی دارای دستگیره و قفل سوئیچی پایه ها دارای پلاستیک ضربه گیر جهت جلو گیری از سر و صدا استفاده از قوطی 20 × 30 به عنوان چهار چوب میز دارای دو کشو به صورت عمودی و افقی ابعاد 90 در 60 مواردی سفارشی میز معلم تولید با رنگهای متنوع پودری استاتیک استفاده از ام دی اف رنگی تولید به روش آبکاری شده به جای رنگ دارای یک سال گارانتی و دو سال خدمات پس از فروش برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

  لوازم مصرفی تهران