اهمیت و مزایای کانکس

اهمیت و مزایای کانکس

ایران کانتین: مزایای کانکس برای انسان امروز بسیار است؛ امروزه سازه های پیش ساخته ای مانند انواع کانکس مسکونی و ویلایی، کمپ های مسکونی و خوابگاهی و … به دلیل مزایای بسیار قابل توجهی که دارند، به عنوان جایگزین بسیار مناسب و شایسته ای برای محل سکونت افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین کاربرد و استفاده وسیع انواع سازه‌های پیش ساخته یا کانکس های آماده با کاربری های گوناگون، مانند انواع کانکس نگهبانی، کانکس اداری، کانکس کارگاهی، کانکس بازارچه، کانکس مدیریتی، کانتینر یخچالی، کانکس فروشگاهی، کانکس مخابراتی BTS، سرویس بهداشتی سیار، شلتر نظامی، کانکس پست برق، کانکس مطبوعاتی، کانکس محوردار و … در صنایع مختلف قابل چشم پوشی نیست.

در ادامه این مطلب، به بررسی مزایای کانکس و همچنین اهمیت کانکس و یا به طور کلی سازه‌های پیش ساخته خواهیم پرداخت که از میان آنها می‌توان به قابلیت سفارشی سازی در طرح ها و رنگ های مختلف، نصب و استفاده سریع، قابلیت حمل و نقل، ضد زلزله بودن و مقاومت در برابر بلایای طبیعی، از نظر اقتصادی به صرفه بودن، قابلیت فروش پس از استفاده، نگهداری با هزینه کم، پایداری و عمر طولانی و … اشاره کرد.

• قابلیت سفارشی سازی کانکس در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف

سازه های پیش ساخته و به طور خاص، کانکس، می تواند طراحی ها و ویژگی های گوناگونی را به لحاظ پیکربندی و شکل، و بسته به کاربرد آن داشته باشند. همچنین رنگ آمیزی یک کانکس می‌تواند سفارشی بوده و بسته به موقعیت و کاربری آن، تغییر کند.

• نصب و استفاده سریع کانکس

یکی از مزایای قابل توجه کانکس به عنوان یک سازه آماده و پیش ساخته سرعت اجرای نصب و سپس استفاده سریع از آنست؛ این مزیت به ویژه در مواقع ضروری نیاز به اسکان منابع انسانی و همچنین در مواقع بروز حوادث و بلایای طبیعی بسیار پررنگ تر خواهد بود.

• قابل حمل و نقل بودن کانکس یا جابه‌جایی پذیری کانکس

از ویژگی‌های مهم کانکس ها قابل حمل و نقل بودن آنها می‌باشد. این مزیت از این نظر که فرآیند تولید خانه های پیش ساخته، تولید کانکس و یا کانکس ویلایی، کانکس مسکونی و … در یک کارخانه یا مجتمع تولیدی صنعتی انجام می‌پذیرد و به عنوان یک سازه آماده برای استفاده به مکان مورد نظر قابل حمل و نقل می‌باشد، بسیار قابل ملاحظه خواهد بود. برای مثال موقعیت وقوع زلزله ای را در یک مکان در نظر بگیرید که تخریب خانه های مسکونی را به دنبال داشته است، اکنون اهمیت کانکس های مسکونی و یا خانه های پیش ساخته بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

• مقاومت کانکس در برابر بلایای طبیعی و یا ضد زلزله بودن کانکس
کانکس ها از این نظر که قابلیت سفارشی سازی در طراحی و پیکربندی را دارا هستند، می توانند طوری طراحی و سفارشی سازی شوند که در برابر بلایا و حوادث طبیعی از جمله حریق و آتش سوزی، سیل و طوفان و به ویژه زلزله، تا حد قابل قبولی مقاوم و پایدار باشند. از این نظر اهمیت کانکس و ضرورت تولید سازه‌های پیش ساخته بیش از پیش بر ما روشن خواهد بود.

• به صرفه بودن تهیه کانکس ازنظر اقتصادی

کانکس ها البته با نگاهی اقتصادی و با اغماض محدودیت های ناچیزی که برای ما رقم می‌زنند، می توانند بسیار مقرون به صرفه باشند. پرواضح است که ویژگی های دیگر از جمله قابلیت سفارشی سازی، نصب و استفاده سریع، قابلیت فروش پس از استفاده، نگهداری با هزینه کم، پایداری و عمر طولانی و … این ویژگی را پررنگ تر می‌نمایند.

• قابلیت فروش پس از استفاده

امروزه قابلیت خرید و فروش کانکس های دست دوم بسیار رایج و معمول است؛ همین امر یک مزیت اقتصادی برای کانکس های پیش ساخته را اثبات می‌کند. یک کانکس بسته به کیفیت تولید، طراحی و کاربری آن، می‌تواند برای مدت قابل ملاحظه ای و بدون افت قیمت همچنان مورد استفاده قرار بگیرد.

• امکان نگهداری کانکس با هزینه کم

سازه‌های پیش ساخته و به طور خاص کانکس‌های مختلف طوری طراحی شده‌اند که هزینه های آنها نسبت به خانه های مسکونی و سازه‌های غیر پیش ساخته به طور قابل ملاحظه ای کمتر است. بهینه سازی طراحی، فناوری استفاده از عایق‌های مختلف در دیواره ها (ساندویچ پانل) و درب و پنجره‌ها (برای مثال: درب و پنجره UPVC) ، استفاده حداکثری از حداقل امکانات و … از دلایلی است که این امر را بهتر توجیه می‌نمایند.

• پایداری و عمر طولانی کانکس

همانطور که قبلاً اشاره شد، کانکس ها و خانه های پیش ساخته در برابر بلایا و حوادث طبیعی از جمله حریق و آتش سوزی، سیل و طوفان و به ویژه زلزله، تا حد قابل قبولی مقاوم و پایدار هستند، که با در نظر گرفتن مزیت ها و ویژگی های اقتصادی، و به ویژه کیفیت تولید، دارای پایداری و عمر طولانی می‌باشند که می‌تواند بسیار مفید واقع شود.


1400/11/19
اطلاعات تماس
نامحبیب حاتمی
تلفن۰۷۱-۳×××۲۲۰۹callتماس بگیرید
همراه۰۹۱۷×××۴۹۹۷callتماس بگیرید
وبسایت
استانفارس
آدرسشیراز، شهرک صنعتی، بین میدان ابتکار (میدان چهارم) و میدان پژوهش (میدان پنجم)
تلگرامچت تلگرام
واتساپچت واتساپ
اینستاگراماینستاگرام


دیگر محصولات
 • تولید و فروش انواع کانکس و سازه‌های پیش ساخته

  تولید و فروش انواع کانکس و سازه‌های پیش ساخته

  شرکت ابنیه پردازان شیراز با برند ایران کانتین اولین دارنده گواهینامه CE (نشان کیفیت اروپا) در زمینه ساخت انواع سازه‌های پیش ساخته و یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی انواع کانکس، خانه پیش ساخته، شلتر نظامی، استخر پیش ساخته، کانکس مخابراتی مخصوص ایستگاه BTS ، کانکس مسجد و نمازخانه ، کانکس اداری و مدیریتی، کانکس بازارچه و مشاغل، کانکس دوقلو و چندقلو، کانکس پست برق، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس و کیوسک مغازه، فروشگاهی و مطبوعاتی، کانکس کلاس درس و نوسازی مدارس، کانکس متحرک و محوردار، کانکس مسکونی و ویلایی، ویلای پیش ساخته، کانکس نگهبانی اطلاعات کانکس نیروی انتظامی و پلیس و ... در ایران و با گواهینامه‌های استاندارد ISO 9001:2008 ، OHSAS 18001:2007 ، ISO 14001:2004 و ... می‌باشد.

  کانکس، کانتینر و کاروان فارس
 • کانتینر 20 فوت و 40 فوت

  کانتینر 20 فوت و 40 فوت

  کانتینر (Container) با معادل فارسی “بارگُنج” محفظه‌ای فلزی با ابعاد استاندارد است که برای حمل و نگهداری انواع کالا و محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً کانتینرها به وسیله قطار، کشتی، هواپیما و کامیون جابجا می شوند. در زبان فارسی، اصطلاحاً به کامیونی که حامل کانتینر هست نیز همین واژه (کانتینر) اطلاق می شود. انواع کانتینرها در زبان انگلیسی با توجه به ویژگی ها و کاربردهایی که دارند، واژه ها و عبارات بسیاری را به خود اختصاص داده اند، اما کانتینرهایی موسوم به کانتینرهای ۴۰ فوت و ۲۰ فوت (با ابعاد استاندارد) را در زبان انگلیسی با نام‌های (Intermodal Containers) ، (Shipping Containers) ، (Conex Containers) و … می شناسند. مشخصات کانتینرها غالباً تحت ۳ استاندارد ایزو (ISO 668:2013 و ISO 1496-1:2013 و ISO 6346) معین شده اند. ابعاد کانتینر امروزه کانتینرها به طور معمول و به ویژه در کشور ایران، با طول ۴۰ فوت (به طور دقیق ۱۲٫۱۹۲ متر) و اصطلاحاً با طول ۲۰ فوت (دقیقاً ۱۹ فوت و ۱۰٫۵ اینچ معادل با ۶٫۰۵۸ متر) وجود دارند. عرض یا پهنای کانتینرهای ۲۰ فوت و ۴۰ فوت، دقیقاً ۸ فوت (معادل با ۲٫۴۳۸ متر) است و ارتفاع آنها در حالت معمولی دقیقاً ۸ فوت و ۶ اینچ (معادل با ۲٫۵۹۱ متر) و در حالت ارتفاع-بلند (High-Cube) دقیقاً برابر با ۹ فوت و ۶ اینچ (معادل با ۲٫۸۹۶ متر) می باشد. شایان ذکر است ابعاد مذکور، ابعاد خارجی (External Dimensions) کانتینرها می باشد و ابعاد داخلی (Interior Dimensions) آنها با توجه به ضخامت و ویژگی‌های ساختاری کانتینر، مشخضاً کمتر از این مقادیر خواهد بود. کانتینرها در ابعاد دیگر (برای مثال با طول ۴۵ فوت ارتفاع-بلند، با طول های غیر استاندارد ۴۸ فوت، ۵۳ فوت، ۶۰ فوت و …) نیز وجود دارند که دارای کاربردهای خاص بوده و عمومیت کمتری دارند. حجم کانتینر حجم یک کانتینر ۲۰ فوت برابر با ۱٫۱۶۹ فوت مکعب (معادل با ۳۳٫۱ متر مکعب) ، حجم کانتینر ۴۰ فوت برابر با ۲٫۳۸۵ فوت مکعب (معادل با ۶۷٫۵ متر مکعب) و حجم کانتینر ۴۰ فوت ارتفاع-بلند، برابر با ۲٫۶۶ فوت مکعب (معادل با ۷۵٫۳ متر مکعب) می باشد. وزن کانتینر وزن یک کانتینر خالی ۲۰ فوت برابر با ۴۸۵۰ پوند (معادل با ۲۲۰۰ کیلوگرم)، وزن کانتینر خالی ۴۰ فوت برابر با ۸۳۸۰ پوند (معادل با ۳۸۰۰ کیلوگرم) و وزن کانتینر خالی ۴۰ فوت ارتفاع-بلند برابر با ۸۵۹۸ پوند (معادل با ۳۹۰۰ کیلوگرم) می باشد. خرید و فروش کانتینر دست دوم در ایران انواع کانتینرها (معمولاً ابعاد استاندارد ۴۰ فوت و ۲۰ فوت) عموماً به صورت دست دوم وجود دارند و قیمت آنها متغیر است. قیمت کانتینر بسته به سال تولید، میزان سلامت و میزان پوسیدگی، ابعاد و … تعیین می شود. اگر تمامی فاکتورها یکسان باشد کانتینر های ۴۰ فوت ارتفاع-بلند بیشترین قیمت و کانتینرهای ۲۰ فوت کمترین قیمت را دارا هستند. همچنین کانتینرهای اصطلاحاً دارای فاکتور یا مجوز ترخیص دارای قیمت و اعتبار بیشتری در بازار می باشند.

  کانکس، کانتینر و کاروان فارس
 • شلتر نظامی پیش ساخته

  شلتر نظامی پیش ساخته

  شلترهای نظامی (یا شیلترهای نظامی)، سازه های حفاظتی ویژه‌ای هستند که به صورت پیش ساخته (و گاهاً مدولار با قابلیت ارتقاء و توسعه پذیری) ساخته شده و توسط واحدهای نظامی مورد استفاده قرار می گیرند. یک شلتر نظامی با توجه به ترجمه دقیق آن، در واقع پناهگاهی امن برای حفاظت از انواع وسایل و تجهیزات نظامی، هوافضا (و یا مخابراتی) می باشد. شلترهای نظامی سازه هایی امنیتی هستند و از این رو جزئیات طراحی و ساخت آنها (عایق‌های پوششی، ساختار، تجهیزات دفاعی و …) به صورت عمومی در دسترس همگان نخواهد بود. امروزه شلترهای نظامی با توجه به مشخصات و ویژگی های آنها، کاربردهای بسیاری برای مراکز و واحدهای پدافند، نظامی و امنیتی دارند. یک شلتر نظامی می تواند به عنوان ایستگاه در برگیرنده تجهیزات مخابراتی-نظامی (فرستنده، گیرنده، تقویت کننده، تجهیزات موبایل، تجهیزات شنود، تجهیزات دفاعی و …)، انبار اسلحه و تجهیزات پزشکی، محل امن سکونت نیروهای نظامی یا نگهبان‌های امنیتی و … نیز باشد.

  کانکس، کانتینر و کاروان فارس
 • کمپ اداری پیش ساخته

  کمپ اداری پیش ساخته

  کمپ‌های پیش ساخته اداری مشخصاً برای مکان ها و فضاهای اداری و جهت اسکان و فعالیت مدیران و پرسنل امور اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند. کمپ‌های اداری پیش ساخته به این دلیل که از بخش ها و واحدهای متعددی تشکیل شده‌اند، ابعاد بزرگی دارند و از این رو به طراحی و ساخت حرفه‌ای تر (نسبت به کانکس های ساده) نیاز خواهند داشت. به طور معمول طراحی کمپ اداری در ابعاد وسیع و به صورت طراحی چند-تکه یا چند-بخشی انجام می پذیرد که هر بخش از یک، دو یا چندین واحد تشکیل خواهد شد. به این صورت می‌توان هر یک از بخش‌های پیش ساخته را پس از ساخت، به محل پروژه یا مقصد حمل کرده و در آنجا مطابق با پلان و نقشه طراح کمپ، در کنار هم نصب و پیاده سازی نمود. بنابراین همانطور که اشاره شد، طراحی کمپ‌های اداری، یک طراحی بسیار دقیق و کاملاً مطابق با اصول مهندسی را می طلبد. یک کمپ اداری از بخش های اداری یا غیراداری گوناگونی تشکیل یافته است که هر بخش، واحدهای مربوطه را در خود جای می‌دهد. به طور معمول بخش‌های اداری شامل: بخش مدیران، بخش کارمندان، بخش برگزاری جلسات، بخش VIP ویژه میهمانان، بخش سالن‌های انتظار و … و همچنین بخش‌های غیراداری و بعضاً ضروری شامل: بخش تدارکات، آشپزخانه و آبدارخانه، بخش سرویس بهداشتی و … می‌باشند. طراحی و چیدمان بخش‌ها باید به گونه ای باشد که اولاً دسترسی بخش های مربوطه یا واحدهای مرتبط با یکدیگر را بتواند بخوبی فراهم کرده و ثانیاً به لحاظ تعداد، متناسب با حجم امور اداری و تعداد افراد حاضر نیز باشد.

  کانکس، کانتینر و کاروان فارس


محصولات مشابه
 • کانکس نگهبانی پیش ساخته

  کانکس نگهبانی پیش ساخته

  کانکس نگهبانی که با نام‌های کیوسک نگهبانی یا کیوسک های حراستی نیز شناخته می شود، یکی از سازه‌های پیش ساخته است که معمولاً در ابعاد کوچکتر (نسبت به انواع دیگر کانکس) ساخته شده و در قسمت ورودی یا گیت ورودی شرکت ها، ورودی پارکینگ ها، ورودی محله ها و … مستقر می شود. در کانکس نگهبانی، شخص نگهبان یا پرسنل حراست مستقر شده و به کنترل ورود و خروج یا حراست می پردازند. گاهی کانکس نگهبانی را با نام دکه نگهبانی نیز می شناسند. دکه های نگهبانی معمولاً دارای ابعاد بزرگتری هستند و برای شرکت ها و مؤسسات با پرسنل زیاد یا محل های پر رفت و آمد مورد استفاده قرار می گیرد. دکه های نگهبانی معمولاً ۲ الی ۳ پرسنل حراست را در خود جای می دهند. دکه های نگهبانی نیز مانند انواع کانکس نگهبانی، می توانند در ابعاد دلخواه، لوکس یا ساده و در اشکال مختلف طراحی و ساخته شوند. امروزه انواع کانکس‌های نگهبانی با توجه به اینکه از چه ویژگی هایی برخوردارند، کاربردهای بسیاری را شامل می شوند. در زبان انگلیسی عبارات بسیاری وجود دارد که معنای این گونه از کانکس های پیش ساخته را پوشش می دهد؛ از جمله: “Sentry Kiosk” (کیوسک نگهبانی) ، “Sentry Booth” (کانکس نگهبانی) ، “Security Kiosk” (کیوسک امنیت) ، “Security Booth” (کانکس امنیت) ، “Guard Kiosk” (کیوسک حفاظت) ، “Guard Booth” (کانکس حفاظت) و … استفاده از ساندویچ پانل در ساخت کانکس های نگهبانی یا کیوسک های نگهبانی (دیواره و سقف کانکس)، با توجه به تزریق فوم پلی اورتان، جهت عایق سازی و مقاوم سازی کانکس در برابر حرارت (ثابت ماندن دمای داخل کانکس و جلوگیری از اتلاف انرژی) و صوت، به ویژه در مناطقی که گرما و سرما شدیدتر است، بسیار حائز اهمیت می باشد. کانکس های نگهبانی یا کیوسک های نگهبانی ساندویچ پانل بسیار مقاوم و بادوام هستند و از مزایای بسیاری نسبت به دیگر انواع کانکس ها برخوردار اند. شایان ذکر است شرکت ایران کانتین از بزرگترین تولید کنندگان کانکس های ساندویچ پانل به ویژه انواع کانکس نگهبانی ساندویچ پانل، کیوسک نگهبانی ساندویچ پانل، کانکس خدمات شهری ساندویچ پانل و … در ایران می باشد. شرکت ابنیه پردازان شیراز با برند ایران کانتین مفتخر است که با دریافت نشان CE و گواهی کیفیت اروپا در سال ۱۳۹۰ گامی مهم در خصوص ارتقاء ، کیفیت و ایمنی محصولات خود جهت عرضه در داخل و خارج از کشور بردارد. شرکت ابنیه پردازان شیراز با برند ایران کانتین اولین دارنده این نشان در زمینه تولید و ساخت کانکس و ساختمان پیش ساخته در کل کشور می باشد. ایران کانتین تمامی گواهینامه های لازم جهت ساخت و تولید استاندارد کانکس و سازه های پیش ساخته را نه فقط در ایران، بلکه در سطح بین المللی نیز داراست و می توان به جرأت ادعا نمود که در حال حاضر یکی از برترین برندهای ساخت و تولید انواع کانکس نگهبانی، کیوسک نگهبانی، کانکس خدمات شهری و دیگر سازه های پیش ساخته مشابه، به لحاظ کیفیت، ضمانت، مواد اولیه و … می‌باشد.

  کانکس، کانتینر و کاروان فارس
 • کمپ کارگاهی پیش ساخته

  کمپ کارگاهی پیش ساخته

  کمپ های کارگاهی به گونه ای از کمپ های پیش ساخته اطلاق می شود که به طور معمول در محل یک پروژه ساختمانی یا یک پروژه با محیط کارگاهی (یا تولیدی و صنعتی موقت) پیاده سازی می شود. کمپ های کارگاهی معمولاٌ تلفیقی از کاربری های گوناگون را در دل خود جای می دهد. با این وجود کمپ کارگاهی می تواند خود شامل فضایی برای انجام فعالیت های کارگاهی (مانند یک سوله) نیز باشد. کمپ کارگاهی می تواند دارای بخش های متعددی نظیر بخش استراحت و خوابگاهی، بخش فعالیت مدیران و پرسنل اداری، بخش کارگاهی و فعالیت کارگران، بخش مهندسی و … باشد که هر بخش از واحدهای مربوط به خود تشکیل یافته است. علاوه بر این، بخش های امکانات و تجهیزات عمومی نظیر سرویس بهداشتی، تدارکات و آشپزخانه و … همچنین تجهیزات اختصاصی (مانند اتاق سرور و خدمات شبکه) نیز می توانند به کمپ های کارگاهی اضافه شوند.

  کانکس، کانتینر و کاروان فارس
 • کانکس کارگاهی پیش ساخته

  کانکس کارگاهی پیش ساخته

  کانکس کارگاهی یکی از انواع کانکس های ساده می‌باشد که به طور اختصاصی برای محیط ها و فضاهای کارگاهی ساخته می‌شود. کانکس های اداری-کارگاهی بنا بر نیاز و کاربری شان (به عنوان یک دفتر کار تیم اداری، دفتر فروش، اتاق مشاوره، اتاق مهندسی، اتاق کنترل پروژه و …) در طرح ها و پلان های مختلف ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند. کانکس اداری ساده یا کانکس کارگاهی ساده تولید ایران کانتین از جنس ساندویچ پانل و با ابعاد ۳ متر در ۶ متر می باشد؛ درب این نوع کانکس از جنس یو پی وی سی بوده و پنجره ها نیز با فریم UPVC ، شیشه دوجداره و حفاظ فلزی تجهیز شده است که در کل سازه ای عایق در برابر حرارت و صوت را تشکیل می دهد (بنابراین نصب اسپیلت، جهت امکان سرمایش و گرمایش کانکس و جلوگیری از اتلاف انرژی توصیه می شود). تمامی کانکس های اداری یا کانکس های کارگاهی ایران کانتین از جنس ساندویچ پانل بوده و دیواره و سقف کانکس به ترتیب از جنس ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی ساخته شده است. همچنین این کانکس دارای کف سرامیک و داخل کانکس اداری می تواند با دکوراسیون PVC و یا MDF تجهیز شود. شرکت ایران کانتین واقع در شهر شیراز، به عنوان بزرگترین تولیدکننده انواع کانکس‌های پیش‌ساخته در جنوب کشور و اولین دارنده گواهینامه CE (نشان کیفیت اروپا) و همچنین گواهینامه‌های معتبر و استاندارد TUV، ISO و OHSAS در زمینه طراحی و ساخت انواع سازه‌های پیش‌ساخته در ایران، مفتخر است با سابقه بیش از 15 سال اجرای پروژه‌های بزرگ پیش‌ساخته، مجری ساخت و نصب انواع پروژه‌های کانکس پیش‌ساخته در سطح کشور باشد.

  کانکس، کانتینر و کاروان فارس
 • کانکس کلاس درس پیش ساخته

  کانکس کلاس درس پیش ساخته

  کانکس‌های کلاس درس یا کانکس‌های مدرسه در واقع زیر مجموعه ای از کانکس های آموزشی پیش ساخته هستند که امروزه با توجه به قابلیت ها و مزایایی که دارند بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. ویژگی های ساخت و نصب سریع، قابلیت جابجایی، ساختار مقاوم در برابر زلزله و بلایای طبیعی و … باعث شده که کانکس ها و به ویژه کانکس های کلاس درس، بسیار مورد توجه قرار بگیرند. کانکس های کلاس درس معمولاً در ابعاد بزرگ (بزرگتر از ۶×۳ متر) ساخته می شوند که فضای لازم را برای تجهیزات کلاس درس آموزشی (نیمکت های کلاس، تخته سیاه یا وایتبرد، میز و صندلی آموزگار و …) داشته باشند. در واقع اینها، حداقل فضا و امکانات برای یک کانکس آموزشی می باشد. در صورتی که امکانات و تجهیزات بیشتری نیاز باشد، مشخصاً به فضای بیشتری نیاز خواهد بود. بنابراین کانکس های کلاس درس معمولاً در ابعاد با عرض ۳ الی ۴ متر و طول ۶ الی ۱۲ متر طراحی و ساخته می شوند. کانکس کلاس درس به عنوان یک کانکس آموزشی می تواند کاربردهای فراوانی داشته باشد؛ از جمله: کلاس آموزشی برای پرسنل یک پروژه یا یک تیم، کلاس درس برای دانش آموزانی که امکان ساخت مدرسه در محل زندگی آنها وجود ندارد، کلاس های درس پروژه نوسازی مدارس و … زمانی که یک مدرسه به علت بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و … یا به علل دیگر آسییب دیده یا تخریب شود، یا ساختمان مدرسه نیاز به بازسازی و تعمیرات داشته باشد کانکس های کلاس درس می توانند جایگزین بسیار خوبی (و تا مدت دلخواه) برای چنین مواردی باشند تا وقفه ای در آموزش و تحصیل دانش آموزان پیش نیاید. ما به شدت توصیه می کنیم که انواع کانکس پیش ساخته و به ویژه کانکس های کلاس درس از جنس ساندویچ پانل باشد؛ چرا که سازه ای عایق را در برابر حرارت و صوت تشکیل می دهد که از امکانات ضروری یک فضای آموزشی برای تحصیل دانش آموزان می باشد. کانکس های کلاس درس شرکت ایران کانتین علاوه بر اینکه دارای جنس بدنه و سقف ساندویچ پانل می باشد، از ویژگی های مقاوم سازی، ایمن سازی (برای مثال: استفاده از حفاظ های فلزی برای درب و پنجرها) و استفاده از درب و پنجره UPVC با شیشه دوجداره به منظور عایق سازی کل سازه کلاس درس و همچنین امکانات تحصیلی دیگر نیز برخوردار است. شرکت ایران کانتین واقع در شهر شیراز، به عنوان بزرگترین تولیدکننده انواع کانکس‌های پیش‌ساخته در جنوب کشور و اولین دارنده گواهینامه CE (نشان کیفیت اروپا) و همچنین گواهینامه‌های معتبر و استاندارد TUV، ISO و OHSAS در زمینه طراحی و ساخت انواع سازه‌های پیش‌ساخته در ایران، مفتخر است با سابقه بیش از 15 سال اجرای پروژه‌های بزرگ پیش‌ساخته، مجری ساخت و نصب انواع پروژه‌های کانکس پیش‌ساخته در سطح کشور باشد. کانکس‌های ایران کانتین از جنس ساندویچ پانل بوده و در برابر حرارت و صوت از مقاومت بالایی برخوردار می‌باشند. کانکس‌های این شرکت از نوع مدرن، با کاربری صنعتی بوده و با بهره گیری از طراحی علمی و پیشرفته، کف‌سازی قوی و استحکام زیاد، عمر طولانی را برای خود تضمین می کنند. کیفیت بالای متریال‌ها و مصالح بکار رفته در کانکس‌های ایران کانتین، کیفیت ساخت و نظارت بر آن، دکوراسیون داخلی و نمای خارجی شیک و لوکس، قابلیت انعطاف‌پذیری در برابر سفارشی سازی مشتریان و … از ویژگی‌های کانکس ایران کانتین می‌باشد.

  کانکس، کانتینر و کاروان فارس