چگونه از دستگاه میوه خشک کن استفاده کنیم؟

چگونه از دستگاه میوه خشک کن استفاده کنیم؟
 در این مقاله قصد داریم در رابطه با طرز استفاده از میوه خشک‌کن بحث کنیم. همان‌طور که می‌دانید این دستگاه‌ها دارای دو نوع صنعتی و خانگی هستند. قطعاً هر یک از آن‌ها روش کار خود را داشته و تفاوت‌هایی با یک دیگر دارند؛ اما در حالت کلی عملیات هر دو نوع دستگاه به یک شکل بوده و با استفاده از حرارت میوه یا سبزی‌ها را خشک می‌کنند. در ادامه اطلاعات مفیدی به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

توضیح کلی درباره دستگاه‌های میوه خشک‌کن

همان‌طور که از نام این نوع دستگاه‌ها مشخص است، شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها میوه‌ها را خشک‌کنید. به عبارتی دیگر زمانی که می‌خواهیم برای یک الی دو ماه آینده میوه‌هایی را نگه داریم از روش خشک‌کردن استفاده خواهیم کرد. همان‌طور که می‌دانیم، روش‌های مختلفی برای افزایش طول عمر مواد غذایی وجود دارد؛ که از جمله آن‌ها می‌توان به خشک‌کردن، منجمد کردن، نمک سود کردن و ... اشاره کنیم. بعضی از مواد غذایی برای مدت یک الی چند روز در دمای پایین یخچال‌های خانگی نگهداری می‌شوند اما بعد از مدتی کمی شاهد خرابی آن‌ها خواهیم بود. از طرفی تمامی میوه‌ها در هر فصل از سال وجود نداشته و نمی‌توان از آن‌ها برای همیشه استفاده کرد. به‌طور مثال میوه کیوی صرفاً متعلق به فصل پاییز بوده و نمی‌توان در فصل بهار از آن استفاده کرد. به همین دلیل برای خشک‌کردن گزینه بسیار خوبی خواهد بود. از طرفی لازم به ذکر است که بعضی از افراد که باغ یا زمین کشاورزی دارند، برای اینکه محصولات آن فصل از دست نرود، برای خشک‌کردن آن اقدام کرده و با این امر ماندگاری و عمر آن‌ها را افزایش خواهند داد. شاید برای شما جالب باشد که علاوه بر میوه هر نوع سبزیجاتی را می‌توان در دستگاه‌های میوه خشک‌کن، خشک کرد. نکته قابل توجه این است که هر چقدر دستگاه خشک کن از کیفیت بهتری برخوردار باشد، میوه‌ها بهتر خشک می‌شوند. بنابراین در خرید دستگاه میوه خشک کن نهایت دقت را کنید و از معتبرترین فروشگاه‌ها تهیه کنید.
طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن

 

طرز استفاده از میوه خشک‌کن خانگی

تا به حال با علت خشک‌کردن میوه‌ها آشنا شدیم، اکنون لازم است، بدانیم طرز استفاده از میوه خشک‌کن خانگی به چه شکلی است؟ قبل از هر چیزی باید بدانیم که این دستگاه‌ها در نوع خانگی دارای اشکال مربع و دایره شکلی هستند. بعد از تهیه دستگاه مورد نیاز لازم است میوه یا سبزی‌های موردنظر خود را شسته و آن‌ها را برش دهید. به‌طور مثال سبزی‌ها را به قطعات کوچک و میوه‌ها را نازک برش دهید. لازم نیست برش‌های شما خیلی دقیق یا نازک باشد چرا که قطعاً بعد از خشک شدن حجم آن‌ها کم خواهد شد. در کل عملیات دستگاه میوه خشک‌کن به این شکل است که آب موجود در میوه یا سبزی را به کمک حرارت گرفته می‌شود و به این ترتیب باعث افزایش ماندگاری آن‌ها خواهد شد. بعد از آماده‌سازی سبزی‌ها یا میوه‌ها باید آن‌ها را روی سینی‌های موجود در دستگاه چیده و داخل دستگاه قرار دهید. مرحله بعدی روشن کردن دستگاه و تعیین دما در مدت زمان مشخصی است. بعد از اتمام زمان تعیین‌شده، می‌توانید سینی‌ها را از دستگاه بیرون آورده و مواد خشک شده را از روی آن بردارید. به این شکل شما طرز استفاده از دستگاه میوه خشک خانگی را یاد گرفتید.

طرز استفاده از میوه خشک‌کن صنعتی

همان‌طور که می‌دانیم این روزها انواع میوه خشک یا سبزی خشک در بازار به فروش می‌رسد. حتی راه اندازی کسب و کار خانگی با میوه خشک کن مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. شاید برای شما سؤال شده باشد که این میوه‌ها به چه شکلی خشک شدند. به همین دلیل باید بگوییم که دستگاه‌های میوه خشک‌کن صنعتی که دارای سایز و ابعاد بزرگی هستند در سوله‌های خارج از شهر قرار گرفته و روزانه حجم عظیمی از میوه و سبزی‌های تولیدی باغ‌ها در آنجا خشک خواهد شد. شما می‌توانید به کارگاه‌های تولد میوه یا سبزی خشک رفته و از مراحل تولید بازدید کنید. در حالت کلی طرز استفاده از میوه خشک‌کن صنعتی دقیقاً مانند نوع خانگی آن بوده با این تفاوت که تعداد سینی‌های موجود در آن بسیار بیشتر است. شما باید از چندین نیرو هم‌زمان کمک گرفته تا بتوانید در مدت یک ساعت یکی از دستگاه‌های میوه خشک صنعتی را پر کنید. به‌طور مثال برای تولید سیب خشک بایستی تعدادی از افراد آن‌ها را شسته و در مرحله بعد برای پوست گرفتن آن‌ها اقدامات لازم انجام شود. مرحله سوم استفاده از دستگاه اسلایسر دستی یا برقی است که به شما کمک می‌کند، تمامی میوه‌ها در سایز و مدل یکسانی برش داده شوند. مرحله چهارم چیدمان میوه‌های برش داده شده بر روی سینی‌های موجود در دستگاه است. قطعاً می‌دانید که بعد از اتمام زمان خشک شدن میوه‌ها می‌توانید آن‌ها را از روی سینی برداشته و برای بسته‌بندی آماده کنید. در این بخش از مقاله سعی داشتیم، نحوه استفاده از دستگاه میوه خشک‌کن را شرح دهیم.
 
کلام پایانی

دانستیم که دستگاه‌های میوه خشک‌کن به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم عمر و ماندگاری مواد غذایی را افزایش دهیم. طرز استفاده از میوه خشک‌کن خانگی و صنعتی تقریباً به یک شکل بوده و بعد از برش میوه آن‌ها را بر روی سینی‌های دستگاه قرار می‌دهید. به این ترتیب شما بعد از اتمام زمان تعیین شده میوه خشک یا سبزی خشک موردنظر را دارید. در این مقاله سعی شد تمامی اطلاعات لازم در رابطه با نحوه‌ی استفاده از دستگاه میوه خشک کن داده شود. امیدواریم توانسته باشیم پاسخ تمامی سوالات شما را در این رابطه داده باشیم.
 

1400/9/30
جویشگر


محصولات مشابه
 • تست دیگ بخار و مخازن تحت فشار

  تست دیگ بخار و مخازن تحت فشار

  – بررسی شرایط ساخت بویلر بر اساس استاندارد ISIRI4231 و داشتن پلاک استاندارد – انجام ازمون هیدروستاتیک در فشار ۱/۵ برابر فشار مصرفی دستگاه – ضخامت سنجی از سطوح ممکن و مقایسه نتایج با معیارهای طراحی و دسترسی به اطلاعات فنی و طراحی دیگ و براورد نتایج – آزمون تجهیزات جانبی علی الخصوص تست شیر اطمینان با توجه به اهمیت آن در استاندارد – بازدید از تجهیزاتی همچون لول کنترلها – بررسی وضعیت رسوب ، خوردگی و دوده زایی بویلر – صدور دفترچه بازرسی بویلر با گزارش کامل روند بازرسی – صدور گواهینامه و پلاک یک ساله پس از تایید ایمنی علاوه بر تست دیگ بخار، از دیگر فعالیت های این شرکت، بازرسی دوره ای مخازن تحت فشار می باشد. فرایند بازرسی دوره ای مخازن تحت فشار – بازرسی و تست های انواع مخازن هوای فشرده و دیگر مخازن تحت فشارطبق لیست زیر – بازرسی ظاهری و تست visual جوشها و در صورت نیاز تست های NDT – ضخامت سنجی از سطوح پوسته و عدسی و مقایسه آن با شرایط طراحی با توجه به فشار بهره برداری – تست هیدروستاتیک در ۱/۵ برابر فشار کاری و یا تست پنوماتیک در ۱/۱ برابر فشار کار ـــ‌ تست تجهیزات ایمنی موجود مخزن از جمله شیر اطمینان برای کسب اطلاعات بیشتر، ارتباط با ما و ثبت سفارشات خود،میتوانید به وبسایت ما به آدرس http://kankashsanat.com مراجعه فرمایید و یا با شماره های مندرج در بخش اطلاعات تماس حاصل فرمایید

  ماشین‌آلات تهران
 • لیفتراک ۲.۵ تن برند کوماتسو مدل2014

  لیفتراک ۲.۵ تن برند کوماتسو مدل2014

  لیفتراک ۲.۵ تن برند کوماتسو خط ۱۷ مدل ۲۰۱۴ سوخت: دوگانه سوز( گاز-بنزین) گیربکس اتوماتیک ارتفاع بالابری ۴.۵ متر دکل سه مرحله ای سه جک کانتینررو مجهز به سایدشیفت تمامی قطعات فابریک،رنگ فابریک سفارشی، موتور و گیربکس فابریک پلمپ آچار نخورده در حد صفر .همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش و تضمین قطعات شرکت صنعت لیفتراک ایرانیان عاملیت فروش و خدمات پس از فروش انواع لیفتراک های دیزلی, گاز سوز (LPG-CNG), دوگانه سوز (گازی بنزینی) و برقی در تناژ 1 الی 40 تن در برندهای تویوتا و کوماتسو. این شرکت آمادگی عقد قرارداد جهت سرویس، نگهداری، نوسازی و تامین قطعات انواع ماشین آلات سبک و سنگین راهسازی و ساختمانی از قبیل لیفتراک، لودر، بولدوزر و جرثقیل در سایت مشتری و یا تعمیرگاه مرکزی لیفتراک ایرانیان به همراه گارانتی می باشد.

  ماشین‌آلات تهران
 • اعلام نرخ جدید خرید برق از نیروگاههای مقیاس کوچک chp

  اعلام نرخ جدید خرید برق از نیروگاههای مقیاس کوچک chp

  وزیر نیرو جناب اقای اردکانیان در نامه ای به توانیر نرخ جدید برق نیروگاههای مقیاس کوچک گازی در سال 98 را اعلام کرد. طبق این نامه در خرداد سال 98 قیمت خرید برق از نیروگاههای مقیاس کوچک برابر 259 تومان میباشد. https://www.instagram.com/solardg_iranian/ dgsolar.ir

  ماشین‌آلات تهران
 • کاسه نمد پمپ وکیوم

  کاسه نمد پمپ وکیوم

  تامین انواع کاسه نمد پمپ های وکیوم

  ماشین‌آلات تهران