پدیده‌ای نو و بدیع جهت برطرف کردن همزمان چندین عارضه دهانی و دندان

پدیده‌ای نو و بدیع جهت برطرف کردن همزمان چندین عارضه دهانی و دندان

حساس شدن دندان ها  و راه های کاهش حساسیت دندان

با توجه به ساختمان دندان ها ٬ لثه در قسمت ریشه دندان  و مینای دندان در بالا ( قسمت تاج دندان )  به خوبی از نفوذ تحریکات به بافت زنده دندان یعنی عاج دندان جلوگیری می نمایند. در زیر مینای دندان عاج دندان از مجاری لانه زنبوری شکلی تشکیل شده که مایع داخل آنها مستقیما با مغز و عصب دندان در ارتباط است.
با رسوب کلسیم توسط بزاق دهان٬ بر روی مینای دندان ها به طور طبیعی این مجاری بسته می مانند اما زمانی که لثه ها و محافظ ریشه دندان ( سمان ) یا مینای دندان ها آسیب ببینند انتهای این مجاری باز شده و کمترین تغییرات دمایی موجب جابجایی و حرکت سریع مایع درون آنها شده٬ این تحریک موجب تیر کشیدن دندان می شود. از این رو فرد پس از نوشیدن مایعات سرد یا جریان یافتن هوای سرد بر روی دندان ها حساسیت شدیدی در آنها احساس می نماید که حس پدیدار شده و حتی می تواند ادامه مسواک زدن را نیز دچار مشکل می نماید.

 

عوامل موثر در آسیب رسیدن به لثه و مینای دندان

- مصرف زیاد غذاهای اسیدی ( مواد بسیار ترش )
- مسواک زدن غیر اصولی و شدید بخصوص مسواک زدن با مسواک های زبر
- استفاده بیش ازحد و طولانی مدت از خمیردندان هایی که به منظور سفید کردن ٬ از بین بردن جرم دندان یا برای مصرف افراد سیگاری در داروخانه ها به فروش می رسند
- دندان قروچه ٬ شکستگی یا ایجاد ترک بر روی دندان ها و نیز کنده شدن موادی که دندان با آن پرشده

بسیاری از افراد بر حسب عادت و یا فقط بر اساس نوع برند یا قیمت آن خمیر دندان و مسواکی را برای شستشوی دندانهای خود انتخاب میکنند. این روش انتخاب نتیجهی دقیقی نخواهد داشت و احتمالا باعث میشود تا رضایت افراد حاصل نشود. از این رو باید برای انتخاب محصول مورد نیاز خود، به شرایط دندانهایتان توجه کنید. اینکه دندانهایی حساس دارید بهتر است از خمیر دندان ضد حساسیت استفاده کنید، اگر دندانهایی با لکهای قهوهای دارید، بهتر است خمیر دندانهای تایید شده که حاوی سفید کننده را انتخاب کنید؛ اگر هم دندانهایی سالم دارید حتی یک خمیر دندان معمولی ولی دارای فرمولاسیونی دقیق و تقویت کننده برایتان مناسب خواهد بود. از طرف دیگر اگر با مسواک زدن همیشه دچار خونریزی در لثه می شوید وهمین مساله باعث شده تا کمتر مسواک بزنید، باید مسواکی انتخاب کنید که از این عارضه جلوگیری می کند.


 

توصیه های لازم جهت پیشگیری و جلوگیری از آسیب رسیدن به دندان ها

- روزانه دو بار و هر بار ۵ دقیقه توسط یک مسواک نرم و با کیفیت (مسواک نانو) دندان ها را مسواک بزنید. بهتر است ابتدا با زاویه ۴۵ درجه سطح بیرونی دندانها را به آرامی و با دو حرکت بالا و پایین و حرکت به طرفین مسواک بزنید. این کار موجب می شود تا حد امکان داخل شیارها و سطح خارجی دندان ها کاملا تمیز شود سپس سطح داخلی و روی دندان ها را به همان ترتیب که ذکر شد تمیز نمایید. در انتها نیز روی زبان را پاک کنید و توجه داشته باشید مسواک زدن آرام و طولانی مدت ( ۳ تا ۵ دقیقه ) بسیار مناسبتر از مسواک زدن سریع با استفاده از مسواکی زبر می باشد. مسواک نانو نه زبر است و نه نرم، بلکه حالت متوسط دارد و از خونریزی لثه نیز جلوگیری می کند.
- استفاده از نخ دندان روشی مناسب جهت تمیز نمودن شیار ها و فواصل بین دندانی می باشد.
- از مهمترین نکات لازم جهت مسواک زدن انتخاب خمیر دندانی مناسب می باشد لذا خمیر دندان های ضد حساسیت برای این منظور توصیه می شوند و ما به شما خمیردندان ضد حساسیت نانو را توصیه می کنیم که دارای پدیده ای جدید به نام هیدروکسی آپاتیت است که در ادامه متن به ویژگی های آن خواهیم پرداخت.
- هرگز جهت خارج نمودن بقایای غذا ها از اجسام تیز یا فلزی استفاده نکنید زیرا این اجسام به شدت به مینای دندان آسیب وارد می کنند.
- از دهان شویه مناسب استفاده نمایید.

نانوهیدروکسی آپاتیت تحولی شگرف در بازسازی مینای دندان و کاهش موثر حساسیت دندان

«خمیردندان نانو» حاوی نانوهیدروکسیآپاتیت، پدیدهای نو و بدیع جهت برطرف کردن همزمان چندین عارضه دهانی و دندانی است. هیدروکسیآپاتیت در مقیاس نانو و در فرمولاسیون منحصر به فرد « خمیردندان نانو» امکانات زیر را بطور همزمان در دسترس جامعه دندانپزشکان و مصرف کنندگان قرار میدهد:

- امنیت و سازگاری بالای این ماده با محیط دهان (هیدروکسی آپاتیت ماده سازنده مینای دندان است)
- جلوگیری از پوسیدگی دندانها
- از بین بردن حساسیت دندان بواسطه انسداد تدریجی توبولهای عریان
- ترمیم تدریجی مینای دندان
- سفید کنندگی دندان
- خاصیت ضدمیکربی و جلوگیری از التهابات لثه.

هیدروکسی آپاتیت یک نوآوری جدید و نوین در درمان حساسیت دندان است که حتی امروزه تنها عاملی است که در تحقیقات بالینی مورد آزمایش و بررسی قرار میگیرد. منطق استفاده از هیدروکسی آپاتیت ناشی از این واقعیت است که بهطور همیشگی توبولهای عاجی باز را مسدود و با آنها ترکیب میشود، زیرا شبیه ترکیب معدنی دندان است و در نتیجه میتواند به عنوان حساسیتزدای دائم عمل کند.

مکانیسم عمل ترمیم مینای دندان توسط ذرات نانوهیدروکسی آپاتیت

آنالیز تصویر میکروسکوپی الکترونی سطح مینای دندان پس از ریمینرالیزاسیون توسط نانوهیدروکسیآپاتیت نشان می­دهد که نانوکریستالهای هیدروکسیآپاتیت در خلل و فرج ایجاد شده توسط فرآیند دِمینرالیزاسیون یافت میشوند. این نانوکریستالهای چسبنده با تجمع و رشد به صورت ساختارهای میکروکلاستری، تشکیل یک لایه یکنواخت از آپاتیت را روی سطح ِدمینرالیز شده میدهند و سطوح منشوری و بین منشوری مینای دندان را به طور کامل میپوشاند.

اثر آنتی باکتریایی ذرات نانو هیدروکسی آپاتیت

علاوه بر خواص سفیدکنندگی، هیدروکسیآپاتیت، به عنوان عامل مهارکننده پاتوژن­های دهان نیز شناخته شده است. اثر ضد باکتریایی هیدروکسی آپاتیت، به طور گسترده توسط بسیاری از محققان با استفاده از روش های مختلف و به کارگیری موجودات زنده مختلف مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است که از جمله این تحقیقات می توان به اثر این ترکیب بر حذف و مهار انتخابی استرپتوکوکوس موتانس در حفره دهان اشاره نمود. از این رو، هیدروکسی آپاتیت با حذف عوامل باکتریایی متصل شده به سطوح دندان و ایجاد سطحی صاف بر روی مینا، از چسبندگی فیزیکی و مکانیکی پاتوژن­ها به سطوح دندان­ها که خود منبعی برای ایجاد مشکلات سلامت حفره دهان مانند پوسیدگی، التهاب و ژینژیویت می­باشند، جلوگیری می­کند.
با توجه به مطالب فوق، میتوان نتیجهگیری کرد که هیدروکسیآپاتیت بهعنوان یک عامل کاهنده حساسیت دندانی عمل میکند. برایناساس، «خمیردندان نانو» همراه با این نانوذرات ارتقا یافته تا بتواند توبولهای دندانی را مسدود کند. در حقیقت، هیدروکسیآپاتیت در مقیاس نانو به خمیردندان اجازه میدهد تا به درون توبولهای دندانی باز نفوذ و آنها را مسدود کند. همچنین لایه محافظی روی مینای دندان ایجاد میکند که آن را صاف، شفاف و سفید کرده و چسبندگی عوامل باکتریایی را به سطح دندان محدود میکند.

 


1399/12/28


دیگر محصولات
 • دستکش ظرفشویی سوپرنیتریل

  دستکش ظرفشویی سوپرنیتریل

  - عمر ۱۰ برابر بیشتر نسبت به دستکشهای معمول در بازار - عدم چسبندگی - مقاوم در برابر تغییرات دمایی - مقاوم در برابر مواد اسیدی تا ۶۰ درصد - این دستکش بطور متوسط ۱۰ برابر دستکشهای معمول در بازار عمر می کند شما از دستکش خریدن راحت نموده و بطور متوسط ۱ تا ۲ سال در منازل دوام می آورد. - حالت چسبندگی پیدا نمی کند. - با تغییرات دمایی هیچگونه تغییر حالتی ندارد. - دارای مقاومت اسیدی تا ۶۰ درصد می باشد در نتیجه در برخورد با شوینده های اسیدی تغییر فرم نمی دهد.

  بهداشتی و آرایشی اصفهان
 • کیسه حمام جادویی

  کیسه حمام جادویی

  - الیاف نانو جنس صددرصد ویسکوز - لایه برداری فوق العاده در کسری از ثانیه - تمیز کردن کامل چرک فقط با کمی خیس کردن بدن - حتی قابل استفاده برای صورت - لایه برداری و پاکسازی پوست های مرده از تن و صورت - از بین برنده ی سیاهی و کبودی زیربغل، آرنج و سر زانو - از بین بردن تمامی جوش ها با استفاده مداوم از کیسه حمام جادویی - بدون استفاده از سفیدآب، صابون و ... - خداحافظی با جوش های سر سیاه روی بینی - بازگشت شادابی و طراوت دوباره پوست - ساخت کره

  بهداشتی و آرایشی اصفهان
 • مسواک نانو ضدحساسیت لثه

  مسواک نانو ضدحساسیت لثه

  - استفاده از تکنولوژی نانو - برس آنتی باکتریال - به همراه دو عدد سری یدک - بدون آسیب به لثه و دندان - جلوگیری از خونریزی لثه هنگام مسواک زدن - مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا التهاب و خونریزی لثه ها را هنگام مسواک زدن را دیگر فراموش کنید! تفاوت اصلی این مسواک با دیگر مسواک های موجود در بازار در قسمت برس مسواک است یعنی قسمت اصلی هر مسواک! در مسواک های معمولی که در حال حاضر در بازار موجود است قسمت برس مسواک از مواد پلاستیکی معمولی تهیه می شوند، اما در مسواک نانو قسمت برس مسواک از مواد لاستیکی با تلفیق تکنولوژی نانو طراحی و ساخته می شوند که این موضوع باعث می شود قسمت برس مسواک نانو بسیار بسیار نرمتر و در عین حال قدرتمند تر از سایر مسواک ها در از بین بردن پلاک ها و میکروب ها و لکه های موجود بر روی سطح دندان باشد. تفاوت و کیفیت بالای این مسواک با دیگر مسواک ها به راحتی با یکبار لمس قسمت برس مسواک نانو قابل درک است، مسواک نانو با داشتن برس فوق العاده نرم و با کیفیت که با تکنولوژی نانو ساخته شده است دیگر موجب التهاب و خونریزی لثه های شما نمی شود و در عین حال باعث محافظت از مینای دندان ها می شود. اگر یکبار از مسواک نانو استفاده کنید عاشق مسواک زدن می شوید!!!

  بهداشتی و آرایشی اصفهان
 • دستمال جادویی ال سی دی (LCD)

  دستمال جادویی ال سی دی (LCD)

  - پاک کنندگی فقط با آب - قابلیت بالای جذب آلودگی - بدون برجای گذاشتن رد آب، لکه، پرز و خش - عمر طولانی - بدون نیاز به مواد شوینده - قابلیت شستشو با ماشین لباسشویی دستمال جادویی از آخرین محصولات ساخته شده با تکنولوژی ریزالیاف و هایتک نانو میباشد که سازگار بامحیط زیست و دارای خاصیت پاک کنندگی قوی بدون نیاز به هرگونه مواد شیمیایی نیز هستند. دستمالهای نانو ضد باکتری، قارچ و دارای عمر طولانی هستند و میتوانند به عنوان محصول جایگزین در نظافت انواع سطوح شیشه ای و حتی ال ای دی و ال سی دی باشند.

  بهداشتی و آرایشی اصفهان


محصولات مشابه
 • کرم ویتامین C آموس وان

  کرم ویتامین C آموس وان

  کرم ویتامین C آموس وان مزایا - آب‌رسانی عمقی با ماندگاری اثر طولانی - حفظ جوانی و شادابی و جلوگیری از پیری زودرس - رفع تیرگی و لک‌های پوستی - حاوی انواع ویتامین‌هایC, E  وB جهت تغذیه پوست - کمک به کاهش خطوط اخم و رفع چین‌وچروک - کمک به تولید کلاژن‌سازی جهت جوانی پوست  ویتامینCآموس‌وان با استفاده از فرم‌های پایدار و محلول در چربی ویتامینC، باعث نفوذ این ویتامین به لایه‌های زیرین پوست و فعال شدن تدریجی آن می‌شود. ویتامینCعلاوه بر داشتن خواص آنتی‌اکسیدانی قوی، از تولید ملانین در پوست و همچنین از تجزیه کلاژن و الاستین پوست جلوگیری می‌کند، بنابراین با استفاده از این محصول، چین‌وچروک‌ها کاهش می‌یابد. این کرم دارای خاصیت مرطوب‌کنندگی است و سبب شادابی و طراوت پوست می‌گردد؛ از طرفی با لایه‌برداری سطحی به روشن‌ شدن پوست کمک می‌نماید.

  بهداشتی و آرایشی اصفهان
 • ژل و محلول ضدعفونی کننده دست

  ژل و محلول ضدعفونی کننده دست

  فروش انواع محصولات ضدعفونی کننده دست با برند فیدس حاوی ۷۰درصد الکل اتانول برای از بین بردن ویروس ها و میکروبها؛ دارای گلیسرین برای نرمی پوست و اسانس آلوورا بصورت ژل و محلول در بسته بندی های ۱۲۰ میلی تا ۲۰ لیتری فله ای به قیمت مناسب جهت ارگان ها و سازمان های دولتی و ادارات تحویل درب کارخانه به محض تسویه دارای پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو بالاترین کیفیت با پایین ترین قیمت نسبت به سایر برندها لیست قیمت به پیوست همین آگهی میباشد. امکان صادرات به کشورهای همسایه با مجوز از غذا و دارو و سازمان صنعت معدن و تجارت آماده همکاری با کلیه تجار و بازرگانان برای صادرات اعطای نمایندگی به سراسر کشور با خرید مستقیم از کارخانه آدرس کارخانه: ارومیه شهرک صنعتی فاز یک نبش خیابان هشتم شرکت کیمیا تکین شکوفه تلفن کارخانه ۰۴۴۳۲۷۲۳۵۸۶ همراه فروش ۰۹۱۴۴۴۸۳۶۴۰ و ۰۹۱۲۷۲۹۷۳۸۸ قیمت های فروش مصوب سازمان حمایت از مصرف کنندگانامی ژل ۱۵۰ میل درب فیلیپ تاپ درب کارخانه ۸۰۰۰تومان مصرف کننده ۱۳۰۰۰تومان ژل ۲۵۰میل درب فیلیپ تاپ درب کارخانه ۱۳۰۰۰تومان مصرف کننده ۲۰۰۰۰تومان ژل ۵۰۰ میل درب پمپی قیمت درب کارخانه۲۴۰۰۰تومان مصرف کننده ۳۶۰۰۰تومان ژل ۱لیتری قیمت درب کارخانه۴۰۰۰۰تومان مصرف کننده ۵۸۰۰۰تومان ژل ۴لیتری قیمت درب کارخانه۱۵۰۰۰۰تومان مصرف کننده ۲۱۰۰۰۰تومان ژل ۲۰ لیتری قیمت درب کارخانه۶۸۰۰۰۰تومان مصرف کننده ۸۸۰۰۰۰تومان محلول اسپری ۱۲۰ میل قیمت درب کارخانه۸۵۰۰تومان مصرف کننده ۱۴۱۰۰تومان محلول اسپری ۲۵۰ میل قیمت درب کارخانه۱۳۰۰۰تومان مصرف کننده ۱۹۰۰۰تومان محلول اسپری ۵۰۰ میل قیمت درب کارخانه۲۳۰۰۰تومان مصرف کننده ۳۳۵۰۰تومان محلول ۱۵۰میل قیمت درب کارخانه۷۵۰۰تومان مصرف کننده ۱۲۰۰۰تومان محلول ۲۵۰ میل قیمت درب کارخانه۱۰۵۰۰تومان مصرف کننده ۱۵۵۰۰تومان محلول ۱ لیتری قیمت درب کارخانه۳۱۰۰۰تومان مصرف کننده ۴۱۰۰۰تومان محلول ۴ لیتری قیمت درب کارخانه۱۱۵۰۰۰تومان مصرف کننده ۱۴۹۵۰۰تومان محلول ۲۰ لیتری قیمت درب کارخانه۵۶۰۰۰۰تومان مصرف کننده ۷۲۰۰۰۰تومان

  بهداشتی و آرایشی آذربایجان غربی
 • کرم مرطوب کننده حاوی روغن آرگان و ویتامین E آموس وان

  کرم مرطوب کننده حاوی روغن آرگان و ویتامین E آموس وان

  مرطوب کنند قوی پوست مزایا - مرطوب‌کننده قوی با بافت سبک و جذب فوق‌العاده - افزایش نرمی و انعطاف‌پذیری و ایجاد حس ابریشمی بر روی پوست - جوان‌سازی پوست و جلوگیری از پیری زودرس - رفع خارش و تحریکات ناشی از خشکی پوست - آب‌رسانی عمیق و مؤثر بدون ایجاد احساس چربی - محافظت در برابر آلودگی هوا این کرم با بهره‌گیری از ترکیبات نرم‌کننده همچون روغن آرگان و ویتامین Eاثر خشکی را در پوست از بین می‌برد. روغن آرگان با افزایش ساخت کلاژن و الاستین تأثیر شگرفی در جوان‌سازی و لیفتینگ پوست بر جای می‌گذارد. اسیدهای چرب موجود در این کرم خاصیت ضدپیری، مرطوب‌کنندگی و آنتی‌اکسیدانی دارند

  بهداشتی و آرایشی اصفهان
 • وازلین (نفت ژلی)

  وازلین (نفت ژلی)

  نفت ژلی یا وازلین، مخلوط نیمه جامدی از هیدروکربن های گوناگون است (با تعداد کربن بالای 25)، دارای مصارف آرایشی و بهداشتی و بویژه مصارف درمانی از جمله: درمان قفسه سینه، محافظ پوست و ... میباشد؛ که از گذشته تا به امروز در حال استفاده از آن هستیم. برای خرید به صورت عمده و کسب اطلاع از قیمت و اطلاعات بیشتر از طریق ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید و یا با شماره زیر تماس بگیرید. sales2@pub-ltd.com 09136927392

  بهداشتی و آرایشی اصفهان