اگزاست فن رستورانی

اگزاست فن رستورانی تهویه مطبوع و اهمیت اگزاست فن :
سیستمهای تهویه مطبوع همیشه در آخرین مراحل انجام میشود و این مسئله معمولا با توجه به کاهش بودجه های موجود سعس میشود با حداقل هزینه صورت گیرد واین مسله یک کار بسیار اشتباه وغیر اصولی می باشد چون تهویه هوا و وجود هوای مناسب در محل کار باعث بهبود شرایط کاری تا حد زیادی مس شود.
ازآنجا که در طراحی وراه اندازی آشپزخانه ها وسالن های غذا خوری  وجود یک سیستم تهویه مطبوع بسیار مهم وقابل توجه میباشد برآن شدیم دراین مقاله به موضوعاتی در این زمینه بپردازیم امیدواریم شرکت ما به عنوان یکی از تولید کنند گان  در زمینه تجهیزات تهویه مطبوع و انواع اگزاست فن سانتریفیوژ بتواند   با ارائه اطلاعات  مختصر ومفیدکمکی باشد برای رشد وارتقا تمامی مشتریان گرامی .
قسمتها و تجهیزات سیستم تهویه مطبوع :
– اگزاست فن (فن مکنده)
– تامین هوای تازه(فن دمنده)
– هود های استیل
– سیستم کانال کشی
اگزاست فن
باید بدانیداگزاست فن های مورد استفاده در سیستم تهویه رستوران وآشپزخانه به دو دسته کلی تقسیم می شوند:
الف-اگزاست  فن سانتریفیوژ با پروانه خم به عقب (Backward Curved): این نوع هواکش خود به چندین دسته مختلف تقسیم می شوند که در سایت مهتاب گستر بطور دقیق به ان پرداخته شده است.
ب- اگزاست فن سانتریفیوژ با پروانه خم به جلو (Forward Curved): از این نوع هواکش برای ده و گاهی مکش هوا استفاده میشود البته شکل فن سانتریفیوژ فوروارد بصورت تک و دوبل می باشد که در شرایط مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.
در حالت کلی در تجهیزات مورد استفادهجهت تهویه مطبوع در رستوران ها وآشپزخانه ها اگزاست فن سانتریفیوژ فوروارد در حجم هوای ثابت و افت فشار یکسان به طور معمول دارای قیمت پائین تری نسبت به  اگزاست فن های دارای پروانه بکوارد هستند ، علت  این مطلب تولید آسان تر و هزینه تولید کمتر است ، اما اگزاست فن های پروانه فوروارد دارای یک اشکال وایراد بسیار بزرگ هستند ، فاصله کم تیغه های این پروانه در اگزاست فن  رستوران وآشپزخانه که هوای خروجی از آن آغشته به مقدار زیادی چربی و دود است، باعث می شود که فاصله بین تیغه ها با چربی پر شده و پس از گذشت مدت کوتاهی کارایی اگزاست فن بسیار پایین بیاید ودرنهایت از کار بیفتد ، وبرای جلو گیری از این عمر میبایست برای رفع عیب، پروانه اگزاست فن ماهانه توسط مواد مخصوص و به وسیله افراد متخصص تمیزگردد ، که این کار معمولا هزینه زیادی به کارفرما تحمیل میکند وامکان پذیر نمی باشدشد بنابر این به لحاظ فنی، استفاده از اگزاست فن با پروانه خم به جلو برای سیستم های تهویه رستوران وآشپزخانه به هیچ عنوان پیشنهاد نمی گردد، و بهترین پیشنهاد اگزاست فن با پروانه خم عقب )بکوارد) است که با وجود قیمت بالاتر، هزینه های جانبی و بعدی بسیار پایین تری دارد.

 نحوه عملکرداگزاست فن ها و سیستم انتقال نیرو به دو صورت کلی میباشد:
1- سیستم های غیر مستقیم پولی تسمه
2- سیستم های مستقیم  (کوبل مستقیم)
در مورد اینکه کدام نوع انتقال قدرت برای اگزاست فن مناسب میباشد وبهتر است چه نوعی را انتخاب کنیم تا بهترین تهویه را در رستوران یا آشپزخانه داشته باشیم می بایست به مواردی از جمله حجم هوای انتقالی ،میزان افت فشاراستاتیکی وطول کانال کشی توجه داشت ، درمواقعی که میبایست جهت تهویه محیط حجم  بالایی از هوا توسط اگزاست فن جابه جا شود ، سایز دستگاه اگزاست فن به همان نسبت بزرگ می شود، که در چنین شرایطی بهترین سیستم انقال قدرت جهت دستگاه اگزاست فن  پولی تسمه میباشد. در این موارد استفاده از کوبل مستفیم برای اگزاست فن موجب کاهش عمر مفید دستگاه میشود. البته باید در نظر داشت که دستگاه اگزاست فن با سیستم انتقال قدرت پولی تسمه علاوه بر قیمت اولیه بالاتر نیازمند تعمیرات پیشگیرانه و نگهداری نیز هستند که البته این مورد با سرویس دوره ای و گریس کاری قابل برطرف شدن است.
در صورت استفاده از سیستم های پولی تسمه ای دراگزاست فن ، میبایست از کاورهای محافظ برای دستگاه  اگزاست فن استفاده نمود ،که  این کار علاوه بر محافظت از تجهیزات  اگزاست فن در مقابل عوامل طبیعی، کاربرد ایمنی نیز دارد و از ورود آسیب های جدی به کاربرانی که با دستگاه اگزاست فن  سروکار دارندجلوگیری می کند.
 
1399/11/9


دیگر محصولات


محصولات مشابه
 • بارکدخوان ZEC مدل 2100DW

  بارکدخوان ZEC مدل 2100DW

  بارکد اسکنر تک بعدی باسیم تکنولوژی خواندن نوری ساخت تایوان قابلیت خواندن انواع بارکدهای تک بعدی را دارد روی پایه به صورت اتوماتیک هم تنظیم میشه پورت های ارتباطی USB یک سال گارانتی

  ماشین‌آلات تهران
 • لیبل پرینتر حرارتی ZEC مدل ZP200

  لیبل پرینتر حرارتی ZEC مدل ZP200

  لیبل زن حرارتی با عرض چاپ ۸ سانت پورت های اتصال USB و Serial که امکان اتصال به ترازو را داره. از ویژگی های خاص این لیبل زن وجود Peel Off که برای جدا کردن لیبل از پوسته زیرین به کار میره دقت چاپ دستگاه 203 dpi مناسب برای آزمایشگاه ها و بیمارستان ها

  ماشین‌آلات تهران
 • پوز معمولی و لمسی و اندرویدی، تبلت پوز، رول حرارتی

  فروش کلیه دستگاههای کارتخوان معمولی و لمسی و اندرویدی با قیمت توافقی و مطابق کارایی و بودجه مشتری

  ماشین‌آلات تهران
 • دستگاه واکس کفش

  گروه صنعتی مارکو تولیدکننده و پخش دستگاه های واکس زن برقی ( پولیش واکس) در مدلهای خانگی، اداری، تجاری(تبلیغاتی)، دفتری، واکس جاکفشی. طراحی و تولید با ارایه مدل و رنگ دلخواه مشتری دستگاه های تولیدی این مجموعه در انواع مختلف کارکرد : اتوماتیک، نیمه اتوماتیک، سکه ای، چشمی، پدالی و... سیستم اتومات دستگاه واکس کفش برقی بصورتی طراحی شده است که براحتی قابلیت تنظیم خروجی واکس مایع مشکی یا قهوه ای را دارد. پذیرش نمایندگی از سراسر کشور تلفن تماس؛ 05113667440 - 09153062076 گروه صنعتی مارکو مفتخر است تا خود را یکی از بزرگترین تولیدکنندگان واکس کفش یا دستگاه پولیش کفش در شرق کشور معرفی کند.

  ماشین‌آلات خراسان رضوی