لوله های فلزی

لوله های فلزی تعریف لوله:
به طور ساده می توان گفت لوله استوانه ای است توخالی که ابتدا وانتهای آن باز می باشد. لوله دارای سطح مقطع دایره ای شکل می باشد که جنس آن می تواند از مواد مختلفی همچون پلاستیک، فولاد، پی وی سی، استیل، آلومینیوم ، مس و باشد. در این بین لوله های فلزی و لوله های پلی اتیلن از متداول ترین لوله ها می باشند که جهت جابه جایی و انتقال سیالات به کار می رود. معمولاً لوله های مورد استفاده در لوله کشی صنعتی از جنس لوله های فلزی می باشد. این لوله ها به خاطر استحکام زیاد و مقاومت بالا دربرابرحرارت از بهترین موارد در فرایندهای صنعتی، نیمه صنعتی ، پالایشگاهی و نیز نیروگاهها می باشند.

انواع لوله های فلزی:

 1. لوله چدنی
 2. لوله آهنی
 3. لوله فولادی :لوله های فولادی برای اولین بار در اوایل سال 1800 میلادی در صنعت مورد استفاده قرار گرفتند و از آن زمان به بعد به دلیل کارآیی وکیفیت بالا، لوله های فولادی به سرعت مورد توجه صنایع مختلف قرار گرفت و پیشرفت خوبی داشت. متریال اصلی این لوله ها از فولاد کربن تولید می باشد و کاربرد آن در لوله کشی آب و فاضلاب بوده و در زیر خاک قرار می گیرند. 
لوله مانیسمان یا بدون درز seamless pipe :
دراوایل قرن 19 میلادی برای نخستین بار یک دانشمند آلمانی به نام مانیسمان لوله ی بدون درز را تولید کرد. این دانشمند فکرش را هم نمی کرد که لوله های بدون درزی که تولید کرده بود در مدت زمان کوتاهی در همه دنیا این چنین فراگیر شود و مصرف کنندگان زیادی درسراسر دنیا پیدا نماید. این لوله در اصطلاح علمی  به نام لوله سیمی لس یا سیملس یعنی لوله بدون جوش یا بدون درز معروف است. بر این اساس لوله مانیسمان یا لوله بدون درز به آن گروه از لوله های فولادی گفته می شود که در فرآیند تهیه و تولید آنها از روشهای معمول یعنی جوش فلزات استفاده نمی گردد و مواد اولیه بکار رفته در آنها نسبت به سایر لوله های فولادی متفاوت است. لوله های مانیسمان یا در اصطلاح سیمی لس به صورت اکسترود توسط قالب های مخصوص تولید می شود. فرایند تولید لوله مانیسمان به طور کلی به این صورت می باشد که در طی مراحل مشخص یک شمش فولادی تبدیل به لوله می شود.
   

1398/8/4
اطلاعات تماس
ناممهتاب گستر
تلفن۰۲۱-۶×××۶۳۷۷
همراه۰۹۱۵×××۶۵۱۵
وبسایت
استانتهران
آدرستهران -سعادت آباد
واتساپچت واتساپ
اینستاگراماینستاگرام


دیگر محصولات
 • اگزاست فن سانتریفیوژ - هواکش یوتیلیتی - عملکرد اگزاست فن

  اگزاست فن سانتریفیوژ - هواکش یوتیلیتی - عملکرد اگزاست فن

  رویه کاراگزاست فن گریز از مرکز: اگزاست فن ها بانیروی برق کار میکنند،ودر کل باجریان برقی که ازمیان آن عبور داده میشود وموتور را به چرخش در می آوردودرنتیجه پره ها به چرخش در می آید.اگزاست فن ها باتوجه به نوع کاربری وابعاد فضای مورد نظر طراحی وتولید میشوندومیتواند دارای پروانه بکوارد وفوروارد باشند. عملکرد فن سانتریفیوژ: 1-نیروی گریز از مرکز که به همین علت به آن فن سانتریفیوژ میگویند. 2-انحراف جریان هوا ازحالت شعاعی به سمت خروجی فن،بطوری که زاویه هوای ورودی وخروجی 90درجه است.فن سانتریفیوژبرای حجم کم هوا با فشار استاتیکی بالا مورد استفاده قرار میگیرد. مهتاب گستر تولید کننده انواع اگزاست فن تهویه جهت استعلام قیمت ومشاوره با شماره زیر تماس بگیرید02166706377

  ماشین سازی تهران
 • بلوئر هوا-ساید چنل

  بلوئر هوا-ساید چنل

  بلوئر ساید چنل : این نوع از بلوئر ها بر اساس شکل پروانه و متغیر بودن فواصل بین تیغه ها با ایجاد توربولانس باعث مکش هوا یا گاز از قسمت ورودی و از دریچه خروجی عمل دمندگی را انجام می دهند ، این نوع بلوئر ها محدودیت هایی برای میزان فشار خروجی دارند ولی در صنایع هوادهی های کم عمق و کم فشار و همینطور سیستم های بادی مصرف فراوان دارند .مهتاب گستر تامین کننده انواع بلوئر ساید چنل/بلوئر روتس/تایوانی/چینی/اروپایی/برندهای استریم/گرینکو/ارزن/پدروگیل و...سفارشات02166706377

  آب و فاضلاب تهران


محصولات مشابه