معرفی فلوکنترلر و انواع آن

معرفی فلوکنترلر و انواع آن اندازه‌گیری فشار یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در تمامی صنایع کاربرد داشته و مهم می‌باشد. فلوکنترلر با داشتن این توانایی جهت اندازه‌گیری دقیق فشار می‌تواند تا حد زیادی شما را در این زمینه یاری نماید. علاوه بر این، ابزار مذکور جهت اندازه‌گیری دما نیز کاربرد دارد.
فلوکنترلر یا فشارسنج یکی از کاربردی‌ترین و پرنیاز ترین محصولاتی است که در اکثر آزمایشگاه‌های فنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار می‌تواند به راحتی جریان گاز را اندازه گرفته و به همین دلیل یکی از مهم‌ترین ابزارها در صنعت شیمی و مهندسی شیمی می‌باشد. در یک فشارسنج MFC یک سنسور نرمال یا سنسور فشار قوی برای اندازه‌گیری جریان استفاده می‌شود. بسیاری از این ابزارها قابلیت استفاده برای چندین گاز به کل MFC های گازی چند کالیبره دارند.
برخی از این ابزار دارای خروجی و ورودی آنالوگ بوده و برخی دیگر نیز ورودی و خروجی‌شان دیجیتال است. به راحتی می‌توان از ورودی دیجیتال یک همچین ابزاری برای نمایش میزان جریان ورودی استفاده نمود تا به درستی بتوان آن جریان را کنترل کرد. نحوه استفاده از این محصول نیز بسیار ساده می‌باشد. کافی است تنها فشارسنج با ورودی و خروجی دیجیتال را به کامپیوتر وصل کرد تا توسط نرم‌افزار، جریان گاز مشاهده و کنترل شود.
برای انتخاب این وسیله باید شرایط زیر مورد بررسی و توجه قرار گیرد.
 1. شرایط فشار
 2. دما
 3. نوع گاز
 4. خورنده بودن گاز
 5. حداکثر جریان گاز
 6. کمترین جریان گاز

انواع فلوکنترلر

این فشارسنج دارای انواع مختلفی است که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

فشارسنج جرمی brooks سری GF100

این ابزار برای نیمه هادی­ها طراحی شده و نیازمند به یک جریان انتقال تمام فلزی با خلوص بالا است. از جمله ویژگی‌های برجسته این محصول موارد زیر می‌باشد:
 1. تنظیمات فوق سریع 300 میلی ثانیه‌ای
 2. حساسیت اختیاری به فشار گذرا
 3. مقاوم در برابر خوردگی برای محل قرارگیری اتصالات
 4. قابلیت برنامه‌ریزی گاز و برد Multiflo
 5. نمایش منطقه‌ای
 6. سطح خیس شده بسیار اندک
 7. سنسور Hastelloy
 

فشارسنج جرمی MFC شرکت ALICAT بدون نمایشگر

این ابزار، بسیار دقیق، کاربردی، دارای ابعاد مناسب و ایده‌آل برای مشتریان می‌باشد. خانواده فشارسنج‌های BASIS اختصاصی برای ارائه بسته‌ای دقیق، اقتصادی، سریع، راحت برای نصب و یکپارچه سازی فرایند طراحی ساخته‌شده است. این محصول ارزشمند با سرعت پاسخ بالا معادل 100 میلی ثانیه، به صورت Real Time به نوسانات جریان بالادست واکنش نشان می‌دهد و یک جریان یکنواخت و دقیق را در پایین‌دست کنترل می‌کند.

فشارسنج جرمی بروکز MFC Brooks

در فشارسنج جرمی به منظور بهبود کیفیت محصول از روش sparging استفاده می‌شود. Sparging پاشیدن تزریق گاز به داخل مایع می‌باشد. روش‌های متنوع و متفاوتی برای این‌که گاز در معرض مایع قرار می‌گیرد استفاده می‌شود و این سیستم دمنده هوا، حباب‌ساز، پخش‌کننده، تزریق کننده و کربناتور نامیده می‌شود.
از این روش در بسیاری از صنایع استفاده می‌گردد. از جمله آن‌ها می‌توان به صنعت غذا و نوشیدنی از جمله شرکت‌های تولید نوشابه و ماءالشعیر نام برد. به دلیل استفاده از این روش، نیاز به ابزاری مانند این ابزار بیش‌ازپیش احساس می‌شود، زیرا باید دقیقاً میزان گازهای وارد و خارج‌شده را اندازه‌گیری نمود.
 
1398/7/13
اطلاعات تماس
ناممسلم مرادی
استاناصفهان


محصولات مشابه