فروش ویژه انواع تسمه های صنعتی

شرکت فیدار چرخش آداک به مدیریت لطیفی، از سال 90 با نام صنعتی رول ران به عنوان یکی از بهترین تولید کننده های تسمه های خاص ضد سایش و ضد حرارتی در ایران می باشد.
در صنعت کاشی و سرامیک، پتروشیمی، صنایع غذایی و داروسازی با توجه به دستگاه های مختلف و شرایط خط تولید نیاز به تسمه های خاص و ساختنی ضد سایش و ضد حرارت میباشد، که در این نوع تسمه ها بسته به شرایط دستگاه پشت تسمه تایم ها یک لایه ضد سایش یا ضد حرارت آپارات میشود که این کار باعث طول عمر تسمه می شود.
شرکت فیدار چرخش آداک علاوه بر تولید تسمه های ساختنی تامین کننده انواع تسمه های تایم، تسمه های جوشی، تسمه های تخت، تسمه های شیاری و... می باشد.

تسمه های جوشی

تسمه های جوشی شامل تسمه جوشی ساده، نخ دار، گریپ دار، نخدار گریپ دار، پنج ضلعی، پنج ضلعی نخ دار، هفت ضلعی، و هفت ضلعی نخ دار می باشد. تسمه های جوشی هم بصورت دنده دار و هم بصورت ساده تولید می شود و بسته به نیاز دستگاه خط تولید صنایع استفاده می شود.
یک نوع از تسمه جوشی که در عموم به عنوان تسمه پلی کرد شناخته شده است، دارای سطح مقطع به شکل دایره است که کاربری عمده آن اغلب در سورتینگ و جداسازی محصولات در کارخانجات کاشی و سرامیک می باشد.

قیمت تسمه جوشی

قیمت انواع تسمه جوشی بر حسب سایز، برند و مشخصات فنی که دارد متغییر می باشد. شما میتوانید با تماس و مشاوره با کارشناسان فیدار چرخش آداک با توجه به صنعت شما بهترین و مناسب ترین تسمه جوشی را تهیه کنید.
 

تسمه های تخت

از قدیمی ترین انواع تسمه های انتقال حرکت و توان، تسمه های تخت می باشند. این تسمه ها در فرایند مونتاژ، نیاز به اعمال کشش زیادی داشته که منجر به اعمال بارهای بسیار قوی می گردد. همچنین به دلیل صاف بودن سطوح، امکان سرخوردن آن روی پولی‌های ساده وجود دارد.
مشکل اصلی تسمه های تخت، وابستگی آنها به کشش برای ایجاد اصطکاک با پولی به منظور حرکت آن در دستگاه می باشد.
در اغلب موارد کشش زیاد تسمه برای انتقال قدرت باعث کاهش عمر بلبرینگ ها می‌شود. همچنین تسمه های تخت باعث عدم انتقال صحیح قدرت در دستگاه صنعتی می باشد.
انواع تسمه های تخت

 • تسمه های پارچه ای چند لایه (Fabric Ply Belts)

 • تسمه های پارچه طنابی (Fabric Cord Belts)

 • تسمه های تخت الیاف مصنوعی (Synthetic Flat Belts)

 

قیمت تسمه های تخت

قیمت تسمه های تخت با توجه به جنس تسمه، سایز و برند متغیر می باشد. شما میتوانید با تماس و مشاوره با کارشناسان فیدار چرخش آداک با توجه به صنعت شما بهترین و مناسب ترین تسمه تخت را تهیه کنید.


تسمه تایم صنعتی

تسمه تایم صنعتی معمولا با یک کد، که تلفیقی از حروف انگلیسی و اعداد است نامگذاری میشود. در تسمه های تایم صنعتی گام دنده ها متفاوت هستند، تسمه تایم صنعتی از جنس لاستیکی یا پلی اورتان تولید می شود تا مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییر طول داشته باشد. حد فاصل وسط به وسط دو دنده تسمه تایمینگ به گام آن معروف است که طبق استاندارد های بسیار دقیقی طراحی میشود.
تسمه تایم صنعتی از نظر طولی اندازه های مشخصی دارند اما در عرض، این تسمه ها به صورت رولی یا به اصطلاح آستین تولید میشود که پس از تولید با ابزار و ماشین آلات مخصوص برش خورده وبه عرض دلخواه تبدیل میشوند.تسمه تایم صنعتی به صورت مسطح دارای مجموعه ای ازدندانه میباشد که باپولی تایم درگیر میشود بدین ترتیب با داشتن دندانه همان کار زنجبر و چرخ دنده را بدون نیاز به روانکاری انجام میدهد.

 

طول عمر تسمه تایمینگ

از آنجا که لاستیک و متریال بکار رفته در تسمه تایمینگ در اثر حرارت تولید شده به مرور زمان دچار استهلاک میشوند تسمه تایمینگ صنعتی بصورت دوره ای نیاز به تعویض پیدا می کند. البته برخی از تسمه تایمینگ های صنعتی مدرن از ترکیباتی که در مقابل حرارت بالا مقاومت دارند مانند نیتریل غنی شده تولید میشوند اما قیمت آنها بسیار بالا می باشد. طول عمر تسمه تایمینگ توسط تولید کنندگان آن بر حسب مدت زمان کاری و یا فاصله حرکتی تعیین میشود. عدم تعویض به موقع تسمه تایمینگ با توجه به نقش بسیار حساسی که در تنظیم و هماهنگی عملکرد قطعات دیگر موتور دارد میتواند سبب ضررهای بسیار سنگین، قفل و یا شکستن دیگر اجزای دستگاه گردد.

 

قیمت تسمه های تایمینگ

قیمت تسمه های تایمینگ با توجه به جنس تسمه، سایز و برند متغیر می باشد. شما میتوانید با تماس و مشاوره با کارشناسان فیدار چرخش آداک با توجه به صنعت شما بهترین و مناسب ترین تسمه تایم را تهیه کنید.


تسمه های شیاری

معمولاً تسمه‌های شیاری از جنس لاستیک یا پلیمر ساخته می شوند که البته نوع لاستیکی آن به دلیل انعطاف خوبی که دارد، در برابر کشش‌ها مقاومت بیشتری دارد و در صنایع مختلفی کاربرد دارد. در نوع لاستیکی از متریال پلی استر، نایلون و سیم استفاده می‌شود.تولید تسمه شیاری به دو صورت انجام می‌شود:

 

در روش اول:

مواد لاستیکی را در قالب‌های مخصوصی که دارای شیار هستند، می‌ریزند و پس از پخت به صورت یک تیکه از قالب جدا می‌کنند. این قالب‌ها که شیاردار هستند، باعث می‌شود یک سمت تسمه دارای شیار باشد و سمت دیگر سطح صاف داشته باشد.

در روش دوم :

مواد لاستیکی را در قالب‌های ساده می‌ریزند و پس از پخت، با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، بر روی تسمه شیارهای را ایجاد می‌کنند.می‌توان گفت تسمه شیاری، ترکیبی از دو تسمه فلت و وی شکل است.

شیارها به طور موازی در کنار هم قرار می‌گیرند و از نظر ساختاری می‌توان گفت این نوع تسمه شباهت زیادی به تسمه تایمینگ دارد. نصب تسمه‌های شیاری بسیار آسان است، کافیست آنها را دور پولی یا قرقره قرار داده تا باعث انتقال نیرو شوند.

 

انواع تسمه شیاری

 • تسمه شیاری EPJ

 • تسمه شیاری EPH

 • تسمه شیاری PH

 • تسمه شیاری PJ

 • تسمه شیاری PK

 • تسمه شیاری PM

 • تسمه شیاری  PL

ویژگی‌های تسمه‌ شیاری

آنچه باعث شده است تسمه شیاری کارآمد باشد، شیارهای داخل تسمه است. این شیارها شرایطی را فراهم می‌کنند تا تسمه برای فولی‌هایی که قطر کمتری دارند نیز قابل استفاده باشد. در واقع این شیار‌ها باعث می‌شوند با فولی درگیری ایجاد شود و تسمه بر روی سطح پولی دچار لغزش نشود.
از دیگر ویژگی‌هایی آن، سبک وزن بودن، ایجاد صدای کم، عدم نیاز به روغن کاری، ضد استاتیک، راندمان بالا، مقاوم در برابر گرد و غبار و ترک خوردگی است. همچنین در برابر سرما و گرما بسیار مقاوم بوده و در برابر حرارت و لرزش نیز استحکام خوبی دارد.
همیشه برای تسمه‌هایی که انتقال نیرو را انجام می‌دهند، کیفیت تسمه در اولویت قرار دارد. یک تسمه باکیفیت نباید از نظر طول تغییری کند و همچنین در برابر حرارت باید مقاومت بالایی داشته باشد.سعی کنید تسمه را از جنس با کیفیت انتخاب کنید، چرا که اگر جنس نامرغوب داشته باشد، ممکن است با پاره شدن ناگهانی به دستگاه شما آسیب وارد کند.


قیمت تسمه های شیاری

قیمت تسمه های شیاری با توجه به جنس تسمه، تعداد شیار و برند متغیر می باشد. شما میتوانید با تماس و مشاوره با کارشناسان فیدار چرخش آداک با توجه به صنعت شما بهترین و مناسب ترین تسمه شیاری را تهیه کنید.در بین بهترین برند تسمه شیاری، برندهای اپتی بلت OPTIBELT در آلمان، مگاداین MEGADYNE در ایتالیا و باندو BANDO در ژاپن نیز از باکیفیت‌ترین و بهترین تسمه‌ها به شمار می‌آیند که هر یک از آنها، انواع تسمه‌ها را تولید و صادر می‌کنند. شما باید با توجه به صنعتی که فعالیت می‌کند، بودجه و اولویت‌های خود، تسمه مورد نظر را خریداری کنید.
 


۲۷ دی ۱۴۰۱


محصولات مشابه
 • پخش انواغ قیچی مبلمان مدرن و پخش قیچی نشمین باکس ترکیه ای

  پخش انواغ قیچی مبلمان مدرن و پخش قیچی نشمین باکس ترکیه ای

  مرکز پخش انواع قیچی های مبلمان مدرت تاشو و انواع قیچی های مبلمان نشمین باکسی و انواع قیچی های تخت خواب های باکسی

  ابزار و یراق آذربایجان شرقی
 • قلاب اویز لباس و رختکن فلزی

  قلاب اویز لباس و رختکن فلزی

  با سلام قلاب اویز رختکن لباس و لوازم سنگین تمام فلزی در رنگ ها سیاه و طلایی موجود میباشد در صورت نیاز جهت استعلام قیمت تماس بگیرید 09146474591 تعداد موجودی انبار محدود میباشد

  ابزار و یراق آذربایجان شرقی
 • دستگاه اندازه گیری ویدئویی easson

  دستگاه اندازه گیری ویدئویی easson

  شرکت مهندسی مهر (مقیاس همیشه ردیاب) با بیش از 25 سال تجربه در زمینه دستگاه های اندازه گیری دقیق و کالیبراسیون و همچنین نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش شرکت های Arcs تایوان، Easson چین، Carmar تایوان، Tesa سوئیس، و ... در ایران در زمینه دستگاه های اندازه گیری دو بعدی، وی ام ام، وی ام اس می باشد. این شرکت آمادگی خود را جهت ارائه خدمات کالیبراسیون، بروز رسانی و ارتقاء دستگاه های اندازه گیری VMM و VMS در تمامی شهر های ایران اعلام مینماید. جهت بهره مند شدن از خدمات مشاوره رایگان در حوزه های ابعادی و آزمون مواد که شامل کلیه دستگاه های اندازه گیری ابعادی و سختی سنجی می باشد، این مجموعه آماده ارائه مشاوره فنی بر مبنای نیاز کلیه مشتریان در محل Show Room شرکت مهندسی مهر است. لذا جهت استفاده از تجربیات کارشناسان مجرب شرکت مهندسی مهر برای حل مشکلات کنترل کیفیت خود این مجموعه اعلام آمادگی می نماید تا با امکانات موجود در شرکت مهر و روی قطعات خود مشتریان راهنمایی های لازم را جهت کنترل قطعات با دستگاه های موجود در دنیا طبق استاندارد های بین المللی ارائه نماید. برخی از مشتریان شرکت مهندسی مهر: کیمیا کاشت اطباء آوا پزشک کروز دوستان نیک رایزکو بهین کیفیت شمال شمیم پژوهش یاتاقان شهریار دانشگاه صنعتی اصفهان دانشگاه باهنر کرمان و... آدرس و شماره تلفن های دفتر مرکزی : دفتر مرکزی : تهران ، کیلومتر 14 جاده مخصوص کرج ، بعد از چهار راه ایران خودرو، خیابان احد، کوچه رجایی غربی ، پلاک 54 ، ساختمان مهندسی مهر تلفن : 3-021/44782171 داخلی 202 فکس : 021/44792668 ایمیل : شرکت مهندسی مهر: info@mehr-eng.com دپارتمان فروش: sales@mehr-eng.com آزمایشگاه: laboratory@mehr-eng.com دپارتمان خدمات پس از فروش: salessupport@mehr-eng.com دپارتمان بازرگانی خارجی: commercial@mehr-eng.com

  ابزار و یراق تهران
 • تسمه بسته بندی فلزی

  تسمه بسته بندی فلزی

  تسمه بسته بندی فلزی گالوانیزه و روغنی : از این نوع تسمه در صنایع برای بسته بندی های سنگین استفاده میشود . این نوع تسمه برای بسته بندی لوله های فلزی ، میلگرد ، عدل پنبه ، صادرات مرکبات و پالتهای صادرات به کار میرود. برای صادرات از راه دریایی چون رطوبت بالایی دارد از تسمه گالوانیزه استفاده می شود و برای صادرات ریلی یا جاده ای از تسمه روغنی یا همان ورق سیاه استفاده میشود. بنا به درخواست مشتری ودرسایزهای مختلف عرضه میشود . تسمه فلزی گالوانیزه و تسمه فلزی روغنی در سایز 10، 16، 19، 32 میل موجود میباشد. بست تسمه در سایز 16، 19، 32 میل موجود است . باتشکر از بازدید دوستان وهمکاران گرامی.

  ابزار و یراق تهران