نکات کاربردی در مورد ضخامت سنج رنگ خودرو ایده آل

چگونه رنگ شدگی بدنه خودرو را تشخیص بدهیم؟

یکی از نکات مهمی که تاثیر زیادی بر قیمت خودرو دارد، رنگ شدگی بدنه خودرو است. افرادی که قصد خرید خودروی دست دوم را دارند باید از یک کارشناس رنگ بدنه و یا دستگاه های مخصوص، برای تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو کمک بگیرند.مجموعه فرهان گستر بمنظور کمک به انجام هرچه بهتر این امر در این مقاله بخشی از نکات گزیده ای را بیان می کند.

 

ابتدا قبل از انجام هر آزمایش، دور ماشین را نگاه کنید. به قسمت هایی مانند گلگیر، سپر، میانه درها و جلو پنجره ماشین دقت بیشتری کنید تا هرگونه علائم رنگ دوباره را پیدا کنید.رنگ دوباره ممکن است پررنگ تر،‌ کمرنگ تر و یا حتی قدری زبر تر از رنگ اصلی باشد. در صورتی که هیچ لکه رنگ غیر عادی وجود نداشت با دقت بیشتری به سراغ مراحل بعد بروید.

هیچ رنگ کار خودرویی  نمی تواند لبه های مهم را به خوبی دستگاه های کارخانه رنگ بزند. اما منظور از لبه های مهم کدام قسمت هاست. لبه های مهم عبارت اند از: گوشه کاپوت خودرو، لبه ی جلوی شیشه جلو، ستون های کابین و همچنین لبه درها.

نوک انگشتان خود را به آرامی در این نقاط بکشید و در صورتی که احساس هرگونه زبری یا پستی و بلندی کردید، مطمئن باشید که آن محل رنگ خورده است.

در کارخانه تولیدی پس از اینکه بدنه حاضر و آماده می شود، قبل از نصب ادوات دیگر به اتاق اسپری رنگ رفته و کاملا رنگ می شود.

در صورتی که گلگیرها یا کاپوت ماشین برای رنگ کردن دوباره از خودرو باز شوند، اثراتی بر روی پیچ و مهره های متصل کننده آن به شاسی نمایان خواهد شد.

برای بررسی این موضوع کاپوت را بالا زده و پیچ های نشان داده شده در تصویر را بازرسی کنید. اگر  جای هر گونه آچار یا رنگ متفاوت از رنگ اصلی بدنه مشخص بود، بدانید که آن قسمت برای صافکاری یا رنگ دمونتاژ شده است.به انعکاس نور در زوایای مختلف دقت کنید. هر نوع پستی و بلندی بر سطح خودرو، نشان از رنگ شدگی بدنه خودرو دارد.

 

اگر انجام این کار ها رضایت مشتری شما و یا تشخیص صد در صدی را در پی ندارد ، قطعا شما برای بهبود کارتان و سرعت بخشیدن به کار تشخیص رنگ خودرو نیازمند تستر رنگ هستید.
 

نحوه کارکرد دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال

دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال دستگاهی است که بر اساس حرکت رفت و برگشت امواج الکترومغناطیسی کار می کند و با دقتی متفاوت در دستگاه های مختلف  در حد یک هزارم میلیمتر، میکرون ، میلز ، اینچ و... ابزاری کارامد در دست کارشناس خودرو  می باشد این دستگاه در اندازه ها و انواع مختلفی توسط مجموعه پترو فرهان گستر جنوب عرضه می شود. هنگامی که قسمتی از بدنه یک خودرو نیاز به رنگ شدن دارد، بسته به نوع خوردگی و شدت ضربه وارده، فرآیند صافکاری و نقاشی که بر روی قطعه اعمال می گردد باعث تغییراتی اساسی روی قطعه نسبت به قبل می شود و در واقع لایه های رنگ موجود روی بدنه خودرو به هم ریخته و از حالت استاندارد خود خارج می شوند، تشخیص این امر برای کارشناس خودرو به کمک این دستگاه راحت تر می شود البته استفاده از دستگاه دیجیتال رنگ، آموزش و تجربه می خواهد، هنگام تهیه این دستگاه از فرهان گستر اطلاعات اولیه ای در خصوص نحوه کالیبره ، مشخصات دستگاه ، تجهیزات جانبی از جمله فویل های کالیبراسیون و همچنین انجام کالیبره دستگاه بصورت آموزشی و رایگان حضوری و غیرحضوری از طریق فضای مجازی صورت می گیرد. دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال یک سنسور کاوشگر یا (پراب) دارد که به صورت سرخود و یا به وسیله یک سیم به دستگاه وصل شده و با گذاشتن آن بر روی نواحی مختلف و نقاط مورد نظر بدنه خودرو، جهت آزمایش امواج آزاد می‌شوند. با برگشت امواج اطلاعاتی که به پروسسورداده میشود، میزان ضخامت رنگ بصورت یک عدد بر روی نمایشگر نشان داده‌شده و با مقایسه عدد به دست آمده با سایر اعداد در نقاط مختلف بدنه خودرو، وضعیت کیفیت رنگ بدنه خودرو را مشخص می کند.

 

نام های متداول دستگاه های تشخیص رنگ شدگی خودرو

دستگاه تست رنگ خودرو- تستر دیجیتال- دستگاه تشخیص رنگ شدگی خودرو- ضخامت سنج

الکومتر-تستر رنگ-ضخامت سنج رنگ-ضخامت سنج رنگ خشک

 

 

مشخصات ایده آل یک دستگاه تشخیص رنگ خودرو

همانطور که اشاره شد دستگاه های تشخیص رنگ خودرو از انواع گوناگونی برخوردار می باشند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند اما در حالت کلی یک دستگاه ضخامت سنج رنگ خودرو، حاوی مشخصات و امکانات ذیل می باشد:

 1. تعیین ضخامت رنگ خودرو در مقیاس دقتی میکرون
 2. تشخیص ضخامت رنگ خودرو روی فلزات و آلیاژ های مختلف از جمله آهن، مس و آلومینیوم
 3. حافظه ذخیره سازی تشخیص جنس بدنه خودرو
 4. سرعت پاسخگویی بالا
 5. دسته بندی مقادیر اندازه گیری شده
 6. نمایش اطلاعا اندازه گیری شده بر روی صفحه نمایش اصلی
 7. کالیبره آسان
 8. کارکرد راحت
 9. قابل اتصال به کامپیوتر
 10. داشتن متعلقات همراه جهت کالیبره

با استفاده از این دستگاه می توان تا حد زیادی دقت خود را در زمینه کارشناسی رنگ خودرو بالا برد و پیشنهاد می شود اگر با خودرو زیاد سر و کار دارید حتما اقدام به تهیه یکی از انواع آن ها کنید،تاثیر گذاری بر نظر مشتریان ، تایید صحت تشخیص شما ، افزایش سرعت عمل ، انجام کارتخصصی خود با امکانات بروز و ارتقا سطح اطلاعات فنی شما و مخاطبین عام بواسطه رویت تاییدات دستگاه در تشخیص ضخامت رنگ توسط دستگاه شما و... از جمله مزایای استفاده شما از یک دستگاهست.

 

پترو فرهان گستر جنوب با عرضه ضخامت سنج رنگ خودرو و آزمایشگاه ها از برندهای متنوع روز الکومتر – اف ام سی – سی ایی ام – بنتک – وینتکت – لوترون – یوویکس – تروتکت – کیمو- تستو - .... در رنج ها مختلف 0 تا 5000 و بیشتر با دقت میلز میکرون اینچ و... با تشخیص رنگ خودکار و نوع پایه آهن و فلزات غیرآهنی به دو شکل پراب سرخود و یا پراب کابلی با قابلیت نمایش در صفحه دیجیتال رنگی و ذخیره دیتاهای اندازه گیری شده در بازه های زمانی مختلف با کالیبره راحت و متعلقات همراه دستگاه با خدمات پس از فروش تضمینی در کنار رعایت کامل اصول مشتری مداری در خدمت شما عزیزان می باشد.

 

نکته ای بیاد داشته باشید که   mil در سیستم آمرکایی به معنای ۱ در ۱۰۰۰ اینچ است. با یک تبدیل واحد ساده میتوانید آن را به سیستم متریک یعنی میلیمتر و سانتی متر تبدیل کنید.

 

رنگ شدن دوباره خودرو به هیچ عنوان دلیلی بر بد بودن آن خودرو نیست. عده زیادی از رانندگان با سلیقه حتی با وجود خط و خش کوچک آن را نقاشی میکنند. به طور کلی با صرف مقداری وقت میتوانید گزینه های مناسبی در بازار خودرو دست دوم پیدا کنید. حتی شاید در بعضی مواقع بهتر از  همان مدل اما صفر کیلومتر!


۱۵ آبان ۱۴۰۱


محصولات مشابه
 • کولیس،میکرومتر،ساعت‌های اندیکاتور و شیطانکی

  کولیس،میکرومتر،ساعت‌های اندیکاتور و شیطانکی

  کالیبره و تعمیر انواع ساعت اندازه­ گیری اهرامی،اندیکاتور،شیطونکی و دیجیتال اصلاح و کالیبره انواع کولیسهای ساعتی و دیجیتال , عمق سنج , ارتفاع سنج , کالیبره و باز سازی انواع میکرومترهای خارج سنج , داخل­ سنج , میکرومترهای سه فک اصلاح و کالیبره انواع دستگاه ضخامت سنج اندیکاتور کالیبره و تعمیر تمام تجهیزات اندازه‌گیری اندیکاتور و دیجیتال‌با دقت ‌صدم(0.01) و ‌میکرون(0.001)

  ابزار و یراق البرز
 • فلنج فیسر دستی

  فلنج فیسر دستی

  پارت پترو کالا به عنوان نماینده انحصاری کمپانی Len Matec بلژیک، مبادرت به واردات دستگاههای فلنج فیسر دستی نموده است. این فلن فیسر ها در دو مدل موجود و آماده تحویل هستند: 1- فلنج فیسر دستی 1 ال 10 اینچ مدل LMC mini-facer 2- فلنج فیسر دستی 2 الی 22 اینچ مدل LMC mini-facer EVO این فلنج فیسر ها بدون نیاز به برق، با و فشار هیدرولیک و تنها با نیروی دست قادر هستند عملیات فیسینگ را بر روی فلنج های Raised Face انجام دهند. وزن بسیار سبک و سهولت کار با آنها سبب می گردد که بدون نیاز به باز کردن شیر و یا فلنج و انتقال آن به کارگاه تعمیرات، به راحتی در محل نصب شیر و یا فلنج، آن را تعمیر و اصلاح نمود. گارانتی 18 ماهه و خدمات پس از فروش 15 ساله نیز توسط پارت پترو کالا ارائه می گردد. سایر تجهیزات قابل ارائه توسط پارت پترو کالا : - گسکت بر دستی از کمپانی ALLPAX آمریکا - گسکت بر دستی از کمپانی E-ZEE CUT هندوستان - تست پمپ - پمپ هسکل - گیج فشار ویکا - محصولات اینرپک - دستگاه و متعلقات لپینگ

  ابزار و یراق تهران
 • تست پمپ دستی

  تست پمپ دستی

  شرکت تامین و تجهیز ابزار دقیق آرمه قادر به تامین انواع تست پمپ دستی از برند روتنبرگر (Rothenberger) ساخت کشور آلمان با گارانتی فروش میباشد. همچنین انواع تست پمپ پنوماتیک تا فشار 4000 بار و در دبی های های گوناگون با بهترین پمپ های دنیا نظیر پمپ haskel (آمریکا) قابل عرضه مبیباشد جهت ثبت سفارش با شماره های زیر تماس برقرار نمایید ویژگی‌ها و عملکرد دستگاه تست پمپ دستی روتنبرگر دقت بالا: دستگاه تست پمپ دستی روتنبرگر با دقت بسیار بالا طراحی شده است. این دقت بالا به شما اطمینان می‌دهد که اندازه‌گیری‌ها و تست‌های شما به صورت صحیح انجام می‌شوند. کاربری آسان دستگاه قابلیت اندازه‌گیری و تست متنوع: دستگاه تست پمپ دستی روتنبرگر قابلیت اندازه‌گیری و تست مختلف را داراست. این شامل اندازه‌گیری فشار، دبی، دما و سرعت جریان می‌شود. با این قابلیت‌ها، شما می‌توانید عملکرد و کیفیت پمپ‌های آب را به صورت جامع بررسی کنید دستگاه قابل حمل: دستگاه تست پمپ دستی روتنبرگر از اندازه کوچکی برخوردار است و به راحتی قابل حمل است. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد آن را به هر محلی که نیاز دارید ببرید و از آن برای تست و اندازه‌گیری استفاده کنید. ساختار مقاوم و با کیفیت: روتنبرگر برای ساخت دستگاه‌های تست پمپ از مواد با کیفیت بالا و با استفاده از فناوری پیشرفته استفاده می‌کند. این باعث می‌شود دستگاه تست پمپ بسیار مقاوم و دوام‌دار باشد و قادر به مقابله با شرایط سخت صنعتی باشد.

  ابزار و یراق تهران
 • اره آتشی

  اره آتشی

  تولید کننده و فروشنده اره آتشی با نیم قرن تجربه درخشان در صنعت ایران اره آتشی اره آتشی تکفاز اره آتشی سه فاز موتور موتوژن و موتور الکتروژن و موتور چین اره آتشی تکفاز موتور سه اسب اره آتشی سه فاز موتور هفت و نیم اسب اره آتشی سه فاز موتور ده اسب اره آتشی سه فاز موتور پانزده اسب اره آتشی سه فاز موتور بیست اسب اره آتشی سه فاز موتور سی اسب شفت یک تیکه تمام فولادی بدنه فوق سنگین بدون لرزش برشکاری با دقت بالا و دقیق پوسته چدن پوسته آلومینیوم بازو وسط(ستون وسط) بازو بغل(ستون بغل) دو سال گارانتی مکانیکی ارسال بار به سراسر ایران ده سال خدمات پس از فروش تیغ اره آتشی 52 سانت 3 میل تیغ اره آتشی 52 سانت 4 میل تیغ اره آتشی 60 سانت 4 میل تیغ اره آتشی 60 سانت 5 میل تیغ اره آتشی 72 سانت 5 میل تیغ اره آتشی 72 سانت 6 میل قطعات اره آتشی:موتور اره آتشی-دینام اره آتشی-نربکی اره آتشی-پولکی اره آتشی-بشقابی اره آتشی-روبند اره آتشی-گونیا اره آتشی-فنر اره آتشی-مهره اره آتشی--سنگ آتشی.

  ابزار و یراق تهران