تبلیغات اینترنتی چیست و چگونه تبلیغات اینترنتی انجام دهیم ؟

 تبلیغات اینترنتی به استفاده از اینترنت به عنوان یک کانال و وسیله ارتباطی برای درج تبلیغات در محیط وب اشاره دارد،در تعریفی دیگر، تبلیغات اینترنتی را اینگونه تعریف نموده‌اند: نمایش دادن نامها وعلائم تجاری، شعارها و تصاویر تبلیغاتی در سایتهای پربیننده اینترنت، به نحوی که به تحقق اهداف تبلیغات کمک نماید (سایت صدا و سیما ۲۰۰۲). در فرایند تهیه و اجرای تبلیغات اینترنتی، شرکتهای تبلیغاتی، ناشران اینترنتی۱، تبلیغ‌دهندگان۲ (سازمانها و شرکتهای تولیدی و خدماتی) درگیرند.

تاریخچه تبلیغات اینترنتی
تبلیغات اینترنتی برای اولین بار و بصورت بنر در ۲۷ اکتبر سال ۱۹۹۴ و در سایت هات وایر۳ نمایش داده شد. زمانی که هات وایر متوجه شد که برای تبلیغات می‌بایست فضای محدودی را در نظر گرفت، بنرهای تبلیغاتی بوجود آمدند.
در آن زمان ۱۴ طراح تبلیغاتی مبلغی معادل ۳۰،۰۰۰ دلار برای نمایش ۱۲ هفته‌ای تبلیغات خود پرداختند (کای و مداف ۱۹۹۹). در سال ۱۹۹۵ وب بعنوان رسانه‌ای عمومی پذیرفته شد. شرکت سان میکروسیستم۴ در این سال زبان جاوا را به عموم عرضه کرد. در سال ۱۹۹۶ الدزموبیل۵ اولین اتاق گفتگوی تجاری را راه اندازی نمود. در جدول ۱ به برخی از اتفاقات مهم صنعت تبلیغات اینترنتی اشاره شده‌است.

روند تبلیغات اینترنتی در دنیا
تبلیغات اینترنتی از زمان پیدایش (سال ۱۹۹۴) تا سال ۲۰۰۷ شاهد رشد بسیار زیادی بوده‌است. بطوریکه حجم درآمد تبلیغات اینترنتی از رقم ۲۶۷ میلیون دلار در سال ۱۹۹۶ به رقم ۱۳۰۸۷ میلیون دلار در سال ۲۰۰۷ رسیده‌است. ولی در بین سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ این صنعت شاهد رشد منفی بوده‌است. روند رشد در سال ۲۰۰۳ تغییر جهت داده و دوباره شاهد رشد مثبتی در این صنعت می‌باشیم.

تبلیغات اینترنتی در ایران
بسیار پیش آمده که مدیران شرکت‌ها در مورد موفقیت تبلیغات اینترنتی در ایران(به دلیل کند بودن روند IT نسبت به سایر کشور‌های دنیا) اظهار شک و تردید کرده‌اند و بازخورد این صنعت تبلیغاتی را قابل مقایسه با آنچه در سایر کشور‌های دنیا وجود دارد نمی‌دانند. اگر مدل روند ورود تکنولوژی در ایران را بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که نتایج دقیقا همانند سایر کشورهاست اما با اندکی تاخیر. به عبارت دیگر تلویزیون هم در ایران همانند سایر کشورها محبوب شد اما با تاخیر. برای اینترنت هم این وضع اتفاق افتاده‌است. لذا می‌توان گفت، تبلیغات اینترنتی هم به زودی جای پای خود را خواهد یافت و وارد بودجه تبلیغاتی شرکتها خواهد شد. به زودی شاهد این خواهیم بود که مدیران دیگر نخواهند پرسید که آیا تبلیغات اینترنتی موثر است یا نه. باوجود آنکه اینترنت و فرهنگ و نیازهای وابسته به آن در ایران دیرتر از سایر کشور‌ها وارد شده ولی به دلیل جوان بودن جامعه ایرانی با گامهای بسیار سریع تری در حال پیشرفت می‌باشد.
اینترنت رسانه ای با توان بسیار گسترده و بالاست ، اما شرکتهای نسبتا کمی توانسته اند از آن به شکل موفقیت آمیز بهره برداری کرده و در جهت مقاصد تبلیغ خود به کار گیرند
جذابیت اینترنت در وهله اول به دلیل آن است که از طریق آن به شکل مستقیم و یک به یک میتوان به تک تک مصرف کنندگان ارتباط برقرار کرد.در تئوری، سازمانها و مصرف کنندگان میتوانند با استفاده از این دستاورد، کالا خریداری کنند، به تبادل اطلاعات بپردازند و به پژوهشهای ارزشمند دسترسی یابند؛ اما در عمل، اینترنت تا زمان حال رسانه ای است که بسیاری از توانمندیهای آن کما کان بلا استفاده مانده است.
یکی از بزرگترین چالشهای بازاریابی در اینترنت تلاش برای جلب و جذب مخاطبان است. این امر باعث به وجود آمدن یک صنعت تبلیغاتی کاملا جدید بر روی شبکه وب شده است.

تبلیغات مبتنی بر پست الکترونیک 
نامه های الکترونیکی همواره یکی از ابزارهای بازاریابی و تبلیغات بوده است. تبلیغات از طریق پست الکترونیک ابزاری مقرون به صرفه است که از نرخ پاسخگویی بالایی نیز برخوردار است. هم چنین این ابزار موجب وفا داری ،جذب و نگهداری مشتریان و نیز موجب تقویت نام تجاری می شود.
انواع مختلفی از تبلیغات مبتنی بر پست الکترونیک وجود دارد.
یک نوع از تبلیغات مبتنی بر پست الکترونیک خبر نامه های اینترنتی هستند که توسط شرکت و یا نماینده فروش شرکت تهیه شده و برای گروه خاصی که علایق مشترکی در مورد کالا و خدمات دارند ارسال می شوند و خدماتی را به مشتریان ارائه می کنند. ارسال خبر نامه ها در بسیاری از موارد با کسب اجازه از مشتریان و بصورت ادواری صورت می گیرد.
نوع دوم، گروه های گفت و گو هستند، که در میان جمعی با علایق مشترک ایجاد می شوند . در این نوع از تبلیغات پیام الکترونیکی که برای اعضاء فرستاده می شود، گفت و گویی را در مورد موضوعی خاص میان آنها ایجاد می کند. بسیاری از گروهای گفت و گوی موفق، یک هماهنگ کننده دارند، که تصمیم می گیرد چه پیام های برای اعضاء ارسال شود.
نوع سوم شامل یک کانال بازاریابی است که افراد در آن عضوء شده و بر اساس علایق اعضاء پیام های تبلیغاتی برای آنها فرستاده می شود . هر کانال بر روی اخبار گروه مشخصی از کالاها و خدمات متمرکز می شود. ضمنا اطلاعات هر کانال هر چند مدت یکبار به روز می شود.
از آنجایی که به راحتی می توان نامه های الکترونیک تجاری را ایجاد واز طریق اینترنت ارسال نمود، ابزار ارزان و نیز اثر بخشی برای تبلیغات به شمار می آید. تحلیل عملکرد این نوع تبلیغات نیز به راحتی قابل انجام است. با این وجود تبلیغات مبتنی بر پست الکترونیک با محدودیت هایی نیز مواجه است. اولین مشکل اینست که کاربران اینترنت غالبا تعداد زیادی نامه الکترونیکی حاوی تبلیغات دریافت می کنند که این امر می تواند باعث ایجاد تاثیرات منفی در آن ها شود، در نتیجه عموما نامه ها بدون آنکه مطالعه شوند، حذف می شوند، مشکل دیگر این است که تمامی سرورهای پست الکترونیک فرمت HTML را ندارند لذا رد یابی نامه ها از طریق نرخ کلیک در آن ها دشوار است.

تبلیغات با استفاده از موتورهای جستجو
با افزایش تساعدی اطلاعات در اینترنت، یافتن اطلاعات مفید در اینترنت کار چندان ساده ای نیست. موتورهای جستجو به دنبال ایجاد نیازهای جدید مصرف کنندگان پدیدار شدند. تبلیغات با استفاده از موتورهای جستجو درسال۲۰۰۳ به عنوان عمومی ترین شکل تبلیغات اینترتی مطرح شد. جستجوی مطلب در سایت های مانند Google , lycos , Msn . Yahoo منبع اصلی کسب در امد تبلیغاتی محسوب می شود. امروزه سایت های جستجو نقطه شروع استفاده از اینترنت برای میلیون ها کار بر شده اند . تخمین زده می شوند که تنها ۳۰ تا ۴۰ درصد جستجو های انجام گرفته در اینترنت، فاقد انگیزه تجاری هستند. در نتیجه جستجوی مطالب در اینترنت فرصتی بالقوه است که جستجو گر را به وب سایتی که برای فروش طراحی شده است، راهنمایی نماید. پرداخت در این روش بر اساس تعدا دکلیک است که این روش مورد قبول تعداد زیادی از تبلیغ دهندگان می باشد.
ازآ نجا که تبلیغات با استفاده از موتورهای جستجو به ارائه اطلاعات تجاری مربوط، در زمان مورد نیاز کاربران می پرازد، نسبت به شکل های دیگر تبلیغات اینترنتی مقبولیت بیشتری دارد. در این روش احتمال مواجه با تبلیغات ناخواسته برای کاربران کم تر است اما تاکنون در مورد اثر بخشی این نوع ازتبلیغات اینترنتی تحقیقات زیادی صورت نگرفته است.

اهداف تبلیغات اینترنتی

انتشار اطلاعات :
وب، محل مناسبی برای ارایه اطلاعات دقیق در مورد کالاها یا خدمات یک شرکت است .

ایجاد آکاهی :
تبلیغات در اینترنت می تواند برای افزایش آگاهی از یک سازمان به طور کلی و کالاها و خدمات خاص آن سازمان مفید باشد.

به دست آوردن اطلاعات تحقیقی :
بازاریابان از شبکه اینترنت برای بدست آوردن اطلاعات و مشخصات مخاطبان خود استفاده میکنند. مثلا یک شرکت هواپیمایی از اینترنت برای مصاحبه با مسافران همیشگی خود جهت تعیین اولویتها، سلیقه خرید و سایر اطلاعات مربوط به آن استفاده میکند.

ایجاد وجهه یا تصویر ذهنی :
سایت ممکن است برای نشان دادن و ایجاد وجه هایی که سازمان یا شرکت آرزوی داشتن آن را دارند، طراحی شده باشد.

تحریک به خرید آزمایشی :
برخی سایتهای اینترنت برای تحریک خرید آزمایشی محصولاتشان از کوپنهای الکترونیکی استفاده میکنند.

مزایا تبلیغات در اینترنت

بازار هدف :

یکی از مزایای اصلی شبکه اینترنت توانایی هدف قرار دادن گروههای بسیار مشخصی از افراد با حداقل اتلاف پوششی شبکه است.

طراحی پیام :
در نتیجه هدف قرار دادن دقیق و معین مخاطبان، پیامها را میتوان برای جذب نیازها و خواسته های مشخص مخاطبان مورد نظر، طراحی کرد.

قابلیت تعاملی :
ماهیت تعاملی شبکه اینترنت، باعث درگیری بیشتر مشتری میشود.

دسترسی به اطلاعات :
وقتی کاربران رایانه از یک سایت شبکه دیدن میکنند، میتوانند اطلاعات فراوانی نسبت به مشخصات محصول، اطلاعات خرید و غیره به دست آورند. همچنین میتوان اطلاعات جدید را فورا در اختیار مخاطبان قرار داد.

قابلیت فروش :
چون شبکه یک رسانه پاسخی مستقیم است، قابلیت انجام فروش در آن بسیار بالاست.

خلاقیت : 
طراحی مناسب یک سایت میتواند باعث جلب توجه مخاطبان و ایجاد علاقه نسبت به شرکت و محصولات آن شود.

توان بالقوه بازار :
با افزایش نفوذ رایانه های شخصی به خانوارها و افزایش آگاهی و علاقه نسبت به شرکت اینترنت، توان بالقوه بازار نیز افزایش خواهد یافت.
درجهان امروز و تجارت نوین، وب سایت نقش بسیار مهمی در موفقیت شما دارد. درعصراطلاعات مخاطبین و رقیبان شما فقط یک کلیک با شما فاصله دارند. هم اکنون در دنیا صدها میلیون نفر از اینترنت استفاده مینمایند. زمینه فعالیت شما هر چه میخواهد باشد، مسلما شما نمیتوانید به سادگی از این جمعیت صرفه نظر کنید.
به طور کلی، وب مکانی جهت حضورشما و تجارت شماست که ارزان وسریع می باشد، کاتالوگ یا اطلاعات شما همیشه در دسترس است،
شما می توانید ۲۴ ساعت در شبانه روز خدماتتان را ارائه دهید، ازترافیک وشلوغی شهرها به دورهستید، شما درمقابل بازار و تقاضای جهانی قرار دارید، ازبرخورد مستقیم بامشتری عصبانی خبری نیست، به راحتی و با سرعت می توانید پیامهایتان را انتقال دهید، شما می توانید هزینه های زیادی ازجمله پذیرش سفارشات، چاپ، نامه نگاری، پرسنل و … را کاهش دهید.
معماری اطلاعات، پایه واساس طراحی وساخت وب سایت می باشد. معماری اطلاعات ساختارکلی سایت است و در حکم نقشه اصلی آن می باشد. کلیه اجزاء از جمله صفحات و ارتباطاتشان، مطالب ومحتویات صفحات، فرمها، راهبری سایت، اینترفیس، گرافیک، تبادلات، کارکردها و… همگی برطبق آن ساخته میشوند.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶


محصولات مشابه
 • پیش بند آشپز خانه،پیش بند تبلیغاتی آشپز خانه

  پیش بند آشپز خانه،پیش بند تبلیغاتی آشپز خانه

  تولید و پخش انواع پیش **بند** **تبلیغاتی** با چاپ لوگوی شما در مدلها و رنگهای مختلف دارای پارچه ضد آب و دو لایه [پیش بند آشپز خانه](https://tolidaftabgir.ir/) محصولی با کیفیت و پر کاربرد در مدلهای متنوع و قابلیت اجرای چاپ

  تبلیغات اینترنتی تهران
 • طراحی و چاپ ساک دستی

  طراحی و چاپ ساک دستی

  طراحی و چاپ انواع ساک دستی های مقوایی و پارچه ای به صورت گلاسه 135 و 170و 250 همراه با سایز ها و ابعاد مختلف چاپ و لیست قیمت و ارسال سفارش کاملا آنلاین و رایگان در شرکت ایرانا برای دیدن نمونه کارها و همچنین استعلام قیمت و ارسال سفارش کاملا رایگان به وب سایت اینترنتی www.irprintgroup.com مراجعه فرمایید.

  تبلیغات اینترنتی اصفهان
 • نشریه مجازی آخرین اختراعات بین المللی

  نشریه مجازی آخرین اختراعات بین المللی

  آیا می دانید: • هر هفته در کشورهای مختلف حدود 3000 تا 8000 سند اختراع (بعنوان شاخص فناوری کشورها) منتشر می شود • بیشتر صنایع بدلیل عدم آگاهی (و نه تکنولوژی) از آخرین اختراعات از چرخه اقتصادی حذف می شوند • بازار هدف بیشتر اختراعات ایران نیست و شما مشکل حقوقی برای ساخت آنها در ایران ندارید • در دنیا بیشترین سهم اختراعات مربوط به شرکت های صنعتی و در ایران مربوط به محققان است • در هر هفته حدود یک ساعت زمان برای مطالعه اختراعات در یک حوزه تخصصی نیاز دارید • شما هم با مطالعه اختراعات می توانید مخترع شوید و از مزایای آن بهره مند شوید • بسیاری از اختراعات بسیار ساده هستند و مسیر تجاری سازی خیلی کوتاهی دارند • اختراعات ، اطلاعات فنی لازم برای مهندسی معکوس یک محصول را دارند • بیشتر اختراعات در ایران بدلیل عدم جستجوی اولیه دقیق، رد می شوند و اگر بدنبال: - راه اندازی واحد R&D با هزینه نصف حقوق یک کارگر - کاهش زمان لازم برای جستجوی محصولات جدید - شناسایی رقبا و مخترعین در سطح بین المللی - تعریف پایان نامه با موضوعات صنعتی-تجاری - سوژه کسب و کار برای تولید و خدمات - ایده های جدید برای توسعه محصول - نمایشگاه مجازی محصولات نوآورانه - ایده پردازی منظم در کل سال - مشاغل خانگی پردرآمد پس آخرین اختراعات و نوآوری های بین المللی را به صورت استاندارد و جزییات کامل از طریق ایمیل به صورت هفتگی از ما دریافت کنید.  52 ایمیل در هر سال  در 640 رشته صنعتی طبقه بندی شده استاندارد WIPO  با همکاری سازمان مالکیت فکری جهانی  هزینه بسیار کم و عدم نیاز به جستجو در پایگاه های مختلف  آشنایی با شرکت ها و مخترعین پیشرو بین المللی

  تبلیغات اینترنتی آذربایجان غربی
 • پاساژ اینترنتی شناسا

  پاساژ اینترنتی شناسا

  شرکت "مبتکران توسعه و تجارت شناسا"؛ مرجع جامع اطلاعات فروشندگان و تامین کنندگان لوازم یدکی خودرو اصل و خدمات مرتبط، ارائه کننده خدمات ذیل : • معرفی فروشندگان و تامین کنندگان لوازم یدکی خودرو اصل ( پاساژ اینترنتی شناسا ) • فروش هولوگرام • چاپ هولوگرام کد شناسه و کد رهگیری • فروش کد شناسا • ثبت اطلاعات تامین کنندگان در سامانه جامع تجارت • گارانتی قطعه • استعلام پیامکی • خدمات بیمه ( تکمیلی، عمر و ... ) • خدمات آموزشی ( برگزاری کلاس های آموزشی در خصوص مسائل و مشکلات موجود در صنف خودرو ) • خدمات حقوقی ( مشاوره تخصصی در رشته تخصصی ) نشانی : تهران، خیابان امیرکبیر، کوچه سراج الملک، بن بست دوم، بلوک A، واحد 310 شماره دفتر مرکزی : 021-33979008 واتس اپ : 0936-1593118 وب سایت : www.Shenasa.co.ir وب سایت فروش اینترنتی ( پاساژ اینترنتی شناسا ) : www.Shenasapasaj.ir پست الکترونیک : info@shenasa.co.ir تلگرام : T.me/Shenasa_co_ir اینستاگرام : Instagram.com/Shenasa_co لینکدین : www.Linkedin.com/in/Shenasa-Company

  تبلیغات اینترنتی تهران