جذابیت

 ۹ مورد که از لحاظ علمی، از جذابیت شما کم می‌کند
این تحقیق در خارج از کشور تهیه و ممکن است تفاوتهای فرهنگی مشهود باشد
 
 یک شرکت خصوصی راه‌های جذاب‌تر دیده شدن را در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر کرد. در این میان لباس زیبا و برخورد مودبانه از ساده ترین راهها میباشد
اما این سوال به سرعت در اذهان نقش می‌بندد که آیا کارهای خطایی وجود دارد که از جذابیت ما بکاهد؟  پاسخ قطعی به این سوال این است که بله دقیقا رفتارها و صفات غلطی وجود دارند که با انجام دادن آنها شما از جذابیت خود به شدت می‌کاهید.
 
لیست زیر را دنبال کنید  تا متوجه شوید چگونه ممکن است جذابیت خود را تخریب کنید.
 
 •  
     کمبود خواب
در سال ۲۰۱۰ محققان از افرادی که شب گذشته، ۸ ساعت کامل خوابیده بودند و همچنین افرادی که نزدیک به ۳۱ ساعت نخوابیده بودند؛ عکس‌هایی تهیه کردند. بدیهی است آن دسته از افراد که کمبود خواب داشتند خسته‌تر بودند اما علاوه بر این، آنان به عنوان افرادی غمگین و بیمار نیز تلقی می‌شدند.
 
 •  
     آب زیرکاه بودن
محققان چینی در یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ ٬ تصاویری از افراد را در مقابل مردان و زنانی قرار دادند که هیچکدام را از قبل نمی‌شناختند و بار اولی بود که آنان را می‌دیدند. برخی از تصاویر از سوی آنان افرادی شایسته و صادق و برخی دیگر شرور و به اصلاح عامیانه آب زیرکاه نام گرفتند و در نهایت مشخص شد افرادی که آب زیرکاه توصیف شده بودند از جذابیت کمتری برخوردار بودند. 
 
 •  
     ناموفق بودن در برقراری ارتباط غیرکلامی
با توجه به تحقیقی که در سال ۲۰۱۶ انجام شد، کسانی که در برقراری ارتباط غیرکلامی ناموفق هستند کمتر جلب توجه می‌کنند. در این تحقیق محققان نرم افزار دوستیابی جدیدی را طراحی کردند و پروفایل افراد را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت دریافتند کسانی که در عکس‌های پروفایلشان موقعیت‌های انقباضی داشته‌اند از جذابیت کمتری برخوردارند.
 
 •  
     اضطراب و حال پریشان
مطالعات در سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که در زنان هنگام استرس هورمونی به نام کورتیزول ترشح می‌شود که در این حالت آنان برای مردان کمتر جذاب تلقی میشوند. گرچه که این هورمون در مردان نیز ترشح می‌گردد اما درصد آن در زنان بیشتر است.
 
 •  
     بیش از حد خوشحال بودن یا بیش از حد مغرور بودن
با وجود اینکه غرور به‌طور معمول در مردان جذاب است، اما بلعکس غرور بیش از حد در دختران از جذابیت آنان می‌کاهد. در سال ۲۰۱۱ محققان آزمایشی را بر روی بیش از ۱۰۰۰ نفر انجام دادند و  در آن عکس‌هایی از افراد مختلف و جنس مخالف را به آنان نشان می‌دادند و از آنان می‌پرسیدند کدامیک جذاب ترند. نتایج نشان داد مردان، زنانی را جذاب خطاب می‌کردند که نگاه شادی داشتند و حداقل غروری در چهره‌ی آنان نمایان بود. اما از سوی دیگر زنان٬ مردانی را جذاب‌تر می‌نامیدند که نگاه مغرورانه‌تری داشتند.
 
 •  
     ضعف در حس شوخ طبعی
طبق مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۹ انجام شد کسانی که در کل شوخ طبع یا حتی دارای یک حس طنز متوسط بودند از جذابیت بیشتری برخوردار شده بودند. این مطالعه نشان داد که این حس در زنان و مردان به یک اندازه تاثیرگذار است.
 
 •  
     تنبلی
در یک آزمایش، محققان در شش هفته از دانش آموزان خواستند تا با توجه به ویژگی‌های شخصیتی همکلاسی‌های مختلفشان به آنان رای بدهند. پس از تجزیه و تحلیل نتایج آنان دریافتند که حتی دانش آموزانی که تنبلی به میزان متوسطی داشته‌اند در نظر دوستانشان از کمتر جذابیتی  برخوردار بودند.
 
 •  
     استفاده از عطرهای خیلی معمول و یا خیلی متفاوت
علم ثابت کرده است که بشر بطور ذاتی به دنبال یافتن افرادی که از عطرهای بیش از حد متفاوت استفاده می‌کنند٬ نیست. طبق مطالعه‌ای بر افراد که در سال ۲۰۰۶ صورت گرفت و در آن افراد با رایحه‌های بعضا شبیه به هم و بعضا خیلی متفاوت و معمول و … در کنار یک دیگر بودند. محققان دریافتند افرادی که عطرهای شبیه به هم و یا خیلی متفاوتی داشتند کمتر به سمت یکدیگر برای برقراری رابطه جذب می‌شدند.
 
 •  
     عدم صداقت
 اگر فکر می‌کنید که با به زبان آوردن دروغی درباره‌ی سن و یا درآمدتان بهتر  بنظر می‌رسید، سخت در اشتباهید. نحقیقات نشان می‌دهد که عدم صداقت برای مردان و زنان در اکثر موارد ناخوشایند است و بالعکس صداقت از معیارهایی است که فرد مقابل را دوست داشتنی و جذاب‌تر نشان می‌دهد. همانطور که پیداست صداقت از ویژگی‌هایی است که اثر قابل توجهی بر میزان جذابیت افراد دارد.

مرجع : متحدپرچ
۳۱ خرداد ۱۳۹۶


محصولات مشابه
 • دیکشنری پیشرفته لانگ من

  دیکشنری پیشرفته لانگ من

  دیکشنری پیشرفته لانگ من Longman Advanced Learner’s Dictionary 5th Edition - ارسال به مناطق 22 گانه تهران رایگان وضعیت: - اورجینال - صحافی عالی و با کیفیت - گراماژ خوب ورق ها - چاپ با کیفیت و تمیز - کاملا سالم و بدون خط و خش و تا خوردکی - هیچی داخلش نوشته نشده - زیر قیمت کتابفروشی ها مشخصات: - انگلیسی به انگلیسی - ویرایش پنجم - همراه با DVD برنامه اورجینال - به همراه تصاویررنگی - چاپ شده در چین - گرآورنده و ویراستار: Cambridge University دلیل فروش: - مهاجرت کردن

  فرهنگی تهران
 • تولید و پخش محصولات فرهنگی فدک

  تولید و پخش محصولات فرهنگی فدک

  تولید و عرضه محصولات فرهنگی انواع ساعت رومیزی و دیواری مذهبی انواع آویز مذهبی انواع تابلوی معرق انواع تقدیرنامه انواع رحل قرآن و ...... مناسب برای هدایای فرهنگی سازمانها و دانشگاه‌ها جوایز مدارس، مساجد و کانون‌های فرهنگی مذهبی دارالقرآن و مجموعه های فرهنگی با آیدی زیر در کانالهای تلگرام، سروش و ایتا ما را دنبال کنید: decorfadak@

  فرهنگی قم
 • انجام پایان نامه دانشجویی با spss

  انجام پایان نامه دانشجویی با spss

  تحلیگر ما با توجه به سابقه ای طولانی خود می تواند پایان نامه های دانشجویی شما را در زمینه ی آماری با نرم افزار spss به انجام رساند که انجام آنها کاملا مطابق با در خواست شما می باشد. تاکنون توانسته ایم پایان نامه های آماری و پروژه های دانشجویی متفاوتی را به مراجعان تحویل دهیم که هر یک از آنها به نوبه ی خود از بهترین نوع معرفی شده اند همین امر به ما این قابلیت را عطا نموده تا بتوانیم به طرق مختلف به انجام پایان نامه های شما بپردازیم. استفاده از تمامی نرم افزار ها به ویژه نرم افزار تحلیلی spss در حیطه ی تخصصی ما می باشد که انجام تمامی فرایند تحلیلی پایان نامه های شما کاملا تضمینی بوده و البته شما این اطمینان را پیدا خواهید کرد که بهترین نوع پروژه را دریافت نموده اید. مدت زمان انجام پایان نامه ها کاملا متناسب می باشد و وجه پرداختی به عنوان حق الزحمه نیز مناسب بوده بنابراین شما نگرانی در این موضوع نخواهید داشت. شما می توانید بهترین پایان نامه ی آماری را با spss دارا باشید البته اگر انجام آن را به متخصص خود واگذار کنید. 09919268678

  فرهنگی مازندران
 • محراب پیش ساخته ، محراب چوبی ، تجهیزات نمازخانه

  ** طراحی ، اجرا و فروش دکوراسیون و تجهیزات مذهبی و نمازخانه توسط مجموعه فرهنگی هنری هنگام ** این تجهیزات در سه گروه، به صورت زیر طبقه بندی می شوند : گروه اول : دکوراسیون سنتی اعم از انواع محراب در مدل های گوناگون با قابلیت جابجا کردن آنها ، انواع کتیبه ، ده ضلعی اسماء الله ، قاب ستون ( طرح اجر سه سانتی متری ) ، قاب های ( دعای فرج ، تعقیبات ، ادعیه و نام های مبارک چهارده معصوم ع ) ، پارتیشن سنتی در مدل ها ی متنوع به صورت ثابت و قابل حرکت و دیوار پوش در طرح های مختلف و انواع سر درب . گروه دوم : تجهیزات مربوط به کتابهای نمازخانه شامل : قرآن و رحل مخصوص ، نهج البلاغه ، مفاتیح الجنان ، صحیفه سجادیه ، رساله مراجع مختلف ، دعاهای کوچک گروه سوم : تجهیزات نمازخانه ای شامل : فرش سجاده ای ، کتابخانه ، جاکفشی ، تریبون ، جامهری های فلزی و ایستاده یا کتابخانه ای ، چادر و عبای نماز ، تخته وایت برد همراه پایه فلزی ، عطرپاش خودکار ، جانماز متری ، جاروبرقی صنعتی ، پرده های لور دراپه و جداکننده بخش خواهران و برادران ، منبر ، ساعت اذان گوی دیجیتال ، تابلو نشان دیجیتال . گروه چهارم :تجهیزات مربوط به سیستم صوتی نمازخانه آمپلی فایر ( Amplifier ) ، میکروفون معمولی و یقه ای ، باند ، پایه میکروفون و ... زیبایی و شکیل بودن نمازخانه ها از لحاظ معماری و طرح های اسلامی بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که : 1- می تواند عامل مهم و تاثیر گذاری در جذب و گرایش جوانان به مکان های عبادی باشد . 2- با ایجاد یک محیط معنوی و روح بخش در مسجد ها و نمازخانه و سایر فضاهای عبادی و مذهبی میتوان روحانیت و معنویت خاصی را به حاضران در آن محیط ها انتقال داد . 3- برای کسب بالاترین و تاثیر گذارترین جایگاه فرهنگی در ادارات و سازمان ها داشتن نمازخانه ای زیبا امری ضروری محسوب میشود . بنابراین بهتر است برای رسیدن به این اهداف و تجهیز بهتر نمازخانه از مناسب ترین مکان ها و لوازم استفاده گردد . همچنین این مجموعه آمادگی خود را جهت همکاری و تجهیز نمازخانه مکان های مختلف مانند اداره ها ، ارگان ها و ... اعلام میدارد .

  فرهنگی تهران