جذابیت

جذابیت  ۹ مورد که از لحاظ علمی، از جذابیت شما کم می‌کند
این تحقیق در خارج از کشور تهیه و ممکن است تفاوتهای فرهنگی مشهود باشد
 
 یک شرکت خصوصی راه‌های جذاب‌تر دیده شدن را در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر کرد. در این میان لباس زیبا و برخورد مودبانه از ساده ترین راهها میباشد
اما این سوال به سرعت در اذهان نقش می‌بندد که آیا کارهای خطایی وجود دارد که از جذابیت ما بکاهد؟  پاسخ قطعی به این سوال این است که بله دقیقا رفتارها و صفات غلطی وجود دارند که با انجام دادن آنها شما از جذابیت خود به شدت می‌کاهید.
 
لیست زیر را دنبال کنید  تا متوجه شوید چگونه ممکن است جذابیت خود را تخریب کنید.
 
 •  
     کمبود خواب
در سال ۲۰۱۰ محققان از افرادی که شب گذشته، ۸ ساعت کامل خوابیده بودند و همچنین افرادی که نزدیک به ۳۱ ساعت نخوابیده بودند؛ عکس‌هایی تهیه کردند. بدیهی است آن دسته از افراد که کمبود خواب داشتند خسته‌تر بودند اما علاوه بر این، آنان به عنوان افرادی غمگین و بیمار نیز تلقی می‌شدند.
 
 •  
     آب زیرکاه بودن
محققان چینی در یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ ٬ تصاویری از افراد را در مقابل مردان و زنانی قرار دادند که هیچکدام را از قبل نمی‌شناختند و بار اولی بود که آنان را می‌دیدند. برخی از تصاویر از سوی آنان افرادی شایسته و صادق و برخی دیگر شرور و به اصلاح عامیانه آب زیرکاه نام گرفتند و در نهایت مشخص شد افرادی که آب زیرکاه توصیف شده بودند از جذابیت کمتری برخوردار بودند. 
 
 •  
     ناموفق بودن در برقراری ارتباط غیرکلامی
با توجه به تحقیقی که در سال ۲۰۱۶ انجام شد، کسانی که در برقراری ارتباط غیرکلامی ناموفق هستند کمتر جلب توجه می‌کنند. در این تحقیق محققان نرم افزار دوستیابی جدیدی را طراحی کردند و پروفایل افراد را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت دریافتند کسانی که در عکس‌های پروفایلشان موقعیت‌های انقباضی داشته‌اند از جذابیت کمتری برخوردارند.
 
 •  
     اضطراب و حال پریشان
مطالعات در سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که در زنان هنگام استرس هورمونی به نام کورتیزول ترشح می‌شود که در این حالت آنان برای مردان کمتر جذاب تلقی میشوند. گرچه که این هورمون در مردان نیز ترشح می‌گردد اما درصد آن در زنان بیشتر است.
 
 •  
     بیش از حد خوشحال بودن یا بیش از حد مغرور بودن
با وجود اینکه غرور به‌طور معمول در مردان جذاب است، اما بلعکس غرور بیش از حد در دختران از جذابیت آنان می‌کاهد. در سال ۲۰۱۱ محققان آزمایشی را بر روی بیش از ۱۰۰۰ نفر انجام دادند و  در آن عکس‌هایی از افراد مختلف و جنس مخالف را به آنان نشان می‌دادند و از آنان می‌پرسیدند کدامیک جذاب ترند. نتایج نشان داد مردان، زنانی را جذاب خطاب می‌کردند که نگاه شادی داشتند و حداقل غروری در چهره‌ی آنان نمایان بود. اما از سوی دیگر زنان٬ مردانی را جذاب‌تر می‌نامیدند که نگاه مغرورانه‌تری داشتند.
 
 •  
     ضعف در حس شوخ طبعی
طبق مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۹ انجام شد کسانی که در کل شوخ طبع یا حتی دارای یک حس طنز متوسط بودند از جذابیت بیشتری برخوردار شده بودند. این مطالعه نشان داد که این حس در زنان و مردان به یک اندازه تاثیرگذار است.
 
 •  
     تنبلی
در یک آزمایش، محققان در شش هفته از دانش آموزان خواستند تا با توجه به ویژگی‌های شخصیتی همکلاسی‌های مختلفشان به آنان رای بدهند. پس از تجزیه و تحلیل نتایج آنان دریافتند که حتی دانش آموزانی که تنبلی به میزان متوسطی داشته‌اند در نظر دوستانشان از کمتر جذابیتی  برخوردار بودند.
 
 •  
     استفاده از عطرهای خیلی معمول و یا خیلی متفاوت
علم ثابت کرده است که بشر بطور ذاتی به دنبال یافتن افرادی که از عطرهای بیش از حد متفاوت استفاده می‌کنند٬ نیست. طبق مطالعه‌ای بر افراد که در سال ۲۰۰۶ صورت گرفت و در آن افراد با رایحه‌های بعضا شبیه به هم و بعضا خیلی متفاوت و معمول و … در کنار یک دیگر بودند. محققان دریافتند افرادی که عطرهای شبیه به هم و یا خیلی متفاوتی داشتند کمتر به سمت یکدیگر برای برقراری رابطه جذب می‌شدند.
 
 •  
     عدم صداقت
 اگر فکر می‌کنید که با به زبان آوردن دروغی درباره‌ی سن و یا درآمدتان بهتر  بنظر می‌رسید، سخت در اشتباهید. نحقیقات نشان می‌دهد که عدم صداقت برای مردان و زنان در اکثر موارد ناخوشایند است و بالعکس صداقت از معیارهایی است که فرد مقابل را دوست داشتنی و جذاب‌تر نشان می‌دهد. همانطور که پیداست صداقت از ویژگی‌هایی است که اثر قابل توجهی بر میزان جذابیت افراد دارد.

مرجع : متحدپرچ
1396/3/31
اطلاعات تماس
نامرضا تدین
تلفن۲۱-۶×××۳۳۱۲callتماس بگیرید
همراه۰۹۱۲×××۵۸۲۹callتماس بگیرید
وبسایت
استانتهران
آدرسمیدان حسن آباد - خیابان امام خمینی ره - جنب بیمارستان سینا - کوچه میرزایی - پلاک 49 - شرکت متحدپرچ


محصولات مشابه