چاپ و نشر کتاب

توصیه‌هایی برای انتخاب اسم کتاب
اگرچه انتخاب نام مناسب برای کتاب تاثیر زیادی روی فروش آن دارد، ولی از تاثیر عوامل دیگری مانند موضوع کتاب، محتوای آن، طرح جلد و صفحه‌آرایی، چاپ، بازاریابی و فروش هدفمند و شهرت نویسنده نباید غافل شد.
انتخاب یا پیشنهاد نام برای کتاب کار سختی است. یک نام خوب برای کتاب باید هم بتواند پیام کتاب را به‌خوبی به مخاطبان منتقل کند، هم آن‌ها را برای خرید کتاب ترغیب کند و بر فروش آن بیفزاید؛ به همین دلیل بیشتر نویسند‌ه‌ها هنگام انتخاب نام کتاب دچار چالش سختی می‌شوند.
1- بهتر است نامی که انتخاب می‌کنید هم توجه‌ها را برانگیخته کند و هم کمی خاص باشد. برای مثال: چون صدها کتاب در مورد مدیریت زمان نوشته شده بود، برایان تریسی با انتخاب نام «قورباغه‌ات را قورت بده» باعث شگفتی و کنجکاوی مخاطبانش شد و این کتاب مدت‌ها در فهرست کتاب‌های پرفروش قرار گرفت.
2- در کنار قانون قبلی قاعده دیگری هم برای انتخاب نام کتاب هست که می‌گوید: اگر شما نخستین کتاب را در یک زمینه تالیف کرده‌اید، خیلی سر راست اسم اصلی همان موضوعی که کتاب درباره آن است را برای نامش استفاده کنید. کتاب «بینـدیشیـد و ثروتمند شوید» حدود 80 سال است که نام این کتاب در فهرست کتاب‌های  پرفروش کسب‌وکار دیده می‌شود.
3-مخاطبتان را در نام کتاب بیاورید. کتاب معمای ثروت یک معلم ساده راز موفقیت یک بانکدار
4-از جادوی اعداد غافل نشوید. 100 مهارت موثر در بازاریابی، 1401 غلط املایی رایج
۱۸ تیر ۱۴۰۲


محصولات مشابه