آشنایی با دیوار آتش (فایروال)

 دیوار آتش (فایروال) چیست ؟

در صورت دسترسی سایرین به سیستم شما ، رایانه شما دارای استعداد بمراتب بیشتری در مقابل انواع تهاجمات می باشد .  شما می توانید با استفاده و نصب یک فایروال ، محدودیت لازم در خصوص دستیابی به کامپیوتر و اطلاعات را فراهم نمائید .
فایروال چه کار می کند ؟
فایروال ها حفاظت لازم در مقابل مهاجمان خارجی را ایجاد  و  یک لایه و یا پوسته حفاظتی پیرامون کامپیوتر و یا شبکه را در مقابل کدهای مخرب و یا ترافیک غیرضروری اینترنت ، ارائه می نمایند . با بکارگیری فایروال ها ، امکان بلاک نمودن داده از مکانی خاص  فراهم می گردد . امکانات ارائه شده توسط یک فایروال برای کاربرانی که همواره به اینترنت متصل و از امکاناتی نظیر DSL و یا مودم های کابلی استفاده می نمایند ، بسیار حیاتی و مهم می باشد.

چه نوع فایروال هائی وجود دارد ؟

فایروال ها به دو شکل  سخت افزاری ( خارجی ) و نرم افزاری ( داخلی ) ، ارائه می شوند  . با اینکه هر یک از مدل های فوق دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند ، تصمیم در خصوص استفاده از یک فایروال بمراتب مهمتر از تصمیم در خصوص نوع فایروال است .
    فایروال های سخت افزاری : این نوع از فایروال ها که به آنان فایروال های شبکه نیز گفته می شود ، بین کامپیوتر شما (و یا شبکه) و کابل و یا خط DSL  قرار خواهند گرفت . تعداد زیادی از تولید کنندگان و برخی از مراکز ISP دستگاههائی با نام "روتر" را ارائه می دهند که دارای یک فایروال نیز می باشند . فایروال های سخت افزاری در مواردی نظیر حفاظت چندین کامپیوتر مفید بوده و یک سطح مناسب حفاظتی را ارائه می نمایند( امکان استفاده از آنان به منظور حفاظت یک دستگاه کامپیوتر نیز وجود خواهد داشت ) . در صورتی که شما صرفا" دارای یک کامپیوتر پشت فایروال می باشید و یا این اطمینان را دارید که سایر کامپیوتر های موجود بر روی شبکه نسبت به نصب تمامی patch ها ، بهنگام بوده و عاری از ویروس ها و یا کرم ها می باشند ، ضرورتی به  استفاده از یک سطح اضافه حفاظتی (یک نرم افزار فایروال ) نخواهید داشت . فایروال های سخت افزاری ، دستگاههای سخت افزاری مجزائی می باشند که دارای سیستم عامل اختصاصی خود می باشد . بنابراین بکارگیری آنان باعث ایجاد یک لایه دفاعی اضافه در مقابل تهاجمات می گردد .
    فایروال های نرم افزاری : برخی از سیستم های عامل دارای یک فایروال تعبیه شده درون خود می باشند . در صورتی که سیستم عامل نصب شده بر روی کامپیوتر شما دارای ویژگی فوق می باشد ، پیشنهاد می گردد که آن را فعال نموده تا یک سطح حفاظتی اضافی در خصوص ایمن سازی کامپیوتر و اطلاعات ، ایجاد گردد .(حتی اگر از یک فایروال خارجی یا سخت افزاری استفاده می نمائید). در صورتی که سیستم عامل نصب شده بر روی کامپیوتر شما دارای یک فایروال تعیبه شده نمی باشد ، می توان اقدام به تهیه یک فایروال نرم افزاری کرد . با توجه به عدم اطمینان لازم در خصوص دریافت نرم افزار از اینترنت با استفاده از یک کامپیوتر محافظت نشده ، پیشنهاد می گردد برای نصب فایروال از CD و یا DVD مربوطه استفاده گردد .

نحوه پیکربندی بهینه یک فایروال به چه صورت است ؟

اکثر محصولات فایروال تجاری ( هم سخت افزاری و هم نرم افزاری ) دارای امکانات متعددی بمنظور پیکربندی بهینه می باشند . با توجه به تنوع بسیار زیاد فایروال ها ، می بایست به منظور پیکربندی بهینه آنان به مستندات ارائه شده ، مراجعه تا مشخص گردد که آیا تنظمیات پیش فرض فایروال نیاز شما را تامین می نماید یا خیر ؟ . پس از پیکربندی یک فایروال یک سطح امنیتی و حفاظتی مناسب در خصوص ایمن سازی اطلاعات انجام شده است . لازم است به این موضوع مهم اشاره گردد که پس از پیکربندی یک فایروال نمی بایست بر این باور باشیم که سیستم ما همواره ایمن خواهد بود . فایروال ها یک سطح مطلوب حفاظتی را ارائه می نمایند ولی هرگز عدم تهاجم به سیستم شما را تضمین نخواهند کرد . استفاده از فایروال به همراه سایر امکانات حفاظتی نظیر نرم افزارهای آنتی ویروس و رعایت توصیه های ایمنی می تواند یک سطح مطلوب حفاظتی را برای شما و شبکه شما بدنبال داشته باشد.

منبع

۱۷ بهمن ۱۳۹۴


محصولات مشابه
 • نرم افزار فروش و حسابداری شیوا نسخه صندوق فروشگاهی مکانیزه

  نرم افزار فروش و حسابداری شیوا نسخه صندوق فروشگاهی مکانیزه

  شماره مجوز : 86010011 مرجع صادر کننده : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 0 تا 100 اجرای ماده 169 قانون مالیاتهای مستقیم  *تعریف اشخاص و کارت اطلاعات اشخاص  *تعریف کالا در دو نوع (کالا و خدمات)  *امکان ایجاد طبقه بندی کالا و نقطه سفارش انبار  *امکان تعریف دو نوع واحد سنجش برای هر کالا  *تعریف حساب های بانکی  *ثبت عملیات چک های وارده و صادره  *ثبت عملیات تراکنش نقدی و نسیه  *صدور فاکتور خرید و فروش و مرجوعی ها و...  *اضافه کردن هر متن دلخواه در گزارشات  * امکان ایجاد دوره مالی متفاوت  *تعریف کلمات میانبر برای دسترسی سریعتر  *جست وجوی پیشرفته از کالا ها و اشخاص  *امکان استفاده از نام های مجزا برای کالا و طرف حساب ها در گزارشات  *امکان تهیه پرینت به صورت فیش پرینت  *ارائه بیش از 30 نوع گزارش متنوع ( صورت حساب ها- مانده حساب- موجودی انبار کاردکس کالا- گزارش روزانه و.......)  *امکان اتصال به ترازوهای دیجیتال  محاسبه خودکار مالیات ارزش افزوده  *امکان استفاده از ماشین حساب راس گیر  *امکان پرینت بر روی لیبل در دستگاه لیبل  *گزارش سود نقطه ای حاصل از فروش کالاها  *امکان ثبت هزینه ها و تخفیفات در هر فاکتور  *امکان استفاده از دستگاه بار کد خوان  *استفاده از مرورگر اسناد کالا  *در نظر گرفتن سه نوع وضعیت (چک نویس- ثبت-بایگانی) برای فاکتورها  *کنترل حساب های نقدی، بانک، استاد دریافتنی، بدهکاران، بستانکاران، درآمد و هزینه ها و....  *ورود، اصلاح و حذف عملیات فقط در یک پنجره  *ثبت، ویرایش و نمایش تمامی عملیات مالی یک روز  *گزارش از چک های صادره و وارده  *اتصال به دستگاه های کارت خوان وثبت اتوماتیک تراکنش آنها و تعداد زیادی گزارشات متنوع دیگر.....  *یکسال پشتیبانی رایگان

  نرم‌افزار تهران
 • راه اندازی باشگاه مشتریان - قیمت نرم افزار باشگاه مشتریان

  راه اندازی باشگاه مشتریان - قیمت نرم افزار باشگاه مشتریان

  اگر مشتریان کسب و کار شما برایتان دارای اهمیت باشند و دنبال راهکاری برای وفادار کردن و ماندگاری مشتریان خود، توسعه ارتباط با مشتریان هستید، بهترین راه حل برای شما تهیه یک نرم افزار باشگاه مشتریان می باشد. میزان موفقیت شما در تجارت و کسب و کارتان را مشتری ها تعیین می کنند. میزان رقبا، تنوع کالاها و ... باعث می شود که یک تمایز را ایجاد کنید. نرم افزار باشگاه مشتریان یک نرم افزار هوشمند با امکانات گسترده می باشد و شما میتوانید شخصی سازی نرم افزار را هم درخواست کنید. هوشمند بودن در کنار برنامه ریزی منظم و پیوسته فرآیند مدیریت مشتریان را توسط نرم افزار ها ساده سازی کرده است . از جمله: تعریف مشتریان جدید تعریف کارتابل برای مشتریان در سایت و تخصیص نام کاربری و رمز عبور گروه بندی کردن مشتریان امکان تعیین میزان وفاداری مشتری بر اساس میزان خرید، تعداد خرید، تعداد دفعات خرید و ... ارایه promotion های خاص به مشتریان در جهت ترغیب مشتری تعیین مجوز ها برای افراد و گروه ها امکان امتیاز دهی به مشتریان بر اساس میزان و تعداد خرید تعیین نحوه پرداخت مشتریان (تعیین درصد تسویه که چه میزان از اعتبار چه میزان نقدی پرداخت شود. ) تعیین پراخت مشتریان به صورت اقساط امکان رتبه بندی مشتریان (طلایی؛نقره ای؛ برنزی؛...) برمبنای امتیازات داده شده به صورت اتوماتیک دارای پنل پیامک (ارسال پیامک های مناسبتی ، اطلاعیه ها و ... ) امکان ثبت پیشنهادات و انتقادات داشبورد برای نمایش نمودار (فروش ها به صورت روزانه، هفتگی و ...) گزارشگیری به شکل های مختلف نرم افزار لویالتی - نرم افزار باشگاه مشتریان - نرم افزار وفادار کردن مشتری - امکانات نرم افزار باشگاه مشتریان - قیمت نرم افزار باشگاه مشتریان - فروش نرم افزار باشگاه مشتریان - سیستم باشگاه مشتریان http://cardco.ir/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86/ چاپ کارت هدیه و تخفیف پی وی سی https://coico.ir/discount-card/ برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره برای تهیه نرم افزار متناسب با کسب و کار شما با قیمت عالی و محیط کاربری آسان با شماره 02166969893 تماس بگیرید تا همکاران راهنمایی لازم برای تمام شهروندان تهران و شهرستان ها به عمل آورند.

  نرم‌افزار تهران
 • نرم افزار حسابداری ایرانیان تراز

  نرم افزار حسابداری ایرانیان تراز

  نرم افزار حسابداری ایرانیان تراز مناسب برای تمام اصناف (فروشگاهی،رستوران،خدماتی،شرکتی،پیمانکاری،املاکی،صرافی،حقوق و دستمزد،حق العمل، تولیدی) با بهترین پشتیبانی، بسیار فعال ،پشتیبانی به صورت تلفنی،حضوری و اینترنتی دارای ویژگی های منحصر به فرد ،آپدیت های رایگان،دمو یکماهه رایگان،طراحی فاکتور برای شما به صورت رایگان،فیلم های اموزشی کاربری بسیار راحت با ما میتوانید راحت ترین و اسان ترین نرم افزار حسابداری را امتحان کنید شما میتوانید برنامه را از داخل سایت دانلود و به صورت رایگان 30 روز از تمامی امکانات ان استفاده نمایید با ما همراه شوید

  نرم‌افزار اصفهان
 • تعمیر Soren T Lyngso - PIACS DC برند FLSmidth

  تعمیر Soren T Lyngso - PIACS DC برند FLSmidth

  تعمیر تجهیزات الکترونیکی الکتروفیلتر کارخانجات سیمان تعمیرات دستگاه کنترلر پیاکس Soren T Lyngso - PIACS DC برند FLSmidth دستگاه الکتروفیلتر پیاکس تعمیر کارت A13 PIACS DC دستگاه الکتروفیلتر پیاکس تعمیر کارت A12 PIACS DC دستگاه الکتروفیلتر پیاکس تعمیر EWU010 VENTOMATIC FLSmidth تعمیر SMART PULSE CONTROLLER تعمیر ES3000 تعمیر MEC III HAVER تعمیر Display HAVER & BOECKER , ... با قیمت مناسب تنها شرکت ایرانی تعمیرکننده دستگاه الکتروفیلتر FLSmidth شرکت ره آورد اندیشه الکترونیک تلفن 26410402-021 www.rahavardelectronic.com

  نرم‌افزار تهران