طرز تهیه بستنی توت فرنگی خانگی با ثعلب و بدون دستگاه

بدون هیچ شکی، گرما تابستان با وجود بستنی توت فرنگی، قابل تحمل و خوشمزه‌تر خواهد بود. توت فرنگی پایه و اساس این بستنی با طعم میوه توت فرنگی بوده و به دلیل محبوبیت بالای آن بیستمین روز از ماه می میلادی به نام این بستنی نام‌گذاری شده است. بستنی در گروه خوراکی‌های بدون مزر سنی بوده و اشخاص در هر سنی علاقه خاصی به مصرف آن دارند. مهارت آشپزی خود را با تهیه بستنی توت فرنگی بدون مواد نگهدارنده، باکیفیت و سالم به رخ دیگران بکشید.

استفاده از ثعلب به کش‌ار شدن بستنی کمک کرده و مزه میل بستنی توت فرنگی را دوچندان افزایش خواهد داد. در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با طرز تهیه انواع بستنی توت فرنگی با ثعلب و بدون آن، جمع‌آوری کرده و در اختیار شما قرار خواهیم داد.
 

برای خرید بستنی عمده از جمله بستنی سنتی لیوانی وانیلی زعفرانی، بستنی حصیری و انواع بستنی لیتری به سایت ما مراجعه کنید.
 


ثعلب چیست؟

ثعلب گیاهی چندین ساله، با برگ‌های سبز و پهن و گل‌های به رنگ بنفش و سفید بوده و این گیاه از اواخر فروردین تا اواخر خرداد گل خواهد داد. ریشه ثعلب به‌خاطر داشتن نشاسته، در بستنی سازی کاربرد بسیار دارد. همچنین ریشه آن را ابتدا خشک و بعد پودر خواهند کرد. طبع گیاه ثعلب، گرم و تر بوده و  پودر ثعلب و دم کرده آن، به‌دلیل خواص اعجاب‌انگیزش مورد مصرف دارویی نیز قرار خواهد گرفت.
از ثعلب در هنگام تولید بستنی سنتی ایرانی، بوزا (بستنی عربی)، ترکی (بستنی داندورما) و یونانی (بستنی کایماکی) استفاده شده و مواد نشاسته‌ای موجود در ثعلب، سبب کشدار شدن بستنی خواهد شد. از دیگر خواص پرکاربرد ثعلب، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • درمان مشکلات گوارشی
 • جلوگیری از ریزش مو
 • رفع مشکل نازایی در زنان
 • مناسب برای کم خونی

طرز تهیه بستنی توت فرنگی با ثعلب

دستور تهیه بستنی خانگی توت فرنگی با ثعلب راحت است. نشاسته موجود ثعلب، در ایجاد فرم و حالت کشدار شدن بستنی کمک بسیار خواهد کرد. بنابراین اگر قصد درست کردن یک بستنی خانگی توت فرنگی که شباهت بسیار به بستنی‌های موجود در بازار را دارید؛ وجود ثعلب مهم و ضروری است. همچنین ثعلب بر قوام بخشیدن بستنی نیز کمک زیادی به شما خواهد کرد. در نتیجه وجود ثعلب و اهمیت آن در زمان تهیه بستنی بر کسی پوشیده نیست.
یکی از ساده‌ترین دسر‌ها، تهیه بستنی توت فرنگی خانگی است. به‌کمک توت فرنگی و میزان دقیق ثعلب در طرز تهیه یک بستنی خوش طعم، مهارت آشپزی خود را به‌رخ دوستان خود کشیده و در ذهن آن‌ها خاطره دل‌انگیزی از مهمانی خانه خود ایجاد کنید.

مواد اولیه تهیه بستنی توت فرنگی با ثعلب

تهیه بستنی توت فرنگی خانگی به‌عنوان دسر در فصل تابستان به­خاطر وجود این میوه، به‌­صرفه است. زیرا در دیگر فصل‌های سال توت فرنگی موجود در بازار گلخانه‌ای بوده و قیمت آن بسیار است. مواد اولیه تهیه بستنی خوشمزه توت فرنگی شامل موارد زیر است:
 • شیر: 1 لیوان
 • شکر: 60 گرم
 • توت فرنگی: 500 گرم
 • ثعلب: 1 قاشق مربا خوری
 • خامه: 100 گرم
مواد اولیه بستنی خانگی توت فرنگی را آماده کرده و بعد وارد مرحله تهیه آن شوید. مراحل آماده‌سازی جهت تهیه بستنی توت فرنگی عبارت است از:
 1. توت فرنگی‌‌ها را شسته و خرد کنید.
 2. سه قاشق از شکر را با توت فرنگی مخلوط کرده و بر روی شعله گاز بپزید.
 3. توت فرنگی پخته شده را با مخلوط کن، پوره کنید.
 4. شیر را بر روی گاز قرار داده و گرم کنید.
 5. در این زمان مخلوط شکر و ثعلب را در سه مرحله به شیر اضافه کنید. سرعت عمل هم زدن شما، در این زمان بسیار اهمیت دارد.
 6. زمانی که شیر کشدار شد، از روی حرارت بردارید.
 7. در ظرف بزرگی تمام مواد را با هم خوب مخلوط کنید.
 8. ظرف حاوی مواد بستنی را در فریزر قرار دهید.
 9. هر نیم ساعت از فریزر خارج کرده و با قاشق هم بزنید. این عمل را 5 بار انجام دهید.
 10. 24 ساعت در یخچال قرار دهید تا بستنی کاملا سفت شود.
بستنی شما آماده سرو است. نوش جان!

طرز تهیه بستنی توت فرنگی بدون ثعلب

پایه و اساس بستنی سنتی ایرانی، ثعلب است. اما در سال‌های اخیر، به‌خاطر پیدا نکردن ثعلب اصل، استفاده از آن در بستنی کمتر شده است. شاید در ذهن شما این مسئله شکل بگیرد که حذف ثعلب سبب عدم کشدار شدن بستنی، خواهد شد. باید بگوییم به‌کمک خامه، شیر، زرده تخم مرغ، عسل و حتی گاهی نشاسته می‌توان به یک بستنی با فرم کشدار رسید. بستنی یک دسر فوق‌العاده خوشمزه و پرطرفدار در میان خانواده‌های ایرانی است.
طعم بستنی‌های خانگی بدون وجود ثعلب، با بستنی‌‌های بازار متفاوت بوده و به همین دلیل از سوی اعضا خانواده بسیار مورد استقبال قرار خواهد گرفت. در نتیجه برای یکبار هم که شده، به تهیه بستنی توت فرنگی خانگی بدون ثعلب پرداخته و خانواده خود را خوشحال کنید.

مواد اولیه تهیه بستنی توت فرنگی خانگی بدون ثعلب

در مهمانی‌ها و برای خوشحال کردن آن‌ها، بستنی توت فرنگی آماده کرده و مهارت آشپزی خود در تهیه بستنی بدون ثعلب به همه نشان دهید. مواد اولیه برای تهیه بستنی توت فرنگی خانگی بدون ثعلب عبارت است از:
 • پودر شکر 50 گرم
 • وانیل نصف قاشق چای­خوری
 • توت فرنگی 150 گرم
 • شیر یک و نیم لیوان
 • زرده تخم مرغ 3 عدد

نحوه آماده سازی و تهیه بستنی توت فرنگی خانگی بدون ثعلب

پس از تهیه مواد اولیه جهت طرز تهیه بستنی خانگی توت فرنگی بدون ثعلب، وارد مرحله آماده‌سازی خواهید شد. مراحل آماده­سازی بستنی بدون ثعلب توت فرنگی عبارت است از:
 1. شیر را بر روی حرارت شعله گاز داغ کنید.
 2. شکر، زرده تخم مرغ و وانیل را به شیر بیافزاید.
 3. مواد را خوب با هم مخلوط کرده و سپس از یک صافی عبور دهید. ظرف حاوی این مواد را بر روی حرارت شعله گاز قرار دهید.
 4. تا سفت شدن مواد، صبر کنید. سفتی مواد به‌اندازه‌ای باشد که به قاشق بچسبد.
 5. مواد بستنی آماده را 3 ساعت در فریزر قرار دهید. هر یک ساعت مواد را از فریزر خارج کرده و قسمت‌های یخ زده را از گوشه ظرف جدا کنید.
 6. توت فرنگی شسته و خرد شده را به مواد اضافه کنید.
 7. به‌کمک گوشت کوب برقی، همه مواد را خوب له کنید.
 8. بستنی خانگی را به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید.
اکنون بستنی آماده را با توت فرنگی خرده شده تزیین و سرو کنید. نوش جان!

چگونگی طرز تهیه بستنی یخی توت فرنگی

آماده کردن بستنی یخی توت فرنگی در خانه، می‌تواند به یک سرگرمی شیرین برای تمامی اعضا خانواده تبدیل شود. از سوی دیگر کیفیت و سالم بودن بستنی به جهت نداشتن هرگونه مواد نگهدارنده، از مهم‌ترین مزیت تهیه بستنی یخی خانگی محسوب خواهد شد. برای تهیه بستنی یخی ابتدا مواد زیر را آماده کنید:
 • توت فرنگی 150 گرم
 • شکر 50 گرم
 • آب نصف لیوان
 • آبلیمو 1 قاشق غذا­خوری
 • وانیل نصف قاشق چای­خوری
 • ساده‌ترین روش‌ها جهت تهیه بستنی یخی توت فرنگی
مواد اولیه قسمت قبل را به شرح زیر آماده سازید:
 1. توت فرنگی شسته شده را با تمامی مواد در داخل مخلوط کن بریزید، تا تبدیل به یک ماده یکدست شود.
 2. در قالب‌های بستنی مواد را افزوده و در وسط آن یک چوب بستنی قرار دهید.
 3. حداقل 5 تا 6 ساعت در فریزر قرار دهید تا بستنی یخی توت فرنگی شما کاملا یخ بزند.
 4. 5 دقیقه قبل از سرو از فریزر خارج کنید تا بستنی یخی راحت از قالب بیرون بیایید. نوش جان!

نکات مهم در آماده سازی انواع بستنی توت فرنگی

 • مواد آماده بستنی که در فریزر قرار گرفته است، اسکوپ زدن آن سخت است. بنابراین نیم ساعت قبل از سرو، آن را از فریزر خارج کنید.
 • در درون بستنی یخی توت فرنگی، از تکه‌های توت فرنگی استفاده کنید.
 • قالب بستنی را کنار بسته‌های گوشت، ماهی و مرغ قرار ندهید؛ زیرا بوی این مواد را بستنی به خود جذب خواهد کرد.
 • در بستنی یخی، شیر را در صورت علاقه جایگزین آب کنید.
 • اگر دچار اضافه وزن هستید، در زمان تهیه بستنی از شکر کمتری استفاده کنید.

۱۶ مرداد ۱۴۰۲


محصولات مشابه
 • صندلی دانش آموزی ودانشجویی ،نیمکت

  صندلی دانش آموزی ودانشجویی ،نیمکت

  شرکت صنعت آذربایجان(صنایع فلزی مالکی)تولیدکننده انبوه مصنوعات فلزی شامل انواع صندلی دانش آموزی و دانشجویی، نیمکت ، صندلی آزمایشگاهی(تابوره) وچهارپایه ،میزنقشه کشی ،میزکامپیوترفایبرگلاس وسایرمصنوعات فلزی کلیه محصولات خودرا بابهترین کیفیت ونازلترین قیمت به فروش می رسان.

  لوازم مصرفی آذربایجان شرقی
 • صندلی دسته تاشو امتحانی پلاستیکی

  صندلی دسته تاشو امتحانی پلاستیکی

  مشخصات صندلی دسته تاشو امتحانی پلاستیکی دارای لوله پروفیل با ضخامت یک میلی متر دارای کفی و پشتی پلاستیکی از جنس فایبل گلاس دارای دسته تاشو از جنس ام دی اف میلی متر کاملا استاندارد و متناسب با دوره های تحصیلی در زیر صندلی سبدی جهت نگهداری کیف و وسایل دیگر در نظر گرفته شده است رنگ صندلی از نوع پودری الکترو استاتیک چرمی می باشد پایه ها دارای پلاستیک ضربه گیر جهت جلوگیری از سر و صدا می باشد مواردی سفارشی صندلی دسته تاشو امتحانی پلاستیکی استفاده از دسته تاشوی پلاستیکی از جنس فایبل گلاس به جای ام دی اف استفاده از رنگهای متنوع پودری استفاده از ام دی اف رنگی تولید به روش آبکاری شده به جای رنگ دارای یک سال گارانتی و دو سال خدمات پس از فروش برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

  لوازم مصرفی تهران
 • کمد بایگانی گردان چهار طبقه آویز

  کمد بایگانی گردان چهار طبقه آویز

  از کمد بایگانی گردان چهار طبقه آویز برای نگهداری پوشه های آویز یا زونکن های آویز استفاده می شود. مشخصات کمد بایگانی گردان چهار طبقه آویز تولید با ورق 9 دهم میلی متر برای بدنه کار استفاده از ورق 1 میلی متر روغنی برای سینی نگهدارنده ابعاد کمد به طول 86 سانتی متر در 86 سانتی متر به ارتفاع 196 سانتی متر استفاده از لوله پروفیل با ضخامت 1 میلی متر برای نگهداری سینی های بایگانی بلبرینگ کف گرد جهت اتصال سینی به لوله پروفیل و چرخش سینی رنگ پودری الکترو استاتیک چرمی ( رنگ اصلی بژ ) دستگیره و قفل بایگانی از جنس تایوان قطر هر سینی 60 سانتی متر بوده و 180عدد پوشه یک سانتی بر روی یک سینی قرار میگیرد این محصول 720 عدد پوشه یک سانتی در خود جای می دهد موارد سفارشی کمد بایگانی استفاده از رنگ های متنوع پودری استاتیک استفاده از رنگ مایع کوره ای استفاده از قفل رمزدار گردشی به جای قفل ساده استفاده از قفل رمزدار دیجیتال این محصول قابلیت دمونتاژ و مونتاژ را دارد دارای بسته بندی با روکش سلفون و مقوا کاملا تسمه کشی شده جهت ارسال به تمام نقاط کشور برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

  لوازم مصرفی تهران
 • کمد رختکن نه درب فلزی

  کمد رختکن نه درب فلزی

  از کمد رختکن نه درب فلزی برای نگهداری لباس در کارخانه ها ، ادارات دولتی و بیمارستانها استفاده می شود . مشخصات کمد رختکن نه درب فلزی استفاده از ورق روغنی با ورق 5 دهم ، 7 دهم و نه دهم استفاده از لولای نواری برای اتصال درب به بدنه کمد دارای دستگیره توکار پلاستیکی قفل سوئیچی جهت قفل کردن کمد رنگ پودری الکترو استاتیک چرمی ( رنگ اصلی رنگ بژ ) دارای لوله آویز برای قرار دادن لباس دارای حفره هایی جهت تهویه هوا جوشکاری به وسیله نقطه جوش و برنج خم برک سی ان سی موارد سفارشی کمد رختکن قرار دادن جاکفشی جهت جلوگیری از ادغام لباس ها با کفش تولید با ورق روغنی با ضخامت یک میلی متر به بالا تولید با ورق گالوانیزه استفاده از رنگ های استاتیک به غیر از رنگ بژ به صورت تک رنگ و دو رنگ استفاده از رنگ مایع کوره ای ایجاد پایه تنظیم جهت شستشو زیر کمد رختکن استفاده از قفل گلنگدنی به جای قفل سوئیچی ، همچنین به جای قفل سوئیچی ساده از قفل سوئیچی کامپیوتر ی می توان استفاده نمود دارای یک سال گارانتی و دو سال خدمات پس از فروش دارای بسته بندی با روکش سلفون و مقوا و کاملا تسمه کشی شده جهت ارسال به تما م نقاط کشور

  لوازم مصرفی تهران